Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: "apstinencijska duda kriza"

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno "apstinencijska duda kriza"

    ovo je i neka vrsta filozofskog razmišljanja - da li popustiti i dati da dijete uživa u tom svom ritualu i guštu (jer ruku na srce imamo svi mi svoje gušte) ili ostati pri odluci - nema dude/gušta ?

    a priča ide ovako (starost djeteta: 2g.9mj.)
    u nedjelju iz čistoga mira (vozili se mi u autu), i kaže ona: evo mama, meni duda-jaba više ne treba, ja sam velika cura (op.a. kombinacija dude i krpice - lavića, koja ide obavezno u kompletu - jaba se drži, a duda se duda)
    hoćeš da je bacimo? - pitam.
    da, baci je.

    i ja je bacila (u jedan pretinac u autu, ali naravno rekla da sam je bacila kroz prozor).
    e, a sad mi kupi žvake jer sam velika

    i sad, naravno da je pitala za dj, a ja objasnila da je to sad kod vrapčića malenog i da je on sretan. a nije auto pogazio??? miš malo, jako je brinulo što smo bacili na autocesti iz auta...

    1. dan - u nedjelju je zaspala ok - duže je trebala, stalno je govorila: maamicee, ja bi dudu-jabu, mamiiice...ali ja bi je mazila i davala igračke i dobro.
    2. dan - ujutro u pon se probudila 2 sata ranije nego inače i tražila dj. nismo dali. zapravo, dala sam joj jabu u nadi da će zaspati i da će je umiriti, ali ne, htjela je naravno i dudu jer je to u kombinaciju. nisamo dali.

    u vrtiću je tete hvalile, bile ponosne na nju, govorile joj kako je velika itd.
    kad sam došla jučer po nju u vrtrić, odma je pitala za dj (jer bi joj uvijek donijela kad bi dolazila po nju u vrtić i to joj je bilo njeno malo zadovoljstvo - gušt) cijeli put je u autu tražila, ali onako kroz suze: maaamiiice, ja bi svoju dj...
    navečer je teže zaspala, tražila je stalno, ali zaspala...naravno, ne više sama kao prije, već smo morali biti pokraj nje na krevetiću.

    3. dan - KOMA- pola noći zapomagala: jaaa biii svooooju duuuuduuu-jaaabuuuuu . plače,zapomaže, govori da će tražiti vrapčića da joj vrati, da će ona vrapčiću kupiti drugu...srce me boli

    tete, roditelji kažu: nemojte posustati, budite u tome odlučni, proći će
    kolegica na poslu: gledaj, svatko ima svoj gušt, ona je dovoljno pametna i sama shvaća i polako odbacuje dudu i bacit će je sama kad bude potpuno spremna...pusti je neka uživa još malo, ionako ne duda puno, a to joj je neka njena utjeha - ta krpica i duda... kaže kolegice, imat će dosta trauma kroz život, pa nemoj joj nepotrebno stvarati bol tako gdje ne treba...

    moram priznati da naginjem kolegici, možda jer sam slaba, ali zapravo sam stvarno protiv ikakvih nasilnih metoda i mišljenja da dijete samo najbolje zna kad je na nešto spremno...

    s pelene se skinula prije 2 rođendana, potpuno bezbolono, u sobi svojoj je od 2. godine - isto bezbolno.

    jel trebam oduzeti tu dudu ili da ostavim taj mali gušt???

    pomagajte mameee!!!
    Posljednje uređivanje od kudri : 15.05.2012. at 09:58

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sad kad si vec uzela ja vise nebi vracala. Jer onda ce tako bit i sljedeci put. Izdrzi, nema ti druge. Nama je kriza trajala 3-4 danai proslo je.

  3. #3

  4. #4
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Ja joj nebi vraćala dudu. Moje obadvije su u toj nekoj dobi ostavile dudu (čitaj: mi smo ju ostavili kod prijatelja, poklonili galebu). Traženje dude je trajalo par dana i prestalo je.

  5. #5
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku

    jel trebam oduzeti tu dudu ili da ostavim taj mali gušt???

    pomagajte mameee!!!
    Mi imamo duda ovisnika...kojem su dude pojele bube ....proces odvikavanje je bio uuužžžaaassssaaannnnn...i nakon 4 mjeseca bez dude još ima dana kada ga uhvati ovisnička kriza i tuli za dudom..... bolje nemoj vraćati dudu...

  6. #6
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Nemojte vračati dudu.. Izdrži. Evo domy je uspjela, pročitaj ovu temu koju ti je Boxica stavila. Drugo, duda može uništiti zagriz, a i poslije čete se jednako hrvati s istim. Sretno!

  7. #7
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    pa da, kužim sve to - a di je ono - pa dijete samo najbolje zna kad je na nešto spremno? zašto ne pustiti da samo donese odluku jer ruku na srce,sigurno je neće htjet dudat u školi

    u biti pitanje je: zašto im ne dopustit taj mali gušt koji ih tako veseli i smiruje?? što je tako u tome loše? krivi zagrizi i slično su zastarjeli stavovi koja današnja istraživanja potpuno negiraju, tako da, u principu - nema u dudi ništa loše, a kao svi odvikavamo djecu od nje?!
    čisto razmišljam na glas...

  8. #8
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a temu sam već pričitala, možda bi ovu trebalo prebaciti na filozofska razmišljanja

  9. #9
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja bih joj dala dudu, pa dok želi. Govorim to iz svoje perspektive - ja sam dudala valjda do male škole, što sam bila starija, to sam više to potajice radila. Npr. nosila sam ju u vrtić i znala si nabrzaka podudati kada me nitko nije gledao i tak. Ista je situacija s MM - baš smo se našli, a djeca nam oboje pak nemaju dude.

    Zašto bi joj uopće uzimala na silu? Nemoj.

  10. #10
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    kudri, krivi zagriz nije nikako zastarjelo mišljenje, to je fakt. Pitaj ortodonta, zubara.. evo, ja već imam problem sa svojom malom.. Zubar mi je rekao da se masi djece zezne zagriz, ali da se i u dosta njih to povrati samo od sebe.. a i poticati 'ovisnost' i oralnu fiksaciju, koja će se kasnije prenijeti i na dr stvari, tipa stavljanja prstiju, igračaka, itd u usta.. ne znam.. Čemu odužavati 'nevolju'..

  11. #11
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ja sam uzela s 3,5 g, tj za Uskrs odnio zeko i ostavio lijepe igračke. E pa bilo je prerano jer je te godine krenula u vrtić, imala malu seku i svašta nešto još. Da bar nisam (to sad znam) jer taman smo došli do toga da je bez problema duda bila samo i isključivo za spavanje, a u vrtić je već 3 mj. išla bez nje. Počela je dudati kao zamjenu za ciku s 18 mj.
    Sljedeća 2 tjedna svaku večer sve gore i gore pa sam zaključila da ću si napraviti novi problem, da dijete koje je uvijek bez problema išlo na spavanje to ne želi pa sam "otišla u šumu zamoliti zeku da joj vrati dudicu" i opet smo bili na dudi za sve prilike osim u vrtiću.
    Mlađa je duže cicala, do 26 mj. (sad ima 30 mj.) i nikad nije bila aktivni dudač da bi definitivno prestala jer je dala dudu bebi moje frendice i nikakva frka, a sestra od 4,5 g. duda sve u 16.
    Razgovarala sam s 2 poznanice psihologice koje su rekle da joj pustim dok joj treba TOČKA.

  12. #12
    Maka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    ....iz priče moje stare koja se prije nekih 30ak godina borila s ovim problemom znam za savjet koji je dobila od pedijatrice - da ispred mene uzme škare i prereže dudu. Učinila ona to.... Međutim (ja se tog ne sjećam) ali po riječima moje cijenjene mame, 'U životu nije vidjela u nečijim očima takav, horor, plač, znojenje....' - u svakom slučaju, otrčala je po novu dudu i onda se sama dosjetila kako me odviknut, počela ju je sakrivat i kad bi skužila da mi duda pada na pamet što duže bi me zaokupljala nečim drugim, onda bi mi napokon vratila dudu ako bi bio preuporan - al za par mjeseci ovoga i ja sam prestao tražit

    Čemu nasilje? lol

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj je imao dudu dugo, moram provjeriti, ali negdje do poslije 4. godine (predugo, ako se mene pita), nisam mu imala srca oduzeti.
    Na kraju smo je uzeli u trenutku kad je ipak bio i sam spreman, jer od tada više nikad nije za nju pitao.

  14. #14
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    kudri, krivi zagriz nije nikako zastarjelo mišljenje, to je fakt. Pitaj ortodonta, zubara.. evo, ja već imam problem sa svojom malom.. Zubar mi je rekao da se masi djece zezne zagriz, ali da se i u dosta njih to povrati samo od sebe.. a i poticati 'ovisnost' i oralnu fiksaciju, koja će se kasnije prenijeti i na dr stvari, tipa stavljanja prstiju, igračaka, itd u usta.. ne znam.. Čemu odužavati 'nevolju'..
    slažem se.
    moja cura danas ima 11 godina, dudu je imala do 3 god.
    ortodontica joj je nakon njene 8.godine ustanovila da ima tzv.infatilno gutanje, tj.kada guta slinu gura jezik kroz usta,a sve je uzrok duda.
    sada nosi mobilni aparatić,sa rešetkama da jezik ne ide van, za dvije godine morat će nositi fiksni.

    da sam na tvome mjestu, ustrajala bih u nevraćanju dude.
    bit će kriza, ali izdrži..

  15. #15
    kle-klo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Moje iskustvo sa dudom je da to ne treba na silu. P.je imao dudu do 3 g. i 4 mj. i onda ja sam odlučio prestati i nije bilo nikakve drame...ja sam ga često znala pitatati da li želi prestat...

    Ako sa javlja otpor mislim da je to znak da djete nije spremno - nismo svi isti i nekom djetetu treba takva utjeha duže nekom kraće
    Mislim da su neka djeca više oralni tipovi i njima treba takva utjeha malo više tj duže.

    P. sada ima skoro 12 g. i neme nikakve probleme sa zubima vezane za dudu ili bočicu (nju je imao do 4 g. i 7 mj.)

  16. #16
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mi smo dudali do treće godine i to samo doma, sa dudom nije nigdje išla, onda je došla dobra vila i dudicu odnjela jednoj bebici a noj ostavila lovu za romobil , "kriza" nam je trajala tri dana i to pred spavanje.
    E sad što je nama duda ostavila, ostavila nam je karijes na dva zubića, moj savjet je da dudu ne vraćaš.
    Biti ču pametnija sa drugim dudu neću ni kupovati, čemu sve te "traume"

  17. #17
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Doga prvotno napisa Vidi poruku
    a i poticati 'ovisnost' i oralnu fiksaciju, koja će se kasnije prenijeti i na dr stvari, tipa stavljanja prstiju, igračaka, itd u usta.. ne znam.. Čemu odužavati 'nevolju'..
    Ne bih rekla da se tako stvara oralna fiksacija, no ako si psiholog, ispravi me jer nisam niti ja ali sam srodne struke pa pamtim ponešto o tome s faksa i literature.

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nisam ni djecji psiholog ni ortodont, ali mislim da se dijete igralo "ja sam velika" ali naravno nije kuzila vremensku dimenziju te igre (da je to sad za stalno). S druge strane, ocito duda ima mana i idealno bi bilo da je se rijesite.

    Ja bih pricekala jos jedan dan, pa ako kriza nastavi punom jacinom vratila ali samo za po doma, kad vec u vrticu nije frka. I probala nekako postupno ukidati a da nije takav sok...

  19. #19
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Mojoj 3-godišnjoj curici sam prije nekoliko dana sklonila dude.Ona je koristila dvije,jednu duda,drugu mazi rukom.Čini mi se da je baš dobro zeznula zagriz,nadam se da će se nekako moći popraviti.
    Uglavnom,ona ne voli med,baš nikako.I namazala sam dude medom i rekla da ih je pokakila pčelica.Ona stavi u usta,strese se i izvadi ih:fuuuuj!.Više ih u toku dana nije tražila.Pred spavanje je tražila.Ja sam ponovila isto.Ali ona i dalje traži i ja joj dam.I opet je :fuuuj! i izvadi ih iz usta.Bila je preumorna i brzo je zaspala(bez njih).Sutradan je tražila samo pred spavanje i opet su bile fuj i onda je zaspala malo teže,ali nije ih više tražila.Samo je govorila:mama meni je dooosadno! i prevrtala se.treći dan pred spavanje je samo rekla dude su fuj i nije ih tražila,ali je ponavljala da joj je dosadno,prevrtala se.Četvrti dan ih nije uopšte tražila,niti spominjala,ali je opet ponavljala kako joj je dosadno...Po noći se budi,ali ih ne traži,iako čujem da mljacka ustima.

    Pred nama je peti dan i nadam se da će proći dobro i da joj više neće biti dosadno.
    Uglavnom,prolazi bolje nego što sam očekivala,bez neke drame,plakanja...Njoj je samo dosadno.

    Moja mama je dudu namazala crvenom paprikom,dobro utrljala da primi boju i rekla da je maca pokakila.I tako me odvikla.

    Ako bude baš plakala(uf,vjerujem da je to teško slušati),možda da uradiš nešto slično.Da joj vratiš i kažeš:evo,ali ove dude su fuj.Ptičica ih je isprljala(ili pokakila ili nešto slično)i više ne valjaju.Možda upali.
    Posljednje uređivanje od silkica : 15.05.2012. at 13:42

  20. #20
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ptičica ih je isprljala(ili pokakila ili nešto slično).

    upravo mi je frendica ortodontica i rekla da posljedice nastaju isključivo uslijed pretjeranog dudanja, ali to su onda već psihološki problemi zatvaranja ili povlačenja djeteta u sebe. dakle, dudanje u "normalnim količinama" ne ostavlja nikakve posljedice...

    xena, maka, evamona - mislim da ste u pravu, zapravo samo ste mi potvrdile moju teoriju...
    sad mi je lakše jer sam mislila da se nitko neće složiti sa mnom
    nije da ne podržavam suprotna mišljenja, dapače. samo sam tražila potvrdu svog stava
    zapravo, da, netko je dobro rekao - ona se igrala da je odrasla (jer je htjela žvaku ), ali s obzirom da još nema percepciju vremena kao takvog, nije ni shvatila posljedicu miš moj mali, eto, sad me srce boli...

    inače sam jaaako, ali stvaarno jako protiv svih onih metoda - pusti da plače, zaspat će, shvatit će i slično. nikad za to nisam imala srca, ni snage, a i nakraju se pokazalo dobrim što nisam jer je sve, kad je došlo vrijeme za to, shvatila, naučila i svladala sama.

    ako se danas nastavi traženje, tražit ćemo vrapčića da nam vrati

    danas mi je rekla: mama, ja ću tražiti vrapčića da mi vrati moju dudicu, a njemu ću kupiti novu, lijepu sa šljokicama i bit će isto sretan!

    dakl,e moje dijete nije spremno i neću je mučiti. doći će vrijeme kad bude sama spremna! hvala vam na savjetima. sad mi je sve puno bistrije.
    Posljednje uređivanje od kudri : 15.05.2012. at 14:12

  21. #21
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da se tako stvara oralna fiksacija, no ako si psiholog, ispravi me jer nisam niti ja ali sam srodne struke pa pamtim ponešto o tome s faksa i literature.
    Navodno klinci koji dudaju, imaju veću potrebu isprobavati stvari putem 'okusa', nego dr osjetilima.. Nisam psiholog.. a sad, k'o zna..

  22. #22
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    To je kriva interpretacija oralne fiksacije premda i ja često čujem takva tumačenja, ali tako to ide kada se ljudi igraju psihologa.

  23. #23
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    moje nisu imal dudu. ako bih procjenila da dijete jos nije spremno skinuti se s dude, vratila bih.

  24. #24
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    duda vraćena-> uz moje kolebanje, presudila je i boleština (respiratornu virozu ima, temp nije velika, ali hropće i promukla je - ko deda neki stari ) očito joj je zato tako teško i palo jer joj se počela bolest razvijati, pa joj je duda falila još više nego što bi možda inače...
    Posljednje uređivanje od kudri : 17.05.2012. at 14:05

  25. #25
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    duda vraćena-> uz moje kolebanje, presudila je i boleština (respiratornu virozu ima, temp nije velika, ali hropće i promukla je - ko deda neki stari ) očito joj je zato tako teško i palo jer joj se počela bolest razvijati, pa joj je duda falila još više nego što bi možda inače...
    kak si joj vratila dudu?

  26. #26
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    I ja sam dudala do škole, oboje djece do 4-5 g..

    Ja nit aparatić, nit zagriz.
    M bila kod ortodontice prije tri mjeseca, sve 5.
    A bili smo sigurni da će joj prepisati aparatić.
    Čudila se kak su joj zubi dobri i bez karijesa.

  27. #27
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    moja je dudala do 4,5 god., uglavnom za uspavljivanje i nikakvih problema sa zubima i zagrizom nije imala.

    sin nikad nije imao nikakvu tješilicu, a ipak mu zubi nisu izrasli pravilno kao kod sestre.

    uglavnom, ako dijete nije neki teži ovisnik ne bih mu uskraćivala taj gušt.

  28. #28
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    duda vraćena-> uz moje kolebanje, presudila je i boleština (respiratornu virozu ima, temp nije velika, ali hropće i promukla je - ko deda neki stari ) očito joj je zato tako teško i palo jer joj se počela bolest razvijati, pa joj je duda falila još više nego što bi možda inače...
    Moja mala je isto dobila virozu i dosta kašlje ponoći, mm joj je zbog toga uzeo dudu, da je ne prežvakava cijelo vrijeme, samo je rekao: nema dude i bok. Danas je već 4. dan bez. Nema krizu nadam se da će tako i ostati.

  29. #29
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Moja mišica ima skoro 4 mj. i probali smo ju skinut s dude.. Htjeli smo se riješiti dude dok je malecka i dok se ne sjeća(tako kažu iskusni).Od nedjelje popodne smo izdržali do sinoć..I onda sam poklekla

    dnevno uspavljivanje je počinjalo plačem od 5 do 15 min a spavanje je trajalo od 10 do 40 min. u kolicima također plač al puno kraći..
    Uvečer bi se isto teško uspavala mrmljala bi i plakala po kojih pol sata i onda zaspala, a po noći se počela buditi na 2 sata i počela strašno nacicavati..

    To me baš ispilalo i iscrpilo jer dijete se po danu bez problema uspavljivalo bez plača i spavalo bez problema, popodne po dva tri sata a po noći se budila jednom ili dva puta..

    I na kraju sam sebično odlučila da je to njezin mali gušt i da će dobiti dudu samo prije spavanja u krevetiću i naravno da je bolje da je mama naspavana i odmorna a ne da se vuče danima ko krepana mačka..
    Naravno MM nije zadovoljan .. lako njemu pričat ne doji ju on a i nije s njom po cijele dane..

  30. #30
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Šiško moja,ma njoj je tek 4 mjeseca,mala je ona još.Neka joj dude makar još neko vrijeme,nek se tješi.A i sama kažeš da je i tebi lakše.A za to duda i služi:njima za gušt,a nama da olakša.


    Kudri,i kako je reagovala kad joj je duda vraćena?Kako je sada?

    Mojoj maloj je i dalje dosadno pred spavanje,i to je to.Ne traži je,nisam nikako primjetila neku nervozu.Uglavnom,nije imala nekih apstinencijskih kriza .Ja super zadovoljna!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    nasu dudu je pojela maca i stvarno je sve proslo bez problema. Maca je pojela dudu, odnosno onaj dio koji se stavlja u usta. Jos je dva dana nosila dudu stalno sa sobom i pokusavala je staviti uusta tu i tamo, a onda joj je dosadilo. Plakala je prvu vecer kod uspavljivanja dvije tri minute, ali sam joj objasnila da je dudu pojela maca i da je nema. Imala je 26 mjeseci, dobila je i seku koja ima dudu, ali to je duda od seke i ne trazi je. MOzda je bolje tako nego da duda jednostavno nestane.

  32. #32
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    kak si joj vratila dudu?
    dozivali vrapčića na prozoru i on je vratio
    stvarno nisam imala srce je mučiti...
    a ovo sa zagrizom, karijesom i ostalim - sad i iz vaših iskustva vidim da nema nikakve veze, tako da - naš čovjek ostaje dudač do daljnjega dok sama ne odluči!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    vrapčić kudri, zapravo nemam ništa pametno reći nego da se sve s tobom slažem. moja mala ima 2 i pol i samo za spavanje je koristi i vidim da bi je se teško odrekla pa sam odlučila do daljnjeg ništa s tim ne pokušavati. to je stvarno najmanje zlo...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    a one su same odlucile staviti dudu prvi put?
    nemojte se ljutiti, ne zelim pametovati ili provocirati.
    Ali misljenja sam da smo ih mi nagovorili (ili kako to vec nazvati) da pocnu koristiti dudu. Odvikavanje od dude mi je dio roditeljske odgovornosti, a to znaci da se nekad mora napraviti i nesto djecici nije drago, ako je za njihovo dobro. Meni je duda jako smetala kod moje curice jer sam primjetila da je to na neki cudan, meni neprirodan nacin pacificira. Ono duda i gleda u jednu tocku. Onda je pocela traziti dudu i preko dana u svim mogucim situacijama, a ne samo prije spavanja (sto jos nekako mogu pustiti) pa smo prekinuli. Mazila sam je i pricali smo o tome (kao sto sam gore napisala) i super je sve proslo.Ali to je samo moje misljenje

  35. #35
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Moja ima 4,5 i još uvjek zna reći kako joj duda lijepo miriši.Bacila je jednu sama,a drugu sam joj ja bacila,ali kako je dosla seka koja ne želi dudu(jer ima cicku) ona je uzela njezinu,možete mislit onu malu za bebe od 0-6 mj.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    moj dudler je odlucio sam da mu vise ne treba. ostavio u jednom danu...sa skoro 4 godine

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja ne bih uzimala na silu dok su jos mali...dok se ne moze sve dogovorit. njima to jako puno znaci.... doduse za mog nitko nije znao da ima dudu, jer nam je bila samo za spavanje. ruzno mi je vidjet kad ju djeca cijelo vrijeme natezu..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •