Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 168

Tema: savjet za klokanicu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    tnx cure, evo danas je došla kod mene, nije još stigla sve ovo iščitati, ali kako mi se čini neće njoj biti od pomoći ništa u čemu se beba nosi prema njoj, on jednostavno taj položaj ne voli, MT mislim da još uvijek nije za njega, rano je, a za sling i maramu ćemo vidjeti.....hvala puno

  2. #52
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mozda se beba navikne...
    Posljednje uređivanje od daddycool : 10.09.2012. at 09:50

  3. #53
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja iskreno ne znam za bebu koja se ne voli nositi prema mami. puno ljudi misle da je bebi "zanimljivije" gledati prema van ali mislim da je to mit, uostalom i iz slinga se moze normalno gledati okolo, a opet se moze sakriti u mamine cice kad se neceg uplasi ili srami

    ovaj polozaj prema van je zivi bed, noge vise bez potpore, dijete nema izbora ako se boji.. ja ne bi nikad tako nosila

  4. #54
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    upravo to,

    A i ako je beba malo veca i moze se nositi na boku u marami, slingu ili u Mei Tai, onda isto moze gledati glavom naprijed, nazad, sa strane...

  5. #55
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mislim da se mame zbune kad stave bebu u neku od nosiljki, a beba počne plakati. Većinom je tada dovoljno samo početi hodati (njišući se) i pjevušiti i beba stane s plačem. Na početku nošenja bebi je to nova situacija i protestira, ali se ubrzo navikne jer je to, nakon dojenja, jedna od najljepših stvari koje joj možete priuštiti.

  6. #56
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se mame zbune kad stave bebu u neku od nosiljki, a beba počne plakati. Većinom je tada dovoljno samo početi hodati (njišući se) i pjevušiti i beba stane s plačem. Na početku nošenja bebi je to nova situacija i protestira, ali se ubrzo navikne jer je to, nakon dojenja, jedna od najljepših stvari koje joj možete priuštiti.
    Slažem se! Također je bitno gledati da je beba nahranjena, naspavana i dobre volje kad se prvi put stavlja u nosiljku. I odmah krenuti hodati!

  7. #57
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Koristila sling,maramu i MT....meni je osobno marama najdraza, nekako se najbolje u njoj tezina rasporedi a ide od rodjenja nadalje.

    MT smo koristili od 6mj, prednost je sto se fakat brzo veze i imas dvije ruke slobodne. Za MT mi je jedina mana kad se nosi vece dijete (imam pixiekid)...recimo od oko godinu dana moj je stariji sin bio bas dugonja...uglavnom, ako bio zaspao - glava mi je bila problem, steta da nema neki dzepic pa da se glavicu nekako fiksira da ne pada, ovako iako imam slobodne ruke moram mu glavu pridrzavati.

    Sling sam najcesce koristila za nosenje na boku, tako beba ima pogled sa strane...mislim, ok, vole bebe gledati mamu i uglavnom ih hodanje smiri pa zaspu ali kad su malo veci, moje iskustvo je da zvjeraju okolo pa se vole zabacivati unatrag da vide sta ima i znaju njurgati sto im je mama jedini vidik Bar su moja iskustva takva. Tako da za male bebice meni nekako najbolje dodje marama, za kratke setnje gdje nece biti spavanja sling. Sling mi je okej i za nositi prsa na prsa ali isto imam osjecaj kao da ce mi beba ispasti kroz njega...ja obicno kad su jako mali posto ostane dosta onog "repa" sta ide kroz ringove jos jednom prebacim taj materijal oko bebe pa kroz nozice, onda sam nekako sigurnija ali ako je ljetna beba bilo bi joj prevruce.

    Klasicne klokanice nisam koristila tako da tu nemam iskustva.

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    MT DEFINITIVNO nije od rodjenja!
    tek kad bebi ojacaju vrat i ledja.
    4-6mj ovisno o djetetu.
    evo tocno KAD MT moze:

    Kada je najbolje vrijeme da krenete koristiti Mei Tai nosiljku reći će vam vaša beba samostalno se odižući ručicama od poda kada je prsima u ležećem položaju te zadržavajući taj položaj duže vrijeme.
    Krajnja granica je ona koju Vi kao nositelj možete nositi.

    http://www.pixiekid.com/shop/index.p...roducts_id=390

  9. #59
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ok, ne pitajte me zašto me ne privlače marama i slingovi, imam doma dvije klokanice, mislih da su dobre kad dođem ovdje i razuvjerile ste me totalno. E sad, čitanjem i proučavanjem došla sam do rezultata da kad već toliko hoću tu klokanicu, onda ću kupiti i neku koja je dobra za mog bebača. Znači skužila sam da su babybjorn i ergobaby hvaljenje i vidim da su dosta ergonomske i čine se udobne, al su tako freakin skupeeeeeeeeeeeee . Šta su od zlata or what?? Uglavnom, ako netko zna di ima dobrih polovnih, a ja u međuvremenu idem kopati po ebayu!
    Posljednje uređivanje od fingertips : 17.01.2013. at 00:19

  10. #60
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ergo vrijedi svake lipe, još se nosimo. Kolica su bila skuplja od erga, a nije se njima skoro uopće vozila. A ergo svaki dan (do 4 mjeseca marama i mei tai).
    Posljednje uređivanje od Zuska : 17.01.2013. at 00:31

  11. #61
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ne pitajte me zašto me ne privlače marama i slingovi, imam doma dvije klokanice, mislih da su dobre kad dođem ovdje i razuvjerile ste me totalno. E sad, čitanjem i proučavanjem došla sam do rezultata da kad već toliko hoću tu klokanicu, onda ću kupiti i neku koja je dobra za mog bebača. Znači skužila sam da su babybjorn i ergobaby hvaljenje i vidim da su dosta ergonomske i čine se udobne, al su tako freakin skupeeeeeeeeeeeee . Šta su od zlata or what?? Uglavnom, ako netko zna di ima dobrih polovnih, a ja u međuvremenu idem kopati po ebayu!
    Babybjorn evo vec drugo djete, ne da je od zlata nego je neprocjenjiva nemjerljiva, najbolja. Imam i sling, i kupila sam ga za drugo djete, i ful sam htjela samo sling al ne ide pa nikako. Eto sling me kostao ko pola babybjornice koju nosim satima dnevno a sling mozda stavila max.10 puta. Sling kupljen uRijci, klokanica itaija, 120 eura, najbolja verzija, ima i ona basic dodje 80 ili 100 ne sjecam se.
    A ful sam htjela koristiti sling, i vjezbala s lutkom i s bebom al nikako nije islo, mala unutra vristi ko sumanuta dok je u klokanici ttalno sretna. Tako usisavamo, sminkamo, kuhamo, svasta radimo.

  12. #62
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ne pitajte me zašto me ne privlače marama i slingovi, imam doma dvije klokanice, mislih da su dobre kad dođem ovdje i razuvjerile ste me totalno. E sad, čitanjem i proučavanjem došla sam do rezultata da kad već toliko hoću tu klokanicu, onda ću kupiti i neku koja je dobra za mog bebača. Znači skužila sam da su babybjorn i ergobaby hvaljenje i vidim da su dosta ergonomske i čine se udobne, al su tako freakin skupeeeeeeeeeeeee . Šta su od zlata or what?? Uglavnom, ako netko zna di ima dobrih polovnih, a ja u međuvremenu idem kopati po ebayu!
    Ovo ti je novo cca 400kn, nadje se na ebayu dostave u hr
    http://www.pognaeusa.com/collections...-baby-carriers

    definitivno preporucam puno vise od klokanice ala bjorn (probala i to, ni sluga ovome, ja sam malog nosila po 4h i vise u komadu i nikad me nisu bolila ledja). Inace ergo, pognae i sl. Nisu klokanice nego "strukturirane nosiljke" a glavna razlika je u polozaje noga bebe koje nikada ne vise dolje nego su u M polozaju i nikad se beba ne nosi prema naprijed okrenuta nego uvijek licem prema tebi

  13. #63
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Čitam malo po stranim forumima i blogovima. Uglavnom svi hvale Ergobaby, ali prema Baby Bjorn su prilično nenaklonjeni- što iz iskustva, što iz 'teorije', jer navodno i ona ima uzak dio između nogica. Evo nekoliko linkova, kome se da čitati.

    http://community.babycenter.com/post...n_or_ergo_baby
    http://forums.parenting.com/showthre...O-Baby-Carrier
    http://community.babycenter.com/post...earch_textlink
    http://betterbabywearing.blogspot.co...-overload.html

    Samo jedan dio: NOT Recommended: Pretty much anything you can buy at a big box store. Things are changing and some stores are starting to carry the good carriers listed above but stay away from Bjorn, Infantino or anything similar with a narrow crotch which is uncomfortable for both you and your baby

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti je novo cca 400kn, nadje se na ebayu dostave u hr
    http://www.pognaeusa.com/collections...-baby-carriers

    Mi imamo pognae i skroz smo zadovoljni.

    Kako mi prijateljica ima ergobaby jednom prilikom smo ih isle usporedjivati (tako da smo stavile jednu na drugu) i ispalo je da su gotovo identicne oblikom.

    Pa ako je cijena odlucujuci faktor bez imalo dvoumljenja moze se odluciti radije za pognae.

    Ja sam pognae narucivala iz Koreje i posiljka je stigla za 8 dana.

  15. #65
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znate onu temu: popis nepotrebnih stvari. To je meni nosiljka, marama, ili što već, bilo koje vrste. Potpuno nepotrebna stvar. Ruke, kolica, viper-sasvim dovoljno.

  16. #66
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Beti daj me prosvijetli sto ti je to viper???

  17. #67
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znate onu temu: popis nepotrebnih stvari. To je meni nosiljka, marama, ili što već, bilo koje vrste. Potpuno nepotrebna stvar. Ruke, kolica, viper-sasvim dovoljno.
    a kako bi ti npr. isla na 4erosatni trekking u prirodi sa bebom na rukama?

    Tiziana,viper ti je ona lezaljka za bebe...

  18. #68
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znate onu temu: popis nepotrebnih stvari. To je meni nosiljka, marama, ili što već, bilo koje vrste. Potpuno nepotrebna stvar. Ruke, kolica, viper-sasvim dovoljno.


    meni su nosiljke od svih stvari za djecu bile apsolutno naaajbolja investicija, sve su mi se u lipu isplatile, i vise. da ih nisam imala mislim da bi poludila visekratno.

    mislim da sam jednako iznosala i maramu i mt i sling (sling vjerovatno najvise kad su narasle pa je bilo potrebno da se mogu brzo ubaciti/izbaciti i tako vise puta na dan)

    ergo mi nikak nije legao, jednom sam zakljucila da se u ergo zaklinju sve redom mrsave cure

    razmisljam da ga na burzu frknem.

  19. #69
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    razmisljam da ga na burzu frknem.
    ili ga možeš posuditi prijateljici

  20. #70
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ajme i meni je to najpotrebnija stvar iz bebinog asesoara. Da nemam nosiljku vjerojatno bi mi ukucani bili gladni, kuca neusisana, frizider prazan a ja okolo setala po kuci s bebom u ruci. Ili je pak pustila vristecu u krevetu,lezaljci,kolijevci ili cemu vec. Moja najgluplja investicija je samoljuljajuca lezaljka kupljena pred drugi porod. Madam je unutra bila ukupno mozda dva sata zbrojivsi svih 7 mjeseci njezina zivota.
    Posljednje uređivanje od Tiziana : 17.01.2013. at 18:42

  21. #71
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    a kako bi ti npr. isla na 4erosatni trekking u prirodi sa bebom na rukama?

    .
    Trekking apsolutno ne spada u moj stil života. Laganini uz more, po šetnici, već da.
    Na Karnevalu je bila u nosiljci. Nisam rekla da nismo imali nosiljku, nego da mi je nepotrebna. Gotovo nepotrebna.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    14

    Početno

    Kupili Ergobaby neki dan, odmah stavili bebicu u nju i mačka zaspala nakon pet koraka
    Imamo i sling ali neide nam bas ja sam se veselila slingu a MM klokanici, on je pobijedio

  23. #73
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sling treba malo vjezbe, pa ide super

  24. #74
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da, za sling treba savladati par trikova i onda je super. Pravilno ga provuci kroz prsten da se zna koji je lijevi a koji desni kraj da se lakse zateze. Siroko staviti preko ramena, a da je prsten visoko da kasnije ne padne prenisko. I najvaznije da se donji dio slinga sto ide ispod bebine guze dosta otpusti tako da se veliki dio moze zavuci ispod bebine guze pa sve do bebinog pupka da ne klizi.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 18.01.2013. at 21:33

  25. #75
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se recimo uvijek sjetim sebe u podzemnoj, beba u kolicima, guram ih jednom rukom, trogodisnjakinju drzim drugom i onda dodjemo pred one pokretne stepenice koje jure jako jako brzo. Nije bilo nikakve sanse da na to jednom rukom povucem kolica s bebom, a bogme ni s dvije, i jos treba drzati stariju za ruku ne mogu je pustiti da ode sama gore niti da ostane dolje a jednom kad stanes na stepenice samo odjuris ako makar sekundu oklijevas odmah se razdvojite... Tu me uvijek nosiljka spasavala, stavila bi bebu u nosiljku i onda prazna kolica na stepenice, a stariju sam i dalje mogla drzati za ruku... Na kraju za ta putovanja podzemnom nisam nikad ni isla s kolicima ako sam bila sama s njima, prestresno mi bilo.

    Da ne spominjem jedno sestomjesecni period kad se beba nije htjela voziti u kolicima a starija nije htjela hodati - pa je beba bila u nosiljci a starija u kolicima

  26. #76
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni je super posluzila marama kad sam setala sama s bebom. Naime, zivila sam na brdovitom dijelu grada i kud bi god posla cekalo bi me par stotina stepenica

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, za sling treba savladati par trikova i onda je super. Pravilno ga provuci kroz prsten da se zna koji je lijevi a koji desni kraj da se lakse zateze. Siroko staviti preko ramena, a da je prsten visoko da kasnije ne padne prenisko. I najvaznije da se donji dio slinga sto ide ispod bebine guze dosta otpusti tako da se veliki dio moze zavuci ispod bebine guze pa sve do bebinog pupka da ne klizi.
    Da, ustvari najveći mi je problem povući taj doljnji dio ispod guze kad ju stavim T2T, a druge "poze" nismo ni pokušavali!! Ja se trudim namjestiti, onda se gospodična iznervira i tako...

  28. #78
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ako dovoljno izvuces donji dio marame, lako ces ga podmotati pod guzu.

  29. #79
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    evo imam odavno ovu sliku u albumu koliko ja te donje tkanine podvucem ispod guzice do pupka

    http://public.fotki.com/s2000/my-first-album/

  30. #80
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    evo imam odavno ovu sliku u albumu koliko ja te donje tkanine podvucem ispod guzice do pupka

    http://public.fotki.com/s2000/my-first-album/
    Oprosti na voajerstvu, zavirila sam i ja te se osjecam jos gluplje jer nikako ne kuzim kako ti tkanina od guze dodje do pupka i kako onda se posloze noge a da to s pupka ne klizne??? Sve se tjesim da ce mi valjda sling dobro doci za nositi na ledjima kad prerastemo klokanicu i kad dijete postane mrvicu razumnije i ne dere se iste sekunde kad joj nesto nije po volji

  31. #81
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    meni su nosiljke od svih stvari za djecu bile apsolutno naaajbolja investicija, sve su mi se u lipu isplatile, i vise. da ih nisam imala mislim da bi poludila visekratno.
    u potpunosti se slažem
    obožavam i maramu i sling i mt, a trenutno mi je najveći favotit pouch (poput slinga bez kolutova). ne izlazim iz kuće bez poucha, iako gospođica ima 2,5 godine... ali, ako joj se ne da hodat, samo ga izvadim iz torbe i ubacim je unutra (zato ne idem na fitnes :D). volim i bobu! <3 pogotovo za duže rute na leđima...

    zgrožena sam ovim visećim nožicama... ali razumijem da nisu svi oduševljeni maramama, mt, slingovim... treba se malo naučit, ali kad se skuži sistem preeedobro je... neusporedivo s bjornom i sličnim (i to sam probala od prijateljice znatiželje radi).

  32. #82
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    oh, pouch!

    najdraža mi nosiljka! do cca 3 godine se znao nositi u njemu tako da mi je uvijek jedan bio u torbi, jedan u autu.. ma svugdje s nama

  33. #83
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti na voajerstvu, zavirila sam i ja te se osjecam jos gluplje jer nikako ne kuzim kako ti tkanina od guze dodje do pupka i kako onda se posloze noge a da to s pupka ne klizne??? Sve se tjesim da ce mi valjda sling dobro doci za nositi na ledjima kad prerastemo klokanicu i kad dijete postane mrvicu razumnije i ne dere se iste sekunde kad joj nesto nije po volji
    Ne znam kako objasniti, da ti barem mogu video snimiti, ali prodala sam sling jednostavno taj dio koji se podmota ispod guze se dobro podmetne, pa ga jos malo povuces dublje prema pupku, nogice stoje kao u zabice...jednostavno bebina tezina utone u tu tkaninu koja je podmotana ispod... pogledaj koji video na youtube. Ima i tu nesto http://smile4me.net/tekstovi-o-rodit...enje-u-slingu/

    Samo ne znam kako mislis nosit dijete na ledjima u slingu, mislim da mozes na boku. Na ledjima ces malo teze izesti, ja nisam ni pokusavala s ovako zivim djetetom. Nama je nosanje u slingu trajalo samo do 9.mjeseca jer je onda naucio ukrutiti i ispraviti nogice i mrdat guzom lijevo desno, tako da je znao kako se izlazi...
    Radije onda razmilsi o Mei tai-u.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 21.01.2013. at 19:45

  34. #84
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    da, za leđa MT ili Ergo

  35. #85
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    jednom sam vidjela jednu africku zenu kako je jednim potezom "ukrcala" na ledja u obicni komad plahte dijete od oko godinu i pol! Al bas na ledja ko tamo di se nosi ruksak, pod guzu mu je zavukla tu plahticu koja cak bi rekla po velicini je plahtica od kolijevke, to sebi prekrizila na trbuhu i krajeve nekako podvukla jedne pod druge ma u sekundi! Ono stala sam gledati rekoh wooow....

  36. #86

  37. #87
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Jao! Blast to the past. Kako mi nedostaje nosanje. Koristili smo sling i MT i bez njega nismo išli nikud. Pogotovo u šoping. A jedan sam si čak i sašila. Kolica nismo upoznali, osim za spavanje na terasi.
    Puno sam proučavala kako si pomoći , obzirom da živim na brdu i imam skoliozu do boli. Kolica mi je bilo mučno voziti po brdu. A kad sam naučila vezati sling , kad je V. imala 2 mjeseca, stalno smo se šetale. U vrlo kratkom vremenu sam se naviknula na različite poze,počeli smo s pozom koljevka, i prilagođavajući se njenoj dobi , sam prilagođavala vrstu nošenja. Kasnije smo postale zaljubljene u MT i ona i ja. A sad V. veže svoje lutkice i nosi ih kao što sam i ja nju nosila. Ovdje je i par slikica i upute na jednom mjestu koje su mi zaista puno pomogle: http://satyninabajka.blogspot.com/#!...se-nosali.html .

  38. #88
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Da li moze dijete od sedam mjeseci u sling?! Ili se za tu dob radije preporuca mei tei?!

  39. #89
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Ne kužim zakaj ne šalje na post o nošenju. Probat ću još jednom stavit link http://satyninabajka.blogspot.com/se...se-nosali.html

  40. #90
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Da li moze dijete od sedam mjeseci u sling?! Ili se za tu dob radije preporuca mei tei?!

    Sling moze od rodenja zbog horizontalnih polozaja, a mei tai moze od par mjeseci.

  41. #91
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Znam da sling moze od rodjenja! Nego moj mali ima 7 mjeseci, nisam nikad koristila sling, a imam ga doma! Pa bi mozda pocela!
    Ili preporucate da za ovu njegovu dob radije nabavim mei tei?!
    Povremeno sam ga znala nositi u klokanici babybjorn i nisam zadovoljna pa bi krenula s maramom!

  42. #92
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa kreni s maramom kad ju vec imas, sto ces bezveze trositi novce. Ne bude li isto prodaj, zamjeni.. Bude li ispocetka kenjkao, malo ga ljuljaj, setaj dok ga stavljas, trebat ce mu mozda da se navikne. Moze i na bok da bolje vidi okolo

  43. #93
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pitanje u vezi slinga. Nosimo se kad je raspoložen za nosikanje po kući u budha položaju, inače u kolijevka p. Meni paše da mu je glavica kod ringova - e sada, je li ok da glavica nije u slingu, obično mu rep slinga stavim preko ringova da se ne udari slučajno. On se ne buni, vidjeh neke slike na netu da su bebama glavice i unutra i vani. On je velik, ja mala. Možda je i u tome kvaka...

  44. #94
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Meni sling nije pasao - možda zato što sam mala

    Preteško mi je bilo to opterećenje na jedno rame.

    U marami mi je pak bilo jako vruće, baš sam se znojila.

    Nekako imam osjećaj da bi mi, osim na rukama, bilo najlakše da sam imala klokanicu.

    Ali, to sam samo ja...

  45. #95
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/23502-ergo-baby-carrier

    kad budemimala drugo dijete i ja cu se odluciti za nosiljku, vjerojatno ergo baby. Ona je, nazovimo to, dobra verzija klokanice

  46. #96
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    E, da i žao mi je što nismo imali priliku isprobati mei tai!

  47. #97
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Da, na ergo baby sam mislila kad sam napisala klokanica

  48. #98
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sling nije pasao - možda zato što sam mala

    Preteško mi je bilo to opterećenje na jedno rame.

    U marami mi je pak bilo jako vruće, baš sam se znojila.

    Nekako imam osjećaj da bi mi, osim na rukama, bilo najlakše da sam imala klokanicu.

    Ali, to sam samo ja...
    ja sam isto sitna, ali i maleni je ko perce... valjda sve to igra ulogu

  49. #99
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti je novo cca 400kn, nadje se na ebayu dostave u hr
    http://www.pognaeusa.com/collections...-baby-carriers

    definitivno preporucam puno vise od klokanice ala bjorn (probala i to, ni sluga ovome, ja sam malog nosila po 4h i vise u komadu i nikad me nisu bolila ledja). Inace ergo, pognae i sl. Nisu klokanice nego "strukturirane nosiljke" a glavna razlika je u polozaje noga bebe koje nikada ne vise dolje nego su u M polozaju i nikad se beba ne nosi prema naprijed okrenuta nego uvijek licem prema tebi
    eventalno mozda ovaj

  50. #100
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ja sam također mala (kategorija 50 kg) i sling mi je za po kući savršen. Leđa preporođena! Marama odlična za vani, tatica je jako voli nositi. Ja se nisam ispraksirala, sling mi je bolji (kolijevka položaj i budha). I bebu i sebe malo laganije obući jer je marama debela i topla. Ergo ću probati sa drugim ili ako dobijem u međuvremenu na lotu.
    Nitko mi ne odgovori na pitanje glavice u slingu....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •