Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 243

Tema: Potpomognuta u Sarajevu (Bahceci)

  1. #1
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno Potpomognuta u Sarajevu (Bahceci)

    Dosta se suska na raznim pdf-ovima o ovoj novoj klinici, pa otvaram posebnu temu kako bi na jednom mjestu objedinili sve info i iskustva.
    Sretno svima!

  2. #2
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    čujem da su vrlo cijenjeni i da glase kao jedna od najbljih klinika u evropi. ja jesam skeptik oko ivf u bih, ali se nadam da će ovo biti bolje ako dolazili dr.iz turske, a ne budu naše obučili koji put, i ostave nas sa njima...
    citiram informacije sa bih portala...

    "cijena samog IVF-a je 4000km + lijekovi. lijekove nabavljate sami , s tim sto ti oni preporuce apoteku gdje se kao moze nabaviti.
    pitala sam za dr emre i sestra mi je rekla da nije tu ali ce dolaziti, vjerovatno po potrebi.

    nisam vidjela nase doktore i izgleda da ce turci voditi kompletnu proceduru"...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Dragi moji, juče sam bila na konsultacijama u Bahceci klinici. Doktor je iz Turske, sestre su naše i jedna od njih prevodi. Svi su jako ljubazni i trude se odgovoriti na sva pitanja. Kod nas je dijagnoza azoospermija. Ja sam došla bez mm, ponijela njegove nalaza (imamo nalaze hormona, testa na hlamidiju i krvnu sliku), doktor je sve pregledao ali mi je rekao da je potrebno da mm dođe da kod njih uradi spermogram i da on predlaže slijedeće: Da mm dođe i kod njih uradi spermogram, ako nađu nešto spermatozoida oni će ih zamrznuti i ponavljat će se spermogrami sve dok ne skupe dovoljno za vto. Rekao mi je da počne da pije Agrinmax for man. Ukoliko ne nađu spermatozoide na prvom spermogramu da dođe opet nakon što popije terapiju (našla sam na netu da je pakovanje za 3 mjeseca). Ukoliko se ne nađe ništa na drugom, onda rade Micro tese. Ako ne nađu ništa, onda se rade analize i uključije terapija. Poslije najmanje 6 mjeseci se ponovo radi Micro tese i ako ni tu ništa ne nađu, onda je tu kraj. Ne znam da li će i ostalima predložiti isti postupak ili je to nama predložio zbog drugog nalaza na kojem je dijagnoza cryptozospermija (pisalo je da je nađeno nekoliko nepokretnih narušene morfologije), ali mislim da će oni svima tražiti da se svakako kod njih uradi spermogram. Što se tiče cijena nisam puno pitala, jer je sos dobila već tu informaciju, a mi ćemo svakako opet morati ići nakon spermograma. Prije nego što sam ušla kod doktora, sestra mi je rekla da su ove konsultacije besplatne, ali da će doktor pitati da mi uradi ultrazvuk koji košta 100 KM, pa da skontam hoću li raditi. Spermogram košta isto 100 KM. Toliko od mene, ne znam da li će vam ove moje info biti od koristi, ja sam se malo zbunila kada sam bila tamo, tako da nisam ni pitala sve što sam mislila...

    Da li je neko od vas nabavljao ovaj Agrinmax što je nama propisao? Pitala sam u apotekama, tamo ga nemaju, ali sam našla na netu da se to ima u radnjama gdje se prodaju sportski suplemenati, pa vas molim ako je to neko koristio da mi kažete gdje ste našli...

    Pozdrav svima

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    Uf cekala sam te kao ozebli sunce pa kako ti si čini dr jel tu stalno i urulog Emre ili on dolazi ma poziv? Jesi ti razgovarala sa urulogom ili ginekologom,jel se može isti dan naruciti i kod uruloga Emra

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Doktor mi se čini skroz ok, trudi se sve detaljno objasniti, on je ginekolog, nisam pitala za dr. Emre, ali mi je sestra rekla da su svi doktori iz Turske, pitala sam je da li imaju urologa i rekla mi je da imaju i da je iz Istambula.Ja sam se toliko zbunila da sam dosta toga zaboravila pitati, a bilo mi je i nezgodno jer mi je odmah na početku doktor rekao da mm mora uraditi spermogram kod njih i da od tog nalaza zavisi šta ćemo i kako dalje...MM će kod njih ići za 15-tak dana da uradi spermogram. Možda bi bilo najbolje da im pošeljaš mail i da ih pitaš da li možete doći, da li se može isti dan uraditi kod njih spermogram i obaviti razgovor (za spermogram se ne treba naručivati, ali ne znam za koliko budu rezultati) obzirom da niste iz BiH. Rekli su mi da rade od 9-18 a subotom od 9-14.

  6. #6
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    zasto je to toliko skupo tamo?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    A ne znam crvenkapice,ali i u Cito su takve cijene? Ili se varam? Ja namjeravam u 8.mjesecu na konzultacije pa cu sve iz prve ruke vam reći,već polako zapisuje pitanja koja cu pitat dr , možda je u sarajevu i skuplje jer oni rade opću anesteziju,kad si u postupku stalno ti provjeravaju hormone pa možda je zato i skuplje

  8. #8
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    mislim da su ipak preskupi

  9. #9
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    mislim da 4000 KM = 2000 EUR predstavljaju umjerene europske cijene (npr. tako je u Sloveniji), Hrvatska je sa svojih 7500-8000 HRK (dakle oko 2000 KM ili 1000 EUR) za IVF i svojih 10000 HRK za ICSI vrlo povoljna rekla bih i u usporedbi s tim je ta klinika u Sarajevu ipak skuplja ali nije skupa.

    i na kraju je ipak pitanje, što sve ulazi u tih 4000 KM ove klinike u Sarajevu ili mariborskih 2200 EUR ili 10.000 HRK Cito poliklinike?
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 27.06.2012. at 00:47

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    bas zbog ovih cijena od kojih me boli glava,muzu i meni jedino je preostalo da se nadamo da cemo uspjeti prirodnim putem ili se navici na cinjenicu da cemo biti jedan od onih parova koji svoj zivot provedu bez voljene djece ....super da se ova klinika otvorila i svima koji su u mogucnosti to sebi priustiti puno srece zelim,ali na ovakav standard i bijedu tesko da ce nas puno imati tu cast....

  11. #11
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    u kontaktu s klinikom, za našu dijagnozu azoo i postupak, rekli su da bi cijena bila 6000KM, ali da je u to uključeno apsolutno sve - postupak, pregledi, zaleđivanje i ono što mi se posebno sviđa lijekovi koji bi mi bili potrebni (koje bih dobila od njih). ako to zbilja jest tako, onda je to povoljno, jer lijekovi su sami po sebi još dodatni trošak od barem 1000 eura.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    u kontaktu s klinikom, za našu dijagnozu azoo i postupak, rekli su da bi cijena bila 6000KM, ali da je u to uključeno apsolutno sve - postupak, pregledi, zaleđivanje i ono što mi se posebno sviđa lijekovi koji bi mi bili potrebni (koje bih dobila od njih). ako to zbilja jest tako, onda je to povoljno, jer lijekovi su sami po sebi još dodatni trošak od barem 1000 eura.
    Mislim da u tu cijenu nisu uključeni lijekovi....

  13. #13
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Evo da malo podignem temu!


    Ima li ko da je skoro išao u Bahcece? Kakvi su utisci? Vidim da se dosta piše o cijenama. Lijekovi nisu uračunati u tih 4000 KM. Ja sam došla do okvirne cifre od oko 7500-8000 KM sa putem i smještajem, što je opet dosta jeftinije nego što bi me izašlo u Pragu. Demantujte me ako griješim

  14. #14
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Samo da napomenem da još nisam išla u Sarajevo, ovaj proračun je na osnovu informacija sa foruma i telefonskog razgovora.

  15. #15
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    To je, nama konkretno, puno skuplje od Praga. Koliko dana je u toj cijeni? Nas je izaslo manje i to puuunooo manje 7 dana u Pragu, plus lijekovi i postupak. Udaljenost nam je ista, bilo Sarajevo bilo Prag.

  16. #16
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    To je, nama konkretno, puno skuplje od Praga. Koliko dana je u toj cijeni? Nas je izaslo manje i to puuunooo manje 7 dana u Pragu, plus lijekovi i postupak. Udaljenost nam je ista, bilo Sarajevo bilo Prag.
    Evo moje računice:

    Prvi odlazak u Sa (na konsultacije): 650 KM, od toga:

    gorivo 150 KM
    UZV 100 KM
    spermiogram 100 KM
    Zamrzavanje (eventualno) 300 KM

    Lijekovi: 1500 - 2000 KM

    Drugi odlazak, ukupno 5170 KM, od toga

    gorivo 150 KM
    ICSI 4000 KM
    estradiol (dva vađenja) 100 KM
    spermiogram 100 KM
    smještaj (10 dana) 320 KM
    hrana 200 KM
    zamrzavanje 300 KM.

    E sad za Prag mi je samo put skuplji za nekih 500 KM, a treba dva puta otići, a i smještaj mi je skuplji. Voljela bi ako ima neko ko je već u potupku ili se sprema da se javi, možda ima konkretnije cijene.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    draga SOS15 ja idem na konzultacije tek 15.08. tako da ću vam sve napisati, ako netko ide prije čekamo ga sa detaljnjim izvještajem. ja mogu reći da mi se dr.već sviđa iako ga nisam upoznala, jer mi je odgovorio na svaki postavljeni upit mail-om tako da to jako cijenim

  18. #18
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Ja sam naručena za subotu! Nadam se da neću opet morati odgađati!

    Sad samm pročitala na drugom forumu iskustvo cure koja je bila već na transferu u Sarajevu (inače ona im je prvi pacijent) i beta je pozitivna, kao i iskustvo s kliikom! Kaže da su joj ukupni troškovi iznosili 5500 KM!

  19. #19
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Evo kopiraću vam njene postove:

    drage moje da vam se i ja javim.

    vidim da ste me prozivale (prva zena koja je u bahceci zavrsila ivf ciklus ) , ali nisam neko vrijeme posjecivala forum uopste , cekala sam rezultate.
    naime prije dvije sedmice je bio zavrsen transfer i mogu vam reci sve sto se tice mog iskustva tamo.

    vidim da se cesto povlaci pitanje fiskalnog racuna, ja sam ga dobila. dobijete fiskalni racun za sve , sem ljekova. ove lijekove ne morate kupovati kod njih , ali je meni tako bilo daleko povoljnije. ja sam skoro sve sem menopura kupovala kod njih. menopur je uostalom i najsljuplji a za njega dobijete fiskalni racun. kompletan ciklus sa lijekovima , testovima me je dosao 5500 km.
    ja na samom pocetku ciklusa nisam imala listu svih potrebnih lijekova, nego nakon svake folikumetrije, dr vam dadne spisak za narednih par dana (koliko on odredi da treba da prodje do naredne folikumetrije)

    moje iskustvo sa bahceci timom , je zaista odlicno i ja ih stvarno svima od sveg srca preporucujem. svi su zaista izuzetno ljubazni i nagodni. doktor je uvijek voljan posvetiti extra vremena za sva potrebna objasnjenja.
    operaciona sala gdje se radi punkcija i transfer je stvarno " svemirska" . na spratu su sobe kao u pravoj bolnici i mozete dobiti i apartman gdje ima samo jedna krevet. mada se necete tu nesto dugo zadrzavati.

  20. #20
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    i još malo:



    rekla sam da su stvarno jako fini , ali ono sto se meni posebno dojmilo jeste kako im je posao uhodan i imaju dobre procedure. nista ne prepustaju slucaju. nakon punkcije i transfera dobijete dostampanu listu s lijekovima i detaljnim instrukcijama koje vam prvo doktor , pa onda jos i glavna sestra Bade (ona mi je pravo slatka .. vidjecete )pojasne.
    Njih dvoje su mi dali i svoje email adrese u slucaju da ih i tako zelim kontaktirati. Naravno kad god sam nazvala telefonom sestru Lejlu , odgovor je bio jako brz. Lejla je isto pravo usluzna i pomoce vam oko svega.

    ONo sto mi je bilo posebno slatko , jeste kad sam dobila rezultate jucer da se kompletan tim radovao. Ja sam im bila prvi slucaj i mash' Allah uspjesan. Beta mi je jucer na 17dpo bila 727. Prosto me strah o ovome pricati da nedaj Boze nesto ne ureknem, zato slobodno ignorisite zadnji dio mog posta i sacekajte sa cestitkama da prezivim hairli prvi trimestar.

    mozda jos da kazem da imam 36 godina i prethodno dvije neupsjela ivf pokusaja.
    izvadili su mi 9 js ,a od toga tri su dosle u fazu blastociste od kojih su dvije prebacili peti dan. doktor je rekao da cemo sacekati jos jedan dan da vidimo da li nesto od preostalih embrija moze biti dobro za smrzavanje, ali su mi dan poslije javili da nisu bas bile zadovoljavajuce kvalitete.


    u ovih 5500 sam uracunala kompletan trosak (sem benzina , a posto sam iz sarajeva nisam placala dodatno smjestaj)

    ja sam sve nalaze bila povadila u domu zdravlja i na klinici. jedino sam kod njih radila progesteron pred samu punkciju.
    tako da spermiogram nismo radili , a ni uzv posto smo proceduru poceli treci dan ciklusa a tada uzv ne naplacuju.

    folikumetriju sam nakon (cini mi se) petog ili sestog dana radila skoro svaka dva do tri dana. svaki put ti izmjere sve jajne stanice i zapisu dimenzije. onda udjes kod doktora u kancelariju i on ti zapise terapiju do naredne folikumetrije. ja sam si sama injekcije davala jer mi je tako bilo lakse. a Bade mi je detaljno objasnila kako se to radi. na dan punkcije rezervisi citav dan za to, jer se radi pod anestezijom . u klinici sam ostala mozda sat po zavrsetku procedure, ali se sjecam da kad sam kuci dosla da sam spavala naredna tri sata.

    sam transfer ne uzme puno vremena, ali nakon njega ostanes da lezis jos jedno sat (mozes i vise ako zelis) .ja nakon transfera ne vozim tako da to mozes obaviti sama , ali je dobro da neko ide s tobom.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    super ,ako bi dosli do toga znaci 5500 je cifra jer sam i ja iz Sarajeva pa bi sve sto se moze od nalaza uradila u drzavnoj bolnici....hvala puno na informacijama

  22. #22
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Pozdrav suborke,

    dugo sam čitala i čačkala o ovoj klinici i sve više razmišljam o njoj. Mislim da ću nakon što iskoristimo smrzliće iz MB pokucat na njihova vrata, ukoliko ne urodi plodom. Iz BiH sam, tako da mi je u startu jeftiniji postupak zbog smještaja i troškova puta, a i dobra strana je što ne moram biti odsutna s posla toliko. A i sam postupak, uključujući i ljekove, je jeftiniji. Sve sam najbolje čula o njima do sada.
    Baš ću im složiti jedan detaljan mail i poslati

  23. #23
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Cure jeli koja od vas slala nadleznom Ministarstvu zdravlja zahtjev za refundiranje troskova?

    Zakon o zdravstvenom osiguranju FBIH
    Osigurano lice ima pravo na liječenje u inozemstvu pod
    uvjetima i na način utvrđen posebnim propisima ako je u pitanju
    oboljenje koje se ne može liječiti u Federaciji Bosne i Hercegovine, a u zemlji u koju se osigurano lice upućuje postoji
    mogućnost za uspje{no liječenje tog oboljenja.
    Osigurano lice ima pravo da koristi zdravstvenu za{titu u
    inozemstvu za vrijeme rada odnosno boravka u inozemstvu pod
    uvjetima i na način utvr|en posebnim propisima.
    Propise iz ovog člana donosi ministar zdravstva


    Sad obzirom da u FBIH nema bolnica drzavnih gdje se liječi neplodnost a postoji privatna mislim da bi vrijedilo pokusati traziti refundiranje postupka

  24. #24
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    ja nisam ni pokušala, ali sada kada mi kažeš to, pa moglo bi se i pokušati...znaš li šta bi mi trebalo otprilike od dokumenata? trebaju li svi računi? nisam sigurna da ih imam, zato pitam...ali bi mogla zamoliti cito da mi pošalju kopiju svog računa, ako imaju...

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    89

    Početno

    vrijedilo bi pokušat, taj novac bi nam sad svima pravo došao.
    laky hoćete li vi pokušat tražit povrat i odaklem krenuti ??

  26. #26
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    nećemo jer je proslo 3 godine a krenuti od upita ministarstvu navesti točku Zakona,jedino ako svi posaljemo na 2 adrese federalno ministarstvo i zupanijsko mozda nesto i bude:normalno treba i medije angazirati.Mi ćemo traziti za slijedeći postupak unaprijed

  27. #27
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Mislim da se taj dio zakona može iskoristiti samo za onu vrstu liječenja koja je predviđena obaveznim osiguranjem. Drugim riječima, ako se VTO može odraditi o trošku države u nekoj od državnih klinika ili privatnih klinika koje imaju potpisan ugovor sa Fondom, ali je slučaj takav da se iz određenog razloga kod njih ne može to odraditi onda se možete Fondu obratiti za refundaciju sredstava, ali pod uslovom da dobjete preporuku od klinike koja ima potpisan sporazum sa Fondom.

    Tako je bar slučaj u RS. U svakom slučaju, trebate pokušati, što bude više zahtjeva za refundacijom (pogotovo, ako aktivirate medije) veća je šansa da se nešto učini po tom pitanju. Možda da požurite, izbori se bliže, a tad se naši političari kao sjete jadnog naroda.

  28. #28
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Znam dvije,tri osobe koje su uspjele dobiti nešto novca natrag, mi smo dobili odbionicu. Ali zato kao što laky kaže za slijedeći ću postupak tražiti unaprijed.

  29. #29
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jeli koja od vas slala nadleznom Ministarstvu zdravlja zahtjev za refundiranje troskova
    Ovo mi nije ni palo na pamet, ali čisto sumnjam u pozitivan ishod toga. Jedva sam dobila uputnicu za KBC Split za pretrage na trombofiliju koje se ne rade kod nas, ispalo je da ih sve molim i da su mi na kraju učinili VELIKU uslugu što su mi ju dali, bez obzira što uredno plaćam zdravstveno, markice, osiguranik sam, pretrage se ne rade kod nas itd. A i za dobar dio pretraga koje radi KBC Mostar trenutno se ne rade jer bolnica nema reagensa (tj.nije podmirila dugove dobavljačima)....ooooooooo, nije post prikladan za ovu temu, ali nemam se stvarno snage nakon svega što sam prošla boriti s vjetrenjačama. I ove pretrage koje se rade kod nas, na kraju sam radila privatno u HR, fuj fuj fuj, bojim se kad bih otišla u Ministarstvo samo da bih svi mogli čuti šta ih sljeduje. Dovoljno govori podatak da smo ja i MM do sada potrošili cca 20.000 KM na našu borbu s neplodnošću, a tek smo odradili 1 ITI (Zagreb) i 1 ICSI (Maribor). Ogorčena sam toliko na naš KBC, i svitu koja radi u njemu (čast pojedincima). A i ako bi urodilo plodom, pretpostavljam da bi vjerovatno mjesec dana hodala, trčala uokolo, izostajala s posla... Izvinite na direktnosti!

    Cure iz Bahcecia javljajte se sa svojim iskustvima....jedva vas čekamo

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    ONo sto mi je bilo posebno slatko , jeste kad sam dobila rezultate jucer da se kompletan tim radovao. Ja sam im bila prvi slucaj i mash' Allah uspjesan. Beta mi je jucer na 17dpo bila 727. Prosto me strah o ovome pricati da nedaj Boze nesto ne ureknem, zato slobodno ignorisite zadnji dio mog posta i sacekajte sa cestitkama da prezivim hairli prvi trimestar.
    Zabilježeno na njihovoj facebook stranici - https://www.facebook.com/BAHCECI.BiH.IVF.CENTAR

  31. #31
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se taj dio zakona može iskoristiti samo za onu vrstu liječenja koja je predviđena obaveznim osiguranjem. Drugim riječima, ako se VTO može odraditi o trošku države u nekoj od državnih klinika ili privatnih klinika koje imaju potpisan ugovor sa Fondom, ali je slučaj takav da se iz određenog razloga kod njih ne može to odraditi onda se možete Fondu obratiti za refundaciju sredstava, ali pod uslovom da dobjete preporuku od klinike koja ima potpisan sporazum sa Fondom.

    Tako je bar slučaj u RS. U svakom slučaju, trebate pokušati, što bude više zahtjeva za refundacijom (pogotovo, ako aktivirate medije) veća je šansa da se nešto učini po tom pitanju. Možda da požurite, izbori se bliže, a tad se naši političari kao sjete jadnog naroda.
    RS je druga priča već imaju 2 pokusaja dozvoljena.
    Brunaa znam kako ide kod nas ali ako vise cura pošalje....mislim ako se ne pokusa ne moze se znati ishod.Uostalom netko je napisao blize se izbori nema nam druge nego "boriti se njihovim oruzjem"

  32. #32
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Laky ja jednostavno nemam snage za još i to, ali sve što kažeš potpisujem. Jedino što razmišljam poslati općenito dopis jedan na Federalno Ministartsvo zdravstva, dakle nikakav zahtjev za refundiranje troškova, u kojem bi detaljno opisala probleme s kojima se suočavaju "neplodni" parovi u BiH kada je u pitanju pružanje zdravstvenih usluga.

    A kad smo već kod toga, kome su se obraćali ti parovi kojima je odobreno refundiranje troškova? Federalnom ministarstvu ili županijskom?
    Za RS znam, jer je jedan par iz Bjeljine bio s nama u MB i rekli su nam da se njima plaćaju kompletni troškovi za 2 postupka, bez obzira obavljena ona u BiH ili u inozemstvu.

  33. #33
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    Brunaa slagali su te...u RS placaju postupke samo u MEDICOS-u ,kod Sanje Sibincic.Refundiraju novac za postupak koji je obavljen bilo gdje na zemaljskoj kugli ako se rodi zivo dijete.Za neuspjele pokusaje van RS nema refundacije.

  34. #34
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Citiraj krol prvotno napisa Vidi poruku
    Brunaa slagali su te...u RS placaju postupke samo u MEDICOS-u ,kod Sanje Sibincic.Refundiraju novac za postupak koji je obavljen bilo gdje na zemaljskoj kugli ako se rodi zivo dijete.Za neuspjele pokusaje van RS nema refundacije.
    Potpisujem.

    Ja sam lično tražila da mi sufinansiraju troškove u Pragu, a još sam imala i preporuku dr Sibinčić za liiječenje van RS jer nam ona nije mogla pomoći i odbijena sam. Mogu im se obratiti nakon završenog postupka za refundaciju i to u iznosu koji plaćaju Medico S, ali nije sigurno da će nam odobriti, možda ako se potegne veza. A o lijekovima i putnim troškovima mogu samo sanjati. S tim što je kod nas dio lijekova, npr. Femara na A listi, tako da se može dobiti na recept besplatno, ali to opet zavisi kakvog imate porodičnog doktora.

  35. #35
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    sos samo ti njega rodi i ne brini....sve i marku ces dobiti nazad....koliko god da kosta vise od MEDICOS......ako zapne vici da pomognem....samo neka se bebica rodi

  36. #36
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Citiraj krol prvotno napisa Vidi poruku
    sos samo ti njega rodi i ne brini....sve i marku ces dobiti nazad....koliko god da kosta vise od MEDICOS......ako zapne vici da pomognem....samo neka se bebica rodi

    Ma, da ja dođem do svoje bebice, ne moraju mi ni vratiti pare. Meni je san da uopšte dođem do transfera s obzirom na dijagnozu mog supruga.
    Čuvaj i mazi svoju ženicu, od srca vam želim da sve dobro prođe.

    Hoćete li vi pokušavati tražiti povrat?

  37. #37
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    Naravno da hocu.....sto je dzabe i babi je drago..poslije tolikih postupaka i silnog novca moze drzava pomoci bar kod uspjesne kad nece kod neuspjesne.....znam mnoge koji su dobili novac.....a znam i te ljude u fondu....znas kako,kako se radi o osjetljivoj temi onda i oni znaju da ti zbog bebe neces lagati i naduvavati racune a ni oni nece da grijese dusu pa isplacuju puni iznos koliko dostavis u zahtjevu.

  38. #38
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    Tito je kumovao svakom 11. djetetu.....ove nase skrtice mogu valjda pomoci oko muke za prvo....

  39. #39
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Ja sam se raspitivala kod jedne poznanice koja radi u Fondu i ona mi je rekla s obzirom da imam preporuku od Sanje da mi moraju odobriti jer ih imam pravo tužiti. Bez preporuke navodno ne bi imala šanse u slučaju, ne daj Bože, neuspješnog postupka, ali ovako je već drugačije.
    Naravno da trebaš pokušati, koliko god da dobiješ dobro će vam doći za bebu, ali sam htjela reći da bi mi beba bila najveći dar,pa bi oprostila i državi što mi ne pomaže. Mislim da je gore kad odbiju nakon neuspješnog postupka jer to znači da opet moraš sam skupiti za novi postupak, a to nisu male pare.

  40. #40
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Ja sam se obraćala županijskom zavodu za zdravstveno osiguranje u Mostaru za refundaciju troškova postupka u Mostaru.
    Poslala sam im zamolbu za refundaciju troškova uz pozivanje na Odluku o osnovnom paketu zdravstvenih usluga u FBiH (Službene novine FBiH 21/09) i na postojeći Zakon o zdravstvenom osiguranju. Uz zamolbu sam priložila kopiju računa u Mb, neke naše nalaze kojim je indicirano da idemo u MPO vode i spremila im. Nakon par dana me je zvala žena iz zavoda i rekla mi da mi najvjerovatnije neće izvršiti refundaciju troškova (kao refundaciju mogu tražiti prije ukoliko se odlučim za novi postupak) ali da postoji šansa da mi dodjele jednokratnu pomoć (oko 50% iznosa računa), pa sada čekim da vidim šta će biti od toga, hoće li se moći išta naplatiti.
    Javim ja bar mojim mostarkama ako nešto bude da probaju nešto naplatiti.

  41. #41
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    sorry za refunadiju troškova postupka u Mariboru, ne u Mostaru.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    89

    Početno

    rozalija, mi nismo ništa pokušavali. slušali smo priče ljudi koji kažu "zavod neće pomoći ništa samo ćeš se namučit i dodatno naživcirati oko toga"
    mi smo tkd iz mostara imožeš nam rozalija biti velike pomoći )
    jer ja ne znam odaklem bi krenula, kad bi tražila financisku pomoć od zavoda??

  43. #43
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da 4000 KM = 2000 EUR predstavljaju umjerene europske cijene (npr. tako je u Sloveniji), Hrvatska je sa svojih 7500-8000 HRK (dakle oko 2000 KM ili 1000 EUR) za IVF i svojih 10000 HRK za ICSI vrlo povoljna rekla bih i u usporedbi s tim je ta klinika u Sarajevu ipak skuplja ali nije skupa.

    i na kraju je ipak pitanje, što sve ulazi u tih 4000 KM ove klinike u Sarajevu ili mariborskih 2200 EUR ili 10.000 HRK Cito poliklinike?
    Odlično pitanje Kadauna! Svježa sam iz MB pa evo par info u svezi cijene, dakle put i smještaj ću zanemariti, govorimo o čistom postupku.

    ICSI:
    a) 1.000 € - Lijekovi (individualni su, ali nas su konkretno izišli toliko, a pod tim mislim na: gonale, cetrotide, utrogestane, logest, elevit pronatal, i da napomenem nisam low responder.
    b) 2.100 € - Postupak u bolnici (konačan račun)
    c) 150 € - 3 ultrazvuka (svaki uzv izvan bolnice se plaća posebno po 50 €, a u bolnici se pridodaje računu)

    Ukupno: 3.250 € ili 6.360 KM ili 23.850 KN.

    Voljela bih kada bi se javio netko iz St, Cita, i iz Bahcecia sa informacijama o cijeni u ovoj ili sličnoj formi.

  44. #44
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj krol prvotno napisa Vidi poruku
    Brunaa slagali su te...u RS placaju postupke samo u MEDICOS-u ,kod Sanje Sibincic.Refundiraju novac za postupak koji je obavljen bilo gdje na zemaljskoj kugli ako se rodi zivo dijete.Za neuspjele pokusaje van RS nema refundacije.
    ovo nisam znala,e pa lijepo idemo svi plaćati zdravstveno u RS a ovi naši nek..................(ne smijem napisati)

  45. #45
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično pitanje Kadauna! Svježa sam iz MB pa evo par info u svezi cijene, dakle put i smještaj ću zanemariti, govorimo o čistom postupku.

    ICSI:
    a) 1.000 € - Lijekovi (individualni su, ali nas su konkretno izišli toliko, a pod tim mislim na: gonale, cetrotide, utrogestane, logest, elevit pronatal, i da napomenem nisam low responder.
    b) 2.100 € - Postupak u bolnici (konačan račun)
    c) 150 € - 3 ultrazvuka (svaki uzv izvan bolnice se plaća posebno po 50 €, a u bolnici se pridodaje računu)

    Ukupno: 3.250 € ili 6.360 KM ili 23.850 KN.

    Voljela bih kada bi se javio netko iz St, Cita, i iz Bahcecia sa informacijama o cijeni u ovoj ili sličnoj formi.
    na stranici CITO imaju cijene

  46. #46
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem.

    Ja sam lično tražila da mi sufinansiraju troškove u Pragu, a još sam imala i preporuku dr Sibinčić za liiječenje van RS jer nam ona nije mogla pomoći i odbijena sam. Mogu im se obratiti nakon završenog postupka za refundaciju i to u iznosu koji plaćaju Medico S, ali nije sigurno da će nam odobriti, možda ako se potegne veza. A o lijekovima i putnim troškovima mogu samo sanjati. S tim što je kod nas dio lijekova, npr. Femara na A listi, tako da se može dobiti na recept besplatno, ali to opet zavisi kakvog imate porodičnog doktora.
    gdje Femara na listi?

  47. #47
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Na sajtu Fonda zdravstvenog osiguranja RS je objavljena lista lijekova koji idu na recept i za koje se ne plaća participacija, tzv lista A. Na toj listi je i femara. Na jednom sajtu sam pročitala i da utrogestan možemo dići na recept, pa se nadam da će nekome ove informacije poslužiti.

  48. #48
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    sos tnx nisam u RS-u ali se lako prebacim )),bila sam 3 godine prijavljena u RS

  49. #49
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    Utrogestan ide na recept...bar u RS

  50. #50
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Imaju na stranici Cita cijene, ali i dalje postoje odstupanja od tog cjenika, pa bi voljela da se javi netko tko je bio u Citu svjež (mostarka86 molim te javi se )

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •