Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Posebnija, egzotičnija jela od blitve i kupusa, a može i od drugih običnih namirnica

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Posebnija, egzotičnija jela od blitve i kupusa, a može i od drugih običnih namirnica

    Imam nešto više blitve i mladog kupusa (zelja), pa osim standardnih jela hoću prirediti i nešto novo, a kako su forumska jela u samom vrhu kulinarstva kako volim, postavljam temu da se inspiriramo.... dakle - kako prirediti obično povrće na neobičan, ukusan, zamaman način....

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Nije neka egzotika al je na par načina pa ti možda bude od korisit:

    1. blitvu ovako spremam:
    - lešo (najčešće)
    - lešo sa kuhanim grahom (ovo je genijalan prilog, svi budu oduševljeni)
    - lešo sa bobom
    - polpetice od blitve i sira (ovo bolje uspije mojoj mami, al i moje zna bit jestivo )
    - pitu sa blitvom i sirom (mi to zovemo pita zeljanica)
    - zeleni rolat sa sirom (po receptu u ovo ide špinat al ja stavim i blitvu, važna je zelena boja tijesta koja se odbije)

    2. kupus:
    - lešo sa maslinovim uljem i češnjakom
    - kuhan sa mrkvom i krumpirom
    - krem juha
    - u juhi, mesnoj ili od povrća narezan na trakice
    - a najviše od svega svježi na salatu, sam ili sa nekim drugim povrćem npr. pomama i krastavcima

  4. #4
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    brzo i jako ukusno recept je bio kao prilog al mi to jedemo kao glavno jelo

    Blitva sa bijelim grahom

    -pola kg blitve (prilagodi vama količinu9
    -1 velika koonzerva bijelog graha (ja koristim podravkin jer ima mala zrna bez velikih kožica)
    -sok 1 limuna
    -3-4 češnja češnjaka
    -3 inčuna
    -začini svi suhi zeleni koje imam doma(u izvornom je išlo nešto što ja nisam imala doma)
    -sol

    skuhati blitvu u zasoljenoj vodi al ne baciti vodu nego ostaviti otprilike jednu šalicu.
    na maslinovom ulju popržiti češnjak pa dodati inčune i sve zelene začine i pržiti dok ne zamiriše mmmmm,
    dodati grah iz konzerve i zaliti sa šalicom vodom od blitve(ne previše vode al ako bude premalo bit će suho) , pustiti da malo prokuha (samo da se grah zagrije) , dodati blitvu i začiniti sa limunovim sokom . po potrebi još soli.

    ja sam se grozila na kombinaciju graha i blitve al bijeli grah je lagan i baš paše.

    Dobar tek!
    Posljednje uređivanje od emanina : 25.05.2012. at 08:36

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja htjela napisati da blitvu radim sa debelim bijelim grahom ili češće slanutkom (i špinat isto) ali emanina me prestigla s idejom za kombinaciju mahunarke+blitva.

    Još radim blitvu na lešo i koristim je kao sastavni dio povrtnih faširanaca (joj kak to dugo nisam radila, izbjegavam pržiti otkad mm ima povišene masnoće, ali nije neka mudrost... )

    Kupus (zelje) isto kuham na lešo s krumpirom (i ponekad dodam koju mrkvu da ljepše izgleda lešada), kuham s paradajzom (u to ponekad dodam bijeli grah), radim čarobnu juhu od kupusa, krpice sa zeljem, a dodajem ga u velikim količinama uz mesne lešade (teletina, janjetina). Samo narežem glavicu na četvrtine i to je to.

    Čemu komplicirati - od tog povrća najbolja su jednostavna jela.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Lijena sam pisati upute za odreske od povrća, ali evo ovdje ima nešto slično:http://www.cyberbulevar.com/kuhar-re...od-blitve/610/

    Ja u to dodam i kuhanu mrkvu iz juhe i drugo povrće kakvo nađem, ponekad i sirove tikvice naribane, dio prezli zamijenim zobenim pahuljicama itd. - tako da su mogućnosti zapravo neiscrpne.

  7. #7
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Rižot od blitve

    Dinstati grubo usitnjenu blitvu na crvenom luku, dodati rižu (meni najbolja obična bijela). Gotovo u tren!

  8. #8
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Blitva je fina i kad se smiksa i doda u pire krumpir.

    Može se napraviti i zeleni biskvit za kolač. Malo blitve daje lijepu boju, a ne utječe puno na okus.

    I krem juha: blitva+riža (jer moji ne vole s krupmirom) +mlijeko.

  9. #9
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    nismo neki ljubitelji kuhanog zelja, ali od kada radim zelje u woku na kineski način, rušimo rekorde u potrošnji zelja. dakle, sitno narezati zelje (kao za salatu), mrkvu (na takne ploškice), luk (ne rezati na kockice već na "rezance"). još ako imate bambusa (ja kupim u staklenci pa vadim po potrebi)...
    u wok staviti malo ulja i ispržiti sve povrće, može se malo podliti i s vodom. posoliti, na kraju dodati soja sos. može se jesti s rižom, tjesteninom, kineskim rezancima, ili kao prilog uz npr. roštilj.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    soparnik

  11. #11
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Hvala, bilježim! Čim bude prilike, probat ću blitvu sa grahoricama, a ovo s kupusom iz woka mi se čini isto odlično. Probat ću, ukratko, sve.

  12. #12
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja razno razno povrče, blanšira, . npr: mrkva, krumpir, kupus, korabica, celer i ubacim u vatrostalnu, dodam začine, češnjaka, ulja i malo vode od kuhanja i zapečem u pečnici!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    šufrigani kupus naše none:

    prepržiti kapulu na malo ulja, dodati narezani kupus, podliti s malo vode, začiniti solju, crvenom paprikom i sokom od paradajza. pustiti da krčka ma laganoj vatri ... ne znam koliko dugo, više od sata, dok ne dobije onu prekrasnu zlatnu boju. povremeno dolijevati vode, bitno je da je tekućine uvijek samo malo, da se šufriga, ne da se kuha.
    uz ovaj kupus se mora stajati, ali se isplati.

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Čekam hoće li netko staviti nabujak, pa evo ću ja. Nije egzotično, ali je drugačije.

    Skuhaš povrće, kelj ili kupus ili blitvu ili ča ćeš. Nasječeš na rezance ili po volji oblike. Oko pola kile.

    Skuhaš rižu, smeđu ili bijelu. Ja skuham jednu šalicu.

    Stučeš dva do tri bjelanjka u snijeg.

    Pomiješaš u zdjeli rižu, povrće, 2-3 žutanjka i 2-3 tučena bjelanjka, začine po želji, sol, papar a možeš i bilo što egzotično kakve ste već volje taj dan.

    Pleh namazati uljem i posipati mrvicama, uliti smjesu i staviti u vruću pećnicu da se zapeče. Kad lijepo nabuja i požuti gore, gotovo je.

    Servirati sa čime hoćeš. Sir, polpete, vrhnje, ma što god paše. Fino je i toplo i hladno, brzo gotovo, a drugačije.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ovo je fino:
    http://www.coolinarika.com/recept/izljevak-sa-spinatom/

    A sa zelenjem mi je savršeno:
    - izdinstati špinat na luku, ubaciti u to kuhani ječam i obilno zaliti maslinovim uljem (češnjak poželjan).

    Jedna neobična i fina kombinacija:
    http://www.coolinarika.com/recept/cc...rvenim-grahom/

  16. #16
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jamie Oliver je imao neku paštašutu na kupusu i panceti pa reci, ako te zanima, da potražim (da ne tražim bezveze )

  17. #17
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Prokuhanu blitvu sa maslinovim uljem (u izvornom receptu Ane U. spinat, ali moze i blitva) usitnis stapnim mikserom i pomijesas sa kuhanim kus kusom. Na to narezes kuhane tikvice, posipas cesnjakom i zalijes maslinovim.
    Blitvu na rezance, malo posolis i lagano ocijedis. Umijesas narezani poriluk, jaje, lagano prodinstano meso, sol, papar, cesnjak i time filujes savijacu. Njam njam.

  18. #18
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekam hoće li netko staviti nabujak, pa evo ću ja. Nije egzotično, ali je drugačije.

    Skuhaš povrće, kelj ili kupus ili blitvu ili ča ćeš. Nasječeš na rezance ili po volji oblike. Oko pola kile.

    Skuhaš rižu, smeđu ili bijelu. Ja skuham jednu šalicu.

    Stučeš dva do tri bjelanjka u snijeg.

    Pomiješaš u zdjeli rižu, povrće, 2-3 žutanjka i 2-3 tučena bjelanjka, začine po želji, sol, papar a možeš i bilo što egzotično kakve ste već volje taj dan.

    Pleh namazati uljem i posipati mrvicama, uliti smjesu i staviti u vruću pećnicu da se zapeče. Kad lijepo nabuja i požuti gore, gotovo je.

    Servirati sa čime hoćeš. Sir, polpete, vrhnje, ma što god paše. Fino je i toplo i hladno, brzo gotovo, a drugačije.

    Ovaj recept mi s dopao pa sam ga danas isprobala, sa zeljem. Dinstala sam luk, mrkvu, peršin, celer pa zelje na to, uz lagano podlijevanje. Začinila lagano i nakon toga pomiješala s rižom, žumanjcima i bjelanjcima kako si opisala.

    Finoooo, svi smo se najeli, od 1-37 god.!

  19. #19
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I ja cu probati Betin recept.

    Sjetila sam se da je blitva fina i s vrhnjem/sirom pa preko tjestenine

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ako imaš blitvu širokih listova, (a znam da imaš ), bijeli dio se da pohati. Mrvicu se zblanšira na pari, posoli, pa u smjesu za pohanje po izboru (bečki, pariški, tempura, tempura makrobiotička...) i u vrelo ulje. Nije najzdravije ali je jako fino.

    Mi jako volimo u blitvu s grahom, koja je gore spomenuta, dodati dimljenog tofua ili mladog sira s placa. A još je bolje ako blitvu zamijeni mišancija.

  21. #21
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Predivno predjelo koje smo jeli u jednom restoranu, a blitva je genijalna u toj kombinaciji
    Skuhaš vrlo kratko blitvu samo zeleni dio odvojiš sve veće žilice,
    blaniširaš, dobro ocjediš, ali pazi da listovi ostanu cijeli
    dio blitve smiksaš i dodaš žlicu dvije dobro ocjeđene skute ili mladog krem sira (kozjeg ako imaš slučajno)
    izmješaš i napraviš kuglicu kao sladoled od pistacija malo tamnije boje
    naribaš tvrdi sir na veće rezance
    otvoriš list blitve staviš ribani sir i onda kuglicu krem blitve sa sirom i umotaš kao mini sarmu
    mi smo to jeli uz file ribe s grilla i bilo je tako osvježavajuće- fantastično
    Da, a bijeli dio možeš spohati kako je Mojca napisala to je jako fino
    Posljednje uređivanje od pikula : 27.05.2012. at 19:46

  22. #22
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Za mlado zelje je meni najdraži recept pita sa špekom
    znači posoliš i ocjediš zelje, dodaš sjeckani špek, malo zobenih pahuljica, malu žličicu currya i mrvu papra i smotaš kao štrudl
    ja znam to raditi i u kombinaciji sa mrkvom, porilukom itd.
    odlično je uz piće

  23. #23
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    LOL na temu

    Muče me isti problemi pa sam došla vidjet jel Ifi otvorila topik

    Ja sam danas radila krem juhu od blitve.
    Ono, klasika, zdinstas luk, dodaš nešto krumpira i blitvu, zaliješ juhom ili vodom, prokuhaš dok krumpiri nisu mekani.
    Dalje blender i vrhnje...

  24. #24
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Da ja kad sam bila u gabuli s viškom povrća i manjkom prostora ja to uvijek blanširam pretvorim u pire i smrznem po 2 dcl u čaši ili u kockice za led ili pola l u vrećice ovisno od povrća i onda imam pun frižider baze za krem juhe, umake itd
    E da od tog pirea od blitve sam radila i njoke kao od špinata pa ih isto zamrznula

  25. #25
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    LOL na temu

    Muče me isti problemi pa sam došla vidjet jel Ifi otvorila topik

    Ja sam danas radila krem juhu od blitve.
    Ono, klasika, zdinstas luk, dodaš nešto krumpira i blitvu, zaliješ juhom ili vodom, prokuhaš dok krumpiri nisu mekani.
    Dalje blender i vrhnje...

    LOL

    Meni je ovo obilje namirnica čisto fino, jedemo zdravije - jer moramo LOL
    Probala sam pire od tog mladog zelja - s malo krumpira, skuhala, dodala papra, svježeg bosiljka, peršina, celera, svega, i djeca su mi pala u nesvjest od sreće, a jadan mm nije ni okusio, jer su ovi olizali zdjelu. Sljedeće na redu Betin složenac, pa onda ono s blitvom i grahom... eto... ne morate mi virit u tanjur, sve znate, pogotovo ove s kojima dijelim probleme zelja i blitve

  26. #26
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Jamie Oliver je imao neku paštašutu na kupusu i panceti pa reci, ako te zanima, da potražim (da ne tražim bezveze )
    Zanima me, kako ne!

  27. #27
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaš blitvu širokih listova, (a znam da imaš ), bijeli dio se da pohati. Mrvicu se zblanšira na pari, posoli, pa u smjesu za pohanje po izboru (bečki, pariški, tempura, tempura makrobiotička...) i u vrelo ulje. Nije najzdravije ali je jako fino.

    Mi jako volimo u blitvu s grahom, koja je gore spomenuta, dodati dimljenog tofua ili mladog sira s placa. A još je bolje ako blitvu zamijeni mišancija.

    Zvuči zanimljivo! Ne da mi se pohati zadnje vrijeme, ali dobro je znati, kad me šune...

  28. #28
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    izrežeš krumpir na sitne kockice 0,5 cm i propržiš ih kratko na tavici, izvadiš ga i u tom ulju izdinstaš luk i dodaš blitvu narezanu, provrtiš malo da blitva uvene. pustiš krumpir i blitvu da se ohlade, pomješaš ih umutiš nekoliko jaja, sve povežeš u smjesu i začiniš (sol, papar, vegeta).
    izliješ u dublju tavicu poklopiš i lagano poklopljeno pečeš do pola, istreseš s doljnom (pečenom) stranom na tanjur poklopiš s tavicom i preokreneš da se ispeče druga strana. poslužiti se može toplo i hladno uz salatu

  29. #29
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ne sjećam se više tko je stavljao recept na Što danas kuhate, ali neki dan sam ga se sjetila pa smuljala nešto slično
    dinstala sam poriluk, bob i kopar
    skuhala blitvu i špinat (jako kratko), nasjekla na komadiće
    u međuvremenu skuhala žgance (palentu) i na kraju u njih pomiješala dinstano (mislim da je bilo još nešto osim te tri vrste, ali se sada ne mogu sjetiti) i zeleno
    stavila u pleh - dugački, kao za manju štrucu kruha i u zapekla u rerni
    to smo jeli uz oslića
    meni je to bilo fenomenalno, a svidjelo se i M. i MM (inače ne vole poriluk)
    naravno, tu se može dodati još i sira, ali ne volim miješati mliječno i ribu

    da, M. često znam za večeru praviti i "zelene žgance" - skuhana blitva/špinat, nasjeckano i dodadno u skuhane žgance
    to jede uz pečena jaja

    a kupus - moji baš nisu ljubitelji variva
    oni bi sve samo na lešo ili salatu
    kupus jedemo ili u flekicama ili svježi na salatu

  30. #30
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Prisiljeno zelje, staro seljačko, sa kuruznim kruhom zakon!

  31. #31
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    integralni spageti sa blitvom i slanutokom ( recept sam nasla tu na forumu)
    pire krumpir sa kupusom zajedno skuhs kupus i krumpir i napravis pire mljac
    projice u kalupia za muffin-e sa blitvom

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Za vikend sam dobila svježe zelenje od susjede (prevladavala je blitva uz dodatak par listova mlade cikle, divlji komorač i samoniklu lobodu). Nije toga bilo puno, jedan solidan buket, ali taman dosta za dopunu obroku. Skuhala u slanoj vodi na lešo i isjeckala štapnim mikserom (vrlo kratko, da ostanu vidljivi komadići) uz dodatak 1 žlice maslinovog ulja i 1 režnja češnjaka narezanog na listiće). Odličan preljev za kuhani krumpir ili krumpirove valjuške. Moj stariji sin baš ne ljubi svježe salate, ali oko ovoga su se dečki otimali.

    Inače, znam ja takvu mješavinu ubaciti i u palentu (ako ostane blitve ili špinata za ručak, a može i kopriva). Kad imam više vremena, napravim složenac: stavim red palente, red zelenjave, red sira (bilo kakvog), zaljev od vrhnja za kuhanje i jajeta pa sve ponovim i zapečem.

  33. #33
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Evo obećanog:

    PAŠTA S KELJOM, SLANINOM I ZAČINIMA
    Sastojci:10 tankih ploški dimljene slanine, češanj češnjaka, velika glavica kelja, 450 g tjestenine, 200 g mozzarelle, 2 šake pinjola, parmezan, šaka timijana, sol, papar
    Kelj narežite na trakice. Na maslinovu ulju prepržite pancetu da lagano požuti. Dodajte češnjak i timijan te umiješajte kelj i parmezan. Poklopite i svako malo protresite tavu. Kad je kelj mekan, dodajte sol i papar. Razrijedite umak s malo djevičanskog ulja. Umiješajte kuhanu tjesteninu te na kraju umiješajte mozzarellu i lagano popržene pinjole.

    A našla sam ga ovdje

  34. #34
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekam hoće li netko staviti nabujak, pa evo ću ja. Nije egzotično, ali je drugačije.

    Skuhaš povrće, kelj ili kupus ili blitvu ili ča ćeš. Nasječeš na rezance ili po volji oblike. Oko pola kile.

    Skuhaš rižu, smeđu ili bijelu. Ja skuham jednu šalicu.

    Stučeš dva do tri bjelanjka u snijeg.

    Pomiješaš u zdjeli rižu, povrće, 2-3 žutanjka i 2-3 tučena bjelanjka, začine po želji, sol, papar a možeš i bilo što egzotično kakve ste već volje taj dan.

    Pleh namazati uljem i posipati mrvicama, uliti smjesu i staviti u vruću pećnicu da se zapeče. Kad lijepo nabuja i požuti gore, gotovo je.

    Servirati sa čime hoćeš. Sir, polpete, vrhnje, ma što god paše. Fino je i toplo i hladno, brzo gotovo, a drugačije.

    Ovo sam kuhala danas, s keljom, i draga Beti - hvala ti!

    MM, inače ne voli kelj, i frktao je nosom kad je vidio što se kuha, ali kad je sjeo rekao je slovom i brojem - ovo se ne može kupiti, da ti žena skuha takav kelj, štogod to njemu značilo Zvučalo je kao da znači nešto dobro, pa ću ostaviti na tome.

    Uglavnom - divan recept, i puno ukusnije od standardnog zalijevanja razmućenih cijelih jaja. Ja sam dodala i hrpicu domaćeg špeka i sve u svemu ovo je jelo za poslužiti gostima, za svetak, petak, svagdan, za nositi na izlet, što god želiš. Ovo sad ulazi u naše obiteljske klasike.

    Preporučam!

  35. #35
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ubilježila sam i sve ostale divne recepte (nisam baš puno kuhala zadnjih par dana, zašorala me temperatura...), i veselim se svim kombinacijama koje ste navele. Kako mi je ovo obogatilo menu!

    Nego, da i ja dam svoj doprinos. Podigla sam pire od kupusa na neslućeni nivo, Moj sin se gušio u njemu i dijete me moli da mu to stalno kuham, a i ja sebi ne vjerujem kako ta stvar od mladog kupusa može biti delicija samo takva.

    Dakle, na manji ili srednji mladi kupus dodajte tri na šnitice narezanog sirovog mladog krumpira. Narežite kupus na trake i skuhajte s krumpirom u slanoj vodi. Smiksajte sve skupa mikserom, dodajte nekih četiri žlice maslinovog ulja, vjerujem da može i putar, ali ga ja ne smijem, pa preskačem. Dodajte šaku svježeg začinskog bilja natrganog rukom - ja sam stavila bosiljka, celera, ljupčaca, peršina i list origana, i još sam posula origanom u prahu i lagano, vrškom žličice dovršila kurkumom. Dodala sam koliko treba soli i papra za ukus i sve skupa izmiješala. Uopće nema kupusasti okus - ja volim i kupusasti okus, al hoću naglasiti da je ovom kombinacijom nastala potpuna transformacija. Savršenstvo!
    Posljednje uređivanje od Ifigenija : 04.06.2012. at 15:16

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Hvala na hvali!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •