Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Moje dijete više neće mlijeko (8 mjeseci)

  1. #1
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno Moje dijete više neće mlijeko (8 mjeseci)

    Odbijanje mlijeka počelo je prije jedno desetak dana. Imamo tri kašasta obroka (voćni - povrtno/mesni - mliječne kađšice)a ujutro kad bi se probudila i između obroka je bilo mlijeka. I žena je sve više i više smanjivala. Došli smo do toga da više neće, što me brine. Ali ostalo tamani ko luda, što god joj dala. Svejedno mislim da bi trebala još mlijeko piti ali ne, plače, bljuje, radi girmase. Nema šanse. Dali je netko imao sličan problem?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    O kojem se mlijeku radi (nemoj pisati proizvođača, samo je li izdojeno, kravlje ili AD) i na koji način ga uzima? Jesi li možda nešto mijenjala u posljednje vrijeme; proizvođača, način uzimanja...je li se možda promijenio sastav mlijeka?
    Posljednje uređivanje od kavofob : 15.05.2012. at 21:34

  3. #3
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vjerojatno joj nije vise "zanimljivo". A da probate da pije iz case, onako kao odrasli?

    Ne znam da li se radi o mlijeku iz cice ili o adaptiranom, ali u svakom slucaju mozda je faza koja ce proci.

    Mislim da nije kraj svijeta ni ako ne pije mlijeko kao mlijeko. Sa deset mjeseci joj ponudite obican jogurt (ne vocni) i slicno... Moze nlijeko konzumirati i kroz druge namirnice (uz pire, imjesano u bilo sto)...

  4. #4
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Al barem prvu godinu pokusajte da se potrudite da ga konzumira barem nekako...
    Posljednje uređivanje od S2000 : 15.05.2012. at 23:21

  5. #5
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Radi se o adaptiranom mlijeku i nismo ništa mijenjali niti se sastav mijenjao. Počela ga je sva manje jesti u zadnjih mjesec dana ali tek zadnja dva dana neće ništa. Isto mislim da bi trebala još piti mlijeka ali frajerica neće. Sad joj nastojim davati umjesto toga jogurte, mliječne deserte, kašice sa mlijekom samo da dobije hranjive sastojke iz mlijeka. Prvo sam mislila da neće zbog zubića ali vodu pije iz bočice bez problema. Neznam šta joj je došlo. A jako je voljela mlijeko.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Promijeni mlijeko.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ninočka189 prvotno napisa Vidi poruku
    Radi se o adaptiranom mlijeku i nismo ništa mijenjali niti se sastav mijenjao. Počela ga je sva manje jesti u zadnjih mjesec dana ali tek zadnja dva dana neće ništa. Isto mislim da bi trebala još piti mlijeka ali frajerica neće. Sad joj nastojim davati umjesto toga jogurte, mliječne deserte, kašice sa mlijekom samo da dobije hranjive sastojke iz mlijeka. Prvo sam mislila da neće zbog zubića ali vodu pije iz bočice bez problema. Neznam šta joj je došlo. A jako je voljela mlijeko.

    Probaj promijeniti proizvođača, probaj joj dati iz čašice, drukčije flašice... Mliječne "deserte" izbjegavaj, ako misliš na dukatino i sl, to je jako šečereno, ništa korisno za dijete tu nema.

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja cura je počela odbijati mlijeko sa 3 mjeseca, bili smo stvarno izbezumljeni. U toj dobi nemaš šta za kombinirati. Uglavnom, svelo se na to da smo morali ranije početi sa dohranom, a miljeko bi joj uspjeli "uvaliti" 1x dnevno, u polusnu, obično ujutro, no čim si se malo razbudila, odgurivala je bočicu. I već 7 g ne jede skoro ništa mliječno (ni jogurte, namaze, sireve...).Jednostavno joj ne odgovara.

    Dečko je počeo odbacivati mlijeko sa nekih 6mj, no s njim je bilo lakše, jer bi mu onda umiješala one rižine pahuljice ili kasnije npr. čokolino, pa ga nahranila na žlicu. Od nekih 8 mj ima 2 mliječna obroka, nekih 2 dcl mijeka ujutro (ili popije ili ako odbije mu umiješam nešto), te 1 jogurt ili bioaktiv popodne/navečer. Nije ljubitelj mlijeka, nema šanse da bi tijekom dana popio i gutljaj mlijeka, jedino ujutro, kad se probudi jako gladan.

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I da, promijeni mlijeko, moji su najbolje prihvaćali ono od najnepopularnijeg i bojkotiranog proizvođača.

  10. #10
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Baš ću promijenit proizvođača pa ću vam javiti kako je prošlo. I da, počela sam davati Dukatino, kao piše na njemu obogaćeno svime i svačime a znači više šteti nego koristi. Kupit ću joj radije onda obične jogurte (LGG, probiotik) jer joj paše. Curke puuuno vam hvala na savjetima. Danas ćemo isprobati pa vam javim kako je prošlo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Za jogurt biraš neki obični, ne voćni, i da je punomasan (djeci masnoće trebaju) - izbjegavaj "light".

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To nije uopće neuobičajeno, čula sam takve stvari sto puta, da djeca koja su na adaptiranom počnu odbijati mlijeko u nekom trenutku. I moja je tako, pa smo ranije uvodili u dohranu mliječne namirnice kao jogurt, sireve, radili smo sve na mlijeku tako da postignemo tu neku minimalnu preporučenu količinu.

  13. #13
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Hvala curke, sada sam naoružana novim informacijama i sve ćemo probati

  14. #14
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    moja kad vidi bocu se raspameti jos vise nego prije uvodjenja dohrane....a i nju uglavnom mete ko luda...cim cuje muckanje boce poludi....i popije sve u sekundi...sto me cudi jer AD ima odvratan okus,racunala sam kad pocme jesti konkretnu hranu da ce joj se AD prestat svidjat....

  15. #15
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    moja kad vidi bocu se raspameti jos vise nego prije uvodjenja dohrane....a i nju uglavnom mete ko luda...cim cuje muckanje boce poludi....i popije sve u sekundi...sto me cudi jer AD ima odvratan okus,racunala sam kad pocme jesti konkretnu hranu da ce joj se AD prestat svidjat....
    Tako je i sa mojom bilo na početku uvođenja dohrane, sreći nije bio kraj kada je vidjela bočicu. Ali kako smo počeli uvoditi sve više novih namirnica, količina popijenog mlijeka je opadala.

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    zasad skulirana, budi sretna dok hoće.
    Meni mama kaže da mi je u mlijeko stavljala malo Bianke (http://www.franck.hr/kave/67/) , jer nisam htjela mlijeko nakon što je prestala dojiti ( a dojeno sam dijete još u ono dobaaa). Ne podnašam ukus mlijeka i nikad u životu ga nisam popila, osim u kavi. Pa mi niš ne fali ( e, tu bi trebao još jedan smajlić...)

  17. #17
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Imaš pravo Beti3, i ja znam puno ljudi da nežele ni blizu ičega što ima veze sa mlijekom i zdravi su. Ja sam inače osoba koja ga popije pola litre do litru dnevno, dok MM ništa.

  18. #18
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Probala sam promijenit proizvođača i ništa, dala drugačiju bočicu i neće. Mislim da ću na par dana prestat forsirat a nastojat joj to zamjenit drugim mliječnim pripravcima. Za par dana ću joj opet probat dat mlijeko. Možda će se onda malo zaželjeti mlijeka.

  19. #19
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mozes joj mlijeko dodat i u skaseno voce, mozes zobene pahuljice namakati u mlijeku pa joj dati... Stvarno ima puno mogucnosti..
    Posljednje uređivanje od S2000 : 16.05.2012. at 21:58

  20. #20
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mozes joj mlijeko dodat i u skaseno voce, mozes zobene pahuljice namakati u mlijeku pa joj dati... Stvarno ima puno mogucnosti..

  21. #21
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes joj mlijeko dodat i u skaseno voce, mozes zobene pahuljice namakati u mlijeku pa joj dati... Stvarno ima puno mogucnosti..
    Hvala na savjetu i u pravu si, imamo puno mogućnosti. Dobro je da joj sve paše što joj dam, bitno joj je samo da je na žlicu. Mlijeko koristimo na sve moguće načine samo da zadovoljimo taj neki minimum. Pozdrav!

  22. #22
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno

    To se dogodilo i ovoj mojoj kolegici s njenim malim, isto je bio na ad, i sa 6. mjeseci ga je počeo odbijati. Ona je tada isto mijenjala proizvođače i ništa, na kraju mu je počela davati mlijeko iz tetrapaka. I to je mali pio cijelo vrijeme. A to, koliko ja znam nije dobro. Nimalo. Tako da mislim da je ova opcija "kamufliranja" ad-a u kašicama puno bolja

  23. #23
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Gabrielle prvotno napisa Vidi poruku
    To se dogodilo i ovoj mojoj kolegici s njenim malim, isto je bio na ad, i sa 6. mjeseci ga je počeo odbijati. Ona je tada isto mijenjala proizvođače i ništa, na kraju mu je počela davati mlijeko iz tetrapaka. I to je mali pio cijelo vrijeme. A to, koliko ja znam nije dobro. Nimalo. Tako da mislim da je ova opcija "kamufliranja" ad-a u kašicama puno bolja
    Probala sam joj i ja dati iz tetrapaka ali neće ništa. Jer tak i tak jede svježi sir, jogurte, vrhnje pa sam mislila da će joj moža to odgovarati ali nula bodova. Nepijemo više mlijeko ali se dobro snalazimo i bez njega. Koristimo ga na sve moguće načine

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj je odbijao AD s nekih 5 mjeseci. Pedijatar je komentirao da počnemo dohranu, jer ima takve djece koja jednostavno odbijaju mlijeko. Nisam htjela početi dohranu, mučili smo se par dana (cca tjedan dana) i onda mu je izrastao zub.
    Dalje je normalno pio AD (do nakon 3. godine).

  25. #25
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je odbijao AD s nekih 5 mjeseci. Pedijatar je komentirao da počnemo dohranu, jer ima takve djece koja jednostavno odbijaju mlijeko. Nisam htjela početi dohranu, mučili smo se par dana (cca tjedan dana) i onda mu je izrastao zub.
    Dalje je normalno pio AD (do nakon 3. godine).
    Ja joj ga još nudim u nadi da će ga popiti međutim ništa od toga. Iako smo upravo danas dobili osmi zubić a deveti i deseti su na vidiku. Možda kad se to malo smiri opet počne

  26. #26
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Moj mali pije ad samo ujutro i navećer i jedva ćeka da mu smutim boćicu jer on voli dudit boćicu. Jogurte isto jede,al vrhnje ne jer mi je to masno,sir jede s voćem i nije baš oduševljen pa mu ni ne dajem često dva put tjedno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •