Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: bežični usisavači

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno bežični usisavači

    ima li itko i kako ste zadoviljni? ide mi na živce taj kabel i općenito veličina usisavača, a kako usisavam skoro svaki dan, misli da bi mi ovo bilo puno lakše. nemamo tepiha, samo pločice i parket.
    nešto ovakvoga
    http://www.elipso.hr/mali-kucanski/u...PHI-FC6161|04/

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja si isto mislim tako nešto nabaviti za svakidašnju upotrebu. Imam jedan s vodenim filterom, ali nekako se ne mogu odlučiti da ga dajem djeci na korištenje, pa razmišljam o ovome.

    Ima manu - samo 20 minuta rada nakon 7 sati punjenja? Pa sad, čini mi se to premalo. Za stan od 60m2 ne treba mi puno više, ali to ti je taman dovoljno da skupiš mrvice nakon ručka. Za drugo nije.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    i ja sam gledala stapni usisavac na bat. pa mi je prodavacica rekla da je on ok da sluzi "umjesto" metle, znaci za mrvice poslije rucka, ali da nije da bude "glavni" usisavac, pa sa, se ipak odlucila na staromodne sa zicom koje vuces po cijelom stanu za sobom

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bila je već tema i o štapnom. I o Robotima.
    Ne znam koliko misliš potrošiti, ali iRoomba robot vrijedi. Čisti do najmanje mrvice, a ti ne moraš ništa nego pritisnuti:clean. I maknuti mu s puta kabele.

  5. #5
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Meni je mrak taj Roomba ili sličan Robot, želim si ga nabaviti u skorije vrijeme.
    Još sam u "istraživanju", pošto ima sve više modela, a i cijena im se dosta razlikuje za slične performanse.
    Jel ima ko preporuku?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Nemam preporuku za robota ali imam za stapni usisavac na struju. Imamo Ergorapido od Electroluxa, odlican je, lagan i lagano upravljiv, ima i dio koji se moze odvojit pa bude onakav mali stolni usisavac. Stalak mu je stalno ukljucen u struju i usisavac stoji na njemu, kad treba se puni kad ne "spava".
    Ali on je stvarno alternativa metli, nije za usisavat od coska do coska, a i cisti se tako da se povuce iz njega smece onim klasic im usisavacem. Dakle trebaju oba, a za pocistit mrvice, nekaj prosipano...savrseno! Stalno ga koristim po kuhinji, kupaonici (kosa, bljak), ispod stola...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ma i mrvice i jesu najveći problem. dvoje male djece i usisavanje nakon svakog jela.

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni Ergorapido stoji na punjaču, bez da je ukopčan u struju. Ne valja mi baš ništa. Bačenih 799 kuna. Uopće ne usisava.
    Ali zato Robot radi kao zmaj. Vidim da su sad 2999,00kn na akciji. Ja imam model Pet jer imam psa, pokupi svaku dlačicu. Duljina čišćenja zavisi o količini zaprljanosti i veličini prostora. Nije to brzo, treba mu pola sata-sat. Idealno ga ostaviti neka radi dok vi šetate.

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nije bežican, ali je bez kabla i bez "tijela", samo cijev:
    http://www.centralni-usisavac.com/in...kcija&sub=kako

    pregenijalno nešto

  10. #10
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    imas?
    sto ako ti se cijev zastopa na nekom nedostupnom mjestu? to je prvo sto mi padne na pamet, obzirom da mi uvijek neki legic zavrsi unutra

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Beti, a mozda nemamo isti Ergorapido, nas je bio 160 eur cca, i stvarno odlicno vuce. Mislim da je model od 2000W. Ja mrzim mesti, otkad smo ga nedavno kupili u pogonu je x puta dnevno. Ali kao sto rekoh, to je za brzinska interventna ciscenja a ne za temeljito usisavanje cijelog stana.

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    imas?
    sto ako ti se cijev zastopa na nekom nedostupnom mjestu? to je prvo sto mi padne na pamet, obzirom da mi uvijek neki legic zavrsi unutra
    imam.
    usisala sam već svašta, od para muževih čarapa do zvečki. legići su male bebe za mene
    sve ti ostane u toj utičnici u zidu. dakle prođe kroz cijev, i uđe u utičnicu, ali dalje ne može

  13. #13
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    evo, sad je opet mm nabrojao sto razloga zasto to ne, meni se inace cini bas super.
    al trebas posebnu prostoriju za tu centralnu jedinicu?
    naucit cu djecu usisavat i bas me briga za kablove

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne trebam posebnu prostoriju, stoji mi u hodniku. veličine je bojlera (svi misle da je bojler).

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sviđa mi se ovaj koji je samo cijev (vidjela negdje u hotelu priključak, ne mogu se sad sjetiti gdje je to bilo), ali mislim da ću ipak uzeti neki štapni, s kabelom. Samo za djecu, da i oni ne pomisle da žive u hotelu. Veliki vodeni ostaje meni za vikende, a štapni djeci za uređivanje njihove sobe i kuhinje nakon svakog obroka. Eh,sad, koji ću odabrati, još ne znam.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.05.2012. at 22:41

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Peterlin, znači nije mm jedini koji kaže da naša djeca žive kao u hotelu s 5 zvjezdica i da se nikad neće htjeti odseliti... Barem da im poslugu ( u vidu mene) smanjim?

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja mrzim cistiti usisivace. Meni se ta skupljena prasina, dlake i bog zna sto sve ne jednostavno gadi.
    Tako da sam odustala od koristenja robotskog usisivaca - jer nakon njegovog ciscenja treba ocistiti njega - one metlice od dlaka, one male spremnike za smece od prasine itd. brrr
    Imam i rucni usisivac za prikolicu - njega koristim na pocetku i kraju kampiranja, izmedju samo metlicom ometem podove - jer mi se neda cistiti usisivac.
    Glavni usisivac mi je onaj s vrecicom - jer vrecicu samo bacim. I to je upotrebi 1x tjedno. Nikad se nisam odvazila na vodeni ili one hepa (kako se vec zovu) bas iz razloga sto ih treba prati/cistiti.

    Mrvice metem metlom vulgaris, to mi je najbrze i ne zhatijeva dodatno ciscenje sredstva za ciscenje nakon toga - preporucam onu sa spuzvicom kao dodatak, ta stvarno savrseno omete (i onda kad zakljucim da je dovoljno prljava - bacim "glavu" i kupim drugu, radije nego da je operem i ocistim kako spada )

    Ono lutonjico s cijevima ne bih uzela - uz sve njihovo uvjeravanje da je to super meni bi ipak kopkalo sto ima u cijevima, vec vidim da bi svako malo narucivala ekipu s kamerama da mi dokazu da se nista nije unutra "nakotilo"

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ono lutonjico s cijevima ne bih uzela - uz sve njihovo uvjeravanje da je to super meni bi ipak kopkalo sto ima u cijevima, vec vidim da bi svako malo narucivala ekipu s kamerama da mi dokazu da se nista nije unutra "nakotilo"

    ako nisu štakori i miševi, nek se koti što god hoće

  19. #19
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam preporuku za robota ali imam za stapni usisavac na struju. Imamo Ergorapido od Electroluxa, odlican je, lagan i lagano upravljiv, ima i dio koji se moze odvojit pa bude onakav mali stolni usisavac. Stalak mu je stalno ukljucen u struju i usisavac stoji na njemu, kad treba se puni kad ne "spava".
    Ali on je stvarno alternativa metli, nije za usisavat od coska do coska, a i cisti se tako da se povuce iz njega smece onim klasic im usisavacem. Dakle trebaju oba, a za pocistit mrvice, nekaj prosipano...savrseno! Stalno ga koristim po kuhinji, kupaonici (kosa, bljak), ispod stola...
    Charlie,mislim kupit taj stapni,ali te ne razumijem kako ga to cistis?
    Vrijeme rada im je 12min...cini mi se jako kratko....

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Charlie,mislim kupit taj stapni,ali te ne razumijem kako ga to cistis?
    Vrijeme rada im je 12min...cini mi se jako kratko....
    I ja potpisujem Charlie za Ergorapido, kombinirani, bežični s bazom i odvojivim dijelom koji radi kao stolni usisavač.

    Istina je da to nije zamjena za veliki. To je zamjena za metlu. ALi otkad ga imamo (cca mjesec dana) ja sam veliki sastavila JEDNOM (s vodenim filterom) a ovaj mali mm i djeca koriste za čišćenje kuhinje od mrvica, svojih soba od mucica i slično. Čistimo svakodnevno i još ni jednom se nije dogodilo da se isprazni do kraja. 12 minuta je rad na maksimalnoj snazi, a može on i na manjoj (otprilike pola snage) pa radi najmanje pol sata. Nikad mi nije trebalo dulje za naših 60+ kvadrata.

    To nije usisavač za generalke, za to ti služi veliki - štajaznam jednom u 2 tjedna je sasvim dovoljno ako ovaj mali koristiš svakodnevno. Ne bi čovjek vjerovao koliko vuče - obvezno ga moram čistiti nakon svakog usisavanja. Rastavim mu trbuh, spremnik istresem u malu najlon vrećicu i frk u smeće. Filter se može i prati. Inače, imala sam prije i hepa filter (katastrofa, taj smo frknuli u vikendicu) i dva s vodenim filterom, a ovaj smo kupili djeci da mogu čistiti za sobom mrvice ispod stola i po stolu, blato u predsoblju i mucice od čarapa po kupaonici. Savršen!

    Noću se puni, danju se koristi. Gdje mi je pamet bila da ga nisam nabavila ranije... Ovako se prazni: http://www.youtube.com/watch?v=JhODc54QW_Y

  21. #21
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Zvuci super,meni bi bio zamjena za veliki ali samo na katu,dodijalo mi je potezati svako drugi dan ovaj "podni" uz stepenice,em se spoticem od kabel em mi je neki dan pao sa skalina na nogu (1x u 2 tjedna bi bio preporod)....dakle,ja bi usisivala stepeniste,hodnik i spavacu...12min bi mi trebalo bit dosta...

    Aha,ovaj na videu koristi veliki usisivac da prazni spremnik,pa brze cu ga u smece ispraznit,'ko ce sad usisivac izvlacit samo radi toga....
    I bas ga nakon svakog usisivanja cistis i praznis? Pa spremnik je 0,5l...ja ne bi prije nego se napuni....

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pa ne treba prazniti spremnik baš svaki put, ali nije on velik. Ako ga ne isprazniš - ne vuče više tak dobro. Pravi razlog za redovito čišćenje je činjenica da se moji dečki vole zanimati rastavljanjem usisavača pa ga čiste redovito! (Dobar trik da ih čovjek privuče čišćenju, he he he...)

    Ne vadim veliki usisavač za čišćenje malog, ali kad je veliki u pogonu, obvezno njime pročistim filtere malog usisavača jer ga ne možeš rukom istresti tako efikasno iako ima onu oprugu koja oslobađa zalijepljenu prašinu i mucice.

    Eh, da - treba povremeno očistiti i rotirajuću četku - na nju se skupe mucice i onda više ne diže tak dobro. Snašla sam se sa starom četkicom za zube - prilično je djelotvorna. A usisavač je odličan, povukao je na tu četku kabel punjača mobitela, he he he...poslije su ga dečki morali rastaviti i otpetljati. Tko im je kriv, to nije trebalo biti na podu!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.02.2013. at 09:30

  23. #23
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ajde dobro,ne cini to praznjenje kao neki problem...
    a stopu sam navikla i na velikom cistit nakon svakog usisavanja,nervira me kad se dlake i prasina uvuku u cetkice....
    prijavit cu kako me sluzi kad ga kupim!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja ga ispraznim svakih par dana, cak jednom tjedno, jer nemamo tepiha osim jednog pa se niti ne napuni tak brzo. Ali nije to neki problem. Praznim ga klasicnim usisavacem, jedan zum i gotovo. Koristim ga svakodnevno, ispod stola i po kuhinji i kupaonicama i par puta dnevno, nikad mi se jos nije ispraznio, tih 15tak min je ne bi covjek vjerovao dovoljno za proci stan...a temeljito usisavam ionako s klasicnim. Mislim da ti je to super rjesenje za na kat. Ja ne znam kak sam zivjela bez njega

  25. #25
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    podizem
    imate preporuku za stapni usisavac, da je ok, a nije preskup?
    treba mi za svakodnevno koristenje, umjesto metle
    da nije preteski da mogu i cure upregnuti za njihovu sobu bar...
    za pravo ciscenje imam pravi usisacvac...treba mi neka laganica

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    podizem
    imate preporuku za stapni usisavac, da je ok, a nije preskup?
    treba mi za svakodnevno koristenje, umjesto metle
    da nije preteski da mogu i cure upregnuti za njihovu sobu bar...
    za pravo ciscenje imam pravi usisacvac...treba mi neka laganica
    Ako treba biti lagan i jeftin, nemoj uzimati bežični. Oni su u pravilu teški i skupi, a baterija traje kratko za početnike.

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne kuzim, kaj da onda uzmem?
    treba mi lagano i bez kabela
    umjesto metle
    za pokupiti mrvice i muce od glupig novog tepiha
    svakodnevno kratko koristenje

  28. #28
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja imam ergorapido...ide mu 6 god. Sluzi upravo za to, zamjenska metla ili brzinsko usisavanje. Jako ga volim radi odvojivog malog usisavaca iako mu je bat vec pomalo na izdisaju a i nije bas jeftin. Meni se isplatio na naljepnice u metro...koje sam brzo skupila kupujuci za restoran.Ne bih ga vjerovatno tada uzela po punoj cijeni. Cak mu je i kabel bio pregrizen, spojila natrag sa izolirkom i radio jos 5god.Sada imaju jace modele.Ako ti cijena ne igra neku ulogu ili si voljna cekati akciju... preporucujem njega.

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    I ja imam ergorapido već dugo, to je Electrolux i zadovoljni smo, ali imam i iskustvo. Baterija je krepala i do danas se pitam da li ju je tko od dečki slupao (nehotice, a da nije ni shvatio što se dogodilo) ili je samo prestarila, a nova je koštala malo manje od 500 kn.

    Osnovni nedostatak kad ga koriste djeca je to što baterija radi samo nekoliko minuta (15 do 20 maksimalno, i ja imam stari model) a to nije dovoljno kad djeca rade s njim. Moji su bili utrenirani jer smo prije imali štapni usisavač s kabelom, ali svejedno je u početku bilo problema kako efikasno obaviti posao prije nego baterija izdahne, a duuugo se puni.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ginger, ako se odlučiš za Ergorapido, još danas je u Cc1 east crni vikend i spustili su cijenu za trećinu.
    https://www.elipso.hr/rezultati/?q=Ergorapido

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam ga po preporukama s rode kupila, medjutim krepao je nakon dvije godine. Popravak je trebao koštati oko 700kn pa sam ga bacila.
    Nije da smo ga koristili vise od dvaput tjedno.
    I slabo to meni vuče, a kupila sam jači.
    Tako da se na novo nešto tog tipa nisam odlučila. Vadim “pravi” i gotovo. Koliko mi treba da ga upogonim toliko je brzi u usisavanju iste stvari :lool, s ovim bežičnim mi je trebalo puno vise vremena da istu stvar posisa na zadovoljavajući način.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #32
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja sam svoj posudila sveki neko vrijeme. I vidim nakon nekog vremena da stoji na jednom mjestu.Nish...uzmem ga natrag a ono...nije znala ga ocistiti...prepuna posuda macjih dlaka i prasine...bilo joj bed pitati valjda kako se cisti
    Iduci pravi usisavac ce mi morati biti stapni ali jaci, mali je stan.Razmisljam cak o onom phillips aqua nesto nesto...ako tko ima neki jaci stapni, primam preporuke

  33. #33
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    imam i ja taj ergorapido. jedino što valja kod njega je dizajn meni nije ni zamjena za metlu koliko to slabo usisava. kad ga vidim da se muči pokupiti zrno kokice dođe mi da ga bacim, ali sam ga ipak zadržala radi onog manjeg nastavka kojim koji put skupim mrvice sa stola.

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zaboravih se javiti...
    hvala svima
    na kraju sam odustala...vadim pravi usisavac svaki dan
    moram zbog malog puzavca, a kad prohoda, onda necu tako cesto

  35. #35
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Malo podižem iz zaborava... da li je netko kupio ove nove bežične? Mislim - ove "skupe" kako ih u sebi zovem, tipa
    https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...HILIPS-FC6727/
    ili
    https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...IPS-FC6823-01/
    ili
    https://www.sancta-domenica.hr/mali-...jet-light.html
    (ovaj zadnji je turbo skup ali piše samo 2.4kg)

    Da li dobro usisava? Izdrže li stvarno 40/60min? Bi li moglo dijete od 11g time usisati cijelu kuću? (ovo zadnje mi je najbitniji kriterij )
    Jednostavno ne mogu više sve sama, mm je u nekoj groznoj gužvi a djeca ne mogu po kući uz i niz 100 stepenica navlačiti usisavač od valjda 7-8kg, i ja pop..im dok s njim usišem sve... i tak sad sam spremna dat i malo više novaca samo da sam sigurna da će nam bit ok.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mojca je svojevremeno prijavila da je kupila (mislim) neki nalik na ovaj s prvog linka linka, ali marke Dyson, ako se dobro sjećam. Ovako nešto https://www.dyson.hr/vacuums/cordles.../features.aspx Ne da mi se tražiti stare postove, a nije ni bitno. Pamtim da je imala slične kriterije - kuća s puno stepenica, neprikladna za težak usisavač. Koji god odabereš, ako ga misliš dati djetetu, nek i dijete proba u trgovini prije nego se odlučite za kupovinu.

    Ja nemam iskustva s ovakvima, ali otkad imam štapni, izvlačim veliki (s vodenim filterom) samo 1x mjesečno, što je spas za moje reumatične kosti.

    Napomena: kod svakog usisavača koji ima ciklon filter bilo bi pametno odmah pitati imaju li taj filter dostupan kao rezervni dio. Koliko god para potrošiš na usisavač, te filtere treba čistiti. Ja ih povremeno perem, a dok se suše, nemam zamjenu i to mi je tlaka.

  37. #37
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca je svojevremeno prijavila da je kupila (mislim) neki nalik na ovaj s prvog linka linka, ali marke Dyson, ako se dobro sjećam. Ovako nešto https://www.dyson.hr/vacuums/cordles.../features.aspx Ne da mi se tražiti stare postove, a nije ni bitno. Pamtim da je imala slične kriterije - kuća s puno stepenica, neprikladna za težak usisavač. Koji god odabereš, ako ga misliš dati djetetu, nek i dijete proba u trgovini prije nego se odlučite za kupovinu.

    Ja nemam iskustva s ovakvima, ali otkad imam štapni, izvlačim veliki (s vodenim filterom) samo 1x mjesečno, što je spas za moje reumatične kosti.

    Napomena: kod svakog usisavača koji ima ciklon filter bilo bi pametno odmah pitati imaju li taj filter dostupan kao rezervni dio. Koliko god para potrošiš na usisavač, te filtere treba čistiti. Ja ih povremeno perem, a dok se suše, nemam zamjenu i to mi je tlaka.
    Hvala! Možda se javi, i dobar prijedlog za filter... ja sam primarno razmišljala o rezervnoj bateriji, to mi je uvijek muka kad baterija oslabi a ne možeš kupiti drugu... ili je potrošiš pa moraš čekati da se napuni.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! Možda se javi, i dobar prijedlog za filter... ja sam primarno razmišljala o rezervnoj bateriji, to mi je uvijek muka kad baterija oslabi a ne možeš kupiti drugu... ili je potrošiš pa moraš čekati da se napuni.
    Da, da... slažem se. Baterija za Electrolux Ergorapido (prva generacija) koštala je kao 2/3 novog usisavača. Dvije smo doderali, a onda ih više nisu imali u ponudi, pa smo kupili novi od Gorenja.

    Dobar štos s rezervnom baterijom imaju moji roditelji - neki Rovus iz Top Shop trgovine, odmah su uzeli i rezervnu bateriju i to super funkcionira. Jedna je uvijek na punjaču, a drugu koriste.

  39. #39
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni su ti bežčni totalno razočarenje.
    Preslabi su.
    Skupi ili jeftini, nema razlike.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su ti bežčni totalno razočarenje.
    Preslabi su.
    Skupi ili jeftini, nema razlike.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da, to smo već raspravili. Ne možeš imati samo štapni usisavač, jer on je u biti zamjena za metlu, ali nama dobro dođe. Nemamo velike ni dlakave tepihe, nemamo kućne ljubimce, nemamo puno kvadrata.

  41. #41
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su ti bežčni totalno razočarenje.
    Preslabi su.
    Skupi ili jeftini, nema razlike.
    ...
    To si isprobala ove koje sam linkala? Mislim, izjava ti je jako načelna
    Recimo, ljudi obično kažu za aku-bušilice da su slabije od strujnih- a ima aku bušilica koje su turbo jake - samo koštaju par puta više od strujnih, a kamoli jefitnih akumulatorskih.

    Baterijski uređaji su danas potencijalno jači od onih na struju, samo obično treba i dosta platiti i pomiriti se s tim da će baterija prije ili kasnije oslabiti... Zato mi je nekako samsung potencijalno najbolji jer je on među najjačim svjetskim proizvođačima baterija a obično za sebe čuva najbolje Kao i njegovi mobiteli (dok ostali kupuju njihovu tehnologiju - no tu je i veliki utjecaj softwerske komponente, a tu dosta štekaju pa ne iskoriste maksimum iz svog hw)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Meni taj štapni usisavač služi kao metla. Djeca s njim usisaju kuhinju i hodnik, za usisavanje cijelog stana se vadi pravi usisavač...
    Doduše ja nemam tako skupi usisavač, koštao je oko 900,00 kuna prije par godina. Baterija dosta dugo drži, vjerovatno jer njihovo usisavanje traje 5 minuta.
    Spremik je isto mali i nema šanse da dobro usisa tepih.
    Svejedno mi je drag i koristi se svaki ili svaki drugi dan.

  43. #43
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Koji bežični ručni usisavač imate i kak ste zadovoljne? Meni treba za usisvanje mrvica nakon obroka i dlaka s kauča od psa/mačke. Najviše od psa - dlake se zalijepe za čarape i onda donesu na kauč. Pas na kauč ne ide.
    Posljednje uređivanje od kudri : 06.10.2020. at 11:53

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Koji bežični ručni usisavač imate i kak ste zadovoljne? Meni treba za usisvanje mrvica nakon obroka i dlaka s kauča od psa/mačke. Najviše od psa - dlake se zalijepe za čarape i onda donesu na kauč. Pas na kauč ne ide.
    Ja imam štapni usisavač, a sastavni dio toga je i bežični ručni - Gorenje - ovakav: https://www.gorenje.hr/proizvodi/mal...vc216fr/568211
    Njegov "trbuh" je baš ono što bi tebi trebalo. Mi držimo taj štapni u kuhinji kraj stola, pa se ovaj dio koristi i za mrvice po stolu, a štapni za mrvice po podu. Isto, mrvice s tapeciranog namještaja uredno čistimo tim trbuhom. Praktičan je jer ima uski nastavak, pa može doći u svaku rupu. Odličan je za ladice i slična mjesta.

    Ako ne trebaš za podove - ovo je alternativa: https://www.gorenje.hr/proizvodi/mal...vc148fw/567596

    Inače, prije smo imali Electrolux Ergorapido - isto smo bili zadovoljni, ali se raspao nakon dvije promjene baterije i sad je izvan funkcije. Oni isto imaju samo taj stolni (bez štapa) i na ovom linku čini mi se prihvatljiva cijena https://www.frigo.hr/usisavac-electrolux-zb5103w.aspx, ali trebalo bi usporediti parametre - snagu usisavanja, kapacitet baterije i sl.

    Ne mogu zamisliti kako bi mi bilo bez njega - na dnevnoj bazi se koristi.

  45. #45
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Imam ovaj
    https://www.bosch-home.com/hr/popis-proizvoda/BBS1224
    Vrijedi svake lipe. Trenutno je na servisu (otisao mu gumb za paljenje, ali je pod garancijom) i brojim sate do povratka.
    Imam robota i klasicni jaki Bosch usisivac, ali ovaj mi je svejedno jedan od najboljih kucanskih pomagaca ikad.
    Posljednje uređivanje od emira : 06.10.2020. at 22:50

  46. #46
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ovaj
    https://www.bosch-home.com/hr/popis-proizvoda/BBS1224
    Vrijedi svake lipe. Trenutno je na servisu (otisao mu gumb za paljenje, ali je pod garancijom) i brojim sate do povratka.
    Imam robota i klasicni jaki Bosch usisivac, ali ovaj mi je svejedno jedan od najboljih kucanskih pomagaca ikad.
    Baš me razveselio tvoj opis, jer upravo gledam kupiti neki slični. Da li ti ga i djeca koriste (ne kao ručni nego kad je za podove)? Je li im teško držati motor u ruci (s obzirom da težište nije na podu)?

  47. #47
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mi imamo Rowentin, ovakav
    https://megabajt.hr/proizvod/rowenta...-360-rh9079wo/

    Prezadovoljni smo, jak, jednostavan za korištenje, pun pametnih malih rješenja koja olakšavaju korištenje...
    9 godišnjak ga može koristiti bez problema.

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Koji bežični ručni usisavač imate i kak ste zadovoljne? Meni treba za usisvanje mrvica nakon obroka i dlaka s kauča od psa/mačke. Najviše od psa - dlake se zalijepe za čarape i onda donesu na kauč. Pas na kauč ne ide.
    Ja sam nakon elektroluxa prešla na lidlove. I jednako dobri a garancija 3 godine. Jedino treba hvatati akciju.

  49. #49
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo i ja sam u kupnji stapnog usisavaca i jako zelim ovaj:
    https://www.dyson.hr/vacuums.aspx
    Puno je skuplji u odnosu na konkurenciju, ali kazu da vrijedi.
    Voljela bi cuti i tudja iskustva.
    Nabavili smo psa i tesko se nosim s dlakama.

  50. #50
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je dijete potvrdilo da moze vuc takav ususvac po stepenicama pa sam prelomila i naručila. Javim dojmove kad stigne. Nije dyson nego xiaomi no po specifikacijama bi trebao biti vrlo slican. Pa javim kako ide kad stigne (ali bez testa psecih dlaka, nemamo ljubimce).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •