Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 761

Tema: Posvojiti dijete s teškoćama u razvoju

  1. #151
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Oskar za istinitu priču!

  2. #152
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    predivno..ženo svaka ti čast, naklon do poda!!
    jedva čekam nastavak!!!

  3. #153
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Navratila sam samo da se svima zahvalim, vi mene baš postiditste . Nisam vam ja nikakav pisac niti reziser, nego eto život piše najljepše romane. I da nabrzinu ispričam u vezi toga. Kad je početkom 2000itih njemački kancelar Gerhard Schröder posvojio djevojčicu iz Rusije, nama su dolazili novinari u udrugu da pitaju bili neko od nas pristao da podjeli svoje iskustvo s posvojenjem, pošto je ovdje u javnosti uveliko brujala priča kako samo poznate ličnosti mogu posvojiti tako brzo itd. Kad su čuli novinari našu priču o našoj čudnovatoj princezi, razloge zašto nismo imali biološko dijete, mješani brak, usvojenje isto iz inostranstva ( njima Bosna inostranstvo, bom meni nije) i ostalo nisu odustajali. Mi smo na kraju pristali ,mene je kao i uvijek vodila misao možda nekom pomognem sa svojim iskustvom ,i tako su oni napravili interviju. Mi i naša princeza na svim naslovnim stranicama njemačkih porodičnih magazina zajedno sa gospodinom Schröderom. Nismi imali nikakvih problema i imali smo samo pozitivne rezonanse, ali meni je tek kasno sijevnulo u glavu zašto smo to uradili a princezu nismo pitali. Doduše ona je tad bila vrlo mala, ali ipak se duboko nadam da nam to neče nikad zamjeriti. Mi imamo učuvane sve te časopise i ona ih je već nekoliko puta pregledala ali nije komentarisala ( tipično za moju princezu). Eh zato kada su skoro došli da nas pitaju dali bi pristali da o nama režiraju film, mi smo rekli dođite za 3-4 godine kad princeza bude punoljetna pa nju pitajte. Ipak je to njen život, jer bez princeze bi naš život bio tako svakodnevan, ja bi možda putovala po svijetu a možda čak izgradila karijeru . Ne bi svaki dan gledala u nebo da vidim jeli vedro hoćeli se moći zvijezde gledati ili će princeza ići uplakana u krevet zato što je oblačno. Ne bih napamet znala koji sir ima "jaki" miris a koji može proći njeno budno oko i nosić, i dalje bih spokojno sjedila za stolom i mješala šećer u svojoj kavi a ne ustajala i krišom to radila u zadnjem kutu svoje kuhinje jer ne bih imala nikoga pored sebe kome bi se tad vrtilo u glavi i najvažnije, ne bi bila mama svojoj čudnovatoj princezi.
    Ovo ne bi baš na brzinu. I nemoj te se ljutiti kad vidite da Davina ima novi post, a nije o princezi. Zato obećavam pišem ,vrlo uskoro ,novosti o princezi.

  4. #154
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Davina,
    nadam se da će princeza odobriti snimanje filma... biće to divan film kao što je i vaša priča

  5. #155
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Iako trenutno imam izuzetno malo vremena svakodnevno pogledam ima li ova priča nastavak.
    Prekrasna,topla priča prepuna ljubavi
    Jedva čekam nastavak a navijam i da se jednog dana snimi film s princezom u glavnoj ulozi

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Prekrasno pišeš Davina...i mene si navukla na priču

  7. #157
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Davina,
    molim te piši.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Pozdrav, Davina!

    Imaš prekrasan pripovjedački stil. Svakako čuvaj napisano, to zaista ima potencijal romana.

    Kad vidim da je stigao novi nastavak, čekam trenutak potpunog mira i onda guštam.

  9. #159
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Davina, čekamo, čekamoo.....nestrpljivo....

  10. #160
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    ja sam tek danas otkrila ovu temu...pročitala sve i isplakala se...sad kao i vi ostali čekam s nestrpljenjem nastavak..
    divna životna priča,puna ljubavi,iz koje se mnogo može naučiti ...

  11. #161
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Divno pišeš, Davina!
    Iz tvojih postova se prelijeva ljubav...

    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 06.03.2014. at 19:38

  12. #162

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Nestrpljivo cekam nastavak...

  13. #163

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    kako nam je jedino ova tema aktivna, ovdje ću reći kako sam primjetila da je nekako tiho na ovom podforumu. dugo nije bilo novih posvojenja sretnih vijesti.
    pa niti novih čekalica se nije prijavilo???

  14. #164
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Naletila i ja na temu i u jednom dahu je pročitala

  15. #165
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Iscekujemo s nestrpljenjem nastavak Vaseg " la vita e bella"

  16. #166
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    I ja redovito čitam ovaj "roman". Princezi puno pusa

  17. #167
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Prekrasno pišete!
    A princezi jedan veliki !

  18. #168
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    martta i meni je zaista žao što je na ovome forumu u posljednje vrijeme tako tiho. Ja se samo nadam da je to zatišje pred buru i da će nam uskoro nove mame pisati.

  19. #169
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Meni je princezino posvojenje bilo nešto, što se samo po sebi podrazumijevalo. Nikad taj vid roditeljstva nisam smatrala nečim posebnim. Mi smo princezu smatrali ( i naravno smatramo) kao našu kćer, samo što smo do nje došli posvojenjem a ne rođenjem. Za nas je samo u tome bila razlika. Nisam se nikad ustručavala da kazem da je ona posvojena, samo sam ja htjela biti ta, koja če odlučivati kad i kome reći. Izpočetka sam odmah otvrene karte stavljala na stol i nije mi to predstavljalo nikakav problem. S vremenom kad sam vidjela da su ljudi puni predrasuda, nisam svugdje ni uvijek govorila kako smo došli do svog roditeljstva, ali kako rekoh ne zbog toga što mi je to neugodno, nego više iz razloga gore pomenutih.
    Neznam šta mi je bilo gore, kad bi ljudi gledali na princezu kao na nešto jadno i bespomoćno ili kad bi mene i mog muža smatrali narodnim herojima kako smo eto, učinili dobro djelo i "spasili" princezu, a u stvarnosti ona"spasila" nas, sa svojom neizmjernoj ljubavi.
    Ali tako ohladno kao na posvojenje nisam gledala i na princezin hendikep koji je iz dana u dan bio očigledniji. Sve rijeđe sam slušala kako će se to izrasti, kako joj treba vremena i kako će sve doći na svoje mjesto.
    Princeza me najviše podsječala na biser u školjci koja je samo malo otvorena tek toliko da se vidi biser u njoj i do bisera možeš doći samo ako školjku polomiš. Ta se "školjka" s vremena na vrijeme sama otvarala, ali to bi najčešče bilo kad bi bila sama sa mnom ili tatom. Kad bi neko drugi bio prisutan "školjka" je bila čvrsto zatvorena da se čak ni biser nije vidio. Doma smo imali sve više zabrana i dozvola, samo što bih ja pomislila sad baš sve znam šta je kod princeze zabranjeno a šta dozvoljeno, na vidjelo dana bi izbivalo nešto novo. Ne ,nije bila stvar vaspitanja ,to je bilo nešto jače i od nas i od našeg vaspitanja pa čak i od same princeze.
    Mene su proganjali novi strahovi jer je pred nama bila skorašnja promjena škole (ovdje je osnovna škola samo četiri godine). Uvijek iste misli, hoće li novi učitelji i novi drugari princezu prihvatiti takvu kakva je, hoćemo li opet imati sreću sa učiteljicama kao u osnovnoj školi i na kraju kako će princeza podnijeti tu promjenu jer su joj promjene inače bile trn u oku.
    Često sam i sama razmišljala dali su ti godinu i pol koliko je bila bez nas,o kojoj mi nismo ništa znali, ostavila na nju velike posljedice ili je u pitanju nešto drugo. Kad god bi se princeza razbolila i mi završili u bolnici uvijek bi bilo, ako ne prvo onda drugo pitanje dali neko u obitelji boluje od toga. Bio to neurodermitis, astma i ostalo, a u bolnici su nam potvrdili da je bolest krvnogsustava od koje ona boluje naslijedna. Dok smo jednom po zna koji put boravile u bolnici, s nama su ležali majka i sin koji je bolovao lakši oblik leukemije i bili su na pripremama za presadživanje koštane srži koju mu je trebala da donira majka jer su imali sreću u nesreći da se njegova krv podudarala s majčinim. Ja sam bila zahvalna Bogu na mojoj princezi i na njenome "zdravlju",jer kad sam vidjela po bolnicama s čime se sve drugi roditelji i djeca bore pomislila sam mi smo ipak imali sreću. Ali od toga dana nisam imala više mira, ubijala me ta pomisao da nedaj bože se princezi nešto slično desi mi njoj nebi smo mogli pomoći. Moram da kažem da sam ja uživoti inače vrlo pozitivna osoba i sve probleme koji dođu pokušavam smireno i staloženo da riješim, bez panike. Zato je i mene samu iznenadila to ,kako mogu JA da se osječam bezpomoćno.
    Sve to je u meni probudilo želju da nešto više saznam o princezinoj prvoj godini i o njenoj bološkoj obitelji. Razmišljala sam dugo dali i odakle da krenem. Naravno od centra. Nazvala sam i pitala dali mogu razgovarati sa gospodinom koji je odradio naše posvojenje. Imala sam sreću, on je još uvijek radio tu. Bio je jako ljubazan na telefon, ja sam mu objasnila o čemu se radi i pitala za savjet. Imala sam osječaj da se nijedne sekunde nije iznenadio kad sam mu ja opisala princezu. Rekao je da će on vidjeti šta može za nas uraditi i da mu se javim za koji dan. Naravno nestrpljiva kakva sam ,nisam čekala koji dan, več sam nazvala odmah sutradan. Gospodin nam je rekao da sve podatke o biološkoj obitelji može samo princeza saznati kad bude punoljetna da nam on nesmije ništa reći i ako sve zna, ali pošto se radi o dječijem zdravlju, on če nam samo odati da princeza ima mlađu sestru koja je isto posvojena i da če nam toliko izaći u susret dati toj obitelji naš broj telefona i adresu pa ako oni žele mogu stupiti s nama u kontakt. Ja sam bila tako sretna. Svaki zvuk telefona mi je tjerao adrenalin kroz vene. Niko nas nije nazvao, ni tu sedmicu ni sljedeću ni... Ja sam ponovo nazvala gospodina u centar. On mi je rekao da je ta obitelj poručila da ne žele kontakt ,ali da če uzeti našu adressu, možda im zatreba kad njihova princeza poraste.....ja ponekad i dan danas zadrhtim kad telefon zazvoni.
    Ali život ide dalje. Princeza dolazi iz škole i po koji put za tih nekoliko godina donosi poziv za razgovor kod školskog psihologa. Ah ja, u školi imaju novoga psihologa pošto je stari tj. stara otišla na porodiljsko, pa naravno moraju da nas upoznaju. Pomislih -razgovor- od kad nisam ,možda sam i poželila . Na pozivnici piše, razgovor samo za roditelje, princeza netreba biti prisutna. Bilo mi je malo čudno jer je to bilo prvi put da idemo sami, stara psihologica je uvijek davala značaja da princeza bude prisutna i da zna očemu se radi. Princeza je završila kod Stefanie a mi smo otišli na razgovor.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno

    odavno nisam citala nesto ovako lijepo

  21. #171
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Davina, potpuno te razumijem kad pišeš o nasljednim bolestima i biološkoj obitelji. I mene nekad muče takvi strahovi. Imam podatke o njima, ali ne bi stupila u kontakt s njima, to je njegovo pravo da li želi.

  22. #172
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Davina divan post kao i uvek

    U Srbiji kako sam ja čula biološka braća i sestre najčešće usvajaju zajedno a ako to nije slučaj roditelji moraju da dopuste kontakt izmedju njih. Nisam sigurna da li je tako jer mene nije zanimalo, moj sin nema biološke braće niti sestara. Ali sam to čula od jedne poznanice čiji sin ima biološkog brata koji je usvojen u drugoj porodici, centar za socijalni rad je dao telefone jednim i drugim roditeljima kako bi se povezali da bi se biološka braća vidjala. Moja poznanica je imala želju da njen sin vidja biološkog brata. Medjutim drugi roditelji su sve njene pozive odbijali, nisu rekli da neće ali uvek imaju neke obaveze ili slično. Rekla mi je da ona može da kontaktira centar i da oni mogu da nateraju usvojitelje da dovedu dete na susret (neka slična moć kao kod razvoda bračnih parova). Ali ona nije htela to da učini jer joj se činilo da ako roditelji ne prepoznaju pravi interes u vidjanju biološke braće, i ako moraju da budu naterani na taj susret to će se odraziti na dalje odnose braće... Tako da je pokušavala lepim, da ih povremeno poziva, predlaže susrete i nada se da će promeniti svoj stav. Ovo sam vam napisala kao ideju da proverite kakvi su zakoni u Bosni u tom pogledu, možda su i izmenjeni u medjuvremenu u odnosu kada ste zvali...

  23. #173
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    špelkice ni ja nisam htjela kontak sa biološkim roditeljima, samo sam htjela da saznam nešto više o njima radi princezinog zdravlja


    Aradija, naše kćerke se nisu mogle posvojiti zajedno jer kad smo mi posvajali princezu sestra nije bila ni rođena. Ja sam zaželjela da se one upoznaju i imaju kontakt, pošto to roditelji nisu htjeli prihvatila sam tako kako je i poštujem njihovu želju, nikad nebih nikog silila na nešto što ne želi.

  24. #174
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    I kod nas u Hr mogu se posvajati braća i sestre, ali samo ako je to u interesu djeteta. Sjećam se jednog slučaja gdje su bili posvojeni razdvojeno, iako je posvojiteljica jednog djeteta htjela posvojit i drugo.

  25. #175

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    znam slučaj 3 brata koji su posvojeni zasebno. centar je to ocijenio kao dobro za njih, ali sve obitelji se znaju i međusobno druže.
    čini mi se da je bio razlog što djeca traže veliku pažnju 24 sata, pa čak i ti posvojitelji se slažu da je dobro da su ih razdvojili da im se mogu u potpunosti posvetiti kako bi se iz njih mogao izvući njihov maximum (roditelji su blago zaostali, koliko sam shvatila), a za dječju dobrobit za cijeli život.

  26. #176
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    davina, piši

  27. #177
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Da Davina,s nestrpljenjem te ocekujemo..ujutro cim se probudim,prvo upalim komp da provjerim jesi sta pisala..i tek onda krenem s svim ostalim...pocevsi od higjenskih stvari

  28. #178
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Davina,
    Prekrasno je čitati tvoje postove!

  29. #179
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Davina, divno pišeš, zanimljivo, emotivno i edukativno.

    Skroz sam se navukla i svaki dan s nestrpljenjem očekujem nastavak priče...

  30. #180
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Davina piši kad stigneš. Jedva čekam nastavak

  31. #181
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Ja tu noć prije razgovora nisam uopšte spavala, kao da mi je to bio prvi put da idem negdje na razgovor. Za te tri godine škole bili smo prilično često na razgovorima svih vrsta, od učiteljice preko direktorice do školskog psihologa i uvijek sam znala šta hoče od nas. Da naša princeza nije u "normi" bilo nam je vrlo poznato, i uvijek smo od prilike znali zašto nas pozivaju, i ne samo radi toga što bi nas princeza več uveliko obavijestila, da je opet protestirala za doručkom, sportu isl., da je " pobjegla" iz učionice i otišla na ljuljačku ili na glazbenom urlala jer su je bolile uši od svirke klavira. Ja sam jednostavno obožavala njenu iskrenost u toj mjeri da mi je sutradan bili tako svjedno šta će mi u školi reći jer sam i tako i tako zahvaljujući princezi već znala šta me čeka. Ali ne i tog dana, princeza nije uopšte znala zašto nas zovu i kako rekoh bilo mi je najčudnije da treba da dođemo sami bez princeza. Ja sam imala neki čudan predosječaj koji mi nije dao smiriti se tu noć.
    Ja sam taj dan bila tako nesigurna u sebe i mrzila sam taj osječaj. MM mi je išao na nerve jer se nije dao pokolebati i ponašao se najmanje kao da će nam sad školski psiholog reči da je naša princeza dobitnik nobelove nagrade iz matematike, pa nas eto ona pozvala da nam to svečano objavi. Pokušavao je da me smiri i govorio da ona sigurno hoće samo da nas upozna. Tad kad mi je princeza dala poziv i ja sam prvo pomislila da hoće samo da nad upozna, ali sam ubrzo okrenula film unazad i pomislila pa ona je tu već skoro dva mjeseca da joj je bilo do upoznavanja to bi se već dosad dogodilo. Tako da sam sabrala dva i dva i moja stanje se još više pogoršalo. Pred ulazak u njen ured sam uspjela da stavim kiseli osmjeh i da bar malo sebe ohrabrim da nije ništa loše, tad sam opet volila MM jer njemu niko nikad nije mogao da ulije nesigurnost kad se radi o njegovoj princezi. On je bio siguran da ona baš takva kakva je , je perfektna i djelio ljude na one koji vole njegovu princezu i na one koji nisu ljudi. Ipak je ta njegova sigurnost ubrzo prešla na mene i mi smo ušli u njen ured.
    Ta gospođa je odmah dobila prve plus poene kod MM jer je spadala u one koji vole princezu. Rekla nam je da je fascinirana princezom i ona ne želi ništa da promijeni, da je vrlo zadovoljna radom učiteljice i sa nama kao roditeljima. Da vidi da princeza raste ispunjena ljubavlju i da nastavimo je odgajati kao i sad. Moj kiseli osmjeh je postajao sve slađi a kod MM se već nazirao osmjeh pobjednika. Ipak mi nešto nije dalo mira i samo što sam pomislila da je trebam upitati da li nas je samo radi toga zvala, gospođa je nastavila dalje... Ona nas je danas pozvala da nam da adresu od odličnog dječijeg psihijatra da odvedemo princezu na ispitivanje. Da ona već dva mjeseca nju posmatra i da je ona uvjerena da je naša princeza AUTIST.....kišni čovjek....naša princeza....što mlatara rukama..... I broji šibice ili tako nešto......ne nikad....naša princeza autist. Magla pred očima, mržnja, šta ona zna obični školski psiholog. Ja sam mama i ja najbolje znam da nikad za nikad moja princeza nije autist. Stolica na kojoj sjedim hoće da mi izmakne negdje da propadne, stid mi se javlja.... Šta je MM još sa njom razgovarao nisam više čula, oduzela su mi se sva moja čula. Znam samo da je on sam otišao kod Stefanie po princeza a ja sam upalila google, mrzim i google i on laže.....princeza kišni čovjek, ne ne nikad. A baš vani kiša pada. Dolaze tata i princeza kući ja je već čujem kako urla, zašto baš danas kiša pada kad je ona htjela sa tatom da posmatra zvijezde, urla i dalje. Ja mrzim i kišu i kišne ljude i teleskop i zvijezde i školskog psihologa i dječijeg psihijatra i najviše mrzim internet. On mi najviše laže, on mi sve kad ukucam autizam pokazuje osobine moje princeze, al dobar je ne baš sve ima nešto što autisti pokazuju a to nema moja princeza. Eh super sutra zovem kod toga odličnog dječijeg znate več koga, i uzimam termin. A kad kod njega završim onda idem kod školskog psihologa i kažem mu: baš ste se grdno zeznuli, moja princeza.....suze....znam da neću imati šansu da to kažem.

  32. #182
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Davina, hvala

  33. #183
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    davina

  34. #184
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Davina

  35. #185
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno


  36. #186
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    davina <3

  37. #187
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno


  38. #188

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Davina, divno pišeš, hvala ti na novom postu

  39. #189
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Bože!

  40. #190
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Davina
    Prekrasna priča, prekrasna djevojčica, prekrasni roditelji.

  41. #191
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I ja sam se navukla, Davina

  42. #192
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se navukla, Davina
    I ja isto!

  43. #193
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    evo još jedne navučene

  44. #194
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    I još jedne... princeza je zakon!

  45. #195
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    i još jedna navučena

  46. #196

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    afrika
    Postovi
    257

    Početno


  47. #197

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Princeza je zakon A ima i divne roditelje...

    Koliko krasnih lekcija o roditeljstvu i ljubavi ima u tvojoj priči Davina, hvala

  48. #198
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Čista ljubav...

  49. #199

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    28

    Početno

    Davina, ti si me natjerala da se uopće registriram na ovom forumu. Od početka čitam tvoju priču i proživljavam ju. Prije otprilike godinu dana jedna moja draga prijateljica čula je u vrtiću istu dijagnozu za svoga sina. Ja tog dječaka jako volim i znala sam da je drugačiji, ali autizam mi nikad nije padao na pamet. I da, internet je u tom trenutku prokletstvo...voli ponavljati iste pokrete, vrtjeti kotače na autićima, zagleda se u tv i ne odgovara na pitanja, hipersenzibilan je, asocijalan, ne želi sudjelovati u društvenim aktivnostima, tj. igri s drugom djecom, smetaju mu zvukovi, jede samo jako usitnjenu hranu...Sve što sam tada rekla svojoj prijateljici bilo je:" Mi ćemo ga i dalje voljeti najviše na svijetu, uživati u njegovim zagrljajima i izljevima osjećajnosti." Nakon godinu dana mogu reći da je to danas drugo dijete. Promijenili su način odgoja i način igre. Forsiraju druženje s drugom djecom i potiču njegovu samostalnost. Tete u vrtiću primjećuju napredak. Za to dijete danas se ne bi reklo da je autistično.

    Ja sam od početka tvoje priče shvatila o čemu se radi, samo mi nije bilo jasno kako to da u jednoj Njemačkoj nitko to nije shvatio do djetetove desete godine. Je li moguće da su znali, a nisu vam rekli prije? Ovaj dječak je imao samo 3,5 godine kada je psihologinja zvala roditelje na razgovor.

    Davina, hvala ti na ovoj priči i na svemu što ćeš još napisati. Pomoći ćeš mnogim ljudima, vjeruj mi! A kad po vama snime film, bit ćete popularniji od Angeline i Brada Pitta.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Davina, prekrasno si sve napisala, tvoja priča je stvarno posebna kao i tvoja princeza .

    Piši nam još.

Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •