Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Zamrzavanje kremastih kolaca

  1. #1
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno Zamrzavanje kremastih kolaca

    Prakticirate li to ? Ako da, koje?

    Uskoro ce malenoj rodjendan, pa si razmisljam da ne bi bilo lose vec sada poceti neke stvari pripremati i staviti u duboko, i taj dan samo ljepo izvaditi van da se odledi .
    Inace cesto kada pravim strudle od lisnatoga tijesta, napravim vise pa dio zaledim, i kada mi zatreba samo frknem u pecnicu, budu super, ali to zamrzavam sirovo, tako da neznam koja je procedura sa kremastim kolacima, tipa dunavski, trostruki uzitak ili sl.

  2. #2
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam zamrzavala Moskva snit,i kad se odmrzne bude sasvim ista

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam probala i ne privlače me smrznuti pa odleđeni kremasti kolači
    ako bi to radila trebala bi imati zamrzivač samo za kolače
    jer ako ti povuku miris, torta s mirisom kobasice i nije nešto

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kolače u tuperware, u zamrzivač, pa neće poprimiti miris.

    No, ja ne volim odleđene kolače, pa ih ni ne ledim.

  5. #5
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Fuj i bljak, razmazila sam samu sebe sa svakodnevnim kuhanjem. Više mi ni juha nije dobra iz zamrzivača!

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja ne volim nista pripremljeno pa odmrznuto, osim sarme. Sve drugo sto sam probala, bacila sam cim se odmrznulo. Brrr.

  7. #7
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    radije sada napravi suhe kolače i lisnato i zamrzni ih, a dan prije rođendana jedan kremasti kolač i tortu... nekaj jednostavnog i finog...po mogućnosti sa gotovim korama i parfe kremom

    koliko ti toga misliš napekavat ako bi već unaprijed počela peć i zamrzavati?

    radiš li dječji rođendan il svadbu?

  8. #8
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    ok, znaci ne prakticirate

    Pa ni ja inace ne zamrzavam nista osim svjezeg mesa, vec spomenutih strudli i sarme , ali citala sam jos na onom topicu o bozicnim kolacima da se mogu zamrzavati suhi kolacici, sto isto nikada nisam, pa rekoh da pitam i za ove..

    Lucas, ma nisam ja mislila sada toga nakuhavati i peci pa lediti, nego sam mislila onako kada nam ovako napravim neke kolace, pa da mali dio toga stavim u led, tako da taj dan imam -dvije tri vrste na tanjuru. Nece to biti neka velika proslava, ali znam da ce mi torta oduzeti dosta vremena pa sam mislila si olaksati.
    No, kada kazete da to nije pametno mislim da cu ipak odustati i da ce biti samo torta

  9. #9
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja jako rijetko zamrzavam kolače jer doslovno rijetko ostane koj komadić. zamrzavati možeš vanil krancle,kiflice,trostruki,bijelu pitu,medenu pitu,mađaricu,išlere,bajadere, orahnjače,grozd,trokutiće,straćatelu,rolate,led ene kocke,dunav. valove,jelačić,robert,čoko čoks,havana,milk kocke....... eto to mi je palo na pamet,ono što najčešće i pečem.

    bilo bi idealno kada bi ispekla friške,ali moram priznati nama su dobri i fini i iz kištre ,kada nema drugih. samo moraš paziti da ih zamrzneš tako da ne poprime druge mirise ,odnosno najbolje u one plastike gdje se može izvuči zrak na rupice!

  10. #10
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Hvala genius

    Zapravo me na ovu ideju potaklo to sto sam neki dan u Ikei kupila onu njihovu smrznutu krokant tortu, i koja mi je i nakon odmrzavanja bila jako fina, pa sam pomislila da bi se mozda to moglo i sa domacima.

    Ma mozda cu probati tako kada budem koje kolacice pravila pa staviti jedan-dva, cisto za probu, nisam ni mislila cijele porcije zamrzavat

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Pripremi si ovo:
    http://www.coolinarika.com/recept/ba...ljeni-recepti/
    Radi se tjedan dana ranije, jer mora odstajati. Moji se ubiju u tome (i djeca i odrasli) i obično je već pojedeno na taj 7. dan koji bi trebalo dočekati.
    A priprema je super jednostavna.

  12. #12
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    ok, znaci ne prakticirate

    Pa ni ja inace ne zamrzavam nista osim svjezeg mesa, vec spomenutih strudli i sarme , ali citala sam jos na onom topicu o bozicnim kolacima da se mogu zamrzavati suhi kolacici, sto isto nikada nisam, pa rekoh da pitam i za ove..

    Lucas, ma nisam ja mislila sada toga nakuhavati i peci pa lediti, nego sam mislila onako kada nam ovako napravim neke kolace, pa da mali dio toga stavim u led, tako da taj dan imam -dvije tri vrste na tanjuru. Nece to biti neka velika proslava, ali znam da ce mi torta oduzeti dosta vremena pa sam mislila si olaksati.
    No, kada kazete da to nije pametno mislim da cu ipak odustati i da ce biti samo torta

    napravit više pa spremit - kad opadne šećer da se ima nešto konkretno nabrzinu?

    zato je lisnato dušu dalo....

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Pripremi si ovo:
    http://www.coolinarika.com/recept/ba...ljeni-recepti/
    Radi se tjedan dana ranije, jer mora odstajati. Moji se ubiju u tome (i djeca i odrasli) i obično je već pojedeno na taj 7. dan koji bi trebalo dočekati.
    A priprema je super jednostavna.
    Upravo se spremam raditi baklavu za idući tjedan, ali se dvoumim radi kile šećera...i nađem ovaj recept. Hvala ti. Javiti ću rezultat...

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a je preslatko ovih po klie cukra na po kile oraha?
    ja bi smanjivala cukar, ali vjerovatno ne bi to bilo to

  15. #15
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja baklavu radim po ovom receptu, samo preokrenem vrijednosti šerbeta. Stavim pola kg cukra u 7.5 dl vode i dodam par fetica limuna.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja u stvari ne važem šećer, nego ga po osjećaju posipam po korama pa ne znam upotrijebim li baš toliku količinu. I stvarno je potreban ovdje, inače je to obična suha štrudla. Koliko god me savjest pekla oko puno šećera, djeca su mi žgoljavci i drago mi je vidjeti kad nešto s guštom pojedu. Taj kolač se jede po malo, u malim količinama i baš je za guštanje. Preporučam.

  17. #17
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    zamrzavat možeš kolače čija krema nije sa pudingom,tako sam ja čula

  18. #18
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Meni odleđeni kolači smrde.
    Uvijek skužim u gostima kad su odleđeni. Jednostavno imaju jedan ledeno-frižderasti miomiris.Tako da, ne hvala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •