Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 153

Tema: FertiliyFriend.com: pitanja vezana za site i BBT grafove 2

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Cure molim vas da objasnite kako da stavim link za svoj FF chart. Ja pokusala ali izgleda da nije to to. Evo mozete vidjeti kada kliknete na moj link vidi se samo home page FF. Please help.

  2. #2
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Mila,

    Evo, ja sam sad pokušala i mislim da mi je uspjelo.

    Izabrala sam u glavnom meniju Sharing, zatim Home Page Setup i onda kopirala link ispod naslova Your Charting Home Page Web Address...

    Pazi da promijeniš na dnu stranice farenhajte u celzijuse.

    Nadam se da ćeš uspjeti

    Pozdrav i sretno!


    http://www.fertilityfriend.com/home/e9893

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    fresia -- hvala ti na instrukcijama evo cini se da sam uspjela. Jos jedna molbica moze li neko da pogleda ovaj moj chart mislim da mi je lutealna faza malo uzdrmana, barem temperature jesu.

  4. #4
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Draga Mila,

    Nisam ja baš neki ekspert za chartove, ali ovaj tvoj izgleda sasvim ok!

    Bitno je da se vidi razlika u temperaturi prije i poslije ovulacije tj. da se ovulacija desila, a svaki graf na kraju može rezultirati trudnoćom!

    Često grafovi trudnoće znaju pokazati trofazne temperature:
    prva faza - temperature prije ovulacije
    druga faza - porast poslije ovulacije
    treća faza - porast poslije implantacije

    Mada, vrlo često se desi da chart bude trofazan, a od trudnoće ništa.

    Sve u svemu, nema tu nekih pravila, i ne treba se previše zamarati... (hm, kad bi se samo moglo... ne razmišljati i tražiti skrivene znakove )

    Sretno!


  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    fresia hvala na tumačenju mnogo. A to sa skrivenim znakovima si upravo, evo ja ih tražim 4 godine pa nikako da nađem. Ponekada se upitam ma što će meni sve ovo, baš mi je super i ovako bez djece, MM me obažava, sretni smo, imamo dobra zaposlenja, svoj stan, automobil, roditelji su nam zdravi, mi smo zdravi, putujemo i sl. I onda izđem van i vidim sve te trudnice i žene kako guraju kolica i ja bih se odmah ubila. Ma ne znam valjda svako ima svoj križ, naš je ovaj i nadam se da ćemo ga iznijeti do kraja kao pobjednice. Uf, sada mi je malo lakše..

  6. #6
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Cure, kak' se mijenja ona crta za odbrojavanje iznad charta sa sunčekom ili rodom ili bebačem?

  7. #7
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj ivory prvotno napisa
    Cure, kak' se mijenja ona crta za odbrojavanje iznad charta sa sunčekom ili rodom ili bebačem?
    Sharing >> Tickers >> Customize your charting ticker

  8. #8
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Thanks, plavaa

  9. #9
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Enitajm :)

  10. #10
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ja pokušavam napraviti svoj chart, ali izgleda da nisam informatički nadarena. Išla sam na My chart, tamo sam napisala nick i password i sad bi trebala dobit lozinku na mail, ali niš od toga. Help!

  11. #11
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    OK, skužila sam. Imam svoj chart.

  12. #12
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Evo još da vidim ako ću uspijeti stavit link za chart

    http://www.fertilityfriend.com/home/121897

  13. #13
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    eto, vis da se sve moze lako skuzit, samo treba malo cackat 8)

  14. #14
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    e sad sam čačkala ali nisam skužila. Kako se chart ažurira na postu? Imam još uvijek jučerašnji.

  15. #15
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj ive prvotno napisa
    e sad sam čačkala ali nisam skužila. Kako se chart ažurira na postu? Imam još uvijek jučerašnji.
    ne kuzim?

    imas link na chart. on se azurira kad ti nesto upises u njega. valjda imas "auto update" ukljucen?

  16. #16
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    e sad...odes tam negdje u sharing i pronadjes datum i vrijeme (trebas si narihtat na nase vrijeme, ne njihovo americko)...idem ja sad skicnut pa ti kazem tocno...

  17. #17
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    e, sorry, nisam nasla. a i zgleda i da sam te krivo shvatila jer te plavaa shvatila ipak malo bolje
    to ti se samo mijenja ako unosis promjene, a dc bi se isto trebao sam mjenjat, ako imas ticker, a imas ga automatski..tak da :?

  18. #18
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    to na kaj franny misli:

    my account >> Charting Profile/Options

  19. #19
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Ive, ažuriran ti je chart. Vjerovatno si uspjela!

  20. #20
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Hvala cure!!! To ažuriranje očito koju sekundicu ili minuticu kasni pa sam ja mislila da neće ni doć.

  21. #21
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Pitanjce! Tek se snalazim sa FF i upisujem podatke i malo kopam po toj stranici. Ma nije mi jasno kako vi na naslovnim stranicama imate onaj šareni ticker, a ja imam neki glupavi kalndarčić koji mi uopće ne treba. Našla sam gdje se biraju ti tickeri, odabrala sve, on postoji, ali nemrem ga nakeljit na tu naslovnicu nikak.

  22. #22
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    u postavkama naslovnice odaberi display charting ticker ili tako nekako

  23. #23
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Nisam našla. Ma dobro, nema veze, ionako u svakom momentu znam koji mi je dan ciklusa.

  24. #24
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Još jedno pitanje. Tu je link na moj chart (hmm valjda će se vidjeti). Zanima me da li je ovaj nedostatak povišene temperature znak da ovulacije nije bilo ovaj mjesec? Ciklusi mi inače traju 25 do 28 dana, treći mjesec mjerim temperaturu i ovo je prvi put da do porasta temperature nije došlo. Odnosno je, ali samo jedan jedini dan, a i tad sam se probudila u nekoj virozi pa to može biti povezano.
    Ah da, već sam prije napisala, test za određivanje ovulacije je bio pozitivan tamo negdje 13. dan.
    Ajd škicnite pa recite što mislite. Hvala.
    http://www.fertilityfriend.com/home/11f896

  25. #25
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Lulu moguce je da O nije bilo, ali je moguce da ti se temperatura malo poremetila zbog viroze pa FF nije prepoznao.

    Imam ja isto jedno pitanjce. Dakle razbio mi se zivin toplemjer pa sam kupila (misleci da ce ti biti bolje) digitalni. Ali pokazuje temperaturu samo na jednu decimalu, da li je to OK? Ili da se radije vratim na zivin, gdje sam ipak mogla ocitati i na 0,05? ili da trazim digitalni na dvije decimale?

  26. #26
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ja imam i digitalni i živin, a mjerim sa živinim, nekako mi se čini da je ovaj digitalni malo svojeglav. Isto mjerim na jednu decimalu, a mislim da je to dovoljno jer se ionako promjena računa kao značajna od 0,2 stupnja gore dole. Mislim da smo mi sve malo zaglibile sa detaljima, hvatamo se za svaku slamku pa nam se i onih malih 0,05 čini užasno važno, a u stvari nije. Eto, tako ja mislim.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Meni se živin razbio prije tjedan dana. Novi nisam kupila jer i ovog nisam baš puno koristila. Ne znam, nekak se bojim stavljati ga u polusnu u usta.

    Digitalni na dvije decimale sam tražila i nazvala valjda 10 ljekarni u Zg i nitko ga nema. Da znam gdje ga ima, ja bih ga kupila.

  28. #28
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    ja sam usla u prvu i pitala digitalni toplomjer. ne mogu vjerovat da NEMA u 10 ljekarni?! :?

  29. #29
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    plavaa, pokušaj izravno kod uvoznika i distributera Samsungovih proizvoda:

    Kvantum-tim d.o.o.
    Vodovodna 20a
    10 000 Zagreb
    Tel: 01/3637-453
    Fax: 01/3637-581
    e-mail: kvantum-tim@zg.htnet.hr

    Imaš na njihovom webu http://www.kvantum-tim.hr velik izbor digitalnih toplomjera...

  30. #30
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    ups, mislila sam Viola, a ne plavaa... Još je rano jutro...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Digitalac sa dvije znamenke - Ljekarna Dvoržak. Jedna takva je i u King Crossu!

  32. #32
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    moj prvi koji sam si kupila je isto samsungov i ima 2 decimale. nekako sam sentimentalno vezana uz njega ( ) jer mi je to bio prvi digitalac, a proglasila sam ga (krivo) skartom misleci kako on to nesto krivo meni mjeri i kupila jos jedan, neki no name, ali taj mjeri samo na 1 decimalu. zato ja uglavnom koristim ovaj stari, a novim mjerim samo usporedbe radi. sta cu, zabavljam se u 5 ujutro...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    ja sam usla u prvu i pitala digitalni toplomjer. ne mogu vjerovat da NEMA u 10 ljekarni?! :?
    plavaa, naravno da ima svaka ljekarna digitalni, ima ih i u DM-u. Ja sam tražila digitalni koji mjeri na dvije decimale. U nekim ljekarnama su me baš čudno gledali dok im nisam rekla da mi treba za mjerenje bazalne.

    Na kraju sam pitala prijateljicu koja radi u ljekarni da mi naruči, ali treba čekati, tak da ću ja danas do King Crossa. Teško mi palo (Kate76 )

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    da, i meni uvijek teško padne. I ovaj digitalac u King C. je Samsungov!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Devet_mjeseci, hvala za link, pogledala sam sad stranicu kvantuma, ne samo da imaju digitalni toplomjer kakav hoću nego i osobnu vagu, pa kuhinjsku vagu, a našlo bi se još toga...

  36. #36
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Viola prvotno napisa
    plavaa, naravno da ima svaka ljekarna digitalni, ima ih i u DM-u. Ja sam tražila digitalni koji mjeri na dvije decimale. U nekim ljekarnama su me baš čudno gledali dok im nisam rekla da mi treba za mjerenje bazalne.
    ja sam u ljekarni nasla na 2 decimale. dapace, nikakav drugi mi nije ponudila. onaj na 1 decimalu sam vidila SAMO u DMu.

    Tako da moje cudenje svejedno ostaje.

  37. #37
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    je, i ja se cudim, kao i ti, plavaaa. jer i ja sam dosla u ljekarnu (ko mali seljo koji nis ne kuzi), zamolila da mi daju digitalac i dali mi taj samsungov (jest da je bio cca 70,00kn) i tek sam doma skuzila da je na 2 decimale. prije pojma nisam imala da postoje na 2 i na 1 decimalu (nisam time razbijala glavu, hocu reci).

    tak da i mene cudi, ali ocito da ih nemaju u svim ljekarnama. ovaj zadnji sam kupila na Trgu Bana J. i tamo nisu ni ponudili samsungov vec neki jeftiniji za 50,00-ak kn. bio je plavi pa sam si ga uzela (obozavam plavo!), a tek sam doma skuzila da je 1 decimalu...
    no, sad znas di ima pa...trk (ak vec nisi)!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa
    ovaj zadnji sam kupila na Trgu Bana J
    Kad sam pitala u ljekarni kod džamije, poslali su me u njihovu centralnu ljekarnu na trgu, kao, možda oni imaju. Nije mi bilo usput pa nisam otišla.

    Malo se glupo sad osjećam, ispada ko da lažem a stvarno sam pitala u dosta ljekarni.

  39. #39
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Viola prvotno napisa
    Kad sam pitala u ljekarni kod džamije
    Tamo sam ja kupila svoj. 100 i nesto kuna bilo.

    Ne ispada da lazes, sta ti je ... Samo se cudimo ljekarnama :P

  40. #40
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Viola prvotno napisa
    Devet_mjeseci, hvala za link, pogledala sam sad stranicu kvantuma, ne samo da imaju digitalni toplomjer kakav hoću nego i osobnu vagu, pa kuhinjsku vagu, a našlo bi se još toga...
    Pazi da ne bankrotiraš

  41. #41
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Zanima me ova vrsta trofaznog grafa. Da li se taj skok dešava 7-10 dana poslije O kao i impl. pad ili nema veze koji je dan poslije O? Koliki skok mora biti da bi se računao kao treća faza? I ako se dogodio skok da li to znači da temp. više neće padati (više od cca 0,1)? Puna sam pitanja jel da?

  42. #42
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    trofazni skok može, ali ne mora značiti trudnoću.

    ja skoro svaki ciklus imam trofazne grafove, međutim nisam bila trudna.
    i nakon trofaznog skoka temperatura pada ako nisi trudna.

  43. #43
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Sveznalice moje, zašto meni nije graf pokazao ovulciju, a tri temperature za redom su mi povišene? Plodnu sluz baš i nisam najbolje pratila, pa nisam detektirala onu eggwhite. Možda zato :?

  44. #44
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    ivory, ne brigaj, već će ti pokazati ovulaciju. Meni je konačno danas osvanula isprekidana crvena crta, ali za 11 dana prije. Valjda mu je toliko trebalo da ustanovi O.

  45. #45
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    ivory, FF je vjerojatno izračunao da te 3 povišene temperature moraju biti iznad 36,3. I sad, ako ti je jedna od te tri temperature za 0,05 manja, što je zaista minimalno i moguće su čak i pogreške u termometru ili tko zna čemu, FF neće označiti O. Meni je situacija bila slična, zato sam ga malo testirala, pa namjerno upisivala neke druge vrijednosti za "touch" veće od stvarnih i onda bi povukao crtu.
    Ne zna ON za naše unutarnje osjećaje i govor našeg tijela, on samo ima program, i ako je odstupanje 0,001 od njemu zadane vrijednosti, on mijenja mišljenje.
    A kod tebe se, kao i meni, vodi za onim višim temperaturama na početku ciklusa, dok si još imala M, a što je, ja mislim, rezultat još zaostalog progesterona...
    Možda sam te sad još više zbunila... Nemoj se opterećivati, draga... Ovog FF-a treba shvatiti samo kao zabavu.

  46. #46
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Ivory,

    Mislim da će ti se crta na grafu pojaviti sutra kad zabilježiš još jednu povišenu temperaturu, i vjerovatno će ti 13. dc označiti kao dan O.
    Mene je već počeo živcirati taj FF, mjeriću samo dok mi ne zabilježi O i više neću, čini me nervoznom.

    Samo bez brige, želim ti ugodan dan!

    http://www.fertilityfriend.com/home/e9893

  47. #47
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj fresia prvotno napisa
    Ivory,

    Mislim da će ti se crta na grafu pojaviti sutra kad zabilježiš još jednu povišenu temperaturu, i vjerovatno će ti 13. dc označiti kao dan O.
    Mene je već počeo živcirati taj FF, mjeriću samo dok mi ne zabilježi O i više neću, čini me nervoznom.

    Samo bez brige, želim ti ugodan dan!

    http://www.fertilityfriend.com/home/e9893
    To sam i mislila, ali svejedno ne prekidamo akciju!
    Baš su mi ovaj ciklus temperature skroz različite od prošlog, a možda tu ulogu preuzima Vitex

  48. #48
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    A možda i Italija i promjene klime. I to može uticati na to što su ti temp. prvih (čini mi se) 9 dana ciklusa bile više
    Čitala sam da to utiče.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    jedno pitanjce za nasu vrijednu moderatoricu
    Na FF postoji cijeli FF-ov Heandbook koji pojasnjava zasto je bitno biljeziti znakove plodnosti i uopste daje odgovore na sva potencijalna pitanja vezana za ovu temu. E sada, ja sam mislila dati svoj mali doprinos ovim divnim zenama tako sto bih prevela kompletan prirucnik te ga postala ovdje ili negdje drugdje u zavisnosti od pravila foruma. Ono sto me interesuje je da li je to OK, naravno navela bih izvor i link kako nebismo krsili autorska prava, ali s obzirom da radi od nekih 20-tak kucanih strana da li je ovaj obim pogodan za forum. Unaprijed havala na odgovoru.

  50. #50
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Naravno da mi nije označio ovulaciju kad sam očekivala, nego dan kasnije, ali nema veze, akcija je bila i dan prije i dan poslije (ali ne i na taj dan)!

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •