Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Gubitak težine, stres..

  1. #1
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno Gubitak težine, stres..

    Ovako, problem je: na visinu 1,74, imam 46kg. U mjesec dana sam pala 6 kg. Pod velikim sam stresom, nemam teka i ne mogu jesti, što inače obožavam; cijeli proces pripremanja hrane, hranu općenito, ali ne mogu se prisiliti jer mi je zlo. Pijem B vitamin, ali ne pomaže mnogo.

    Sredila sam razgovor sa specijalistom, ali tek za mjesec dana..

    Totalno sam bez energije, sve ja odrađujem, ali ispod svojih kapaciteta i to me još dodatno frustrira. Čini mi se da sam ušla u začarani krug.

    Da li je netko imao sličnu situaciju ili ima kakav prijedlog što učiniti.. Hvala!

  2. #2
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Nemam sličnu situaciju pa sam samo došla sa ali predlažem da dok čekaš na specijalistički pregled dogovoriš razgovor s psihologom da si bar malo olakšaš.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od enchi : 09.05.2012. at 10:35

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    A dok čekaš razgovor da uradiš krvnu sliku? To onako prvo što mi pada na pamet.
    ja jedem kad sam pod stresom pa ti nemam neki pametan savet

  4. #4
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Hvala @enchi, pod specijalistom sam i mislila na svog psihologa. On će mi nadam se pripisati nešto pametno, jer ovo je strašno i psihički i fizički sam koma.
    Hvala na

  5. #5
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    A dok čekaš razgovor da uradiš krvnu sliku? To onako prvo što mi pada na pamet.
    ja jedem kad sam pod stresom pa ti nemam neki pametan savet
    Da, oduvijek imam problem sa željezom, to ću tražiti svakako, jer nedavno sam radila krvnu sliku i rekli su da je sve uredu, međutim, željezo mi ne može naškoditi nikako, inače mi je uvijek bilo loše.. Hvala @vissnja!

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Doga, jesi kontrolirala štitnjaču?

  7. #7
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Aha, ok, prvo mi je palo na pamet nešto poput endokrinologa.
    Nadam se da će druge cure biti od konkretnije pomoći!

    EDIT: Uletila mi laumi - upravo sam to i ja pomislila na prvu!
    Posljednje uređivanje od enchi : 09.05.2012. at 10:43

  8. #8
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Doga, jesi kontrolirala štitnjaču?
    Nisam, uopće ne znam da bi to moglo biti povezano. Pitati ću dr opće prakse. Hvala!

  9. #9
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    postoji stanje se zove hipertireoza - pojačani rad štitnjače. nagli gubitak na težini i nemir su neki od simptoma. 6 kg u mjesec dana je jako puno.

    svakako idi kod liječnika opće prakse.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam, uopće ne znam da bi to moglo biti povezano. Pitati ću dr opće prakse. Hvala!
    može biti JAKO povezano. Isključi PRVO sve organske razloge gubitka težine.

  11. #11
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    Pod velikim sam stresom
    mislim da je ključ u ovom, a sad sve ovisi što je uzrok stresu, koja je to životna situacija, vidi li se kraj takvom stanju ili kakvo rješenje... podijeli s nekim. to već puno znači...

  12. #12
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Na 46kg sam spala jesenas, nakon veeelikog stresa (bolest MM-a), ali na ipak 9cm manje visine i izgledala sam užasno ( i tako se i osjećala).
    Ti na svoju visinu i sa tih 6kg koje si izgubila si svakako premršava...
    Svakako odi svom doktoru, napravi KKS, hormone štitnjače, a ne bi bilo zgoreg ni kompletnu endokrinološku ili internističku obradu napraviti

    Psiholog je super, ako je dobar/dobra onda će ti pokazati mehanizme kako se nositi sa stresom, ali psiholog nije liječnik i ne može ti ništa prepisati (od ljekova)

  13. #13
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    postoji stanje se zove hipertireoza - pojačani rad štitnjače. nagli gubitak na težini i nemir su neki od simptoma. 6 kg u mjesec dana je jako puno.

    svakako idi kod liječnika opće prakse.
    A može biti i hipotireoza, nažalost! Ja sam otišla kod svoje liječnice opće prakse uvjerena da će me ili psihijatru poslati ili mi dati Apaurin za smirenje. Bila sam kost i koža, srećom na zamjeni je bila neka stara doktorica, ja sam ušla unutra, briznula u plač i jedva ispričala da sam mrtva iscrpljena, da neznam više kako se riješiti stresa i da mi hrana ne postoji na dnevnom redu!
    Poslala me na kliniku za tumore prekoputa po preporuci-vađenje hormona štitnjače- nalaz je bio grozan, antitijela skoro tisuću puta veća od normale..
    Endokrinologica je uzela nalaz, pogledala me i rekla: " Vaš izgled ne odgovara nalazu! Imate potpuno obrnute simptome!" Srećom Euthyrox me vrlo brzo vratio među žive, sad već godinama kontroliram hormone i podešavamo terapiju-nova sam ja!
    Obavezno hormone štitnjače i antitijela vadi!!!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    postoji stanje se zove hipertireoza - pojačani rad štitnjače. nagli gubitak na težini i nemir su neki od simptoma. 6 kg u mjesec dana je jako puno.

    svakako idi kod liječnika opće prakse.
    Obavezno štitnjaču, to ti je prvo i to će ti svaki doc reći. Čak i moj gastroenteroglog kod kojega sam otišla privatno i u jednom danu obavila gastroskopiju i skužio i bakteriju h. pylori koja je mene dotukla.
    Ako si u Zg i trebaš kontakt tog doca,pošaljem,
    a inače, to su ti dvije osnovne stvari, ili probavni trakt ili štitnjača, povezano sa stresom, koje se idu na početku vidjeti kad je gubitak težine u pitanju i slab apetit.

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Potpisujem za štitnjaču.

  16. #16
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    to što lisica kaže...
    meni su hormoni štitnjače OK, čak i oni FT3 i FT4, ali dok me nije endokrinolog pogledao i dok nisam i antitijela izvadila, svi su bili mišljanja da mi je štitnjača OK, a kad ono... ))
    antitijela visoka, štitnjača duplo veća od normale, cistična.
    Isto sam na eutiroxu, ali gađam(o) tek dozu pa se ne mogu pohvaliti da sam se još "među žive" vratila....

  17. #17
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Svima vam puno hvala! Ne padaju mi na pamet antidepresivi.. samo da dobijem na težini, snaga i volja bi se povratile.
    Svakako ću pregledati štitnjaču i sve što bude potrebno, jer ovako više ne mogu, nesretna sam jer ne funkcioniram koliko mislim da bih trebala, najviše zbog male..

    Iskreno, ljuta sam na samu sebe zbog situacije do koje sam se dovela.. Ohrabrilo me da je par vas to uspiješno 'ostavilo iza sebe'. Potrebna je dakle samo prirodna korekcija organizma.. i vjerujem da će ostalo doći samo po sebi: u zdravom tijelu, zdrav duh, jel..
    Posljednje uređivanje od Doga : 09.05.2012. at 13:59

  18. #18
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Prošla sam stresno razdoblje u zadnjih 6 mjeseci i izgubila 12 kg.
    Meni su pomogle injekcije B vitamina za početak. Nakon toga medicinski preparat Enshure.
    Primila sam kod svoje doktorice 3 injekcije i počela jesti. Mislim da koštaju nekih 23 kn.

  19. #19
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    I ja sam imala premršavi period i nije mi se jelo. Onda sam odlučila i kupila špek i žvakala ga nasilu za svaki međuobrok. Sjećam se te odvratnosti - žvačeš i nikako sažvakati, fuj. Ali sam trpala, pa sam se oporavila. Ja od umora ne jedem, što su djeca manja i zahtjevnija - ja mršavija. Sad bih već skinula kilo oko struka, al to je druga priča. Ne znam... napravi sve ove pretrage što ti cure kažu, al i kupi neku bombu pa se trpaj... dobar tek, što da ti kažem! I što prije ozdravi!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo da te utješim... Prošlo sam ljeto smršavila 16 kila i izgledala kao da se u poznim godinama namjeravam počet bavit manekenstvom, da to slikovito kažem. Imala sam 47 kila i osjećala se strašno. Znala sam i sama da je uzrok previše rada, jer sam sama s troje djece, od kojih sam jedno i dojila, prala 29 kreveta i kuhala za 9 ljudi. Na sredini ljeta sam si propisala kuru petit berreu keksiju s nutellom dvaput dnevno i kad je ljeto završilo i gosti otišli počela se debljat. Ono, problema nije bilo zdravstvenog nego sam se samo previše natovarila. Sad sam se udebljala i znam da ću i ovog ljeta smršaviti, jer jednostavno tako reagiram na stres i puno posla. Pokušaj sebi naći neku kuru koja ti je fina i hakuna matata. Nadam se da će te nakon svih gore mogućih dijagnoza oraspoložit mogućnost da nije ništa osim stresa.

  21. #21
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ja sam se baš prepoznala u tvom opisu!
    nakon velikog gubitka i šoka (iz potpisa možeš vidjeti što), uslijedilo je razdoblje nekakvog tupila! super sam ja funkcionirala, i jela sam i imala apetita ali tuga i praznina iznutra su me doslovno jele!
    i onda sam imala jedan dan užasan napad panike koji nitko od doktora nije prepoznao kao takav čak ni nakon što sam obavila sve žive pretrage.
    nakon toga uslijedilo je razdoblje užasnog gubitka težine, baš kao što kažeš, krenem jesti ali grlo mi je u čvoru, želudac u grču, i jednostavno mi dođe muka nakon svakog zalogaja!
    pala na 44kg na 168cm.
    meni je pomoglo akupunktura sa injekcijama B-vitamina, šetnje, boravak na otvorenom, i meni je svakako trebao razgovor sa psihologom! uspjele smo vježbama riješiti sve probleme bez i jedne tablete.
    sad imam veselo i zdravo dijete, 50kg i psihički sam zdrava i stabilna!

    svakako treba provjeriti sve dijelove organizma da se isključi organska podloga ali ako je sve u redu imaj na umu da psiha čuda čini...

    sretno!

  22. #22
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    @bzara, žao mi je.. Drago mi je da si sad dobro U ponedjeljak idem doktoru i svakako ću poslušati savijete.
    @dodirko, upravo sam o Ensuru razmišljala, već sam ga pila i tada mi je pomogao, pijem B vitamin, ali ovaj put ću se raspitati za injekcije te napraviti pregled željeza i štitnjaće.
    Posljednje uređivanje od Doga : 11.05.2012. at 11:44

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Doga, ja isto gubim na težini kada sam pod stresom, od nove godine sam na novom poslu i najradije bih iz kože iskočila zbog nabrijanog tempa, izgubila sam u par mjeseci 5 kg. Kada mi je s klincima nešto isto ne mogu jesti, sva sreća što je to uglavnom kratkotrajno pa dođem k sebi.

    Što kaže dr?
    Posljednje uređivanje od Water : 15.05.2012. at 19:55

  24. #24
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Doga, šta ima? jesi bila kod doktora?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •