Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 881

Tema: imate li vikendicu na moru?

  1. #1
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno imate li vikendicu na moru?

    neznam kamo bih sa ovim ali hitno trebam savjete jer cu puknuti.

    Dakle, mm je nasljedio kucu na Krku.Dok su mu roditelji bili živi bilo je sasvim normalno da je kuća non-stop puna obitelji.Svi su navikli ljetovati tamo.
    To se nažalost nije promjenilo.

    Ja svake godine u ovo doba doslovce dobivam proljev kada se pocne sa zivkanjem i nazivanjem.Najveci problem nam je teta.Ona svake godine ljetuje tamo barem mjesec dana.Pod normalno.Jer ,sto ce ljudi reci?Pa ona tam ide prek 30 godina!!!!
    Ok.ajde.nekada je bolje da je netko u kuci nego da je prazna.I to joj se toleriralo.
    Pocela je svake godine sve kasnje odlaziti.Prije je to bio cjeli peti mjeseci malo šestog,a sada odlazi sa pocetkom šestog i ove godine bi ostala bar do 20tog sedmog.Mislim wtf???
    Pitanje je ustvari ultrakompleksno jer mi njoj nemozemo i nemamo hrabrosti ništa reci.I tako šutimo.I gutamo.
    Nama je sa njom neizdrzivo-tako da opciija da smo svi skupa na moru nedolazi u obzir.A ponekad bi i mi za vikend skoknuli do NAŠE kuce.Ali nemožemo.
    Jednom kada smo došli-spavali smo na kaucu.Nije joj padalo napamet iseliti se iz spavace sobe!!!

    Kako da to ljudski rjesim bez ruznih rjeci i krivog shvacanja stare cangrizave osobe?

    Nadalje,
    Nitko iz obitelji nije navikao ostaviti bar koju kunu za rezije.
    Prije par godina smo tu istu tetu zamolili da nam pripomogne poplacati rezije.Od toga je ispala sprdacina.Ali teška sprdacina.
    Obracun bi izgledao ovako-
    ja -eto toliko struje ste prema brojilu potrosili-to je xyx kn
    ona-ok .da.eto onda za struju yxy (bar 200 kn manje nego sam rekla
    ona-kupili smo nove gumice za pipu (toliko mi oduzme od one struje)
    ona-i otisla je boca od plina (oduzme mi i to)

    nakraju sam ja kakti u minusu ali eto nemoram joj niš dati.

    PA NA ŠTO SI KUHALA MJESEC I POL DANA???kako to meni možeš zaraćunati?


    najnovij fora je:
    prošlo ljeto mi nekak skrpali novu kuhinju za tamo.Ona odlucila kupiti novo posude.Kupila nam ono neko koje košta 7000,00 kn.I veli -al ove godine nemogu dati za rezije.umjesto toga eto sude.Pa ja to sude netrebam tamo.doslovec me prisilila da ga sama kupim.
    Ove godine radi žbuku(sramota ju da susjedi vide kako pada sa stropa).i isto nebude dala za rezije.MM i mene tak boli za zbuku.napravili bi ju kad tad.Ali kada nama paše.Ali eto opet smo ucjenjeni.

    Nemamo hrabrosti išta reci.Ovo postaje sve gore i gore.
    Cure što da radim??

  2. #2
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne kužim čija je to kuća. Zajednička ili? Jer ako je vaša kako ona plaća žbuku i zašto kupuje suđe?

    Ako je vaša kuća, ja bi rekla teti da ste ove godine odlučili dolaziti svakako, malo duže, rascjepkano,..i dajte joj neki datum kad ona može biti tamo (nešto što vama odgovara). Onako, onim tonom koji će govoriti da nema pregovora i dogovora oko toga nego ste vi odlučili. Ako je kuća zajednička onda ništa

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ili trpi, ili reci, a što drugo?
    Ako je kuća vaša, istorpedirajte je i doviđenja.
    Može i na uvijen način, kada ona kaže u koje vrijeme bi išla, vi kažite, ne može, slobodno ti je od tog do tog datuma. Hoćeš?

    Realno bi njoj niste ni rekli da je ne želite tamo.

    I zavidim na vikendici na moru.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Uletjela trina s istim nedoumicama.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Inače rodbina koja ulijeće svaki čas i još je treba posluživati je bio jedini razlog zašto moj tata nije radio vikendicu na moru kad je mogao.
    Dan danas ne mogu vjerovati da bi čovjek radije išao sebi na štetu, nego progovorio i rekao ne.

  6. #6
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ma totalno sam zbrckano napisala post.sorry uzrujana sam.

    kuca je naša.

    ona kupuje stvari da nam kao pomogne.Kao pomogne.

    ja se jednostavno bojim bilo što reci jer ce se krivo shvatiti.Ona prije svojih prohtjeva uvjek provjeri tko kada ide.I osigura se da je kuca prazna u periodu kada bi isla-pa tek onda pita.
    kuca ima i jednu malu garsonjericu u kojoj moze bez frke bit dvoje ljudi.Odvojena je od ostatka, ALI mi ju godinama nismo posteno ni pocistili.treba u nju uloziti a mi sada za to nemamo.
    Pisem ovo zato jer sam joj danas rekal da neznam dali moze ostati tako dugo ove godine jer bi moja mama isto dosla.
    Dobila sam odgovor da moze mama bit u garsonjeri??!!

  7. #7
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ako joj baš nikako ne možete lijepo objasniti da je kuća vaša i da ju ona može koristiti samo ograničeno vrijeme, za što bi bilo u redu da plati bar režije,
    prodajte kuću i kupite neku drugu u koju neće biti pozvana doći, jer dolazi već 30 godina.
    ili u svim razdobljima u kojima vi niste na odmoru iznajmite kuću.
    malo karikiram.

    po tvojoj priči, vjerojatno će ona u svakom slučaju dobiti šizu, jer ne može na more kako ona hoće.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih na to odgovorila kakav sam tu puno puta čula odgovor - slatke brige.
    Sorry, morala sam.
    Ima ona narodna ne možeš biti .... i pošten, iliti ne možeš joj se zamjeriti, a da se ne zamjeriš.

  9. #9
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam odgovor da moze mama bit u garsonjeri??!!
    recite joj da uredi garsonjeru i da će zauzvrat uvijek biti dobrodošla da odsjedne u njoj.

  10. #10
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    e pa reci teti da ne može i da mama ide od xy do xy. da vam ne treba raditi usluge i kupovati stvari za viksu, već da podmiri svoje troškove prije povratka.

    ja bi to riješila po kratkom postupku

  11. #11
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih na to odgovorila kakav sam tu puno puta čula odgovor - slatke brige.
    Sorry, morala sam.
    Ima ona narodna ne možeš biti .... i pošten, iliti ne možeš joj se zamjeriti, a da se ne zamjeriš.
    Anemona odi vrit

  12. #12
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    recite joj da uredi garsonjeru i da će zauzvrat uvijek biti dobrodošla da odsjedne u njoj.
    da i ovo je doba ideja, a ne ispada da si je baš otjerala
    iako bi ja radije ovu drugu varijantu. možete biti u našoj vikendici od tad do tad i gotovo (+ platiti režije)

  13. #13
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    mi smo kukavice.neusudimo se ništa reci.Neznam kako probiti tu blokadu.

    MM je rano ostao bez oba roditelja i tu tetu ja dozivljavam kao njegovu mamu.(on bas ne ali ja da) i jednostavno se neusudim ulaziti u takve razgovore sa njom.Vidim ju kako reagira na neke druge stvari pa znam što bi ovo izazvalo.

    kukavica sam.

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ni nemoj ti rješavati, teta je muževa i neka rješava.

  15. #15
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ni nemoj ti rješavati, teta je muževa i neka rješava.

    bahahahahahahahahahahahahahbahabahbahb.loša ideja.

  16. #16
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    sviđa mi se ideja sa iznajmljivanjem.
    to bi moglo upaliti bez konflikata.

  17. #17
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Anatom, što iz vlastitog iskustva, što iz iskustva obitelji, rodbine i prijatelja mogu ti reći da duboko suosjećam. Tko to nije probao, ne može zamisliti o čemu se tu radi. Ako ti pomaže - meni puna kapa i mora i kuća i vikendica i svega, i gledam da skupim paru i kupim komad zemlje na kojem ću ljetovati u šatoru, bez struje i vode i bez da ikome kažem (osim biranim prijateljima) gdje sam. I ako ti pomaže - bilo je godina da uopće nisam ljetovala, nego se šmucala po Zagrebu, što s djecom, što sama, dok sam bila sama. To je moje iskustvo i iskustvo mojih bližnjih... Meni to nije ni odmor ni ljetovanje kad mi netko mjerka svake gaće i komad salame i lubenice i kad je non-stop netko na rubu da se uvredi. Frigaš to.
    Znam da ne pomažem, ima tu mudrijih da pomažu, ja sam samo došla

  18. #18
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Prodaj kuću i kupi drugu.

    U drugu neće dolaziti.

  19. #19
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ifigenija hvala na suosjecanju.Iz texta shvacam da i ti imaš istu situaciju.

  20. #20
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Prodaj kuću i kupi drugu.

    U drugu neće dolaziti.
    Ovo je fakat genijalna ideja! Mislim da drugačije nema šanse da bude iole bolje...

  21. #21
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ifigenija hvala na suosjecanju.Iz texta shvacam da i ti imaš istu situaciju.
    Hm... ne baš posve, ali isto mi je puna kapa i ljetovanja i mora i vikendica

  22. #22
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    joj prodaja kuce je oprilike isti problem kao i ovaj sa tetom.Padalo nam je vec napamet.

    Prica od pocetka ide ovako-otac mm-a koji je kucu gradio se skompao sa svim tim ljudima oko nas.Tada su bili mladi ali sada su svi nerazumni.
    i svi se oni druze.i otuda ovo spominjanje ljetovanje 30 godina.
    Da objavimo prodaju kuce bila bi otprilike ovakva konverzacija-pa joj.pa nemrete to prodat.pa to je pokojni F gradil.pa kak vam to opce pada na pamet.

    Necu ni pisati koliki trosak nam je ta kuca.Ne raste na lova na drvecu.Vjerujte mi da bih bila sretnija da svake godine ljetujem u drugom mjestu za duplo manje para nego me kuca godisnje kosta.

    sada sam si još jadnija.

    trazim savjet a na svaki imam odgovor zasto ga nemogu upotrijebiti.

  23. #23
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Sada ti nije vrijeme za prodaju kuće, cijene su jako nisko.
    Ja bi na tvojem mjestu malo "oštrije" sa tetom, ipak je to vaše a ne njezino.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Neću pomoći, ali možda te mrvicu utješim. I kod nas je slično. Velika kuća na lijepom mjestu, prilično zapuštena, gradili roditelji MM-a, sad rastavljeni, isto su svi živi dolazili desetljećima. Ostatak neću ni pisati, jer su meksičke sapunice mala beba u usporedbi s ovim odnosima. Sad bi se svi poklali tko će, kada i s kim. MM bi sve koji rade probleme poslao po kratkom postupku u .... i kaže i meni da učinim isto. Ja pokušavam održati neku klimavu ravnotežu u svemu tome, da troje djece može biti mjesec dana moru, jer im je zbog zdravlja to dobro, da ponekad ipak vide bake i dede i osjete da ih imaju i nekamo pripadaju u toj obitelji (prilično me pogodilo kad me sin pitao zašto oni nemaju baku, da je vidio kako po nekog baka dolazi u vrtić)... a da se ipak ne poubijamo svi.

    Na kraju, mislim da bi ipak trebali biti čvršći i izboriti se da bar tvoja mama ima pravo doći kad želi, tj. jasno joj reći da se od sada želite dogovarati oko datuma, a da se ona toga mora pridržavati. Najvažniji ste vi i vaša djeca, a onda svi ostali. Starci obično njurgaju i pjene se na početku, a onda se stave na svoje mjesto.
    Moj muž je nedavno rekao vlastitoj mami da u ovoj obitelji netko mora voditi kolo, a da to sigurno nije ona! (stvarno je dostigla neviđeno visoki nivo u zabadanju nosa, izgovaranju raznih gadarija i spletkarenju. Prošlo ljetovanje je bilo noćna mora).

  25. #25
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jedino sto mozes, a i trebas (zapravo tvoj muz vise nego ti) jest reci teti sto i kako zelite. Naravno, mozes kucu i prodati, ali to je bezveze, ne zbog sela, nego zbog loseg trzista.

    Sve drugo su samo izgovori.

    Inace, imamo i mi slicnih problema, a zato sto mama nista ne govori, ona ljetuje - sama u Zagrebu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Godinama sam gledala svoje roditelje kako trpe sr... od svoje rodbine. Situacija je bila mnogo gora nego kod tebe jer se radilo o stanu u kojem smo živjeli i u kojem su tijekom cijele godine paradirali kako je tko želio.

    Moji roditelji su ih dočekivali i ispraćali, svako jutro kuhali kavice, pripremali redom sve obroke o svom trošku, znali su čak i djecu ostavljati mojima na brigu...tjedan-dva dana da se malo odmore

    Od najgorih detalja spomenut ću samo jedan; kad god bi se pojavilo viška rodbine (među sobom se nisu usklađivali jer je naš stan bio otvoreno svratište), mi (djeca) bi izlazili iz svojih kreveta i spavali na podu kako bismo svojim gostima pružili udobnost koja se priliči.

    Sad kad o ovom pišem tek postajem svjesna koji je to horor bio...a nije počelo tako nego mic po mic, iz mjeseca u mjesec moji sve više spuštaju glave, a rodbina sve bezobzirnija...a sve samo zato da se nekome ne zamjere

    Trajalo je to dobrih 2-3 godine dok mami konačno nije pukao film. Na kraju su se svi sa svima isposvađali, ali je horor konačno prestao i mojima je samo bilo žao što nisu reagirali ranije i postavili granice jer vjerojatno do svega toga skupa ne bi nikad ni došlo. Zato sam ja danas užasno negostoljubiva i ne primam nikoga na noćenje...valjda je to moja trauma iz djetinjstva...

    Eto, nisam ti dala neki savjet, ali sam se malo ispuhala

  27. #27
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    zeznuta situacija, suosjećam :/

    svakako trebate pregristi i odrediti čvršća pravila. i biti spremni da se teti to neće svidjeti. i da će se naljutiti. i neka vas to ne brine, ne možete dozvoliti da jedna stara teta kroji vaš život.

    ili prihvatite da će vas teta komandirat dok je živa, ako možete... ali onda se s tim pomirite. ako vas to muči, morat ćete riješiti problem.

  28. #28
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

  29. #29
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ali stvarno, ne znam kakav odgovor ocekujes, kad vi niste ni na sta spremni - ne bi kucu prodavali radi toga sto bi rekli susjedi na moru?
    da netko od nas dodje teti i objasni stvari?
    stvarno suosjecam, nemoj misliti da nisam, i ja sam uvidjavna i ne volim se zamjeriti, ali ta teta je bezobrazna (primjer s mamom) i zasluzila je da je netko, pa makar obazrivo, vrati na mjesto

    teto draga, zajedno na moru svi ne mozemo biti i lijepo cemo se sad dogovoriti oko datuma, jer imamo jos rodbine koji zasluzuju u miru provesti malo vremena na moru, vi znate kako je to lijepo
    evo, vi imate na raspolaganju termin taj i taj, poslije toga smo mi pa moja mama
    ja iskreno oko rezija ne bih inzistirala, ali oko slobode u vlastitoj kuci bih
    ona ocito to vise dozivljava svojim a sve vas kao uljeze pa ona prakticki trpi vas a ne vi nju
    ili pregrizite i pokazite m..., ili je trpite do smrti
    bolje da se ona naljuti i odljuti, nego da se vi uvijek iznova grizete, a i vase dijete trpi radi toga
    sretno!

  30. #30
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    a da pođeš samo s mužem (bez djece) na par dana dok je tamo teta, pa se ponašate kao da ste sami u kući - hodate goli po kući , glasno se seksate, pričate lascivno pred njom, pitaš ju je li vidjela negdje tvoje prezervative.... to bi ju moglo potjerati?

    (bit će još bolje ako povedete par prijatelja slobodnih nazora koji će skupa s vama hodati goli po kući)
    Posljednje uređivanje od mujica : 08.06.2012. at 22:49

  31. #31
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Joe, upravo sam i ja krenula dati isti link!!! Ima fakat mrak situacija i savjeta, suosjećam, nemam tih problema ali granice treba postaviti. Sretno!

  32. #32
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Inače, situacija ni meni nije posve jasna (ono teta, suđe, žbuka); ja bih joj rekla da je kuća full iznajmljena cijelo ljeto osim od xx do xy (kad ste vi tamo i hoćete svoj mir), iznajmljena je jer vam treba lova i šlus. Nema rasprave. I da, ono suđe si nek fura doma. A ak baš hoće biti tamo; ima slobodan 2., 3., i 4. mjesec.

  33. #33
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    svjesna sam i sama da je jedino rješenje razgovor ma koliko god nadurenih i uvređenih iz njega izašlo.

    ALI ja jednostavno neznam kako to izvesti.nemam hrabrosti.a nema ni mm.Ona tako povezuje stvari da na sve ima odgovor.
    Ako joj kazem da nemoze ove godine tako dugo ostati pitati će me zasto kada najvjerovatnije nece biti nikoga, a ako tvoja mama dolazi pa moze biti u garsonjeri.Ako kazem da bi mi nekada vikendom dosli reci ce fino-bar cemo vidjeti Ivu.Ako velim da bi imali svoj komfor (mada nemam hrabrosti to uopce reci jer time joj govorim da nam tamo smeta) reci ce -necu ja smetati (jok.samo cu ja spavati u dnevnom boravku a ona ce mi iznad glave dinstati luk u 12 ponoci)

    Što god da joj kažem ona će imati odgovor.Ako se potrudim malo jasnije joj reci na što ciljam-izbiti će skandal i zamjeranje.

    ja jednostavno neznam.

    ono što je sigurno je da joj trebam reći-skupiti hrabrost i reći (mm i ja zajedno ofkors)

  34. #34
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    sada sam tek shvatila ovo sa suđem i žbukom!!!

    pa ona si uređuje onako kako njoj odgovara.u konacnici ona i je najdulje tamo pa si mora kucu prilagoditi.
    ajem meni-ona valjda smatra da je nekakav suvlasnik ili što već

  35. #35
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ajde ti prvo provjeri da li tvoja teta mozda MISLI kako polaze pravo na tu kucu? Kao u nekada (kaze moja baka u komunizmu) ako uzivas onda i polazes pravo. Pa je lijepo razuvijeri i kazi joj onako za probu da vam fale pare pa da ste mislili ove i iduce godine iznajmit turistima i kucu i garsonjeru. Pa ces vidjeti kako dama dise.

  36. #36
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Nisam procitala tvoj zadnji post......O TOME TI SE DRAGA RADI! Ona misli da je na neki nacin suvlasnik. ceraj to van

  37. #37
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zasto bi joj uopce lagala o turistima?

    Treba joj reci da biste vi dolazili preko vikenda, kad vam pase, a onda i spavali u spavacoj sobi. Vasoj. I da cete biti na moru od-do, u spavacoj sobi, jer vam ta pase. A i mama bi dosla, od-do, u spavacu sobu. Jer i njoj pase. Mozda bi i Pero dosao ponekad, a ni njemu ne pase ni prljava garsonjera, ni dnevna soba s dinstanim lukom.

    Usput, rezije su vrlo male kad u kuci nikoga nema, a ni plinska boca najcesce ne curi. Pa i to treba netko platiti, ali ne sudjem.

    To sto ona ima spreman odgovor na sve ne daje joj nikakvo pravo da uziva u kuci. Imam i ja spremne odgovore, a nitko mi zbog toga jos nije dao kucu na besplatno uzivanje, pogotovo kad meni pase.

  38. #38
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto bi joj uopce lagala o turistima?

    Treba joj reci da biste vi dolazili preko vikenda, kad vam pase, a onda i spavali u spavacoj sobi. Vasoj. I da cete biti na moru od-do, u spavacoj sobi, jer vam ta pase. A i mama bi dosla, od-do, u spavacu sobu. Jer i njoj pase. Mozda bi i Pero dosao ponekad, a ni njemu ne pase ni prljava garsonjera, ni dnevna soba s dinstanim lukom.

    Usput, rezije su vrlo male kad u kuci nikoga nema, a ni plinska boca najcesce ne curi. Pa i to treba netko platiti, ali ne sudjem.

    To sto ona ima spreman odgovor na sve ne daje joj nikakvo pravo da uziva u kuci. Imam i ja spremne odgovore, a nitko mi zbog toga jos nije dao kucu na besplatno uzivanje, pogotovo kad meni pase.
    kako je ovo dobro napisano.ovo moram iskoristiti.
    hvala Kaae

  39. #39
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ja bih pokušala, najkulturnije što znam, objasniti da vi na moru želite biti sami i da se morate dogovoriti za termin - što tu može reći? Ako odredi predug termin za sebe, objasniti da može do tad i tad jer dolaze drugi ljudi. Nema svađe, a ona će nakon nekog vremena morati prihvatiti novonastalu situaciju. I da, djeluje mi da ona osjeća kuću kao zajedničko vlasništvo svih vas .

  40. #40
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koliko teta ima godina? Ima li djece?

  41. #41
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    anatom, kupi si knjigu manipulatori su među nama, knjiga je vrlo korisna, a tebi očito i jako potrebna

    teta bezočno manipulira vama, a vi se ne znate braniti jer ona ima spreman odgovor

    evo ti link http://www.kupiknjigu.com/p/manipula...u-meu-nama/14/ i pročitaj ju, može ti stvarno pomoći da osvijestiš mehanizam manipulacije i kako ga zaobići

  42. #42
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    nema djece a godina cca 70tak.

  43. #43
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    nije važno koliko ima godina, ne treba se njom baviti, treba ju postaviti na njeno mjesto, i shvatiti da vi niste zločesti ni bezobrazni što želite svoj mir, već ona koja vam ga strahovito bezobzirno narušava.

  44. #44
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Imate li stan na kredit? Kolika vam je kamata? Koliko ste godina otplatili?
    Da li je stan adekvatne velicine za vase potrebe?
    Koliko cete poreza na vikendicu placati? Rezije+odrzavanje? Veci radovi kao krov ili fasada?

    Ja bih prodala bez obzira na trziste jer je sad i u Zgb-u niza cijena. Pa tim novcem sebi posteno rijesiti stambeno pitanje i usput skinuti s vrata rodbinu. Pa nek se okrecu i zivi i mrtvi radi prodaje

    ako placate velike kamate na vas stan i velik porez na vikendicu plus odrzavanje, onda godisnje sprzite posten put na havaje.

  45. #45
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    A da pitate tetu jel bi ona od vas otkupila tu kuću?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    najgora je sad u svemu ta barijera koju imate u glavi
    vjerujem da si milijardu puta u sebi vodila razgovore s njom, što i kako
    sve ti je to kristalno jasno
    ali kad dođete pred nju vjerojatno nemate pojma od kud krenuti
    ali to je samo u vašim glavama
    zamišljaš najgori mogući scenarij nakon što joj pokušaš neke stvari objasnit
    ali što je najgore što se može dogoditi? da se naljuti i više ne dolazi?
    bitno je da se ti i muž slažete oko svega, ostali nitko nije bitan
    mislite na sebe, ne na druge

  47. #47
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ma ja kad nesto imam onda volim tim raspolagat i upravljat kako ja ocu, bez obzira na tetu, mamu, peru, ivicu. Sta ako anatom odluci jednog lijepog dana iz ko zna kojeg razloga sa svojom obitelji preselit u tu kucu? Ima da gosti dolaze kad ih pozove a ne da polazu pravo na tu kucu. Osim toga biti tamo za vrijeme ljeta i stvarno rentati garsonjeru je strava. Ako nis drugo ko prica uvaljotka, jer zena je kaze anatom uporna i ima odgovor na sve. Kakav bi bio odgovor na to?

    ali nikako joj ne treba dati da ulaze u kucu. Zbukanje, zidanje itd. Mozda bi onda stvarno mogla polagati kakva zakonska prava???????

  48. #48
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Za početak joj zabraniti investiranje u nekakva žbukanja i tsl. i razgovarat i postavit je s druge strane vrata jer na lijepo i fino neće to ići...

  49. #49
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Teta nas je takla u zicu...

  50. #50
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    nema nikakva zakonska prava.
    vjerovatno ima u glavi sljedece
    ...to je moj siroti pokojni brat gradil.suza.drhtanje brade.kak je on bio dobar.plač.naricanje......

    mozda smatra da time sto je to njen brat gradio ima neka prava.neznam.sve je moguce.tek sada postajem toga svjesna.

    a to da manipula nama znamo.joj da samo znate kako nas je preveslala za grobno mjesto rekli bi mi da smo ludi i da nam tak treba.

    nakon vaših komentara otvorile su mi se oci.
    Mi smo budale koje dozvoljavaju da im drugi kroje život.

    uf.

Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •