Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 165

Tema: Prijedlog novog zakona o zapošljavanju mladih

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Prijedlog novog zakona o zapošljavanju mladih

    Vjerujem da ste svi više manje upućeni u ovaj novi prijedlog zakona, gospodina Mrsića, koji se odnosi na zapošljavanje mladih, odnosno "sticanje iskustva" od godinu i dvije.

    Koje je vaše mišljenje o tome? Moje mišljenje je preprosto za ovaj forum i gospodina bi prisilila da radi za 1600 kn najmanje jedan mjesec a onda bi svima u saboru spustila plaću na plaću prosječne osobe u Hrvatskoj. Pa bi vidila kako bi onda riješavali probleme građana Hrvatske.

  2. #2
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Dijelim tvoje mišljenje u potpunosti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Trina, gdje se može isčitati taj prijedlog novog zakona?
    Znam da se puno prije godpodina ministra provodila mjera stručnog osposobljavanja za rad i nije bilo nikakve prašine oko toga. Koje su konkretno novosti koje predlaže Mrsić?

  4. #4
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Znam puno mladih obrazovanih ljudi koji volontiraju da bi stekli iskustvo, za nula kuna na mjesec.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moje mišljenje je pozitivno. Prvi posao mi je bio prije 10 godina kad još nisam diplomirala i bila sam prijavljena kao pripravnik sa srednjom školom s plaćom od 1500 kn. Za to vrijeme sam imala i radno iskustvo i plaćeno mirovinsko i broji mi se 6 mjeseci staža. Živjela sam sa starcima i tih 1500 kn mi je super došlo. Sigurno je bolje nego sjediti doma. Pa si ti plati 500 kn mjesečno mirovinsko da imaš neki staž.

    Već sad vidim da neke općine u okolici Varaždina traže da se kod njih obavi stručno osposobljavanje za dipl. ekonomiste, a znam ih nekoliko koji su to jedva dočekali jer sjede doma bez ijedne kune otkako su diplomirali.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nedavno sam čula da je prosječna plaća u Vž. županiji 3500 kn, i ima puno ljudi koji bi bili sretni da im se pruži prilika da za 1600 kn negdje nešto rade.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Trina, gdje se može isčitati taj prijedlog novog zakona?
    Znam da se puno prije godpodina ministra provodila mjera stručnog osposobljavanja za rad i nije bilo nikakve prašine oko toga. Koje su konkretno novosti koje predlaže Mrsić?
    Ovo bi i mene zanimalo...

    Izgleda mi sve to kao topla voda. Brojna zanimanja (odgajatelji, učitelji, liječnici...) već godinama imaju uhodanu takvu praksu i to čak i bez ove naknade s burze.

    Ono što je mene zasmetalo u Mrsićevim istupima je izjava (možda potencirana od strane novinara) da obnavljanje gospodarstva u svrhu otvaranja radnih mjesta nije njegov posao.

    Iskreno, ne vidim da se išta puno promijenilo ili pomaknuo s mjesta dolaskom nove vlasti koju smo iščekivali. Znam ja da je puno teže pokrenuti kola koja su zagrezla u blatnjavom jarku nego ubrzati kola koja već idu. Nažalost, kola idu sama samo nizbrdo. Za sve ostalo potrebno je jako jaaako puno truda i rada.

    Možda sam stara, ali ne vidim ja puno kruha u postindustrijskom društvu... Meni se čini da obrt i mala privreda može solidno živjeti samo uz zdravu veliku privredu. A kakvo je stanje - ne treba puno komentirati, dovoljno je pogledati bilo koje vijesti. I nek ne pričaju da si sami možemo pomoći... Gdje će se zaposliti djelatnici Jadrankamena kad na Braču nemaš skoro ništa drugo za taj profil struke? Pa ne možemo niti trebamo svi biti savjetnici...

    Tako da mi se ova priča s volontiranjem čini kozmetikom, ili da progovorimo jezikom razumljivim ministru - flaster na rak ranu. Ne vidim u tome ništa loše, ali to neće riješiti baš ništa.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Pa kao da je bilo i prije drugačije. Ja sam stažirala godinu dana do stručnog ispita! Dobila sam plaćeno mirovinsko, zet do posla i koju kunicu za gablec. Meni je taj staž bio obavezan. Bez njega nema ispita, bez ispita se nisam nigdje mogla zaposliti i primati plaću, bar ne u toj struci. Pa zašto bi postojala razlika između npr. ekonomista i farmaceuta. Ekonomisti isto dume ne znaju kada izađu s faksa.... A i, obzirom na situaciju u državi mislim da je itekako bolje sakupiti znanje za 1600 kn mjesečno nego djediti doma i štikati. Tako je kako je. Ono protiv čega sam ja je izrabrivljanje - dakle, ako odem u neku firmu na straž da zaista ne kuham kave nego da radim a vjerojatno će se i to izregulirati vidom prijave tih poslodavaca....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ne djediti doma i štikati nego sjediti doma i štrikati

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I ja isto mislim da je to bolje nego sjediti doma i kukati.

    Ako ništa drugo, bar stječeš iskustvo, a možda i stekneš neki kontakt koji će ti kasnije koristiti...

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da smo mi neka normalna država, onda bi taj prijedlog bio sasvim OK. Mladi steknu neko iskustvo, poslodavca to ne košta puno, svi zadovoljni...

    Ideja je da poslodavci neće smjeti otpuštati svoje zaposlenike, da bi uzeli oovog pripravnika.

    Ok, neće oni otpustiti one koji su zaposleni za stalno, ali jednostavno neće produživati Ugovore na određeno, gdje su ljude možda godinama tako zapošljavali (prijavljivali i odjavljivali sa firme na firmu, a ljudi već godinama na istom radnom mjestu) i uz veću plaću.

    Prvo treba srediti postojeće rupe na tržištu rada, a onda uvoditi nove mjere.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I ja sam odradila godinu pripravničkog staža uz neki minimum plaće, sretna sam bila da sam bilo što dobivala i skupljala iskustvo za ispit.

    Dečki koji završe pomorsku školu oduvijek i dan danas moraju imati godinu dana plovidbe za vrijeme koje su na dnu hijerarhije, pa ma koliko studija završili i rade sve najgore poslove(čišćenje kaljuža, npr) i dobivaju desetinu plaće kapetana, iako su ing ili dipl.ing. Polako stječu iskustvo, polože ispit koji i danas košta oko 20.000 kuna, pa se godinama penju po ljestvici dok ne dođu do vrha. Kad im svi kažu: Yes, sir!

    To je tako normalno, pa zašto ne i u drugim zanimanjima. Polako do vrha, što se pokažeš boljim, taj vrh je sve bliže.
    Bilo bi idealno da svi mladi ljudi dobiju posao odmah nakon fakulteta, dok je znanje svježe, a 1600 nije premalo za onoga koji još živi s roditeljima. To je 1600 puta više od ništa.

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nemaju svi završen fakultet niti strukovne škole u kojima se mora stažirati godinu dana. Što je s običnim radnicima, kako će to izgledati u Todorićevom carstvu, znači li to da će njegove radnice biti većinom (maksimalan broj koji bude zakonski propisan) biti mlade radne snage na 1600 kn plaće? Ko će zaposliti npr mene ako poslodavci mogu uzeti nekog ko će raditi za 1600 kn? Ajmo malo o nefakultetski obrazovanim ljudima jer takvih je ipak velika većina u Hrvatskoj.

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ovaj Mrsićev prijedlog se odnosi samo na visokoškolski obrazovane ljude. Trenutno ih je oko 10 000 na Zavodu za zapošljavanje.
    Ljudi sa SSS i dalje će se sami snalaziti, bez pomoći države.

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ako je tako, ja nisam dobro upućena u stvar, ja sam čula da se godinu dana odnosi na fakultet, dvije godine na srednju školu. Dapače, skoro sam sigurna da je to tako ali treba provjeriti.


    ne znam di se može pročitati prijedlog, ja ga danima slušam i gledam po tv-u

  16. #16
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mene ne muci sto ce balavi fakultetlija dobivati 1600 kn za kuhanje kave. Njemu je ionako druga opcija da nazica starce koju kunu pa da satima sjedi uz istu kavu.

    Muci me sto ce mahom sss ekipa otpasti, sto ce se opcenito cijena rada srozati, sto ce se naci 1001 rupa za izrabljivanje, sto ce todoric osigurati jos jednu generaciju.

    I, zaboravljamo, mladi sa diplomom nisu iskljucivo zagrebacki sinovi koji zive s roditeljima. Sta sa onima koji nakon faksa moraju sebi osigurati egzistenciju sami?

  17. #17
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    ja sam na tragu Deaedi. Varanje će biti dovedeno do novih ekstrema.
    Roditelji koji poslodavca koštaju 5000-6000 tisuća kn ( da bi primili neto 3000-3500) će ostati bez posla da se zaposle djeca za 1600. i to ne na teret poslodavca ( njegov trošak će biti cca 1000 kn), nego na teret državnog proračuna, dakle svi mi ćemo još malo dati od sebe da kapitalistima bude lakše. jupi jeee

    dok je kod državnih firmi (javnog sektora) manje više isto -sva ta lova za doprinose i neto je ovako i onako je iz proračuna, veliku, ogromnu razliku radi privatnicima.
    oni su dosada zapošljavali određen broj ljudi bez radnog iskustva, sad neće nikoga, uzimati će ih na taj rad bez radnog odnosa, a crkavicu će plaćati država.
    pa ćemo za par mjeseci imati poplavu tema-ostala sam trudna za vrijeme "stručnog usavršavanja" -koja su moja prava? bojim se, nikakva. jupi jee još jednom.

    bojim se da je čitava priča smišljena da se još jednom statistika okrene u korist prividno poboljšanih izvještaja, isto kao i javni radovi, i razni drugi trikovi za brisanje iz evidencije nezaposlenih.

    a činjenica da je nekad netko radio besplatno ili za jako malu plaću, po meni nije nikakvo opravdanje da se sa takvom lošom praksom nastavi

  18. #18
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    mislim da je Trina u pravu, i u prijedlogu je da VSS tako odrađuju 1 god, a SSS 2 god.
    zbog reakcija javnosti Mrsić je prijedlog nadopunio ograničenjem da se sve skupa neće odnositi na trgovinu. ali ja sam sigurna da će ih todorić imati onda more u belju, ili gdje već, a ne u konzumu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Da je to meni netko svojevremeno ponudio bila bi presretna.
    Nije stvar u maloj plaći ili nikakvoj, nego te jednostavno nitko neće zaposliti bez iskustva. Za posao gdje se traži VSS skoro pa nisi kvalificiran jer nemaš iskustva, a za onaj sa SSS si prekvalificiran jer ima tih sa SSS koji bi radili. Probala na svojoj koži.
    Pa onda sjediš na burzi godinama i odjednom postaneš teško zapošljiva kategorija.

    Prijedlog se odnosi na VSS i strukovne SSS gdje je stručno usavršavanje obavezno, ako sam dobro shvatila.

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A super, sad će svi imati iskustva pa će sve biti supač

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Trina, i na ovoj mučnoj temi si me uspjela nasmijati

    Prima, ja sam privatnik i ne pada mi na pamet dati otkaz svom dizajneru ili developeru da bi zaposlila klinca koji dume ne znao o poslu. Pa o čemu ti pričaš? Ali, ako ovo stupi na snagu sigurno ću uzeti dizajnera koji će kod mene štošta naučiti i rasteretiti dizajnera....
    A što se tiče javnog i privatnog sektora... Ne znam da li sam te dobro shvatila ali ne znam zašto se uvijek drvljem i kamenjem ide na nas privatnike? Pa kaj mislite odakle se država financira ako su sve državne firme u debelim minusim, potkradane i korumpirane. Financira se od nas malih koji još nekako uspijevamo spajati kraj s krajem. Koliko dugo ne znam. Ja definitivno pozdravljam ovu odluku sve dok će poslodavci bit savjesni i pošteni. A verujte mi ima nas i takvih u HR

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    MarijaP ko je meni osigurao egzistenciju nakon školovanja? Kome sam se ja mogla buniti prije deset godina? Upravi vodovoda?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ne muci sto ce balavi fakultetlija dobivati 1600 kn za kuhanje kave. Njemu je ionako druga opcija da nazica starce koju kunu pa da satima sjedi uz istu kavu.
    Zanimljivo, onaj tko je netom završio fakultet je "balavi fakultetlija", a onaj tko je završio srednju nije balav

    Mislim da ideja o plaćenom volontiranju u svojoj osnovi nije tako loša, ali, ili nije dovoljno dorađena, ili se nama putem medija predstavlja samo jedan njezin dio, pa sve skupa zvuči pomalo nakaradno. I čini mi se da ministar polazi od svojeg iskustva (a u njegovoj struci je volontiranje nakon faksa uobičajeno).

  24. #24
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    izrabljuje se ljude gdje god da počnu raditi,a ovako će se to moći za manje para ili besplatno
    mudro zbori Peterlin : "Tako da mi se ova priča s volontiranjem čini kozmetikom, ili da progovorimo jezikom razumljivim ministru - flaster na rak ranu. Ne vidim u tome ništa loše, ali to neće riješiti baš ništa."
    možda uspiju u tome da brojka nezaposlenosti djeluje ljepša iliti manja,ali eto pod koju cijenu

  25. #25
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa Vidi poruku

    Prima, ja sam privatnik i ne pada mi na pamet dati otkaz svom dizajneru ili developeru da bi zaposlila klinca koji dume ne znao o poslu. Pa o čemu ti pričaš? Ali, ako ovo stupi na snagu sigurno ću uzeti dizajnera koji će kod mene štošta naučiti i rasteretiti dizajnera....
    a u situaciji kad tebi stvarno treba novi dizajner, kojeg bi inače najnormalnije platila, isto ćeš uzeti novajliju na državni trošak, a razliku zadržati u svom džepu. naravno ne radi se osobno o tebi nego o novostvorenoj situaciji da je cijena rada dodatno snižena + pružena je prilika da se smanje uplate doprinosa i poreza (osim mio).tu priliku će mnogi iskoristiti.

    A što se tiče javnog i privatnog sektora... Ne znam da li sam te dobro shvatila ali ne znam zašto se uvijek drvljem i kamenjem ide na nas privatnike? Pa kaj mislite odakle se država financira ako su sve državne firme u debelim minusim, potkradane i korumpirane. Financira se od nas malih koji još nekako uspijevamo spajati kraj s krajem. Koliko dugo ne znam. Ja definitivno pozdravljam ovu odluku sve dok će poslodavci bit savjesni i pošteni. A verujte mi ima nas i takvih u HR
    država se financira iz pdv-a (i carine, i trošarine, i posebnog poreza) koji ja platim kad kupim od tebe ( ili nekog drugog) proizvod ili uslugu. iz poreza na dohodak i doprinosa koji se uzimaju iz
    moje plaće. iz poreza na aute, nasljedstva.....da ne nabrajam.

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Slažem se s Deadi, Peterlin... Ko je prije 20 godina volontiravao, za sve smo dobijali neku lovu i to mi je normalno, volontiravanje je bilo ograničeno na neka posebna zanimanja, ako i za to, i ono... za filozofiju, to jest za onu neku... unutarnju potrebu za volontiranjem, nije te tržište rada na to prisiljavalo. Meni je to flaster, koji omogućava svašta. Prvi prioritet, kojeg se niko ne usudi taknut, leži negdje drugdje. I već vidim taj đir "volontiram po firmama već tipa 10 godina i ništa", kao nekad zamjene u školi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.04.2012. at 16:02

  27. #27
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Prima, nego tko zarađuje za državu nego privatni sektor? Privatniku koji radi kako treba trebaju ljudi koji znaju raditi i rade, njemu su ti novci koje mora zaraditi vrlo realna i opipljiva kategorija, kao i posao i rezultat koji se moraju napraviti. On ne mijenja iskusnog radnika novajlijom tek tako, a i ne može, ako posluje po zakonima svoje države.
    Todorić nije privatni sektor o kojem govorim, ja govorim o onima koji smišljaju kako će izbjeć poslovanje s nekom Todorićevom firmom koja se na njih nameračila, a znaju da im nikad neće ništa platiti.
    Konkretno, što se mjere tiče, ja se nadam da je to samo jedna od mjera...stvarno se nadam.

  28. #28
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Zapravo je meni ovaj primim komentar jedan užasni pokazatelj koliko smo duboko zaglibili, da uopće ne vjerujemo da ima ikoga tko bi poslovao po zakonu i tko ne bi izigrao sve što može.

  29. #29
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    ne znam, čitam ovo i ja Primu mogu razumjeti. u zemlji gdje pretežna većina ljudi nema za kruh na kraju mjeseca nema mjesta idealizmu. naravno da će maknut svatko gdje god mu se ukaže prilika pogotovo kad ga doma čeka hrpa neplačenih računa i i djeca koju treba nahraniti i odškolovati.

    u njemačkoj nije za badava regulirano apsolutno sve zakonima, valjda i način na koji udišemo zrak (karikiram), jer naravno da je u ljudskoj prirodi da ugrabi ako mu se pruži prilika, jer većina ljudi razmišlja ako neću ja netko će drugi.

    da nije tako genralno bi ovaj planet bio daleko ljepše mjesto za život kroz ljudsku povijest pa do danas.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    a u situaciji kad tebi stvarno treba novi dizajner, kojeg bi inače najnormalnije platila, isto ćeš uzeti novajliju na državni trošak, a razliku zadržati u svom džepu. naravno ne radi se osobno o tebi nego o novostvorenoj situaciji da je cijena rada dodatno snižena + pružena je prilika da se smanje uplate doprinosa i poreza (osim mio).tu priliku će mnogi iskoristiti.

    i onda bih ja odmah, koja koristi uslugu mlukacinine dizajnerske firme, zamijetila promjenu u radu, greške, i ne bih imala razumijevanje za njezinu uštedu koja meni i mojem poslu nanosi štetu, produžuje rokove, te bih fino otkazala dogovoreni rad i našla drugu firmu koja ne ekperimentira s početnicima za važne projekte - na gubitku bismo bili svi

    prima, slažem se tobom da je moguća manipulacija u nekim zanimanjima (ovdje ja vidim pretežno trgovinu i sve one mlade žene (i muškarce) koje rade na slaganju polica i sl. - zamjenjive su u kratkom roku)
    no, za većinu zanimanja za koje je potrebno iskustvo takva vrsta zamjene radnika nije moguća u kratkom roku

    mlukcin može uzeti pomoćnog radnika, to može i sada preko student servisa za nezahtjevne poslove, ali ako uloži godinu dana svoga vremena i novac na obučavanje mladog dizajnera, onda ga zasigurno neće zamijeniti s nekim novim u kojeg opet mora uložiti vrijeme i novac ...

  31. #31
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nema mjesta idealizmu, slažem se. I u groznoj smo poziciji. Ali nismo tu zbog kapitalizma, nego zbog krađe i kriminala, na svim nivoima. Od ovih giganata na koje se svi ljutimo do onih šta su doma pod normalno svaki dan iz poduzeća vukli doma šta su stigli. Do onih što kradu naftu svojoj firmi pa je preprodaju. Do jednog mog šta je nama nudio treba li nam goriva za brod, da možemo kad god hoćemo, eno stoji u firmi samo čeka da se netko posluži. Ma do onih poznanika iz aktuelne firme u propadanju koji su do jučer najnormalnije o tome govorili i to radili, a sad kukaju i jadni su i iskorišteni.
    Od sindikalaca iz javnog sektora (kojem pripadam) mi se digne želudac, kad počnu o tome kako se teret krize treba pošteno raspodijeliti. Ma tko nosi teret krize nego privatnici? Tko je prisiljen otpuštati, tko se boji za posao, nego privatnici? Kome pati posao, kome pati onda i vlastita egzistencija nego tom istom privatniku, a ne samo njegovom radniku. Mi iz javnog sektora, brate, ko pilići pod krilom kvočke. Uzrujamo se ako nam ukinu božićnicu. Ooo, mi smo potpisali kolektivne ugovore, nećete vi tako s nama...A tamo ljudima egzistencija o koncu visi!!
    Ma ja razumijem da je ogroman problem povjerenja u vladajuće, koji god bili. Kad bi bar čovjek imao neku garanciju da imaju poštenja i pameti, lakše bi bilo.
    Ali da su najbolji, ma da sve rade za 5, moramo osjetiti taj teret, moramo, nema druge.
    Izvin'te, ne znam što me spopalo...
    Posljednje uređivanje od vertex : 20.04.2012. at 16:45

  32. #32
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ko je prije 20 godina volontiravao, za sve smo dobijali neku lovu i to mi je normalno, volontiravanje je bilo ograničeno na neka posebna zanimanja, ako i za to, i ono... za filozofiju, to jest za onu neku... unutarnju potrebu za volontiranjem, nije te tržište rada na to prisiljavalo.
    evo me, volontirala od pocetka 2000, nasla posao krajem 2001. i to ne tamo di sam volontirala. moje kolege koji nisu volontirali su jos dulje trazili posao, a onda se uglavnom zaposlili i radili za 2500 kn. meni je moje volontiranje otvorilo put za posao.
    tako da se ne bih slozila s tobom ina. ovdje gooroim o VSS-u, ne znam kakva je situacija tad bila s SSS.
    zakon ako se slozi bi mogao dati rezultata, jer poznajem puno mladih koji volontiraju, a ni ne potpisu ugovor o volontiranju koji nosi odredjene beneficije.

  33. #33
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Privatniku koji radi kako treba trebaju ljudi koji znaju raditi i rade
    svima trebaju ljudi znaju raditi i rade. a ovisno o gospodarskoj situaciji ljude koji znaju raditi i rade možeš dobiti jeftinije ili skuplje. mjera o kojoj ovdje pričamo ruši cijenu rada.
    profit kao isključivo mjerilo uspješnosti poslovanja je imperativ, i stanje nije tako ružičasto da se iskusni i vrijedni radnici honoriraju visokim plaćama i dobrim uvjetima rada.
    u uvjetima visoke nezaposlenosti svi su lako zamjenjivi.



    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    i onda bih ja odmah, koja koristi uslugu mlukacinine dizajnerske firme, zamijetila promjenu u radu, greške, i ne bih imala razumijevanje za njezinu uštedu koja meni i mojem poslu nanosi štetu, produžuje rokove, te bih fino otkazala dogovoreni rad i našla drugu firmu koja ne ekperimentira s početnicima za važne projekte - na gubitku bismo bili svi
    evo ja sam zamijetila u brdo firmi lošu, uslugu i proizvode... i da nema konkurentske firme u kojoj je situacija bolja. želim reći da nije ništa neobično da i kad se ukalkuliraju i gubitci radi lošijeg proizvoda, da još uvijek ispada da jeftinija proizvodnja lošijeg proizvoda donosi veći profit, od kvalitetnijeg ( po proizvodnim troškovima skupljeg) proizvoda.

  34. #34
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ma tko nosi teret krize nego privatnici? Tko je prisiljen otpuštati, tko se boji za posao, nego privatnici? Kome pati posao, kome pati onda i vlastita egzistencija nego tom istom privatniku, a ne samo njegovom radniku.
    pa jel sad ispada da je radniku kod privatnika i privatniku isto?
    privatniku se u po njega najgorem slučaju može dogoditi isto što i njegovom radniku-da ostane bez posla.
    a dok i jedno radno mjesto ima u tom privatnom sektoru ono će biti rezervirano za vlasnike ne za radnike, a nikad neće doći do toga da se baš sva radna mjesta ugase.

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    pa jel sad ispada da je radniku kod privatnika i privatniku isto?
    privatniku se u po njega najgorem slučaju može dogoditi isto što i njegovom radniku-da ostane bez posla.
    a dok i jedno radno mjesto ima u tom privatnom sektoru ono će biti rezervirano za vlasnike ne za radnike, a nikad neće doći do toga da se baš sva radna mjesta ugase.
    X

    Jako dugo sam u privatnom sektoru i jedino što mogu zaključiti da će ih većina svom radniku bez pardona skinuti i jadnih 100kn od plaće, pod izlikom da su troškovi porasli, ali sebi će na firmu uzeti najbolji auto koji može, a koji je te troškove nabio.

  36. #36
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Vidim da ovdje ima puno dezinformacija.
    Dakle, mjera Stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa nije nikakva novost, kao takva provodi se uspješno već drugu godinu, zajedno sa ostalim mjerama aktivne politike zapošljavanja iako zapravo spada pod mjere gospodarskog oporavka, odnosno financira se iz različitog izvora od ostalihmjera.
    Namjenjena je zapošljavanju osoba bez radnog iskustva u zanimanja kako bi položili stručni/državni/majstorski ispit,
    dakle mogli su je koristiti samo oni poslodavci čija služba uvjetuje polaganje takovog ispita nakon završenog pripravništva /stažiranja, te koji tim osobama mogu omoguciti mentora koji će ih u tome pratiti.Tako tu mjeru koriste pripravnici u državnim službama i lokalnoj samoupravi, ali isto tako i medicinske sestre, odgajatelji, frizeri i sl.
    Moram reći da je mjera odlično zaživjela i da su mladi ljudi koji znaju o čemu se radi jako zainteresirani za nju, baš iz razloga što im je lako naći poslodavca koji će ih na taj način primiti, a najbolje od svega je što su sada oni u poziciji da biraju gdje će obaviti svoje pripravništvo. Tko ne želi, taj način zapošljavanja ne mora prihvatiti.
    Osoba koja prođe kroz ovaj program jednom, više ga ne može koristiti, bar ne ako u međuvremenu ne stekne drugu stručnu spremu.
    Za trajanja stručnog osposobljavanja (max 12 mjeseci) osoba ima plaćene doprinose i novčanu naknadu od 1600 kuna, te troškove snosi HZZ, troškove mentorstva i polaganja
    stručnog ispita plaća poslodavac. Za sada nema mogućnosti da bi se navedeni iznos mogao mijenjati.
    E, sada, ministar najavljuje neke izmjene, navodno će ovu mjeru, zbog velikog interesa, moći provoditi i privatni poslodavci koji zapošljavaju osobe u zanimanjima za koje polaganje stručnog ispita nije obavezno, ali o taj prijedlog zakona nisam još imala prilike pročitati, pa stoga ne mogu o njemu ništa niti nagađati.

  37. #37
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    prima, a vlasnik je nečovjek? Ne razumijem...On bit će ne jede, a nema ni obitelj, garant. I na kraju, kako ti to misliš da ljudima ne propadaju njihogve firme?

    Deaedi, točno, takvih je koliko hoćeš, slažem se. Kao i onih koji ne plaćaju poslovnim partnerima i uvijek su u kuknjavi kako je teško i tko im je sve kriv, a izvlače profit iz firme. I onih bez ikakvog poslovnog plana, koji ispred bazena i merdže kukaju polsovnom partneru kako se ne može i da im firma propada, kao što i propada, jer ne planiraju. Općenito, jako je puno neposlovnih poduzetnika.
    A ima ih i koji rade po zakonu i brinu o radnicima.

  38. #38
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I uopće nije istina da svima trebaju ljudi koji rade i znaju posao. Načelno da, ali istina je da se u recimo, u mnogim javnim firmama zapošljavalo po svim mogućim ključevima, osim tog.

  39. #39
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    vertex, slazem se s tobom.
    tu gdje smo, smo si sami skuhali, te dopostili svim tim lopovim i prevarantima da nas opljackaju.
    kao sto smo isto zatvarali oci pred svim onim sitnim kradama, susjeda, rodaka, nas samih.

    i inace imam jedno pitanje:
    kad maknemo na stranu todorice, te kutle i ostale, sto svi drugi nisu postali privatnici, osnovali obrt, firmu, ured ili sto vec, kad je to tako krasno, unosno, te opcenito bez ikakvih mana i stresa?
    evo prima, sto ti ne postanes privatnik kad je to tako krasno, divno i jednostavno?

  40. #40
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo, onaj tko je netom završio fakultet je "balavi fakultetlija", a onaj tko je završio srednju nije balav

    Mislim da ideja o plaćenom volontiranju u svojoj osnovi nije tako loša, ali, ili nije dovoljno dorađena, ili se nama putem medija predstavlja samo jedan njezin dio, pa sve skupa zvuči pomalo nakaradno. I čini mi se da ministar polazi od svojeg iskustva (a u njegovoj struci je volontiranje nakon faksa uobičajeno).
    Pa ministar je sam izjavio da je to mjera za mlade sa diplomom koji ispijaju kave.

    Ja jesam za uredjeno i kontrolirano volontiranje, ali ne vjerujem da je to kod nas moguce.

  41. #41
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Meni su te floskule da su svi poslodavci lopovi jednake onima da su svi zaposleni neradnici.
    Što ne znači da nema i jednih i drugih.

  42. #42
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tocno, piplica.

  43. #43
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma naravno, piplice.

  44. #44
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    prima, a vlasnik je nečovjek? Ne razumijem...On bit će ne jede, a nema ni obitelj, garant. I na kraju, kako ti to misliš da ljudima ne propadaju njihogve firme?
    ništa slično nisam rekla, nego da radnik i poslodavac nisu u istom položaju, jer će radnik uvijek prije ostati bez posla.
    da, firme propadaju, a poduzetnici baš i ne
    ponavljam, u najgorem slučaju može ga stići sudbina njegovog radnika. a taj najgori slučaj se rijetko događa.
    a i u tom slučaju imaju šansu spasiti dio imovine kroz instituciju stečaja na hrvatski način-dugovi d.o.o.-u, imovina Hrvoju, vlasniku d.o.o.-a.
    s druge strane, radnik nema mogućnost osobnog bankrota, jer se eto država nije sjetila da nam to treba.

    A ima ih i koji rade po zakonu i brinu o radnicima.
    nije sporno, ima ih. malo. ja sam prvenstveno govorila o tome kako vidim da će izmjena zakona pružiti šansu onima koji i onako vole zamračiti pokoju kunu za nove manipulacije.

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I uopće nije istina da svima trebaju ljudi koji rade i znaju posao. Načelno da, ali istina je da se u recimo, u mnogim javnim firmama zapošljavalo po svim mogućim ključevima, osim tog.
    ti se rekla da treba onima koji valjano rade, s tim se slažem i proširujem, mislim da bi i javne firme trebale valjano raditi (i zapošljavati one što rade i znaju posao)

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    evo prima, sto ti ne postanes privatnik kad je to tako krasno, divno i jednostavno?
    neznam otkud ti ideja da ja mislim da krasno, divno i jednostavno?
    privatno poduzetništvo na hrvatski način pruža silne mogućnosti krađe od radnika i države. meni je to gadljivo i nikad neće biti moj izbor.

  45. #45
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mrsićev program pod nazivom - omladinske radne akcije ORA 2012 - 2022 - gradimo ravničarsku prugu i žutu lokvu

    piplice, znam za tu mjeru kad je riječ o državnim službama. i polaganju ispita. tu mi ima smisla. inače na tragu sam prime. da ne bi bila ORA kerum/todorić i ini, a ništa sagrađeno

  46. #46
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Nema mjesta idealizmu, slažem se. I u groznoj smo poziciji. Ali nismo tu zbog kapitalizma, nego zbog krađe i kriminala, na svim nivoima. Od ovih giganata na koje se svi ljutimo do onih šta su doma pod normalno svaki dan iz poduzeća vukli doma šta su stigli. Do onih što kradu naftu svojoj firmi pa je preprodaju. Do jednog mog šta je nama nudio treba li nam goriva za brod, da možemo kad god hoćemo, eno stoji u firmi samo čeka da se netko posluži. Ma do onih poznanika iz aktuelne firme u propadanju koji su do jučer najnormalnije o tome govorili i to radili, a sad kukaju i jadni su i iskorišteni.
    Od sindikalaca iz javnog sektora (kojem pripadam) mi se digne želudac, kad počnu o tome kako se teret krize treba pošteno raspodijeliti. Ma tko nosi teret krize nego privatnici? Tko je prisiljen otpuštati, tko se boji za posao, nego privatnici? Kome pati posao, kome pati onda i vlastita egzistencija nego tom istom privatniku, a ne samo njegovom radniku. Mi iz javnog sektora, brate, ko pilići pod krilom kvočke. Uzrujamo se ako nam ukinu božićnicu. Ooo, mi smo potpisali kolektivne ugovore, nećete vi tako s nama...A tamo ljudima egzistencija o koncu visi!!
    Ma ja razumijem da je ogroman problem povjerenja u vladajuće, koji god bili. Kad bi bar čovjek imao neku garanciju da imaju poštenja i pameti, lakše bi bilo.
    Ali da su najbolji, ma da sve rade za 5, moramo osjetiti taj teret, moramo, nema druge.
    Izvin'te, ne znam što me spopalo...
    X

  47. #47
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    ništa slično nisam rekla, nego da radnik i poslodavac nisu u istom položaju, jer će radnik uvijek prije ostati bez posla.
    da, firme propadaju, a poduzetnici baš i ne
    ponavljam, u najgorem slučaju može ga stići sudbina njegovog radnika. a taj najgori slučaj se rijetko događa
    .

    ajde mi molim te ovo boldano pojasni .
    kako to privatnici ne propadaju? ili ja zivim u nekom paralelnom svemiru pa oko sebe vidim privatnike koji su dug poreznoj namirivali iz osobne (nasljedjene) imovine. ovdje ne pricam o todoricima i slicnima, vec o ljudima koji nisu uspjeli naplatiti svoja potrazivanja, a drzava se pravi mutava i zahtjeva svoj dio kolaca od NENAPLACENE fakture.

    osim toga nije isto kad radnik dobije otkaz i kad propadne poslodavac, jer u vecini slucajeva poslodavac iza sebe ostavlja niz dugova koje mora namiriti inace ne moze zatvoriti firmu. za to vrijeme kamata na dug raste. stecaj ne postoji za male poduzetnike, kao ni pravda jer ih se tereti za iznose koje nisu naplatili.

    nije sve bas tako crno - bijelo, zar ne?
    i nikome tu nije lako!


    privatnik sam 15 godina bez i jednog dana blokiranog racuna, ovrhe, tuzbe... i znam ih dosta takvih, koji su kao i ja pod stresom 24 sata dnevno. to su sve firme koje kao i moja zaposljavaju max 15 ljudi i kao takve su nevidljive, ne postoje, osim kad ih treba pljuvati po medijima i forumima, a drzavna uprava se upravo financira mojim uplatama jer su redovite. i vjerujte mi, jako racuna na uplate upravo takvih malih d.o.o. jer zna da ce poslodavci reagirati na prvu opomenu makar dizali kredite, a poslije ganjati svoje neplatise na sve moguce nacine.

    od ove mjere zaposljavanja pripravnika nemam nikave koristi, jer ih necu zaposljavati. neki drugi profili poslodavaca vjerojatno hoce. kako je vec netko napisao, ovo malo korektnih stranaka koje su preostale moram cuvat kao kap vode na dlanu i ne pada mi na pamet da mi netko tko je dosao volontirati 12 mjeseci za 1600kn i doprinose, svojim neprofesionalnim stavom, nezainteresiranoscu jer volontira ili neznanjem baci sjenu na dugogodisnju suradnju sa strankama.
    o svojim zaposlenicima imam samo rijeci hvale, zato su vec godinama kod mene na obostrano zadovoljstvo .


    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    neznam otkud ti ideja da ja mislim da krasno, divno i jednostavno?
    privatno poduzetništvo na hrvatski način pruža silne mogućnosti krađe od radnika i države. meni je to gadljivo i nikad neće biti moj izbor.
    pa to bi bio tvoj izbor, zar ne? nemoj krasti ni od radnika, ni od drzave, otvori firmu i kreni u avanturu.
    ili hoces reci da svi mi privatnici krademo





    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Nema mjesta idealizmu, slažem se. I u groznoj smo poziciji. Ali nismo tu zbog kapitalizma, nego zbog krađe i kriminala, na svim nivoima. Od ovih giganata na koje se svi ljutimo do onih šta su doma pod normalno svaki dan iz poduzeća vukli doma šta su stigli. Do onih što kradu naftu svojoj firmi pa je preprodaju. Do jednog mog šta je nama nudio treba li nam goriva za brod, da možemo kad god hoćemo, eno stoji u firmi samo čeka da se netko posluži. Ma do onih poznanika iz aktuelne firme u propadanju koji su do jučer najnormalnije o tome govorili i to radili, a sad kukaju i jadni su i iskorišteni.
    Od sindikalaca iz javnog sektora (kojem pripadam) mi se digne želudac, kad počnu o tome kako se teret krize treba pošteno raspodijeliti. Ma tko nosi teret krize nego privatnici? Tko je prisiljen otpuštati, tko se boji za posao, nego privatnici? Kome pati posao, kome pati onda i vlastita egzistencija nego tom istom privatniku, a ne samo njegovom radniku. Mi iz javnog sektora, brate, ko pilići pod krilom kvočke. Uzrujamo se ako nam ukinu božićnicu. Ooo, mi smo potpisali kolektivne ugovore, nećete vi tako s nama...A tamo ljudima egzistencija o koncu visi!!
    Ma ja razumijem da je ogroman problem povjerenja u vladajuće, koji god bili. Kad bi bar čovjek imao neku garanciju da imaju poštenja i pameti, lakše bi bilo.
    Ali da su najbolji, ma da sve rade za 5, moramo osjetiti taj teret, moramo, nema druge.
    Izvin'te, ne znam što me spopalo...
    X
    potpisujem i druge postove koje je napisala vertex!

    evo jedan banalan primjer kojem sam nedavno bila izlozena. sve visokoobrazovani ljudi koji rade u drzavnom sektoru i koji su se pocupali oko toga tko ce kada na godisnji odmor. to je predmet rasprava veci dio radnog vremena vec nekoliko dana, cak su imali 2 poduza sastanka.
    pa ih gledam i razgovaram sama sa sobom, svadite se u radno vrijeme koje vam placam ja i drugi sitni poduzetnici, a ja se mislim kako da svom radniku koji je vrijedan ne dam otkaz kad zavrsi projekt, jer vise nemam financijskih mogucnosti da ga placam dok traje prazan hod. i to je osoba sa familijom i kreditima i planira na godisnji odmor. eh da, tada cu ja biti smece i fuj od poslodavca jer sam mu dala otkaz tik pred godisnji, a iskoristavala i krala sam ga dok je radio.... prima ce nastaviti niz, njoj to odlicno ide.




    iako tjeram crne misli, stalno vazem da li je krajnje vrijeme (ili da izdrzim jos malo) da dam svim zaposlenicima otkaze, podmirim obaveze koje mi terete firmu dok jos mogu, sve lijepo zatvorim, nadjem nacina zaposlit se u drzavnoj upravi i odmorim glavu od svih problema. pa neka netko meni isplacuje placu za promjenu, ja sam svoj doprinos ovoj drzavi dala, sad je red na druge da budu posteni i uspjesni, pa evo neka se okoriste ovom novom odredbom o volontiranju kad je tako dobra za sve poslodavce.

  48. #48
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Hibiskus, takve poduzetnike kao što si ti viđam oko sebe, ljude koji se ne mogu spavati od briga i koji se jako muče da djelatnicima mogu isplatiti plaće i da im firme/obrti opstanu. Ima i onih drugih, ali jako malo, bar u mojem paralelnom svemiru.
    I još jedna informacija za one koji to ne znaju, privatnici kada propadnu/zatvore djelatnost, osim što ostavljaju iza sebe dugove, nemaju niti prava što imaju njihovi zaposlenici - ne ostvaruju pravo na novčanu naknadu pri HZZ-u.

  49. #49
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    hibiskus, nije nikakav problem objasniti,a ni shavtiti onome tko želi. tko ne želi, može sto i jednog bijesa u post staviti,
    no tvoja ljutnja ne mijenja činjenično stanje.
    kad zadužiš jednu firmu, otvoriš drugu. svu imovinu sa prve firme pokupiš i preneseš u novu firmu, a dugove ostaviš.
    tako poduzetnik (osoba) ne propada, a firme propadaju.
    zbog česte takve prakse sad država smišlja načine kako će to spriječiti. sigurno ne zato jer je to neki minoran problem.
    tvoj svemir nije ništa realniiji od moga, a ja takvo ponašanje stalno vidim.
    vlasnik d.o.o.-a ne jamči privatnom imovinom za dugove firme (osim ako to sam ne želi), a firma može u stečaj kako god mala bila. "zatvaranje" firme nije potrebno, pustiš da se dug i kamata gomilaju, i nikom ništa ( naročito tvojim vjerovnicima ništa)
    u tom ne crno-bijelom svijetu, tko te firme gura u probleme? tko su te neplatiše, koje su te gurnule u probleme? da nisu možda isto neki drugi privatni poduzetnici? o tima ne pričamo, ni o todorićima ne pričamo. pričati ćemo o poštenjacima kojih ima, koliko? 1% , i oni zapošljavaju ukupno koliko radnika? i ostvaruju koliki prihod?
    o većini, o todoriću, kerumu, konstruktoru, diokiju, kamenskom, Kio orahovici, 3000 onih što ih porezna sad lovi zbog nesrazmjera između legalnih prihoda i imovine. o njima nećemo.
    nećemo ni o konstantnom kršenju nevelikih radničkih prava od strane mikro malih poslodavaca jer radnik tu ima izbor ili pristani na uvjete poslodavca, ili šeći.
    tko si ti ljudi koji duguju poreznoj za doprinose? vjerujem da će uskoro biti objavljen popis gotovinaca koji duguju za pdv.

    moram na ručak, skraćeno:
    koliko god se vlasnici poduzeća lože da oni plaćaju porez državi- toliko oni ipak ne snose teret tog poreza ništa više (ni manje) od radnika.
    ja popijem kavu i platim račun s pdv-om, vlasnik kafića proslijedi pdv na žiro račun državnog proračuna. trošak pdv-a je moj, njegova je obveza obračuna i uplate.doprinos u državni proračun je moj.
    kad moj poslodavac u drž. proračun uplati doprinose po obračunu moje plaće- sav taj novac i neto i doprinose sam ja zaradila, i moj poslodavac to itekako ima u kalkulaciji kad određuje visinu moje plaće...
    tako poduzetnik od svoje zarađene love plaća poreze, ovisno koliko zarađuje i troši u rh...

  50. #50
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    ajme prima koliko zuci u samo jednom tvom postu.

    zamisljam koliko bi tek bila ljuta, ovako postena da se bavis privat poslom. pa da te nepravde opale di stignu, pa velike firme neplatise, drzava, stranke.... pa onda masa koja sve privatnike trpa u isti kos, lopovski.
    firme koje su se otvarale sa ciljem ostavljanja nepodmirenih dugova su mahom otvarali politicki jaki pojedinci i polu-mafijasi. za njih ne vrijede ista pravila kao za obicne smrtnike, koje porezna ganja - itekako. ima ih prekonekoliko koji su i ljude pregazili pa im se ne sudi, jel? to ne znaci da ce se obicni ljudi uspjeti izvuci, na isti nacin, iz takve situacije.

    nije nam dobro nikome. ni radnicima, ni privatnicima, al da se drzava vecinom financira od tvog pdv-a za kavu bas se pitam gdje bi tek onda bili? ja naravno, pdv na kavu ne placam ipak sam kapitalista .

    niti sam kolerik, niti je ovo tema za ovakvo prepucavanje, samo sam htjela dati pogled na "volontiranje" iz svojih cipela. sva sreca za ovu drzavu, nema nas ovakvih samo 1% niti je istina da nikog ne zaposljavamo. to ce ti potvrsditi bilo koji referent u poreznoj upravi.
    Posljednje uređivanje od hibiskus : 21.04.2012. at 19:45

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •