Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: mesna štruca

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno mesna štruca

    ne snalazim se baš sa mljevenim mesom, skoro nikad ga ne koristim
    i sad imam neku hrpicu, pa mi palo na pamet da probam ovo napraviti
    danas, naravno

    mnolim recepte, ali da ne zahtijevaju da se sastojci namaču i natapaju satima/danima... jer toga nema
    i da ne zahtijeva "kruh od prekjučer", jer ni to nemam
    znači, neki recept za koji sastojke danas mogu naći u dućanu

  2. #2
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ja mesu dodam kapulu, peršin, sol, papar, krušne mrvice, malo kruha natopljenog u mlijeko... Nekad i bez kapule.
    (ovo sve pišem iz iskustva od pripremljene ravno tri mesne štruce i četiri polpete )

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne radim često mesnu štrucu, čak što više, vrlo rijetko, ali bih stavila slijedeće:
    - meso, jaje, sol, papar, može i malo crvene paprike, crveni i bijeli luk (oba stisnem kroz stiskalicu za luk, bit je da je sitno), može kruh i krušne mrvice po potrebi, ali ako nemam kruha stavim zobene pahuljice.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji su obožavatelji, pa ja to radim često u svim pojavnim oblicima.

    Ako radim s puretinom, ne stavljam krušne mrvice nego zobene pahuljice (i to dosta, na 400 g mesa stavim 4-5 jušnih žlica, čak i više; može se prethodno namočiti ako želiš da bude mekše, ali i ne mora), svježe jaje, luk, češnjak, peršin, malu žličicu crvene paprike... naravno sol i papar, a dobro je u krto meso dodati i žlicu ulja. Moj mlađi obožava tvrdo kuhana jaja, pa ja obično stavim 3-4 kuhana jaja unutra. Moja mama bi unutra sigurno uvalila još žlicu-dvije kosanog dimljenog špeka, ali ja obično radim bez toga.

    Ako radim s junetinom ili miješanim mesom, izdrobim 4-5 šnita dvopeka, zalijem vrućom vodom (može i mlijekom), dodam ostale začine kao i gore, preskočim ulje i to je to.

    Ne pečem u plehu nego u keramičkoj pravokutnoj posudi u koju mi taman stane bez lufta, tako da štrucu ne oblikujem nego ona poprimi oblik posude (to znači da smjesa može biti mekša) i ne raspuca se pa jaja ostanu u mesu i ne izviruju van. Posudu namažem uljem, posipam prezlima i uvalim unutra kuhana jaja, pa dodam meso da prekrije jaja. GOre stavim grančicu ružmarina, tako da daje fini miris, a poslije se može baciti.

    Pečem prvo na jakoj vatri cca 10 min da se napravi korica, pa još nekih pol sata (možda i malo manje) i to je to. Pred kraj pečenja može se zaliti sa 2 žlice bijelog vina, tko voli.

    Eto, valjda nisam ništ zaboravila.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, da... radim ja i Terezinu štrucu - ta se puni nadjevom od grisa i jaja. Istina, dugo već nisam otkad se ustanovilo da mm ima malo povišene masnoće, pa se držimo puretine, ali evo kako ide.

    Meso se zamijesi na isti način, a u zdjelici se zamiješa 3-4 sirova jaja s isto toliko jušnih žlica grisa i malo soli, pa se ostavi da nabubri. Meso se razvalja na foliju ili najlon u oblik pravokutnika, premaže se nadjevom od grisa i zarola u roladu, pa se pomoću folije premjesti u pleh. Za ovo treba biti miješano meso jer se od suhog mesa obično raspuca. Tijekom pečenja treba premazivati vrhnjem. Ovo se peče u klasičnom plehu, a kad ispusti masnoću, okolo se može staviti krumpir. Peče se cca 10 min bez krumpira, a onda frk krumpir unutra i peče se sve zajedno do kraja.

  6. #6
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su obožavatelji, pa ja to radim često u svim pojavnim oblicima.

    Ako radim s puretinom, ne stavljam krušne mrvice nego zobene pahuljice (i to dosta, na 400 g mesa stavim 4-5 jušnih žlica, čak i više; može se prethodno namočiti ako želiš da bude mekše, ali i ne mora), svježe jaje, luk, češnjak, peršin, malu žličicu crvene paprike... naravno sol i papar, a dobro je u krto meso dodati i žlicu ulja. Moj mlađi obožava tvrdo kuhana jaja, pa ja obično stavim 3-4 kuhana jaja unutra. Moja mama bi unutra sigurno uvalila još žlicu-dvije kosanog dimljenog špeka, ali ja obično radim bez toga.

    Ako radim s junetinom ili miješanim mesom, izdrobim 4-5 šnita dvopeka, zalijem vrućom vodom (može i mlijekom), dodam ostale začine kao i gore, preskočim ulje i to je to.

    Ne pečem u plehu nego u keramičkoj pravokutnoj posudi u koju mi taman stane bez lufta, tako da štrucu ne oblikujem nego ona poprimi oblik posude (to znači da smjesa može biti mekša) i ne raspuca se pa jaja ostanu u mesu i ne izviruju van. Posudu namažem uljem, posipam prezlima i uvalim unutra kuhana jaja, pa dodam meso da prekrije jaja. GOre stavim grančicu ružmarina, tako da daje fini miris, a poslije se može baciti.

    Pečem prvo na jakoj vatri cca 10 min da se napravi korica, pa još nekih pol sata (možda i malo manje) i to je to. Pred kraj pečenja može se zaliti sa 2 žlice bijelog vina, tko voli.

    Eto, valjda nisam ništ zaboravila.
    A kasnije izvrneš pa režeš?

    Ja sam je jela 2x kod mm-ove tete koja je jako cijenjena po kuhanju, ali mi uvijek bude strašno teška, kao da imam kamen u želucu nakon ručka. Kako to izbjeći, znači li da bude previše masnoće, ili?

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Štruca je teška kad je od svinjetine. Ova s puretinom nije teška. Za svaku vrijedi isto - povećaš udio žitarica i smanjiš udio luka (ja ne stavim više od četvrtine srednje glavice na 400-500g mesa). Obavezno staviti ružmarin ili lovorov list dok se peče, da poveća probavljivost.

    Što se tiče pečenja u kalupu (kaseroli), ja to ne izvrnem, samo režem. Imam mali keramički kalup cca 25 x 15 cm, možda i manje. Dugačak je kao A4 papir i malo uži. Dok se peče, to se obično lagano odvoji po rubovima. Korica je samo odozgora. Trik sam vidjela na nekakvoj reklami za multipraktik kako pripremaju i meso i sve sastojke u mikseru, pa odmah bez bilo kakvog oblikovanja frk u kaserolu! Gotovo za 2 minute, a melješ unutra pureće ili pileće bijelo meso! Nisam probala jer je moj multipraktik 25 godina star i nož više nije dovoljno oštar za to, ali sigurno bi išlo s novijim aparatom.

    Vidjela sam i na jednoj fešti da su ispekli mesnu štrucu u standardnom plehu (35 cm dugački pravokutni) sa jajcima u 2 reda - valjda je bilo kila i pol mesa, a bilo je dosta za cijeli čopor ljudi.

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi to doma radimo često, brzo je i fino.
    Osobno ja korisitim mljevenu puretinu, to je nekako najlakše meso, ali opet, ako imaš nekaj drugo, kaj imaš.
    U meso stavim luk, sol, papar, jaje, peršin, češnjak. Zamjesim, stavim meso na foliju ili na onaj prozirni papir.
    Rasporedim to meso po foliji kao da radim štrudlu i onda punim onim kaj imam...Šunka, sri, panceta, pršut, ma kaj ti padne na pamet, kaj voliš, može i neko povrće, može gljive...Zarolam pomoću folije i ubacim u vatrostalnu posudu. Premažem maslinovim uljem i to je to. Bude jako, jako fino.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Taman sam napisala na drugoj temi (nisam skužila da je ova otvorena) da radimo po ovom receptu: http://www.coolinarika.com/recept/gurmanska-struca/ . S tim da ili ne stavljam kuhana jaja ili eventualno jedno i ako imam dodam svježu crvenu papriku narezanu na kockice.

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    p.s. ako niste znali (vejrojanto jeste, ali za svaki slučaj) u purexovim dućanima je kila mljevene puretine 28kn, Oakiranja su cca 70dkg i to je manje od 20kn. Ručak za prste polizati a jeftino.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam nedavno radila pureću roladu i bila mi je presuha (sama sam mljela file tako da je bila samo od bijelog mesa).
    Probat ću dodati malo ulja u smjesu drugi puta!

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    hvala, žene
    ja imam silikonski kalup, pa bih ga danas htjela isprobati (dobila ga na nekoj prezentaciji nečega)

    nemam mrvice i nemam kruha (ajme, mora da to super zvuči), pa ću staviti zobene
    i jaje
    i začine
    pa će valjda nešto ispasti

    ana, gdje ti je taj purex
    iako, kad vidim x u nečemu što ima veze s hranom, odmah me asocira na nešto umjetno

  13. #13
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Mima stavi namočene zobene pahuljice i malo ribane mrkve, meni je onda puno ukusnija i mekša
    Posljednje uređivanje od kinder : 23.05.2012. at 09:51

  14. #14
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ovo je baš topik za mene
    nikad nisam radila mesnu štrucu, a jako je volim jesti (ali samo ako je od puretine)

    Peterlin, :duboki naklon:

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    @kinder, probat ću sa zobenima! Zadnji puta sam bila stavila prezle.

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    @kinder, probat ću sa zobenima! Zadnji puta sam bila stavila prezle.
    Probaj, ja zobene stavljam u "sve": u faširance, štrucu, kod pohanja, variva, saft,...

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    @kinder, probat ću sa zobenima! Zadnji puta sam bila stavila prezle.
    Pitanje glasi - da li je štruca bila presuha ili pretvrda? Ako je pretvrda, možda treba dodati tekućine, mlijeka ili vode, jer i zobene pahuljice i kruh (prezli, dvopek, svejedno) treba namočiti da sirova smjesa mesa i žitarica bude onak odurno gnjecava (e, jesam opisala... katastrofa). Tijekom pečenja vlaga ispari i štruca ostane taman...

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja ih stavljam u dosta stvari, npr. u popečke od povrća (recimo blitve), ali evo u štrucu mi nije palo na pamet, probat ću.

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma nije, purex ti je ona domaća firma kaj prodaje piceke i pure. Ima ih na Dolcu. Meso je drugačije od onog koje ima za kušiti po marketima i koje je opuno skuplje. Iskreno, meni i sočnije, nije uopće suho, ali možda to jaje i to maslinovo ulje poprave dojam suhoće. Mesni osobno su druga mesa za štruce preteška i ubiju nekako okus onoga kaj se stavi unutra. Puretina je blaga pa sve to skupa bude puno finije. Mogu se i šparoge staviti unutra, am što god, stvarno ne treba neke kerefeke izvoditi oko same pripreme.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    hvala, žene
    ja imam silikonski kalup, pa bih ga danas htjela isprobati (dobila ga na nekoj prezentaciji nečega)

    nemam mrvice i nemam kruha (ajme, mora da to super zvuči), pa ću staviti zobene
    i jaje
    i začine
    pa će valjda nešto ispasti

    ana, gdje ti je taj purex
    iako, kad vidim x u nečemu što ima veze s hranom, odmah me asocira na nešto umjetno
    Ne bih te htjela odgovarati jer nemam iskustva sa silikonskim posuđem (baš nikakvog) ali Zdenka2 se svojevremeno žalila da ne može istjerati miris mesne štruce iz silikonskog kalupa, pa smo savjetovali što učiniti...

    Budi oprezna s tim jer kolači se peku na 180 ili 200, a kad pečemo meso skloni smo nafrljiti i višu temperaturu. I dojavi rezultate, baš me zanima isplati li se nabaviti silikonske kalupe (u Lidlu i prečesto dođem u napast).

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovo meso koje imam je miješano
    850 g

    ali
    rok trajanja 23.1.2012.
    LOOOOL
    jel to ok ako je bilo zamrznuto prije tog datuma?
    ili da bacim?
    onda ništa od štruce

  22. #22
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ovo meso koje imam je miješano
    850 g

    ali
    rok trajanja 23.1.2012.
    LOOOOL
    jel to ok ako je bilo zamrznuto prije tog datuma?
    ili da bacim?
    onda ništa od štruce
    Purex-firma iz Hrvaca

    Ne trebaš bacati, samo ti napravi svoju štrucu.

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nikad pravila i nikad jela
    apri, pozovi me na ručak

  24. #24
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    rok trajanja 23.1.2012.
    LOOOOL
    jel to ok ako je bilo zamrznuto prije tog datuma?
    Ako je bilo u ledu od prije tog datuma do sada, sve je ok. Pa za to i služe zamrzivači. Rok trajanja gledaš ako je meso bilo u normalnom frižideru, a zaleđeno meso ljudi drže i po više mjeseci.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne, ne
    stavljeno je u zamrzivač barem nekoliko dana prije
    jer je kupljeno ful friško

    magriz, pa znaš da moji ručkovi nikoga ne mogu zasititi
    ali, bujrum!

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ovo meso koje imam je miješano
    850 g

    ali
    rok trajanja 23.1.2012.
    LOOOOL
    jel to ok ako je bilo zamrznuto prije tog datuma?
    ili da bacim?
    onda ništa od štruce
    Pa kaj nisi zapisala datum zamrzavanja LOOOOOL ?

    A sad ozbiljno - ako se ne varam, u uputama za hladnjak/zamrzivač piše da u odjeljku sa *** (najniže temperature) možeš držati meso do 12 mjeseci.

    Bit će fina ta štruca, kak god bilo. To je hrana koja sve podnosi, što god uguraš unutra (gdje je onaj smajlić koji se oblizuje?)...

  27. #27
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    magriz, pa znaš da moji ručkovi nikoga ne mogu zasititi
    ali, bujrum!
    svaka škuža nađe muža

  28. #28
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    štrucu nikad nisam radila (djeluje mi preteško - možda me nagovorite) ali od faširanog volim:

    Muffin faširanci

    Krupno naribati 2 male mrkve i 1 tikvicu, ocijediti. Staviti u zdjelu s 500g faširanog, šalicom mrvica, pola naribanog luka, pasiranim paradajzom i 1 jajem. Promiješati rukama. Rasporediti u kalup za muffine, utisnuti rukom. Peći oko 20 minuta na 210°.
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 23.05.2012. at 10:48

  29. #29
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemam tikvicu
    može krastavac?
    :zubo:

  30. #30
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ocijedi ga

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj ovo mi super zvuči - već dugo želim isprobati faširance u kalupu za muffine.
    Ali moram kupiti novi kalup za muffine, stari sam sav izgrebala.

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ocijedi ga
    ne, kupit ću tikvicu
    i fakat ću to napraviti za ručak
    i juhu od mahuna
    i salatu od krastavaca

    ako ne bude valjalo, znaš gdje ću se osvetiti

  33. #33
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    wc školjka u spavaćoj sobi?

  34. #34
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vrlo praktično
    pogotovo pod stare dane

  35. #35
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    koliko ispadne ovih muffin fasiranaca?

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    od 850 g mesa i svega pripadajućega (ja nisam stavila rajčicu, ali sam stavila zobene pahuljice umjesto krušnih mrvica), ispadne 15 velikih mafina
    još se peku

  37. #37
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    jel treba kalup za maffine nauljiti?

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    treba
    ali svejedno su neizvadivi
    i to im je jedina mana

    okus - savršen
    ono, jela bih svaki dan

    ja sam malo modificirala recept:
    850 grama mesa (miješanog)
    šalica zobenih pahuljica (namočila ih u jogurtu)
    ribana veća tikvica
    dvije ribane mrkve
    dva jaja
    dvije žlice kosanog peršina
    4 režnja češnjaka
    sol
    mljeveni papar
    krušne mrvice (jer mi se činilo gnjecavo, a hajvica je rekla da ne smije biti)

    i stvarno je fantastično
    ali, sjedeći put bih, zbog teškog vađenja iz (nauljenog) kalupa - ipak pekla u silikonskom kalupu

    ovo je izgledalo ko neuspjele ručne bombe
    Posljednje uređivanje od apricot : 23.05.2012. at 18:48

  39. #39
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    evo upravo pojedeni...nisam uljila kalup jer sam odgovor vidjela prekasno.
    Meni se vade iz kalupa bez problema, prekrasni su i ukusni. Drug put cu ipak na sitnije naribati mrkvu/tikvicu inace je za 5

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih te htjela odgovarati jer nemam iskustva sa silikonskim posuđem (baš nikakvog) ali Zdenka2 se svojevremeno žalila da ne može istjerati miris mesne štruce iz silikonskog kalupa, pa smo savjetovali što učiniti...

    Budi oprezna s tim jer kolači se peku na 180 ili 200, a kad pečemo meso skloni smo nafrljiti i višu temperaturu. I dojavi rezultate, baš me zanima isplati li se nabaviti silikonske kalupe (u Lidlu i prečesto dođem u napast).
    Volim Lidl, ali njihove silikonske kalupe sam bacila. One crvene. Kolač (kuglof) je bio izvana kao staklen, a ostalo je smrdilo po plastici. Imam neke kupljene u Quelleu i ti su OK.

  41. #41
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hm. Moja mesna struca nikad ne ide ni u kakav kalup, vec se pece u obicnoj tepsiji. I nista joj ne fali. Unutra uguram i jedno dva tvrdokuhana jaja, ovisno o velicini struce.

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Hm. Moja mesna struca nikad ne ide ni u kakav kalup, vec se pece u obicnoj tepsiji. I nista joj ne fali. Unutra uguram i jedno dva tvrdokuhana jaja, ovisno o velicini struce.
    Ma sve se tako rade, ali onda je moraš oblikovati. Ove u kalupu su brzinske.

  43. #43
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma ja moju zarolam i tutnem u vatrostalnu. Brzo je i jednostavno! I ne ljepi se.

  44. #44
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    ja volim oblikovanu štrucu, ima puno korice
    Ana.m. ovaj tvoj recept mi se čini odličan, jako efektan za napraviti recimo za neke goste(čitaj unaprijed)

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    ja volim oblikovanu štrucu, ima puno korice
    Ana.m. ovaj tvoj recept mi se čini odličan, jako efektan za napraviti recimo za neke goste(čitaj unaprijed)
    Čovječe, ne bi vjerovala koliko se ljudi može najesto od 66 dkg mesa

  46. #46
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja oblikujem štrucu rolanjem u backpapiru i bude ljepa štruca baš kao krušćić bez kalupa
    ne stavljam jaje samo ribano povrće, zobene i mljeveno meso puretinu ili junetinu

  47. #47
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa da, ja moju ili zarolam ili oblikujem u valjak. Ne bacam amorfnu masu u tepsiju.

  48. #48
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Hm...imam i ja mljevene puretine u frizeru. Je li vam ta mesna štruca glavno jelo? Ono...mesna štruca + salata? Ili treba i neki prilog?

  49. #49
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hm...imam i ja mljevene puretine u frizeru. Je li vam ta mesna štruca glavno jelo? Ono...mesna štruca + salata? Ili treba i neki prilog?
    Pa kako kome. Meni je ok i samo sa salataom, ali je ok i s pire krumpirom, paradajz sosom, ili umakom od gljiva i salatom.

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas uvijek ima priloga - dakle mesna štruca + recimo krumpir + kuhano povrće + salata.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •