Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Adhd

  1. #1
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno Adhd

    molim vas za hitan savjet odnosno preporuku za dobrog doktora/psihijatra za ADHD, u Rijeci, ako je moguće. ako ne, onda zg. - dečko ide u 3. razred osnovne, ima strašno puno problema, ne znam detalje, al odnedavno ima preporuku za lijekove.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nemam preporuku, obično teže slučajeve upute ovdje http://www.djecja-psihijatrija.hr/index.php?cat_id=2 ,
    ali znam prekonekoliko roditelja koji su imali loše iskustvo s njima .

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam vlastitih iskustava, ali naša škola surađuje s ERF-om.

    Dijagnostiku i obradu se može napraviti ovdje: http://centar.erf.unizg.hr/jc-kabinet-rpp
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.06.2012. at 13:05

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    molim te javi mi se

    iki@xs4all.nl

    ritalin je prozac za djecu. osim ovisnosti tu su napadi panike a kad otpusti kocnice jedan od side effects je suicidnost

    odradi testove na alergije i intolerancije na hranu. odradi upitnike za senzorsku integraciju. sve se vise pise o tome da je adhd izmisljena dijagnoza plasirana od kreatora ritalina

    pomaze ti joint compression and brushing (vidi na youtube), pomazu ti oni otezani prsluci ili prsluci na napuhavanje koji stisnu. sebastian nekad u skoli ima one narukvice utege koji se koriste na fitnesu (oko rucnog ili skocnog zgloba)

    ja sam primjetila intenzivnije ponasanje kad je pod stresom, kad se mats i ja posvadimo, kad je gladan, kad je pospan, kad mu se kaka, kad je jeo nesto sa aditivima

    otkako smo ga skroz skinuli sa zivotinjskog mesa (jede ribu) skulirao se nemoguce

  6. #6
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nije za moje klince, nego za prijateljicu koja želi pomoći svojim rođacima. to je krug ljudi koji mene "pljuje" radi forumiranja uopće. nemoš im dokazat. e, sad kad je vrag odnio šalu, svaka pomoć se traži. stray, hvala na savjetima, al to mi je nemoguće prenijeti. maksimalno što mogu je preporuka za dobrog liječnika, ove udruge hiperaktivni sanjari, nekoga kome da se obrate dodatno, po još jedno mišljenje.

    hvala svima

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Tu ti postoji dva puta: jedan je trajan redovan rad s psihologom koji će dijete NA VRIJEME početi pratiti, roditeljima i školi davati smjernice, intervenirati u požar-situacijama i sl.
    Drugi obično bude na poticaj škole kad im voda dođe do grla - obično to bude u situacijama kad roditelji ne znaju ili ne žele sami nešto poduzeti - tada upućuju dijete u neku ustanovu na "kompletnu obradu" (najčešće dječjem psihijatru), roditelju bude puna kapa svega i pristane na sve što mu predlože. Kad već dođe do "ustanove", bude to već debelo zakašnjelo reagiranje jer je dijete često skroz van kontrole, a onda...onda je najlakše, "najučinkovitije" i najbrže posegnuti za lijekovima.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 21.06.2012. at 13:42

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Našla sam da i DIRA ima podružnicu u Rijeci (udruga za potporu obiteljima čija djeca pate od disharmoničnog razvoja).

    Evo tu sam to nanjušila, ali ne znam ništa više:http://dira.forums-free.com/udruga-d...eka-t3024.html

    Ima na netu i privatnih ordinacija koje se bave time, barem tako piše na stranicama. Nadam se da će i u školi dobiti odgovarajuću pomoć stručne službe (ako nema, sigurno postoji barem mobilni tim) i da će sve to krenuti u dobrom smjeru.

    Inače, slažem se s čokoladom, a i uzalud mi pričamo ovdje o tome kad nismo u cipelama tih roditelja za koje Cvijeta traži pomoć. Nek im je svima sa srećom - ako su na mjestu, ovakva će ih situacija zbližiti. Možda čak prepoznaju dobrobiti forumašenja, he he he

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •