Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Manje doji zbog dude?!?

  1. #1
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno Manje doji zbog dude?!?

    Unaprijed se ispričavam, ako tema već postoji, izbrišite ju ili prebacite...

    Sad sam već jako zabrinuta. Moja K ima 5mj, do prije 4 dana ništa nije htjela u usta osim sike i svojih ručica. Jako je ruke trpala u usta, remenje od AS je lizala, igračkice, a onda joj je tata dao dudu i žena duda ( do sad ju je bacala preko cijele sobe čim je osjetila da je duda). Prvo nam je bilo smiješno, ali meni više nije.

    Naime, čini mi se kao da ta zadnja dva dana manje doji. Ok, priznajem srce mi se slama jer se ona više ne uspavljuje na siki i sika nije centar svijeta, već se nasisa, baci na leđa i kao da ju traži, kad joj dam, ona se okrene na bok prema meni, primi siku i tako zaspi za 2 sekunde. Ali, brine me da li ona stvarno manje doji (jer je donedavno bila non stop na siki) ili se najede a onda se igra s dudom. S obzirom da smo platnenopelenaši, svaka pelena (mijenjamo pelene svaka 3h) joj je bila cijela mokra, a zadnjih dana je mokra, ali zadnji dio uvijek ostane suh. Ona je vesela, ništa se nije promijenilo, osim što otkako ima dudu, manje je na rukama.

    Znači, da li je moguće da manje doji otkako ima tu (nesretnu) dudu?

  2. #2
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    moguće je da dio potreba za sisanjem namiruje dudom umjesto sisanjem

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa moj više doji otkad nema dudu, sam ju je odbacio s 9 mj. Ali on ne jede, on samo drži sisu u ustima. Ja nisam najsretnija zbog toga, nije on puno imao dudu, nakon podoja je povukao 2-3 puta i tako i za spavanje. Otkad je to odbacio uspavljivanje je daleko duže i više se frustriramo jer nikako da zaspi dovoljno čvrsto da maknem sisu pa ako maknem prerano kreče plač pa sve ispočetka... Al s druge strane mi je drago da smo je se več sad rješili...

  4. #4
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Moguće je.

  5. #5
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    O, prekrasno, znači ipak je moguće... Morat ćemo je izbaciti. Je, Koksy, tako je i kod nas bilo do sada, uspavljivanje nam je trajalo i po sat vremena, ako čvrsto ne zaspe, a ja izvadim, kreće plač, pa sve ispočetka. Do nedavno je doslovno bila na siki non stop, pa joj je muž davao dudu i očito ju uspio nagovorit na nju.

    Šetnje su nam bile nemoguće, jer nije htjela uopće biti u kolicima, valjda joj je to dosadno, a jučer i danas duda u šetnji i vani smo i po 4h, a da se ona ne buni. Al to je neka druga tema. Baš me zabrinulo ovo, da ne jede dovoljno, zbog dude.

  6. #6
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    P.s. Hvala svima na brzim odgovorima.

    A što je s pelenama? Da li je i manje piškenje povezano s dudom? Mislim, vjerojatno je, manje siki, manje produkta u peleni...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako vam je lakše s dudom, ja bih pričekala prvo iduće vaganje, jer ako i sa ovim smanjenim dojenjem dobiva na težini, onda vam duda i nije problem.

  8. #8
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Ma, ona od rođenja dobiva 500gr, ako dočekamo iduće vaganje, a to je tek za mjesec i tjedan dana, bojim se da ćemo biti i predaleko s dudom (što se tiče navike), a i kilaža bi mogla biti upitna. Igrat ćemo se s gumenjacima, papati prstiće i nadam se puuuuuno sikiti. Samo se nadam da će i K tako htjeti. Vidim ja da je ona puno mirnija s njom i to me ne zabrinjava, ali nisam sigurna jel se dovoljno najede. Ne mogu to razlučiti, jer do sada smo puno sikile, a sada se "najede" (otprilike svaka 3,5h) i onda nastavlja dudat. A i pelene su nam praznije, pa mi je dodatno upitnik iznad glave...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako je do sada dobivala granično na kilaži, onda bih svakako maknula dudu.

  10. #10
    kukunka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    49

    Početno

    slažem se sa martinom! mi nismo protivnici dude i naš je maleni stalno ima uz sebe (od prvog dana). sisa super, dobiva kg mjesečno, pljune je kad je neće...tješi ga dok spava i ne plače čim mu ispadne iz usta. daje mu osjećaj sigurnosti. njega ona ne može zasititi i da ti je dijete gladno sigurno bi i sama to osjetila i vidjela promjenu. svako dijete je drukcije pa tako i svaki roditelj. ali ako sad možete više biti na zraku i ona uživa zašto joj to oduzeti... pa i za tebe, šta nije bolje da ti ne zaspe na prsima nego da se uči sama uspavati u krevetiću? može ti i suprug onda koji put je uspavati pa će i on više sudjelovati...

  11. #11
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    i mi imamo ok iskustva sa dudom
    prvo dijete sam bez problema dojila 12mj, a drugo preko 10
    dobivali su uredno na kilazi, cesto dojili...

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    draga, mislim da ne trebaš brinut to je moje skromno mišljenje, ne znači da dijete manje dobiva zato što ima dudu, možda njome samo zadovoljava prirodno jaču potrebu za sisanjem, moja starija kćerka je imala dudu,a sin je neće. Iskreno radije bi da je i ona htio dudu, sva sreća što je on po svojoj prirodi dosta smiren inače uh ne želim ni zamislit vožnju do mora u autu bez dude, šetnje s praznim koliciam jer je dijete jelte stalno po rukama i tako, ima duda i nekih prednosti i ja je ne bih micala u tvom slučaju.
    Slažem se s kukunkom ako je dijeet zadovoljno i sretno, čak brzo zaspe s dudom tako se ne uči spavanju na cici (što je super uvidjet ćeš to kasniej kad dijete bude starije), može bit što više na zraku po ovom lijepom vremenu a zna se da boravak na zraku povećava apetit tako da...

    ja sam ti npr vjerovala da ako ne dojim po noći il i dojim jednom da će mi mlijeko isparit kao najviše se noću luče hormoni bla bla i tako mala valjdanikad nije dojena jednom noću, znači nisma pratila njene potrebe nego onako ....

    a maleni je bio dobar spavač prvih 6-7 mjeseci (sad više nije otkako rastu zubi grozno spavamo) i on je znao dojit samo jednom noću a bio je maleni 2-3 mjeseca dijete je jednosatvno spavalo i niej tražilo a ja nisam sama nudila i gle čuda nije dojio noću ni blizu kao kćerka a bio je dosta teži od nje u toj dobi i mlijeka i dalje imam itekako a on sad ima10 mj, to sam ti samo dala primjer da ti pokažem da nekad sam i zabrijemo na nešto, mislim da je najbolej pratit dijete ako mu odgovara i sika i duda leave it, iskreno i tebi je puno jednostavnije a dijete je zadovoljnije ,kako bude starija sve joj manje daj dudu samo za spavanje i odvikavanje će proći lako.

    meni je bezvezno kad se maleni npr uznemiri u kolicima a ja usred reda u DM-u kupila najnužnije i moram to platit a on nema dudu i ajd sad onda mu dam kekse, a to m ise čini još gorim rješenjem, navikavanje na grickanje da bi dijeet bilo mirno u kolicima.
    ma niakd nas zadovoljit,al mislim da trebaš bit sretna a ne zabrinuta.

    a t isama najbolje znaš.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    e da Leona je dojena 15 mjeseci imala je dudu i sve je bilo za 5.

  14. #14
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    probaj dudu davati samo nakon podoja..nisam skužila jel je i inaće daješ? moja je isto slabo dobivala na kilaži, a dudala je. samo joj nemoj nuditi dudu preko dana, nego isključivo za spavanje ili kad nekud idete, u autu i sl..i nakon jela

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj azrijelka36 prvotno napisa Vidi poruku
    probaj dudu davati samo nakon podoja..nisam skužila jel je i inaće daješ? moja je isto slabo dobivala na kilaži, a dudala je. samo joj nemoj nuditi dudu preko dana, nego isključivo za spavanje ili kad nekud idete, u autu i sl..i nakon jela
    I mi smo s dečkom ovako dudu koristili. Samo za uspavljivanje i za šetnju u kolicima, inače ne. I definitvno je lakše kad dijete hoće dudu, nego kad ju neće (malena ju nije htjela ni blizu).

    Dakle imaš i treću opciju - ostaviti dudu, ali u najmanjoj mogućoj mjeri, samo u kritičnim situacijama.

  16. #16
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Prespavana noć, manje sam uznemirena. Ma, meni se čini da je mene više pogodilo što je ona, nakon 5mj, prihvatila dudu i manje se igra sa sikom. Dudu najviše i koristimo u autu i šetnji, preko dana slabo. Osim, kad ona ostane sama, jer ja moram nešto napraviti, igra se ona, zabavi, ali za par minuta se unervozi, i kad joj dam dudu, igra nastavlja, a ja dovršavam posao. Kad dođem k njoj, duda ide van, jer smijeh i priča koja nastupa, nema mjesta za dudu.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    et o vidiš kako ste to pametno rješili...sretno!!!
    uostalom bolje duda nego kasnije palac i deformacija čeljusti.

  18. #18
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Ja sam sisala palac do 7god, nemam deformacije... p.s. zna nekad i palac ugurat, baš mi je slatka...

  19. #19
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    ja sam isto plac sisala do 7 god i nemam niti krive zube niti deformaciju čeljust

    svojoj malenoj ne dajem dudu, za sad siše palac, čini mi se puno rpirodnijim nego stavljati joj silikonsku dudu ma koliko se pričalo da je duda anatomskija od palca..

    leptiriću, nadam se da će se vratiti igranju sa cikom bar na kratko da bi ti bila mirnija mi smo žene luckaste, nekad nam to smeta a kad si nađu drugu zanimaciju, tužne smo

  20. #20
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    zanimljivo kako smo različite

    ja svojoj besramno dajem dudu, iz više razloga
    1. sklona je prežderavanju, pa se onda ispovraća (ona ne bljuca, ona se ispovraća) zbog jakog let downa, pa se onda uzruja, pa opet mora dojit i tako ukrug
    2. kao i brat, ima užasno snažan nagon za sisanjem. kada bi tu njenu potrebu zadovoljavala samo na sisi, vratili bismo se na problem br. 1 a ni mama ne bi ostala zdrave pameti
    3. naginjem struji da dojke služe za hranjenje (maženje, emotivnu toplinu i sve ostalo što se obavlja simultano s hranjenjem) a ne za igru (kao što je bio slučaj sa starijim djetetom)
    4. palac mi se manje sviđa čisto iz razloga što imam dojam da je teže odviknuti dijete od sisanja palca

    ali, u tvom slučaju leptiric, zbog nešto slabijeg prirasta težine i ja bih dudu svela na minimum
    (ali opet, zgodno je da dudu hoće, bar u autosjedalici npr.)

  21. #21
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja te mogu potpisat za mladju, osim kaj ne dajem dudu vec je otkrila spontano saku. da se ne bojim konfuzoje, dala bi joj jer isto ima jak nagon i ja jak let down.

  22. #22
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    kako mi je drago što sam ovo pročitala!...

    naime patronažna kad je dolazila u početku mi je donijela dvije nukove dudice za poklon...samo sam se zahvalila a u sebi promislila -to moja bebica neće stavit u u sta, naravno da nebi zeznuli dojenje....

    tako sam i mislila sve do danas...

    večeras nakon što već neko vrijeme muku mučimo sa uspavljivanjem, što sisanjem, što na rukama....sam izašla prošetati oko 7 sati sa malenom i srela poznanicu koja je rodila par dana poslije mene...i u priči joj spomenem kako sam frustirana i nervozna zbog tog uspavljivanja koje traje i po 3 sata i njenog neutješnog plakanja i kako joj zavidim što joj bebica hoće zaspat u kolicima u šetnji ( ona je na AD) i s dudom...a da ne govorim kako nismo izašli iz kuće već deset dana jer je užasno vruće a navečer je krenem uspavljivat oko 7-8 i to traaaje do 9-10 navečer....a ja luuuuudaaaaa!!

    tako bi volila navečer prošetati rivom sa svojom bebicom i starijom sekom a da malena nije nervozna , ne plače, ne kriče...

    ugl. poznanica mi je dala ideju da joj pokušam dati dudu i počela sam razmišljati o tome...
    znači dojenje i duda je moguća kombinacija?

    moram pokušati...pod hitno!!

  23. #23
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Mi smo isključivi sisoljupci bili do prije 3 dana kad smo krenuli s dohranom. K je 6mj i nikada nije prihvaćala dudu, tata se je trudio da ju nauči, ja nisam ni htjela, jer muje bilo žao da se uspavljujemo po 3h. sada K ne želi dudu, samo u autosjedalici i kolicima, i mene je to spasilo. napokon možemo malo prošetati ona se malo zabavi i mirnija je. a u autosjedalici prvo mora posikiti a onda ide duda ili igranje ili pajkenje. Probaj joj dati dudu, možda se malo zabavi. I da, dojenje i duda je moguća kombinacija. NE puno, ali u ovim situacijama i ja sam za. (iako bi ona bila najsretnija da je sika u ustima )
    Posljednje uređivanje od leptiric_zg : 12.07.2012. at 09:21

  24. #24
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ma ja bi dudu uvela samo kao okidač za spavanje ili eventualno za neko smirivanje...

    u kolicima mi je ona mirna, sve dok joj se ne počne spavati...e onda bi ona ili sisu ili na ruke i nosala se....nije mi problem nosati je, zapravo je problem mi je jer je teška i velika (znači 2 mj-imala je 6.200 i sigurno 60 cm) a u marami nam je jako vruće, nju koristim samo u kući, pod klimom

    jutros se probudila u 6 i ko da je podne, oči ko u zeca...pa je malo papala, pa pričala, pa gledala u mene i pucala od smijeha....
    ugl oko 7 joj se počne spavati a prije toga je bljucnula i traži sisu....ja se digla po dudu i pokušala joj je uvaliti...i uspila sam, ne iz prvog pokušaja ali malo dudlila i zaspala, nakon 15 min se malo promeškoljila i opet tražila sisu al ovaj put sam joj je i dala, neka papa zlato moje...

    kod tog stalnog sisanja mi najviše smeta to što ona ne zna držat sisu nego joj svako malo ispadne pa je histerično traži...
    to mi se sa starijom nije moglo dogodit...ona bi ju čvrsto držala sa desnima da mi je bio problem izvadit je....

  25. #25
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moj je bio cicoovisnik teski i dala sam mu dudu s 5 mjeseci, pa je lijepo postao dupli ovisnik. odvikavanje od dude sam pocela s 2 godine, trajalo je par mjeseci

    sta ja znam, da moram opet birat, ne bi dala dudu, sa 6 mjeseci pocinje dohrana, puzanje, i nekako se uspije dijete malo maknuti od konstantnog dojenja i mame. samo ja to tada nisam znala i nisam vise mogla izdrzat stalno vristanje ak nije na meni, na cici itd...a ja sama s njim po cijele dane u drugoj drzavi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •