Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 78

Tema: Kako odgovarate na neprimjerene ulete?

  1. #1
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno Kako odgovarate na neprimjerene ulete?

    Ovo je pitanje namijenjeno ženama, osim ako se netko od muškaraca baš prepozna.
    Mislila sam da će do ove dobi prestati situacije gdje dođem negdje poslom, pristojno obučena i normalno ljubazno se ponašajući, a da me muškarci dočekaju u stilu
    "može, srećo?"
    "a oćeš i ti biti tamo? ako ti dolaziš, bit ću i ja sigurno"
    i vrhunac "i to je to? a broj mobitela?"

    Još nisam naučila reagirati na takve stvari, koje su totalni seksizam, ali mislim da kad ih se nazove seksizmom, ili traži nadređene, istjeruje pravdu, da više ispadnemo mi neke histerične, ne znam šta.. nego se trudim odgovorit nekako da to presiječem, tipa "uozbiljite se, ja sam jedna ozbiljna žena".
    Šta radite u tim situacijama?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Odlična tema za ovaj podforum!

    Ne znam što bih ti pametno rekla, jedino mogu prokomentirati da mi je starenje donijelo olakšanje u tom pogledu, jer me više ne prozivaju tako često...

    Inače, naša je kultura seksistička od glave do pete (i nije jedina) i to se nažalost vidi u svakodnevnom govoru tipa "ženska glavo", "ženska posla" i slično. Ni same žene nisu imune od toga, a jedino one to mogu promijeniti, ako ne u svojoj generaciji, onda u slijedećoj - onoj koju odgajaju na drugačiji način. N
    e bih voljela da se moji sinovi ponašaju na taj način prema ženama. Srećom, u svom domu imaju dobar uzor - mm nije iz te vreće.

    Što se uleta tiče, dobar ti je odgovor i primjeren. Spuštanje na isti nivo ne bi donijelo ništa korisno jer onaj koji nema mozga da drži vlastiti jezik za zubima nego izgovara takve opaske o ženama ionako ne bi ništa shvatio. Koliko se sjećam, rano sam naučila da je bolje ne odgovarati ništa, iako me uvijek smetalo i nakon takvih komentara osjećala bih se prljavo - ni kriva ni dužna.

    Kasnije sam otkrila knjige Erice Jong koja je oštrom jezičinom kritizirala seksizam svog vremena (rođena je 1942. godine) ali primjenjivo je to i danas. Negdje je rekla da je seksistička zastava muška stvar na pola koplja i da nije čudo da su upravo takvi jadnici smislili mit o ženskoj gluposti. Ona je za mene bila glas svih nas koje smo samo šutke podnosile uvredljive komentare.



  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ih kamo sreće da mi se to događa ..

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ih kamo sreće da mi se to događa ..
    Baš sam htjela napisati da moje trenutno radno mjesto doživljava samo dvosmislene, benigne šale mesara i prodavaća jabuka na placu, a obzirom da rade sve što tražim (ponekad nasjeckaju i par kilograma odabranih komada mesa na male kockice za gulaš ) , pretrpim.

  5. #5
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Obično preokrenem očima, napravim blaziranu facu i dignem obrve... valjda mi se iznad glave pojavi upitnik i očito u tom trenu tak glupo izgledam da sve ostane na toj jednoj rečenici, brzo odustanu. A i sigurno tome pridonosi činjenica da nisam neki komad pa skuže da bi sve više od jedne rečenice bilo nepotrebno.
    Ne snađem se verbalno odgovoriti, malo mi je žao zbog toga jer ponekad bih baš rado dotičnog poslala u rodno mjesto, ali eto ne ide mi pa radim glupe face.

  6. #6
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Sto sam starija i sto vise djece imam to mi takvi komentari manje smetaju :plitka:
    Posljednje uređivanje od disciplina : 18.05.2012. at 15:09

  7. #7
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    A i ide mi to na živce. Mislim, nije da se događa svakjodnevno ali i da je 1x godišnje živciralo bi me. To mi je nekak nekulturno i vulgarno, ja sam srce svojoj djeci i mužu, kaj me ima neki tamo majmun tak nazivati samo zato kaj sam mu donijela kavu ili uspješno odradila prezentaciju.
    Možda da probam šefu namignuti uz komentar "hvala mileni" svakog prvog u mjesecu kad mi provede nalog za plaću...

  8. #8
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Eh, danas mi godi i kada mi netko zafućka sa skele, a kamo li kada mi komplimentiraju...

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Obično odgovorim istom mjerom i shvatim to kao šalu.

    Na poslovnim sastancima to mi se ne dešava pre-često, jer radim jelte, sa "finim" i pristojno visoko obrazovanim ljudima koji ako i imaju ulete, to bude vrlo onako pristojno i dvosmisleno, pa je u principu na meni da protumačim kako želim i odgovorim u tom smislu.

    Inače, od kolega na poslu svakodnevno svašta čujem, ne nabacivanje, ali zezanja na m-ž odnose i razne komentare, i to mi skroz normalno, jer se zezamo i smijemo.

  10. #10
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I ja kao deadi, sve bacam na zahebanciju. Ima doduše seljačina svakakvih ali najčešće su to samo bezazlene sitnice koje mi ne smetaju.

    (a nije ni loše kad odeš negdje bez djece pa te pitaju imaš li dečka)

  11. #11
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Ne smetaju mi nikakvi uleti, ljudi smo, malo šale nikome ne škodi, a i zašto bi me vrijeđalo to da sam nekome privlačna pa makar samo naoko?
    Nasmijem se, bacim šalu možda, ako sam raspoložena...nekad prešutim uz smješak...zašto bih nekoga uvrijedila tko se pokušava našaliti...sigurno me ne misli neznamkaj u banci, na placu ili kajjaznam gdje...
    Ljudima nedostaje smijeha i otvorenosti, odnosa, bliskosti...Ne bih rekla da su to seksističke uvrede i ponižavanje žene ako ti netko s kime si u konverzaciji uputi prikriveni kompliment i pri tome se i nasmiješi...( ako ti dolaziš idem i ja, a br. mob-a itd...).Pa to je sprdancija, nitko ne očekje da stvarno daš broj privatnog telefona, to su smijurije. Nisam baš toliko osjetljiva na bezazlene ulete. Možda sam malo narcisoidna pa mi i odgovaraju
    Smijem se i ja i šalim...i to mi je najbolji odgovor na sve...

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Odgovara svakoj ženi, ne brini. Ali razlika je između seljačizma i nekakve normale

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Obično odgovorim istom mjerom i shvatim to kao šalu.

    Inače, od kolega na poslu svakodnevno svašta čujem, ne nabacivanje, ali zezanja na m-ž odnose i razne komentare, i to mi skroz normalno, jer se zezamo i smijemo.
    Ovo potpisujem. Mada postpisujem i piplicu da ti ponekad može uljepšati dan kad ti netko zafućka sa skele.

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovara svakoj ženi, ne brini. Ali razlika je između seljačizma i nekakve normale
    I ovo je točno.
    Ako je baš neki seljačizam u pitanju, obično moj pogled govori dovoljno.

  15. #15
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    I
    Ako je baš neki seljačizam u pitanju, obično moj pogled govori dovoljno.
    X

  16. #16
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    I ja volim komplimente.
    Volim čak i komplimente poput "danas izgledaš super!" direktno tako da mi kažu, i žene i muškarci.
    Ali postoji onaj jedan način kad ti netko "da kompliment" nakon kojeg se, kako je netko gore napisao, uopće ne osjećam komplimentirano, nego u najmanju ruku nelagodno. I kad osjećam da je razina ležernosti debelo premašila ono što je primjereno s obzirom na kontekst i naše uloge.
    Mrzim kad ja dođem s poslom, i vidim da osoba ispred mene jedva da sluša šta govorim, jer samo vidi to što sam mlada žena.
    A da je to seksizam sam sigurna zbog vrlo jednostavne stvari: takve se stvari muškarcima iiiiiiiiiiznimno rijetko događaju.

    Ali slažem se da ozbiljna reakcija na to nije idealna. Bolje humor, ali takav da kaže i "nećemo se više tako razgovarat".

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a kakvi su vam to pogledi: oštri? zbunjeni?

  18. #18
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a kakvi su vam to pogledi: oštri? zbunjeni?
    kakvi pogledi?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a kakvi su vam to pogledi: oštri? zbunjeni?
    ... gledam (ga) netremice u oči, ne spuštajući pogled, tako da na kraju njemu bude neugodno, pa na kraju on spusti pogled, promijeni temu, i više mu ne padne na pamet da (mi) neprimjereno ulijeće ...

  20. #20
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    kakvi pogledi?

    tek sam sad skužila pitanje,hahaha, kasno palim, ja imam naočale , dignem obrve, hahaha...

  21. #21
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    mayato, potpisala si citat da ti pogled govori dovoljno

    lola_34 hvala, morat ću to jednom probat.

  22. #22
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mayato, potpisala si citat da ti pogled govori dovoljno
    ma kad ti ja imam kratko pamćenje

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    lola_34 hvala, morat ću to jednom probat.

    Ma samo hrabro.

    S bahatima - bahato .

    A na ono prvo pitanje - hoću li negdje (navečer) doći? rekla bih: Hoću. Povest ću i muža sa sobom. Jel' to OK?

    Vjerujem da bi se tip odmah smrznuo.


  24. #24
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Neki dan sam se uključila na jednu društvenu mrežu preko Googla, kao upoznaješ nove ljude, pričate o knjigama, djelima, hobijima isl. i ja se, naivna, registriram, kad ono, sami nekakvi uleti, stvarno odurno, same sexualne insinuacije, ma da ne duljim, ugasila sam taj profil, ali, kad mi je jedan "frajer" postavio pitanje, 1. i zadnje na toj dr. mreži, "Što imaš na sebi?", ja sam odgovorila "Dijete, na cici!" i ugasila profil...
    Eto...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, danas mi godi i kada mi netko zafućka sa skele, a kamo li kada mi komplimentiraju...

    umirem od smijeha doslovno ko ovaj smajlić zato jer sam neki dan nakon ne znam koliko xx godina pješačila s posla kući, inače sam uvijek u autu i ne prolazim ispod skela, i radnici su fino zažvidali, dobacili koju, - eto i to doživjeh nakon isto nakon xx godina
    bormeć mi je uljepšalo dan

    inače, radim u takvoj sredini i okružena sam takvim ljudima gdje nema takvih uleta, ili se to ja samo tješim jer sam prestara i oronula

  26. #26
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    ... gledam (ga) netremice u oči, ne spuštajući pogled, tako da na kraju njemu bude neugodno, pa na kraju on spusti pogled, promijeni temu, i više mu ne padne na pamet da (mi) neprimjereno ulijeće ...
    potpisujem...

    znači ne odgovaram samo pogledam preko naočala.....
    znali su mi već reci..: kad bi pogledi ubijali...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Šta radite u tim situacijama?
    Uglavnom ignoriram ili okrenem na šalu, a ako mi baš ne sjedne onda upotrijebim taj prijekoran pogled ili jednostavno kažem toj osobi da se sabere.

    Otkad sam u braku i nema tih uleta baš previše, kada su u pitanju radne kolege tada mi nije nikakav problem izaći na kraj s neprimjerenim uletima, malo je veći problem ako se dogode uleti od nadređenih i još k tome ako si jako mlada, kao što se meni dogodilo nekada davno, i to dvaput , ali to je neka druga tema....

  28. #28
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Obično odgovorim istom mjerom i shvatim to kao šalu.

    Na poslovnim sastancima to mi se ne dešava pre-često, jer radim jelte, sa "finim" i pristojno visoko obrazovanim ljudima koji ako i imaju ulete, to bude vrlo onako pristojno i dvosmisleno, pa je u principu na meni da protumačim kako želim i odgovorim u tom smislu.

    Inače, od kolega na poslu svakodnevno svašta čujem, ne nabacivanje, ali zezanja na m-ž odnose i razne komentare, i to mi skroz normalno, jer se zezamo i smijemo.
    Slično ovako.
    Radim sa samim muškima, ali ne znam je li ikad ta zezancija prešla granicu i nisam imala dojam da je ikad rečeno u svrhu različitu od zezancije. I sama kojiput započnem takvu zezanciju i nemam osjećaj da mi se to ikad uzelo za zlo. Čak mi se jučer dogodilo da sam, čekajući u redu na pošti za predati paket iza jednog meni potpuno nepoznatog muškarca, na pitanje službenice jesmo li mi zajedno (misleći predajemo li paket zajedno) odgovorila: 'Trenutno ne, a u budućnosti tko zna!'. Čovjek se osmjehnuo, dakle valjda je to shvatio kao šalu a ne kao seksualno napastvovanje od strane sredovječne pohotljive predatorice (dobro, moram priznati da smo ipak prije toga razmijenili par sarkastičnih komentara na račun sporosti službenice, pa je to valjda probilo led).

    Kad sam bila mlađa, uglavnom bih se pravila da nisam ništa čula, a ako bi se ponovilo praktički bih pobjegla uz neki traljav izgovor, bila sam stvarno sramežljivo stvorenje (danas, kad bih ga pogledom mogla svesti na veličinu i status crva, nemam takvih uleta).

  29. #29
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Tema me podsjetila na vrlo zanimljiv ulet (bila sam, jelte, nešto mlađa). Hodam ulicom, a kad ono iza mene dobacuje i trubi djelatnik Čistoće na svom biciklu (onom koji na prednjoj strani ima onu kantu u koju ide smeće i pribor za čišćenje). Prolazi on pokraj mene, dobacuje mi neke svoje fore, ja se smijuljim, on okreće glavu za mnom i dalje se osmjehuje i pokušava zavesti svojim osmijehom, a kad ono najednom treesss - zabio se svojim prometalom u auto koji je stao na semaforu.
    Deblji kraj izvuklo je njegovo prometalo koje nakon sudara više nije bilo baš u voznom stanju, ali, srećom, mom udvaraču nije bilo ništa.

    Danas kad mi netko uleti nekom spikom, samo se nasmijem i nastavim dalje svojim putom.

  30. #30
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Tema me podsjetila na vrlo zanimljiv ulet (bila sam, jelte, nešto mlađa). Hodam ulicom, a kad ono iza mene dobacuje i trubi djelatnik Čistoće na svom biciklu (onom koji na prednjoj strani ima onu kantu u koju ide smeće i pribor za čišćenje). Prolazi on pokraj mene, dobacuje mi neke svoje fore, ja se smijuljim, on okreće glavu za mnom i dalje se osmjehuje i pokušava zavesti svojim osmijehom, a kad ono najednom treesss - zabio se svojim prometalom u auto koji je stao na semaforu.
    Deblji kraj izvuklo je njegovo prometalo koje nakon sudara više nije bilo baš u voznom stanju, ali, srećom, mom udvaraču nije bilo ništa.

    Danas kad mi netko uleti nekom spikom, samo se nasmijem i nastavim dalje svojim putom.
    a siroti čovjek...

  31. #31
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    srednjovječna sam feministkinja. kad mi smeta to jasno kažem,a kad mi ne smeta onda se zezam.
    ipak, nisam prosječna žena jer su me godine hodanja po gradilištima učinile jako grubom. dok sam bila mlađa kad bi mi netko na gradilištu fućkao, uzela bi metar, fotić, rokovnik i sl. i pravila se da kontroliram što radi. dok bi dečki shvatili da ja nisam njihov nadzor i da im ne mogu ništa, dobrano bi se preplašili.
    na bezobrazne komentare odgovaram uglavnom još bezobraznijim, a kad me netko pokuša prikazati nekompetentnom, uzvraćam udarac (ako ne zaboravim, ipak sam osterila i osveta mi više nije tako slatka).

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, uglavnom mi ne smeta jer to shvaćam kao zahebanciju pa tako i odgovorim... Ipak, nedavno sam odradila nekakvu zamjenu u školi, pa mi jejedan tata ponudio da se nađemo navečer, nakon niza kretenskih dosjetki, odgovorila sam mu da dođem samo ako mogu povesti svoja tri sina. Ne znam zašto ali više nije imao nikakve primjedbe o mojim nogama, suknjama a i nije me više nigdje zvao.

  33. #33
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pih! u bivšoj firmi sam radila s 50 muških u pogonu. to su bila vremena :nostalgičnaplitkaplavusa:

  34. #34
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pih! u bivšoj firmi sam radila s 50 muških u pogonu. to su bila vremena :nostalgičnaplitkaplavusa:

    Citiraj Laura29 prvotno napisa
    Tema me podsjetila na vrlo zanimljiv ulet (bila sam, jelte, nešto mlađa). Hodam ulicom, a kad ono iza mene dobacuje i trubi djelatnik Čistoće na svom biciklu (onom koji na prednjoj strani ima onu kantu u koju ide smeće i pribor za čišćenje). Prolazi on pokraj mene, dobacuje mi neke svoje fore, ja se smijuljim, on okreće glavu za mnom i dalje se osmjehuje i pokušava zavesti svojim osmijehom, a kad ono najednom treesss - zabio se svojim prometalom u auto koji je stao na semaforu.
    Deblji kraj izvuklo je njegovo prometalo koje nakon sudara više nije bilo baš u voznom stanju, ali, srećom, mom udvaraču nije bilo ništa.

    Danas kad mi netko uleti nekom spikom, samo se nasmijem i nastavim dalje svojim putom

    joj sad me sjeti na moju dogodovštinu! jednom smo frendica i ja čekale tramvaj a preko puta nas je bio semafor.
    Dok smo čekale, skuži ona da joj je otvoren šlic i da ne ide gore. I vuče ona, vučem ja.. Ja se približim njenim hlačama da vidim bolje što je zaglavilo a preko puta sa semafora iz auta se čuje: Tooooo mala! ajde sad ju zgrabi za cicuuuu! ajde maaaceeee!
    i do jednom BUUUUUM! blejeći u nas dve frajer se zabio u auto ispred! da stvar bude bolja, iz tog auta izlazi frajer veličine omanjeg medvjeda i dere se: sad će tebe ova maca zgrabit za ......

  35. #35
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj, meni ide na živce kad mi se nabacuju klijenti...Jer moram prema njima biti fina, a nekad mi nisu baš simpatični da im se smješkam. Svašta čovjek doživi. I naravno, nikad se ne bu nabacivao zgodan lik s dobrom guzom, nego neki polustari striček. Pih!

    Kad smo već kod uletanja, nedavno mi je uletio neki lik...ajme majko mila. Tip mi reče kako mu ličim na neku Petsy Kensit. Nikad čula, uguglam i jedina sličnost s njom je boja očiju i kose...Ali lik se raspametio. Onda je ulteio njegov frend koji je već bio zabrinut gdje je ovaj tak dugo, pa je zastao i krenuo lupetat, kak se ne mora žuriti, da će i on malo ostati gledati....
    Moram priznati da ja ostajem zbunjena u takvim situacijama. Nemrem biti nepristojna, pa se u datom trenutku nekako snađem.
    Ali naravno, uvijek je lijepo čuti kompliment, ako je primjeren i nevulgaran.

  36. #36
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    A ima ih svakakvih, ja uvijek okrenem na salu jer sam takva, nije mene lako naljutiti

    Ja sam nedavno imala takav ulet da nisam znala jel bih plakala ili smijala se.
    Secem peseka (3 mjeseca star, predivan) i uz jedan pogon portir me vidi i izadje na prozor.
    Smjeska se on, gleda nas, s obzirom da sam prosla na metar od njega ja pozdravim, jelte ja sam kulturno bice
    Pocne on spiku, da kak je sladak, pa jel ima jos takvih kao on a cijelo vrijeme mene gleda i kada je skuzio da odlazim u ocaju jer nije znao kaj bi pametnog rekao kaze:"ma pesek je bas medeni kak i gazdarica" i sve to poprati smjeskom i treptanjem okicama ko' tuljan koji zica ribu

  37. #37
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    nikad mi to nije previse smetalo, a od kad sam rodila jos manje mi smeta, čak mi i uljepša dan
    najjace mi je kad hodam sa svojom curkom a tip bleji u mene i odmjerava me onda si onak pomislim (rascupana i bez šminke, tenke i trapke- parkić đir, jelte) "you still got it babe" pa malo sama sebe "podignem"
    mene je dosta uzeo život tj briga o bebeku, radim od doma pa nema potrebe za uredivanjem zato da bi sjedila pored kompa i isla u parkic, tak da meni to pase

  38. #38
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    hahahaha, zgodna tema...

    ja se uvijek držim dovoljno "visoko", dovoljno "ledeno" i dovoljno "na distanci", da bi se itko uopće usudio nešto nabacivati...

    one, pak koji se, unatoč svemu, na taj korak ipak odluče, malo istestiram, pa im, ukoliko imaju zanimljive i sofisticirane ulete, što se uistinu zna desiti, ponekad darujem malo svoje pozornosti...
    ali ništa seksistički, uglavnom dijalektički

  39. #39
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    A na ono prvo pitanje - hoću li negdje (navečer) doći? rekla bih: Hoću. Povest ću i muža sa sobom. Jel' to OK?
    E tako ja odgovaram: "Mislim da se mom mužu to nebi svidjelo" ili "Moram pitat muža" i sl.

    Al da mi pašu uleti, pašu. Ne mogu lagat. Naravno ne vulgarni i ne trpim kad me netko oslovljava sa dušo, maco i sl.
    Uglavnom se nasmijem i odgovorim kako sam gore i napisala i to najčešće bude kraj priče.

  40. #40
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Što idem starija sve su nešto rjeđi ovi uleti, zadnjih 5-6 godina ne sjećam se nijednog vrijednog spomena. Odgovaram na njih zafrkancijom, ili čak uzvratim ako je primjerak zanimljiv

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ovisi gdje radim, al ima ih ajme bzvznih

    insinuacije tipa jel bilo čega riješim protupitanjem, ja sam dobre volje, hvala na pitanju, kako je kod tebe

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nema više uleta

    sad mi i fale, jbg tko bi se okretao za debelim i nadrkanim 40 -to godišnjakinjama

  43. #43
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja moram priznati da mi je jedan od najdražih komplimenata kad ljudi ne shvate koliko imam godina i misle da sam neka balavica. I kad čuju da imam troje djece, vilica do poda. A onda me gledaju kao da sam prvo rodila s 15 valjda....
    To mi je onak nekako najdraži kompliment.

  44. #44
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram priznati da mi je jedan od najdražih komplimenata kad ljudi ne shvate koliko imam godina i misle da sam neka balavica. I kad čuju da imam troje djece, vilica do poda. A onda me gledaju kao da sam prvo rodila s 15 valjda....
    To mi je onak nekako najdraži kompliment.
    Meni nije. Meni stalno govore nešto takvog tipa a meni je dopi.zdilo biti balavica i curica, čekam kad ću izrasti u ženu više. A i nije baš ugodno kad ljeti npr dobivam razne komentare od turista i ljudi koji me ne poznaju i poglede koji puno govore a sve nešto tipa ciganka koja je rodila sa 13 i sad se ne zna kontrolirati. Tako ja to osjećam. Ko me zna druga je priča ali kod nepoznatih najčešće ide tako nešto

  45. #45
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije. Meni stalno govore nešto takvog tipa a meni je dopi.zdilo biti balavica i curica, čekam kad ću izrasti u ženu više.
    X
    Točno to sam ja pomislila jučer, čak mi je prva ideja naslova topica bila u tom stilu.

    Ali svjesna sam da moj doživljaj tih neprimjerenih uleta dosta ovisi o tome kako sam raspoložena. Ovaj dečko koji me iziritirao došao je direktno nakon jednog drugog creepy tipa, za kojeg sam već znala da je totalni psiho, pa njegove primjedbe nisam shvaćala osobno. Ali kad je on krenuo sa "srećo" i "maco" pitala sam se zašto se osjećam ko da mi je 16, and not in a good way

  46. #46
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pih! u bivšoj firmi sam radila s 50 muških u pogonu. to su bila vremena :nostalgičnaplitkaplavusa:


    ako mi treba dizanje ega, do posla idem putem koji vodi pored, pazi sad - zatvora.
    tu si siguran, kako god okreneš, da nećeš proći nezamijećeno

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku


    ako mi treba dizanje ega, do posla idem putem koji vodi pored, pazi sad - zatvora.
    tu si siguran, kako god okreneš, da nećeš proći nezamijećeno

    dobar!

  48. #48
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku



    joj sad me sjeti na moju dogodovštinu! jednom smo frendica i ja čekale tramvaj a preko puta nas je bio semafor.
    Dok smo čekale, skuži ona da joj je otvoren šlic i da ne ide gore. I vuče ona, vučem ja.. Ja se približim njenim hlačama da vidim bolje što je zaglavilo a preko puta sa semafora iz auta se čuje: Tooooo mala! ajde sad ju zgrabi za cicuuuu! ajde maaaceeee!
    i do jednom BUUUUUM! blejeći u nas dve frajer se zabio u auto ispred! da stvar bude bolja, iz tog auta izlazi frajer veličine omanjeg medvjeda i dere se: sad će tebe ova maca zgrabit za ......
    Hahahahaha!

  49. #49
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku


    joj sad me sjeti na moju dogodovštinu! jednom smo frendica i ja čekale tramvaj a preko puta nas je bio semafor.
    Dok smo čekale, skuži ona da joj je otvoren šlic i da ne ide gore. I vuče ona, vučem ja.. Ja se približim njenim hlačama da vidim bolje što je zaglavilo a preko puta sa semafora iz auta se čuje: Tooooo mala! ajde sad ju zgrabi za cicuuuu! ajde maaaceeee!
    i do jednom BUUUUUM! blejeći u nas dve frajer se zabio u auto ispred! da stvar bude bolja, iz tog auta izlazi frajer veličine omanjeg medvjeda i dere se: sad će tebe ova maca zgrabit za ......
    Ideeeeeš!

  50. #50
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Na neki ulet, vulgaran i seksistički, većinom od radnika na skeli ili u skladištu; gdje sam radila kao student.. lijepo se zavrtim na peti i k 'frajerima' da utvrdimo gradivo. Uvijek se priberu, na kraju i ispričaju.. Na poslu to sada ne doživljavam, ali da je grdi upad, rado bih ga prokomentirala s dotičnim..

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •