Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Bol u dojci

  1. #1
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno Bol u dojci

    Već dva dana pri kraju podoja na lijevoj dojci osjećam oštru, parajuću bol koja se kreće od sredine dojke prema pazuhu. Javlja se uvijek na istom mjestu i traje vrlo kratko, kao da mi nešto protrči iznutra (sekundu-dvije).

    Beba nema bijelih naslaga, bradavica mi je nepromijenjena pa ne vjerujem da je soor. A opet, to se nekako poklopilo s mojim pijenjem antibiotika pa možda i jesu gljivice (mogu li one bit uopće unutar dojke ).

    Jel imao tko susreta s tim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja sam se srela s tako nečim. Nakon više mjeseci dojenja bez ikakvih problema, pojavila mi se ta oštra, ''tanka'', probadajuća bol, u naletima, mislim da je isto bilo na kraju podoja. Kao da me režu skalpelom ili kao da me struja trese, nešto jako čudno. Meni je bol kretala od bradavice.
    Išla sam čak i na UZV dojke, ništa nisu našli. Kako došlo, tako prošlo, kroz nekih tjedan-dva, ne sjećam se.

  3. #3
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    E to je prava riječ - "tanka" bol, kao da me iglica para. I nikad nisi skužila što je?

    A ništa, vjerovat ću da će i meni proć samo od sebe

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Nisam skužila, doktorica me u čudu gledala. I bilo je smiješno kad sam došla na pregled i legla na stol da napravi UZV, a ona zaprepašteno: Pa nisu simetrične?!!
    Ja sam, naime, prestala sinu davati tu koja me boljela, jer je na kraju podoja peklo kao da me u neki živac dira. I dojka se potpuno smanjila. A druga je bila prepuna mlijeka. Izgledalo je smiješno. Tada sam lagano ukinula dojenje, nakon 13 mjeseci i stanje se smirilo, bol nestala.
    Našla sam na netu nešto što mislim da bi moglo biti to, ima i ime, nečiji sindrom, ne sjećam se više. Ali, također nema nekog odgovora, osim dešava se, boli...

  5. #5
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Super. Dešava se, boli, prolazi. Idemo dalje

  6. #6
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    i ja sam imala takvu bol. samo je meni bio soor. mislim da je kod tebe ovo bezazleno, kod nas je bilo i bijelog jezika i coktanja.

  7. #7
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Čekaj, pa i kod nas ima coktanja, zar to ima veze sa soorom? Jezik nije bijel, bradavica doduše je, ali ne površinski nego dubinski (i ne na dojci koja boli); kao da je netko obustavio cirkulaciju, traje 10ak minuta i prođe. Inače je normalne ružičaste boje.

    Prije trudnoće sam imala peripetija s crijevnom candidom albicans, koja je soor vrsta gljivice? Ma nije moguće da je sve povezano...

  8. #8
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Soor i nastaje razbuktavanjem candide. Nema nuzno veze s ovim problemom koji si imala s crijevima, ali moze ukazivati na to da si sklonija neravnotezi (divljanju) candide. Coktanje/klikanje u podoju moze biti simptom soora (ako nije pokazatelj loseg hvata dojke).
    Evo detaljnije o sooru pa vidi ima li jos toga sto bi mogla povezati: http://www.roda.hr/article/read/mlijecac-ili-soor

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    BB kak da razlikujem soor od hlapljivosti?

    ima eksplozivne stolice i uzasno puno prducka uz izrazeno deranje. to ne mogu ni nazvat plakanjem.
    one su simptom i soora i hlapljivosti i jakog LD.
    takodjer ponekad sisa i u sred sisanja krene plakat, hoce sisat a odbija sisat. isto i simptom soora i jakog LD. ili pak napunjenosti crijeva i zeluca zrakom.
    pelenskog osipa nema.
    bradavice me ponekad bole, al to je jer jos uvijek zna usisati bradavicu jer jos uvijek "uci" dojiti. a mozda i zbog soora.
    no ne vidim na bradavici tipicne promjene za soor.
    na jeziku ima fest bijele naslage, no patronazna je prije tjedan dana rekla da nije soor.
    dojke mi imaju probadajucu bol, al isto tako su i pune kvrga/kvrzica. jos uspostavljamo ravnotezu.

    osim sto sigurno znam da ima aerokolike i da ju se mora podrigivati, te da svako vecer umiremo 3h i da vristi ona, placem ja, ne mogu, uz svo nauceno, razluciti imamo li soor ili ne.

    treba mi neka perspektiva van ove moje

    nadovezujem se na tvoj post iako nema veze s temom, al eto, ako treba splitat, muvat, sorite, cinite to

  10. #10
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Čeklista gotova

    Nedostatak željeza, primjena antibiotika (3 u 5 mjeseci), sklonost candidi (nikad je se nisam u potpunosti riješila), nadutost (bebina i moja). Sad po ovom može i ne mora bit, jer ni jezik ni bradavica nisu bijeli. Ali nisam pojma imala da može biti i u kanalićima

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, na svoju listu dodajem coktanje. ne uvijek, al je prisutno dost cesto.
    no ono moze biti i zbog soora i zbog nepravilnog polozaja kao razloga sto je jos mala i donja usna ne bude uvijek izvrnuta jer ju jos...nema

    od toga svega moze biti i ona bol u bradavici.

    s druge strane, ne mogu skuziti kakav je to bjelkasti odsjaj sline...:/

    kroz trudnocu sam se borila s gljivicama, a i pila antibiotik.
    noc prije poroda su mi takodjer dali antibiotik, u venu, radi puknuca vodenjaka.

    klasicno pitanje na koje nisam dala odgovor/info: ima 3 i pol tjedna, super napreduje (prvih 2tjedna pola kile, zadnjih 10 dana jos pola). slucajno se vagali, inace vidim to sve i po pelenama. boja stolice- zuta. cesto pjenasta i skoro uvijek tekuca.

  12. #12
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Bjelkasti odsjaj - kao sedefasti (unutrasnjost skoljke morske).
    Bijele naslage ravnomjerne su prije odraz prehrane djeteta, kod soora su karakteristicnije tockice.
    Leo, ja kod tebe ne bih pomislila na soor, nego na snazan let down.
    Jedino to klikanje/coktanje - po tvojoj procjeni, je li navala mlijeka u let downu toliko velika da nije vazno sto mala ne prihvaca dojku kako treba pa svejedno dobiva dovoljne kolicine (jer ja bih iz do sad procitanog i vidjenog zakljucila da je tako)?

    Trampolina, ne znam sto bih rekla. Imas puno cekiranih stavaka. Mozda da pojacas probiotike i acidosalus uvedes u prehranu, a minimiziras ili eliminiras secere i ostalu hranu candidinu? I pratis kod sebe i djeteta hoce li se pogorsati ili razotkriti jasnije simptome.

    Nedavno sam zbog sebe pretrazivala kreme protiv gljivica i redovito nailazila na podatak da sve ove kreme koje se koriste i gelovi za djecu, imaju minimalnu, gotovo neznantu apsorpciju kad se oralno primjenjuju.

  13. #13
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Pogledat cu kasnije, kad ulovim vremena u dojecu bibliju pa vidjeti ima li mozda neka sitnica koju jos nisam cula/procitala (ja nisam nikad imala problema sa soorom, a tu temu jos nismo obradjivale na eduakciji ).

  14. #14
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Leo, nekako vjerujem da bi se vec u jos nekom obliku pokazale gljivice, da jesu.
    Kako ti izgleda bradavica prije podoja? Je li ravna, jesu cicke prepunjene uvijek pa da zat malena ne moze dobro obuhvatiti bradavicu i dio dojke?
    Svakako prvo trebas biti 100% uvjerena da je hvat ispravan, onda dalje istrazivati uzroke boli.
    Za malenu sam gotovo 100% sigurna da je od hrvanja s mlazom mlijeka. Narast ce, ojacat ce, a do tada, pomazi joj koliko mozes polozajima u kojia mlaz mora raditi protiv gravitacije pa ces joj malo olaksati.

    Za bijele naslage, ako ih mozes protumaciti kao nakupine (ne samo tockice vec kao male otoke), probaj njezno ukloniti gazom. Ako ostane crvenilo ili cak ranica, onda jesu gljivice. Ako je pak cijeli jezik bijel, onda je vjerojatnije da je samo od mlijeka trag.

  15. #15
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Trampolina, da li boli kad beba sise bas tu dojku? I uvijek pred kraj podoja?
    Da li uvijek dojis u istom polozaju (mozda te zaboli neki ledjni misic i onda se parajuca bol protumaci kao bol u dojci, kaze bibilija da je sasvim uobicajeno da dodje do zabune) i u kojem polozaju doji? Je li moguce da je dojka prepunjena kad krenes dojiti? Imas li osjecaj?
    Odgodjeni let down isto moze uzrokovati takvu bol.
    Da li te ikad boli izmedju podoja? Takva "parajuca" bol moze doci i uslijed naglog punjenja mlijecnih kanalica.
    Ako je ista od ovog gore (odgovori pa cemo vagati), dobra vijest je da su sve ove nedace karakteristicne za prvih 6 tjedana dojenja.

    Kakve su ti bradavice? Ok ili su ostecene? Ako su ostecene, mozes li opisati?
    Rekla si da budu blijede nakon podoja pa se vrate u normalu za desetak minuta. Ovo moze ukazivati da bi trebalo jos malo poraditi na korekciji polozaja.
    Bole li te i bradavice nakon podoja?
    Ako jos uvijek osjecas tu bol na kraju podoja, ajde probaj imati blizu sebe topli oblog ili termofor s toplom vodom pa ga probaj drzati na dojci dok dojis.

    Mozes li napipati ikakvu kvrzicu na toj strani gdje te boli? Kakav grudnjak koristis, sa zicom ili bez, koliko ti je udoban?

  16. #16
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    I ja sam imala identičnu bol, bila na UZV dojke, ničeg nije bilo, tek sam nakon kure antibiotika ( dala ih dr. preventivno , da joj se nije omakla upala) skužila da je bradavica u pitanju, počela je biti ljubičasta, od nepravilnog položaja dojenja, mazala sam Purelanom i zaliječila

  17. #17
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ajmo redom
    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    1. da li boli kad beba sise bas tu dojku? I uvijek pred kraj podoja?
    2. Da li uvijek dojis u istom polozaju (mozda te zaboli neki ledjni misic i onda se parajuca bol protumaci kao bol u dojci, kaze bibilija da je sasvim uobicajeno da dodje do zabune) i u kojem polozaju doji?
    3. Je li moguce da je dojka prepunjena kad krenes dojiti? Imas li osjecaj?
    Odgodjeni let down isto moze uzrokovati takvu bol.
    4. Da li te ikad boli izmedju podoja? Takva "parajuca" bol moze doci i uslijed naglog punjenja mlijecnih kanalica.
    5. Kakve su ti bradavice? Ok ili su ostecene? Ako su ostecene, mozes li opisati?
    6. Bole li te i bradavice nakon podoja?
    7.Mozes li napipati ikakvu kvrzicu na toj strani gdje te boli? Kakav grudnjak koristis, sa zicom ili bez, koliko ti je udoban?
    1. Boli i kad siše i kad ne siše tu dojku. Ali ne boli konstantno, nego žigne kroz dojku tu i tamo.
    2. Na leđima nema šta me ne boli Dojimo u kolijevci, nogometnoj lopti, ležeći ne, premala je da uhvati moju mrcinu.
    3. Dojke mi nikad nisu prepunjene, ali su uvijek pune. Let down ne osjećam, ali sam ga danas vidjela na djelu. Moram priznat da sam iznenađena jačinom i čudi me kako tu navalu ne osjećam
    4. Boli i između podoja, i za vrijeme, i nakon. Ne nalazim pravilo, samo se pojavi i nestane.
    5. Bradavice ki u cure ni ragade, ni ranice, ni crvenila.
    6. Bradavice me uopće ne bole, ma nisu niti osjetljive. Samo tamo negdje sredinom dojke.
    7. Nema kvržice, grudnjak je sa žicom. Sumnjam da je od toga, malo ga po danu nosim. Probat ću ga izbacit.

    A glede prehrane, znam ja da bi trebala izbacit slatko i smanjit Uh, ali vučeeee
    Skupljam snage za radikalne rezove.

    I za kraj jedno glupasto pitanje za probiotike: jel se oni koriste za vrijeme ili nakon antibiotika? Nekako mi se čini da ono bakterija šta oni obnove antibiotici odmah unište, ili se varam?

  18. #18
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    U polozajima u kojima dojis, obrati paznju da se ne naginjes nad nju, ne savijas se. Ledja moraju imati dobru potporu, a ti onda privuci dijete sebi (mozda vec tako i radis).
    Makni grudnjake sa zicom.
    Ako si sklona razbuktavanju candide, bilo bi dobro da pripazis na hranu kojom se ona hrani. Znam da je tesko, kad se sjetim tih prvih tjedana dojenja, samo slatko sam zeljela.
    Probiotici se piju tijekom terapije, ovi koje ja imam i pijem kazu 3 sata nakon antibiotika da se uzima, a mozes i kad nema terapije antibioticima, ako postoji potreba (alergije, obnavljanje crijevne mikroflore, neuredan i stresan zivot).

    Sto se tice boli za vrijeme i izmedju podoja, naletjela sam na podatak kako neke zene mogu osjecati tu bol ako imaju uze kanalice pa kad mlijeko krene u kanalice (kad su ispraznjeni u potpunosti i krenu se puniti) izmedju podoja ili tijekom podoja, kad se dogodi let down. Ove tegobe nestaju oko sestog tjedna djetetovog pa cemo vidjeti, to samo sto nije vama, zar ne.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 18.05.2012. at 21:19

  19. #19
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Odmah ujutro trčim u ljekarnu po probiotike. Ali navijam za scenarij s kanalićima, vidjet ćemo za 7 dana.

    Hvala BusyB!

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    BB brijem i ja da je to. no ipak cu (kad skupim hrabrosti jer mi je to nekak SF za izvest) probat ostrugat jezik.

    inace, lovi iz dana u dan bolje. lagano se donja usna izvrce...i raste

  21. #21
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    dojke mi imaju probadajucu bol, al isto tako su i pune kvrga/kvrzica. jos uspostavljamo ravnotezu.
    Ja mislim da bi se trebala svakako rijesit tih kvrga i kvrzica... masazom, oblozima, izdajanjem... provjeri sa savjetnicama. Ja sam ih imala pa su presle u upalu dojke, mnogo gadno

  22. #22
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    dojke mi imaju probadajucu bol, al isto tako su i pune kvrga/kvrzica. jos uspostavljamo ravnotezu
    Ja se nisam referirala na ovo jer te pratim i na fejsu i vidjela sam da si vec imala problema i da si ih uspjesno rijesila.
    Nadam se da ce se uskoro uskladiti ponuda s potraznjom i da ce se i tvoji i problemi krasne struklice rijesiti.
    Ja bih se usudila zakljuciti po svemu sto pises da je to bol uslijed let downa i sirenja kanalica kad navre mlijeko.

    Kako su ti bradavice? Ne bih samo zeljela da zamijenimo znakove soora s nepravilnim hvatanjem dojke.

  23. #23
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Jadranka, hvala, al sve sam to prosla i

    BB, znam i znam da znas da znam pa i teoriju svu :D

    bradavice...da, jedna zadnja dva dana izgleda onak, osuseno al opet ih mrcvari jer ima zastopan nos. ja nju ponekad zaista cujem kako srce dok sisa, a i mlijeko se cijedi iz usta dok sisa. jos se muci s prihvatom i kad je sita s LD ili polusita i umorna s podivljalim kanalicima.
    no sise su za 3 broja manje nego prije 2 tjedna tako da je i to napredak. izgurali smo prepunjenost, vise se ne izdajam, za razliku od Lee kad sam to postigla s njenih 6mj.
    meni se cini da ona jezikom ide po bradavici, da donjim dijelom ne obuhvaca bas areolu :/
    al to je jer joj je donja usnica jos uvucena i mala.
    pokusavam, pa i prekidam podoj po nekoliko puta, natjerati ju da jako zine i da se donja izvrne, al kad ju ulovi siza, to je tesko, pa ju pustam nek sise kak oce dokle god podnosim nelagodu/bol.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 22.05.2012. at 10:45

  24. #24
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jesi ti njoj pogledala jezik?
    Koliko ga moze isplaziti? (ne mogu se sad sjetiti jesam li je vidjela na kojoj slici s jezikom isplazenim) Je li frenulum ok ili ti mozda lici malo na ovo:
    http://adc.bmj.com/content/90/12/1211.1/F1.large.jpg
    http://newborns.stanford.edu/images/tongue-tied1.jpg
    http://archive.blisstree.com/files/2...tongue-tie.jpg

    U odnosu na:
    http://newborns.stanford.edu/images/normal-tongue.jpg
    http://www.intelligentdental.com/wp-...443-tongue.jpg

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kvragu...obicno ga vidim kad place i vise vuce na skracen...probala sam ju uslikat maloprije dok je plakala, al i kad placu jezik im je inace iza. sad spava. nasla sam u tekstu http://www.roda.hr/article/read/skraceni-frenulum kako se podrazi jezik da se isplazi van, pa kad se probudi i ne mbude u fazi placa to cu uciniti.

    inace moje bradavice budu bijele, onako bez krvi bijele nakon nekih poza, ali isto tako i kad stavim gazicu i drzim ju kada dojim i curi mi mlijeko na drugoj. i taj filing je dosta neugodan.
    srecom da su relativno male i jako elasticne jer ih zna razvlaciti ko da su joj ona guma-slatkis kaj se prodaje na standovima u lunaparku.

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    uspjela je isplazit malko preko usne. nakon sto sam vec odustala i zakljucila da ne ide dalje od unutrasnjosti usana. i skuzila sam da mljeko curi sa strane, tamo gdje bi se kao trebao vidjeti jezik dok beba sise :/ tamo valjda i srce zrak.

  27. #27
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jako mi je tesko ovako reci.
    Moguce je da zbog frenuluma ne moze dobro napraviti vakuum.
    Moguce je mozda prije da imate mali nesrazmjer njenih usta i jezika (mozda i nepca) i tvoje male bradavice, a da nemate problema s dojenjem u smislu prirasta i kolicine mlijeka jer imas odlicnu produkciju.
    Ovo prvo ti moze pogledati bilo koja savjetnica za dojenje ako imas prilike susresti se s kojom u djiru, a drugo ce se rijesiti s vremenom, kako bude narasla.

    Bijela bradavica jest znak nepravilnog dojenja i hvatanja dojke, ali ako kazes da je i druga bradavica bijela kad iz nje curi mlijeko, onda to nije to. Dumat cu jos malo.

  28. #28
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Leo, pretpostavljam da si probala mijenjati polozaje dojenja kako bi isprobala lovi li malena dojku bolje u nekom od polozaja?
    Jesi probala ispravljati visekratno hvat dojke? (da ne zabrazdimo u neki problem veci, a preskocimo banalno korigiranje hvata i polozaja)

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da je definitivno stvar u polozaju. imam dosta elasticne bradavice pa me navlacenje ne boli, al sad sam ju malo vise prucavala...ona i kad uzme pravilno sisu, ko da dobije nagon za povracanje, i izbaci ju jezikom van, ako to ne napravi odma, napravi tokom dojenja, tako da, iako joj je cijela bradavica u ustima kao i areola (nemam velike) nema otvorena usta vec visi na bradavici.
    ne znam kako to opisat. razlika ko kad imas cigaretu u ustima i rolipop.
    najgore od svega je, kad sam na SD pokazala njen hvat i donju usnu, sestra je rekla da lovi skolski iako sam ja bila uvjerena da donja usna nije ok. sad kako je proslo mjesec dana vidim da polozaj nije onakav kakav pamtim s leom i nije mi bas ugodno i ne orazne se kanalici kak spada.

    majko moja, ko bi reko da cu nakon 3g dojenja imat pocetnicke probleme i to sa hvatom dojke :hrkljus:

  30. #30
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Samo budi uporna u ispravljanju. To znas i sama.
    Moguce je da kad pravilno obuhvati, ako su toliko rastezljive bradavice (i moje su, iako su inace ravne ), da je usise duboko pa joj uz jaki let down to ne pase, ali tko je sljivi, ispravljaj je koliko god mozes.
    Jesi je probala dojiti u biological nurturing polozaju (http://www.biologicalnurturing.com/video/bn3clip.html), postaviti je malo iznad razine dojke glavom tako da prkosi mlijeko gravitaciji? Mozda cak i sjesti malo uspravnije od ove mame na linku. Moglo bi joj pomoci. I tebi s time kako hvata dojku.

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jesam. lezecki na ledjima. no kad krene ld ako joj tad ne pase, buni se i dize.
    nadam se da ce "ojacati" prije nego nauci pogresan obrazac.

    da, u korist ne ide ni zrak u crijevima i zelucu pa 100 puta usisava, pusta i to iziritira bradavicu, takodjer.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 23.05.2012. at 15:11

  32. #32
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zraka ima upravo zato jer se bori toliko s cicom. :\
    Jesi li probala dojenje u bloku? Nuditi joj istu dojku dulje od 3 sata, uvijek istu? Kakav je tad let down, je li ista slabiji?

  33. #33
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jesam. inace se drzim 1 unutar 3h, no kad ld krene ima 1 il 2 kanalica na obje koji divljaju. samo joj vise tad pase desna jer je tamo uvucena bradavica. i inace, bar je tak bilo s leom, uzi kanalici. no nju i teze prazni, na njoj je bio mastitis i u njoj osjetim probadanja dok ne doji i prije se stvore kvrge.

    zacaran krug

  34. #34
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Dizem temu da ne otvaram novu.

    Vec me 2-3 dana boli L dojka. Poslije podoja, za vrijeme podoja (ali ne pred sam kraj). Boli kao da je prepunjena, a nije. Nema nikakvih bijelih tockica, blistera. Bradavica je osjetljiva, ali ne boli (osim na samom pocetku sisanja).
    Jucer sam tusirala toplom vodom i masirala, i nakon toga je bilo bolje. Ali bol se vratila. Pase mi i kad drzim dojku toplom rukom i kad ne visi - onako kad je u ruci i ne utjece tezina i gravitacija na nju . No ne mogu stalno tako hodati, i beba se hoce nosati i dojka
    Stalno mu nudim tu dojku (u svakom podoju) za slucaj da je pocetak mastitisa ili zastoj.
    Jel bi mogao biti zastoj? Sta da jos radim da si olaksam? Da li da se izdajam?
    U slucaju da je soor, trebam li izdojeno mlijeko baciti?

  35. #35
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    E da, nisam primjetila da imam ikakvih kvrga u dojci dok sam je masirala.

  36. #36
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    U slucaju da je soor, ako ne dajes mlijeko odmah, nemoj zamrzavati, baci.

    Boli li izmedju podoja? Ostra, probadajuca bol? Imas li vaginalnu infekciju? Jeste li pile antibiotike?

    Ako je soor, treba lijecniku po kremu i mazati sebe i bebu ne krace od 14 dana. Izbjegavati slatko i kvasac, pojacati acidofile.

  37. #37
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Boli izmedju podoja. Nije bas ostra probadajuca bol. Vise nekako konstantna. I ugodnije je kad stavljam nesto toplo na dojku.
    Nisam pila nikakve antibiotike, niti imam vag infekciju.

    Koliko obicno traje razvoj soor-a do nekih vidljivih simptoma?
    Nekako mislim da nije soor, ali vidjeti cu kroz par dana da li ima nekog poboljsanja od masiranja, toplih obologa i cesceg dojenja.

  38. #38
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Cini se da nije soor.
    Uzla sam si 2 dana dafalgan i proslo je. Biti ce da je bila neka mala upalica kanalica koja srecom nije zavrsila mastitisom.

  39. #39
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Odlicno!

  40. #40
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Zadnjih par dana osećam bol u levoj dojci sa leve strane na pritisak,nije neizdrživo ali je neprijatno i počinje da me nervira posebno jer ne znam zašto boli.Dojka je mekana,bez crvenila tamo gde boli na dodir,nema nikakvih kvržica,bradavica za nijansu osetljivija od desne,nema razlike u bolu u toku dojenja,nisam se udarila,nisam pila antibiotike,nema vag.infekcije(obavila prošle nedelje godišnji pregled),nije do grudnjaka i žica,mala (nije novorodjenče u pitanju,nema soora) ima tri podoja u roku od 24 h,ništa se nije menjalo ovih dana u vezi podoja samo je počelo da boli iz čista mira.Ima li neko ideju?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    101

    Početno

    Pozdrav, imam peckanje u jednoj dojci traje par dana, doji bebu ali nije kao kada mlijeko nailazi nekako je drugacije zapecne me i prestane dali je netko imalo slicno iskustvo ?

  42. #42
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kako izgleda bradavica? Ima li beba bijele naslage u ustima? Mozda je soor.

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, prije otprilike mjesec dva. Trajalo je par dana, i prestalo. Onako, kao neka mehanička iritacija. Nemam pojma. Sada je sve ok.

  44. #44
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Pozdrav
    beba ce za dva dana napuniti 4 mj. Dojenje je teklo bez problema, uspostavila se pp i sad odjednom bol u bradavici i malo iznad osjetim kvrgu. Masirala sam,pod tus stiskala,kupus stavljam i jos osjetim bol i crvenilo mi se pojavilo na tom dijelu di boli. Nije mi prvi put da mi se tako kvrga pojavila bolilo bi jos i proslo nakon dan dva. Samo ovaj put boli jace. I temp sam isto dobila. Strah me da ne ostane kvrga . Dojenje mi je bas bolno na toj dojci. Koliko vremenski ce trebati da se oporavi i jel sam sve napravila kako treba? Kako pravilno razbijati kvrge?

  45. #45
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I meni prije tri dana bilo slicno - bebac skoro tri mjeseca napunio - isto kvrga i temperatura. Ja ovako napravim da je razbijem, dok mali sise, lagano pritiskam kvrgu. Bolilo me jako jos dan dva nakon sto je nestala kvrga. Sad jos mrvicu boli.

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kad beba cica stavi je tako da brada dođe na kvrgu. Neka češće cica. Vidi da nazoveš telefon sos.

  47. #47
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Vec je bolje i bol se smanjuje :top:

  48. #48
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Okreci bebu ovako kako je zutaminuta napisala, a prije podoja utopli dojku oblozima. Masiraj dok beba sisa, a nakon podoja stavljaj hladne obloge i/ili kupus. Za temperaturu, ako je jos ima, ibuprofen.

  49. #49
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Proslo je sve hB. Masirala mala cicala i sve ok. Iznenadilo me to s 4mj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •