Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Adaptacija stana trikovi kako proci jeftinije

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    218

    Početno Adaptacija stana trikovi kako proci jeftinije

    Spremam se u adaptaciju stanu u obiteljskoj kuci. Zelim odvojiti prizemlje i kat te na katu napraviti trosobni stan. U pothvat krecem za nekih tri tjedna i zelim vam dati neke savjete gdje i na koji nacin proci jeftinije. Dosta sam se vec raspitao o majstorima i materijalu tako da imam vec neke cijene. Ukoliko imate pitanja slobodno pitajte.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Moraš usporediti troškovnike.
    Sve stavke moraju biti iste.
    Jer ćeš možda imati ponude koje se razlikuju i u 20000 kuna, uzmeš jeftinijega i onda skužiš da se od najskupljega razlikuje u nekim "sitnicama" koje onda dodatno plaćaš.
    Pazi da je uključen odvoz šute, da se ne bi od vas očekivalo da vozite da deponij.
    Gledaj je li u jednoj ponudi nešto uključeno, a u drugoj nije...

    Svakako računaj da će vtr-a biti oko 5%

    Svih materijala često imaš na akcijama, ali je uvijek najisplativije dati izvođaču da sve kupuje jer oni imaju najveći rabat (i do 25%).

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i još da ti procijenim troškove (opravo radim razdvajanje katova u obiteljskoj kući, dodavanje vanjskog stubišta, zatvaranje unutarnjeg, promjena stolarije, parketa, malo rušenja zidova, ubacivanje još jedne kupaonice)...

    350 eura po kvadratu
    može jeftinije ako ćeš stavljati laminate umjesto parketa (a ima predivnih po 117 kuna u iverpanu, sebi bih ih stavila, kako su dobri)
    može se uštedjeti i na stolariji, ali ja se u to ne bih upuštala

  4. #4
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    apricot, nisi se još razbudila pa ne čitaš kako treba. Jole&Titi nude savjete, a ne traže. To je valjda neobično obzirom da je ovaj forum mnogima prvo mjesto za tražiti pomoć.
    Posljednje uređivanje od rossa : 17.06.2012. at 08:28

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    hahahahahaahahahahahahahahahahaha

    a valjda će nekome i pomoći

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Apri, ovo je bio uvjetni refleks, ha?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    daj savjete
    sve me zanima

    mi se spemamo na akciju već dvije godine
    :čitaj_aprin_3._post_dobit_će_sijede_dok_sazidam o_potom_odletjeti_u_najudaljeniji_dio_svijeta_samo _da_ne_gleda_nacrte:

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    218

    Početno

    Ajd dobro da smo svi skuzili. PVC stolariju sam odlucio kupiti u BiH iz par razloga. Sto se tice mojih zahtjeva u vezi okova i profila oni i par firmi u Hrvatskoj su zadovoljili moje kriterije,okov siegenia i profil aluplast ideal 5000. Firma iz BiH koju sam nasao ima podruznicu u Hrvatskoj i odlicne recenzije. Prvo sam mislio kupiti u njihovoj podruznici kod nas ali je preskupo jer je u cijenu uracunat pdv,carina,trosarina i prijevoz. Odlucio sam to odraditi na sljedeci nacin:
    - odem u BiH,narucim i dam kaparu(trosak puta 150kn)
    - kad je stolarija gotova odlazim opet i platim svu tu stolariju, u povratku vozim jedan prozor preko granice. Legalnim putem idem,dakle prijavim prozor i vozim ga kod obitelji koja zivi blizu granice. Trosak puta 80kn
    - Angaziram obitelj i dva clana odlaze po jos dva prozora i legalno prevezu preko granice. Trosak puta 20kn
    - Prespavam kod obitelji i sljedeci dan prevezemo opet tri prozora. Trosak puta 20kn.
    - Sljedeci dan odlazimo po sobna i ulazna vrata i dovezemo ih u Hrvatsku. Trosak 40kn.
    - Sada je sve na Hrvatskoj strani legalno dovezeno,izbjegli smo carinu i ostale dadzbine i ostvarili pravo na povrat poreza. Zovem prijatelja da dodje kombijem po stolariju(trosak 800kn) a ja odlazim u BiH po radnike i vozim ih u Zg(trosak 100kn).
    -kad ljudi to postave vracam ih u BiH (trosak 150kn)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno


    svaka čast, ali ja sam više za verziju: pošalji mail, skupi ponude, odluči se za dobavljača, oni dostave i montiraju
    ovo je nama uz malu djecu, cjelodnevni posao, prekomplicirano ... i nemamo prijatelje uz granicu, a još manje one koji bi uopće pristali na ovakve makinacije - mislim da bi nam radije svi platili po jedan prozor u zg samo da ne moraju u šverc (a možda to i nije tako loša ideja)

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    218

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    svaka čast, ali ja sam više za verziju: pošalji mail, skupi ponude, odluči se za dobavljača, oni dostave i montiraju
    ovo je nama uz malu djecu, cjelodnevni posao, prekomplicirano ... i nemamo prijatelje uz granicu, a još manje one koji bi uopće pristali na ovakve makinacije - mislim da bi nam radije svi platili po jedan prozor u zg samo da ne moraju u šverc (a možda to i nije tako loša ideja)
    Postoji i ta solucija da ti oni sve odrade ali onda gubis pdv i placas carinu. Mislim da je najbolje da sami organizirate kombi,odete dolje po stolariju,platite carinu i opet vam je ostao pdv. Znam da je sve to komplicirano ali ako mogu dobiti vrhunsku kvalitetu za puno manje novaca onda cu to iskoristiti. Btw ako netko treba full jeftinu stolariju kvalitete kao u bauhausu ima u brckom. Primjer pvc prozor dvokrilni 120x120 nekih 400kn s porezom

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    218

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    daj savjete
    sve me zanima

    mi se spemamo na akciju već dvije godine
    :čitaj_aprin_3._post_dobit_će_sijede_dok_sazidam o_potom_odletjeti_u_najudaljeniji_dio_svijeta_samo _da_ne_gleda_nacrte:
    Prvo bih ti savjetovao da si skines neki home planer i nacrtas u 3D verziji u grubo projekt

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •