Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Zamrzavanje hrane

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno Zamrzavanje hrane

    Cure pozdrav, trebam savjet. Pošto imam dvije cure male dobne razlike ( 13 mj ) , Z ima 18 , a M 5, nemam baš vremena za svakodnevno dugotrajno stajanje za štednjakom. pa me zanima kako zamrzavate hranu i koju , koliko dugo može stajati u zamrzivaču , itd. Mislim da bi mi to puno olakšalo , jer ne stignem pošteno ni na wc otići , a o kuhanju da ne govorim.

  2. #2
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Nemam baš običaj zamrzavati hranu, ali kada nam baš puno ostane onda ju zamrznem. I to grah, sarma, bolonjez, juha, i to sve recimo u nekom roku od mjesec dana se pojede.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam baš običaj zamrzavati hranu, ali kada nam baš puno ostane onda ju zamrznem. I to grah, sarma, bolonjez, juha, i to sve recimo u nekom roku od mjesec dana se pojede.
    Isto ovako.

    Ne što ne bih, nego nemam mjesta - imam malu ledenicu u koju stane samo svježe meso, pečena paprika i začini. Dok sam imala staru kuhinju i veću ledenicu, u njoj sam uz meso češće držala još i smrznute knedle, njoke, štrukle za kuhanje i sl. pa onda svježe povrće (mladi grašak, mladi grah), kolače i višak kruha. Znala sam zamrznuti sarmu i filanu papriku, ali nije mi fina odleđena. Gulaš i slično - to ide. Pečeno meso (npr. odojak, krmići i sl.) dobro podnosi zamrzavanje. Moja mama zna zamrznuti varivo od kisele repe ili zelja ako joj ostane. Kod nas se to obično sve pojede, pa ništ od zamrzavanja.

    Ja sam više za brzo kuhanje ili kuhanje dan ranije (to radim i danas zato jer djeca dolaze iz škole ranije nego mi s posla, pa moraju imati kuhano). Kod mene je važniji ekspres lonac nego zamrzivač.

    Evo starog topica o brzoj i jeftinoj klopi koja može stajati i za drugi dan: http://forum.roda.hr/threads/43083-j...-podgrijavanje

  4. #4
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Moj drugi omiljeni kućanski aparat, nakon sušilice je ekspres lonac.
    Ja imam ovaj princip kuhanja, a to je: u nedjelju skuham više tako da imam i za ponedjeljak, ako se pojede prilog, onda nešto brzinski skuham taj dan.
    U nedjelju obično napravim ćušpajz za dva dana, krumpir ubacim naknadno, to sve razdijelim u dvije rajnglice i eto ručka za dva dana.
    Srijedom neko pečeno meso, nešto trkaće.... i evo petka, riba i blitva i cijeli tjedan pokriven.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Isti princip koristimo - kad se kuha štajaznam repa, ričet ili grah - to je za dva dana (sad više ne ide to tako, imam teenagere koji bi vola pojeli, ali tako je išlo dok su bili mali).

    Dok su bili sasvim mali i na dohrani, kao sada cure koje ima ZaraMia - OGADIO nam se filet oslića jer to je bilo svaki petak. E, to sam imala zamrznuto, ali sirovo - hrpu ribetina. Djeca su to obožavala. Moj stariji je vikao gibiii (ribe) i to je jedna od prvih riječi koju je naučio. Uz to lešade vrsta raznih (kelj+krumpir+mrkva, kupus+krumpir, brokula+krumpir, karfiol "bez ničega" ili pod prezle...), oslić i bakalar smrznuti isto na lešo ili pirjano u malo vode sa kaparima... Janjetina na lešo, teletina, junetina, piletina - sve zdravo i brzo gotovo.

    Uz kuhano meso iz juhe drugi dan serviraš gotove njoke iz dućana i neki brzinski sos (npr. od paradajza iz kutije), pečenje je uvijek za dva dana, a dok su klinci bili na dohrani, bome smo jeli isto što i oni, samo je na stolu stajala sol, papar, crvena paprika i drugi začini, da mm ne mora jesti bljutav ručak.

    I danas kuham brzinski, jer sam naučila ne trošiti puno vremena na to. Osim ekspres lonca bitan mi je dobar alat za sjeckanje (noževi za guljenje, za sjeckanje i ribež - da ne trošim puno vremena na to) i štapni mikser za krem juhe i slične jestvine.

    Od suhih mahunarki najmilija mi je leća jer ju ne treba namakati, a od svježih grašak jer je super brzo gotov. Grah i slanutak - dok nemaš vremena namakati i kuhati suhi, konzerve posluže. Isto tako konzervirani kukuruz u zrnu ili mini klipići.

    Zimnica - kad se domognem paradajza, skuham doma jer mi je odličan za šalšu (klasičan brzi ručak je piletina na naglo + gotovi njoki sa šalšom i neka svježa salata).

    Za malu djecu zakon povrće je špinat, tikvice, brokula, mrkva, karfiol, krumpir - sve je to brzo gotovo na pari, a fino je i za odrasle (dodaš pesto od češnjaka, peršina i maslinovog ulja i udri...)

    MM je u vrijeme dok su klinci bili mali pojeo tonu kranjskih kobasica (nije ljubitelj kuhanog mesa). Ja sam očekivala da će mu se kranjske ogaditi, ali figa - voli ih i danas. To je bio njegov način da preživi period u kojem je zbog djece prevladavalo kuhano meso. Za psihoterapiju sam mu povremeno skuhala špek fileke ili slasni gulaš u ekspres loncu.

  6. #6
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Hvala vam curke puno na savjetima. Mislim da ću si nabaviti express jer ga nemam, pa onda ću kuhati kao što ste rekle, za dva dana, čušpajziće , ćufte, itd.... Najbolje i najmanje vremena oduzima

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja jos nisam pronasla kuhano jelo, osim eventualno sarme, koje podnosi smrzavanje, a onda je (nama) jestivo.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam curke puno na savjetima. Mislim da ću si nabaviti express jer ga nemam, pa onda ću kuhati kao što ste rekle, za dva dana, čušpajziće , ćufte, itd.... Najbolje i najmanje vremena oduzima
    Vidjela sam prošli tjedan u Sparu talijanski za 189 kn. Nije velik, ali je dovoljan. Imam takav: https://www.google.hr/search?q=ekspr...DGgfb6FlKlM%3A

    Zadovoljna sam. Imala sam prije Lagostinu 15 godina, isti po obliku, služio je dugo dok se nije raspao (otišao je perni mehanizam). Imam još jedan veliki, ali za svakodnevnu upotrebu ovaj mali mi je super. Zapremina 5l.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.10.2015. at 08:22

  9. #9
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Evo kupila ga jučer u konzumu , danas radila varivo sa povrćem , bilo gotovo za 20 min , a ostane i za sutra. stvarno odlična stvar , ne znam kak sam mogla živjeti bez toga !

  10. #10
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja imam exp lonac doma, jednom kuhala ciklu i gledala ga od iza zida, jedva se usudila priblizit da ga ugasim.. Ne znam, totalno me strah da ne eksplodira

  11. #11
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Zanima me kakav je okus hrane iz ekspres lonca? Moze li se npr skuhati jednako fini gulas kao kad se kuha 2,5-3 sata na lagano? I ako ne, koliko je okus losiji? Ima li neka hrana da je bas losa iz ekspres lonca?

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    bUOTE=bella77;2815522]Zanima me kakav je okus hrane iz ekspres lonca? Moze li se npr skuhati jednako fini gulas kao kad se kuha 2,5-3 sata na lagano? I ako ne, koliko je okus losiji? Ima li neka hrana da je bas losa iz ekspres lonca?[/QUOTE]

    Ne govori se tu o lošijem ili boljem okusu. Isto je. Treba paziti da se poštuje vrijeme pripreme nmirnica jer se lako prekuha npr.povrće, ali uz lonac se dobiju upute s tablicama namirnica + vrijeme + težina. Ako ti elementarna matematika nije jač strana, okani se toga.

    Gulaš nisam 20 godina skuhala na klasičn način, to je čisto rasipnje vremena i energije.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Meni je sve cak bolje u ekspresu nekako su mi okusi autenticni valjda zbog hermeticke zatvorenosti.
    meni isto ne pada na pamet raditi npr. grah klasicnim putem.

  14. #14
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mene je uvijek bilo strah da ce okus biti los, zato nisam ni razmisljala da ga kupim... za 4clanu obitelj, za dva dana, treba 9 litarski vjerojatno?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam exp lonac doma, jednom kuhala ciklu i gledala ga od iza zida, jedva se usudila priblizit da ga ugasim.. Ne znam, totalno me strah da ne eksplodira
    Još, baš si me nasmijala, već te vidim kako virkaš...

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je uvijek bilo strah da ce okus biti los, zato nisam ni razmisljala da ga kupim... za 4clanu obitelj, za dva dana, treba 9 litarski vjerojatno?
    Ja imam dva lonca - 5l i 7l

    Unutra kuham:
    - juhe mesne (juneća, teleća, pileća, kokošja...)
    - gulaš, paprikaš
    - bolonjez (iako je svojevremeno bio topic o tome da ne valja iz ekspres lonca, nemam ja vremena ni živaca kuhati to na drugačiji način)
    - ćufte i filane paprike (sarmu nisam jako dugo uopće kuhala, pa ne znam kako bi ispalo)
    - grah, leću, ričet
    - ostala variva i lešade, ali treba dobro paziti da se ne prekuha, jer je lako upropastiti npr. brokulu ili karfiol
    - pečem meso unutra uz minimalnu količinu vode, pogotovo ljeti kad mi se ne da grijati kuću pećnicom

    Uostalom, ne mislim samo ja tako. Evo i drugih komentara: http://www.volim-meso.hr/tajne-kuhanja-u-ekspres-loncu/

  17. #17
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    okus hrane iz pretisa je odlican. i stvarno je brzo gotovo. sve dok ne eksplodira pa imas niti junetine po cijeloj kuhinji Ili boravku :/

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    okus hrane iz pretisa je odlican. i stvarno je brzo gotovo. sve dok ne eksplodira pa imas niti junetine po cijeloj kuhinji Ili boravku :/
    Napisala sam negdje prije da je to zahtjevno. Postoje regule kako se puni. Postoje regule koje namirnice puniš ne do 2/3 nego do pola jer pjene (mahunarke). Zato sam napisala da to nije za osobe kojima je problem računati količine i štopati vrijeme.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Još nešto - za nesreću u kuhinji uopće ti ne treba ekspres lonac. Ja sam češće zapalila hranu koja NIJE bila u njemu (jer kod tog lonca jako pazim - ne punim mahunarke preko pola, ne punim ostalo preko 2/3, odavno znam što pjeni i što je rizično) ali to je stvar prakse. Prvi lonac dobila sam sa dvadeset i kojom godinom i koristim ih već preko trideset godina. Dva sam doderala - jedan je izašao iz upotrebe (stari Unis-pretis) jer je bio aluminijski, drugom se slomio perni mehanizam, preostala dva još me služe.

    Moj sin je nedavno spalio ručak (koji NIJE bio u ekspres loncu), a i ja sam spalila puno toga baš u vrijeme dok su mi klinci bili mali. I mm također. Nikada mi se nije dogodilo zlo s ekspres loncem. Najgore što mi se dogodilo je da se od graha/ričeta začepi ventil. To se događa ako je prepunjen. A ako ga zaboraviš na vatri - pa to se dogodi i s tlačnim i s običnim loncem jednako. Kod mene je zakon TIMER i to takav koji budi i mrtve. Lakše mi je paziti 20 minuta na ekspres lonac nego 2-3 sata na sarmu koja polako krčka ili nešto u pećniti (e, to sam isto znala spaliti - jednom je mm skoro zvao vatrogasce, he he he...)

  20. #20
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    istina. godinama sam ga koristila ali eto, dogodilo se. srecom, bez posljedica po ikoga.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sad si baš mislim - trebalo bi otvoriti novi topic o sigurnosti u kuhinji. Ne samo za ljude koji imaju malu djecu nego za sve. Sigurno bi se našlo dobrih preporuka.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.10.2015. at 08:45

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je tajmer za kuhanje ona brodska truba. Inače zaboravim. Al truba je zakon.

    Kaae, meni su iz ledenice podnošljiva jedino jela s mljevenim mesom, dakle sarma, punjena paprika, bolonjez i šug od paradajza, ostalo niti ne smrzavam jer mi uvijek ima onaj pozadinski okus po frizideru. Ovo je valjda više začinjeno pa se ne skuzi, ne znam...

    Peterlin, objasni mi to pečenje mesa u ekspresu, molim te. Nisam to nikad radila.

    Inače, meni je ekspres samo jednom "eksplodirao", zapravo samo je iskočio sigurnosni ventil pa je grah u vodoskoku izlazio kroz isti. Al nije to bilo ništa strašno, čak nije bila ni neka trauma to očistiti. Mislim da svi ovi današnji kvalitetniji lonci imaju sigurnosni ventil, tako da se ne razlete po cijeloj kuhinji.

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, meni je ekspres samo jednom "eksplodirao", zapravo samo je iskočio sigurnosni ventil pa je grah u vodoskoku izlazio kroz isti. Al nije to bilo ništa strašno, čak nije bila ni neka trauma to očistiti. Mislim da svi ovi današnji kvalitetniji lonci imaju sigurnosni ventil, tako da se ne razlete po cijeloj kuhinji.
    e to, nije se razletio, nego je kroz sigurnosni ventil izlazila junetina. u tankim nitima. good side - kuhinja je nakon toga bila očišćena kao nikad do tad :D

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, objasni mi to pečenje mesa u ekspresu, molim te. Nisam to nikad radila.
    Hrga mesa (štajaznam 1-do max 1,2 kg, veća hrga mi ne stane lijepo unutra) recimo svinjske lopatice ili buta: nasolim dan ranije, može se i marinirati recimo senfom ali ako je samo sol, obrišem papirnatim ručnicima da mi ne prska. U lonac (relativno dubok) stavim masnoću - ulje ili mast - to zagrijem i zapečem meso sa svih strana da dobije koricu. Ubacim unutra štajaznam pol luka, pol jabuke i lovorov list, pa zalijem sa štajaznam 1 dl vode + 0,5 dl bijelog vina.

    Trajanje pečenja ovisi o količini mesa i o loncu - čitaš upute od svog. Naravno, vrijeme se računa od trenutka kad počne pištati.

    Kad vrijeme istekne, pustim da se ventil spusti ili da prestane pištati, a onda otvorim lonac i pogledam koliko je tekućine ostalo. Dalje - ako trebam za mlince, ostavim tako. Ako mi je još uvijek previše tekućine, vratim na laganu vatru bez ventila (čak i bez poklopca - ovisi o tipu lonca) i pustim da višak tekućine ispari. Meso je vrlo mekano, pa ga je dobro ostaviti da se malo ohladi prije rezanja, da se ne raspada, ali nama se obično žuri pa na to ne obraćam pažnju.

    Po istom principu radim batke i zabatke ali je vrijeme pečenja pol kraće, samo njih ne pacam prije nego solim i začinim neposredno prije ubacivanja u lonac. Prije sam često znala pureći zabatak tako napraviti, ali odavno nam to više nije dosta. Nema veze - mogla bih koji put...

    Osim pečenja, zgodno mi je napraviti pašticadu (viš viš, to bih mogla sad za vikend - Svisveti su, ja odoh s bratom u rodni grad, a mm i dečki i svekrva trebaju nešto fino za ručak). Nisam jedina - evo još jednog primjera: http://vrtaljica.blogspot.hr/2010/04...res-lonca.html
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.10.2015. at 09:56

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    super, hvala ti.

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Odlično, baš ću napraviti uz mlince ili njoke, hvala!

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično, baš ću napraviti uz mlince ili njoke, hvala!
    Nadam se da će vam se dopasti...

    Inače, nisam gore napisala (ali to je klasika) da treba smanjiti vatru na minimum.

    Za svaki slučaj, evo i tuđe pameti - tu negdje sam našla prilično sličan opis pripreme mesa: http://www.prakticanzivot.com/kuhanj...pres-loncu-299

  28. #28
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kupila lonac... moze li mi netko napisati kako kuha grah u ekspres loncu?

    U obicnom ja bacim prvih 4-5 voda i onda kuham. Moze li tako i ovdje, tj poklopiti tek zadnju vodu?

    U uputama mi ne pise posebno za vrijeme kuhanja graha, al valjda je pod mahunarke...

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Namacem grah u jednoj vodi 12 sati i onda samo sve skuham u ekspresu.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kuha je nekih 20 minuta, ako je namoćen prek noći6

  31. #31
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ja zamrzavam hranu, vecinom meso. Gotovo povrce manje. Imam papirice koje selotjepom lijepim na kutijice. Na njih napisem sto je unutra, masu i datum.
    Bas sam danas od 1kg mesa napravila bolonjez. Stavljam po 180 g u kutijicu. To mi je za jednu porciju. Kad stavim u vece kutijice, ujutro skuham tijesto i ubacim u tu kutijicu pa se tako moze odnijeti na posao. Ove koje doma jedem, njih stavljam u manje posudice.
    Osim toga zamrzavam i meso na saft (piletina, junetina, svinjetina), sarme, filanu papriku, pecenu papriku, gulaš, panirano meso po jedan komad zamotam u plasticnu foliju (becki ili fasirance), grah cuspajz. Zamrzavam i kolace bez slaga.

    Nije to nikad iste kvalitete kao svjeze skuhano s vlastitim zacinskim biljem koje uzgajam. Aroma se izgubi i konzistencija, al ima faza kada mi je alternativa puno losija. Za mene je vecina restorana i sve pekare i losije rjesenje.

  32. #32
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Kad sam stvarno u guzvi, kupim smrznuto povrce to ubacim u prokljucalu vodu prokuhan kratko i zacinim samo sa solju i paprom, maslinovim ili kiselim vrhnjem. Samo mi se to dosta skupim cini.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Namacem grah u jednoj vodi 12 sati i onda samo sve skuham u ekspresu.
    Isto.

    Vrijeme kuhanja ovisi o loncu i količini (treba pogledati tablice u uputama koje su došle uz lonac).

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Moja svekrva kada kupi onaj suhi grah iz vrećice skuha ga skroz u velikom loncu i onda tako skuhanog pakira u vrećice za zamrzivanje u količinama potrebnim za jedan obrok, pa stavlja u zamrzivač. Kada želi skuhati grah, samo prodinsta luk, meso i povrće i na to ubaci grah. Gotovo je za manje od sat vremena.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    jedno brzinsko: mogu li se zamrzavati naribane jabuke? i koliko dugo mogu stajati u zamrzivacu?dobila sam vecu kolicinu, ne stignemo to pojesti a domace su, nespricane tako da brzo "odlaze" izribala bi ih i koristila za pite kad mi treba...

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    jedno brzinsko: mogu li se zamrzavati naribane jabuke? i koliko dugo mogu stajati u zamrzivacu?dobila sam vecu kolicinu, ne stignemo to pojesti a domace su, nespricane tako da brzo "odlaze" izribala bi ih i koristila za pite kad mi treba...
    Da. Nekoliko mjeseci.

  37. #37
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    jedno brzinsko: mogu li se zamrzavati naribane jabuke? i koliko dugo mogu stajati u zamrzivacu?dobila sam vecu kolicinu, ne stignemo to pojesti a domace su, nespricane tako da brzo "odlaze" izribala bi ih i koristila za pite kad mi treba...
    teoretski se mogu zamrznuti
    samo budi spremna da ce nakon odmrzavanja imati konzistenciju blata
    jako mokrog blata

    :meni to nista ne valja iz zamrzivaca:

  38. #38
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    teoretski se mogu zamrznuti
    samo budi spremna da ce nakon odmrzavanja imati konzistenciju blata
    jako mokrog blata

    :meni to nista ne valja iz zamrzivaca:
    Ja ih prodinstam pa onda zamrznem.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih prodinstam pa onda zamrznem.
    I ja.

    I stavim malo limunovog soka da ne potamne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •