Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: barokomora

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno barokomora

    ponovo pokusavamo organizirati barokomoru i ispada da mi je to najlakse izvesti ili u zagrebu ili u puli

    za pulu me muci smjestaj, trebala bih kucu (ili apartman) u koji smiju psi i macke i trebala bih na 5-8 tjedana

    centar za hbot je
    Poliklinika za baromedicinu OXY PULA
    Kochova 1a
    52100 Pula

    da li neko ima ideju u kojem dijelu pule je to, gdje su mi u blizini neke kuce gdje je plaza, plaza na koju smije pas i gdje se moze dobro jesti

    da li u puli postoje ducani sa zdravo hranom? restorani za vegeterijance?

  2. #2
    Bright avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    stray-cat javi mi se na pp, iz Pule sam

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako ti je zgodnije, barokomora je i u Crikvenici, na deset metara od plaže i mora.
    http://www.oxy.hr/index.php?id=132_0_0_1_0_0
    Ako ti trebaju detalji, možeš na pp. Ja sam relativno blizu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, i mi sam iz Pule, neki tvoji postovi su nam jako pomogli u prvim snalaženjima sa novim problemima i ako ti je potrebno pomoči ćemo ti u svim informacijama i organizaciji smještaja u Puli
    Lp

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj simeb prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, i mi sam iz Pule, neki tvoji postovi su nam jako pomogli u prvim snalaženjima sa novim problemima i ako ti je potrebno pomoči ćemo ti u svim informacijama i organizaciji smještaja u Puli
    Lp
    Ovakve postove je baš lijepo pročitati. Svaka čast!

  6. #6
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://imenik.tportal.hr/show?action..._poi=249014923 evo karte pule gdje ti se vidi položaj bolnice. Blizu ti je Veruda, tamo su lijepe plaže. Ali tamo je smještaj vjerojatno dosta skup.
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 25.05.2012. at 09:26

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    hvala simeb

    islo bi nas 3-4 obitelji sa autisticnom djecom a mozda nas se skupi i vise.

    mozes mi se javiti na mail iki@xs4all.nl

    mi to planiramo tek za sljedece ljeto jer treba skupiti lovu za 6-8 tjedana iznajmljivanja kuce (ja vucem psa i macke), nasa su djeca u razliitim intenzitetima autizma pa znaju biti i bucni i svakakvi. 1 ulazak u barokomoru je 500 kuna a treba ih 40 u komadu pa mi treba vremena i ekstra posao da skupim toliki novac

    treba nam i fizioterapeut po mogucnosti za senzorsku integraciju pa ako imas nekog za prepouruciti zahvaljujem se unaprijed

    dvoje djece bi trebali i logopeda

    (znamo da sve placamo iz vlastitog dzepa)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    bili smo u puli, dr. franolic nas je osobno primio i tocno osjecam da mi on treba da sebastian ode korak dalje. apsolutno zna sto nam treba

    ono sto ce tesko ici je uvuci klince koja losije suradjuju unutra da odrade 40 tretmana po 60 minuta

    pula me shockirala, grad je unakazen stihijskom gradnjom i nemam u biti pojma kako da tamo izdrzimo 8 tjedana

    sime je bio perfektan domacin sebastianu, svukud ga je odveo i svasta mu pokazao

  9. #9
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    evo dižem temu jer smo upravo čuli koliko osu barokomore korisne za našu dječicu s komunikacijskim i senzoričkim teškoćama.

    sestra koja radi kod neuropsihijatrice koja se bavi s djecom s autizmom je rekla da je vidjela "čudesne" rezultate nakon tromjesečne kure.

    mi bi bili sretni i s manjim od čudesno...

    na popisu barokomora na jednom portalu za ronjenje su nabrojane ova u puli, u dubravi, splitu, crikvenici i dubrovniku.
    ali mi smo našli još jednu u kneza mislava u Zg. Jel netko bio tu?

    Čini mi se nemoguće dobiti Leona da uđe unutra i da bude 60minuta unutra, sam!!! Kako ste vi to riješili?

    Ima li netko iskustava - savjeta - bilo što?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pa zar ne može pratnja unutra?

  11. #11
    natilalimaci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar ne može pratnja unutra?

    ove koje sam tu u ZG vidjela na slikama su kao okrugli ležeći tunel za jednu osobu. Nema šanse da stane dvije. A ne bi se čudila da žele naplatiti i roditelju. Čitala sam da vani djeca s posebnim potrebama idu s roditeljima koji ništa ne plate.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad ne znam kakva je to komora, ali u nešto slično je išao moj klinac u Helenu ( slanu kapsulu) u princip je bio taki da je roditelj ležao na boku, s dete u polukrilu

    ovo bi trebala bit ta tvoja http://www.poliklinikamarija.hr/barokomora.asp, Helena http://www.poliklinika-helena.hr/home/fotogalerija, jedina razlika u ovoj čini mi se priči je akj se u barokomoru ulazi s boka, a u slanu kapsulu sa strane diže se poklopac). Inače u Slanoj kapsuli se postepeno uvodi dete u terapiju od 10-20 minuta, moj je prvih par puta plakaj , a posle se nije dal iz nje. Uvijek je mogal zet kakvu igračku ili knjigu za čitanje ( pa smo uzimali pretežno brod s tarzanom i par životinja koje su skakale gore dole, penjale se poo jarbolima), ili 2-3 knjige koje smo čitali

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    u puli je prava barokomora koja se koristi i kod dekompresije za ronioce. pod pritiskom se ide na 100%kisik i doktor Franolic je specijalist za hipobraicnu medicinu. ovo sto si ti linkala je recimo losija varijanta i ucinak je slabiji

    http://www.zdrav-zivot.com.hr/index....cistim_kisikom

    proslo smo ljeto zbog barokomore isli u pulu, proveli koma godisnji odmor u medulinu i u biti ne bih prezivila 2 mjeseca u puli koliko god me doktor odusevio. idealna bi kombinacija bila da se dr. Franolice preseli negdje u blizinu odlicnog hotela gdje bi mogli pregurati 8 tjedana i odraditi inicijalnih 40 tretmana
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 01.07.2013. at 02:48

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj natilalimaci prvotno napisa Vidi poruku
    evo dižem temu jer smo upravo čuli koliko osu barokomore korisne za našu dječicu s komunikacijskim i senzoričkim teškoćama.

    sestra koja radi kod neuropsihijatrice koja se bavi s djecom s autizmom je rekla da je vidjela "čudesne" rezultate nakon tromjesečne kure.

    mi bi bili sretni i s manjim od čudesno...

    na popisu barokomora na jednom portalu za ronjenje su nabrojane ova u puli, u dubravi, splitu, crikvenici i dubrovniku.
    ali mi smo našli još jednu u kneza mislava u Zg. Jel netko bio tu?

    Čini mi se nemoguće dobiti Leona da uđe unutra i da bude 60minuta unutra, sam!!! Kako ste vi to riješili?

    Ima li netko iskustava - savjeta - bilo što?
    dijete u komoru de sa pratnjom, u puli uz pratnju u komoru obavezno ide i lijecnik (sto vecina centara ne nudi). pratnja ne dobija masku za kisik. moj bi sad sa 9 mogao bez problema odraditi ali ne znam kuda da odemo

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    Evo mi smo bili u Kneza Mislava,

    mi smo išli zbog koncentacije tj više zbog smanjenja nekih ispada itd, ja vjerujem da je sve skupa problem u nekom električnom naponu, no to sad nema veze

    proučili smo i raspitali smo se, komora je "prava" .mi smo se odlučili za tamo jer je ipak druga stvar kad je to individualizirano od svlačione nadalje. nekako sam kroz život umorna od toga da svi bulje u nas pa kad već plaćam da imam mir
    za manju djecu mislim da mogu ići roditelji, tako su nešto spominjali, a dosta je komotno pa stanu oboje

    kad razmišljam o mom djetetu kad je bio manji i što bi radio ovo mi se čini ok jer nema maske nego je sve u kisiku, nema šanse da bi mu netko stavio nešto na nos kad je bio mali
    moj je sad naravno buljio u tv, a to bi radio i kad je bio mali

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi smo bili u Kneza Mislava,

    mi smo išli zbog koncentacije tj više zbog smanjenja nekih ispada itd, ja vjerujem da je sve skupa problem u nekom električnom naponu, no to sad nema veze

    proučili smo i raspitali smo se, komora je "prava" .mi smo se odlučili za tamo jer je ipak druga stvar kad je to individualizirano od svlačione nadalje. nekako sam kroz život umorna od toga da svi bulje u nas pa kad već plaćam da imam mir
    za manju djecu mislim da mogu ići roditelji, tako su nešto spominjali, a dosta je komotno pa stanu oboje

    kad razmišljam o mom djetetu kad je bio manji i što bi radio ovo mi se čini ok jer nema maske nego je sve u kisiku, nema šanse da bi mu netko stavio nešto na nos kad je bio mali
    moj je sad naravno buljio u tv, a to bi radio i kad je bio mali
    jel mozes vise napisati, koliko traje tretman, kako si organizirala zivot da odgulis 40 terapija u komadu i kako se zove specijalista koji komoru vodi

    djeca idu na dubinu oko 4-5 metara (oko 1,4 pritisak). sve preko toga je opasno i moze doci do trovanja kisikom koliko ja znam. ako je to http://www.poliklinikamarija.hr/barokomora.asp#b1 to mi nemamo sanse sat i pol odlezati u toj tubi. ako kisik ne ide na masku nemas koncentraciju 100%. ovi tuneli daju oko 60% kisika ako radis bez maske

    zbog cega ti je problem da "svi bulje u vas"

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače kad sam bila u Crikvenici, pitala sam koji je postupak, i veli tam teta da prvo treba ići kod nadležnog ( njihovog) liječnika da on razmotri kolko je to dobro ili nije, da on propisuje tlakove 8 sad do kolko se ne sjećam), da ima periodične preglede nakon terapija. U crikvenici se sijedi ne leži , stane 11 ljudi + pratnja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.10.2013. at 07:15

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    da, ide se kod liječnika obavezno rtg srca i pluća
    stray cat, baš suprotno takve komore su punjene isključivo 100% kisikom pogledaj si malo na webu, a kod maske je bed ako ti dobro ne stoji pa curi kisik ( išao moj susjed na masku ) tak da kako god moraš se nadisat kisika

    postupak traje oko 1,15 min. moje "dijete" je 1,80 m srednjoškolac (već sam se tu sa svakakvim temama borila) i komotno je mijenjao položaje, ali najbolje da s njima vidiš veličinu komore itd. mi smo iz zgb pa nije bio problem za organizaciju

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa Vidi poruku
    da, ide se kod liječnika obavezno rtg srca i pluća
    stray cat, baš suprotno takve komore su punjene isključivo 100% kisikom pogledaj si malo na webu, a kod maske je bed ako ti dobro ne stoji pa curi kisik ( išao moj susjed na masku ) tak da kako god moraš se nadisat kisika

    postupak traje oko 1,15 min. moje "dijete" je 1,80 m srednjoškolac (već sam se tu sa svakakvim temama borila) i komotno je mijenjao položaje, ali najbolje da s njima vidiš veličinu komore itd. mi smo iz zgb pa nije bio problem za organizaciju
    nema sanse da bi moj sam tu lezao sat i 15 minuta, plus sto trebam odraditi 2 mjeseca u zagrebu sto je nama neizvedivo jer su nam najduzi praznici po ljetu 6 tjedana.

    jel znas koji specijalista hipobaricne medicine tu radi?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad ja sam imala negdje njihovu brošuru i pisalo je imenom i titulo zvanjem koji je doktor gdi, bum našla ak mogu.

    nego stray toga nema gore kod vas, malo mi je čudno ipak se to kod nas puno plača ako neideš prek hzzo (a prek hzzo se još uvijk plača dio)

  21. #21
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Sjedecu barokomoru za vise ljudi imate i u Osijeku .
    http://www.poliklinika-turjak.hr/

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ista taka je i u Crikvenici

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad ja sam imala negdje njihovu brošuru i pisalo je imenom i titulo zvanjem koji je doktor gdi, bum našla ak mogu.

    nego stray toga nema gore kod vas, malo mi je čudno ipak se to kod nas puno plača ako neideš prek hzzo (a prek hzzo se još uvijk plača dio)
    ovdje autizam nije indikacija za hbot (znaci uputnica) a jedina komercijalna barokomora je 105 km od mene. znaci da bih trebala 40 dana voziti tamo i natrag plus sto je tretman 125 eura

    nejasan je specijalista u toj komercijalnoj barokomori, razgovarali smo samo sa nekim osobljem kad smo isli gledati. i za te pare nemaju fizioteraputa koji bi trebao doci nakon tretmana nego su mi rekli da odem doma pa nek radim sama.... za 125 eura...

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod nas se plača 500 kn tretman, nije puno manje od 125 eura s obzirom na naše i vaše plače

    tu su ti indikacije koje pokriva hzzo http://www.poliklinika-turjak.hr/baromedicina.html iskreno ne vidim autizam u njima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.10.2013. at 12:49

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    autizam nije nigdje indikacija, a 125 eura se ni meni ne čini puno s obzirom da je kod nas oko 500 kn

    količina kisika koja se otopi je proporcionalna dubini na koju se ide, meni se ne čini da će nekome baš pomoći boravak na 4 metra? prije nego što smo išli ja sam si platila 2 tretmana da vidim kak to je s obzirom da ne mogu ići s dugulendrom unitra,
    na 4 m se mrvicu osjeti pritisak, zapucketa u ušima kao kad idemo na Sljeme pa se prođe neka visina, dok se kod 10 i više metara više puta mora raditi izjednačavanje

    mi smo ove ljude dosta istušili, ali bili su vrlo ok i strpljivi , odgovarali su i uputili su nas na neke relevantne web stranice europski i svjetskih udruženja tak da mislim da sam to malo svladala
    inače ja nisam ništ pametnija ili nešto od ta dva puta ali svaki put sam imala osjćeja kao da me netko iscjedio,neki zdravi umor u mišićima, samo da mi je bilo doći doma i spavati , i to sam dobro iskoristila, ipak sam bila najhrabrija u obitelji

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa Vidi poruku
    autizam nije nigdje indikacija, a 125 eura se ni meni ne čini puno s obzirom da je kod nas oko 500 kn

    količina kisika koja se otopi je proporcionalna dubini na koju se ide, meni se ne čini da će nekome baš pomoći boravak na 4 metra? prije nego što smo išli ja sam si platila 2 tretmana da vidim kak to je s obzirom da ne mogu ići s dugulendrom unitra,
    na 4 m se mrvicu osjeti pritisak, zapucketa u ušima kao kad idemo na Sljeme pa se prođe neka visina, dok se kod 10 i više metara više puta mora raditi izjednačavanje

    mi smo ove ljude dosta istušili, ali bili su vrlo ok i strpljivi , odgovarali su i uputili su nas na neke relevantne web stranice europski i svjetskih udruženja tak da mislim da sam to malo svladala
    inače ja nisam ništ pametnija ili nešto od ta dva puta ali svaki put sam imala osjćeja kao da me netko iscjedio,neki zdravi umor u mišićima, samo da mi je bilo doći doma i spavati , i to sam dobro iskoristila, ipak sam bila najhrabrija u obitelji
    125x40 kolio treba odraditi u jednom ciklusu je 5000 eura. 210 kmx40 je 8400 km sto izadnje oko 1500 eura za benzin. super ako to tebi nije puno, nama na zalost je jer smo na jednoj placi i ovdje ne postoji status njegovateljice pa kao imas neki minimlac od drzave ili bilo sto placeno.

    djeca ne idu na vecu dubinu jer je opasno. pa djeca ne smiju sa bocama prije 8-9 godina na preko 5m na najobicnije ronenje na zrak, kisikom se moze otrovati ako se pretjera. glavom djeca koliko znam idu na 1,4-1,5

    jesu vama pregledali usi? koliki ste period odradili i jeste isli dan za danom? kako si organizirala fizioterapije nakon toga?

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Vjeruj mi i u rh ima puno jeftinijih stvari koje si ljudi ne mogu priuštiti

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    hoćem reč da krivo ne shvatiš bilo bi lijepo da je to i kod nas i kod vas puno jeftinije

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    čuj htjela sam reći da je cijena kod tebe sukladna vašem standardu
    inače, mislim da ne možeš uspoređivati ronjenje i barokomoru
    ne kužim se u ronjenje ali mislim da bi dijete trebalo za ronjenje slijediti neke upute i da je to razlog što djeca ne rone, a osnovni problem kod ronioca je dekompresijska bolest kad se zbog naglog izranjanja dogodi ne znam što, uglavnom oslobađa se previše dušika i onda je problem

    kisik je opasan ali ak ti dijete udiše sat vremena onda udiše sat vremena ,svejedno ti je da li je to na 5 ili 10 m, na 10 m će ga samo više biti otopljeno u organizmu
    kisik je opasan kod dugog liječenja u inkubatoru...a onda govorimo o danima i tjednima, a ne minutama u barokomori

    dosta randomiziranih studija je potvrdilo, a mislim da je to i stav nekog od udruženja HBOT(ne sjećam se više kojeg) da je boravak na 4, 5 m neučinkovit, a to da to pomaže su vjerojatno profurali proizvođači soft chambers pa kao možeš imat barokomoru doma...
    uglavnom, uvijek je dobro raspitati se...
    mi ne koristimo fizioterapeuta
    gledali su uši, mjerili tlak prije poslije i još neki aparatić na prst...uglavnom daju dosta vremena između pacijenta tako da se možeš kulturno spremiti
    na sva pitanja su imali odgovor, tako da sam puno naučila
    iza nas je bio striček na štakam kojeg smo ponekad sreli jer je obično uranio na svoj termin, vrlo srdačno su se ophodili s njim i on bi bio sav sretan kad je dolazio, ne bih voljela da se shvati kao neka hvala, ali imala sam osjećaj da im je zaista stalo do svakog pacijenta

    mi smo s našim djetetom prošli svašta i suvag i promjene škola i privatne i neprivatne psihajatre i razne profile stručnjaka i dosta dobro znam razlučit kad netko barata sa znanjem i kad mu je stalo
    ja ne mislim da je barokomora svemoguća, mislim da svaka karika u terapiji koju napravim za svoje dijete jača suportivni lanac, tako i to

    moje dijete je veliko i za njega nedostaje jako puno drugih stvari koje bi mu sad trebale
    sad ima za male jako puno toga što nije bilo za nas (mislim, nisam internet imala ni znala šta je to kad smo krenuli na rehabilitaciju...) i to je ok, ali nekako stalno trampam i tražim neke nove puteve...
    npr. kako za natprosječnog aspergerca napraviti profesionalnu orjentaciju?

    no, to su neke druge teme

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa sa kim si razgovarala na tu temu? konkretno o dubini, tj na koji pritisak idu mala djeca. najobicnije ronjenje na zrak za djecu se neradi jer organizam nije razvijen i ne mozes opteretiti pritiskom.

    rado bih procitala pa mi daj neke kontakte ili linkove, naslove....

    ja sam slusala web konferenciju od GPL i doktor Woeler je pricao o pritisku. isto nam je u puli pricao specijalista hipobaricne medicine koji ima i djecu pacijente. najveca promjena pritisla (postotno) se dogadja u prvih metar dubine. sve dublje razlika je sve manji postotak (to znam ja sa ronjenja jer ronim sa bocama)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •