Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: kaciga i pravila

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,242

    Početno kaciga i pravila

    Dakle ovak neki dan idemo ja i tata i komentiramo. Uglavnom on je rekao da se po trotoaru ne smines voziti ak nije ocrtana biciklisticka staza da moras ici na cestu. Onda sam ja rekla ak si na cesti da moras imati kacigu a on veli ne moras. Onda je jos rekao da prek zebre moras hodat a ne voziti bic. Jol ima jos kaj....

  2. #2
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Kaciga
    Zaštitnu kacigu, za vrijeme vožnje na cesti, na glavi moraju nositi vozači bicikla mlađi od 16 godina, u suprotnom kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 300 kuna

    Dozvola
    Biciklom na cesti smije upravljati osoba koja je navršila 14 godina. Djeca s navršenih devet godina koja su u školama osposobljena za upravljanje biciklom i za to im je izdana potvrda, smiju samostalno upravljati biciklom na cesti, a druga djeca s navršenih devet godina samo u pratnji osobe koja je navršila 16 godina. Program osposobljavanja za vožnju biciklom, program biciklističkog ispita i obrazac potvrde propisuje ministar nadležan i za poslove obrazovanja.
    .

  3. #3
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    A ovdje je kratki priručnik za bicikliste: http://sindikatbiciklista.hr/wp-cont..._prirucnik.pdf

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj NetkoMiOteoNick prvotno napisa Vidi poruku
    A ovdje je kratki priručnik za bicikliste: http://sindikatbiciklista.hr/wp-cont..._prirucnik.pdf
    Hvala na oba posta!

    Ja imam djecu koja su baš na granici, pa se natežem s njima što smiju, a što ne... Ovo će mi puno pomoći.

  5. #5
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Da ne otvaram novu temu...smije li se dijete voziti na romobilu zajedno sa roditeljem, dakle na velikom romobilu za odrasle?

    Neki poznanici tko voze, ja nisam baš sigurna i bez kacige

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •