Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 243

Tema: Potpomognuta u Sarajevu (Bahceci)

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    čuju se otkucaji na dvije strane ....

  2. #152
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Anavim prvotno napisa Vidi poruku
    čuju se otkucaji na dvije strane ....

  3. #153
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Anavim prvotno napisa Vidi poruku
    čuju se otkucaji na dvije strane ....


    za dva mala srčeka!!

  4. #154

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Evo i mene...

  5. #155
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    tuzna, zelim ti sreću.
    Mojca,

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    ima li kakvih novosti vezano za kliniku??

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    24

    Početno

    drage saborke danas sam bila na prvoj folikulometriji stanje zadovoljavajuce po 5 komada na obje strane, ja sam nedavno imala neuspjesan postupak ali idemo dalje Dr mi je predlozio tvz skupljanje zlatnih jaja (embrija) vec imam tri pingvina iz proslog postupka idemo po jos Kada prikupim 8 do 10 embrija radice se odabir najboljih ovo je idealno za nas slucaj jer ce se raditi samo jedan PGD postupak Los spermiogram (oligoastenozoospermija kariogram i delecije hormoni ok) , a ja imam inverziju na 9 hromosomu 46 xy 9 inv(p1g1) sto kod plodnih parova (i 39 godinai ne stvara probleme medjutim kod nekih stvara ocito i kod mene Inace inverzija 9 hormosoma nije u pitanju bolest samo embrij sa tom inverzijom sprecava implantaciju (do sada 2 postupka sa blastama nije uspjelo i jednom trodnevne) i ako beta bude pozitivna velika je vjerovatnoca spontanog u prvom tromjesecju. A sto se tice klinike i kadra opreme sve 10ke izlaze mi u susret sto se tice mojih pregleda da budu u jutranjim satima i tako da izostanak sa posla j sveden na minumum.

  8. #158
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Sabas,

    samo da ti poželim sreću i da ovaj postupak bude dobitni. Ova tema je slabije posjećena, jer se većinom okupljamo na temi azoostatistika.

  9. #159
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Ova tema je slabije posjećena, jer se većinom okupljamo na temi azoostatistika.
    Ovo nije dobro. Redovno pratim ovu temu na kojoj informacije dolaze na kapaljku. Da sos15 nije napisala prethodni post ne bih ni saznala neke informacije vezane za Bahceci. Nemamo veze sa azoo, a upravo na toj temi smo saznali ono što nas zanima (generalije vezane za konzultacije i dolaske doktora) i vidim da je tema "azoo statistika" tema na kojoj se redovito ažuriraju informacije u svezi Bahceci-a???

  10. #160
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Evo, ja ću ukratko napisati. Što se tiče IVF čini mi se da je postupak uspješnosti prilično dobar. Utisci su pozitivni, velika većina ih je zadovoljna (uvijek se nađe neko kome nešto ne odgovara, ali to je sasvim normalno). Trenutno je najaktuelnije to da krajem mjeseca dolazi dr Emre (urolog), pa svi koji se bore sa muškim sterilitetom pokušavaju doći do termina za konsultacije i micro tese. Mi smo već tri puta bili u Bahceci i mogu samo pohvaliti ljubaznost osobolja i doktora Ali Envera Kurta. Meni jedino malo smeta što mi se ne jave uvijek po dogovoru, ali to pravdam gužvom. Naime, u petak su mi rekli da će mi u toku dana ili sutradan javiti tačan termin micro tese i nalaze koje trebamo pripremiti, ali poziva nije bilo. U ponedjeljak ću ja njih zvati. Ako nekoga nešto posebno interesuje (cijene, pretrage...) neka postavi pitanje, a mi ćemo ako znamo rado odgovoriti. Iskreno, s obzirom da nisam vidjela da iko postavlja pitanja na ovoj temi, nisam se ni sjetila ovdje javljati novosti.

    Sad ću ja postaviti pitanje za djevojke iz Sarajeva, mada ima i tema Smještaj u Sarajevu, zna li neko za povoljan, ali opet pristojan smještaj u Hadžićima ili Ilidži?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Sos je sve lijepo napisala, ja nemam šta dodati, osim da poželim Sabas puno sreće i da ovaj put bude uspješan!

  12. #162
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    soso15 hvala na sažetim informacijama. mene zanima koje pretrage okvirno traže za stimulirani IVF? naravno to varira i od dijagnoze, al ono okvirno.
    Za uspješnost sam čula sa svih strana sve pohvale, mi se spremamo otići na konzultacije. Tko bude na konzultacijama, dr. Emre ili netko drugi? Kod MM je dijagnoza oligoasthenoteratozoospermia. I koliko se čeka na njih?

  13. #163
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Što se tiče konsultacija, to obavlja dr Ali Enver Kurt (ginekolog) - on je stalno u Sarajevu, a dr Emre (urolog) će povremeno dolaziti. Nalaze sam imala sve jer smo mi već imali termin za Prag kad se otvorila Bahceci, pa nam ništa dodatno nije tražio, ali čini mi se da su cure pisale da je trebalo ono osnovno KKS, spolni hormoni, za spolne bolesti, rubela, hormoni štitne, papa i brisevi. Bitno je da poneseš sve nalaze, ma koliko bili stari i čak i one koje se ne odnose na IVF, npr. ako si imala kakvu operaciju i to ponesi. Mi smo nosili i nalaze jetrenih proba, mada ne znam je li to traže. Kariogram i mikrodelecije čini mi se da kod svih parova traže.
    Na konsultacije nisam čekala ni jednom duže od sedam dana i izlaze u susret oko termina. Mi smo dobijali termin subotom zbog posla.

  14. #164
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Jel zna tko do kada popodne radi klinika preko tjedna?

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Mislim da rade do 17,30, koliko se sjećam tako je bilo na početku rada klinike, možda je sada drugačije. Mislim da se možeš s njima i dogovoriti, da te prime i van radnog vremena, meni su jednom prilikom to rekli, ali ti je najbolje da nazoveš i dogovoriš. Mislim da subotom rade od 9-14 sati.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    SOS15 probaj na internetu pogledati stranice ovih hotela, ne bi trebali biti skupi:Banana City , hotel Alem, hotel Imzit ...

  17. #167
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Hvala dita1602

  18. #168
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    aboni76 hvala ti!

  19. #169

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima.. Ja sam nova ovdje, iako vas citam i pratim vec duze vrijeme gdje sam na kraju odlucila da se registrujem i postanem dio vase price, koja sigurno moze jako puno da pomogne.. sto bi se reklo ne znas dok te ne zadesi Iz Sarajeva sam.. pokusacu da vam odgovorim na onu temu o smjestaju u Sa.. S obzirom da sam turisticki radnik, imam dobra poznastva sa hotelima na Ilidzi ,gdje mogu srediti dosta nize cijene od onoga sto oni nude..Pa ako neko bude zainteresovan za neki hotel na Ilidzi moze mi se javiti. Sto se tice Bahcecija...Nedavno sam isla na konsultacije kod dr Ali Envera, divna osoba..Odmah nam je ulio nadu i neku snagu za borbu.. U braku sam 5 god..iza sebe imamo samo jednu neuspjelu inseminaciju na klinici Euromedical -Sarajevo..Odlucili smo se na IVF kod Bahcecija ako Bog da prvom prilikom dok prikupimo sredstva.. Kod mene je bilo sve ok ,jedino je moguce ponovo zacepljenje desnog jajovoda na kojem je prethodno radjena laparascopia, a MM ima oligospermiu.. Ja 32 a on 29 god
    Raspitivala sam se za cijene lijekova i saznala sam da su lijekovi koji se koriste za stimulaciju IVF-a u Turskoj dosta jeftiniji nego kod nas i nasim okolnim zemljama..tako da cu ja najvjerovatnije svoje lijekove naruciti u Istanbulu preko prijatelja koji tamo zive. Uglavnom zelim biti dio vase ekipe i s vama dijeliti svoja iskustva koja budem imala.. Zelim nam svima puno puno uspjesnih rezultata ..punoo bebica

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Drage moje,
    dugo se nisam javljala.Protekli period mi je donio toliko teških trenutaka da nisam bila raspoložena za ništa. Konj koji se zvao moj muž me bez ikakvog upozorenja ostavio. Kaže da dječica svakako nisu njegova ( baš smo mi primitivan narod,izuzecima naravno svaka čast), te da sama mislim šta i kako, on u tome svemu neće da učestvuje itd. , da vas ne opterećujem više. Na sreću je sa mojim bebicama sve ok, ja sam se samo malo više udebljala. Još da riješim razvod braka , pa lagano pripremanje za porod .
    Nadam se da je kod vas sve ok.

  21. #171
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Anavim fakat život piše romane....
    evo ti podrška sa muške strane a o mužu bolje da ne pišem jer će mi opaliti još opomena...
    najvažnije je da su bebe dobro a sve ostalo će se srediti...
    čeka tebe još puno sreće u životu

  22. #172
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Anavim, samo da ti poželim puno sreće i snage, a na gospona bivšeg neću niti trošiti riječi...nisu njegova? e pa rano se sjetio...
    Zvučiš kao jedna hrabra i staložena žena i sigurna sam da ćeš sa svime izboriti, bitno da su bebići ok, a i mama će vremenom doći na svoje...zbilja delikatna situacija, ne znam što reći, osim potpisati milivoja - život definitivno piše romane, ali bitno da imaju happy end
    Drži se
    Posljednje uređivanje od kismet : 12.02.2013. at 16:41

  23. #173
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Anavim zelim samo da ti dam podrsku

  24. #174
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Anavim hrabrice, nedaj se!! Tu smo kad god ti zatreba.

  25. #175
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    anavim,budi jaka,samo misli na svoju djecu i biti će sve u redu.Kao što je Milivoj rekao, mogla bih opomenu zaraditi ako se dam u komentiranje.Znam samo da bih svog M. .....da je ti izjavio nakon svega.Nego, bolje i da se "izjasnio" prije nego nakon poroda pa da nedužna stvorenja trpe.Puno pozdrava.Čuvaj se

  26. #176
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Anavim, drži se draga i budi hrabra zbog svoje dječice, ona će ti dati svu snagu i sreću, a što se tiče tvog bivšeg muža, svaka riječ je suvišna, ali samo je on na gubitku, samo će to kasno shvatiti.

  27. #177
    amelaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav da se prijavim ovdje, trenutno smo u fazi prikupljanja nalaza za postupak kod Bahcecia, do sada imaju dobar uspijeh, nadam se da cemo i mi imati ako Bog da...
    Od srca svim trudilicama zelim najbolje...i da sto prije postanu bembele trudnice...

  28. #178

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Zdravo svima, ja evo lutam po forumima i čitam o raznim ljudskim sudbinama ( Anavim, svaka čast za snagu ).
    Na sreću sve probleme imam iza sebe, mojoj ćerkici je danas 18 dana. Nisam ranije učestvovala u nekim diskusijama na forumima jer sam se bojala kako će to ispasti, ali sada kada je gotovo, voljela bih vam svima pomoći, bar što se tiče mog iskustva. Na vantjelesnoj sa doniranom jajnom ćelijom sam bila u Pronatal Repro u Češkim Budjevicama.
    Ako želite mogu vam napisati kontakt na gospodju koja tamo radi, govori naš jezik.
    Sretno svima i ako bilo šta treba, možete mi pisati i privatno na braticvera@gmail.com

  29. #179
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    no comment cestitam...
    ajd se molim te javi na potpomognutu u Češkoj, tamo će sigurno tvoje iskustvo biti od velike koristi jer su rijetki iz Pronatal Repro u Češkim Budjevicama...mada mislim da ima 1 ili 2 cure(u zadnje vrijeme postale popularne ČB) ali svejedno svaka info je bitna
    http://forum.roda.hr/threads/65073-P...16#post2357916

  30. #180

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    imam 39 god a zena 25 trebamamo na insiminaciju imali ko kakvo iskustvo o ovoj klinici u hadzicima poz javite se poz

  31. #181
    Leva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Ja sam bila na konsultacijama u bahceciju ali sam se nakon sto sam upoznala dr. Murata Ozela sa druge Turske klinike Euromedical odlucila za njih na moju veliku radost.Za njih sam se oslucila jer me se dr svojom srucnoscu jako dojmio, dosta mi je blize kuci od Hadzica pa mi je bilo puno prakticnije i dobila sam identicnu uslugu za manju svotu novca. Nakon 6.5 godina pokusavanja, 5 IUI, i 4 ICSI uspjela sam zatrudniti i imamo dva mala srculenceta

  32. #182

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Leva prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila na konsultacijama u bahceciju ali sam se nakon sto sam upoznala dr. Murata Ozela sa druge Turske klinike Euromedical odlucila za njih na moju veliku radost.Za njih sam se oslucila jer me se dr svojom srucnoscu jako dojmio, dosta mi je blize kuci od Hadzica pa mi je bilo puno prakticnije i dobila sam identicnu uslugu za manju svotu novca. Nakon 6.5 godina pokusavanja, 5 IUI, i 4 ICSI uspjela sam zatrudniti i imamo dva mala srculenceta
    obzirom da imas mutaciju na genu, dali su ti radili PGD ili je bilo onako na srecu pa ako opstane? Cestitam na trudnoci, ali to sto ti je bliza klinika, ne znaci da je i bolja. Svakom je najbolja ona pomoću koje zatrudni.

  33. #183
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj fatamorgana prvotno napisa Vidi poruku
    obzirom da imas mutaciju na genu, dali su ti radili PGD ili je bilo onako na srecu pa ako opstane? Cestitam na trudnoci, ali to sto ti je bliza klinika, ne znaci da je i bolja. Svakom je najbolja ona pomoću koje zatrudni.
    Mutacija MTHFR je trobofilijski marker (jedan od najblazih) i nije nikakva indikacija za PGD.

  34. #184

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    ja sam imala 3 pokusaja na klinici Bahceci u Sarajevu...inace sam nova ovdje,pa ako jos neko ide neka se javi...prvi pokusaj je bilo 3 embrija vracena 3 dan beta 0....drugi put uopste nije doslo do transfera, 1 embrij ali se nije do kraja razvio...i evo danas mi je 5dpt,i ako Bog da u subotu tj.01.06.2013 idemo da vadimo krv za betu...nadam se pozitivnoj....et javite se posto je meni malo i komplikovan ovaj forum...kao da ne ostaju poruke koje napisem....pozdrav

  35. #185
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    Sretno Berina....

  36. #186

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    ja sam inace nova ovdje,ali evo ako nekog nesto zanima u vezi sa bahceciem,ja sam radila 3 pokusaja gore i otprilike sve znam....

  37. #187

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    hvala little ivy.....

  38. #188

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Ja bih trebala ici na konsultacije u bahceci za par dana. Vjerovatno cu vec tada dobiti mnoge odgovore, ali malo sam nestrpljiva. Mogu li raditi nalaze napr.hormona i sl. u državnim ambulantama, ili moram kod njih? I mogu li lijekove nabavljati direktno u apotekama? Pretpostavljam da je bar malo jeftinije. Koliko to otprilike dođe na kraju. 5-6.000 KM?

  39. #189
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Villy Papa,

    prije svega da ti poželim sreću u predstojećem postupku. Što se tiče cijene postupka, ne mogu ti tačno reći jer sam ja radila u decembru, a do sada su se cijene možda mjenjale. Tad je bilo oko 6.000 KM sa lijekovima. Sve nalaze možeš uraditi kod državnog doktora, nema potrebe da plaćaš privatno. Jedino ultrazvuk moraš kod njih i čini mi se da 3. i 5 . dan kod njih vadiš LH i progesteron.
    Lijekove možeš kupiti kod njih, ali nije neophodno. Ja sam npr. kombinovala: dio sam kupila kod njih, a dio u Beogradu. Raspitivala sam se o cjenama i u odnosu na Hrvatsku i Bosnu, tamo je puno jeftinije. U Bosni većine lijekova koji su mi trebali nije ni bilo za kupiti.

    Sretno!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Vili Papa postupak je 4.000 KM, meni su rekli da lijekovi mogu da koštaju između 1.500 - 2.500 KM. Ja sam dobro reagovala na stimulaciju tako da su me lijekovi izašli manje od 2.000 KM. Prvi dan sam platila 2 hormona 96KM i zadnji dan 50KM. Na kraju me je sve izašlo nekih 6.000 KM. Ostale nalaze sam vadila u državnim ustanovama i oni su ih sve prihvatili. Sretno

  41. #191

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Villy Papa,

    prije svega da ti poželim sreću u predstojećem postupku. Što se tiče cijene postupka, ne mogu ti tačno reći jer sam ja radila u decembru, a do sada su se cijene možda mjenjale. Tad je bilo oko 6.000 KM sa lijekovima. Sve nalaze možeš uraditi kod državnog doktora, nema potrebe da plaćaš privatno. Jedino ultrazvuk moraš kod njih i čini mi se da 3. i 5 . dan kod njih vadiš LH i progesteron.
    Lijekove možeš kupiti kod njih, ali nije neophodno. Ja sam npr. kombinovala: dio sam kupila kod njih, a dio u Beogradu. Raspitivala sam se o cjenama i u odnosu na Hrvatsku i Bosnu, tamo je puno jeftinije. U Bosni većine lijekova koji su mi trebali nije ni bilo za kupiti.

    Sretno!
    potpisujem....jedino je razlika u tome sto je nas na kraju cijena izsla 8.000 KM s ti da je moj muz radio micro tese koje kosta 2.000 KM.... i jos da dodam da sam ja sve potrebne lijekove kupila u Sarajevu u apotekama ili kod njih,i nije bilo potrebe da ih trazim negdje drugo....SRETNO...

  42. #192
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno Jesi bila u Bacheci? Što je na kraju bilo?

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    u kontaktu s klinikom, za našu dijagnozu azoo i postupak, rekli su da bi cijena bila 6000KM, ali da je u to uključeno apsolutno sve - postupak, pregledi, zaleđivanje i ono što mi se posebno sviđa lijekovi koji bi mi bili potrebni (koje bih dobila od njih). ako to zbilja jest tako, onda je to povoljno, jer lijekovi su sami po sebi još dodatni trošak od barem 1000 eura.

  43. #193
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj Berina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam inace nova ovdje,ali evo ako nekog nesto zanima u vezi sa bahceciem,ja sam radila 3 pokusaja gore i otprilike sve znam....
    Draga Berina,mene SVE zanima,suprug mi ima azoospermiju,pa me zanima cijena kompletnog postupka,od micro tese,pa dalje. Unaprijed ti hvala

  44. #194
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Može li se što dobiti od HZZO-a za liječenje u inozemstvu,budući da sam iz HR?

  45. #195

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Berina i mene takodjer sve zanima....MM ima azoo takodjer.

  46. #196

    Početno

    pozz,nova sam na forumu,da li si radila ICSI..

  47. #197

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Pozdrav, nemam problem sa neplodnoscu, ali imam druge vrste, pa vas pratim na forumu. Jednostavno sam imala potrebu podijeliti ovo sa vama pa procijenite koliko je za svakoga ponaosob faktor odlucivanja. Licno ne mogu podnijeti da neko na bilo koji nacin manipulira tudjom nevoljom. Pozdrav.
    http://www.nezavisne.com/novosti/gra...vu-226797.html

  48. #198
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nazalost,moram priznati da nisam bash iznenadjena. Bilo je dosta sumnjivih situacija sa nasim parovim koji su otisli. Nepostojeci, ujednacen cjenik, ne dobivanje potpunih nalaza. Zao mi je jako, jer je to glavni razlog zbog kojeg smo mi odustali. U fazi dopisivanja, od 10 mailova svaki treci je davao drugacije info, a kad sam pitala da mi posalju potvrdjeni cjenik....jos ga nisam dobila, a bilo je to jesenas. S druge strane, imaju uspjeha, samo im fali malo regula.

  49. #199
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    e,ako ovo citaju,neka ih je sramota!
    ja sam iz BiH i o klinici Bahceci sam citala prije nego se otvorila u Sarajevu i mislila sam da nece dozvoliti da izgradjeno ime uniste ovakvim gafovima,ali ipak nisu odoljeli.
    sramota!
    ja ako ikad budem nesto ponovo radila sa mm,ni na pamet mi nece Bahceci pasti i dobro bi svi trebali razmisliti o odlasku kod njih.
    nisam clanak na linku do kraja citala,ali jesam u dnevnim bosanskohercegovackim novinama u petak i evo i danas sam u soku!
    pise da nisu uredni ni kod numerisanja uzoraka za citolosku analizu. pa,ljudo to je ravno katastrofi.
    pomislih,onda se moze desiti da radimo Microtese,pa zamijene uzorak,saopste nam da nema spermija, odustanem od borbe za biolosko dijete zbog necijeg nemara.
    najporaznije od svega je sto njihove usluge uopce nisu jeftine:prvo,smjestili su se u neku nedodjiju, pouceni iskustvom da ce ljudi u ovakvoj muci doci ma gdje oni bili(a smjesteni tamo daleko manje novca daju za zakupninu od prostora u centru Sarajeva), drugo, nama su za 15 min sa dr Emreom, par recenica i pregledanim nalazima onako nabrzinu,naplatili 80e.
    e,pa , sto bi mi bosanci rekli,ne halalim ni dinara!

  50. #200
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Moram priznati da sam i ja pod dojmom ove vijesti. Pročitala sam članke u oba lista. Nisam sklona da vjerujem u priče bez dokaza, ali ne mogu da se ne zabrinem. Crv sumnje je proradio. Najviše me muči taj dio vezano za nalaze citološke analize. Mm je par mjeseci prije micro tese pronađeno dva nepokretna spermića u spermiogramu, a onda poslije terapije nije pronađen niti jedan pri micro tese. Ja sam do izlaska ovog članka krivila terapiju za to, a sad ne znam šta da mislim. I sama sam se suočila sa slabom organizacijom, o čemu sam već pisala na forumima, ali ovo je previše, ako je istina.

    Razočarana sam, što kaže mm oni izgleda nisu svjesni koliko je to odgovoran posao, i koliko to nama znači. Nadam se da će se ovo riješiti u što skorije vrijeme zbog budućih pacijenata, ali ne vjerujem da će ovaj crv sumnje ikad nestati, bar kod mene.

    Još moram prokomentarisati i Avaz, ne čitam inače ove novine. Za razliku od Nezavisnih, koje ne cijenim ni malo jer se u skoro svakom tekstu može naći greška (i to očita), oni su dali potpunije objašnjenje, ali ono što me je neprijatno iznenadilo je da su objavili tekstove sa foruma, što mislim da nije u redu i čak nije ni zakonito. Mislim da to nisu smjeli uraditi bez dozvole autora posta na forumu. Ispravite me ako griješim.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •