Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 435

Tema: Što rade dok su na školskim praznicima?

  1. #1
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno Što rade dok su na školskim praznicima?

    Ne znam da li je netko već otvorio ovu temu ranije, ali mene trenutno baš to muči... Što rade vaši osnovnoškolci otkad su počeli praznici. Pretpostavimo da prosječni 9-godišnjak nije sam kod kuće, ili je? Dobro moj L.je s bakom, imamo vikendicu, ali bi opet bio s bakom. Godišnji traje koliko...2-3 tjedna, a praznici 2 i po mjeseca. Većina aktivnosti za djecu prestaje jer i oni koji ih organiziraju idu na godišnji. Pretpostavljam da ne mogu svi priuštiti djeci cijelo ljeto na moru sa super ekipom. Temperature su očajne, ne trče valjda po tom suncu po vani. Računalo, tv, oni su nam dadilje dok dođe onih famoznih 10 dana godišnjeg ? Šta su djeca prije radila na praznicima ? Ja ne mogu smislit ništa kvalitetno. Dobro, mi smo u maloj sredini s ograničenim mogućnostima, ali opet u gradu... nema ništa. Kako vi organizirate vrijeme vašoj djeci dok su na praznicima?

  2. #2
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moj je sam doma, jednostavno nemamo izbora.

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Brzo sam odgovorila...Tek je jedan tjedan prošao pa se tek uhodavamo u tu novu situaciju.
    On je dobar, zna kaj smije i kaj ne smije, dobio je mobitel. Čita knjige, dugo spava, malo igra komp, tv ne gleda. Nekad me nazove 50 puta nekad niti jednom (pa ja zovem njega da provjerim situaciju).

    Žao mi je što nema ništa u blizini organizirano za klince da im prođe vrijeme ali eto, valjda se podrazumijeva da dijete ima tko zabavljati. Ići će malo kod bake, ići ću i ja na godišnji. Kad radim popodne (svaki drugi tjedan) bit će malo sam, neka 4 sata.

  4. #4
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kod nas u Čk su ljetne radionice u knjižnici. Pa u jezičnom centru je organiziran dnevni boravak baš za djecu koju nema tko čuvati sa radionicama i raznim aktivnostima, čini mi se da je cijena 5kn po satu.
    Lara će prije mora na plivački ljetni kamp koji se održava na gradskim bazenima i traje 5 dana.
    Ja sam doma pa svaki dan zajedno smišljamo aktivnosti da joj ne bude dosadno .
    A da ne radim kod kuće, bila bi s bakom i dedom. Sama doma još nije ostajala, mada mislim da ne bi bilo problema.
    Pregledavamo muzeje i mjesta na koja inače nismo stigli a nalaze se na njezinoj listi želja.
    Išla bude i par dana k drugoj baki da se kako ona kaže "malo odmori od nas".Malo u Austriju kod moje seke. Osmi mjesec smo na moru. I začas budu i praznici prošli...
    Šta sam sve nabrojala ne bude mi ni dosta tih dva mjeseca .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    U Zagrebu ima dosta sadržaja za djecu mlađe školske dobi. Bar mi se sad tako čini. Moj sin će ići u ljetni kamp malih sportaša na Šalati, to mi je usput kad idem na posao. Ubacili smo ga i na one radionice u zoološkom vrtu (piše da je od završenog 2. razreda, ali primaju i 1. razred, pitali smo). Sve to u dogovoru s prijateljem iz razreda, tako da će imati i poznato društvo.
    Preostalo vrijeme provodit će s bakama (u Zagrebu). Do našeg godišnjeg.
    Inače, i Centar za kulturu Trešnjevka ima radionice za školsku djecu, pa ima sadržaja po knjižnicama... nađe se nešto. Najveći je problem ako dijete mora biti samo doma veći dio dana (mi imamo tu sreću da su obje bake na raspolaganju i blizu).

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu ima dosta sadržaja za djecu mlađe školske dobi. Bar mi se sad tako čini. Moj sin će ići u ljetni kamp malih sportaša na Šalati, to mi je usput kad idem na posao. Ubacili smo ga i na one radionice u zoološkom vrtu (piše da je od završenog 2. razreda, ali primaju i 1. razred, pitali smo). Sve to u dogovoru s prijateljem iz razreda, tako da će imati i poznato društvo.
    Preostalo vrijeme provodit će s bakama (u Zagrebu). Do našeg godišnjeg.
    Inače, i Centar za kulturu Trešnjevka ima radionice za školsku djecu, pa ima sadržaja po knjižnicama... nađe se nešto. Najveći je problem ako dijete mora biti samo doma veći dio dana (mi imamo tu sreću da su obje bake na raspolaganju i blizu).
    Sve zvuči super, ali sam ne može, a mi ga voditi ne možemo!

  7. #7
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Kod nas otprilike kao i kod Adrijane, a praznici su poceli 8.6. i traju do 12.9.
    Radim od kuce, i pokusavam svoj tempo prilagoditi njenom.
    Prvih tjedan dana je imala obveze s baletnom skolom, visesatne pripreme za nastupe.
    Ovaj tjedan smo svi na godisnjem u HR - uglavnom se vozi biciklom s tatom, igra se u vrtu, idemo na plazu svaki dan, vidjela si je HR-prijatelje, sutra joj dolazi njena talijanska ekipa preko vikenda.
    Slijedeci tjedan smo opet u Itl, ima zadnji tjedan baletne skole, u medjuvremenu smo dogovorili kino-date i dva play-datea, a ostatak vremena = plaza. Sama kod kuce nikada nije, mada vjerujem da problema ne bi bilo.
    Provest ce tjedan ili dva kod bake bez nas, ici ce u kosarkaski ljetni kamp, nas dvije se organiziramo kako nam pase (sadrzaji, izleti, druzenja, relax na plazi), a kod kuce se igra, cita, pogleda tu i tamo koji DVD ili neki crtic na TV-u...
    Prosle godine je imala fazu intenzivnog igranja saha, ovo ljeto je hulahop u djiru.
    Kkolovoz/rujan cemo svi zajedno na ljetovanje, i dok se okrenem, krenut ce u 4. razred.
    E da, oni imaju ljetnu zadacu, sto znaci da ce svaki dan (ne vikendom i ne na ljetovanju) provesti i pisuci ju . Par stranica dnevno, tako da se rasporedi - ona inace voli napraviti sve u par dana, pa bi onda ostatak ljeta vrtjela palcevima... Ali ovako cemo to dozirati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Sve zvuči super, ali sam ne može, a mi ga voditi ne možemo!
    Znam, i mi smo birali prema tome možemo li ga voditi i u koje doba.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Sve zvuči super, ali sam ne može, a mi ga voditi ne možemo!
    Vidim da si na Z. Je li ti ovo blizu http://www.mala-sova.com/dnevni-boravak-u-vrbanima

  10. #10
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni se za ljeto super čine sportovi na vodi, npr. jedrenje ili veslanje. Sa 9 godina - mali optimisti
    Ako ih može netko odvest do Jaruna, jedriličarski trening traje po nekoliko sati

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moji klinci kreativci iduči tjedan od utorka-četvrtka idu na karting ( to je badava i nama iza plota), to ana.m tvom ne bi bilo daleko ak ima mjesta, inače imaju smjene cijelo lijeto. A imaš i u Knjižnicama U Špasnkom radionice i slično, samo oni imaju ljetno radno vrijeme.
    onda od 2-7. 7 klinac ide u Novi Vinodolski u Ljetnu školu tehnike, a klinka , klinjo i ja U prečko u radioniciu Cool School ( to bi isto bilo za ani.m dečka)
    Kad se ovaj veliki vrati ići će klinci u radionicu na Trešnjavku u Cekate, pa malo po kvartu, pa malo na kopanje, pa na šetnju Jarunom, i dođe brzo i more.
    Pa onda još nešto treba smislit za iduća 3 tjedna. Ali ja sam još ovo lijeto doma, iduće će oni to sve sami.

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj kloolk prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da si na Z. Je li ti ovo blizu http://www.mala-sova.com/dnevni-boravak-u-vrbanima
    Nije to tak daleko ali je opet u vrijeme kad smo i mm i ja na poslu, ili ga treba odvesti pa nitko ne može ili ga treba pokupiti pa nitko ne može.

    Ovo u Španskom mi se čini super, ovaj carting. Bumo se to malo raspitali. Mada nikad nije išao tako daleko sam, ali ajde vidjet ćemo.

    Za knjižnice znam, jedino ne znam može li tamo sam doći.

  13. #13
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Pitanjce - koliko koštaju te silne radionice?
    Meni to sve skupa zvuči genijalno, raspitala sam se i ima super sadržaja za klince preko ljeta, ali čisto sumnjam da se djecu može odvesti u knjižnicu ili neku radionicu u pola 9 ujutro i pokupiti ih u pola 6 poslije posla. Sami ne mogu ići, nema baka servisa. Karting, Jarun, Maksimir... niš mi nije usput, pa ni blizu ni kuće ni posla. Jesu li sa 7 godina premali za radionice?...

    Hmmm... prepušteni smo vrtiću (još ovo ljeto, ne znam što ćemo od idućeg... ) i boravku kod kuće. Srećom dvoje ih je pa se super zabavljaju, jedino što malo previše vise pred ekranom...

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to tak daleko ali je opet u vrijeme kad smo i mm i ja na poslu, ili ga treba odvesti pa nitko ne može ili ga treba pokupiti pa nitko ne može.

    Ovo u Španskom mi se čini super, ovaj carting. Bumo se to malo raspitali. Mada nikad nije išao tako daleko sam, ali ajde vidjet ćemo.

    Za knjižnice znam, jedino ne znam može li tamo sam doći.
    kak ne bi do knjižnice mogal sam dojti to je ipak samo vami prek ceste, prođi koji put ovaj vikend, a i do kartinga ga možeš odvest, pa to je malo dalje od vrtića, možeš pitat i za idući tjedan.
    A ima li koji klinac koji je još u gradu iz kvarta, pa da ide s njim??? ak ugrabite ovaj idući termin u cartingu, može doć do nas pa skupa s mojim klincima na karting

  15. #15
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Prvi tjedan je dobro prošao - tata je bio na godišnjem pa su bili na radionicama u sklopu Sveučilišta za djecu (PMF; Šumarski fakultet). U ponedjeljak ide na more s Nazorom i sa starom vrtićkom ekipom (2 tjedna), poslije toga će tri tjedna biti kod bake preko tjedna, a onda ide na Ljetnu tvornicu znanosti. Poslije toga smo mi na godišnjem, a onaj tjedan pred školu će opet baka morati uskočiti. Ja ga se ne usudim ostavljati samog duže od pola sata iako je razuman i zna što smije i što ne smije (problem je u meni, čini se). Srećom pa su baka i deda voljni uskočiti iako nisu sasvim blizu. Bez njih bismo bili prisiljeni nekome platiti da bude s njim ili bi išao sa mnom na posao (bilo bi mu dosadno, ali mogli bismo to iskombinirati).

  16. #16
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj tileo02 prvotno napisa Vidi poruku
    Šta su djeca prije radila na praznicima ? Ja ne mogu smislit ništa kvalitetno. Dobro, mi smo u maloj sredini s ograničenim mogućnostima, ali opet u gradu... nema ništa. Kako vi organizirate vrijeme vašoj djeci dok su na praznicima?
    pa evo ja sam ti generacija 70-tih. Šta si ti prije radila kao dijete na praznicima? klinac od 9 godina više nije tako mali. ja se sjećam sebe sa 9 godina, po čitave dane smo se igrali u ulici i kvartu svega i svačega, od gumi-gumi, rolanje, pentranje na lokalne trešnje i višnje, lovice sa dečkima, risali po asvaltu kredama, igrali se u obližnjem parku, bili kod nekoga doma pa se kartali, gledali kakav crtić ili film, uglavnom po čitave dane smo bili vani ili kod nekoga doma. svima nama su starci tada radili do 16h i dolazili doma oko 17 h. ključić oko vrata i piči. i mislim da je u malom mjestu još lakše, manje opasnosti, svi se poznaju. makar je isto i u gradskim kvartovima, svak svakog zna.

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo ja sam ti generacija 70-tih. Šta si ti prije radila kao dijete na praznicima? klinac od 9 godina više nije tako mali. ja se sjećam sebe sa 9 godina, po čitave dane smo se igrali u ulici i kvartu svega i svačega, od gumi-gumi, rolanje, pentranje na lokalne trešnje i višnje, lovice sa dečkima, risali po asvaltu kredama, igrali se u obližnjem parku, bili kod nekoga doma pa se kartali, gledali kakav crtić ili film, uglavnom po čitave dane smo bili vani ili kod nekoga doma. svima nama su starci tada radili do 16h i dolazili doma oko 17 h. ključić oko vrata i piči. i mislim da je u malom mjestu još lakše, manje opasnosti, svi se poznaju. makar je isto i u gradskim kvartovima, svak svakog zna.
    Ja bioh bila sasvim zadovoljna da i moj sve ovo može raditi cijelo jutro dok je sam doma. Ali nažalost...on je sam, nema nikoga da se igra s njim! Svi tu djecu drže pod staklenim zvonom i svi su djecu zbrinuli jer imaju gdje i kako. I nama ne preostaje drugo nego čubiti doma.

    budem se svakako raspitala za karting!!

  18. #18
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bioh bila sasvim zadovoljna da i moj sve ovo može raditi cijelo jutro dok je sam doma. Ali nažalost...on je sam, nema nikoga da se igra s njim! Svi tu djecu drže pod staklenim zvonom i svi su djecu zbrinuli jer imaju gdje i kako. I nama ne preostaje drugo nego čubiti doma.

    budem se svakako raspitala za karting!!
    ma daj nemoj me zezat, baš svi iz razreda ili kvarta s kim se mali inače druži!?
    mislim, da, to sa tim staklenim zvonom mi više ide na jetru, ima i tu kod nas toga, posebno od strane njemaca, užas, ali srećom naš grad je pun stranaca (40%!) pa su kvartovi i parkovi puni djece vječno preko praznika, klnici stranaca su vječno vani.

    jedino je prednost ovdje kaj te vražje ferije traju 8 tjedana preko ljeta pa se daleko lakše zgura, ovo kod nas sa 2 i pol mjeseca bi isto trebalo promjeniti. preduga je to kao prvo pauza od škole i školskih obaveza, a kao drugo to je stvarno jebada i stres za roditelje svako ljeto.

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Tu svi izađu van tek kaaaasno popodne. Ujutro je prazno! Budu mame s bebama, a opet ovi iz razreda su ili kod deda i baka ili negdjke već dok roditelji rade, dakle zbrinuti su svi. Imam osjećaj da sam najneodgovorniji roditelj na svijetu što je tako sam doma.

  20. #20
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    jedino je prednost ovdje kaj te vražje ferije traju 8 tjedana preko ljeta pa se daleko lakše zgura,
    pardon, zeznula sam se, čak niti 8 već samo 6 tjedana!

  21. #21
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Tu svi izađu van tek kaaaasno popodne. Ujutro je prazno! Budu mame s bebama, a opet ovi iz razreda su ili kod deda i baka ili negdjke već dok roditelji rade, dakle zbrinuti su svi. Imam osjećaj da sam najneodgovorniji roditelj na svijetu što je tako sam doma.
    daj nemoj molim te, šta ti je!? kakava nedogovornost, pa čovjek ne može iz vlastite kože! a nemaju svi bake, dede, tete i slično servise, a raditi se mora!

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A čuj, zbog pogleda i reakcija koje dobijem kad kažem da je sam doma što drugo da mislim i osjećam?

  23. #23
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo ja sam ti generacija 70-tih. Šta si ti prije radila kao dijete na praznicima? klinac od 9 godina više nije tako mali. ja se sjećam sebe sa 9 godina, po čitave dane smo se igrali u ulici i kvartu svega i svačega, od gumi-gumi, rolanje, pentranje na lokalne trešnje i višnje, lovice sa dečkima, risali po asvaltu kredama, igrali se u obližnjem parku, bili kod nekoga doma pa se kartali, gledali kakav crtić ili film, uglavnom po čitave dane smo bili vani ili kod nekoga doma. svima nama su starci tada radili do 16h i dolazili doma oko 17 h. ključić oko vrata i piči. i mislim da je u malom mjestu još lakše, manje opasnosti, svi se poznaju. makar je isto i u gradskim kvartovima, svak svakog zna.
    Potpisujem sve. Voljela sam ljeto zbog beskrajno dugih dana i mogućnosti da spavaš do podne, a ostatak dana voziš bicikl po gradu li se igraš žandara i lopova sa ekipom iz naselja. Bilo je divno, i ono moljakanje roditeljima, da te puste još malo, samo još malo, iako se ulična rasvjeta upalila, koja je bila znak za ići kiući. Dan je bio poptuno ispunjen istraživanjem okoline, i nekada sam mislila da to tako i mora biti.

  24. #24
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj, zbog pogleda i reakcija koje dobijem kad kažem da je sam doma što drugo da mislim i osjećam?
    Neka gleda ko kako hoće, djeca se moraju početi osamostaljivati. Ostajanje sam kući je jedna od stepenica. MM i ja smo sinoć, izašli popiti pivo i odgledati utakmicu EP u obližnji kafić, starija kći je šetala sa malom, a sin je sam kod kuće gledao nešto na tv. Došli smo u 11 sati, najmlađi su već spavali. Ja ne mislim da sam loša majka, jednostavno je kod nas takav poredak.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ana.m. i moj je sam doma jer ne želi ići sa mnom u školu . pa što onda . ne mogu ga natjerati da ide sa mnom, ne može ići sam na kupanje, nemam povjerenja ni u koga iz susjedstva da ide s njima i tako čuči kući, dok se ja ne vratim


    a nitko mi od silnih "prijatelja " koji su mi se kleli na živote svoje djece da sam ih spasila i tako to , sad kad je vrijeme da se bar naprave fini nije uputio niti pro forma poziv da malog pošaljem na more s njima ( tko me dobro pozna ,zna da ga ne bih pustila, ali malo mazanja očiju s tim pozivom bi laskalo mom egu, jelte )

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ana ovo za karting treba provjerit jel ima mjesta i jedan od roditelja treba potpisati odgovornost, tak da to provjeri.Pa ak bi mogal do kartinga, onad ni Prečko nije daleko ( to je za Cool school od 2-7.7.)

    Moj kad je završil 1. razred nije htio bit doma sam, a nije baš cijelo vrijeme bit s menom na poslu, nigdje nije htio bit ( s spavanjem), pa smo rješili da je par puta ostao s jednim frendom u kvartu , par puta ošo k baki( ( par puta sam ga odpeljala), par puta ostavila na črnkasu( pa je išo sam na bus za baku)., par puta ukrcala u autobus, u Španskom, pa sam otiđe k baki(( ali bake više nema) ja trčala posle posla po njega). Išo par puta kod moje sestre na igranje i ručak, taman dok ja odradim i dojdem po njega, još jedamput u stari kvart kod jedne prijateljske familije. Mi pospajali godišnji s preklopima, tak da smo zajedno bili samo na moru.
    Sad mu je interesantnije jer i klinka ide u školu, pa se igraju s susedovim klincem, pa karting ( gdi dođu nećaci).
    A kad se sjetim mojih praznika, mi živjeli u divljini, i celo ljeto skakali po livadama i šumama, brali kaj je bilo, hranili pajceke.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    inače moja suseda ( to je druga suseda)radi u bolnici, i njeni klinci isto ne žele nikud ić na spavanje, oni ostaju svako 4 dan sami od jutra do večere, ali ona ne želi da bi se još koje djete pomješalo s njihovim.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    a onda ide na Ljetnu tvornicu znanosti.
    gdi u Samobor?

  29. #29
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ne, moj će u Split. Ali da nemamo tu mogućnost, išao bi u Samobor.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    već sam se ponadala da je u Zagrebu još nekaj

  31. #31
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    A jel mozete organizirat druzenje sa djecom susjedima doma? Meni se to cini najljepse, puno slobodne igre a nisu na vrucini. Tako sam ja odrastala i imam na ta ljeta prekrasna sjecanja.

  32. #32
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Mi smo u malom gradu, sadržaja nema, bša sam jučer malo surfala da vidim što ima u ZGB., pa ti kampovi su fantastični. Našlo bi se sredstava i načina. A što se tiče igre pred zgradom, ista priča, uglavnom svi pod staklenim zvonom, klinaca nema pred zgradom, nema ih na igralištu, malo mi je blesavo da se sam igra. No dobro, to je uglavnom tako, nije baš ni sve kao nekad, više prometa, više opasnosti, više čudaka, jače sunce i ostalo. Ja radim, muž radi, kad sam doma uvijek nešto smislimo, a ovako bake padaju u nesvijest od ove vrućine, a njemu treba aktivnosti. Ponekad nazovem neku mamu iz razreda da se malo klinci poigraju, a ne može ni on stalno visit kod nekoga. Čini mi se da izmišljam toplu vodu, a baš mi i ne ide. I ja sam bila klinka s ključićem oko vrata, ili su me mama i tata odveli baki na selo. A tamo sam imala drušvo i bilo mi je uglavnom super.

  33. #33
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    To ocito ovisi od kvarta do kvarta, od mjesta do mjesta, negdje vidim po vasim postovima nema djece, mi smo u Novom Zagrebu (znaci ne u maloj sredini) - nas park pun djece ljeti, to su prava prijateljstva koja se ucvrscuju kroz godine, i djeca i roditelji. Jedino je problem kad upekne sunce - onda je dobro druzenje u stanovima. No spontane igre u izobilju, mozda i vise nego sto sam imala ja a potjecem iz male sredine gdje se igralo na ulici od jutra do mraka.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ana si rješila kaj

  35. #35
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    "Odmorko" piči skoro cijelo ljeto u Zagrebu, ali su termini prijepodne. Treba izvaditi iskaznicu i onda se može ići svaki dan na bezen za 0 kn.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    zaposleni roditelji su jedan od razloga zbog kojeg ljetnji skolski praznici u nl traju 6 tjedana

    meni jedino pada na pamet da se vise roditelja udruzi pa svaki preuzme dio vremena nadzor nad grupom djece pa se izmjenjujete ili d skupite neku lovu i platite nekog tko ce ih cuvati i animirati

    u canadi i usa je zakonom zabranjeno ostavljati djecu ispod 12 godina bez nadzora

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kod nas nadzor može prestati polaskom u osnovnu školu

  38. #38
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas nadzor može prestati polaskom u osnovnu školu
    jelena, jel znaš kojim je to zakonom regulirano?

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ne, ali je tak predškolsko dete mora bit pod nadzorom odrasle osobe ( iznad 18 god), samo je problem kaj se kod nas može ić u školu od 6-8 godina, što je preveliki raspon

  40. #40
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

  41. #41
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    jelena, jel znaš kojim je to zakonom regulirano?
    Obiteljskim zakonom

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306171.html

    OBITELJSKI ZAKON



    Članak 94.


    (2) Roditelji ne smiju dijete predškolske dobi ostaviti bez nadzora odrasle osobe.



  43. #43
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kada smo tražili boravak u 3. razredu pozivali smo se na članak iz Adrijaninog linka, to su preporuke stručnjaka koji rade s djecom, pravobraniteljice...
    ali po zakonu samo predškolsko dijete ne smije ostati samo bez nadzora

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    i jeste li ga dobili, mi nismo

  45. #45
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    aj pogodi
    dobili smo odgovor da ako dijete u 3. razredu OŠ nije samostalno, da neće nikada ni biti

  46. #46
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    to cu se sljedece godine ja pitati...

    sva sreca ove sam godine doma..

    no ima jedna zanimljivost u areni centru LJETNI KAMP,traje tjedan dana od pola 9 do 5h imaju puno aktivnosti i bas se veselim tome...
    tako da ona djeca koja su sama doma ovo je zgodno za njih eto kratko ali zanimljivo...

  47. #47
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    aj pogodi
    dobili smo odgovor da ako dijete u 3. razredu OŠ nije samostalno, da neće nikada ni biti
    pa da, kak da ne, a da te netko prijavi- onda nadrljaš -znam, jer se time bavim...

  48. #48
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Koja smo mi banana od države, o, Bože!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    aj pogodi
    dobili smo odgovor da ako dijete u 3. razredu OŠ nije samostalno, da neće nikada ni biti
    Ne kužim sasvim što nije ok s ovim odgovorom?
    Naravno da postoje iznimke i da ovisi o svakom djetetu kada je zrelo da ostane samo kod kuće - no ja volim imati malo širi pogled - tj. koliko su samostalni moji roditelji bili u to doba (baka ne samo da je čuvala sebe za 7. godina, čuvala je uz punu odgovornost i krave), pa koliko smo mi bili odgovorni - boravak nije ni postojao, par sati sam kod kuće je bila normala. Meni se čini da se (kao društvo) pravimo da su nam djeca nesposobnija nego što jesu i da im tako otimamo njihovo pravo da se brinu o sebi u skladu sa svojim prirođenim sposobnostima.

  50. #50
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    http://www.kupime.hr/ponuda/divlje-l...zooloskom/2512 e znam jel bilo ali možda nekom ko je iz zagreba bude interesantno...i korisno

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •