Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Astaxanthnin - antioksidans

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno Astaxanthnin - antioksidans

    Jaki antioksidans, posebno ga preporučuju u preventivnoj zaštiti od sunca.
    http://www.eye-exercises-for-good-vi...xam-chart.html
    U nekoj studiji sam vidjela da djeca starija od 6 godina, mogu uzimati 1mg dnevno.

    Ima li tko šta protiv Astaksantina

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Ja nemam apsolutno ništa, tko koristi betakaroten a na suncu izgori, astaksantin pomaže!!!

    Meni ga je preporučila farmaceutkinja i te godine kada sam ga pila nisam pocrvenila niti izgorila na suncu, inače sam jako svjetle puti, svjetlih očiju i kose tako da uopće ne bih smjela na sunce. Jednom pod kurom astaksantina sam slučajno bila cijeli dan na suncu bez kreme (ne sjećam se ni kako ni zašto) ali nisam uopće izgorila.

    Znam da ga TRUDNICE NE SMIJU konzumirati (rekla mi žena u twinlabovom savjetovalištu), preporuča se nekoliko mjeseci prije izlaganja suncu, ja sam ga pila od cca 6mj. svaki drugi dan po 2,3 mj. i lijepu boju bih dobila bez da bih izgorila

    Za djecu ne znam da li je preporučljiv, raspitajte se, koristila sam twinlabov i u 7,8mj. je razgrabljen po ljekarnama i preporučam kupiti čim prije.

    UKRATKO:

    Što je astaksantin?
    Astaksantin je aktivni sastojak alga koji ih štiti od sunčeve svjetlosti. Najobilniji izvor astaksantina je alga Haematococcus pluvialis, a u prirodi ga također pronalazimo i u crvenoj boji lososa i škampa (kozica). Astaksantin je karotenoid, tj. prirodan spoj koji voću i povrću daje narančastu, žutu i crvenu boju. Astaksantin je izuzetno moćan antioksidans. Rastući broj istraživanja pokazuje njegovu antioksidativnu snagu, koja prelazi čak i onu do sada poznatih odličnih antioksidansa - vitamina C, vitamina E, beta-karotena i drugih karotenoida. Ovaj spoj pomaže u zaštiti od štetnih djelovanja zagađenja, ultraljubičastog zračenja, i imunološkog naprezanja.
    Povljni učinci na opće stanje zdravlja organizma
    Prirodni astaxanthin je iznimno moćan antoksidans. Laboratorijske usporedbe apsorpcije slobodnih radikala pokazuju da astaxanthin iz BioAstina ima 550 puta snažnije djelovanje od vitamina E i deset puta snažnije djelovanje od beta-karotena. Ovaj spoj pomaže u zaštiti od štetnih djelovanja zagađenja, ultraljubičastog zračenja, i imunološkog naprezanja.

    Čini mi se ovo gore krivi link, ja ću evo staviti koji naš:

    http://zdravlje-prehrana.com/astaksa...ji-karotenoid/

    http://www.agram89.com/ispis.php?ID=129 (ja sam pila ovaj complex jer je nešto jeftiniji cca 120kn, jači je preko 200kn)

  3. #3
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Da, krvi link, od prijašnjeg posta. prekasno za promjenu, pa evo dodatak:
    http://www.biovega.hr/index.php/hr/d...ni/astaksantin

  4. #4
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Zakaj bi imao netko nešto protiv astaksantina ili bilo kojeg drugog mikronutrijenta.
    Samo im se ne treba pripisivati nepostojeća svojstva i previše očekivati od njih.
    Naravno, pitanje je koliko je opravdano uzimanje preparata u obliku suplemenata.
    Sva navedena svojstva večine dobrih, korisnih, lijepih i zdravih suplemenata ničime ne opravdavaju dodatno uzimanje istih putem tabletica, jer većini ljudi nije potrebno dodavati ih prehrani jer sasvim dovoljne količine dobiju uobičajenom prehranom.
    Kaj ne?

  5. #5
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Da, većini vjerojatno nije, ali pričamo o onima koji imaju određeni zdravstveni problem.
    U stvari ne znam, npr. možda baš svi trebamo bolju zaštitu od UV zračenja.
    Ovdje se može skinuti opsežna knjižica na tu temu "Natural Astaxanthin: King of the Carotenoids".
    Javi šta misliš, ako je pročitaš: http://pdfzip.com/natural-astaxanthi...rotenoids.html#

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Budem.

    Letimičnim pregledom nisam vidio da citira studije koje bi dokazale da je zdravim ljudima potrebno nadoknađivati karotenoide astaksantinom, niti da je dokazano djelotvoran u liječenju ijedne bolesti.
    Također, Bob Capelli i Gerard Cyscewski su potpredsjednici Cyanoteha, najvećeg svjetskog proizvođača astaksantina, što i automatski pobuđuje sumnju u ispravnost i nepristranost interpretacija znanstvenih i neznanstvenih radova koje citiraju.

    http://people.forbes.com/profile/ger...cysewski/24736
    http://people.forbes.com/profile/robert-j-capelli/24740

    Ali pogledat ću malo detaljnije kad stignem.

    Smijem li pitati zašto pitaš za astaksantin?
    Misliš li da tebi trebaju te tabletice?
    Ili tvom djetetu?

  7. #7
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ok za odrasle ako je potreba,
    ali ja bih djeci pravi, čak i termički neobradeni kakao i
    niz drugih takvih zdravih namirnica.
    Npr napraviš čokoladne praline sa takvim nezaslađenim kakaom,
    kokosov maslac, mrvu vanilije i sladilo po želji.
    Fina zdrava bombica

  8. #8
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Za mene i nju.meni jer imam izrazito osjetljivu kozu na sunce.njoj zbog ociju.dr u belgiji koja joj je operirala mrenu uzrokovanu uveitisom tj.kronicnom upalom sarenice, je rekla da su njeni ocni problemi trigerirani uv zracenjem najvjerojatnije.

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    što ta oftalmologica u Belgiji kaže o potrebi za astaksantinom kod kćeri?

  10. #10
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Nismo je ni pitali o tome, a nisam pitala ni naše oftalmologe, najviše jer se nema vremena za takve stvari, znaš kako je, pored svega da davim još i s tim, baš se oni imaju vremena i želje baviti astaksantinom, pogotovo kirurzi.
    Iako u principu sama nešto saznam i ispitam, pa ih onda informiram. Za curcumin postoji studija oftalmologa iz Genove o učinkovitosti kod uveitisa. U dogovoru s proizvođačem i oftalmologom odredili smo dozu i nabavili taj curcumin NorFlo iz Genove i probali.
    Ona je prošla operaciju mrene bez oralnih kortikosteroida, što je inače must, i nije imala uopće upalu nakon operacije, što je gotovo nevjerojatno, a i dobivala je minimalnu dozu kapi ikad primjenjenu kod djeteta s uveitisom nakon operacije. Šta je pomoglo ne znam, možda bi i samo od sebe bilo tako, iskreno ne znam.
    No osjetljiva je na sunce, iako nosi šiltericu, kvalitetne sunčane naočale.., ali eto želim i bolju UV zaštitu iznutra ako je safe.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •