Drage moje,

zanima me tko je sve primjetio nepravilnosti na računu za vodu za travanj? Kako to rješavate?

Kod mene se dogodila sljedeća situacija....
Najnoviji računi od 22.3.-20.4. došao je u iznosu 718 kn ili ti 54 kubika vode na što sam ostala jer obično "trošimo" od 14-25 kubika (mjesečno, kroz godinu) i sad.... zvala sam Vodovod wtf i odgovor je sljedeći... Kod nas je bio slučaj da zadnjih 7 mjeseci a po mojoj procjeni i više ( 9/2011) očitanja nije bilo. Predzadnji rn koji je stigao bio je na 206 kn tj. 14 kubika po novoj cijeni. I sada dolazimo do najslađeg dijela gdje su oni 22.3. radili očitanje i uzeli u obzir sve kubike koje nisu obračunali i to nam naplatili po novoj tarifi. Pravo na žalbu nemamo jer je prošao zakonski rok od 30 dana od promijene cijene, isto tako smo imali pravo tražiti da nam storniraju sve kubike vode koji nisu obračunati po staroj cijeni, sada to pravo više nemam jer i za to je prošao zakonski rak hahah....
Ono što sam ja primjetila je to da su oni radili procjene iz mjeseca u mjesec sve manje i manje od prosječne potrošnje i kasnije namjerno obračunali kubike po novoj tarifi a ne po staroj.

Ono što mene zanima je zakonski dio oko tiskanice iliti računa za vodu?
Da li je zakonski točno da nigdje ne piše da se radio o procijeni stanja? Tj. meni na svakom računu za vodu piše datum očitanja?

Koga i kako ganjati? Na vodovodu su rekli da ništa od žalbe jer je prošao rok ??!! Koje su to više institucije koje moram kontaktirati?