Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: koju autosjedalicu kupiti??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno koju autosjedalicu kupiti??

    pozdrav!

    trebam hitno savjete, iskustva, prijedloge za autosjedalicu za dijete od 1god (cca 12kg). imamo malu autosjedalicu do 13kg, ali u njoj se svega par puta vozila jer je bila mirnija kad ju ja držim a sada je već velika cura i preživa tako da trebamo neku autosjedalicu koja ima najbolji omjer cijene i kvalitete.
    tek sad sam shvatila koliko treba stvari gledat kod autosjedalice, do sad sam mislila da postoji samo AUTOSJEDALICA e sad sam tu vidjela da se razlikuju po kategorijama, pa me također zanima dal se isplati kupit samo onu od 9-18kg (kao do 3,5-4 godine) ili je bolje kupit onu od 15-36kg (iako joj fali par kila, al ne znam dal je to bitno??) ili je pak pametnije kupit onu od 9-36kg koja obuhvaća sve te kategorije?

    unaprijed hvala

  2. #2
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Svi ce ti savjetovati da kupis ovu 9-18 jer su bolje od kombiniranih.

    Sto se isplativosti tice - moja frendica svog sina jos uvijek vozi u toj, a bila je neki dan na upisima za prvi razred Nikad ne znas koliko ce dugo trebati djetetu da preraste tezinom stolicu. Pa racunaj ako kosta 1000kn (ima naravno i jeftinijih i skupljih) pa podijeli to s 12 mjeseci x 3 godine = 27,7 kn mjesecno za sigurnost tvog djeteta... Da li je to puno? Ja mislim da je malo, jako jako malo

    Ostaje samo pitanje da li imas isofix u autu (pise u svakom uputstvu za stolicu) pa ako imas bolje uzmi neku s isofixom jer je veca vjerojatnost ispravnog postavljanja, ako nemate uzmi neku koja se veze pojasevima i pazljivo proucite upute proizvodjaca za vezanje.

    Tu je neki usporedni test sigurnosti stolica, ako mene pitas sve u kategoriji "gut" i vise su sasvim ok... Ma i one "befriedigend" su sigurno bolje od niceg, a tih vec ima za stvarno malo kn...
    http://www.testberichte.de/f/1/29/75954/1.html

  3. #3
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Eh da, naravno da je bitno da joj fali "par kila" - to je krucijalna razlika izmedju toga da li ce se u slucaju sudara pojasevi aktivirati (jer je prisutna dovoljana tezina) ili ne.
    Ako sad ima 12 kg moze proci i dobre dvije godine prije nego dodje do 15 kg - znaci, vozila bi dijete jos dvije godine neispravno osigurano u autu.

  4. #4
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Svi ce ti savjetovati da kupis ovu 9-18 jer su bolje od kombiniranih.

    Sto se isplativosti tice - moja frendica svog sina jos uvijek vozi u toj, a bila je neki dan na upisima za prvi razred Nikad ne znas koliko ce dugo trebati djetetu da preraste tezinom stolicu. Pa racunaj ako kosta 1000kn (ima naravno i jeftinijih i skupljih) pa podijeli to s 12 mjeseci x 3 godine = 27,7 kn mjesecno za sigurnost tvog djeteta... Da li je to puno? Ja mislim da je malo, jako jako malo

    Ostaje samo pitanje da li imas isofix u autu (pise u svakom uputstvu za stolicu) pa ako imas bolje uzmi neku s isofixom jer je veca vjerojatnost ispravnog postavljanja, ako nemate uzmi neku koja se veze pojasevima i pazljivo proucite upute proizvodjaca za vezanje.

    Tu je neki usporedni test sigurnosti stolica, ako mene pitas sve u kategoriji "gut" i vise su sasvim ok... Ma i one "befriedigend" su sigurno bolje od niceg, a tih vec ima za stvarno malo kn...
    http://www.testberichte.de/f/1/29/75954/1.html

    slažem se, ja svakako nisam za kombinirane AS, posebno ove koje se raubaju godinama.

    mi imamo romericu duoplus za manje pile, veći je u romerovoj kidfix. prezadovoljni smo. nema zamjerke.
    sada tražim nešto povoljnije, a opet dobru (za nonićev auto).

    ima li tko dobar savjet?
    cybex? kiddy?

  5. #5
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    eh, da, tražimo ovu kategoriju 9-18 za drugi auto

  6. #6
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    sillyme ti je sve dobro rekla

    važno je da dijete bude sigurno u vožnji, a sigurno u vožnji može biti samo ako ostvaruje uvjete koji se traže
    to znači da dijete od 12 kg nije sigurno u AS grupe 2 (15-36kg)

    isto tako, neke kombinirane sjedalice (9-36kg), neke imaju sasvim zadovoljavajuće ocjene na testovima
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...ndersitz-test/
    kao npr. Kiddy Guardian Pro ili Cybex Pallas Fix, ali one obje nemaju remenčiće, nego umetak koji prianja na tijelo djeteta i preko kojeg se veže pojas od auta

    računaj na to da će se dijete u tom slučaju voziti u istoj sjedalici 10 godina - što je meni osobno puno, radije bih kupila dvije sjedalice i koristila ih kraće

    za prelazak iz "jajeta" u veću sjedalicu dijete treba imati minimalno 9kg (da bi pojas odradio svoj zadatak), trebalo bi samostalno barem stajati, a poželjno i hodati

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno

    ipak smo se odlučili za ovu http://www.testberichte.de/p/chicco-...html#datasheet CHICCO NEPTUNE ..
    ne vozimo se tako puno, idemo većinom na kratke relacije, tako da mi nije potrebno da ima položaje.. a ova je od 9-36kg.. tako da je i težina ok.. također moj auto nema isofix pa sam trebala gledat na sjedalicu koja se veže pojasevima, a kaže prodavačica da je ovu jako lako namjestit te da ju i ona može stavit u auto, tako da za par sati idemo po nju, i nek ona sve namjesti da vidimo dal odgovara.. po mom mišljenju ta autosjedalica je baš ona koja nam treba.. samo nisam nigdje našla ocjene testova nad njom..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Extreme prvotno napisa Vidi poruku
    ipak smo se odlučili za ovu http://www.testberichte.de/p/chicco-...html#datasheet CHICCO NEPTUNE ..
    ne vozimo se tako puno, idemo većinom na kratke relacije, tako da mi nije potrebno da ima položaje.. a ova je od 9-36kg.. tako da je i težina ok.. također moj auto nema isofix pa sam trebala gledat na sjedalicu koja se veže pojasevima, a kaže prodavačica da je ovu jako lako namjestit te da ju i ona može stavit u auto, tako da za par sati idemo po nju, i nek ona sve namjesti da vidimo dal odgovara.. po mom mišljenju ta autosjedalica je baš ona koja nam treba.. samo nisam nigdje našla ocjene testova nad njom..
    na kraju ipak nismo išli kupit chicco neptun jer sam išla malo istraživat po netu prije neg idemo kupit i vidjela sam da ima čistu jedinicu iz sigurnosti.. ne mogu vjerovat! pa ovo je moja najteža odluka u životu! odlučili smo u ponedjeljak otić u Recaro u Lučkom pa da tamo vidimo, njihove su barem osrednje u sigurnosti..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sa stajališta sigurnosti, uvijek je bolje uzeti AS jedne kategorije nego kombiniranu. U odabiru se važno osloniti na rezultate testova, ali i kako sjedalica paše u auto - znači isprobati AS u svom autu prije kupnje. Osoblje u dućanu, nažalost, često ne zna ništa o sjedalicama koje prodaju i na njih se ja ne bi oslanjala (čast iznimkama).

  10. #10
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    bok! molim savjet za kupnju autosjedalice
    malecki ima 13mj, preko 10kg 79,5cm, ima još lufta do kraja autosjedalice ali mi se ipak čini prevelik za nju, remenčiće mu više ne možemo lijepo namjestiti, skoro pa klize s ramena.
    autosjedalica koju sad imamo je ABCova 0-13, kupili smo je u kompletu s kolicima i tada nismo baš previše znali o autosjedalicama, bila je ok a kako je prolazila crash testove nemam pojma.
    ovaj put hoćemo nešto kako treba. malo sam listala HAKove stranice i moram priznati da sam se malo izgubila među svim tim sjedalicama i testiranjima.
    ima li gdje za naći preporuke za autosjedalice grupe 1, 9-18 ??
    vidim da se ove kombinirane baš ne preporučuju..
    moram još škicnuti ima li auto mogućnost za isofix, ne vjerujem dosta je star al ok..
    molim preporuke.. hvala!

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Imas na stranicama njemackog auto kluba (ADAC mislim) testove. Mi smo za malog zmaja (kad je tvoj mali aligator) kupili Romer King, ta ima dobre ocjene, a dosla nas je oko 2000 kn. Za materin auto smo uzeli polovni Maxi Cosi Priori nesto; ta ima nesto losije ocjene, al malom se vise svidja jer ima vise prostora.

  12. #12
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    DA li se po vama uopće isplati kupovati polovnu autosjedalicu nekog kompleta kojoj je već prošlo 3-4 godine? Ma da je prošlo i dvije... Ili je ipak bolje kupiti novu iz trgovine. I tako su u kompletima sjedalice koje su za djecu odgovarajuće samo do godinu-dvije (koliko sam usojela pohvatati).
    Polovno ili novo???

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Moraš i u dućanu paziti na datum.
    Npr. ja sada gledam drugu kategoriju autosjedalica i najbolji datum koji sam našla je 6. mjesec 2012.
    Znači već sada gubim godinu.

  14. #14
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    hvala jadranka!

  15. #15
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moraš i u dućanu paziti na datum.
    Npr. ja sada gledam drugu kategoriju autosjedalica i najbolji datum koji sam našla je 6. mjesec 2012.
    Znači već sada gubim godinu.
    Bože kako nas lijepo kradu na svakom koraku. Pa jesu li takve autosjedalice druge kategorije barem osjetno jeftinije?

  16. #16
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Bože kako nas lijepo kradu na svakom koraku. Pa jesu li takve autosjedalice druge kategorije barem osjetno jeftinije?
    Druga težinska kategorija, ja tražim 15-36 kg.

  17. #17
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    zašto se proizvode sjedalice 9-36 ako je rok trajanja do 6 godina? a ima sjedalica te kategorije koje su odlične na testiranjima..

  18. #18
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    DA su stavili veliku autosjedalicu s umetkom za bebe onda bi nama bilo jeftinije, ali oni ne bi mogli uzimati toliko novaca! To je razlog...

  19. #19
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    ... da plačeš od smijeha...
    Pokušavam nabaviti nešto polovno, a pitam ljude, naravno za mjesec i godinu izrade AS i usput podijelim link za autosjedalice jer nitko nije informiran. Naime, ljudi ne žele prihvatiti da to nije mjesto gdje djetetu smjesti guzu već sigurnosna naprava unutar automobila.

    I tako u razmjenjivanju poruka s kontaktom iz Sarajeva dobijam konačan komentar (nakon mog objašnjavanja zašto ne želim autosjedalicu iz 2007. godine i dijeljenja linka o autosjedalicama) , tj. mišljenje dotične osobe o trajnosti autosjedalica : "Pa nije to sudžuka da se pokvari! Isto ti je onda izašao i rok trajanja za kolica" Po toj osobi je namjena šetnje/vožnje kolica i sigurnosti AS u autu ISTO.

    Eto, kad netko ne želi shvatiti, onda i ne može...

  20. #20
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Maxi Cosi Cabriofix - da li netko zna kako ona stoji na rang listama testova???

  21. #21
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Maxi Cosi Cabriofix - da li netko zna kako ona stoji na rang listama testova???
    pri vrhu, pogotovo ako je u kombinaciji sa ISOFIX bazom

  22. #22
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj anasti prvotno napisa Vidi poruku
    zašto se proizvode sjedalice 9-36 ako je rok trajanja do 6 godina? a ima sjedalica te kategorije koje su odlične na testiranjima..
    zato što kad dijete pređe 18 kg i veže se pojasom vozila tada posao zaštite prvenstveno obavlja pojas vozila i na njega utječe većina sila pri sudaru
    sjedalice grupe I/II/III ili II/III dijete obično koristi od svoje 1. odnosno 4. godine do svoje 12. godine. nakon toga su za baciti.

  23. #23
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    zato što kad dijete pređe 18 kg i veže se pojasom vozila tada posao zaštite prvenstveno obavlja pojas vozila i na njega utječe većina sila pri sudaru
    sjedalice grupe I/II/III ili II/III dijete obično koristi od svoje 1. odnosno 4. godine do svoje 12. godine. nakon toga su za baciti.
    Mislim da je poanta pitanja bila upravo u tome sto bi tu sjedalicu trebalo koristit od 1. do 12. godine, a kako ce je toliko koristit kad traje samo 6 godina. Tj. sve jedno treba kupit tri sjedalicu, jednu za do godinu dana, pa recimo tu kombiniranu za do 7 godina, i onda jos jednu 18-36 do 12 godine.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Vezano uz datume proizvodnje, nedavno je u Baby Centru u Zgu bila akcija na Maxi Cosi Tobi, proizvedene u 2011 Dakle možda 2 pune godine stare sjedalice.
    Naše Tobi, kupljene u Slo baby centru su proizvedene u 11/2012 i jeftinije su nego ove iz Hr Baby centra

  25. #25
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je poanta pitanja bila upravo u tome sto bi tu sjedalicu trebalo koristit od 1. do 12. godine, a kako ce je toliko koristit kad traje samo 6 godina. Tj. sve jedno treba kupit tri sjedalicu, jednu za do godinu dana, pa recimo tu kombiniranu za do 7 godina, i onda jos jednu 18-36 do 12 godine.
    tako je to je poanta pitanja.. kako ću kupiti sjedalicu 9-36 i koristiti je do 12 godine kad joj sa djetetovih 6-7 godina "ističe rok"?

  26. #26
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    očigledno nisam dovoljno jasno napisao. ograničenje od 6 godina (ili kako već kaže proizvođač) odnosi se prvenstveno na sjedalice do 18 kg jer na njima školjka sjedalice odrađuje posao prilikom sudara i u slučaju da je ona prestara dolazi do raspadanja sjedalice. kad dijete pređe 18 kg onda se veže pojasom vozila (na postolju s naslonom) i tu posao odrađuje prvenstveno taj pojas. to ne znači da se sjedalice grupe II/III mogu koristiti beskonačno već je njihovo korištenje moguće dok dijete ne dođe do 12 godina do kada se po zakonu mora voziti na postolju.

  27. #27
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    ok, sad razumijem! hvala
    znači, bilo bi dobro, ako se već uzima sjedalica 9-36 uzeti onu koja ima pojase s vezanjem u 5 točaka koji se kasnije skinu i koristi pojas automobila..
    naišla sam negdje na britax evolvu, ima li tko iskustva?
    ako se odlučimo za 9-18 čini mi se ok maxi cosi priori?
    ili ako imate kakve preporuke?
    već sam gore napisala da trenutno imamo nekakvu abc-ovu 0-13, mali ima preko 10kg ali problem su pojasi koji su mu ispod ramena, kližu i nikako se ne mogu namjestiti..

  28. #28
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    I iskustva s cybex pallas molim?
    Nemamo mogucnost za isofix (stari auto)..

  29. #29
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo J prebacili u 9-18 s nekih 11 kila. Imali smo Inglesinu 0-13 i definitivno mu je bila premala, i bilo mu je neudobno, a i ja nisam zadovoljna samom sjedalicom. U ovoj 9-18 mu je puno bolje i udobnije i bolje vidi kroz prozor pa mu je i voznja draza, a nova nam je i puno kvalitetnija (Romer King Plus) pa mislim da je puno sigurniji.

  30. #30
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Vidim da se dosta piše o tome koje sjedalice, koje veličine. Zanima me konkretno (van setova kolica) koje su sjedalice 0+ povoljne i kvalitetne za stare automobile- mi imamo golfića dvojku. Već me sad opsjedaju (više o tome na temi kolica) zašto želim trošiti novce (u krizi), a konkretno što se sjedalice tiče, već su "otkrili" da ima autosjedalica koje su 50KM. Ljudi dragi, baš mi treba podrška, da znam koje nikako nisu dobre, a još više koje su lake za nabaviti na tržištu i koje su, dakle, povoljne i kvalitetne za bebu 0+

  31. #31
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    http://www.bimaco.net/bimaco.net/artikal.aspx?id=2128

    Našli smo divnu AS koju bi voljeli kupiti. Ovdje u Bosni su 529 KM što izađe 2116kn. Problem je u tome što su odreda sve ili 2011 ili 2012 g proizvodnje- strahota!
    Pa me zanima da li su te AS inače puno skuplje, a s tako dugim stajanjem (gubitkom 2-3 godine garancije) na popustu s ovom cijenom ili nas ovdje u Bosni hoće oderati računajući da pojma nemamo o autosjedalicama.

    Zna li netko u HR bilo gdje da se prodaje Cybex da mi proslijedi link da zovem pitati za godinu proizvodnje i/ili cijenu

  32. #32
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    https://www.babycenter.hr/

    Probaj tu.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  33. #33
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Zna li netko razliku između pallas 2 fix i pallas fix Cybex-ove autosjedalice???

  34. #34
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko razliku između pallas 2 fix i pallas fix Cybex-ove autosjedalice???
    Zanemarite pitanje, saznala sam. Evo, treba donijeti odluku, kupili bismo Pallas 2 fix po povoljnoj cijeni na akciji za 1575kn, a sad me brine koliko je ona kompatibilna s našim starim golfićem dvojkom. Stvarno ju želim za našu curu, njena sigurnost mi nema cijenu.

    Zna li netko o kompatibilnosti sjedalica s autima? Ja sam išla na stranicu cybex Hr i golfa nema ni na listi, eheheh!

  35. #35
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Piše na njihovim stranicama da je kompatibilna za Golf od 1997. godišta i novije.

  36. #36
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Piše na njihovim stranicama da je kompatibilna za Golf od 1997. godišta i novije.
    Eh, naš je 1984, dvojkica, i što sad? Ne kupiti, ne stane u auto? ne razumijem taj dio!
    Posljednje uređivanje od zekana : 15.06.2014. at 17:49

  37. #37
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mislim da to znači da vam auto nema Isofix, a koliko sam upoznata on se da i ugraditi.
    Ili možeš kupiti Pallas ili Pallas 2 AS koje se fiksiraju pojasom, a ne isofixom.

  38. #38
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da to znači da vam auto nema Isofix, a koliko sam upoznata on se da i ugraditi.
    Ili možeš kupiti Pallas ili Pallas 2 AS koje se fiksiraju pojasom, a ne isofixom.
    Ja znam da se isofix može skinuti, gledala sam video na youtube-u. A i valjda će doći bolja vremena kad ćemo ovu kanticu proslijediti dalje i kupiti drugi auto. Ova AS traje 10ak godina! Ako je samo do isofix-a, onda možemo kupiti, zar ne?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    31

    Početno

    Ja mislim, tj nadam se da se Pallas 2fix moze vezati i samo pojasevima.Mi je imamo ali je jos ne koristimo, a imamo i auto bez isofixa.

  40. #40
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Išla sam provjeriti na njihovim stranicama i piše da se sve AS iz serije Pallas mogu učvrstiti i pojasom.
    Jedino upozoravaju da pojas mora biti dovoljno dugačak da prođe i kroz sigurnosni jastuk AS.

  41. #41
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Imajte na umu da takvu sjedalicu bez isofixa morati svaki put zavezati pojasom i kada ju vozite praznu bez djeteta.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 16.06.2014. at 10:04

  42. #42
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    A zna li netko koliko košta ugradnja isofix-a?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Imajte na umu da takvu sjedalicu bez isofixa morati svaki put zavezati pojasom i kada ju vozite praznu bez djeteta.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Za 1300kn koliko smo je platili mi ne smeta ni da je drzim za ruku kad je prazna.

  44. #44
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    http://www.bimaco.net/artikal.aspx?u...-chill&id=1479

    A kako me nervira kad pročitam ovo... 0-3 godine, ma kakve crne tri godine, pa naša je cura mahnito udarala nogama o naslon sjedala već s 11 mjeseci čim je počela klapati i bauljati po kući prvim koracima. Otkud im 3 godine? Ja nikoga ne znam da dijete u ovakvoj sjedalici vozi do starosti 3 godine. I prije nego što smo uzeli ovu AS svi su mi govorili kako je ona iskoristiva oko godinu, godinu i pol. Koga muljaju... 3 godine...

  45. #45
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Zekana, sjedalica je samo sortirana u prodavacev asortiman u kojem su sjedalice od 0-3god. Ovo je sjedalica grupe 0+ i moja djeca mogu jako dugu u njoj biti (mislim na kategoriju, ne konkretno na ovu sjedalicu).

    To sto dijete nogama dodiruje sjedalo nije nikakav znak prerastanja sjedalice 0+.
    Djeci to ne smeta, polozaj zabice im je prirodan. Ako je sjedalica dobro ucvrscena ne bi odgurivanjem u sjedalo mogli moci da ju rasklimaju.

    Djeca se u skandinaviji voze do cetvrte godine u obrnutom smjeru, nogice nadju svoje mjesto.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  46. #46
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Mislim da sam ovdje baš na ROdi pročitala da je dijete kad prohoda (stane na noge) spremno prijeći u kategoriju više i da je normalno ako divlja što "nema kud s nogama". Džabe priče o žabljem položaju, ona nama stvarno od 11og mjeseca života šizove radi u sjedalici, a ranije nije nikako. Vozila se i to je to.

    Stiže nama ovih dana naša nova AS, uzeli baka i dida curi Cybex Pallas 2 fix. Biti će joj udobno dok bude šizila (ako bude šizila, a mislim da hoće barem dio puta) u našem ljetnom proputovanju Bosna i Hercegovina- Hrvatska, a kasnije vjerovatno i Crna Gora.

  47. #47
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dijete je spremno samo i iskljucivo kad tezinom i visinom ispunjava kriterije za sjedalicu iz sljedece kategorije, koja mora biti montirana onako kako pise u uputstvima.

    Tu (SAD) je zakonom propisano da sva djeca moraju sjediti suprotno od smjera voznje do navrsenih 12 mjeseci, a preporuca se da tako ostanu barem do drugog rodjendana (zapravo razmatraju to staviti u zakon). Sto se nogu tice, lijepo se snadju, vec ih nekamo prebace.

  48. #48
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Stigla nama naša Cybex sjedalica sve iz Zagreba... Ljubi ju mama koliko je savršena!

    A sad da mi je to "objasniti" curi... mislim ju malo držati i u stanu pa navikavanje, -dođi, sjedni ovdje da mama čita slikovnice- (obožava svojih 7-8 slikovnica). Jedino me brine sigurnosni jastuk s prednje strane kroz koji i ide remen. Mislim da će ga strgati samo da ga skloni, živčo moj mali! hehehe! No, taktičari smo mi, nešto ćemo već smisliti. Kad već imamo (zasad) shitty auto, nek bude sigurna u njemu, u svojoj maloj sigurnoj fotelji! Ne bi toga bilo tako brzo da se nisu upetljali tetka, baka i dida, opet! (kao i za kolica s 0+ AS)
    Posljednje uređivanje od zekana : 21.06.2014. at 16:27

  49. #49
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja ne bi mjesala stan i autosjedalicu. U stanu ces je pustit nakon nekog vremena kad poshizi, u autu bas i neces....

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Potpisujem S2000. Autostolica nema što raditi u stanu.

    Dijete se nema što navikavati na autostolicu. Ona se montira u auto i dijete mora biti u njoj dok se vozi. I NIKAD ne smije vidjeti da se može drugačije.
    Kao što mama i/ili tata ne mogu voziti ako ne sjednu na mjesto vozača, tako isto se i dijete ne može voziti ako nije pravilno zavezano u stolici.

    No, jako je bitno da mama i tata upravo tako razmišljaju, jer, ako dvoje, bit će, najvjerojatnije, i plača i bune. Neke stvari u podizanju djeteta jednostavno ne smiju imati alternativu. I ako se roditelji striktno drže toga, dijete će prihvatiti. Ako uoči da baš niste sigurni...ha, pametne male glevice to isti čas iskoriste. Radilo se o AS ili bilo čemu u odgoju.

    Naravno da svaki roditelji odluče što im je primarno i toga se drže.

    Kod nas nije bilo cile-mile. Voziti se moramo, daleko smo od svega, a da bi igdje došli, moramo autom, svatko mora sjesti na svoje mjesto i vezati se. BEZ iznimke. Tako od prvog dana.

    AS je dio automobila, i točka. Tako si silno olakšate život.

    Kompromisi se dopuštaju u drugim, manje opasnim dijelovima odrastanja.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •