Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Što to ima u daljinskim upravljačima, mobitelima...

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Što to ima u daljinskim upravljačima, mobitelima...

    ... da ih magnetski privlači?

    Nakupovala ja drvenih igračaka, krpenih, didaktičkih i manje didaktičkih, pazila na raznolikost boja i oblika, dozirala pomalo, rotirala... a ona samo za daljinskim zuri. Ili za mobitelom, bežičnim telefonom, laptopom... Prvo odgurivanje je bilo prema daljinskom, prvo puzanje je bilo prema mobitelu...

    U čemu je stvar? Jesu sve bebe takve?

    Možda je ovo pitanje više za filozofki kutak...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    bebe kuže da je nama bitan daljinski pa bi se i one htjele igrati s njim, ja sam jedno vrijeme varala svog ( nemajka ) sa pokvarenim daljinskim - no brzo je skontao da to nije to, onda su daljinski bili na većim nadmorskim visinama , dok za njih nije izgubio interes , proći će

  3. #3
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moji oboje su bili ludi za daljinskim(a).

    Objašnjenje je i po mom mišljenju ovakvo kako kaže maria71.

    Mi smo oboma davali da se igraju i čekali da ih prođe. Ok, daljinski su sada totalno obljepljeni od kada ih se mali dokopao ali i dalje radi a on je u međuvremenu izgubio interes.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Može bit... Ali meni daljinski nisu važni, a sa mnom provodi 85% svog dana. Ne znam da li 3 puta mjesečno upalim tv.

    Pa i nije stvar samo u daljinskima, kablovi (od laptopa) koje ja nikad ne diram, čim je na podu odjuri do njega. Uz moje uzglavlje viri prekidač od noćne lampice, kad ga spazi, ne miče se. Hipnoza bar 10 min.

  5. #5
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    To je svakako karakteristično za većinu male djece koju znam.

    Pokušaj je zavarati ispočetka ovako kako je maria71 spomenula, podmetanjem pokvarenih uređaja dok ne skuži podvalu.

    Srećom, u doba kad su moji bili mali daljinski je uz tv i videorekorder (koji su ipak stajali na dovoljno povišenom mjestu) bio vrhunac tehnike pa nismo imali baš ovakvih problema.

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma ne smeta meni što ona uzima daljinske, nek ih uzima... ja samo pitam što to ima u njima i u svoj tehnici da tako privlači djecu?

  7. #7
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Baš smo imali neki dan ovakvu filozofsku raspravu jer mlada dama izgubi pamet kad vidi daljinski, mobitel, laptop i ine tehnološke mudrolije... Mi joj za sada dajemo da radi što želi sa daljinskim za maxtv ali joj je i taj već dosadio pa se šilji i na ostale... U čemu je fora valjda samo oni znaju. Mi smo prepostavili da je fora u tome što ih mi koristimo pa onda žele vidjeti što je tu zanimljivo ali kad veliš da ti daljinski niti ne koristiš ko bi ga znao... K. ustvari grabi prema svemu što joj se nađe na putu, torbica obješena na stolici, nogice od stola ili stolica, ventili na radijatorima, lajsne na podu, kutije, pećnica, kablovi svih vrsta... Ma sve... Najviše se raspameti kad ju uzmu bake i onda im nateže lančiće sa vrata i pokušava ih pojest(ja ne nosim nakit pa se sa mnom ne može veselit)... skužila sam da se i inače pali na metalne predmete, neki dan u banci je pokušala iskočiti iz kolica i pojest naslon na stolici od inox-a

  8. #8
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Djeca se žele igrati s našim "igračkama" .

    Mobitele im nisam davala jer zrače. Kućni telefon je završio u wc-u, a daljinske su sve rasturili. Ali nema veze, kad su to dobili u ruke vladao je blaženi mir.

  9. #9
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ... da ih magnetski privlači?

    Nakupovala ja drvenih igračaka, krpenih, didaktičkih i manje didaktičkih, pazila na raznolikost boja i oblika, dozirala pomalo, rotirala... a ona samo za daljinskim zuri. Ili za mobitelom, bežičnim telefonom, laptopom... Prvo odgurivanje je bilo prema daljinskom, prvo puzanje je bilo prema mobitelu...

    U čemu je stvar? Jesu sve bebe takve?

    Možda je ovo pitanje više za filozofki kutak...
    debeli xetina na ovo,ja se pitam danima,sve ima,ali ovo navedeno je zakon!!! plus još MMova futrola od naočala...a ja ni približno zainteresirana ni za mob,ni daljinac a kamoli mmovu futrolu
    definitivno pitanje za filozofski ili neku stranicu o čudima i misterijama ovog svijeta

  10. #10
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ja bih rekla da je nešto i do djeteta. Moje su dvije pa je jednoj napeta sva ta aparatura, a drugoj baš i ne.

  11. #11
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i moja je isto luda za daljinskima,mobom itd....ali ja sam mislila da je to do ˝zabranjenog voca˝...no kad citam da neki daju sa ih se dira pa to i dalje privlaci..hm.....
    danas na plazi....stavim ju na sugaman i ispred nje nabacam kreme,par igrackica sto sam ponjela,labelo...ma sve iz torbe sto sam mogla...da ju sprijecim da ode cackat po zalima jer su dosta sitni pa me strah da ih ne proguta....i ona stalno kibica na njih,uopce ne dozivljava tu hrpicu ispred sebe...nakraju sam joj nasla par vecih i dozvolila da ih cucla,bez straha da odu niz grlo....

  12. #12
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj isto mnogo voli mobitel...

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    grabi prema svemu što joj se nađe na putu, torbica obješena na stolici, nogice od stola ili stolica, ventili na radijatorima, lajsne na podu, kutije, pećnica, kablovi svih vrsta... Ma sve... Najviše se raspameti kad ju uzmu bake i onda im nateže lančiće sa vrata i pokušava ih pojest(ja ne nosim nakit pa se sa mnom ne može veselit)... skužila sam da se i inače pali na metalne predmete, neki dan u banci je pokušala iskočiti iz kolica i pojest naslon na stolici od inox-a
    X! Upravo tako je i koad nas!
    Uh metal! To je najbolje od svega. Imamo medu privjesak za ključeve, onaj metalni dio bi valjda stalno imala u ustima.

    Tonili, zanimljivo!

    Zasad skulirama, da... problem sa žalima smo i mi imali. Još uvijek nisam sigurna da li joj zubić raste u krivo ili ga je odlomila na plaži.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 21.06.2012. at 22:44

  14. #14
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mislim da ih fasciniraju sve te silne tipkice, Laura je obožavala stiskati tipkice na TV-u, vodili smo borbu oko toga , tek kada je prerasla tu fazu skužila sam da imam opciju da isključim te tipkice (STUPID!)

  15. #15
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    valjda im je metal cool jer fino hladi usni šupljinu

  16. #16
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    moj voli svu tehniku.poludi kad mu damo pokvareni mob,ili izvadimo bateriju iz daljinskog.sve sam makla iz njegovog vidika.sad zna da mob nesmi dirati.uzeli smo nove mob i maknemo ih od njega.ako ga skuži odmah viknem NE, i poceo je kužit da nesmi.

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja ne smijem telefonirat u njegovo blizini jer viče na mene i čupa mi telefon ili mobitel iz ruke. Daljinski manija ga je prošla pomalo. Al kablovi....ajme ko hrčak je kad ga pustiš da šeta po stanu, uhvati ga pa bi žvakao... Stariji to nije radio, barem taj dio s kablovima al s ovim moram jako dobro pazit. Tata im je elektrotehničar, da nije do toga?

  18. #18
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    i moj bi samo daljinski,telefon i kablove hi hi tata isto elektrotefničar)) samo uzme daljinski u ruke i cijeli program pošeremeti kak uspije to stisnut,još mu muž dao neki stari daljinski s kojim se može igrat tog neće nego baš hoće ovaj za telku,vidi nas da mijenjamo programe pa kuže da ga s ovim drugim varamo i da ovaj drugi ne mijenja programe filister mali

  19. #19
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mom su dosadili daljinski, mobiteli...
    Otišao je korak dalje, stalno vreba iPod....
    Eventualno iPhone...

  20. #20
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja sam vjerovala da ako dajem djeci mobitel, telefon i daljinski dosaditi će im.
    filip je nažalost toliko žvakao moj mobitel (malo tko se može sjetiti kako su mobiteli nekad izgledali) da je prestao raditi, a ela je odustala ubrzo od telefona i zaljepila se na utičnicu i t-utikač-to joj je bio ultimativni hit.
    znači, davala sam im najnormalnije da se igraju sa svim što nije smrtonosno i strast je brzo prošla.

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma ne mogu mu dat kad imam touch screen i on kad uzme mobitel puže s njim u rukama, več mi ga je svog ogulio a još gore je fiksni telefon prošao.
    Jučer je cvilio za mobitelom, ja ga ugasim pa mu ga dam jer uspjeva otključat ekran i onda zove ljude. Nije prošla ni minuta a več je upalio mobitel i dva puta utipkao krivi pin. Jasno, ne namjerno. Al meni dovoljno da mu više nedam.

  22. #22
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja dajem daljinske ako već neš "moram" , al iphone ne, malo cvili i negoduje al zaboravi nakon par minuta.....

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo nasoj dali jedan stari daljinski (igracke je naravno kuzila da su drugacije i nije htjela) i onda smo "zajedno" mijenjali programe. Svaki put kad treba nesto promijeniti smo oboje stiskali... Jos je bila pod dojmom da osim gumbica treba i mahati rukom jer imamo nekakve prepreke pa cesto "masemo" dok ne pogodimo kut da uspije senzor uhvatiti signal, pa je izvodila pravu koreografiju

    Sad joj vise nije napeto (3 godine), samo mi donese onaj koji trazim ako hoce drugi crtic (tv ne gledamo nego samo snimljene crtice). Zato je mladji (8 mjeseci) neki dan opao s kauca koliko se nagnuo da se docepa nekog daljinskog koji je ostao u blizini

    E da, i stare neke krepane mobitele, samo smo baterije izvadili, pa se s njima igra.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.06.2012. at 09:55

  24. #24
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi dajemo curki da sve zvace i proucava jer stvarno s vremenom izgubi interes... Jedino sto ima ostre zube pa na svemu ostavlja ogrebotine vec ju tjednima odvlacim od pecnice da ne lezi na hladnim plocicama dok ju proucava, neki dan sam joj odvukla puzzle ispred i ostavila da se veseli i vise ju uopce ne interesira...

    Jedno pitanje za vlasnike vojnickih puzaca K. se vuce vec nekih mjesec dana i poprilicno je vjesta u tome(nije se jos digla na sve 4 i ne sjedi, stalno je na trbuscicu) ja ju uglavom vracam na puzzle jer joj je prehladno lezati na trbuhu na podu a zao mi ju je ogranicavat u kretanju po kuci jer je sva sretna kad osvoji novi kvadrant kako ste vi, pustale ih da tako leze po podu ili ih ogranicavale?

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Vlasnike?!

    Ja ne ograničavam. Parket je posvuda osim u kupaoni.
    A bogme i ne znam kako bi ograničila.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 29.06.2012. at 14:38

  26. #26
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Svuda je gmizao, nije bilo nikakve šanse da se zadrži na tepihu a kamoli na mjestu predviđenom za njega. Mjesec dana je tako puzao a onda se digao na sve 4. Sad ga i po cesti lovim a njemu koljena stalno izgrebana...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •