Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 153

Tema: FertiliyFriend.com: pitanja vezana za site i BBT grafove 2

  1. #51
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Dobro barem ti je označio. Sad znaš koliko dana moraš čekat do testića:

  2. #52
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Bitno je da je bilo akcije, ivory.
    Drugi mjesec opet na 14.dc ovulacija. To je predivno, barem znaš kad ti je O, neke cure imaju razlike po 15-ak dana od ciklusa do ciklusa.
    A sad, just relax... [/b]

  3. #53
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Eto mene opet s jednim pitanjcem!
    Moram li i Vitex prijaviti našem dragom FF-u kao lijek ili ga mogu prošvercati i praviti se kao da nemam pojma da ga koristim 8)

  4. #54
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ne znam, ivory. ja sam dabroston prijavila pod progesteron i onda mi je analize uvjek davao s obzirom i na progest. koji uzimam. to je onda vjerodostojnija analiza. jer sigurno ces primijetiti neke promjene pod utjecaem vitexa, na svom grafu (a i u svom organizmu, hehehe) pa je zgodno to i prikazati...ovak bi ti graf bio malo lazan. fakat ne znam, tak bi ja napravila, a ti kak 'ces

  5. #55
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Nitko me ne šljivi na odbrojavanju pa da probam ovdje. Grlo mi je upaljeno dva dana. Inače se ne osjećam loše, mislim da nemam temperaturu. Kako to onda utječe na graf i BT?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    ive--citala sam onaj FF-ov prirucnik i pise da to samo evidentiras u onu tabelu za unos podataka, znaci samo oznaci "cold" i onda ce to nas fefe nekako ukalkulisati, Bog samo zna kako, u svoju procjenu.

  7. #57
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Moje laičko mišljenje: mislim da sve zavisi od organizma.
    I puno je faktora koji utiču na smanjenje i povećanje BT, a kojih nismo ni svjesni, promjena klime, ljetno i zimsko računanje vremena, psihičko uzbuđenje, ružni snovi i ko zna šta još.... Ništa ti puno nisam rekla, ali eto, bar neko moje mišljenje...

    Sve više mislim da fefe nije neka pametnica i što se manje zamaraš ovakvim dilemama to bolje

    Šaljem jedan veliki cmok!

  8. #58
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    po meni je logicno ako imas neku hunjavicu, gripu, virozu...nekaj treceg da ti je temp blago povisena, kako preko dana, tako i perko noci, iako se vecinom temperature nocu mogu normalizirati (jedino ako se radi o nekim vecim temperaturama, opasnijma, ono 37,7 pa na gore, kad i preko noci mozes imati visoku temp.)a to sve utjece i na BT

  9. #59
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Je li dabrostan utječe na BT? Ja mjerim navečer kad otprilike znam da mi je prošla ovulacija (znam da ovo nije pravo mjerenje-ja to tako radi neke lakše orjentacije jer ako mi je iznad 37, onda je ouvalicja prošla i kad mi padne znam da sigurno dobivam menzes, ne služim se da bi ostala trudna). Ali zadnja dva dana mi bila izrazito niska (a ne vjerujem da mi je tako kasno bila ovualcija) tek mi danas 37,3 pa se pitam da se što radi dabrostana nije promijenilo :?

  10. #60
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    dabroston ti utjece jako na temperaturu pa jedan dan imas 35.87, a drugi 36,39 (moji slucajevi) tak da ti mjerenje BT pod utjecajem dabrostona nije bas vjerodostojno. :/

  11. #61
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Indi, sve živo utječe na BT pa tako i dabrostoni. Ali to što ti mjeriš nije BT. Mislim da te vrijednosti koje dobivaš popodne/navečer nemaju smisla i da nisu nikakav pokazatelj O (bez obzira čekala ti da ona dođe ili prođe). Temperatura će ti past ako se samo prošećeš u gaćama pored otvorenog prozora tako da se ne oslanjaš na to mjerenje.

  12. #62
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ej cure. Zanima me ovo istjecanje VIP membership-a. Šta mi to znači? Šta gubim sve ono šta su mi tamo naveli?

  13. #63
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ajme i moj vip status je na kraju. Kako sam pročitala, ostat će nam samo grafovi, bez kalendara. Neće biti onih tumačenja podataka, a nećemo moći ni kopati po arhivi. :/ Ne znam šta će mi samo graf, znam ga i sama nacrtati. Baš bezveze.

  14. #64
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Pa još uvijek možete kopati po tuđim grafovima i uspoređivati a svojim, a meni se samoj ni neda crtati i ljepše mi je kad ga svaki dan mogu pregledati. Ona njihova tumačenja ionako su općenita, pa mi nisu ni bitna.

  15. #65
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Pa piše i da će nam chart gallery ukinut?!

  16. #66
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Meni je prošao besplatan VIP status i mogu normalno gledati chart galery, samo mi par funkcija nije dostupno.

  17. #67
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ajde živimo u nadi da će nam to ostati...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Chart galery vam nece biti ukinut u smislu pretrazivanja ali necete moci uporedjivati chartove iz galerije sa svojim, zatim necete imati one detaljne interpretacije, odbrojavanje DPO, statistiku, kalendar, obavjesti o tome kada raditi test itd.

  19. #69
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Chart galery vam nece biti ukinut u smislu pretrazivanja ali necete moci uporedjivati chartove iz galerije sa svojim, zatim necete imati one detaljne interpretacije, odbrojavanje DPO, statistiku, kalendar, obavjesti o tome kada raditi test itd.

    Upravo tako, moj status je također takav, ali ništa strašno. Ionako sam ona prva dva mjeseca pregledala sve uzduž i poprijeko...

  20. #70
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Ćao cure!
    Već 7 ciklusa bilježim na FF-u, i VIP mi povremeno uključuju po otprilike 7 dana svaka 2 mjeseca (upravo sad! i ostao mi je još 1 dan), valjda misle da ću se predomisliti i platiti im E moj fefe, nisi baš toliko koristan

    Ionako sve interpretacije idu šablonski, lako ih je predvidjeti, odavno sam ih apsolvirala pa mi uopšte ne treba VIP članstvo. Bitno da ne moram sama švrljati po grafovima

  21. #71
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    fresia, tocno tako. dobro si ti prokuzial naseg fefe-a 8) (a i ja sam prokuzila tebe, hehe, znasi dobro na kaj ja mislim)

    meni fefe isto svako malo da nekih tjedan dana gratis pa se onda gustam i uzivam kao i onaj prvi mjesc kad je sve bilo bespla, ali i ove mrvice koje mi ostavi, gad jedan, dobro mi dodju. bitno da vidim kad mi je bila O (ako je bila) i da steknem dojam otprilike o svojim prehladnim temperaturama...posluzi svrsi i razonodi.

  22. #72
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    ali i ove mrvice koje mi ostavi, gad jedan, dobro mi dodju
    Jao, smijem se naglas, da nije tebe Franny, ne bih se ni nasmijala ovog kišnog današnjeg dana

  23. #73
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Curke, pitanjce. Nakon višednevnog promišljanja, dragi fefe odlučio je pritefteriti mi O 9.dc. A ja taj dan bila kod ginića koji je jasno vidio da O tek dolazi! Može li se negdje u/na/oko grafa takav podatak zabilježiti. Pretpostavljam da bi mu to pomoglo? :?

  24. #74
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Lulu, daj link da vidimo na temelju cega ti je FF oznacio O za 9. dc

  25. #75
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Probaj mu upisati pod OPK da ti je pokazalo +, kao da si radila testić za O. Ne pada mi ništa drugo na pamet. Osim toga, nama je tek 14 dc, ima se on još vremena predomilsit.

  26. #76
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ma i ja mislim da će se predomislit, nekako je prerano. A do tad.. evo linka
    http://www.fertilityfriend.com/home/11f896
    Možda vi vidite nešto što ja ne vidim.

  27. #77
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ne 9. nego 8. dc.!

  28. #78
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    A zašto su ti ove temp bijele? Šta se događalo te dane? I danas ti je temp narasla, pa moguće da ti je jučer bila. Vidjet ćeš za jedno dva-tri dana.

  29. #79
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Bijele su jer su od posebne važnosti.
    Ma ima u njegovim objašnjenjima nešto o tim krugovima (umjesto točaka), ukratko te temperature su fefeu sumnjive. Zašto? Nemam pojma!

  30. #80
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Evo:
    Open Circles and Dots:
    If something in the data indicates that the temperature may be slightly inaccurate (either by events selected in the Special data area or by a time difference larger than normal), the temperature is plotted using a circle instead of a dot. Please note that these points do not need to be discarded. The circle will just indicate to the reader areas on the chart where the data may be less accurate.

  31. #81
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Meni se to pojavi kad u krivo vrijeme upisem
    Ako si to radila, probaj s temp. correctorom.

    Ovo izgleda bezveze, ali vidis i sama da je iscrtkana crta i da FF nije siguran. Mislim da ce ti preseliti to na barem 13 dc kasnije

  32. #82
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Plavaa, šta znači "krivo vrijeme"? Nekad mjerim u pola 7, a nekad u 7. To nije neko značajno odstupanje, a i svaki put mu napišem vrijeme. ma ja mislim da se on zaribao. I moji OPK su negativni (iako... te dane se nisam testirala). Ma nema veze, već ću ja njega sredit jednim temperaturnim skokom danas sutra :D

  33. #83
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    trebala bi svaki dan u isto vrijeme, recimo 7. pola sata nije neki problem, al probaj ipak svaki dan isto.

    ja sam u mom nastimala u koliko se budim kao default i to mi je pisalo automatski. kad bih promijenila, on je oznacio bijelim kruzicem

  34. #84
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    imaš ti pravo. te dane koje mi je označio kružićem mjerila sam u pola 7, a ostale u 7. no dobro, probat ću se budit svaki dan u isto vrijeme (ajme koji užas, sutra je nedjelja i ja ne radim). inače, u knjizi o simpto-termalnoj metodi kaže ovako:
    Mjerenje se ne mora obavljati svaki dan u isto vrjeme. Razlike u vremenu mjerenja do jedan i pol sat od dana do dana su beznačajne. Veće razlike i mjerenja nakon 7.30 sati označuju se dodatnom bilješkom. Kasnija mjerenja pokazuju višu temperaturu.

  35. #85
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Lulu jesi sigurna da i tebi nije naštimano vrijeme po defaultu pa ti svaku promjenu tako registrira. Ja se ne dižem svaki dan isto u min. Vrijeme mi se kreće između 8,30 i 9,30. Uvijek upisujem točno za svaki dan i nikad mi nije označio bijelom točkom.

  36. #86
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Pola sata gore-dolje je okej. (To i FF tolerira, osim, kao sto je vec spomenuto, ako imas defaultno vrijeme nastimano. Meni to bilo lakse nego svaki dan nastimavat koliko je sati bilo.) Sat i pol nije - jednostavno je previse..

    A sto se tice nedjelje i budenja - pa samo se probudi i izmjeri temp, onda nastavis spavat. :)

  37. #87
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Tako i radim. Samo se uvijek zblesam kad mi zazvoni sat u ranu zoru. Prva pomisao je ajme moram na posao, zašto opet? A onda se sjetim da ne moram nikamo pa mi bude milo, takva sreća uh divota.

  38. #88
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Jupiiii, prasac je maknuo crvenu crtu s 8. dc :D
    http://www.fertilityfriend.com/home/11f896
    Ali čini se da mu i dalje nije jasno gdje točno stavit tu crtu. Ovaj mjesec nemam nikakvih izlučevina :? pa mu ne mogu pomoći.

  39. #89
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Vidim da smo obadvije zbrčkane ovaj mjesec.

  40. #90
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    probaj, kao test, kliknuti na kvacicu discard kod temp za 11 dc.
    mislim da bi ti onda mogao pokazati O 13 dc


    lako vratis, samo probaj :)

  41. #91
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Probala sam, ali se crvena crta nije pojavila. Šta je uopće to discarded?
    Probala sam napravit nešto drugo - stavila sam za jučer watery (učinila mi se neka voda ali nisam sigurna jel to ONA voda ). Uglavnom, pojavila se crvena crta za 13 dc. Onda sam maknula watery i više nema crvene crte. Čista zabava. kad nemam pametnija posla zbunjujem fefea. :D

  42. #92
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    discarded je odbaceno. znaci da zanemari temp.


    ja bi stavila watery

  43. #93
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ive, čini se da nas dvije ovaj mjesec nikako na zelenu granu s tom O.
    17. dc. a još ništa. A moja temp opet u padu. :?
    Plavaa, ostavila sam onu temperaturu, a nisam stavili watery jer zbilja vode ni od kud. Ne kužim, uvijek sam imala i sluzi i vode i bjelanjka i svega pregršt, a od kad to pomno pratim nigdje ništa. Skoro pa da se veselim kad vidim sljepljene gaćice.

  44. #94
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Pa ja stvarno ne znam. Jel to neki sindrom koji je počeo s našim 1 dc?! Grozno. Baš sam izgubljena. Temp nam baš nemaju neki logični slijed (blago rečeno). A o sluzi neću ni govorit. S tim sam ja njega zbunjivala i prošli mjesec, ali su mi temp bile tako školske da jednostavno nije bilo zabune. Ali ovaj mjesec...

  45. #95
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ej, Lulu kad je tebi stavio prošli mjesec crvenu crtu? Vidim da ti baš nije bio neki očigledan skok, a i nakon skoka ti je bila pala, pa me zanima koliko se on dvoumio nakon toga?

  46. #96
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ne sjećam se točno, ali čini mi se da je stavio crtu dosta kasno, tamo negdje 23. dc. Ali prošli mjesec sam negdje u doba O bila sva šmrkava pa nisam bila sigurna da li je onaj skok 14. dc. bio od viroze ili zbog O. A onaj drugi veliki skok pred kraj ciklusa... hmmm sram me reći ali noć prije sam gadno zaglavila vani. Malo sna i puno alkohola (kako neodgovorno od mene ).

  47. #97
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    E da, prošli ciklus su mi testtići tri dana za redom bili pozitivni pa sam se ravnala po tome. I bilo je sluzi. Ovaj mjesec tek jučer pozitivan test i ujutro zbilja malo sluzi, ali dovoljno da sam se primila toga ko pijan plota. Samo ne znam zašto fefe tako dugo razmišlja kad sam mu sve lijepo napisala.

  48. #98
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ej cure ovaj fefe mi stvarno nije jasan. Dobro ruku na srce nije ni moja sluz baš normalna. Malo prije odoh ja na wc kad ono - kao da ovuliram. Prilična količina watery sluzi. I sad ja zbunjena javljam informaciju fefeu. (Napominjem da mi je danas 29 dc.) A on ni pet ni šest pomakne mi O dan unazad. Kakve to veze ima jedno s drugim? jel zna netko?

  49. #99
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno


    Ive, nemoj se opterečivati sa FF-om vidiš da je totalno otkačen tip!
    Meni je ovaj mjesec isto sve ispomicao, ali mi je na kraju pokazao ovulaciju 14. dc kad mi je i trebala biti po ultrazvuku.
    Meni danas temperatura zviznula, ali još nije vrijeme za M, pa se nadam da je nešto drugo (što nesmijem ni izgovoriti da ne zacopram ).

  50. #100
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ivory, kak si ti tooooplaaaa zenska 8)
    ne brini, temp. ti nije jako "zviznula", u svakom slucaju nije ti pala ispod linije pa to po meni nije tak zabrinjavajuce , dapace, to je po meni da se - zafiiigam :D i krenem opet vjezbat :D .

    nadam se da ce ti sutra opet narasti! (koja fora: tvoje su najnize temp vislje od mojih )

    pusa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •