Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 435

Tema: Što rade dok su na školskim praznicima?

  1. #101
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, ja baš zavidim vama u metropoli. Kod nas nema skoro pa ništa čime bi si dijete popunilo praznike .
    Ako ima tko kakva saznanja za Čakovec, a može i Varaždin, nek napiše.
    http://www.tvornica-znanosti.org/rad...rijave/cakovec

  2. #102
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Vidjela! Primaju od 3. razreda djecu na dalje.

  3. #103
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela! Primaju od 3. razreda djecu na dalje.
    Prime i 2. raz. ako ima mjesta

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i karting onaj kod antunovića će imat opet svoju školu vožnje

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pitanje za ekipu koja ima rjesenje sto i kako sa djecom tijekom 3 mjeseca....

    da li vam je ikad palo na pamet volonterski uskociti oko djece ciji roditelji nemaju bas mogucnosti iskombinirati sto i kako sa djecom cijelo ljeto?

  6. #106
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Pa evo, palo meni pametnoj dvaput. I zauzvrat dobila šipak (ne voćku). A bilo je mogućnosti za uzvrat.
    Ne žalim (jer sam to učinila radi djece, a ne roditelja), pa nije isključeno da neću i jopet.

  7. #107
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    (Nemam tromjesečno rješenje, govorim o dijelu svog 3-4 tjednog ljetnog godišnjeg).

  8. #108
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku

    da li vam je ikad palo na pamet volonterski uskociti oko djece ciji roditelji nemaju bas mogucnosti iskombinirati sto i kako sa djecom cijelo ljeto?
    to i radim svako ljeto
    ali, kod mene je najveći problem hrana
    jer djeca nisu navikla jesti ono što mi jedemo
    a ja nemam ni niovca ni vremena ni volje kuhati drugima ono što mi ne jedemo

    pa kad roditelje pitam: što jedu?, uvijek mi kažu: oni jedu sve
    da, ali to "sve" je sve iz njihova "repertoara": meso, krumpir, riža, tijesto, namazi, naresci...
    a ja skuham nešto "naše"... pa ta djeca ostanu gladna

    i tak

  9. #109
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Kod nas slično kao lani: baka, Nazor, baka, LJTZ, mi na godišnjem, baka do početka škole. Da nema bake, malac bi ovaj tjedan još išao u vrtić, a veliki sa mnom na posao. Srećom pa mi je posao takav da ga mogu povesti i da nismo 8 sati vezani uz jedno mjesto.

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje za ekipu koja ima rjesenje sto i kako sa djecom tijekom 3 mjeseca....

    da li vam je ikad palo na pamet volonterski uskociti oko djece ciji roditelji nemaju bas mogucnosti iskombinirati sto i kako sa djecom cijelo ljeto?
    Jesmo, zvali prijatelje na berbu šljiva i slična druženja, malo doma i okolo, malo u vikendicu - samo dnevne kombinacije bez spavanja, jer mi ne pada na pamet da svoj prekratki godišnji trošim na tuđu djecu, niti se bilo tko drugi ponudio da štogod slično učini za moju.

    Prijatelje doma dovode regularno tijekom godine, ali ljetni praznici su drugo - većina djece ipak ima nekoga izvan Zagreba, tako da će nakon najviše 2 tjedna ovdje biti pustoš. Znam sigurno jer sin mi ima rođendan usred ljeta i ni jednom ga nije uspio proslaviti u pravo vrijeme - jednostavno mu nema društva. A s nepoznatom djecom ne bih riskirala, što god tko mislio o tome.

  11. #111
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja vodim s nama na more, stvarno mi nije problem
    osim te hrane, mamicu joj

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kaj onda ta druga deca jedu, hoćeš li apri zet moje velike

  13. #113
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    misliš, što jedu doma ili što jedu kod nas?
    kod nas moraju jesti što mi jedemo; mi ljetujemo po selendrama u kojima nema ničega, a ja bome neću prelaziti kilometre za komad skupoga mesa.
    mi na moru kuhamo lešo, jedemo puno sirovoga voća i povrća...

    zato i pitam roditelje što im djeca jedu, da se znam pripremiti.
    pa kad kažu "sve", ja onda i vjerujem da je to sve.

    prošle godine mala nije htjela jesti slanutak, blitvu, školjke, rižoto s tikvicama, juhu od špinata, juhu od tikvica, zapečeni karfiol, juhu od kukuruza...
    a za večeru je navikla nareske

    jelena, povedem ti jedno dijete (jer inače ne stanemo u auto), ali ako se prije toga dobro upoznamo; ne mogu si priuštiti voditi nekoga tko možda s mojom djecom neće "kliknuti"

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ont. ja trenutno istražujem mogućnost da djecu pošaljem nekamo na par dana bez nas, ali organizirano - npr. učenje stranih jezika ili neki sport.

    Nešto ovakvo (još ne bih slala klince u inozemstvo, to nek idu kad dorastu do srednje škole): http://sunnyvillage.hello.hr/

  15. #115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja bih svojwe poslala, ali ne žele ići. Zajedno bi bilo lakše, ali svaki ima druge interesre. sami ne žele,. onda drugi problem što više aktivnosti ima u 7 mjesecu, a tada smo i mi na moru. I onda se lijepo dosađuju u zagrebu, što nije niti loše jer valjda najljepši mjesec u dragom mi gradu je kolovoz. lijepo se sve isprazni i sliči na grad mog djetinjstva

  16. #116
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    prošle godine mala nije htjela jesti slanutak, blitvu, školjke, rižoto s tikvicama, juhu od špinata, juhu od tikvica, zapečeni karfiol, juhu od kukuruza...
    a za večeru je navikla nareske
    Pa da, sasvim normalna i što je najbolje jako fina hrana, a klinci neće jesti. Koja šteta.

  17. #117
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Možda bi se i ovdje moglo nešto naći - pogotovo za starije (Hrvatska glazbena mladež - kamp Grožnjan):
    http://www.hgm.hr/groznjan.htm

    A za one koji žele samo ljetovanje - možda ovako nešto: http://www.euroclub.hr/hr/ljetni-kamp/smjestaj

    Rado bih čula iskustva drugih roditelja čija su djeca osnovnoškolske dobi negdje bila sama.

  18. #118
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja se već 3 dana ne miče ispred ekrana i ja dobivam polako slom živaca

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja se već 3 dana ne miče ispred ekrana i ja dobivam polako slom živaca
    Da, to je nezgodno, pogotovo ako su sami doma. I moji bi najradije tako, a čim više bulje - mogli bi još više, kao pravi ovisnici...

    To je razlog zbog kojeg sam ih poslala u Teen kampus - idu svaki dan od 9 do 14 sati. Jučer su došli oduševljeni: uče cirkuske vještine (žongliranje i slično), crtaju stripove, igraju pantomime i asocijacija... SVE je bolje od buljenja u tv ili monitor. I još košta nula kuna, samo treba djecu prijaviti unaprijed.

    Jest da će buljiti popodne, ali to je ipak samo pol dana. Navečer sjedamo na bicikle (njima super, a meni bolan dio tijela na kojem se sjedi - nemam kondicije pa se vozim samo manji dio vremena s njima, a dalje imaju sloodu).

  20. #120
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    bolje da ne napišem kako mi je jučer izgledao stan kada sam došla s posla. Ako ne bulje u ekrane raznih oblika, padaju im na pamet gluposti. I još se stalno svađaju

  21. #121
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Moj D je krenuo "sam" na ljetovanje i na zimovanje još u vrtiću. Sad već treću godinu za redom ide preko Nazora, ali u zatvorenu grupu, tj. u grupu za koju znamo tko je voditelj i tko su druga djeca. Ove godine prvi puta ide i mlađi (nepunih 5 god.). Mnogi mi se čude da ih puštam tako rano, no dobro poznajemo voditelja, klinci ga obožavaju (to im je "striček" iz vrtića) i do sada baš nikakvih problama nije bilo. S manjim ćemo vidjeti sada kako će to proći.

    Nazor nema organiziran jezik ili slično, ali imaju razne animatore u odmaralištu. Za djecu neplivače imaju školu plivanja prije podne, popodne su razne sportske aktivnosti, navečer kojekakve zabavne. Iako se naši većinom drže svoje grupe i svojeg "stričeka". Ja sam zadovoljna. Sve je bolje od stana i televizije i igrica. Kad budu veći, neka idu u drugačije kampove ako žele, za sada im je ovo dovoljno. Da ne kažem da je cijenom povoljnije od većine drugih kampova.

  22. #122
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Moj D je krenuo "sam" na ljetovanje i na zimovanje još u vrtiću. Sad već treću godinu za redom ide preko Nazora, ali u zatvorenu grupu, tj. u grupu za koju znamo tko je voditelj i tko su druga djeca. Ove godine prvi puta ide i mlađi (nepunih 5 god.). Mnogi mi se čude da ih puštam tako rano, no dobro poznajemo voditelja, klinci ga obožavaju (to im je "striček" iz vrtića) i do sada baš nikakvih problama nije bilo. S manjim ćemo vidjeti sada kako će to proći.

    Nazor nema organiziran jezik ili slično, ali imaju razne animatore u odmaralištu. Za djecu neplivače imaju školu plivanja prije podne, popodne su razne sportske aktivnosti, navečer kojekakve zabavne. Iako se naši većinom drže svoje grupe i svojeg "stričeka". Ja sam zadovoljna. Sve je bolje od stana i televizije i igrica. Kad budu veći, neka idu u drugačije kampove ako žele, za sada im je ovo dovoljno. Da ne kažem da je cijenom povoljnije od većine drugih kampova.
    Da, da... Išli su i moji prek Nazora na Lošinj u odmaralište Zlatokrila dvije sezone dok su još bili u vrtiću (isto, dob od oko 5 godina) u poznatu grupu. U školi nažalost nemaju organizirano ništa slično - to sam prežalila. Sad tražim nešto za "između" (vrtića i srednje škole) primjereno dobi.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    moj pristup navikavanja na praznike je radikalan ali djelotvoran,
    dakle:
    cilj istraživanja: vidjeti dali su djeca sposobna da se sama igraju,
    bez animiranja (ili minimalnog), uz maksimalno korištenje i razvijanje
    vlastitog kreativnog potencijala
    metoda istraživanja:
    ugasim tv, oduzmem mobitele i dam im primjerice lego kocke da ih slažu.
    prvo negoduju, ali ja ustrajem, dakle njihov je ZADATAK da se igraju,
    mogu sami, mogu u društvu ali MORAJU.
    ok. oni počnu, ali nakon 15 minuta zazuje, netko od njih samo leži na podu ili sl.
    ništa, potaknem ih da se dalje igraju, malo se uključim da im dam ideju,
    i onda stvar krene, pa rade nešto drugo, otkriju plastelin, glinu, nakit, papir,
    grančice, vodu, uključe frendove...
    zaključak:
    nakon početnih poteškoća, moguće je postići da se današnja djeca cijelog ljeta IGRAJU
    bez gledanja TV (ponekad neki crtić, ali često ga uopće ne gledaju).
    Ispitivani uzorak: 3 djece od 6,8 i 9, koji se rijetko uspiju igrati zajedno dulje od 7 minuta,
    dvoje od kojih se ponekad uspiju igrati zajedno 30 minuta, a 1 tjedno se igraju zajedno
    cca 2 sata. Zato im najbolje idu igre gdje svaki od njih nešto slaže, izrađuje, fizički su zajedno
    ali se zapravo sami zabavljaju,
    cilj eksperimenta: postići da djetetu jednog dana čovjeku, nikada ne može biti dosadno
    pitanje za razmišljanje: šta smo mi radili cijelog ljeta kad smo bili mali?
    Posljednje uređivanje od krojachica : 18.06.2013. at 11:02

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    malo off ali:
    pa tko je smislio da je super imati atletiku od 1-12.7. od 10 do 12 sati??!!
    Pa tko normalan moze po ovom suncu biti vani u pol podne?

  25. #125
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ovo mi je upravo stiglo na mail, mozda nekome bude od koristi: http://www.crnojaje.hr/Deals/Details...n=newsletter_B
    Ljetni djecji kamp Eklata u Zaostrogu (Makarska rivijera), za djecu od 8-16 godina.

  26. #126
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  27. #127

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje za razmišljanje: šta smo mi radili cijelog ljeta kad smo bili mali?
    Evo, odmah ću ti odgovoriti: ja sam umirala od dosade. Ili se svađala i tukla s bratom. Ili oboje
    Na ljetovanje s roditeljima išli smo na tjedan dana, baku nisam imala, ljeto mi je za dugo vremena ostalo u pamćenju kao najgore i najpraznije godišnje doba.

    Sad ipak ima dosta sadržaja u ponudi (razni ljetni "kampovi" u gradu i izvan njega), svašta je u ponudi, čini mi se da je ipak lakše što se organizacije tiče.
    Ipak, ja svojem želim priuštiti i malo originalne, nepatvorene dosade inače bi mi jamrao da se "uopće nije odmarao".
    Ovog ljeta će ići u kamp "Malih sportaša" na Šalati (imamo odlično iskustvo od prošle godine) i na Divlje ljeto u ZOO vrtu, i to mi se čini dovoljno strukturirane aktivnosti. Još da mi je reducirati količinu buljenja u kompjutor... ali to ne mogu dok nisam s njim doma.
    Inače, Centar za kulturu Trešnjevka ima zgodne radionice za djecu školskog uzrasta, pa tko je u blizini...

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi se i ovdje moglo nešto naći - pogotovo za starije (Hrvatska glazbena mladež - kamp Grožnjan):
    http://www.hgm.hr/groznjan.htm
    Nemam vlastito iskustvo s Grožnjanom, ali bila su djeca naših prijatelja. Njima je bilo super, ali to je zapravo škola. U kojoj se puno radi i puno vježba svaki dan. Tako da nije loše imati to na umu.

  29. #129
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Isli na ljetovanje (iako nam je prebivaliste na moru, uvijek smo negdje putovali, cisto radi promjene panorame), isla kod bake bez mame (to je bio gust, tjedan-dva sama s bakom i djedom ), pa bi onda dosla i mama.
    Ostatak vremena smo se igrali u kvartu, isli grupno na kupanje (dok smo bili u ovoj dobi uvijek bi isla i jedna-dvije mame, cesto je jedna od njih bila bas moja, ako se islo popodne. Kasnije sami, naravno - ja sam "kljucic oko vrata" dobila od 2.r.OS).
    Jednog ljeta se sjecam kao izrazito kisnog, i tog ljeta sam procitala lektiru za nekoliko razreda unaprijed. .
    Pred pocetak skole bi mamina frendica koja nije radila organizirala ponavljanje gradiva za nekoliko nas koji smo bili isti uzrast. I ispekla bi fritule. .

  30. #130
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E da, i (zbog lokacije najvise, vjerujem ), cesto smo ljeti imali goste.

  31. #131
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam vlastito iskustvo s Grožnjanom, ali bila su djeca naših prijatelja. Njima je bilo super, ali to je zapravo škola. U kojoj se puno radi i puno vježba svaki dan. Tako da nije loše imati to na umu.
    Baš tako nešto sam imala na umu.... da ne bulje u ekrane i ne izležavaju se cijelo ljeto. Vidjet ćemo... ako ne ove godine, slijedeće ću se raspitati na vrijeme i naći nešto primjereno.

  32. #132
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Peterlin, pred neko vrijeme sam naletila na ponudu kampiranja sa izviđačima negdje na Mrežnici za ne preveliku lovu, ali sada ne mogu naći link.
    Ako te zanima proguglaj.
    Bilo je baš fora, čini mi se 10 dana za cca 1000 i nešto kuna, spavanje pod šatorima vježbe preživljavanja i svašta nešto.
    Nudilo je neko izviđačko društvo.

  33. #133
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam ljeta aprovodila na plaži. Od jutra do sutra, kući sam dolazila samo jesti. Moja djeca imaju istu priliku ali njima se neda. Kompjuter im nedam i ne smiju ga već nekoliko mjeseci a tv nam je bolna točka. da se njih pita, ljeto bi proveli valjajući se po kauču i gledajući tv, usput se svađajući koji program, ko je na redu, zašto sad on, ona, kako..već sam na rubu.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, pred neko vrijeme sam naletila na ponudu kampiranja sa izviđačima negdje na Mrežnici za ne preveliku lovu, ali sada ne mogu naći link.
    Ako te zanima proguglaj.
    Bilo je baš fora, čini mi se 10 dana za cca 1000 i nešto kuna, spavanje pod šatorima vježbe preživljavanja i svašta nešto.
    Nudilo je neko izviđačko društvo.
    Hvala, provjerit ćemo!

    Dobra ideja za izviđače, njih sam potpuno smetnula s uma.

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ljeta aprovodila na plaži. Od jutra do sutra, kući sam dolazila samo jesti. Moja djeca imaju istu priliku ali njima se neda. Kompjuter im nedam i ne smiju ga već nekoliko mjeseci a tv nam je bolna točka. da se njih pita, ljeto bi proveli valjajući se po kauču i gledajući tv, usput se svađajući koji program, ko je na redu, zašto sad on, ona, kako..već sam na rubu.
    Isto - njima se ne da, ako nisu priključeni intravenozno na neku elektroniku, samo bi ležali ko indijske svete krave... Ne mogu to shvatiti. Mi smo nonstop bili vani. Moj mlađi još i ode van na igranje, ali stariji nikako... Kad ga izbacim iz kuće da se prošeta, ode do škole (jer tamo ima wifi) pa se mobitelom prikvači na internet. Njemu bi najviše odgovarala neka radionica u stilu nekadašnje Narodne tehnike... Možda i nađemo štogod, ljeto je dugo.

    No dobro, prihvatio je bicikl, već sam isto bila na rubu... Izgleda da je to opća pojava - da tu već poluodraslu djecu stalno moramo zabavljati. Upravo zato bi ih rado poslala malo dalje od sebe.

  36. #136
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Peterlin, čini mi se da je to to: http://www.klinfo.hr/kategorija/hr/s...izazov/2734/1/
    Ovo je iz 2009 ali ista fora.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 18.06.2013. at 14:26

  37. #137
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ljeta aprovodila na plaži. Od jutra do sutra, kući sam dolazila samo jesti. Moja djeca imaju istu priliku ali njima se neda. Kompjuter im nedam i ne smiju ga već nekoliko mjeseci a tv nam je bolna točka. da se njih pita, ljeto bi proveli valjajući se po kauču i gledajući tv, usput se svađajući koji program, ko je na redu, zašto sad on, ona, kako..već sam na rubu.
    Upravo iz tog razloga ja sam izbacila TV iz kuće. Mlatili su se od ranog jutra.
    Sad me gnjave, al to je samo razdoblje prilagodbe. Sve cu ih postrojit efikasno. Moji trenutno ne idu na plazu jer su ova dva starija genijalca otisli zadnji dan škole otišli na plažu u podne i sad imaju ozbiljne opekotina. Pa samo hodaju po kući ko Johnny Bravo i jauču. Čekam da to prođe, pa da sljedeci tjedan krenu na MDF, radionice i predstave, dva tjedna intenzivno. Tu se negdje i oni opuste i onda ostatak ljeta prolazi nekako lagano.

  38. #138
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Sad cu ja ko padobranac
    A jel postoji jos onaj ljetni kamp na solti? Meni je to ostalo U jakoooo lijepoj uspomeni!
    Eh da, mene bi nakon mdf-a poslali kod dida na Kaprije I tamo bi bila do pocetka skole! Uvik smo bili na ulici,kupali se,kartali,navece na grupa trazi grupu.... I tako sam svako ljeto dok se nisam zaljubila I pocela raditi U gradu!

  39. #139
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da postoji kamp na Šolti, al čini mi se da nije baš jeftin.

  40. #140
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    panije skup
    manje od 2000 za tjedan dana

  41. #141
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    http://www.euroclub.hr/hr/termini-i-cijene

    nije bilo puno jeftinije kad sam ja išla... mislim da je bilo oko 1700.

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    bolje da ne napišem kako mi je jučer izgledao stan kada sam došla s posla.
    vidiš moji se udružili i pospremili stan, danas imaju zadaću čišćenje višnja.

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    https://docs.google.com/file/d/0B1XH...JxSDJRYTA/edit


    u cekate na Trešnjavci obavezne prijave za radionice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.06.2013. at 07:01

  44. #144
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    bolje da ne napišem kako mi je jučer izgledao stan kada sam došla s posla. Ako ne bulje u ekrane raznih oblika, padaju im na pamet gluposti. I još se stalno svađaju
    To je faza koja mora proći... i mi smo je imali. Proći će, ne brini. To se preraste.

    Ja sam se protiv toga borila kao i Jelena.O - zadavanjem radnih zadataka koji su se morali izvršiti, ali dok je mlađe dijete ispod 10 godina, to je s promjenjivim uspjehom.... Moji i sad rade nered u nekoj mjeri jer se kreativno igraju, ali imaju bolji osjećaj za vrijeme, pa pospreme prije nego mm i ja dođemo s posla. Bitno je samo da ne rade ništa opasno. I jpš nešto, dozvoljavala sam da razbacaju svoju sobu (baš me bilo briga) ali uvjet je bio da ne smiju razbacati ostale prostorije, naročito ne dnevnu sobu. U svojoj su imali slobodu.

    Predloži im aktivnosti ovisno o tome što vole - moji su obožavali igrokaze i kazališne predstave. Jedan je smišljao sadržaj (glumci su bile plišane igračke) a drugi je kamerom na stalku snimao. MOrala bih ovdje postaviti njihove uratke od prije par godina - fakat su nas znali ugodno iznenaditi.

  45. #145
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ovo sa predstavom ti je dobra ideja. ionako je puna soba plišanaca i lutaka.

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Evo još ideja (ali s tim se radi dosta smeća - treba procijeniti omjer štete i koristi):

    - izrada lutaka od papira: http://pinterest.com/kolacarica/lutke-od-papira/

    - origami: http://www.origami-instructions.com/...-for-kids.html

    - izrada kućica za lutke (od kutija za cipele ili drugih vrsta kartona): http://www.skrabalica.com/tag/kucica-za-lutke/

    - modne revije (ne samo za cure - i moj mlađi se volio presvlačiti - imali smo cijelu zbirku kostima gusara, mađioničara, vitezova i drugih likova)

    - enigmatika (nabaviti Alkicu ili neki sličan časopis za klince): http://www.alkica.hr/

    - priprema hrane - nek si sami naprave salatu od paradajza (to voli i radi moj stariji) ili voćnu salatu (moj mlađi), kreativne sendviče i slično, bez upotrebe štednjaka - ne što ne bi smjeli nego je vruće, pa i ne treba. Rade i bezalkoholne koktele i lude kombinacije (ja to zovem bućkuriš) - domaći sok od bazge oplemenjen svježim ili smrznutim ribizlima, domaći voćni jogurt itd.

    - od radnih zadataka: pometanje balkona, pražnjenje suđerice (svatko treba isprazniti jednu košaru), odlaganje suđa od doručka u suđericu, nabavka kruha i mlijeka (po potrebi se ponude da to obave i starijoj susjedi ako je jako vruće)

    Eto, ništ mi više ne pada na pamet, a bilo bi toga... Vještine djece iz godine u godinu rastu. Ja zapravo i ne znam opisati što oni rade, jer imaju hdmi kabel neki posebni pomoću kojega se klavijatura (sintić) veže na računalo. Kako to točno ide i što s tim rade, ne znam pa ne mogu ni opisati. Njihovo znanje tehničkih detalja preraslo je moje (ne bavim se time niti me zanima) ali to i nije bitno. Nek uživaju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.06.2013. at 08:42

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam bolesno ljubomorna na vas koji imate tv-ovisnike Mom dripcu tv ne predstavlja apsolutno ništa u životu. Pola sata dnevno je maksimum maksimuma. Lakše bi mi bilo da mu mogu upaliti crtić sat vremena, i onda uzeti kabele i spremiti ih u ladicu, a ovako... Da mi je barem leći satak vremena popodne po ovoj žegi i odrijemati dok on gleda crtić, ali ne. Samo slušam "mamaaaa, mamaaaa"

  48. #148

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    [QUOTE=tanja_b;2433136]Evo, odmah ću ti odgovoriti: ja sam umirala od dosade. Ili se svađala i tukla s bratom. Ili oboje
    Na ljetovanje s roditeljima išli smo na tjedan dana, baku nisam imala, ljeto mi je za dugo vremena ostalo u pamćenju kao najgore i najpraznije godišnje doba.

    QUOTE]

    a joj, a ja sam mislila da sam postavila retoričko pitanje, da nekadašnjoj djeci nije bilo dosadno.
    jer meni nije, nikad u životu, uvijek sam se znala zaigrati, zaposliti, zato pojam dosade pokušavam iskorijeniti
    i u životu svoje djece.

    Ovo što kažeš za originalnu nepatvorenu dosadu, definitivno sam za to, jer kao što netko reče:
    dokolica je uvjet za razvoj kreativnosti!
    nekada je dokolica, koja je onda imala priliku rezultirati kreativnošću bila privilegij bogatih, a svekoliki je puk morao raditi od
    malih nogu, a gle ove naše današnje svi imaju vremena ali su naučeni da im ga mi popunjavaju pa kad su slobodni neznaju što bi

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Još jedna informacija:
    Muzej suvremene umjetnosti ima ovaj i idući tjedan radionice 11-16 sati,
    za poslije neznam, ali često nešto organiziraju pod praznicima i jako je zanimljivo!

  50. #150
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    uh, mene je jučer dočekala "kuća" od madraca, stolaca, deka i jastuka, poluluda djeca i bolestan pas koji mi je zagadio cijeli tepih
    a ja ne smijem na go

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •