Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Gljivice :(((((((, pomozite !!!

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, gljivice su sastavni dio flore sluznice. Uvijek su tamo. Samo kad podivljaju i prekomjerno se razmnože, nastaje frka.

    Kad se razbuktaju, liječenje trebaju oba partnera. Ako si za klasiku i ako si sigurna da je candida u pitanju, canesten3 dolazi u kombinaciji s kremom. Vaginalete su za ženu, a krema za oboje. Ima i drugih preparata - štajaznam, Rojazol mi pada na pamet, ali to ide na recept. I dalje mislim da bi ti bilo najbolje da odeš ginekologu, jedino tako možeš biti sigurna što je i kako se toga riješiti.

    Ako je stvarno baš gadno, ginekolog ti može dati onu jednu tabletu (zove se diflucan), to progutaš i višak gljivica pokrepa. Jednom su mi to dali, davno, ali svejedno su me poslije napale. Imala sam s tim problema u studentskim danima upravo zbog nekvalitetne prehrane.

    Anti-candida dijeta nije ugodna jer mi smo navikli jesti kruh i slatko, ali vrijedi pokušati. AKo ništa drugo, izbaci sve slatko, voće i kruh.

  2. #52
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja danas muku mucim s mm, ima candidu koja se razbuktala nakon antibiotika i kada sam mu predstavila anti-candida diet, psovao me od jutra ....nisam dugo vidjela musko od 196 i 95kg da se tako duri...do veceri je prihvatio da nista od kruha za njega...navodno pomaze i yeast fight od twinlaba, mi smo sada na prvoj crti obrane a to je prehrana, pretjerao je s pekarskim i slatkim od 12mj.

  3. #53
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ma daj, pa imala bi 30kg da idem na tu candida dijetu :O .. A muči nas candida strašno... Mene dolje uhvati svrbež a dragog napuhavanje..

    Prije mog poroda smo pili domaci kefir svaku vecer i bilo nam je puno bolje, onda sam ja rodila a dragi mi je "ubio" gljivu jer ju nije pazio i čini nam se da nam se opet pogoršalo od kad ne pijemo kefir.

    Inače, candidu mozes provjeriti tako da na večer natočiš čašu vode, ostaviš kraj sebe po noći i ujutro kad se probudiš skupiš u ustima prvu slinu i pljuneš u vodu pa staviš čašu na prozor. Ako slina ostane na površini onda je ok a ako počne u nitima padati prema dnu onda je candida pojačana..

  4. #54
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Uh, nikako da je se riješim... Napastvuje mi crijeva još od prve trudnoće, a sve mi se čini da muku mučim i od prije.

    Srećom, genitalije ne dira.

    Diflucan mi nije pomogao, jedino što donekle pomaže je kontrolirana prehrana.

  5. #55
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    KrisZg, jesi mu spomenula da ni pivo ne smije?

  6. #56
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    KrisZg, jesi mu spomenula da ni pivo ne smije?
    Tu nema problema, oboje ne pijemo cak ni prigodno

    Veci je problem sitost, dok se navikne da se moze najesti i bez kruha

  7. #57
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    takav je i mm, nema problem s gljivicama, ali ima sa trbuhom koji raste i hlačama koje ga stišću.
    on smatra da je gladan dok se ne natrpa kruhom ili tjesteninom, obično ujutro nađem da je oko ponoći pojeo sendvič od četvrtine peke

  8. #58
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jap,bas su specijalni

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

  9. #59
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Preventivno popijem 2 x godišnje Diflucan (2 tbl. s razmakom od tjedan dana) i to šljaka.

    Prije toga Plimicol, Royazol ili Canesten vaginalete i kremu.

    Od alternative može eterično ulje čajevca s baznim uljem na tampon.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    2

    Početno

    imala sam dosta problema sa candidom ali šećera, žitarica i voća se nikako nisam mogla odreći pa sam između ostalog pokušala sa cimetom (ceylon) i to mi je skroz pomoglo. Svako jutro po jednu žličicu i sada jako rijetko imam problema. Preporučujem svima, ali ne djeluje preko noći a vjerojatno niti kod svih tipova candide ali vrijedi pokušati..

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    posipaš po hrani?

  12. #62
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nisam znala da je cimet dobar protiv gljivica, ali baš taj koristim u prehrani, ubacim ga u smjesu za palačinke, koje najčešće doručkujem. Ili u slatke kaše od žitarica (riža, zob, proso i dr.).

    Stavljam ga i u tople napitke.

  13. #63
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja sam u aromateci uzela pomadu od maslinovog i lavandne,toliko prirodna da mogu i bebe i unutra nakapala ulje cajevca i pomoglo je,cak i vise od canestena.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Ja stavljam žličicu u zobenu kašu, ali mora biti pravi cimet, ne onaj obični za kolače što ga ima u svim dućanima, taj nije ljekovit a u većim količinama je i štetan. CEYLON imate u dm, bio bio, kozmu..

  15. #65
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Meni je zadnje pomoglo ispiranje (2-3x dnevno) sa mlakom vodom u kojoj rastopim prstohvat praha nima (u cca 2 dcl), samo potapšam da se upije višak i ostavim ostatak. a preko noći bih stavila tampon sa čajevcem i baznim uljem...

  16. #66
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    kako vi prepoznate te gljivice? ja to nikad nisam imala, a sad me nešto muči.

    Ovako prije 10-ak dana sam bila na moru i počelo me nešto peckati. pretpostavljam da je to od toga što sam baš dugo bila u mokrom kostimu.
    vratila sam se u zg i to se nastavilo pa sam se mazala kantarionom. prestalo je na par dana, a onda je opet počelo.
    pretpostavljam da nije neka bakterija jer sam sad popila i klavocin za upalu grla pa bi valjda to riješilo i bakteriju.

    ne boli me, nego me pecka i svrbi (samo vanjski dio kod usana). nemam nikakav iscjedak, nema rana i ne djeluje crveno.
    nisam u zg pa ne mogu otići do svog doktora, a tu gdje sam nema liječnika.

    mogu li ja to i dalje mazati kantarionom?

  17. #67
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Moglo bi biti. Ako ti je pomoglo nastavi mazati i nakon što prođu simptomi. Ja kad sam ih dobila (upravo zbog klavocina) mazala sam canesten kremom i prošlo je

  18. #68
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Probat cu jos par dana mazati kantarionom i pazljivije se presvlaciti u suhe kostime. Ako ne upali zvat cu doktora

  19. #69
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Bris kaže da imam gljivice (kvasnice) i dobila sam gino daktarin vaginalete. Do sad mi je išlo obilno bijelo i bljedožuto. Sad ujutro poslje vaginalete tragovi zelenog??!!
    Ja sam ko sir s plemenitom pljesni.... Jel moguće da to zelene gljivice izlaze van? (bojim se da nije čep).

  20. #70
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Jel netko probao od Protexin-a Biokult Candea kapsule. Probala sam i češnjak, kantarion, čajevac, citrofit, mjesec dana stroge paleo dijete, imunoglukan, ništa nije pomoglo pa da ne bacam novce bezveze?


  21. #71
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Pa jesi uopće probala neki lijek?
    Tipa Canesten trodnevnu terapiju

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jesi li probala otići ginićki?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •