Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 195

Tema: sex nakon poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    1

    Početno sex nakon poroda

    evo da i ja priupitam dali itko ima ovakvih problema. Prije tri godine rodila blizance, i sada prije 2,5 mjeseca još jedno dijete. Kuća, odgoj, dvorište, vrt i sve ostale čari žene kod kuće stvarno me iscrpljuju i zbilja nemam volju za sex. Dali se još to ikome događa i kako da si pomognem, već skoro 6mj bez odnosa i zbilja neznam kako da se popravim jer zbilja nie fer prema mm. help!

  2. #2
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Uf, vidim da ima tema puno pogleda a niti jedan odgovor... Kao da je sex svima super... hehehe

    Činjenica je da što se više keksaš to i više želiš. Ženama poslije poroda ponekad treba više vremena da im se vrati želja i između nastojanja da budu super mame, kućanice i supruge zaboravljaju da trebaju biti dobre ljubavnice (tu mislim na MM-ove, ne na švrljanje ) a i same znamo da je sex u vezama jako bitan.
    Kako se organiziramo... a kada nešto želiš onda nađeš vremena iako to zvuči kao fraza. Kada djeca vikendom spavaju popodne, dok čekam jeftinu struju za peglanje a klinci već u krpama, sad su vrućine i ne da se spavati... iskoristi i to pa skupa pod tuš...

    Ajme ima toliko ideja, iako znam biti preumorna potrebno je malo poticaja i nikada mi poslije ne bude žao . Samo se treba aktivirati i sve će se srediti. Djeca će biti sve veća pa će i bolje spavati a ti biti malo više odmorna. Neka to bude vrijeme koje ćete ti i tvoj MM posvetiti samo sebi, a valjda možete barem tri puta tjedno odvojiti pola sata za vaš brak. Taj dan ne operem suđe ili sl. i tako je sutra novi dan. Suđe će čekati ali naša ljubav, brak, osjećaji povezanosti i potrebe neće.

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    na tu temu ima vise topica
    na ovom se bas raspravljalo jako puno o slicnom probelmu
    http://forum.roda.hr/threads/66945-I...aj%C4%8Dinstvo

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Znači, sex nakon poroda. Prošlo je babinje. Danas je 50 dana od poroda. Rezana sam, ne znam koliko šavova jer nisam htjela znat. Do neki dan nisam uopce pogledala dolje jer mi je taj rez ostao velika trauma. Lijepo je zašiveno, samo tanka crta ostala..
    Ginekolog me narucio tek za 20 dana pa nista ne znam kako je dolje

    E sad.. Želju za sexom imam jaku, ali strah jos jaci.. Sve je psihicki, rana me ne boli dok ne pomislim na nju, onda ju odma osjetim i sva se najezim od uzasa. Neki dan sam se probala opustiti i probali smo sex ali nisam se usudila. Imam svakakve misli u glavi - da cu opet puknut, da ce previse boljeti, da ce mi uc i da nece moc izac ( )

    Posto nisam jos isla ginekologu strah me i da mozda jos nije zaraslo, da mogu nesto zeznut..
    Vjerujem da mi nece bit ugodno sexat se neko vrijeme, vjerojatno ce malo bolit i zatezat i bit neugodno, al nije to tako strasno bas kak ja mislim jelda?

  5. #5
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Meni je bilo poprilicno bolno prvih 2-3 mj. Prvi odnos smo imali nakon ginekoloskog pregleda, kad je doktor potvrdio da je sve ok.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Uopće se ne trebate toga bojati. Sve je zaraslo kako treba već davno. Ništa neće ostati unutra, ništa neće boljeti, ništa neće puknuti. Treba samo paziti da ne dođe do nove trudnoće, ako niste spremni za još jedno dijete.

    Sve ostalo je u glavi. Sex je dio braka, i to onaj bolji dio i posve je glupo odricati ga se.
    Ne treba nikakav doktor dati znak da je sve u redu. Nakon mjesec i pol sve je natrag na svom mjestu.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, sex nakon poroda. Prošlo je babinje. Danas je 50 dana od poroda. Rezana sam, ne znam koliko šavova jer nisam htjela znat. Do neki dan nisam uopce pogledala dolje jer mi je taj rez ostao velika trauma. Lijepo je zašiveno, samo tanka crta ostala..
    Ginekolog me narucio tek za 20 dana pa nista ne znam kako je dolje

    E sad.. Želju za sexom imam jaku, ali strah jos jaci.. Sve je psihicki, rana me ne boli dok ne pomislim na nju, onda ju odma osjetim i sva se najezim od uzasa. Neki dan sam se probala opustiti i probali smo sex ali nisam se usudila. Imam svakakve misli u glavi - da cu opet puknut, da ce previse boljeti, da ce mi uc i da nece moc izac ( )

    Posto nisam jos isla ginekologu strah me i da mozda jos nije zaraslo, da mogu nesto zeznut..
    Vjerujem da mi nece bit ugodno sexat se neko vrijeme, vjerojatno ce malo bolit i zatezat i bit neugodno, al nije to tako strasno bas kak ja mislim jelda?
    Uopce nije strasno.
    Daj se fino opusti , popi pola case vina i ne cekaj ginekologa za blagoslov.

  8. #8
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Eh, nacekala bi se ja da cekam blagoslov ginekologa
    Meni je malo nelagodan osjecaj na pocetku, al poslije sve 5
    Ono, malo polakse na pocetku i to je to

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Uopce nije strasno.
    Daj se fino opusti , popi pola case vina i ne cekaj ginekologa za blagoslov.
    X

    Apsu, sretna si žena - puno ih je kojima rođenje djeteta negativno utječe na želju...

    Samo se prije dogovori s mužem da posluša ako budeš morala reći "uspori" ili čak "dosta"...

  10. #10
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Bojim se, bojim, ne znam ni sama cega, znam samo da sam jako osjetljiva na rane i da mi je to sad ogromna psihicka prepreka, sva se stisnem kad pomislim sa nesto ide blizu reza.. Zapravo, trebala bi litru vina , a dojim pa ne mogu

    Ajde, mozda ste me malo ohrabrile.. Ak sam mogla rodit, pa valjda se mogu i posexat ko covjek

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Apsu, ne razmisljaj, samo kreni.

  12. #12
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Razmisli o lubrikantu.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se, bojim, ne znam ni sama cega, znam samo da sam jako osjetljiva na rane i da mi je to sad ogromna psihicka prepreka, sva se stisnem kad pomislim sa nesto ide blizu reza.. Zapravo, trebala bi litru vina , a dojim pa ne mogu

    Ajde, mozda ste me malo ohrabrile.. Ak sam mogla rodit, pa valjda se mogu i posexat ko covjek
    To je sluznica, zaraslo je to već.

    Ja sam sa mlađim sinom preživjela prvi ginekološki pregled cca mjesec dana nakon poroda. A imala sam 22 šava nakon epiziotomije jer su me pošteno izrezali radi poštede djeteta (prijevremeni porod). Nije bilo ugodno, ali sam preživjela sve ono železinje, špigle i ostali pribor koje je dr. gurnuo unutra. Da prostiš, seks ne može biti toliko neugodan ni pod razno.

    I potpis na Juranu - uzmi lubrikant tek da ti se nađe... Možda ne bude trebalo, a možda i bude.

  14. #14
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A daj, o ovom nisam ni razmisljala da ce mi ginekolog gurat svasta

  15. #15
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Razmisli o lubrikantu.
    ovo sam ja došla reći

  16. #16
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E da, lubrikant je super stvar za pocetke
    To je bila prva stvar koju sam kupila u prvom shopingu nakon poroda

  17. #17
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    E da, lubrikant je super stvar za pocetke
    To je bila prva stvar koju sam kupila u prvom shopingu nakon poroda
    i meni poslije poroda s Korinom
    i sad mu, naravno, prošao rok, a ostalo ga hrpu, jer je trebalo samo prvih par puta, tako da opet prvi šoping po lubrić

  18. #18
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se, bojim, ne znam ni sama cega, znam samo da sam jako osjetljiva na rane i da mi je to sad ogromna psihicka prepreka, sva se stisnem kad pomislim sa nesto ide blizu reza.. Zapravo, trebala bi litru vina , a dojim pa ne mogu

    Ajde, mozda ste me malo ohrabrile.. Ak sam mogla rodit, pa valjda se mogu i posexat ko covjek
    go for it!! Dosta razmišljanja

  19. #19
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    rahela pa slobodno ga koristis i poslije

  20. #20
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    piše negdje na njemu rok trajanja godinu dana od otvaranja
    radije ću do dućana

  21. #21
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mislim da ću i ja na kraju po lubrikant, pet i pol mjeseci poslije poroda i jedan jedini vrlo bolan odnos. Želja se nekakva čak i pojavi, ali izvedba katastrofa, kao da sam zabetonirana

  22. #22
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    vikki probaj, lakse je

    rahela, ma mislila san poslije prvih nekoliko odnosa

  23. #23
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    vikki probaj, lakse je

    rahela, ma mislila san poslije prvih nekoliko odnosa
    nije bilo potrebe

  24. #24
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    nije bilo potrebe
    Sretnice!

  25. #25
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mene je isto bilo strah sexa nakon poroda, ali, kad sam nadisla strah, skuzila sam da puno vise uzivam u sexu nego prije poroda. Kao da sam promijenila spol i postala muskarac . Prije mi je trebala romantika, predigra, simo-tamo, a sada-navali narode! Problem nam je najvise naci vrijeme za sex. Najbolja nam je za to subota, jer, tad klinku vodimo na plivanje, a nakon plivanja spava 3-4 sata, tako da imamo dosta vremena i za nekoliko rundi.
    Zato, djecu na bazene i uzivaj narode!

  26. #26
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Kod nas je kao i kod yummy_mummy. U trudnoci smo se cesto seksali, ali jako sam se bojala kako ce sve biti iza poroda.
    Bilo me strah da uopce pogledam u gacice jedno vrijeme, jer me sve asociralo samo na porod i imala sam neku disocijaciju sa svojom vaginom. Nekako se prenamijenila zbog poroda i nisam se jedno vrijeme dozivljavala bas seksualno. Nakon dva i pol mjeseca smo prvi put vodili ljubav. Bilo je dosta cudno, mene bilo strah da sam postala presiroka, vjezbala sam Kegelove kad god bih se sjetila.
    Medjutim, tri i pol mjeseca iza poroda me uhvatilo i bili smo u akciji kao na pocetku veze.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Ja sam još uvijek u babinju, ali želja mi se već vratila! No pičekati ću još neko vrijeme (radi se o 2 šava na prirodno puknutoj međici). A i čeka se na mm-a, ipak je i on sudjelovao u porodu pa je još uvijek malo istraumatiziran od onog šta se sve nagledao Osim toga, moje male cice koje je obožavao sada su prehrambeni proizvod koji pršti mlijekom! Hehe

  28. #28
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ovak, prošlo je 6 mjeseci od poroda a mene sex još uvijek boli.. Dakle, razradili smo jednu, vrlo dosadnu pozu i sad se mogu sexati samo u toj pozi, u svakom drugom položaju me luđački peče, kao da me netko britvicama sjecka unutra, zateže me, osjećaj je kao da je suho i puca a nije suho uopće.. I u ovoj pozi koju koristimo me boli početak sexa al ubrzo postane ugodno..

    U glavi mi je tisuću pitanja, jedno od njih je da li je možda nakon epizotomije žena pogriješila u šivanju, previše me zašila ili nešto?
    Drugo je da li će ovo ikada proći.. Mislim, ja bi se htjela normalno sexati a ne bit stisnuta i dosadna ko drvena marija

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ovak, prošlo je 6 mjeseci od poroda a mene sex još uvijek boli.. Dakle, razradili smo jednu, vrlo dosadnu pozu i sad se mogu sexati samo u toj pozi, u svakom drugom položaju me luđački peče, kao da me netko britvicama sjecka unutra, zateže me, osjećaj je kao da je suho i puca a nije suho uopće.. I u ovoj pozi koju koristimo me boli početak sexa al ubrzo postane ugodno..

    U glavi mi je tisuću pitanja, jedno od njih je da li je možda nakon epizotomije žena pogriješila u šivanju, previše me zašila ili nešto?
    Drugo je da li će ovo ikada proći.. Mislim, ja bi se htjela normalno sexati a ne bit stisnuta i dosadna ko drvena marija
    Ma ne... ima tome više razlogažiljak od epiziotomije je jedan razlog, a hormoni su uzrok tog osjećaja suhoće sluznice i tu se može pomoći. Pitaj ginekologa da li bi ti pomoglo nešto od lubrikanata i točno koji (meni je preporučio neki na bazi vode i bilo je ok, ali dugo sam se oporavljala, mjesecima, jer sam imala 22 šava zbog prijevremenog poroda) Imala sam osjećaj da su me izrezali do grla.

    Ima i tih gelova i s hormonima, ali ne znam kako to ide s dojenjem. Nisam to koristila. Mazala sam si ožiljak bademovim uljem da omekša, a u nedostatku ulja, dječjom Pavlovićevom kremom. Uz malu bebu uvijek imaš tih stvari u kući. ALi oporavak traje - i danas, nakon 13 godina ima dana kad me taj ožiljak zateže i moram paziti kako sjedim, ali to nije često + to je mala cijena za zdravo dijete.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sorry na ovom smajliću koji širi oči - ispalo je slučajno, kombinacija neke zagrade i slova....štajaznam.

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu, ti jos nisi dobila mengu nakon poroda?
    Ja na zadnjem porodu nisam rezana, niti sam pukla, a svejedno me peklo
    Sve dok nisam dobila, a "srecom" to je kod mene brzo nakon poroda, ovaj put samo 7 tjedana
    I nakon toga je bilo sve po starom
    Mozda ti je samo do hormona

  32. #32
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, ti jos nisi dobila mengu nakon poroda?
    Ja na zadnjem porodu nisam rezana, niti sam pukla, a svejedno me peklo
    Sve dok nisam dobila, a "srecom" to je kod mene brzo nakon poroda, ovaj put samo 7 tjedana
    I nakon toga je bilo sve po starom
    Mozda ti je samo do hormona
    ti hormoni ovise i o dojenju, odnosno koliko sam čitala najčešće se s time povezuje nelagoda pri vaginalnom odnosu koja može trajati dosta dugo nakon poroda
    odnosno, tako je "priroda uredila" da se smanji mogućnost preranog ponovnog začeća

  33. #33
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Apsu.... i kod mene ista stvar, više ni ne pokušavam nego čekam mengu jer fakat ne mogu, a nemam niti želju.. ispod nule je rekla bih.
    veli ginić čim dođe prvi ciklus sve se vraća na staro...

    Peterlin ...22 šava oprosti na čuđenju ali još nisam čula da je netko imao toliko šavova. iako kak veliš, nek je beba zdrava... al ono ja kukam zbog svoja 4 i pitam se dali je moglo i bez toga.

  34. #34
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nisam dobila još da, bila sam jednom nešto poluprokrvarila sa 8 tjedana ali to su vjerojatno bili zaostaci od lohija..

    Dakle, moram čekat mengu.. A baš sam na drugom topicu postavila pitanje dal mi se možda menga približava i ispada da da.. Počelo me rasturat sa prvom žličicom dohrane koju je mali pojeo, šta ti je priroda...

  35. #35
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    eh, da...još jedna od radosti odbijanja dohrane

  36. #36
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    e izgleda da je i kod mene situacija kao i kod Apsu, bolni odnosi i uz sav lubrikant...uglavnom dobila sam i stvari prošli mjesec neka 2 dana a ostalo neki iscjedak i sad mi se činilo da ću opet dobiti po simptomima ali ništa bude mi samo iscjedak (mali još sisa ko lud uz svu dohranu koju dobija sad je napunio 10 mj) već me zabrinjava taj iscjedak i to menga koji ide i ne ide

  37. #37
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    kod mene ista stvar,mengu dobila imala cr i svejedno bolii i želje nema!dobit ću rastavu

  38. #38
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Boli i sa carskim? E pa to nisam znala! Sad mi je lakše, znači da su stvarno hormoni!

  39. #39
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Je Apsu, još jedna carica ovdje...nego željkica, kako to misliš - dobila mengu a svejedno boli ja očekivala spas kad dobijem!

  40. #40
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Zeljkice, probaj kakav lubrikant
    Zelja ne dodje bas samo tako, bar ne kod svih
    Istina je ono sto kazu, sto se vise seksas, imas i vise zelje, vjeruj mi

  41. #41
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja se ne sjecam da me bolilo nakon carskog
    Arđo sta se odma plasis? Vidis da je vecini bilo bolje nakon gospoje

  42. #42
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ma meni nikakvi lubrikanti ne pomažu.. Al zato sam želju imala 3 tjedna nakon poroda Da me ne boli, čak bi mi nekak bilo i bolje nego prije poroda..

  43. #43
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mi imamo želju, al baš nema vremena
    Malac ide spavati u 22 sata, to nam je taman za dobru noć - a nakon toga se i meni već spava

    Mene zna malo zatezati u početku, ali onda krene ok. A možda me još više živcira što koristimo kondome, to nismo nikad pa nisam naviknuta

  44. #44
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ajde šuti, moj je do prije 2 tjedna išao spavat u ponoć.. Ne znam šta se desilo odjednom da sad u 22 traži u krevet, stavim ga u kimbač, odem radit nekaj svoje, tu i tamo ga dođem pomazit i on spava do pol 23 -23 ko top.. 2 sata imam više za sebe, osjećam se slobodna ko ptičica

  45. #45
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Daje vam vrijeme za seks

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Misliš, za čišćenje kuće?

  47. #47
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod mene bi bilo surfanje il gledanje serija :D

  48. #48
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    ne zanemarit muzeve

  49. #49
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    off- Apsu, rekla sam ti da ce doci i to pomicanje spavanja

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin ...22 šava oprosti na čuđenju ali još nisam čula da je netko imao toliko šavova. iako kak veliš, nek je beba zdrava... al ono ja kukam zbog svoja 4 i pitam se dali je moglo i bez toga.
    Ma sve je to prošlo... Ja sam kampirala na čuvanju druge trudnoće jer sam se od samog početka otvarala i moje dijete je izdržalo do 34+, a onda je pokušalo uteći iz trbuha... Porođajna težina cca 2000 grama. Kad je beba tak mala, izrežu te bez milosti da poštede dijete. U prvom porodu sam samo pukla i bilo mi je lakše, iako je prvo dijete bilo dvostruko veće. Ja se sjećam da je moja svekrva govorila da naš E. ima glavu manju od naranče... Bio je kao zidarski metar - nula potkožnog masnog tkiva, samo kosti i naborana koža. ALi brzo je to nadoknadio. Hoću reći - manje dijete ne znači i lakši porod i poštedu porođajnog kanala.

    Ali to nije tema... Ti unutarnji šavovi nisu mi bili veliki problem, meni su problem bili samo oni bliže ulazu - nakon oba poroda. Hormoni su bili veći problem i istina je - to se riješilo tek kad su krenule redovne menstruacije. Nakon prvog poroda nisam ni znala što je to jer sam ostala trudna drugi put kad je stariji sin imao 6 mjeseci pa mi se redovni ciklus nije ni stigao uspostaviti, ali nakon drugog poroda sve se stabiliziralo tek nakon dosta mjeseci. Do tada smo mm i ja izmislili puno alternativnih načina zadovoljavanja potreba, uz istovremenu poštedu bolnog mjesta. Kad bolje razmislim, nije to bilo tak ni loše... Možda bi i sad valjalo primijeniti štogod od toga, čisto radi razbijanja monotonije. Sad sam klimakterična baba pa imam druge razloge za to, ali svodi se na isto, he he he....

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •