Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Što kad beba preraste košaru?

  1. #1
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno Što kad beba preraste košaru?

    Vjerojatno ima tema... al ja je ne uspijevam naci s ovim pretraznikom. Dakle, bebolino ima malo vise od tri mjeseca i skoro je prerastao kosaru... ima jos svega par cm u duzinu... a i uska mu je totalno. Kolica su 3u1 avio inglesina... ali ovaj kisobran dio ne ide u skroz ravan polozaj. Sto da se radi?

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    avio ide u dovoljno ravan položaj da možeš bez straha staviti dijete od 3 mjeseca. ne brini.

    inače, kako si zadovoljna tim kolicima?

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Super Dobre strane, kvalitetna su, lagana, stanu u mali prtljaznik (imali c1 kad smo ih kupili) i lako je njima upravljati po svakakvim terenima...

    Ipak da ponovo kupujem, mozda bi uzela neke sa sirom kosarom, sa postoljem za auto sjedalicu, i sa kisobran dijelom koji se moze okrenuti u oba smjera...

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    thx

    zašto ne nabaviš postolje za autosjedalicu? imaš obično i isofix http://www.inglesina.com/en/collezione/avio/avio
    samo se kupuju odvojeno od kolica

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma malo mi je skupo, posebno s obzirom da nije isto za ovu 0+ autosjedalicu i za autosjedalicu za starije bebe/djecu... a nekako smo je fiksirali pomocu pojasa i naslona od prednjeg sica.

  6. #6
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Jadranka, samo da napomenem da prednji sic nema nikakvog udjela u sigurnosti/ čvrstoći postavljene AS.
    Kod montiranja treba se koristiti samo pojasom i dobro pratiti putanju pojasa koja je prikazana u uputama.

  7. #7
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, samo da napomenem da prednji sic nema nikakvog udjela u sigurnosti/ čvrstoći postavljene AS.
    Kod montiranja treba se koristiti samo pojasom i dobro pratiti putanju pojasa koja je prikazana u uputama.
    I meni djeluje da bi trebalo tako biti... ali bez da je pricvrstim sa prednjim sicom stolica je totalno klimava (kad ju se klima rukama)... i lijevo desno i naprijed natrag, a pratili smo upute... treba li stajati cvrsto stalno ili samo kad proradi ono sigurnosno kocenje na pojasu?

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ako si u mogućnosti predlažem da odeš na besplatan pregled autosjedalica
    ako si u zg imaš svaki mjesec, u drugim mjestima povremeno (sad ih baš ima)

    moraš je moć učvrstit. ja sam imala inglesina autosjedalicu za 1. dijete, nije bila baš nešto, ali se mogla čvrsto montirat, ali treba malo snage

  9. #9
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    probaj tu pogledati
    http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemi d=43


    ali svakako ti je najbolje otići na pregled ili ako imaš nekog tko ima iskustva u postavljanju da ti pojasni.

  10. #10
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala Taj dio sa zatezanjem pojasa nam je promakao... valjda cemo uspit to napravit kako spada.

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Presli smo u kisobran kolica i nula bodova
    Jel zato sto nas ne vidi (okrenut je u smjeru voznje) ili zato sto je nagnut i vezan ili zato sto previse toga vidi... uglavnom nikako mu se ne svidjaju... 5 minuta voznje i 20 minuta nosanja. I nije da ja njega ne volim nosat, setamo mi i u marami, al lipo je i u kolicima malo setat...

  12. #12
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    a što su kišobran kolica? je li to onaj dio koji je kao AS? Jer se i ja pitam kad možemo sa malenom u njega pa u šetnju, pedijatrica kaže da je bitno da je na leđima, a ne da sjedi, spominje 5 mjesec života..?nemi se taj dio kolica čini dovoljno nakošet i da je beba dovoljno na leđima u njemu, jer ako se u njemu može voziki kao u AS sat i pol, zašto se ne bi smjela u njemu voziti u kolicima?

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prije nego dijete počne sjedit (naravno samostalno posjedanje) treba biti ili u ravnom ili jaje položaju. Znači na leđima, može bit pod kutem i podignute noge, da ne bude na trtici nimalo, kao što je u jaje AS.
    Mi smo bili u ravnoj košari do 7 mj. tj, dok se nije posjeo.

  14. #14
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mislila sam na ona kolica u kojima se voze i starija djeca i u kojima se moze naslon ispraviti da sjede, al moze se i spustiti tako da leze (ili skoro leze). No mom malom se nikako nisu svidjela ta kolica pa se uglavnom setamo u nekoj nosiljci. Al prije par dana smo skuzili da ga mozemo okrent na trbuh u kolicima i da tako gusta jer moze sve promatrat. Ne vozimo ga tako. Bi li mogli? Al sjednemo na terasu kaficu, okrenemo ga tako i svi zajedno gustamo.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 20.06.2012. at 14:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •