Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: Ružan početak puberteta

  1. #101
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Eto, imali smo nekoliko razgovora koji bi, ja bi rekla, urodili plodom. Bar na kratko, bar malo, mrvicu. I mi s njim, i ja i muž..stvarno se trebamo malo opustiti i smiriti strasti jer i ja i on jasno griješimo-oboje od buhe pravimo slona i onda pilamo li ga pilamo. Vidim i ja da sina treba zaposliti a, budući da sport ne voli, a zašto bi ga i volio kad mu i mama i tata imaju dvi lijeve za sport, ja ćorava pored zdravih očiju pa smišljam kako zaposliti sina koji, otkad se rodio sve živo sastavlja i rastavlja, spaja, slaže...Totalni majstor za sve. Sad ću mu kupiti onu malu pilicu što smo je mi imali na tehničkom, samo mi još treba vaša pomoć da nađem negdje nekakve ideje, šablone..nešto što bi se dalo napraviti od šprerploče a da je jako zanimljivo. Dajte ubacite koji link ,ja kopam po netu a ne mogu naći.

    Uglavnom, vidim da je recept rad, rad i rad. Pa će tako i biti

  2. #102
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Šta će mu pilica, hebate, daj malom da radi zaozbiljno.

  3. #103
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ovo je finije, traži strpljenja i živaca. Pa nek pila. Ja sam mislila da si mi došla neki link dobar staviti

  4. #104
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Mome je došla ideja da napravi fontanu. Toliko se dao u taj projekt da je danima bio zaokupljen. Mi smo kupili plastično korito( ono veliko za grožđe ili slično. Trebalo je kopati, pa ugraditi, pa slagati lijepo kamenje okolo-naravno trebalo je najprije naći kamenje po gromačama i na moru, pa je napravio potočić, pa slapove, trajalo je to cijelo ljeto...
    Ide na principu preljeva, ista voda, samo povremeno očistiš. I kako uvijek teče nema komaraca ni ne ustoji se.
    Tata je proveo žicu, kupili smo pumpu u Pevecu i evo već 2-3 godine ja uživam u žuboru vode.
    Bile su i zlatne ribice lani. Pa lopoč.
    11 godišnjak to može, uz pomoć.

  5. #105
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Šta će mu pilica, hebate, daj malom da radi zaozbiljno.
    slažem se s martom. trina, vi imate kuću, u kući ima sto i jedna stvar sigurno za napravit, pofarbati ogradu, napraviti ogradu, vrt...jako će biti sretan kad vidi nešto što je on napravio, a korisno je.
    moj j, kojemu se niš neda, kod none je s mm-om napravio kućicu za psa, da znaš kako je bio sav važan i ponosan.
    sori, nije link

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se s martom. trina, vi imate kuću, u kući ima sto i jedna stvar sigurno za napravit, pofarbati ogradu, napraviti ogradu, vrt...jako će biti sretan kad vidi nešto što je on napravio, a korisno je.
    moj j, kojemu se niš neda, kod none je s mm-om napravio kućicu za psa, da znaš kako je bio sav važan i ponosan.
    sori, nije link
    Evo nečega što zanima mog mlađeg sina: http://www.aeromodelarstvo.net/hr_aeromodelarstvo.asp

    Imam punu kuću modela (onih Revellovih plastičnih, koji ne lete) ali trenutno na stolu stoji jedan od balze na pogon s gumicom. Bilo bi ga jednostavno izraditi kad bi bilo odgovarajućeg materijala i nacrta.

    Ali ima cvijeta pravo.... VIše od svega moju djecu privlači izrada jednostavnih stvari od drva, npr. kućice za ptice.

    Prošli tjedan je stariji uredno s nama mazao stolariju sadolinom (u vikendici, nije bilo opasnosti da nešto uništi ili napravi loše), a isto tako tamo sudjeluje u krečenju.

    Mlađi nije iz te vreće, taj će raditi avione i kopati po vrtu, a kist i valjak ga ne zanimaju.

    Offt. Trina, nisi li rekla da tm uređuje staru kamenu kuću? Raj za zaposliti dječaka oko pomaganja koje više nije samo u rangu igre.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 31.05.2012. at 17:52

  7. #107
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Izgleda da je problem bio u našem guranju svega u vezi škole. Malo smo popustili, opustili se i sve je bolje. Možda je i on bio u nekakvoj fazi, ne znam ali definitivno smo pretjerali kad je škola u pitanju. Nakon svega rekla sam mu da me nije briga, neka radi kako misli da treba, pametan je, sposoban, predivan i dobar a ocjene su za njega, nisu za nas. I sve je nekako bolje i opuštenije. I popravio je i ocjene, na moje veliko čuđenje.

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Bravo za sina, ali i za tebe!

  9. #109
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jučer mi je onako spontano rekao da smo ja i tata baš super. I da je jako sretan što ima tako savršenu obitelj. Ja mislim da ne postoji ljepša rečenica na svijetu. (uživat ću do sljedećeg trenutka inspiracije-za nekakvu pizdariju)

  10. #110
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da je problem bio u našem guranju svega u vezi škole. Malo smo popustili, opustili se i sve je bolje. Možda je i on bio u nekakvoj fazi, ne znam ali definitivno smo pretjerali kad je škola u pitanju. Nakon svega rekla sam mu da me nije briga, neka radi kako misli da treba, pametan je, sposoban, predivan i dobar a ocjene su za njega, nisu za nas. I sve je nekako bolje i opuštenije. I popravio je i ocjene, na moje veliko čuđenje.
    moja se jako jako popravila otkad sam ja prestala vršiti pritisak, zvuči paradoksalno, ali zapravo je logično.

    bravo, trina, i super za promjenu perspektive

  11. #111
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Drago mi je Trina sto ste usli u stabilniju fazu, nama je kraj skolske godine uvijek izrazito stresan. B ne funkcionira u skoli zadnjih mjesec dana, njemu je naprosto to sve predinamicno, on se iskljuci. I prosle i ove godine iz svih zadnjih testova dobije lose ocjene, onda i sam kuzi da je to koma pa pocne presušućivati ocjene (ja ne mogu reci da on ne uci ali se nikako skoncentrirati na ucenje i skolu) pa onda mi krenemo i tako se zavrtimo u krug svađa. Uf, a ocekujem da ce slijedecih godina biti i gore...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Jučer mi je onako spontano rekao da smo ja i tata baš super. I da je jako sretan što ima tako savršenu obitelj. Ja mislim da ne postoji ljepša rečenica na svijetu. (uživat ću do sljedećeg trenutka inspiracije-za nekakvu pizdariju)
    I ja uživam kad mi moj to kaže....

    I mi imamo predpubertetskih ispada, a jako, jako smo (po godinama) daleko od puberteta. Samo što je to kod mog (bar se nadam) faza.

    U biti krenula sam pisat s namjerom da potvrdim ono o radu, da treba ih zaposliti (primjereno njihovim godinama) i stvarno im gluposti neće padat na pamet i biti će zaokupljeni poslom.
    Susjeda (udovica 3 djece) ima 14god. sina. Mali je prošlu jesen i zimu bio za poludit... stiglo proljeće, mama ga zaposlila u vrtu, košenje trave, po vrtu vozi onaj mali traktorić, nabavila mu nekoliko zečeva da ih uzgaja.... dečko je doživio očigledni preporod. Kad ga vidim kako samo važno radi i priča o tome sav si onako veliki. A mama ponosna jer je period s problemima (bar za neko vrijeme) prošao.

    Dakle u radu je spas

  13. #113
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Šest i po godina je prošlo od ove teme kad mi se marta smijala što pišem na njoj jer mi sin nema ni 8 godina.

    Vidim da nam je obiteljski život sa sinom zaista lakši sada nego što je bio onda, iako je sad u pubertetu. Jedino što gnjavi brata, na način kako su napisale cvijeta i piplica. Kako mu ne damo da vrijeđa brata, onda postupa podmuklo: kao grli ga, a zapravo ga maltretira.
    Ali inače, puno je manje bijesa i nervoze u kući. No, ima još vremena da se to promijeni.

    Zapravo, promjene raspoloženja i kratak fitilj vezujem uz razdoblja igranja igrice. Kad ne igra, dobro je raspoložen i uravnotežen.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Zašto ja tek sad vidim ovu temu?
    Ali možda i bolje, jer prije 6 godina ne bih imala što ni pisati na njoj. Kad je imao 7-8 godina nisam ni pomišljala na pubertet.
    Ono što sad mogu reći: pravi - psihološki pubertet krenuo je malo nakon što su krenule fizičke promjene (ubrzani rast i mutiranje kao najizrazitije). I to nema nikakve veze sa svađalačkim fazama djeteta od 7, 8, 9 ili 10 godina. Ono je bilo samo treniranje roditeljskih živaca
    U zadnje vrijeme primjećujem sve više znakova psihičkog sazrijevanja, i to mi je drago vidjeti. S druge strane, primjećujem i neke karakterne sklonosti koje mi se baš ne sviđaju ali tu zasad ne mogu puno učiniti. Osim razgovarati, kad me hoće slušati, i čekati da mu se u glavi stvari do kraja poslože - jer vidim da se počinju slagati, i da je zasad ok.

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali inače, puno je manje bijesa i nervoze u kući. No, ima još vremena da se to promijeni.
    onda ću ja odahnuti kroz 10-12 godina?

  16. #116
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja otvorila ovu temu?
    Ajme majko, prošlo je koliko, 6 godina od onda? Sad je to skoro punoljetni momak, a prošli smo svašta. Da mi je netko rekao da će ono o čemu sam pisala biti fina faza, odma bi se upucala. Ustvari, sad imam i curu od 16, još jednog momka od 12 i dijete od 7 koje se liječi. Ajmemajko, to je sve što mogu reći

  17. #117
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Trina,
    jel da da si sad puno pametnija? Mogla bi i knjigu napisati...

  18. #118
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ili koji redak bar

  19. #119
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma kako da nisam. Prvo od četiri uđe u pubertet, pa onda drugo i treće, a onda vidiš da to veze nema jedno s drugim, svaki put ispočetka padam s marsa.

  20. #120
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Ja kao bitno vidim ovaj lasteks da mi drži živce na tregerima.
    Ima dana da me guma popusti ali se napnem ispočetka.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •