Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Džeparac za jednodnevni izlet prvašića

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno Džeparac za jednodnevni izlet prvašića

    Djeca za tjedan dana idu na jednodnevni izlet unutar županije, ručak im je osiguran. Razmišljam o džeparcu, npr 20kn tek toliko da joj se nađe za sladoled (prvenstveno) i sitni suvenirčić. Je li to prikladno?

    Naime, razred je prije nekoliko tjedana išao na samo nekoliko sati u Maksimir i nije mi tada ni palo na pamet staviti joj novac za džeparac. Ispalo je daje pola razreda nosilo džeparac (za izlet od čitavih 5 sati!) i od tog novca si kupovali sladoled. Da druga polovica razreda ne gleda u ove sa sladoledom, učiteljica je ostatak ekipe počastila također slatkačem.

    Sada računam da treba ponijeti džeparac (a izlet je cjelodnevni 9-17h), pa me zanima je li cifra od 20 kn primjerena?

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nama je učiteljica napisala obavijest da za izlet u Maksimir damo djeci novac za sladoled. Za sve prijašnje poludnevne izlete nije nam to spominjala pa je očito ovaj put sladoled dio "plana". Mislim da je 20kn ok, za dva sladoleda, ili bar ako jedan ispadne iz ruke da ima za rezervni.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 27.05.2012. at 19:54

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i ja mislim da je 20k uvrh glave
    i da kažem kako me raznježila učiteljica koja je djeci kupila sladolede

  4. #4
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Moja sutra ide na cijelodnevni izlet u Čigoč i isto nam je učiteljica napomenula ako želimo dati djetetu nešto novaca za sladoled da je ok, ali max 20 kuna, jer nisu svi istih mogučnosti.
    Meni je to ok i toliko ću joj i dati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ja dajem 50 kn , za sladoled , kokice , neki jeftiniji suvenir...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Dala 50 kn, potrošio 38. Kupio suvenir, školjku koja svira i sladoled.Rekla sam mu da se novci nose da se dio potroši i da se ima nešto viška za svaki slučaj. dijete poslušalo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Moja išla neki dan na Slapove Krke i isto dobila 20 kn.Kupila je lijepi magnet za frizider kojeg je vidjela za 1.maj kad tradicionalno idemo kao obitelj i tad je vidjela da dođe 20 kn pa sam joj toliko i dala. I baka joj još dala 20.koje nije potrošila.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara u dosadašnje 2 godine školovanja nijednom nije nosila novac na izlete, nikad nam nije bilo rečeno da treba, niti se ona ikad žalila da su drugi imali a ona ne.

  9. #9
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    mislim da je 20 kn sasvim ok za prvi razred
    dobro, ja bih možda ubacila i 50 i očekivala da ne potroši sve

    i da, učiteljica koja je platila klincima slamboš, baš slatko

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja sam dala mojoj 50 kn, u sitnijim apoenima, mislila sam za sladoled i koji suvenir. Pogreska! Kad su klinci skuzili da ima novce, zicali su je da podijeli sa svima, pa je sve razdijelila. Doma smo onda imali razgovor zasto je ok podijeliti sa prijateljima cips, a ne i lovu. )
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 28.05.2012. at 04:41

  11. #11
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Ja sam svom prvašu dala 10 kuna za sladoled.
    Nije bilo primjedbi.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moj četvrtaš je u petak bio na izletu i nosio 20 kn (što je bio od učiteljice preporučeni maksimum). Donio je lovu uredno natrag jer nije ništa trebao ni želio (u torbi je bio sendvič, slatkiš i voda).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Kad je moje dijete išlo na nastavu u prirodi rečeno je da možemo spakirati sendvič i vodu, ali ne slatkiše niti grickalice... Pa se majka, jelte, toga pridržavala, a u skladu s istim nije ni dala novac za sladoled. Rezultat: Neki su imali za slatkač, ostali ne. Učiteljica je reagirala tako da ih je odvojila u dvije grupe: oni s lovom - na sladoled, oni drugi - nek' gledaju. I gledali su.

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nemam još prvašića, ali sam sigurna da će dobiti đeparac za izlet.

    Sjećam se mojeg svakog izleta iz OŠ i uvijek smo dobili novce za sladoled i mini suvenir, a u ono doba (vrijeme dinosaura) stvarno novaca nije bilo.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 28.05.2012. at 09:45

  15. #15
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    bio je na cjelodnevnom izletu, ponio je 30kn, za sladoled sebi i ako poželi nekoga počastiti sladoledom da ima

    ručak im je bio osiguran

    vratio doma 10kn....

    u torbi uvijek ima novčanik s 10 kn ako mu zatreba za nešto
    Posljednje uređivanje od brane : 28.05.2012. at 11:34

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Magdalena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je moje dijete išlo na nastavu u prirodi rečeno je da možemo spakirati sendvič i vodu, ali ne slatkiše niti grickalice... Pa se majka, jelte, toga pridržavala, a u skladu s istim nije ni dala novac za sladoled. Rezultat: Neki su imali za slatkač, ostali ne. Učiteljica je reagirala tako da ih je odvojila u dvije grupe: oni s lovom - na sladoled, oni drugi - nek' gledaju. I gledali su.
    Ovo nije lijepo. Sjećam se iz dana kad sam ko dijete išla na izlet, bilo je vruuuuće, pola nas je imalo za sladoled, pola ne, učiteljica je odredila da se sladoled ne jede jer svak nema novac za njega. I gotovo. Zapamtila sam to i baš smo svi iz toga nešto naučili.


    U stuidentskim danima isto nismo imli isti background, pa bi stavili novac na kup i kupovali osnovno, pa manje bitno pa slastice...pravi užitak zajedništva. Nikad neću zaboravit!

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moram priznati da mi se nimalo ne sviđa ideja o prvašićima koji na izletu troše novce kako im padne na pamet, niti mi je jasan smisao. Ako se ide negdje gdje se računa da bi se mogao pojesti sladoled, moglo bi se skupiti unaprijed novce od roditelja i kupiti svima jednako. Prvašić sa novcima u džepu na školskom izletu mi zvuči kao potencijalni izvor mnogobrojnih problema.

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da mi se nimalo ne sviđa ideja o prvašićima koji na izletu troše novce kako im padne na pamet, niti mi je jasan smisao. Ako se ide negdje gdje se računa da bi se mogao pojesti sladoled, moglo bi se skupiti unaprijed novce od roditelja i kupiti svima jednako. Prvašić sa novcima u džepu na školskom izletu mi zvuči kao potencijalni izvor mnogobrojnih problema.
    Pa nema 2000 kn, ima 10 do max 50 kn (prema procjeni roditelja).
    Posljednje uređivanje od Anemona : 28.05.2012. at 12:15

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb - Sesv.
    Postovi
    284

    Početno

    A, vaši znaju već sami sebi kupovati? Mislim, ima moj prvašić u svom novčaniku 10,00 kn za svaki slučaj, ali nije još ništa kupovao, ili bio sam u dućanu. Svaki put kad idemo, idemo zajedno...

  20. #20
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj od cca 4,5 godina "sam kupuje" sladoled ili npr. kruh. Dam mu novce i čekam ga ispred trgovine. On uđe, kaže što treba, na blagajni plati, uzme robu, kusur i račun.

  21. #21
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    moja rasipnica ( prvašić) otišla sa 20 kn, vratila se sa minusom od 10kn- posudila od prijateljice da bi mogla skakati po trampolinu, uz to pojela dva sladoleda ( jednog sama platila, za drugog se ogrebala) i kupila igračkicu na kiosku

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hahaha, raspikuća.

    sad ste me navele na razmišljanje...
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 28.05.2012. at 13:58

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    naime, desilo se da su otišli u zoo i da su neki imali za sladoled a neki ne - meni nije palo na pamet dati mu novce jer je učiteljica rekla da idu nakon doručka i vraćaju se na ručak. i inače - ako mu spakiram u ruksak i jelo i piće i neku zasladu, i ako ponese neku igračku/sličice - što će mu novci?

    samo zato što se na putu našla škrinja sa sladoledom?

    ok, ubuduće ću biti pametnija i dati mu 10 kn da ne gleda tuđe sladolede. ali više od toga, kao što reče mima, poziva na nevolju - pa neće dijete pojesti 5 sladoleda, normalno da će kupiti i prijateljima pa će doma imati razgovore. a i što bi trebalo kupiti više od sladoleda?
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 28.05.2012. at 14:02

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Sad ste me dobro sjetili da svojoj dam džeparac za ovotjedni izlet jer joj je prošli put prijateljica platila sladoled, a meni nije bilo ni na kraj pameti da joj dam kunice . Prva dva razreda sve što joj je trebalo je bilo u ruksaku ili je bilo posebno najavljeno da ponesu pa sam ja još uvijek bila u tom modu

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    zara u dosadašnje 2 godine školovanja nijednom nije nosila novac na izlete, nikad nam nije bilo rečeno da treba, niti se ona ikad žalila da su drugi imali a ona ne.
    Ovako i kod nas.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    apsolutno nisam za neke velike svote, ali 10,20 kn za sladoled mi je ok, čisto da se djetetu nađe pri ruci. Moja kćer je najčešće došla doma sa novcima koje sam joj davala za izlete. Sad muku mučim koliko joj dati za skorašnji izlet na Krk - ručak im je uračunat, sendviče i vodu će ponijeti sa sobom, ali opet joj želim dati nešto da si kupi i sladoled i eventualno kakav suvenirčić.

  27. #27
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    moja nema ni tri, a da ju pošaljem u trgovinu ovako kao Anemona svog sinčića, mislim da bi isto
    zapravo već sada sudjeluje u kupovini (nama je vrhunac kupovine Maxi Konzum u kvartu, da ne bi bilo zabune), pa kad sam danas na mesoreznici od žene tražila sir, M. me ispravila i rekla da je ona već rekla teti što ćemo (nitko ju nije čuo niti obraćao pažnju na nju)
    isto je i na blagajni, uvijek nosi svoju čokoladicu ŽC i stavlja na blagajnu
    naravno, još je mala za kupovinu, ali to mi je ok

    a ovo o učiteljici koja je podijelila učenike - to mi je grozno
    dobar je ovaj prijedlog što je Mima spomenula - skupiti pa svima jednako
    ma ne znam, ja svojoj uopće ne kupujem slamboš, pravimo ga kod kuće, ali bi mi bilo žao da drugi jedu, a ona nema
    ili da si želi kupiti kakvu sitnicu, suvenirčić, a nema

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj susmiga prvotno napisa Vidi poruku
    moja rasipnica ( prvašić) otišla sa 20 kn, vratila se sa minusom od 10kn- posudila od prijateljice da bi mogla skakati po trampolinu, uz to pojela dva sladoleda ( jednog sama platila, za drugog se ogrebala) i kupila igračkicu na kiosku
    Nije to rasipnica, to su osobine dobrog poduzetnika.

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja mog redovno šaljem u dućan po sitnice tipa kruh, mlijeko, mineralnu ili ako nekaj zaboravim. Kad smo u parku a oni oće nekaj iz dućana, pošaljem ih same da idu. Pa nisu mutavi da neće znati.
    Osim toga, u zadnje vrijeme redovno ima 5 kn u đepu, što od mene, što od tate, pa bila baka pa dala, pa našao 10 kn na cesti, i fino si kupuje sličice sam.
    Na izlete novce nije nosio, nijue bilo potrebe za time. Sad će ići na neki velikiz izlet pa bu dobio 10 kn za sladoled.

    Iva je nedavno s vrtićem išla u ZOO i tete su unaprijed kad su skupljale lovu za izlet skupile i 10 kn više da imaju kasnije za sladoled.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Nama je učiteljica napisala "upute za izlet" i rekla da možemo dati džeparca za sladoled i suvenir. Tako da je to bilo planirano.

  31. #31
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mi za jednodnevne izlete damo 50 kuna,
    nekada bi sve potrošili na prvom štandu sa đinđama,
    a sada većinu novca vrate doma.
    Naučili su imati novac u rezervi, a ne potrošiti ga.
    Još da i mene nauče...

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je učiteljica napisala "upute za izlet" i rekla da možemo dati džeparca za sladoled i suvenir. Tako da je to bilo planirano.
    Ovako je bilo kod nas. S tim da u prvom i drugom razredu na jednodnevne izlete nisu nosili novac, ta praksa je počela (mislim) u trećem razredu, kad se išlo čoporativno na Sljeme.

  33. #33
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    i kod nas su to prvi put spomenuli u trećem. Dala sam 10 kn, ali i inače je ruksak krcat i imaju ručak, sam nikad nije ništa tražio

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    i kod nas su to prvi put spomenuli u trećem. Dala sam 10 kn, ali i inače je ruksak krcat i imaju ručak, sam nikad nije ništa tražio
    Ovako je i kod nas, ali s vremenom su djeca počela prihvaćati prednosti džeparca - donesu većinu novca s izleta natrag i frk u kasicu (sad bi mi dobro došao neki smajlić škrtice, he he he ...)

  35. #35
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    joj, Peterlin, to me kod tebe i tvojih dječaka uvijek fascinira!

    moja se uvijek vrati s izleta bez kinte. spraši sve, koliko god da joj dam!

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    joj, Peterlin, to me kod tebe i tvojih dječaka uvijek fascinira!

    moja se uvijek vrati s izleta bez kinte. spraši sve, koliko god da joj dam!
    Potpisujem, samo je moj, a ne moja.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    joj, Peterlin, to me kod tebe i tvojih dječaka uvijek fascinira!

    moja se uvijek vrati s izleta bez kinte. spraši sve, koliko god da joj dam!
    Ufff, mene baš uvijek ne oduševljava to njihovo vječito prebrojavanje sadržaja kasice (katastrofa, podsjeća me na mog dedu koji je radio obračun nakon svakog odlaska na plac, a bome i svekrvu koja je računovođa u mirovini pa uvijek zbraja koliko nam je dužna za sitne kupovine...).

    Meni bude žao kad moji ne žele pojesti sladoled dok svi drugi jedu, ali i to se počelo popravljati. Uče jedni od drugih. Zaključila sam da ih treba ostaviti na miru da sami nađu pravu mjeru. Doći će i to s vremenom, bar se nadam.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i ja mislim da je 20k uvrh glave
    i da kažem kako me raznježila učiteljica koja je djeci kupila sladolede
    je, i mene je raznjezila i inače je

    upute za ponedjeljak nismo dobili u vezi novca, no ja definitivno idem s 20kn za prvi put. Sladoled (da ne budemo učiteljici na trošak, naučili smo od zadnji put) i eventualno neka sitnica. Ili, kako je netko napisao, za rezervni sladoled ako odmah ispadne....ili...da počasti još nekoga tko možda ne ponese novac....

    Nikada do sada nije nosila novac sa sobom na izlete, pa zaista mislim da je za početak to primjereno (da vidim kako će gospodariti s tom svotom).

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem, samo je moj, a ne moja.
    je. i još da bar potroši za svoj gušt. nego donese neke grde suvenire doma

  40. #40
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja (2. razred) je bila ovaj tjedan na izletu
    ponjela je 20 kuna
    kupila je sebi jedan sladoled, i jedan prijatelju koji nije ponio novac

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Moj prvašić je danas bio na izletu u Gradu mladih, nije nosio nikakav novac, a nije mu, kako se čini, ni trebao.

  42. #42
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja (2. razred) je bila ovaj tjedan na izletu
    ponjela je 20 kuna
    kupila je sebi jedan sladoled, i jedan prijatelju koji nije ponio novac

  43. #43
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne stavljaj srceka
    pitanje bi li moja razmazena jedinica to napravila da joj nisam dan prije najavila tu mogućnost

  44. #44
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    pa srceko skroz pase. i velikodusnost se uci. mogla je uprkos tvojoj najavi mogucnosti pozivanaj prijatelja na sladoled, to ne napraviti. ali je napravila.

  45. #45
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Po meni je 20kn sasvim ok cifra za tako malu dječicu. I mene je raznježila učiteljica koja je kupila slatkać dječici koja nisu imala novaca.

  46. #46
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    pa srceko skroz pase. i velikodusnost se uci. mogla je uprkos tvojoj najavi mogucnosti pozivanaj prijatelja na sladoled, to ne napraviti. ali je napravila.
    potpis

  47. #47
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    u nizim razredina i B je dobijao 10-20 kn za sladoled, i on je jednom doma dosao u minusu.
    Skolu u prirodi su uciteljice super organizirale, ne sjecam se vise koji dogovor je bio, koliko novaca ponijeti, u sitnim apoenima, uciteljica j eonda to pokupila i dnevno im davala "dzeparac" da ne potrose sve prvi dan na sladolede. Isto je bilo i sa slatkisima.

    Sada u petom je dobio za Plitvice 40 kn (bili bez rucka pa me bilo strah da ce biti i gladan), potrosio samo 10 (on nikada ne kupuje suvenire) ali je zato drugi dan u kvartovskom ducanu potrosio ostalih 30.

  48. #48
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da mi se nimalo ne sviđa ideja o prvašićima koji na izletu troše novce kako im padne na pamet, niti mi je jasan smisao. Ako se ide negdje gdje se računa da bi se mogao pojesti sladoled, moglo bi se skupiti unaprijed novce od roditelja i kupiti svima jednako. Prvašić sa novcima u džepu na školskom izletu mi zvuči kao potencijalni izvor mnogobrojnih problema.
    Slažem se.

    Kod nas postoje dvije razredne blagajne, jednu ima učiteljica, a drugu poslijepodnevna odgojiteljica (blagajne, naravno, pune roditelji početkom školske godine i po potrebi kasnije). Iz tih se blagajni na izletima kupuju sladoledi i sve ostalo što je djeci potrebno upravo zato da ne bi došlo do situacije da neka djeca imaju više, neka manje, a neka ništa. Prije svakog izleta dobijemo obavijest što trebamo dati djeci (npr. ponekad užinu nose iz škole, ponekad je potrebna od kuće) i uvijek je naglašeno da djeci ne dajemo novac.

  49. #49
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Naši idu na izlet u ponedjeljak. Rečeno nam je da im damo 10 kn za sladoled, a ja ću mu dati 20 za slučaj da neko dijete zaboravi. Sviđa mi se ta vaša ideja pa je kopiram. Inače bi mu dala samo 10, kao što nam je i rečeno.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Možda nije rečeno dovoljno jasno u mom prvom postu, ali kod odlaska u Maksimir nisu postojale nikakve upute oko nošenja novca-pa je polovica razreda ponijela novac za džeparac, a druga ne. Niti za izlet u ponedjeljak ne stoji ništa o potencijalnom džeparcu (iak osmo dobili upute oko opremanja za izlet). No, da se ne ponovi situacija od zadnji put poslat ću s curkom 20kn, nek joj se nađe.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •