Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 168 od 168

Tema: savjet za klokanicu

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Ako hoce na boku sling je super! Ja sam probala mei tei na boku, ali nije mi to to! Nekako mi je previse sputan!
    Isto se tesko hoce nosit prema unutra! Jedino ako mu se spava!
    Apropo spavanja... Moj se čak i uspavljuje tako da ga nosim prema van, samo što si onda ne mogu pomoći desnom rukom, nego ga lijevom držim ispod guze i kukova, a na desni dlan on nasloni svoju glavicu (da ne napišem glavurdu ). Nikakvo privijanje uz mene, naručje i sl ne dolazi u obzir

  2. #152
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Trik s baby bjornom je da se vec kod namjestanja, prije nego ukrcas bebu teba pocet drzati bas streberski ravno, ramena rasirena , i ako ima onaj lumbalni dodatak (bolja verzija nosiljki) onda i njega povuci prema dolje i dodatno pritegnuti, on ako dobro prijanja rasterecuje kicmu

  3. #153
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isposudjivala sve moguce nosiljke valjda pa tako imamo i baby bjorn! Meni ne odgovara jer osjecam svu tezinu djeteta na ramenima! Jako me zateze!
    Vrlo moguce da ga dobro ne namjestim! Kod marama mi nije tako i ako krivo namjestim nekako ga uspijem po sebi slozit! Cinjenica je da i mom malom baby bjorn ama bas nikad ne dosadi i ne bekne u njemu her gleda van i uziva! Dragi ga zato nosi u tome! Ja sam na maramama!
    Ergo mi je savrsen ( njega nisam uspjela posudit ), al sam ga probala! No koliko znam u njemu ti dijete isto gleda samo prema tebi tako da mislim da ti to nece biti opcija! Eventualno ono nosenje na ledjima, ali mislim da je to za vecu djecu! Neka me isprave oni koji znaju i imaju iskustvo s Ergom!
    Ergo ima opcije nošenja djeteta tako da gleda prema osobi koja ga nosi, ima opciju nošenja na boku i opciju nošenja na leđima.

  4. #154
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ergo ima opcije nošenja djeteta tako da gleda prema osobi koja ga nosi, ima opciju nošenja na boku i opciju nošenja na leđima.
    Znaci isto ko MeiTei! Ok, i dalje placem za Ergom! Sa sljedecim djetetom cu ga kupiti kako god znam i umijem!!! Jednom sam ga probala i bilo je dovoljno da se zaljubim! Tako je lagan i jednostavan!! <3

  5. #155
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Moja frendica ga je prije par dana kupila preko njuškala za 400 kn, jedva nošen.

  6. #156
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    aha dakle tu smo - BOBA ne moze na bok, a Ergo moze

  7. #157
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Trazila sam ga prek njuskala, ali slabo se prodaje! Dugo je u ponudi bio samo jedan i to za 600 kn! To mi je bilo too much za noseni Ergo koliko god bio ocuvan! U ducanu je 750! Mislim da kad se nesto rabljeno prodaje mora biti bar u pola cijene!
    Treba ranije mozda pocet trazit i preko njuskala!

  8. #158
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo ergo organic, zajedno s insertom, platili $98 na snizenju, preko Amazona.

    Insert preporucuju od 7 do 12lbs, znaci od otprilike 3200g do 5500g. Nase iskustvo je da 7 kila i 65cm duzine jos uvijek ne funkcioniraju bez jastucica ili male zarolane dekice. U principu isto kaze ekipa s kojom se susrecem.

    Mi se jos ne nosimo na ledjima, iako to ostatak babywearing ekipe radi cim dijete pocne samostalno drzati glavu.

    Inace, meni su najudobnije marame, bez ringa. A sling i ergo kako kad.

  9. #159
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    rehab - a sling i budha ili kengur položaj? ako već želi biti okrenut prema van kao u našem slučaju

    Nitko ni moj post ne doživi, naime, naš se samo tako hoće nositi, sve voli gledati, uhvti se za rub ko klokanić i uživa, nerijetko zaspi, a po novome gricka svoja stopalca...sad ne znam koliko se tako smije (malo sam paranoična od silnih komentara onih kojima je sling novitet).

  10. #160
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Trazila sam ga prek njuskala, ali slabo se prodaje! Dugo je u ponudi bio samo jedan i to za 600 kn! To mi je bilo too much za noseni Ergo koliko god bio ocuvan! U ducanu je 750! Mislim da kad se nesto rabljeno prodaje mora biti bar u pola cijene!
    Treba ranije mozda pocet trazit i preko njuskala!
    ili na forumskoj burzi

  11. #161
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Nemoj zenu zbunjivat burzom jos ju ni vidjela nije! Tako je meni nedavno odjednom se ukazala nekakva burza, gledam sta je sad ovo sve neki PPP pa onda KK...

  12. #162
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ima netko iskustava s Beco nosiljkom?

  13. #163
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Palcice pojma ti ja nemam o burzi! Tj mislila sam da je to tu negdje na forumu! Ali mi nikako nije bilo jasno kak to nisam vidjela! Isla sam sad zguglat nakon Tizianinog komentara kad stvarno! Treba imati puno postova da bi se moglo na tu burzu! Valjda cu znat kad to jednom dostignem! A do drugog djeteta cu valjda biti dovoljno aktivna! S obzirom na ovu moju malu neman ovdje sam svaki dan i trazim neke savjete, citam, nadam se da ce mi forum pomoci da se naspavam, da on krene jest kak spada, da se vratim u formu itd. itd.

  14. #164
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Palcice stvarno ne znam koliko smije stati u tom polozaju, tj nikad citajuci o tom polozaju nisam naisla na informaciju da postoji vremensko ogranicenje. Kao i svako nosanje- ne treba s nicim pretjerivati, trba se diejte rastegnuti, promjeniti polozaj i sl...
    Koliko dugo ti sada uopce stoji u tom polozaju?
    Posljednje uređivanje od S2000 : 09.03.2013. at 00:48

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    rehab - a sling i budha ili kengur položaj? ako već želi biti okrenut prema van kao u našem slučaju

    Nitko ni moj post ne doživi, naime, naš se samo tako hoće nositi, sve voli gledati, uhvti se za rub ko klokanić i uživa, nerijetko zaspi, a po novome gricka svoja stopalca...sad ne znam koliko se tako smije (malo sam paranoična od silnih komentara onih kojima je sling novitet).
    Pa, u svakom slučaju, za dijete je najbolje da je na tvrdoj, ravnoj podlozi, samo što naše bebe ne misle tako, jel Pokušaj mu malo promijeniti položaje, naći neke cake. Npr., ja sam sasvim slučajno otkrila da našem jako paše s vremena na vrijeme biti u sobi sam, u svom krevetiću. Valjda se umori od svih tih podražaja, ja ga samo spustim u krevetić i ima običaj tu mirovati nekih 15 - 20 min... Vidi što bi mu moglo odgovarati, ne mislim da je dobro da je baš čitav dan kičma na udaru.

  16. #166
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ne, recimo da je u šetnji po sat vremena tako. Onda ga malo tata nosi na rukama. Recimo dva sata dnevno, ako i toliko. On obožava taj položaj. Jako je interaktivan, sve promatra, od sata, do slika na zidu, auta vani i nema šanse da bude okrenut prema meni (to bih ja najviše i voljela). Ovako smo ljudima vani na izvolte i da priđu i komentiraju.
    Ergo mi djeluje odlično, malo mi je skup, ali možda bih ga i kupila kad bih znala da bi se tako nosio (a ne bi). Mislim da je sve dobro najprije posuditi i probati, a i klinci se mijenjaju, nije im uvijek isti položaj zanimljiv. Ja npr. nikako da skužim samostalno sa slingom kako da ga okrenem prema sebi i podvučem pod guzu sling - imam osjećaj da će mi ispasti mališa. I žao mi je što mi je već velik za kolijevka položaj, a tako je uživao pospan u njemu.

    Proguglajte o pouchu minimonkey (sling bez ringa i repa), jako je zgodan za bebe koje vole biti prema vani, imaju ga slovenski beba centri - mi ćemo ovih dana po njega, najvjerojatnije jer me žulja ring po ključnoj kosti. Raste skupa s djetetom, mada nema prostora za toliko položaja kao marama ili ring sling.

  17. #167
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    [QUOTE=palčica;2362139]Ja npr. nikako da skužim samostalno sa slingom kako da ga okrenem prema sebi i podvučem pod guzu sling - imam osjećaj da će mi ispasti mališa. I žao mi je što mi je već velik za kolijevka položaj, a tako je uživao pospan u njemu.

    ne znam jesi gledala filmic od pixiekid (ne znam raditi link ), ali upisi u youtube pixiekid sling i onda klikni na malu školu nošenja. tamo je dobro objašnjeno kako ga staviti na bok. naravno ako već nisi gledala taj filmić. nisam sigurna jel tamo pokazano, ali bitno je tkaninu koja ide ispud guze potegnut od leđa, onako zategnut od leđa i podvuć pod guzu.

    baš ću pogledat taj pouch minimonkey hvala!

  18. #168
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Jesam, no nije ni on za suradnju..moram vježbati na plišanom medi...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •