Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Bol u ušima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno Bol u ušima

    Zdravo,Kao prvo prije dva dana sam čistio uši sa štapićima za uši i prejako sam gurnuo štapić i još sam sebi više začepio uho(lijevo).
    Već sam imao takav problem,nakon nekog vremena mi je nestao.Pravi problem mi je drugo(desno) uho,Danas sam bio na kupanju(na jezeru),popeo sam se na skakaonicu visine oko 6m i skočio sam,ali u vodi sam osjetio da mi je se lijevo uho odčepilo nažalost samo na neko vrijeme.Ali nakon par sati osjetio sam jaku bol u desnom uhu i ta bol još traje.Ako je netko imao slično iskustvo nek mi odgovori jeli prošla jaka bol,kako da liječim uho bez da idem doktoru.. Hvala unaprijed

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mislim da bi ipak trebao posjetiti dr opće prakse , a ja dok ne odem kod dr kad me boli uho, narežem luk, ugrijem ga u mikrovalnoj , zamotam u gazu i stavim na bolno uho ( naravno pazim da se ne spečem)

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Može biti da su ti od vode nakon kupanja nabubrile naslage u ušnim kanalima (cerumen) pogotovo ako su ti se uha čepila i prije tj. nisu bila potpuno prohodna. Ako ti je nakon kupanja ostala voda u uhu, tim gore.

    Uzmi u ljekarni uljne kapljice Cerustop (cca 40 kn, bez recepta) i ukapaj si nekoliko kapi u svako uho nekoliko puta u toku dana + navečer. Stavi ručnik na jastuk. Ulje će otopiti naslage cerumena i to će iscuriti. Ponekad treba ponoviti nekoliko puta. Ako nakon 2-3 dana ne bude bolje, idi doktoru da ti ispere uha. Prije toga OBAVEZNO treba kapati taj cerustop ili hidrogen 3% nekoliko dana inače se to ne može obaviti. Postupak nije bolan ako su naslage otopljene.

    Ostale metode za olakšavanje simptoma: izjednačiti tlak u unutarnjem i vanjskom uhu (gutati slinu, cuclati bombone, žvakati kaugumu) i nekoliko dana zaboraviti na ušne štapiće. Njima se ionako često može napraviti gore zlo ako uha nisu prethodno nakapana. I ne pitaj kako znam - pola nas u obitelji ima uske zvukovode.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Za uklanjanje cerumena meni nema bolje stvari od onih tuljaca koji se gurnu u uho, na vrhu zapale i efektom dimnjaka izvlače otopljeni cerumen. Čudo jedno koliko toga izađe. Ima ih u ljekarnama i DM-u;Otosan ili Cervan (meni puno bolji, jer su duži i bolje vuku). Postupak je brz, jednostavan, potpuno bezbolan i ne može škoditi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •