Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 154

Tema: treba mi preporuka za dobar usisavač

  1. #101
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Deaedi, u konzumu sam vidjela štapni grunding 2u1 za 600kn. Ima netko iskustva sa grundingovim štapnim.

  2. #102
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    da napišem tu, treba mi preporuka za dobar usisavač koji ima i mogućnot parnog čišćenja, s time da mora biti s vodenim filterom.

  3. #103
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    našla sam jedino karcher za preko 5000kn da ima te dvije funckije.

  4. #104
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    našla sam jedino karcher za preko 5000kn da ima te dvije funckije.
    Pa jasno, to su vjerojatno dva stroja u jednom. Nije čudo da toliko košta.

    Da ja biram, kupila bih što jednostavniji usisavač s vodenim filterom i odvojeno ručni parni čistač. O ovom drugom ozbiljno razmišljam, ali do sada mi se bolje pokazalo pranje posteljine u vešmašini, a krevete samo dooobro usisam na suho (s vodenim filterom bez pranja) uz posipavanje sodom bikarbonom otprilike 1x godišnje, kad radim generalku.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.01.2017. at 11:36

  5. #105
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ma da, to mi je druga opcija. dobar usisavač i posebno parni čistač s nastavkom za pod. vjerojatno ću upravo tako. gorenje mi se čini ima najbolji omjer cijene i kvalitete. i usisavač gorenje atlantis i parni čistač.
    Posljednje uređivanje od kudri : 25.01.2017. at 12:06

  6. #106
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    vidi, i ovaj je zgodan, oko 500kn je samo:
    https://www.kaercher.com/hr/home-gar...-15162600.html

    samo ne znam da li je dosta jaki.

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    vidi, i ovaj je zgodan, oko 500kn je samo:
    https://www.kaercher.com/hr/home-gar...-15162600.html

    samo ne znam da li je dosta jaki.
    Ja ne želim parni čistač za pod. S tim se s parom ne smiju čistiti ni parketi ni laminati. Moj stan je sav pod parketom, čak i kuhinja. Imam pločice u predsoblju i kupaonici, a u kuhinji smo uski dio kod radne plohe, pa mi parni čistač poda ne treba. To bi u našem slučaju bila promašena investicija.

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Kudri to ti je baš za zmazanoću veliku, mi pod čistimo s damperom

  9. #109
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne želim parni čistač za pod. S tim se s parom ne smiju čistiti ni parketi ni laminati. Moj stan je sav pod parketom, čak i kuhinja. Imam pločice u predsoblju i kupaonici, a u kuhinji smo uski dio kod radne plohe, pa mi parni čistač poda ne treba. To bi u našem slučaju bila promašena investicija.
    ma da? Jesi sigurna? mislim da sam negdje pročitala da je i za drvene podne obloge...ako nije, ne treba ni meni :/

  10. #110
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    sad baš čitam, ma može se i parket. samo se stavi frotirna navlaka.
    Posljednje uređivanje od kudri : 25.01.2017. at 13:31

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    ma da? Jesi sigurna? mislim da sam negdje pročitala da je i za drvene podne obloge...ako nije, ne treba ni meni :/
    Sto posto.

    I parketar mi je to rekao kad smo pred 2-3 godine preuređivali. Imam bukov parket, nije bogznakaj, ali ni loš, lakiran. Taj lak ne izdrži svakodnevno čišćenje parom.

    Zdrava logika mi govori što vruća para radi drvetu. A u bivšoj firmi sam VIDJELA laminat koji je bio izložen tome - katastrofa.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.01.2017. at 13:39

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

  13. #113
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a šta ja znam, piše u uputama da se smanji pritisak na najmanje, stavi frotirna krpa i brzo prolazi preko drvenih obloga, što je meni i logično i nema nekerazlike od običnog pranja podova toplom vodom. ma ja mislim da se možemo jer nije u direktnom doticaju, niti pod nekim mlazom.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Probaj... Posudi od nekoga i vidi kako ide, ali teško to možeš vidjeti nakon jednog ili dva korištenja... Ako se odlučiš za parni, ne bi valjalo to prečesto raditi. Meni se u kuhinji (i to ne bilo kakvoj nego Dan Kuchen) odlijepila letvica iznad suđerice, od pare. Kuhinja je stara manje od 3 godine. Viš viš, to bi još moglo biti pod garancijom. Budem ja njih zvala i pitala što je s tim, ali vidljivo je da je iznutra popustilo ljepilo. Nema kaj drugo biti nego para, iako vodim računa da ne otvaram na vruće (obično ju uključim navečer, a otvorim ujutro).

    Nisam htjela riskirati s podovima. Ali ti sama znaš koliko imaš doma parketa i koliko često čistiš. I nije isto topla voda od 30 stupnjeva i para od 100 stupnjeva i više. Ovo odmašćuje, pa otopi i ljepilo. Za lak od parketa ne znam, ali nekako ne bih... U bivšoj firmi se laminat doslovce naklobučio, kao da je bio u poplavi. Užas. Perem ja pod toplom vodom (zapravo, namočim čarobnu krpu toplom vodom i doooobro ožmiknem) ali to nije isto kao para.

  15. #115
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Imam ja parni čistač, totalno promašena investicija. Ne čisti ni blizu onoga što vidiš na reklami. Pod mora biti savršeno čist da bi se time moglo preći, u suprotnome ostavlja ružne tragove.

  16. #116
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ma da, a kakav imaš? možda je loše kvalitete...

  17. #117
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Shark čistač, onaj što ga je prodavao Top shop, prije 3,5 godine ga uzela.

  18. #118
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ja imam keršera parnog upotrebljavan samo za pločice i stakla nisam s time išla popodu

  19. #119
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    I ovaj je dobar za pločice a kako imam samo malo pločica u kuhinji ne da mi se puniti ga vodom. Kupatilo svejedno izribam vodom i hemijom.

  20. #120
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Shark čistač, onaj što ga je prodavao Top shop, prije 3,5 godine ga uzela.
    ja imam taj, prezadovoljna!

  21. #121
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Za sta ga koristiš? Za pločice je dobar, za laminat meni nije bio.

  22. #122
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Za cijeli stan, plocice i parketi. I za tepihe.

  23. #123
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Deaedi mi kao da imamo različite . Meni ni za tepihe nije bio dobar.

    Kudri, eto imaš dva različita mišljenja, jedino da probaš od nekog pa da vidiš odgovara li ti.

  24. #124
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja kupila običan dirt devil usisavač. nakon usisavanja pod se prebriše mopom iz dm-a...

    ovo čudo na paru iz top shop-a sam odavno bacila. nije čistio ni približno kao u reklami, a kad se počeo zaštopavati - pukla sam.

  25. #125
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Mi na kraju kupili gorenje zumba...bez vrecice ima spremnik kao i ovaj stari prije njega 7god nas sluzio...odlican je, jednostavno se cisti a vuce ko lud prasinu

  26. #126
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, ima li tko gorenje usisavač s vodenim filterom i gorenje parni čistač? proučavajući različite modele, nekako mi se čini da ta dva modela nude najbolji omjer kvalitete i cijene! karcher mi je preskup, a jeftiniji modeli su i puno slabije nego recimo ovaj gorenje.

    ove iz top shopa nikako ne bi. ne vjerujem tv prodaji!!!

  27. #127
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno usisavač štapni ili ne štapni?koji?

    dakle, prošlo je 10 god od zadnje kupovine tog pomagala..tehnika uznapredovala, pa me nedavno jedna prijateljica u čudu gledala kako imam jako glasan usisavač i da kad sam ja to kupila njega..sad su neki jako tihi hm..nemam pojma..
    bacila sam oko na philips aqua ali preskupo mi je..Imala sam par puta priliku usisavati sa štapnim, pa eto razmišljam i o takvoj opciji, no ne znam kako onda ako npr trebaš zavuči usisavač, mali onaj nastavak izmađu jastuka na kutnoj ili na tkao uske prostore kako ide s štapnim?može li?
    ugl dajte mi neku preporuku za noviju generaciju usisavača, ne preskupu investiciju ali da ima jačinu i po mogućnosti bez vrečica.

  28. #128
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    puzic ima tema o usisivacima. i tamo se jako puno prica o stapnim i obicnim.

    tu je link
    http://forum.roda.hr/threads/74182-t...va%C4%8D/page3

    a preusmjeravam
    Posljednje uređivanje od spajalica : 11.04.2017. at 14:36

  29. #129
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo pročitala..al dosta modela s linkova više nema u prodaji, htjala sam svježije info

  30. #130
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa evo digla si topik
    valjda ce se neko naci

  31. #131
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Prošli mjesec sam se "ponovila", kupila štapni usisivač. Sad već mjesec dana usisavam i zadovoljna sam. Na starom usisivaču sam pokidala sve četke koje sam imala na raspolaganju, tako da mi je ostao solidan usisivač s onim pipkom pa mogu usisavati garnituru i madrace.
    Štapni mi je odličan. Prvo lijep je pa stoji na svom stalku u kutu radne sobe, tako da je i dostupan u svakom momentu pa usisavamo svako malo ono što je taj tren zmazano, prosuto pa mi je puno čišće s manje utrošenog vremena.
    Htjela sam ovaj https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...jski-usisavac/ , svidjela mi se ta četka.
    al kupila https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...jski-usisavac/
    Ono što je najvažnije ja nemam tepihe.

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Prošli mjesec sam se "ponovila", kupila štapni usisivač. Sad već mjesec dana usisavam i zadovoljna sam. Na starom usisivaču sam pokidala sve četke koje sam imala na raspolaganju, tako da mi je ostao solidan usisivač s onim pipkom pa mogu usisavati garnituru i madrace.
    Štapni mi je odličan. Prvo lijep je pa stoji na svom stalku u kutu radne sobe, tako da je i dostupan u svakom momentu pa usisavamo svako malo ono što je taj tren zmazano, prosuto pa mi je puno čišće s manje utrošenog vremena.
    Htjela sam ovaj https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...jski-usisavac/ , svidjela mi se ta četka.
    al kupila https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...jski-usisavac/
    Ono što je najvažnije ja nemam tepihe.
    Bravo!

    Ja imam takav, ali već dosta stariji model. Lani mi je krepala baterija i kupili smo samo nju u servisu, da ne moram cijeli novi kupovati. Mi još imamo i veliki, s filterom na vodu, ali taj mi je nepraktičan za svakodnevno usisavanje. Ovaj je baš dobar - kad zatreba, odmah je pri ruci.

  33. #133
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    e upravo iz razloga što bi ga u nekom kuti držala lako dostupnog razmišljala sam o štapnom. Nemam tepihe, a do nedavno smo imali psa, pa je on zapravo usisavao sve što padne i prospe se, tako da sam usisavač koristila samo za čišćenje prašine i smeća..sad kad ga više nema vidim da je to ogromna količina mrvica i razno raznih stvari koje djeca , a i mi prospemo tijekom dana i zato mi je sad bitno kupiti dobar usisavač. Ja ne mogu imati dva, jer nemam prostor za dva, jedan mora zadovoljiti sve i to zavlačenje pod naslon kutne i u teško dostupna mjesta stići i ...gledam i neki Miele, ali me buni snaga npr kod tih modela od 1000-1500 kn snaga 800 w, a npr taj moj stari Zanussi koji sad imam od prije 10 g ima snagu 2000 w. Jel to neka druga sad fora za označavanje ili je Miele zapravo slabiji od mog starog??

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Novi uglavnom imaju manju snagu i veću učinkovitost.

  35. #135
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    zbog EU standarda morala se smanjiti snaga. to je kao sa zivinim toplomjerima, zaruljama.....

  36. #136
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    molim novije preporuke, ali bez vodenih pls
    gledala sam Miele i cine mi se ok, al nemam iskustva s njihovim
    i uzeti s vrecicim ili bez?

  37. #137
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    enibadi?
    ima tko neki bez vrecice? kakvi su dojmovi?

  38. #138
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    I mene zanima dali netko ima onaj robot što i usisava i pere. To mi zvuči kao super kombinacija još ako je efikasan obzirom da imamo dugodlakog ljubimca plus dvije bebe koje stižu bio bi mi spas.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  39. #139
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    enibadi?
    ima tko neki bez vrecice? kakvi su dojmovi?
    Imam electroluxov s plastičnim spremnikom za usisano. Super je. Otvorim ga svaka 3-4 dana, izbacim usisano u vrećicu, ako treba splahnem vodom i pustim da se osuši do kraja prije sklapanja. I onaj filter nutra (imam dva) svako toliko operem, pa stavim drugi jer mu dulje treba za potpuno sušenje nakon pranja. Tako da ako kupuješ tako neku verziju obavezno si odmah kupi još jedan filter da ti se nađe.

    Robota nemam, al imam Phillips aqua pro trio što uz moju pomoć pere i suši i s njim sam solidno zadovoljna. Al nemam ni psa ni mačku. Mogu reći da se s mojim dlakama dobro nosi.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  40. #140
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Gledala sam i taj Philipsov ali posto nije velika razlika u cijeni robot mi zvuči primamljivije.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  41. #141
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    enibadi?
    ima tko neki bez vrecice? kakvi su dojmovi?
    Imam Samsungov sa ciklon filterom. Nikada više sa vrećicom.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Također tražim štapni usisavač isključivo na struju, ali sad se dvoumim i troumim.
    Možda i ne treba biti na struju, ne znam.
    Trebam samo za parket i pločice, za 58 kvadrata.
    Sad, s jedne strane, voljela bih imati normalan usisavač kojim nisam ograničena, recimo, trajanjem baterije, s druge strane, ako baterija drži nekoliko sati, kog vraga me to brine.
    Nadalje, trebam ga za totalno prazan stan sljedećih godinu dana (namještaja još nema), dakle za lagano održavanje.
    Bih li se upustila u https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...jski-usisavac/ ili ne bih, naprosto nisam pametna.
    Ima li netko nešto za reći što bi mi olakšalo odluku?

  43. #143
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    imam elektroluksov stapni na bateriju. to je za dnevno usisavanje psecih dlaka. i za to je dovoljno dobar. za sve ostalo klasicni usisavac. ovom mom baterija drzi 15ak min. taman za 60m2 stana. i onda se puni do sutra. ne znam kojem to baterija drzi satima. a i sto ce ti toliko?

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Joj da, sori, sad vidim da sam krivo napisala. Ne da drži satima, već da se puni svega nekoliko sati, a ne dulje.

  45. #145
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ima netko iskustva sa ovom mašinom?
    https://www.dyson.hr/vacuumcleaners/...-absolute.aspx
    Meni se čini mrak i neki dan sam ga skoro kupila na crnom petku... no htjela bih nešto što bi bio jedini usisavač u kući, a s obzirom da je bežični bojim se pomisli da usisam dve sobe, i onda moram čekati pola dana da se napuni da krenem usisavati dalje. Inače super je lagan i praktičan.

  46. #146
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mi imamo Dysona i on je super, al neki stari obicni. A za ovaj pise da se puni 5 sati, a radi 40 minuta. Ima noviji model koji se puni 3,5 sati, a traje valjda 1,5 sat. To je V10, taj je puno skuplji, a najveca mu je prednost krace punjenje.

  47. #147
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Imala sam štapni Elektrolux na punjenje, to ništa nije vuklo. Bačeni novci.
    Pa sam kupila Rowentu steam and clean. Štapni, ali sa kabelom. To radi kao zmaj. Usisava i pere sve u jednom potezu. Odličan za pločice i parkete. Tepihe nemam.
    Samo se odstrani spremnik nakon usisavanja i baci smeće zarolano u lopticu.

  48. #148
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam štapni Elektrolux na punjenje, to ništa nije vuklo. Bačeni novci.
    Pa sam kupila Rowentu steam and clean. Štapni, ali sa kabelom. To radi kao zmaj. Usisava i pere sve u jednom potezu. Odličan za pločice i parkete. Tepihe nemam.
    Samo se odstrani spremnik nakon usisavanja i baci smeće zarolano u lopticu.
    I ja ga imam, tu Rowentu i zbilja je super. Jedino je težak.

  49. #149
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam štapni Elektrolux na punjenje, to ništa nije vuklo. Bačeni novci.
    Ispi*di me. U pocetku sam mislila da valja. Ne valja nista. Stalno se gasi. Ne vuce. Katastrofa. Mislim da mu ni servis ne bi pomogao. Bas mi sad treba kad je dijete propuzalo, ali jedva on dahce.

  50. #150
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo Dysona i on je super, al neki stari obicni. A za ovaj pise da se puni 5 sati, a radi 40 minuta. Ima noviji model koji se puni 3,5 sati, a traje valjda 1,5 sat. To je V10, taj je puno skuplji, a najveca mu je prednost krace punjenje.
    Upravo to me i pokolebalo u kupnji. Očekujem od takvog stroja, za te novce, da će adekvatno zamjeniti obični usisavač, a ne kad usisavam stan da se na pola isprazni baterija i onda moram pola dana cekati da de napuni

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •