Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 196

Tema: bebe koje spavaju cijelu noć

  1. #101
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    već tri večeri šetnju po sobi, nosanje i nasisavanje zamijenili smo šetnjom po gradu...sažetak:

    1. večer-oko 21.00 zaspala u kolicima sa dudom, prebacili se doma u krevet, sisanje, zaspala u 22.00 spavala do 06.00 u komadu

    2. večer- zaspala mi na rukama oko 19.15. spavala do 20.00, gledala u kolicima do doma, doma sisanje i spavala 22.00-07.00 u komadu

    3. večer-zaspala u kolicima bez dude oko 20.00 (malo negodovala, tražila sisu, dudu nije htjela), probudila se nakon pola sata, bila malo budna (moja mama je nosala) i onda se rasplakala (nemam pojma zašto, vjerovatno je nešto prestrašilo) tako jako da sam je jedva smirila, ništa nije palilo ni nosanje, ni sisanje , ništa....nosila sam je na rukama i gurala kolica jednom rukom uzbrdo do doma ona je cijelim putem plakala, tj vrištala...smirila se tek doma u krevetu uz sisu..jedva..i zaspala u 22.15...vidit ću kako će to utjecat na noć..

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Moja puni 5 mj za koji dan. Do prije mjesec dana noc nam je pocimala oko 7ipo-8 i uz dva sisanja trajala do 6-7. ja pre odmorna, zadovoljna, u nadi da bi ona mogla bit spavac kad vec brat nije bio. ali nista od toga, vise nema nikakvog pravila osim puno puno sisanja po noci.prije neku vecer od ponoc do 5ipo svakih pola sata po 5-10min :-[

  3. #103
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Vančika, mozda je zbog vrucine, a mozda neki zubic izbija.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    jadranka to su bile i moje ideje,ali misec dana nema zubica,a desetak dana spavamo u ugodno klimatiziranoj atmosferi.
    ipak nesto je bolja situacija nocas 4 ne preduga sisanja.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    31

    Početno

    moje pile spava cijelu noć otkad se rodila (7mj)...4 zuba izbila bez po muke...ali 5. zub nas je svih troje totalno izneredio...dobila temp.38, vrištala po cijelu noć....budila se najprije svakih sat vremena a onda svakih 20 min...taj nered u spavanju trajao je 8 ili 9 dana sve dok nije probilo čudo od zuba....jednu noć smo bili budni cijelu noć....svi troje (dakle, mm, mala i ja) smo dočekali jutro, izlazak sunca i to ne u tišini nego urlajući cijelu noć...mala nije uspjela odspavati ni idući cijeli dan a navečer je dobila čepić eferalgan jer ne bi preživila još jednu budnu noć...bio je taj čepić za dobro sviju nas
    stvarno mi je žao roditelja djece nespavača jer je nas ovaj 1 živahan tjedan i 1 budna noć totalno iskomirala...

  6. #106
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kod nas je trenutno nered što se spavanja tiče
    ja mantram da je sve u redu

  7. #107
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Moja prva tri i pol mjeseca spavala fantastično, s dva pa jednim buđenjem za sisanje, ali onda bi ubrzo zaspala ko klada. Nije mi bilo jasno zašto svi gnjave s pitanjima kako spavamo, jesmo li neispavani, kako funkcioniram, jer ja sam bila super naspavana, a MM i više od toga. Frendica koja ima stariju bebu i koja je isto super spavala na početku, rekla mi je da oni s oko 5 mjeseci mijenjaju ritam, tako se i njoj dogodilo - odjednom joj se beba počela stalno buditi.
    E, pa mi nismo dočekali 5 mjeseci.
    S 3 i pol mjeseca počela se buditi najprije nekoliko puta noću, pa onda, šta ja znam, svaka 2 sata. Znalo je bit i svakih pola sata, znalo je bit i do 15-ak buđenja, nekad sam imala osjećaj da je cijela noć jedno veliko buđenje jedva sam čekala jutro da se dignemo i prekinemo tu farsu ko fol spavanja. Danas ima skoro 9 mjeseci i ima noći kad se probudi samo 2-3 puta, a ima i onih kad se budi stalno i hoće imati sisu stalno u ustima, a ja (nemam velike sise) moram ležati na strogom boku pa me stalno bole leđa i vrat, a jednom mi se i vrat ukočio. Najgore je kad moram noću na wc, ne da uvijek, kao da ima senzore pa se počne buditi i onda kad skonta da nisam kraj nje, razveži. Naučila sam spavati s punim mjehurom, a noćas me počastila dubokim snom i bezbrižnim odlaskom na wc. Ne dati joj sisu i pustiti je da plače nije opcija jer ona se rasplače tako glasno da cijeli kvart odzvanja, mislim da je najglasnija beba u gradu.
    Imala sam neko vrijeme iluziju da mogu riješiti to spavanje pa sam pročitala knjigu Kako prespavati noć bez plakanja (ili tako nekako) i sve radila po knjizi, ali nije upalilo. Jedino sam naučila spretnije vaditi van siku iz ustiju.
    Ja se pomirila s tim da ne spavamo i ne nerviram se više zbog toga. Jedna noć je bolja, druga lošija, treća bude koma, a tada samo trebam sebi reći - to je ta noć, nema spavanja i onda sam ok. Najnervoznija sam kad pomislim da bih mogla spavati i ne skontam od prve da je to jedna od noći kad se ne spava.
    Ne znam kako će sve to dalje odvijati...uh.
    S druge strane, da mi je dijete sve ove mjesece dobro spavalo, bile bismo zakinute za bezbroj zagrljaja, šaptanja, pjevušenja, gledanja i divljenja malom stvorenju koje je upravo usnulo po deseti put te noći...

  8. #108
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja prijavljujem da se nase dobro cjelonocno spavanje nastavilo (pocelo od 3ceg mj) a evo napunila je godinu neki dan....dosad ima 6 zubica i nijednog nismo ni osjetili.....

  9. #109
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    imali smol fazu da je spavala od pola 9 do 5, posisala i nastavila do 7 ili 8.
    onda sam se ja pocela buditi s kvrgama, pa bi joj uvalila sisu u snu kad vise ne bi mogla izdrzati.
    zadnjih dana sise 3 puta do pola 7 i budna je do pola 9.
    ja premorena. ona premorena. budna vristi ako lezi. cak niti nosanje ne pomaze na duz period.
    nadam se da je skok u razvoju i da je prolazno.

    tjedan dana sam imala idilu: pojede, okrene se, stavi palac, gleda okolo i mantra dok ne zaspe sama, bila ja kraj nje ili ne. probudi se s osmijehom i guguce, igramo se, jede i opet ista procedura...nije se niti nosat htjela. samo smo se cerile jedna drugoj :D
    kako sam se samo odmorila tih tjedan dana...

  10. #110
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pa dobro, šta je s tim bebama iz 4./2012.?!
    Evo i moja podivljala, sa 5 sati u komadu došla je do sat-sat i po uz sisanje. Izgleda da me ragade ipak neće zaobići.
    A po danu samo hoće spavat na meni.
    Posljednje uređivanje od trampolina : 14.08.2012. at 15:38

  11. #111
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Moj je počeo spavati noć tek kad smo ukinuli noćno sisanje, to je bilo s 26 mjeseci

  12. #112
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je počeo spavati noć tek kad smo ukinuli noćno sisanje, to je bilo s 26 mjeseci
    Ajme, imamo mi šta jahat do 26 mjeseci.

  13. #113
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, imamo mi šta jahat do 26 mjeseci.
    Hahahahah, on je od početka ok spavao, uz 2 buđenja za podoj, onda s 8 mjeseci kad su krenile dvojke, znalo je biti i po 15 buđenja u noći, i tako je bilo do 26 mjeseci ( iako su zubi izrasli, ali mu valjda prešlo u naviku ) dok nisam odlučila ukinuti noćni, i gle čuda, iduću noć je prespavao u komadu, al izgleda i meni prešlo u naviku, jer sam se prvih 10 dana stalno budila da vidim jel diše

  14. #114
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a ja jos prij mejesec dana isplanirala da odem s baba van jer ko urica se budi tek u pet...s oznimkama u tri.
    bio bi to lijep izlazak od 10 do 1. sad ga mogu samo sanjati...

  15. #115
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Drage dojilje većih beba, kad ste ukinule noćne podoje? I kako?

  16. #116
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moj ima 3,5 mj i od 3. tj spava od 22 do 5-6, onda jede i opet spava do 7-8. Preko dana jako malo spava tj. spava puno puta, ali kratko.
    Nadam se da ce tako i ostati...

  17. #117
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zuska, moja ih je ukinula sama s dvije godine. dojila je do tri. koristila je palac umjesto sisu.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Dobrica je u nedjelju i ponedjeljak odspavao od 11 navečer do 6 ujutro, pojeo i odspavao do 8:30. Već sam se ponadala cjelonoćnom spavanju, kad ono u utorak se probudio min 10 puta
    palčić još toliko 20 buđenja u 6 sati što sam bila u krevetu.
    Iduće jutro mi je bilo još sam i prespavala termin kod zubara
    I rest my case, nema šanse da odspavam 6 sati u komadu s mojim dečkima

  19. #119
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mislim da sam na krivom topicu jer ne da nam je cjelonoćno spavanje utopija, već u posljednjih desetak dana ne uspijevamo sastaviti ni par sati u komadu. Prije toga imala je nekoliko noći kad se probudila jedno 3 puta i to sam smatrala jacpotom i ponadala sam se da će tako nastaviti. Osjećala sam se turbo naspavano. A onda je započelo ovo razdoblje kad mi se čini da ću izluditi. Budjenje svakih...ma ne znam, meni se čini svakih par minuta, iako znam da nije baš tako. Ali više od 10 buđenja sigurno, možda i 20. Nekad se od 9:30 do pola noći, kad ja idem spavati, probudi 4 puta, nekad jednom, ali nakon što ja dođem u krevet, buđenja se nižu i nižu.... Ne znam što joj je, glupo je kriviti zube za sve, pomislim da je možda probava ili neka unutarnja nervoza....
    Imala sam mini slomove živaca na način da bih malo povisila glas nakon x-tog buđenja i onako nervozno joj uvalila cicu, pa me onda prala savjest kako sam grozna...
    Sve dok nisam promijenila taktiku. Zadnje dvije noći ne idem spavati s ciljem kako ću se naspavati, već kako se neću naspavati, tj. kažem si unaprije, evo još jedne neprospavane noći. I onda mi bude lakše, nisam nervozna jer sam sve to i očekivala.

    Noćas, a još nikad to nije napravila (9,5 mj), se probudila u 3 ujutro u plaču i nakon što smo je smirili, odlučila je da joj se više ne spava pa se počela bacakati po krevetu, smijati se, igrati, htjela je da je nosamo, ono - budna budna. Trebalo mi je dosta vremena da je ponovo zananam, otpjevala sve žive uspavanke.
    A tijelo ne da me boli, nego vapi za masažom i nekoliko noći kvalitetnog spavanja. Nemam velike grudi pa dojiti u ležećem položaju mogu samo u točno namještenoj pozi u kojoj se, ako zaspem, osjećam pokidano. A bilo je dana kad sam imala ukočen vrat.
    Tješim se da je faza i čekam da prođe...

  20. #120

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnje dvije noći ne idem spavati s ciljem kako ću se naspavati, već kako se neću naspavati, tj. kažem si unaprije, evo još jedne neprospavane noći. I onda mi bude lakše, nisam nervozna jer sam sve to i očekivala.

    A tijelo ne da me boli, nego vapi za masažom i nekoliko noći kvalitetnog spavanja. A bilo je dana kad sam imala ukočen vrat.
    Tješim se da je faza i čekam da prođe...
    Znam kako ti je, nažalost, točno je tako i meni

  21. #121
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jao, ja tek sad vidim blagoslov palca :mrgeen:

    nikad joj nisam dopustila da se razbudi pa ne znam koliko bi izgurala, al kad se pocne buditi po noci, cucla palac. kad cuclanje postane glasno, dajem sisu. nemam muda pustit da vidim dal bi mozda izgurala noc bez sise...inace zaspala je, tocno 2h nakon budjenja. ko urica...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    tebi palac, nama duda.
    A nikako nisam htjela da imaju dudu. Umor i neispavanost su krivi, nisam ja :zubo:

  23. #123
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam fletrala s mastitisom kad je otkrila palac s dva i pol mjeseca, tako da..proklinjala sam ga, istina. sad ga ljubim i klanjam mu se :D
    navecer posisa, uvali palac i zaspe sama.

  24. #124
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Moja ni palac, ni dudu. Samo sisu.

  25. #125
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zuska, koliko je tvoja stara. pogubih se, a znam da sam negdje vidjela...

  26. #126
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    9 i pol

  27. #127
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Mi evo skoro mjesec dana spavamo po cijelu noć..
    Počne se meškoljit kad hoće jest, dam sisu i nastavim spavat, kao i on.. Nadam se da će tako potrajat.

  28. #128
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Borna je sa 6 mjeseci spavala cijelu noć i onda klik sa osam obavezno jdno buđenje ako ne i dva... tko zna šta se tu desilo...mada možda zato jer jde manje nego vršnjaci pa j brže gladna..više od 18oml nema šanse...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Mi smo na dva buđenja tijekom noći - u ponoć klopa (uvijek preko 200 ml mlijeka) i oko 4 opet klopa, pa spavaju do 8 i 30 (ako ih ja ne probudim dok se spremam za na posao). Okanili su se čaja noću, i to mi je drago. Ali ta klopa..... Bit će bolje, još malo da porastu.

  30. #130
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ima 3,5 mj i od 3. tj spava od 22 do 5-6, onda jede i opet spava do 7-8. Preko dana jako malo spava tj. spava puno puta, ali kratko.
    Nadam se da ce tako i ostati...
    mi smo mjesec dana mlađi, ali skoro od početaka imamo taj ritam. sad smo ga pomakli s 20-21 do 8 ujutro i onda pičimo van, pa vani još dremne uru, dvije. po danu isto kao Ani4in, al jednom tjedno dođe dan kad po danu uopće ne želi spavati po 5-6 sati.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    dali vi presvlačite vašu dijecu preko noći budući da spavaju cijelu noć? pa jel se ne probude kad ih presvučete obrišete? Moj sve osjeti i nema šanse da nestenje i nežali se.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    anavi84 - ne, ne presvlačim ih. Moji ne spavaju cijelu noć u komadu, jedu u polusnu, ali kad pojedu se samo okrenu i dalje spavaju, nema dizanja. Presvukla sam ih nekoliko puta u snu, jako su čvrsto spavali, pa su se pustili i nastavili spavati. Pelene koje mi koristimo izdrže tih 10-12 sati, u najvećem broju noći. Ali ima i popišanih ponekad.

    A koju posteljinu koristite za kindač? Mi imamo običnu pamučnu, a mislila sam nabaviti im flanelsku. Ima li tko flanelsku i kakva su iskustva?

  33. #133
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam ga prestala presvlacit s 3-4 tjedna kad se prestao kakit po noci. Pelena bez problema izdrzi pampersica i slicna, platnene cesto puste, makar se on tek pred jutro piski, ali obilno (a puno sise po noci).

  34. #134

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Moja isključivo dojena beba je počela spavati cijelu noć (9-10 sati u komadu) sa točno napunjena 2 mj

  35. #135
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja isključivo dojena beba je počela spavati cijelu noć (9-10 sati u komadu) sa točno napunjena 2 mj
    mi smo čak i malo prije 2. mj. počeli spavati po cijele noći, al je zato sada nemirnija po noći i budi se dosta

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Moja će sada 3 mj, i ona najkasnije u 20h je u krevetu i spava, ali budi se u 1h, pa u 4h, pa u 6h i to je dizanje...po danu ima rituale:presvlačenje,jelo,igra,spavanje, pa ta tri sata opet jelo,igra,spavanje, pa opet presvlačenje,jelo, igra, spavanje, i navečer u 20h zaspe ko top.
    kako da joj pomaknem to spavanje, npr da mi navečer zaspe u 21h, jer ova dva noćna buđenja uvijek jede, i rano (6h) se budi, do kad će jesti po dva puta...spava mi se noćas mi je od tolikog umora srce počelo preskakat,jedva sam se dovela u red...

  37. #137
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Moja bebana od 2. tj života spava 23-7 u komadu, u 7h posiki i nastavi do 10h. Sad je skoro 3mj. Nakon prve cure koja je bila mrzitelj spavanja, nisam mogla ni zamisliti da će s ovom bebom biti tako lako.

  38. #138
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    kako bi ja rado da moje dijete počne spavati...nije čak da se puno budi po noći ali od kada ga uspavam pa dok ja ne legnem probudi se valjda 5 puta..to je krenulo kada su zubići izbijali, sad su izašli, ali predstava se nastavila.. on vrlo rano ide spavati, u 19,00 sati..ne može kasnije je r počne biti užasno nervozan, plače, zijeva i ja ga uspavam za čas..no onda počne šou nakon prvih sat vremena, i tako onda svakih 45 min buđenje..ja ga dignem, duda i on spava ko beba dalje..preko dana ima 2-3 spavanja sasvim u redu

  39. #139
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ...ja prijavljujem da se i sa 19mj nastavilo cjelonocno spavanje od 20h00-07h00.....pocelo sa 3mj...sada ima 11 zubi,nijedan nismo ni osjetili....
    nema sanse da mi se ovako posreci i sa 2gim...

  40. #140
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Ivon prvotno napisa Vidi poruku
    Moja će sada 3 mj, i ona najkasnije u 20h je u krevetu i spava, ali budi se u 1h, pa u 4h, pa u 6h i to je dizanje...po danu ima rituale:presvlačenje,jelo,igra,spavanje, pa ta tri sata opet jelo,igra,spavanje, pa opet presvlačenje,jelo, igra, spavanje, i navečer u 20h zaspe ko top.
    kako da joj pomaknem to spavanje, npr da mi navečer zaspe u 21h, jer ova dva noćna buđenja uvijek jede, i rano (6h) se budi, do kad će jesti po dva puta...spava mi se noćas mi je od tolikog umora srce počelo preskakat,jedva sam se dovela u red...

    ako te to tješi, ja bih sve dala da je moj veliki dečko tako spavao. mi smo se budili svakih sat i pol, preko godinu dana. kasnije nešto manje.
    valjda ću drugi put imati više sreće, mada sam sad spremnija, prije sam mislila da mala djeca zapravo samo spavaju i jedu

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    73

    Početno

    jaaaaaoooo nekad mislim da ću skočiti kroz prozor od svih buđenja... prvih četiri mjeseca je spavao savršeno, budio se nakon 5-7h, jeo i nastavio spavati. a nakon što je napunio 4 mjeseca lom.. stalno se nadam, isprobavam ovo pa ono i ništa ne funkcionira.. sad je prešao 7mj, super napreduje, ima preko 9kg, nema ni jednog zubića, sisa kao veliki, a spava kao zec. i to ne samo po noći nego i preko dana. što da drugo kažem, nego ne samo da ja imam podočnjake nego ih i on ima.

  42. #142
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    druga noc da se zbudila oko 2 (kad sam se ja preselila iz jednog kreveta u drugi) i u pol 7.
    sta reci nego...danas plesem, unatoc ovim bijelim djavolima sto padaju

    kriks ima nade, ima :D

  43. #143
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Moji imaju 2 i pol mjeseca i spavaju 5-6 sati u komadu ponoci. Po danu po 2-3 sata u nekoliko navrata a u meduvremenu je hranjenje, presvlacenje, mazenje i tak...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    ma samo da počne noć prespavati, ili bar jedno dizanje da imamo bilo bi bolje, a ovako..

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    73

    Početno

    mislila sam da ću noćas poluditi..zaspao poslije ponoći, u 2 pa u 4 a zatim.. 4:20, 4:50, 5:15: 5:45, 6:20, 7:00.. poslije toga vise nisam znala za sebe, probudila se u 9, on gmiže po krevetu i gleda tv (a samo bog zna kad sam mu upalila tv). cijeli dan nešto kmečka, spava po 20min. ufff, žao mi je i njega i sebe.
    a kad se sjetim prvih mjesec dana, samo jede i spava, miiiilina

  46. #146
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa Vidi poruku
    Moja bebana od 2. tj života spava 23-7 u komadu, u 7h posiki i nastavi do 10h. Sad je skoro 3mj. Nakon prve cure koja je bila mrzitelj spavanja, nisam mogla ni zamisliti da će s ovom bebom biti tako lako.
    Sve je bilo ovako bajkovito dok ju sada s tri mjeseca nisu napale vodene kozice i već jedno 10 dana imamo po jedno 5 buđenja. Samo se nadam da će se vratiti u prijašnji ritam.

    Inače glede spavanja, neki dan sam naletila na tekst http://www.pitajmamu.hr/clanak/tajne-francuskih-mama u kojem (vrlo, vrlo površno) opisuju odgoj francuskih mama. Uglavnom, francuske mame se s nespavačima bore na sljedeći način:
    "umjesto da se nadaju kako će beba spavati cijelu noć, Francuzi će djetetu reći da spava kako bi se čitava obitelj mogla odmoriti"

    Ja sam sinoć to izgovorila svojoj bebi i nije djelovalo
    , možda da probam reći na francuski

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je bilo ovako bajkovito dok ju sada s tri mjeseca nisu napale vodene kozice i već jedno 10 dana imamo po jedno 5 buđenja. Samo se nadam da će se vratiti u prijašnji ritam.

    Inače glede spavanja, neki dan sam naletila na tekst http://www.pitajmamu.hr/clanak/tajne-francuskih-mama u kojem (vrlo, vrlo površno) opisuju odgoj francuskih mama. Uglavnom, francuske mame se s nespavačima bore na sljedeći način:
    "umjesto da se nadaju kako će beba spavati cijelu noć, Francuzi će djetetu reći da spava kako bi se čitava obitelj mogla odmoriti"

    Ja sam sinoć to izgovorila svojoj bebi i nije djelovalo
    , možda da probam reći na francuski



    a ne, ne! tajna je u tome da izgovoris magicne rijeci, odes iz sobe i ne vracas se do 7 ujutro, neovisno o tome place li beba ili ne. naime, imam ja frendicu koja zivi u francuskoj, i pedijatri ih savjetuju od 4mjeseca pustit bebu u kreveticu nek place pa ce im pocet spavat cijelu noc. po njima bebi od 4mjeseca nis nece bit ak ju se pusti da urlice

    Ne trebam ni rec da je frendica poslusala dr i da joj beba spava od 7-19h u komadu..pa ko voli nek izvoli..

  48. #148
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Evo ja nisam francuskinja al imam vec drugo dijete koje spava noc u komadu. Sada beba od 10 mj koja spava u komadu od 22,30 ili 23,00 ovisi kako koji dan pa do oko 8 ujutro. Ona je tako pocela s navrsenih 2 mjeseca. Starije djete je taj ritam uhvatio s navrsenih 5 mj. Ja ih ne ostavljam da placu, stovise na prvo buuueeee odmah dizem nosim dojim, reagiram bez da se rasplacu. Ali preko dana dojimo jako jako cesto, uvijek lezeci na krevetu i tu se oboruzam knjigama tabletom i svacime za citanje. To dojenje je pred dohranu bilo svakih sat i pol do dva, i usput bi odspavala malo, bar pol sata a ja bih ostala citati uz nju. I uz to dva dnevna veca spavanja od kojih ono glavno popodnevno od oko 2 do 3 sata neprekidno. Mozda su vam premalo na cici po danu? Ne znam, lupetam ovako napamet u zelji da pomognem.
    Skidam kapu vama nocnim setacima - ja bih poludila!

  49. #149
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj aliana79 prvotno napisa Vidi poruku
    [/B]

    a ne, ne! tajna je u tome da izgovoris magicne rijeci, odes iz sobe i ne vracas se do 7 ujutro, neovisno o tome place li beba ili ne. naime, imam ja frendicu koja zivi u francuskoj, i pedijatri ih savjetuju od 4mjeseca pustit bebu u kreveticu nek place pa ce im pocet spavat cijelu noc. po njima bebi od 4mjeseca nis nece bit ak ju se pusti da urlice

    Ne trebam ni rec da je frendica poslusala dr i da joj beba spava od 7-19h u komadu..pa ko voli nek izvoli..
    A tako već da... ali to onda znači da francuske mame spavaju cijelu noć, a ne francuske bebe.

    Nama su prošle kozice i konačno se opet mogu pohvaliti prespavanom noći - u komadu 8h, pa nakon cickanja još 3h.
    Hvala nebesima na mojoj spavalici

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    moj 3. se budio koma često po noći i nacicavao. Prestala sam dojiti s 11,5 mjeseci i stanje se kroz dva dana popravilo. Budio se samo 1-2 puta. Sad s 13 mj. spava od 20-8 bez buđenja. Već tri dana...nadam se da će nastavit..

    Ja ne mogu ostavit dijete da plače...sama ideja mi je koma

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •