Običaj kao običaj, dobar ili loš, ne bi ulazila u to. U moje vrijeme kupovalo se nešto jednostavno, a koliko sam načula, sada se radi o poklonima gigantskih razmjera. Možda se nekome ne čine gigantski, ali meni da.
Kćer mi završava 4. razred i čeka ih upravo to - poklon za učiteljicu. Neki roditelji predlažu poklon tipa: 7 dnevno putovanje za cijelu njenu obitelj, večera u restoranu,....a meni se to sve čini - nekako bezveze.

Kako je moja keć predstavnik razreda, svi su od nje očekivali inicijativu. Za sada smo smislili da svaki učenik na jednom ukrasnom pipiru/kartonu, koji bi se otvarao poput čestitke, s jedne strane zalijepi svoju sliku, ispod napiše ime i prezime, a na drugu stranu napiše neku lijepu poruku učiteljici za uspomenu. I to bi bilo stavljenju ukrasnu drvenu škrinjicu. I buket cvijeća, onako bogatiji. I to je bilo prihvaćeno.

To je prvi dio priče. Slijedi drugi za koji ja osobno nemam ideja, a ovo s putovanjima mi se nikako ne sviđa.

Koja su vaša razmišljanja i iskustva? Molim vas za ideje što bi bilo zgodno pokloniti.