Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: može li bez životinja

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno može li bez životinja

    do sad a bembo je 22 i po l mjeseca uspjeli smo se suzdržati od mlijeka i sve u svezi krava i njihova mesa, svinjca, jaja, piceka, ribetina .., uz veliku hrpu hrane sa strane napr. krumpir, glutein, paradajzi, orašasto voće i sezami, agrumi i još hrpetina sličnih stvari na koje je klinjo alergičan.... ali smo uživali u puretini, na koju je najvjerovatnije intolerantan, sad da bi mogli napravit jednu terapiju puretinu bi za sad trebalo smanjiti, a u neko vrijeme i potpuno ukinuti na neko vrijeme ( sad to ovisi o svim tim testovima i terapijama). Vjerovatno je intolerantan i na grahorice ( ali to smo smanjili) . Kaj da dete uopće jede, sve kaj mali smije smije i mama, jer je dete cicoljubaca.

    Dete inače voli jesti s prstima, žlicu kao pojam za juhu ili nešto slično ne preferira, ali kad hoće zeme šeflju i sam si uljeva u kljun. Voli videt boje i sam si izbirat kaj bi kad bi.
    Uz njega tu je i 2 malo veće djece i tatek, koji jedu istu hranu ko i on, ali oni smiju još neke dodatke pa svaki dobi kaj još smije uz to.
    Inače volim da se jede sezonski, za dete se sve radi doma.

    Pomoć!

  2. #2
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    jesi li ti konzultirala liječnika i iskreno mu iznjela ovako reduciranu dječju prehranu?!
    Mislim da dijete, a i liječnici to tvrde da dijete do određene dobi ne može biti vegan bez da mu se to očituje na zdravlju jer naprosto ne može probaviti toliku količinu biljne hrane koliko bi trebalo da dobije dovoljno hranjivih tvari.
    Bez mlijeka, jaja, mesa, glutena?!!! Puno puno previše osim ako je maleni toliko alergičan da doista može jesti tako malo stvari, ali on onda bi morao dobivati medicinsku nadohranu preko HZZO-a prema preporukama liječnika

  3. #3
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    A kunici? Jeste se testirali na to?

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    naravno da sam se konzulčtirala s liječnicima, a to kaj je mali alergičan baš se mora pridržavat prehrane bez te hrane

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    kuniće je probal, ali mu baš nisu sjeli , njih nisam još testirala. On je malo teži za dohranu, a ono kaj zavoli ispada da je alergičan ili intolerantan na to.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.05.2012. at 14:34

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Napiši konkretno na papir koje namirnice smije i jede, pa složi nešto, ili možemo mi pokušati složiti.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    ja bi da se javi koja mama veganka ili vegetarijanka, ima ih tu hrpa pa da vidim kak ona hrani svoje dete

  8. #8
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Ja sam lakto-ovo vegetarijanka od treće godine, ali moja djeca jedu sve. (No mi nemamo problema s alergijama pa je to sasvim druga priča.) Može li bez životinja? Na svom primjeru znam da može (zdrava sam), ali ako izbaciš i meso i mlijeko i mliječne proizvode i ribu i jaja i mahunarke i orašaste plodove, kako namaknuti dovoljno bjelančevina? Ja se uopće ne mogu najesti ako mi obrok ne sadrži bjelančevine, a djeca ih trebaju još i više. Da nam je sve ovo nabrojano zabranjeno, mislim da bi bilo jako teško sastaviti uravnotežen jelovnik. Stvarno ne znam čime bih ih hranila. Možda bezglutenskim seitanom.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    zamjene za nešto u principu ne bi ni uvodila jer je pitanje dal je to ono kaj treba ( i opet pitanje dal nema i najmanje gluteina, jer njemu smetaju i tragovi), i uvijek su mi alergični i na te zamjene

  10. #10
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    za alergiju priznajem, ali koji liječnik je dijagnosticirao intoleranciju?

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih otišla kod dobrog nutricioniste u kombinaciji s gastroenterologom (valjda sam dobro napisala), pa neka sastave jelovnik.

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    možda radije klinički pedijatar sa edukacijom iz medicinske nadohrane

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ja sad ne kužim, jeli mali alergičan na SVE to što si nabrojala ili ti ne želiš da on jede određenu spizu?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    za alergiju priznajem, ali koji liječnik je dijagnosticirao intoleranciju?
    intolerancija je čisto laboratorijskih testova napr. http://www.poliklinika-stela.hr/Test..._na_hranu.html, treba još neke stvari napravit da bi se potvrdila

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sad ne kužim, jeli mali alergičan na SVE to što si nabrojala ili ti ne želiš da on jede određenu spizu?
    na to kaj sam nabrojala je alergičan, ništa čudno nije jedini na svijetu, ali takvih je stvarno malo

    pikula a gdi rade klinički pedijatar sa edukacijom iz medicinske nadohrane

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    intolerancija je čisto laboratorijskih testova napr. http://www.poliklinika-stela.hr/Test..._na_hranu.html, treba još neke stvari napravit da bi se potvrdila

    testovi intolerancije su u rangu bacanja graha. koji put pogode, ali nemaju neke čvrste temelje, tako da bih se rađe konzultirala s gastroenterologom nego bolesno skupim bespotrebnim testovima

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    mi smo radili prek jedne druge jeftinije metode

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    na to kaj sam nabrojala je alergičan, ništa čudno nije jedini na svijetu, ali takvih je stvarno malo
    Pa pitam samo.
    Nisam još čula da je netko alergičan na toliko vrsta mesa, mlijeko, jaja, ribu...pa mi je bilo neobično

  19. #19
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo radili prek jedne druge jeftinije metode
    U Klaićevoj imaš odličnog gastroenterologa i nutricionistu.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    bez brige mi smo tam u tretmanu godinama to je odgovor za gastriča i nutričku, pitala sam pikulu za njenog kliničkog pedijatra.

    a rekla sam da sam test intolerancije radila jeftiniju verziju

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pitam samo.
    Nisam još čula da je netko alergičan na toliko vrsta mesa, mlijeko, jaja, ribu...pa mi je bilo neobično
    ja nisam znala da postoji alergija na krumpir, dok nisu rekli da mi to klinac ima, evo vidiš koliki ljudi žive u zabludi

  22. #22
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Da ali intolerancija i alergija nije isto! I nece mu nista biti od krumpira , ta reakcija znaci da ce ga samo malo sporije probaviti! Ja sam po tim testovima intolerantna na bar 20 namirnica, za neke sam sama skuzila, poput mlijeka, a na druge he, pa ! Moj internista prijatelj se isto slaze da niti jedan dr ne prati te testove !

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    apsolutno. niti jedan liječnik kojem je stalo do pacijenta, neće ga poslati na testove intolerancije.
    a jeftiniji ili skuplji testovi intolerancije su isti d.rek.

  24. #24
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Da ali intolerancija i alergija nije isto! I nece mu nista biti od krumpira , ta reakcija znaci da ce ga samo malo sporije probaviti! Ja sam po tim testovima intolerantna na bar 20 namirnica, za neke sam sama skuzila, poput mlijeka, a na druge he, pa ! Moj internista prijatelj se isto slaze da niti jedan dr ne prati te testove !
    Klinji je potvrdjena alergija na krumpir. Kako mu nece nista biti ako to jede??

    Intolerancija je na puretinu.

    Pitanje za vas koji se kuzite u te testove, uzroke, posljedice.....
    Ako je intolerancija, to znaci da tijelo samo duze probavlja ili?

  25. #25
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ako je dijete testirano na alergije i utvrđene su iste i ako je dijete testirano na intoleranciju
    to znači da dijete nešto muči i da ima problem? Ili stvarno mislite da se to radi tako samo??

    Alergije izazivaju trenutne reakcije, a intolerancija je nešto što se ne može uočiti jer su to zakašnjele reakcije.
    Ništa se spektakularno neče dogoditi odmah po konzumiranju intolerantne namirnice već kasnije, znači
    događa se ono zbog čega se je dijete i testiralo.
    Kod nekih je to dermatitis, ekcemi, bolovi u trbuhu, nadutost, grčevi, proljev, povraćanje, nemir, a ima toga još puno.
    Eliminiranjem tih namirnica na određeno vrijeme pokušavamo oporaviti crijeva kojima fale enzimi koji probavljaju te namirnice,
    jer kada nam fale hrana se ne probavlja i dolazi do poteškoća.
    Naravno, to je samo mali dio cijele priče, a o tome znaju više samo oni koje je potreba i sila natjerala da se testiraju.

    npr. moje jedno dijete ima probleme i poteškoće, a dok drugo dijete za sada hvala Bogu nema i ne pada mi na pamet
    testirati ga dok je sve u redu.
    A isto tako sam sigurna da može biti da je intolerantan na nešto kao i većina nas, ali razlika je u tome da netko dobro podnosi
    i nema izražene probleme, dok netko drugi ne podnosi i muči sa sa bolovima te ima smetnje u svakodnevnom životu.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    A bijela riba? Da li je alergičan na ribu? Moji su dugo jeli samo ribu dok smo uvodili namirnice, meso sam počela davati puno kasnije od tablica, ali su se zato najedali riba do mile volje i to mi je bilo ok. Počela sam s mesom zato jer su obojica imali nisko željezo, a to zna bit problem i kod dohrane i kod vegana.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    riba nikakva ne dolazi u obzir, mojem je željezo ok

  28. #28
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    zbog čega ne dolazi u obzir riba?
    ne znam konkretno nikog, ali znam da se kod nemogućnosti potrebne prehrane za rast i razvoj iz medicinskih razloga prepisuje medicinska nadohrana, trebao bi te uputiti liječnik specijalist koji ti je preporučio tako žestoko reduciranu prehranu.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    pikula zbog alergije na istu.

  30. #30
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ali znam da se kod nemogućnosti potrebne prehrane za rast i razvoj iz medicinskih razloga prepisuje medicinska nadohrana, trebao bi te uputiti liječnik specijalist koji ti je preporučio tako žestoko reduciranu prehranu.
    X
    Ovo je jelena.O jako važno.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    apsolutno. niti jedan liječnik kojem je stalo do pacijenta, neće ga poslati na testove intolerancije.
    a jeftiniji ili skuplji testovi intolerancije su isti d.rek.
    a kako ces skuziti intolerancije?

    da se u principu dio problema pokriti uzimanjem enzima ali se tijelo prvo treba ocistiti 4-6 mjeseci

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •