Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: temperatura nakon cijepljenja

  1. #1
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno temperatura nakon cijepljenja

    čitam svašta po internetu i više ništa ne znam... nisam pobornik cijepiva, ali sam se dala nagovoriti da svoje dijete ipak cijepim. dakle prvo cijepljenje koktel 5u1.. odma san primjetila razliku u ponašanju,ali nije bilo temperature. u noći sam ga stalno provjeravala ina kraju oko 2h eto temperature.. prvo 37,7 pa 38,1. malo smo provjetrili sobu, zammotali ga u mlaku gazu i suhi ručnik i dojila sam ga kad je god zatražio (inače se držimo rasporeda). e sad, cijelu dan ima 37,1 i čitamo da je to normalna temp. no da li može opet porasti? kakva su iskustva? on je i dalje kenjkav i vidim da ga muči nešto....

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Gdje ima temp 37,1? Na čelu, ispod pazuha, u uhu, u guzi? Jedino ispod pazuha bi to bila povišena temp. Inače je normalna.
    I kad se mi odrasli cijepimo "kenjkavi" smo, jer ipak to boli na mjestu uboda. Vjerojatno će do sutra sve proći. Mojima je oko 24 sata trajalo. Ali, uvijek možeš nazvati pedijatricu koja je cijepila dijete i upitati sve što te zanima.

  3. #3
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno

    ispod pazuha mu je ta temperatura, a vidim baš ovdje na rodinoj početnoj da je ispod pazuha normalna do 37,2. pedijatar sad ne radi, a i ne želim dizati paniku jer je temperatura već pala. strah me jedino ako se povisi, da li je neko ima takvog iskustva? nakon cjepiva da temp padne pa se opet digne? i da li netko zna koja je normalna tjelesna temperatura beba po noći... mislim i nama odraslima je po noći nešto veća.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kao što i Beti3 kaže, obično traje 24 sata, jedino ako je oteklina na mjestu uboda, ona obično traje 2-3 dana.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj kukunka prvotno napisa Vidi poruku
    ispod pazuha mu je ta temperatura, a vidim baš ovdje na rodinoj početnoj da je ispod pazuha normalna do 37,2. pedijatar sad ne radi, a i ne želim dizati paniku jer je temperatura već pala. strah me jedino ako se povisi, da li je neko ima takvog iskustva? nakon cjepiva da temp padne pa se opet digne? i da li netko zna koja je normalna tjelesna temperatura beba po noći... mislim i nama odraslima je po noći nešto veća.
    To nije uopće zabrinjavajuća temperatura, a ako se povisi, onda ćeš snižavati. Ako ćeš misliti da je nešto alarmantno, otiči ćeš na hitnu.

  6. #6
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno

    ima oteklinu i malo je crveno,tvrdo... ostat ću pozitivna i misliti kako smo ipak uspješno smanjili prvu temperaturicu našem malom monstrumu )) u principu i nema razloga da mu se opet povisi jer nije bolestan, samo se borio protiv tog otrovnog koktela

  7. #7
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    S obzirom da sam i sama zbunjena informacijama o cjepivim, ovo mi je doslo kao naruceno: https://www.coursera.org/#course/vaccines

    Radi se o predavanjima koja traju 4-6 tjedana, potpuno besplatno! Koga zanima, ima toga jos na stranici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •