Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 277 od 277

Tema: Zagrepčanka tuži Hrvatsku zbog zabrane poroda kod kuće

  1. #251
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    a na porođajnu barem zaboraviš minut nakon izgona.

    .
    a i ovo isto nije istina. drek zaboraviš.

    ovo što kaže nena, o teškoj ženskoj sudbini, o iščekivanju strahote...to razumijem. to nikad nisam tako doživjela, al kužim.
    mene je iznenadila ta bol, onako, baš iznenadila.
    ali me je isto tako iznenadio onaj prepredivan osjećaj nakon poroda, kad smo nas troje zagrljeni plakali u rađaoni. svo troje
    to je neponovljivo.

  2. #252
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nikako ne mogu porođajnu bol nazvati strahotom. To je jaka bol, vrlo snažna, obuzima cijelo tijelo, ne da ti disati, ali...to je pozitivna bol, bol rada, bol stvaranja. Bol sa svrhom, Itekakvom svrhom.
    Iznenadi ta snaga, nešto je na što nas dotadašnji život ne pripremi. Ali, možda je i bolje da ne znamo unaprijed kolika je, jer ...
    Ja sam zaboravljala između dva poroda. Znala sam svaki idući put da boli, ali svaki idući put sam se ponovo začudila koliko boli. I sama sa sobom pričala: pa kako si TO mogla zaboraviti. I opet zaboravila. Bit će da imamo neki ventil kroz koji sjećanje na bol u porodu jednostavno izađe.

  3. #253
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ide drip. Ili carski. Ili nešto drugo. Što god treba da sve prođe OK. Pa nismo luđaci.
    ne mislim da su bebi otkucaji losi pa da se hitno mora uzet drip ili carski vec zena kaze da nemoze vise izdrzat i zahtjeva neku intervenciju....
    da li primalje koje dolaze na pkk imaju neka sredstva za ublazavanje boli?

    slazem se s tim ocekivanjem spa ugodjaja ali zato ne bi ni trebalo spominjati mirisne svijece i masaze jer nije ni cudno da onda slabije upuceni stjecu dojam da je rijec o pomaknutim ludjakinjama koje s porodom upadaju u trans...

    ja isto i ne pamtim tu bol kao nesto extra,u gorem su mi sjecanju ostali napadi pijeska/kamenca u urinarnom traktu....
    ali poznam zene koje se nakon vise od godinu dana od poroda itekako sjecaju kako im je bilo grozno i uzasno bolno,a bez da su bile isprepadane/traumatizirane pricama ili losim med. osobljem tokom trudnoce...

  4. #254
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Zato bi bilo super da ima sto vise zagovaraca pkk-a onih kojima nije sve islo ko' po spagi....
    Možeš li pojasniti ovu rečenicu, ne znam na što točno misliš?

    Što se tiče porođajne boli, imam dva potpuno različita iskustva.

    Prvo je induciran porod (puno, puno dripa, lijekovi protiv bolova). Bila sam spremna na najjače bolove koje mogu zamisliti i tako je i bilo. Nepodnošljiva bol, ako se može umrijeti od bolova mislim da bi to bili upravo takvi. Smatram da su tome krive ogromne količine dripa i ostali postupci induciranog, poroda na silu.

    Drugo je iskustvo prirodnog poroda (osim prokidanja vodenjaka pred izgon), po mojim pravilima (većinom) i atmosfera se savršeno poklopila. Ti bolovi nisu bili ni blizu onim sa induciranog poroda. Boli jako, ali ne nepodnošljivo, nisam imala osjećaj da umirem. Kad je sve bilo gotovo bila sam zatečena jer nisam mogla vjerovati da je TO to.

    Nikad tehnologija neće bolje funkcionirati od prirode, može biti tek blijeda kopija i treba se koristiti samo kad priroda zakaže, a to je puno rjeđe nego što su nas uvjerili da jest.
    Snaga prirodnog oksitocina, endorfin koji se tad aktivira su nešto što se ne može kopirati.
    Možda će netko reći glupost, ali mogu se zakleti da sam na 2. porodu dva puta nekako (mentalno), odgodila ili blokirala bol truda za par sekundi dok se nisam pripremila na njega.

  5. #255
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    kad usporedim svoja dva poroda i bol...
    oba poroda sam imala svoje trudove...do zadnjih 10 min prvog poroda...
    znači, bol apsolutno ista. jedina razlika što prvi porod duže traje..
    e sad, kad je u pitanju izgon, u bolnici ga uopće nisam osjetila, a dome bome jesam...
    tako da meni osobno, kad je bol u pitanju, pkk je svakako bio bolniji.
    ali, kad se prisjećam poroda u bolnici i poroda kod kuće...velika je razlika..pkk je završio rođenjem kćeri i tu je priči kraj...bol je iščeznula sa zadnjim trudom i nestala...
    a porod u bolnici sam probavljala još godinama...

    tako da recimo meni bol uopće nije predstavljala problem...na nju sam bila nekako spremna...
    nespremna sam bila za neke druge stvari...

  6. #256
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    .

    ne, ne, briši, briši....
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.05.2012. at 15:20

  7. #257
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    neke žene imaju sreće, neke ne, i to je ono što je nepredvidljivo.

    moja prijateljica, nemaš je šta vidjeti sitna, uska, krhka, rodila prvo u petrovoj u roku 10 min, dijete iz nje izletilo, nikavi šavovi, ništa. porod nije osjetila. nešto malo trudova, tisak, dva, tri i evo bebe.

    ja slične konstitucije, iako fizički jača, bar sam mislila, trudovi me doveli do situacije da sam se rušila u nesvjest, ispovračala valjda čitavu rađaonu, muža, nisam imala više na kraju šta povračat, tresla sam se ko prut i nisam imala više snage za tiskat. doktori su rekli ili epi ili carski. uzela sam epi i spasila se. u protivnom da sam rađala doma bi dolazila po mene hitna i vodila me na carski u nesvjesti.

    no, ipak ovako extremno kao kod mene ipak mislim da nije tako često, ali se eto događa.

  8. #258
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    .

    ne, ne, briši, briši....
    što te ljuti?

  9. #259
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Oprosti, blackberry, nisam pisala na tvoj post, tek sam sad vidjela da je on ispred mog. Malo me Candy i ono kako je tehnologija blijeda kopija prirode...Obožavam prirodu, ali budimo realni, znanost i tehnologija mogu puno. Ponekad i puno više od prirode...

  10. #260
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, blackberry, nisam pisala na tvoj post, tek sam sad vidjela da je on ispred mog. Malo me Candy i ono kako je tehnologija blijeda kopija prirode...Obožavam prirodu, ali budimo realni, znanost i tehnologija mogu puno. Ponekad i puno više od prirode...
    ja sam kriva?
    Stojim iza toga što sam napisala, ako funkcionira kako treba i ako se tehnologija upotrebljava kada ne treba onda jest. Konkretno sam mislila na prirodne trudove s jedne strane i umjetne s druge. Ne mogu se ni usporediti. Ne može tehnologija biti toliko usavršena da funkcionira bolje od zdravog prirodnog primjerka. Ako razumiješ što sam htjela reći. Ne želim podcijeniti tehnologiju, ali mi se čini da se sve više podcjenjuje priroda.
    Da, znanost može puno i sva sreća da imamo tu mogućnost kad priroda zakaže. To sam rekla i u onom postu. Ne znam točno što te zasmetalo?
    Posljednje uređivanje od _Candy Candy_ : 25.05.2012. at 16:32

  11. #261
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nemam baš vremena sada, ali ne možeš govoriti općenito.
    Probala sam 4 puta i prirodne i "umjetne" trudove i meni nema razlike. Sve je u oku promatrača. Tj. sudionika.

  12. #262
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    možda tebi Beti osjetno nema
    al tvom tijeli i bebi sigurno ima
    bar tako kaže znanost.

    slažem se s Candy i već negdje napisah, pustimo prirodu da bude priroda sve dok je sve dorbo
    a takvih je većina bez upotrebe tehnologije
    Posljednje uređivanje od zmaj : 25.05.2012. at 16:47

  13. #263
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, blackberry, nisam pisala na tvoj post, tek sam sad vidjela da je on ispred mog. Malo me Candy i ono kako je tehnologija blijeda kopija prirode...Obožavam prirodu, ali budimo realni, znanost i tehnologija mogu puno. Ponekad i puno više od prirode...
    slažem se s tobom, zaista mogu puno. ja bih nekako voljela da taj naglasak na ponekad bude značajan, ali nekako mi je blijed..
    zaista mislim da se uplićemo previše u prirodne procese. i zaista bi voljela, ponavljam da taj ponekad i bude ponekad.

  14. #264
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam baš vremena sada, ali ne možeš govoriti općenito.
    Probala sam 4 puta i prirodne i "umjetne" trudove i meni nema razlike. Sve je u oku promatrača. Tj. sudionika.
    Sve sto je Candy napisala i vrijedi općenito.

  15. #265
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    Citiraj _Candy Candy_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim podcijeniti tehnologiju, ali mi se čini da se sve više podcjenjuje priroda.

    X

    Da, znanost može puno i sva sreća da imamo tu mogućnost kad priroda zakaže.
    samo podsjećam:
    ...a dalo bi se raspravljati o tome da li priroda ponekad "zakaže" ili baš suprotno - radi kako treba, i to sa svrhom (primjer zastoja u porodu - uzrok?)....da li oko promatrača tu vidi prirodu koja je zakazala pa treba znanost i tehnologija spašavati stvar ili priroda "djeluje" sa svrhom?....

    smatram ovo retoričkim pitanjem
    Posljednje uređivanje od Canaj : 25.05.2012. at 21:34

  16. #266
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ti čitaš jedno, ja drugo...

    Citiraj _Candy Candy_ prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad tehnologija neće bolje funkcionirati od prirode, može biti tek blijeda kopija i treba se koristiti samo kad priroda zakaže, a to je puno rjeđe nego što su nas uvjerili da jest.
    Snaga prirodnog oksitocina, endorfin koji se tad aktivira su nešto što se ne može kopirati.
    Možda će netko reći glupost...
    Nema veze, samo da su na kraju poroda svi živi.

  17. #267
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a joj,a sto bi onda trebale reci na to da priroda djeluje sa svrhom sve ove zene sa MPO podforuma?

    I vec sam jednom bila pitala,ima li ijedna zena koja je tako zacela zelju za PKK-om?
    Nakon zaceca,ta trudnoca je posve jednaka onoj prirodnoj (ok,ako nije viseplodna isl) dakle nema nekog posebnog razloga zbog kojeg bi se one morale poroditi u bolnici....
    Njihov odgovor bi pretpostavljam mogao biti da bi se sigurnije osjecale u bolnici....

    Kad bi barem isto razmisljalo onih 97-98% zena koje bi i dalje nastavljale radjati u bolnici/rodilistima.... (jer se stalno govori da ne bi ne znam ni ja koliki br. zena pohrlio zvati babice za kucni porod...vec da bi se te brojke kretale oko 2-3%)

  18. #268
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    a joj,a sto bi onda trebale reci na to da priroda djeluje sa svrhom sve ove zene sa MPO podforuma?
    ma ne. mislila sam da pričamo ovdje samo o porodu...dotakla sam se toga kako "priroda radi" u porodu, preciznije da li je "zastoj u porodu" nešto što je prirodno (reakcija prirode na određene okolnosti) ili je to neka "greška" u djelovanju prirode....ali dosta sad o tome...

    mislim na kraju beti da se slažemo, jer evo i ja bi stavila potpis na candy-in citat koji si izvadila....
    (jedino je meni još bilo važno i drago to da mi je prvo dijete rođeno živo i zdravo, iako je porezano u porodu...)
    Posljednje uređivanje od puntica : 26.05.2012. at 10:53 Razlog: popravila quote

  19. #269
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Zar nije bila emisija veceras na RTL2 u Studiju 45? Vidim da je ujutro u 7:50.

  20. #270
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nije bila emisija veceras na RTL2 u Studiju 45? Vidim da je ujutro u 7:50.
    Bila je jučer navečer..

  21. #271
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Još sam gledala txt i stavila podsjetnik za danas...

    Dojmovi? Sutra onda rano budjenje.

  22. #272
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Vidi na njihovoj stranici, možda ima video da se ne moraš rano buditi

  23. #273

  24. #274
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    hvala!

  25. #275
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bi barem isto razmisljalo onih 97-98% zena koje bi i dalje nastavljale radjati u bolnici/rodilistima.... (jer se stalno govori da ne bi ne znam ni ja koliki br. zena pohrlio zvati babice za kucni porod...vec da bi se te brojke kretale oko 2-3%)
    Bojim se da bi postotak bio puno, puno manji. Tu u SAD-u kod kuce radja oko 0.65% rodilja, a kucni porod nije nikakva novost i sva logistika je odavno organizirana.

  26. #276
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Canaj prvotno napisa Vidi poruku
    [ma ne. mislila sam da pričamo ovdje samo o porodu...dotakla sam se toga kako "priroda radi" u porodu, preciznije da li je "zastoj u porodu" nešto što je prirodno (reakcija prirode na određene okolnosti) ili je to neka "greška" u djelovanju prirode....ali dosta sad o tome...
    a zašto bi porod bio iznimka
    svima koji nisu u mpo priči, začeće je pis of kejk. prirodno. vrlo prirodno.
    sve ide svojim tokom, kako je priroda zamislila.
    najbolje.
    bez jakih lijekova, intervencija.
    tako je to većini.
    a manjini nije.
    isto je i s porodom.
    e da, ima i onih između.
    kojima treba mali poticaj. mala intervencija.
    svašta ima.

    al slažem se da može biti i skroz prirodno. i to treba biti omogućeno. onome tko želi, naravno. jedino što me ubijaju ovi argumenti, ne mogu si pomoć.

  27. #277
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    cvijeta, ponoviti ću još jednom, možda pišem nejasno...mene osobno u ovom času (zbog osobnih razloga) zanima priroda, i njeno djelovanje pri procesu rađanja...i zanima me samo rađanje kao prirodni (fiziološki) proces...zato molim nemojte mi stavljati u usta neku ironiju ili sarkazam i nemojte mi napominajti da nisam u mpo priči jer niti mi ovdje nismo u mpo topiku (ili ja možda griješim, nisam primijetila da će jedna moja općenita rečenica o prirodi, povući neki drugi kontekst,.... to mi nije namjera...) moj kontekst će zasad biti ovaj: porod...i ova tema "zagrepčanka tuži RH zbog zabrane kod kuće"...ali da - sad svaćam i to da smo na "filozofskom kutku"...hehe.
    iako bi možda bilo dobro i da se odvoji neka posebna tema gdje se može razgovarati o analogijama koje je cvijeta lijepo primijetila

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto bi porod bio iznimka
    svima koji nisu u mpo priči, začeće je pis of kejk. prirodno. vrlo prirodno.

    ponavljam - zašto bi ja sad uopće i bila u mpo priči kad sam na ovoj temi pisala o nečem drugom,....i zašto automatski misliš da nemam niti malo razumijevanja za mpo priču...?
    sve ide svojim tokom, kako je priroda zamislila.
    najbolje.
    bez jakih lijekova, intervencija.
    tako je to većini.
    a manjini nije.
    isto je i s porodom.
    e da, ima i onih između.
    kojima treba mali poticaj. mala intervencija.
    svašta ima.

    ne bi vjerovala ...ali i ja sam čula i vidjela nešto o ovome...("da svašta ima") žao mi je - možda će zvučati grubo, ali zaista sa ne bih ovoga časa razgovarala o tome niti mi je drago što se iz moje jedne generalne rečenice vadi i čita nešto sa čime ja trenutno nemam veze....zaista mi je to krivo...jer spominješ da te "ubijaju neki argumenti"....ja niti ne pokušavam argumentirati nešto (mpo) kad o tome niti ne govorim...ali isto tako neću braniti drugima da govore, samo što ja onda ne mogu biti dio te diskusije...evo nadam se da sam sad malo jasnija...

    al slažem se da može biti i skroz prirodno. i to treba biti omogućeno. onome tko želi, naravno. jedino što me ubijaju ovi argumenti, ne mogu si pomoć.
    zaključak....cvijeta - slažem se s tobom, i shvaćam kakvu analogiju si povukla...ali meni nije bila namjera nikoga navesti da izvlači takve analogije --iako su moguće....
    dakle, ne bih više o tome...

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •