Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Dodatak za AS za novorodjence - da li je obavezan?

  1. #1
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno Dodatak za AS za novorodjence - da li je obavezan?

    Prijateljica mi je kupila polovna kolica PP Pliko Switch 3 u 1, no nije dobila taj dodatak za AS, pa ga je isla danas dodatno naruciti i dodje poprilicno ( 70 eura), a s obzirom da se to prilicno kratko koristi (bar sam ja svoj brzo maknula), zanima me da li je on stvarno obavezan ili?

  2. #2
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da li ce autosjedalicu postaviti u auto isofixom? Vidjela sam dva puta ovu AS montiranu u auto isofixom i bila je jako strma, tj bebe su bile u skoro sjedecem polozaju. Greska je bila sto nisu bile isprobane prije kupnje, jer ako su sjedista malo ukosena, stvarno se ne moze postici kut od 45 stupnjeva. Ne znam ni bi li taj dodatak u takvom slucaju pomogao, iako ne razumijem zasto je tako skup...

  3. #3
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    mislim da ni nemaju isofix u autu..

    neznam ni ja zasto je tako skupo, a malo mi se cini bezveze dati toliko novaca za nesto sto ce tako kratko koristiti, a ionako se prvih mj. dana nece nesto ni voziti u autu, pa zato i pitam da li je to bas obavezno ili se moze i bez toga?

  4. #4
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nema pravilnijeg odgovora nego li sto pise u uputama. Jos mi nije jasno koji je to tocno dio AS pa ne bi znala napamet.

  5. #5
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    pa onaj dio sto ide ispod guze i oko glave ..



    e jesam ga objasnila
    Posljednje uređivanje od Mellyca : 20.06.2012. at 00:06

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ma kako bi vozila novorođenče bez toga?

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Misliš jastučić onaj? Ne znam, ja bez toga nebi vozila dijete, imam Peg Perego primo viaggio i bez jastučića bi malac previše upao unutra, maknula sam ga negdje oko 7. mjeseca njegovog ali samo zato jer mu je AS postala tjesna.

  8. #8
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Hvala Koksy, to sam htjela cuti .
    Bas sam zato i pitala, da mi kaze netko tko je imao takva kolica, jer ja sam svoj jako kratko koristila (bio je samo onaj dio oko glave, i vise mi je smetao nego koristio),ali su bila druga marka kolica, pa sam zato htjela cuti i neko drugo misljenje bas za PP..
    Posljednje uređivanje od Mellyca : 20.06.2012. at 10:45

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Mi imamao Chicco as s tim umetkom, ali na njemu naznačeno da se koristi za djecu do 6kg pa nismo tako dugo koristili kao koksy.

  10. #10
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ako taj umetak ima debelo trokutasto podebljanje onda sigurno pomaze. Al i dalje ne kuzim zasto je AS dobila bez toga, ako vec AS ima oznaku da je od 0-13kg. Onda bi trebala i sadrzavati dijelove koje je obvezno koristiti.

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj erina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamao Chicco as s tim umetkom, ali na njemu naznačeno da se koristi za djecu do 6kg pa nismo tako dugo koristili kao koksy.
    Na mom niš ne piše. Ja sam se vodila logikom da je bolje da to ima što duže jer su ipak bar malo jače bočne zaštite a i beba je manje savijena. Možda sam i ja pogriješila....

  12. #12
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ljudi cesto misle da je dijete preraslo sjedalicu po visini, a zaborave izvaditi taj umetak...

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi cesto misle da je dijete preraslo sjedalicu po visini, a zaborave izvaditi taj umetak...
    ...ili ne znaju da se pojasevi daju izvuć...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Na mom niš ne piše. Ja sam se vodila logikom da je bolje da to ima što duže jer su ipak bar malo jače bočne zaštite a i beba je manje savijena. Možda sam i ja pogriješila....
    Ma joj meni nikako se ne sviđa njen položaj u AS, s umetkom mi nekako glava nabijena naprijed, bez njega ni ne pokušavam, znam da je još gore. Kao da mi je N nekako puno ljepše se namještala, S se sva izmigolji, iskrivi, bože sačuvaj. Ima neka uska ramena pa mi je tako teško je namjestiti i da to ostane tako.

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako taj umetak ima debelo trokutasto podebljanje onda sigurno pomaze. Al i dalje ne kuzim zasto je AS dobila bez toga, ako vec AS ima oznaku da je od 0-13kg. Onda bi trebala i sadrzavati dijelove koje je obvezno koristiti.
    Tek sad skuzih da je uzela polovno..

  16. #16
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    zašto i taj umetak ne kupi polovno? ili posudi od nekoga čije ga je dijete preraslo?

  17. #17
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    zašto i taj umetak ne kupi polovno? ili posudi od nekoga čije ga je dijete preraslo?
    Pa to sam je i ja pitala, ali kaze da nema od koga, jer valjda ce svi taj dio (ako ga imaju) prodati zajedno sa sjedalicom, a ne posebno, a nema niti od koga da posudi.

    A ti od koga je kupila kolica su valjda to zagubili.

    Ma nema veze, ona si je ionako to narucila. Hvala svima na odgovorima

  18. #18
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Gledamo Chiccova 3 u 1 kolica Trio fun enjoy i u njihovoj autosjedalici isto ne dolazi taj dodatni jastučić za novorođenče. Baš sam bila iznenađena. Kontaktirala sam direktno Chicco u Hr i oni su to potvrdili te rekli da ni oni ne znaju zašto je to tako. Jastučić se na sreću može dodatno dokupiti za nekih 130 kn (+ eventualno poštarina). Gledala sam i neke druge 3 u 1 sustave i ista je situacija tj. također dolaze bez tog dodatnog jastučića.
    Ne znam je li to u redu? Možda su oni tako testirani i sve je ok, ali ako budemo uzimali ta kolica, mislim da ćemo svakako naručiti dodatno i jastučić, jer mi ovako djeluje dosta nesigurno (tj. prekomotno i s prevelikim nagibom za malu kralješnicu).

  19. #19
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mozda da to pitas na pdf autosjedalice?

  20. #20
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    leonisa, mislim da hoću.
    pisala sam ovdje jer je ovo baš tema o tome pa nisam htjela ponovno otvarati.
    i mene je začudilo što se tema nalazi na ovom pdf-u.
    Posljednje uređivanje od Jesen u meni : 15.11.2012. at 09:52

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Chiccove sjedalice su dosta duboke (što je super kad dijete ide prema godini dana, mome je sa 12 kila unutra još bilo sasvim komotno), tako da bih ja svakako kupila taj jastučić (naš je bio dobrih 4-5 cm debeo).

  22. #22
    campi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    24

    Početno

    mi smo također dobili polovnu autosjedalicu, maxicosi jaje, i nismo dobili onaj trokutasti jastučić za pod leđa/guzu, nego samo onaj za oko vrata.. sad smo mi na mjesto gdje jastučić nedostaje naslagali tetra pelene pa to nekako funkcionira, makar imamo isofix i taj kut od 45 je meni nemoguće postaviti..svaki put kad se vozimo strepim dali je to dobro.. sva sreća u svojih 2 mjeseca samo je tri put bio u autu, ali opet... a zanima me ksa koliko se mjeseci vadi taj jastučić? ili to ima veze sa težinom, moj mali ima 6 kg.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •