Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: mala svadba

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno mala svadba

    zvana pričest i to uradi sam
    ljudi dragi, uvalila sam se, pomagajte
    Nije bitna parada, samo sakrament i nećemo raditi svadbu zovemo samao najuži rod, pa nismo rezervirali restoran i sad kad smo pobrojali rod i kumove - eto nas na 35 u mini stanu u vrijeme ručka. Dakle moramo pretežno jesti stojećki.
    Dakle bit će roštilj, porcija koliko i ljudi: ražnjića, ćevapa, pikantnih ćuftica, batak zabatak filea
    od priloga: grah salata, grčka salata, obična mješana salata, luk, rotkvice, ajvar, pečena paprika, šampinjoni.
    pride: štrudl od sira, lepinjice, dizane kiflice, kruh
    tri vrste keksića, kolač od maka, bikvitni kolač, bijela pita i čizkejs malinama u čaši
    http://www.flickriver.com/photos/cir...dd/3785156109/
    ovako nekako, ako uspije samo svježe maline u sredini
    jel dosta? previše? što smo zaboravili? ne ide skupa?
    e da za manje klince će biti blitvelešo s krumpirom za prilog
    jel može proć?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    too much za mene ....

    roštilj dvije-tri vrste mesa max
    jedna miješana salata i ostalo povrće u komadu i narezano
    jedna veća torta i još jedan kolač

    sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    opet čitam - hoćeš ti to sve sama raditi ?!?!
    bit ćeš iscprljena do kraja ...
    podijeli zadatke, ili barem probaj kupiti nešto od svega - gotovo
    ili naruči možda pečeno meso negdje
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.05.2012. at 22:17

  4. #4
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    too much za mene ....

    roštilj dvije-tri vrste mesa max
    jedna miješana salata i ostalo povrće u komadu i narezano
    jedna veća torta i još jedan kolač


    sretno!

    definitivno. ja stvarno imam iskustva sa tim malim svadbama, jer nas je uvik milijun...obavezno angažiraj gošće da ti svaka na pravi po kolač ili tortu. to je kod nas pod normalno i podrazumijeva se

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Ovo ja ne bi mogla ni za tei života

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    tri))

  7. #7
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Meni se čini sasvim ok kako si isplanirala, samo bi ja zamolila još nekog da mi priskoći pomoć, hoće ti imat tko?

    Čini mi se da će možda bit previše posla oko kolača, svi djeluju vjerujem da imaš na umu da će ti za to trebat vjv duplo više vremena pripreme od ovog za jelo, ražnjici i ostalo mi se čini sasvim ok i dovoljno.
    Genijalan mi je ovaj čizkejk u čašici!

    Možda bi bila dovoljna jedna torta, keksiće napraviš dva dana prije i još jedan-dva jednostavna kolača.

    Računaj da će ti ipak puno vremena otić i na ostale pripreme, serviranje, uređivanje sebe i djece za pričest i još hrpa popratnih radnji za koje će ti trebat vremena (npr. dođe brat/sestra sa djecom pa se moraš pozdravit, bla bla ode 15 min, pa nek svako malo tako netko dođe vrime proleti za tren) pa se nećeš imat kad posvetit toliko kuhanju koliko bi imala da si slobdna.

    Ja bi za malu djecu ubacila neku juhu umisto blitve, blitvu tribaš i oprat i očistit i začinit, meni se čini to veća gnjavaža nego stavit juhu da kuha, procidit i umutit gizr knedle da bude kripnija. Al možda je tebi to lakše nego juha, pa vidi šta je tebi zgodnije.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od zhabica : 11.05.2012. at 00:11

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    too much za mene ....

    roštilj dvije-tri vrste mesa max
    jedna miješana salata i ostalo povrće u komadu i narezano
    jedna veća torta i još jedan kolač

    sretno!
    X

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ja sam pričest imala prošle godine, bilo nas je puno manje nek vas, jer su samo par njih došli, koji su i planirali, s hrpom dece.

    Bila je juha,pečenka s krumpirom, mlinci 2-3 salate šarene kolač i to je to, mi to obavili pospremili stan i ošli na jedan odgođeni rođendan, i tam taman stigli na roštilj.

    inače zanima me gdi u ovo doba nać friške maline, toga nema osem u argentini i španiji?

  10. #10
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja se slažem sa zhabs. meni si super smislila. nemoj kuhat blitvu. al ja ne bih niti juhu, jer juha je onako za sjest.
    super mi je roštilj i puno fora priloga - salata. i za odrasle i za djecu.
    a to ti nije tako komplicirano.
    ovo s malinama je isto super.
    jedino, ja na tvom mjestu ne bih radila toliko kolača, ni tih kifli.
    kekse da, jedan-dva kremasta i te maline (ako stigneš).

  11. #11
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ovako kao cvijeta...
    i sigurno bih zamolila najblize da naprave po jedan kolac takjo da tebo ostane torta i ove maline...

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih otišla u restoran.

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Super meni, puno posla.
    Meni je bitno da sve što se može odraditi prvi dan, da se tad i odradi.
    Znači prvi dan mora biti složen stol i sve spremno za serviranje.
    Svi kolači - prvi dan, štrudle o sve od dizanog tijesta - prvi dan i samo čeka u škrinji da ide direkt u rolu, salate kompletno oprane i u zdjelama - prvi dan.
    Izbacila bih prilog za djecu, jer zahtjeva frišku pripremu.

    Za dan proslave mora ostati samo roštilj i začiniti salatu.

    Eto, tako mi radimo "male svadbe".

  14. #14
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    svaka čast!
    izgleda super, sve fino i ide skup!

    posla je to za moj ukus too much ali ako si se ti organizirala, sretno!

    male svadbe po mom izgledaju tak da naručim da mi se u nekoj pekari speče odojak....tortu kupi, kolače podijelim zaduženja, salate razne pripremim ja.
    i onda kako sve dolazi, slažem na stol i uživam u tom danu stres free!

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa Vidi poruku
    svaka čast!
    izgleda super, sve fino i ide skup!

    posla je to za moj ukus too much ali ako si se ti organizirala, sretno!

    male svadbe po mom izgledaju tak da naručim da mi se u nekoj pekari speče odojak....tortu kupi, kolače podijelim zaduženja, salate razne pripremim ja.
    i onda kako sve dolazi, slažem na stol i uživam u tom danu stres free!
    Potpis!

    Inače, po mom ukusu ovako kako je pikula opisala može se napraviti i velika prava svadba. Mi smo lani i predlani imali "male svadbe" ali smo otišli van na ručak u oba slučaja. Da nismo, ja bih se jako opterećivala s organizacijom i ne bih bila u stanju ni otići u crkvu ili bih bila odsutna duhom...

    Kolače sam za oba sina pekla sama (torta + tri vrste) i to mi nije bila tlaka. Veći mi je problem bio organizacija hranjenja ljudi doma, pa smo odustali. Roštilj ćemo peći vikendom na gruntu, bez opterećenja. Za pričest mi to nije dolazilo u obzir.

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Važno je da ima osobu koja dobro peće roštilj i da ta osoba krene na vrijeme.

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih rekla da će roštilj naručiti, kad govori o porcijama, a i ne znam gdje bi se pekao roštilj u mini stanu.

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da će roštilj naručiti, kad govori o porcijama, a i ne znam gdje bi se pekao roštilj u mini stanu.
    Onda stvarno nije problem organizirati.
    Mislila sam da ima gdje ispeći vani, kako imaju neke zgrade.

    Onda je ta mini svadba, skoro pa sitnica.
    Za taj dan ostaje "samo" serviranje, začiniti salate i ubaciti u rolu štrudle i slično (to bih ostavila nekog da napravi dok ste u Crkvi).

  19. #19
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Ja bih za kolač u čaši upotrijebila plastične čaše - ima ih lijepih tankih, prozirnih, nenabranih i poslije nema pranja, a ni rizika od razbijanja. Može se napraviti puno malih porcijica u malim čašama.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 11.05.2012. at 09:22 Razlog: tipfeler

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    I ja radim za najuži obiteljski krug,s tim da nas ima petnaest, i odlučila sam totalno pojednostaviti život.To znači da ću kao predjelo staviti pršut , sir, salatu od piletine i paštetu od tune(napravljene dan prije),
    meso ćemo naručiti pečeno s ražnja janjetina-odojak pola pola, prilog će biti salate-mladi luk, rotkvice, zelena, pomidore a kod jedne žene koja peče prefine kolače za svadbe uzeti ćemo par kila kolača i tortu.
    u principu uopće nema kuhanja za mene, ne želim robovati u kuhinji taj dan već sudjelovati u djetetovom sakramentu

  21. #21
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih otišla u restoran.
    i ja bih, mima da mogu
    Hvala vam cure na evaluaciji! Drago mi je da sam dobro prošla. Još samo da prodemo reality check.
    Ne, ne stignem to sve sama - ni u ludilu, znam. Još radim sve vikende i ovu subotu :/. Dakle roštilj peče rođo i donese na vrata na alu pladnjevima, kekse sam ispekla kroz tjedan, sutra radim čizkejk. Dvije sestrične donose alamtheine klipiće, jedna jednu od salata.
    slažem se, ronin!
    Posljednje uređivanje od pikula : 11.05.2012. at 15:44

  22. #22
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih za kolač u čaši upotrijebila plastične čaše - ima ih lijepih tankih, prozirnih, nenabranih i poslije nema pranja, a ni rizika od razbijanja. Može se napraviti puno malih porcijica u malim čašama.
    e to sam tako i zamislila, kradem ideje s domjenaka

  23. #23
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    izbaci rođtilj i napravi "suhi" švedski stol...iznervirat ćeš se s roštiljom pogotovu ako ti je mali električni, znaš li koliko ti vremenski treba za sve to pripremiti???

    jako često sam u situaciji organiziranja mini slavlja i uglavnom smo orijentirani na "suhi švedski stol" svaki put bude savršeno.....

    što si manje stresa staviš taj dan na glavu to će ti biti lakše i jednostavnije....

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bih, mima da mogu
    Hvala vam cure na evaluaciji! Drago mi je da sam dobro prošla. Još samo da prodemo reality check.
    Ne, ne stignem to sve sama - ni u ludilu, znam. Još radim sve vikende i ovu subotu :/. Dakle roštilj peče rođo i donese na vrata na alu pladnjevima, kekse sam ispekla kroz tjedan, sutra radim čizkejk. Dvije sestrične donose alamtheine klipiće, jedna jednu od salata.
    slažem se, ronin!
    Ovo je sasvim druga priča.
    Ja sam krivo protumačila tvoje pitanje, a vidim i ostali.
    U principu će logistika odraditi posao, a tebe zanimaju da li su ok količine i kombinacije. Jesu. Barem meni se čini odlična kombinacija hrane. Za svakog pomalo.

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa Vidi poruku
    izbaci rođtilj i napravi "suhi" švedski stol...iznervirat ćeš se s roštiljom pogotovu ako ti je mali električni, znaš li koliko ti vremenski treba za sve to pripremiti???

    jako često sam u situaciji organiziranja mini slavlja i uglavnom smo orijentirani na "suhi švedski stol" svaki put bude savršeno.....

    što si manje stresa staviš taj dan na glavu to će ti biti lakše i jednostavnije....
    Pa nije roštilj neki bauk. Mi stalno slavimo rođendane s nekih 30 - tak ljudi, a baza je meso s roštilja.
    Radimo onako kako sam napisala.
    Sve mora biti spremno prvi dan. Drugi dan se samo radi roštilj i začine salate, naravno i servira na stol.
    Budući da je svaka fešta na dvorištu, meni je to mana što ne mogu prvi dan složiti stolove, tanjure, beštek,... ali i to se odradi bez frke.
    Obično taj dan počnem raditi završne radove oko 9, a ručak je poslužen oko 12 ili 13.

  26. #26
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Dobro si ti to organizirala, meni bi možda torta za desert bila dovoljna, ionako se svi zabetonirano sa roštiljem, ali ovaj čizkejk zvuči super primamljivo (jel to onaj jamiev?).
    Nego, imaš li dovoljno stolica, tanjura, bešteka? To meni obično bude najveći problem kod većih okupljanja u stanu...

  27. #27
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jamijev cheesecake mi je jedno od najvecih razocaranja ikad.

    Predobro izgleda na slikama, betty ga je opako nahvalila, ja ga napravila i onda smo, na kraju, dobar dio bacili. Radila sam tocno po receptu, ali s Philadelpiom jer je to ovdje ono s cim se cheesecake radi i to je bilo nesto prestrasno. Slano, ljigavo, uzas.

    Dat cu mu jos jednu sansu s mascarponeom, cisto za svaki slucaj. :/


    Inace, da, dobro mi zvuci ovo sve skupa, iako ima vise nego brdo hrane.

  28. #28
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Već sam napisala na onoj temi Torta sa sirom da meni kolač od ABC sira i Philadelphie nije dobar, koliko god staviš šećera, uvijek je preslan. Glasam za mascarpone. Ili bar neku finu ricottu.

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemam bas dobru ricottu i mascarpone, ali bolje ista nego nista. Probat cu, jer me kopka.

  30. #30
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hvala na podsjetniku pipli da baš prebrojavam suđe. Pljunula sam nešto više love za malo bolje jednokratno suđe nek stoji u rezervi ako izgubim ritam protiv jedača i perilice. Stolica ima koliko stane, to je za stare i djecu, a ostali su obavješteni o domjenku. Ipak neće bit kao roda i lisac sve je bite size i jednostavno za rukovanja.
    Što se tiče čizkejka ja to pojednostavila. Digestiv keksi,abc sir s malo limuna, štaub šećerom i šlagom, maline ipak iz leda (preskupe ove svježe), sirup od malina, zatvorim čašu follijom i prije serviranja na vrh ribane čokolade. Nije neki kunst, ali meni je jako fino kad se malo zdojde skup.

  31. #31
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    http://www.channel4.com/4food/recipe...secakes-recipe
    ovo izgleda divno, ali baš mi se mala opet osula na jagode.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Curke, ovo mi se čini dobra tema za podijeliti jedan recept s vama:
    http://www.coolinarika.com/recept/ba...ljeni-recepti/

    Preporučam od sveg srca! Stvar je u tome da se mora pripremiti bar tjedan dana ranije, tako da je odlično za razne fešte kad ne znate kako ćete sve stići.
    Preukusno je i od sve hrane na zadnjem ročkasu, svi su baš ovo najviše hvalili. A trud je minimalan

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    bravo, pikula

    gdje kupujete te plasticne casice za tortice?

  34. #34
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Vidjela sam ih u Plodinama

  35. #35
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    kupila sam u sparu. To su one malo čvršćeskroz prozirne široke od 2 dl ko za viski recimo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •