Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 243 od 243

Tema: Potpomognuta u Sarajevu (Bahceci)

  1. #201
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    http://www.avaz.ba/vijesti/teme/zabr...lesnu-oplodnju

    Postaviću link i na ovoj temi jer me zanima mišljenje parova koji su prošli micro tese u Sarajevu. Moram priznati da me je zabrinuo iako ovo ne znači da je stvarno došlo do greške prilikom analize, ali s obzirom da smo im bezuslovno vjerovali, ne prija mi čitati ovako nešto.

    Nadam se da će biti komentara, a admin nek prebaci na drugu temu ako misli da ovdje nije mjesto.

  2. #202

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Sos15 citam i ne vjerujem.. Ovo je za svaku osudu. Obogatiti se na takvim pacijentima, na neplodnim parovima, na ljudima koji kredite dizu da bi dobili svoje dijete. Sram ih moze biti, ljudima davati lazne nade i kazu ti da nema nade da bi nakon godinu dana saznao da ta klinika ima veelike propuste a mozda je stvarno bilo nade.... Uh kako me to dirne u bolnu tocku... Sta napraviti sada???

    Tako mi he zao Sos15... Grlim

  3. #203
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ja se ne sjecam da sam citala taj dio clanka sa tekstom sa foruma?
    i,da, citam na bh forumima da racune daju itd,ali evo moje iskustvo kaze: nikakv fiskalni racun nismo dobili,niti smo znali koliko kosta taj razgovor sa dr Emreom (nikad necu prezaliti tih 80e, ostala sam bez teksta tad!).
    prosli smo razne evropske klinike:Maribor, Brno,Prag,ali nikad nigdje nismo platili kosultacije toliko para.

  4. #204
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ne sjecam da sam citala taj dio clanka sa tekstom sa foruma?
    i,da, citam na bh forumima da racune daju itd,ali evo moje iskustvo kaze: nikakv fiskalni racun nismo dobili,niti smo znali koliko kosta taj razgovor sa dr Emreom (nikad necu prezaliti tih 80e, ostala sam bez teksta tad!).
    prosli smo razne evropske klinike:Maribor, Brno,Prag,ali nikad nigdje nismo platili kosultacije toliko para.
    http://www.avaz.ba/vijesti/teme/kapl...-brani-bahceci

    evo link na tekst gdje su kopirani tekstovi sa ringeraje.

  5. #205
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Što se tiče fiskalnih računa ja sam dobila računa za sve osim lijekova za stimulaciju, ali sam ih tražila zbog refundacije i izašli su mi u susret, čak su ih i ovjeravali kao što je tražio naš Fond. Ja sam bila nezadovoljna organzacijom u smislu da mi kažu da dođem prvi dan ciklusa na pregled i da se ne trebam najavljivati i pošto se zadesilo da je to bio petak, javim im se iz predostrožnosti (ipak mi treba 5 sati do Sarajeva)i oni hladno kažu dođite u utorak, nema doktora, sreća je da sam ih nazvala inače bi izgubila i dan na poslu, a o troškovima goriva da i ne pričam. Takođe smo jednom došli samo da bi nam doktor rekao da još nemaju info kad bi micro tese mogla biti, a to mi je mogao reći i telefonom. Bilo je takvih slučajeva još, da ne nabrajam, ali ovo vezano za analize me zaista boli i to je nešto preko čega ne bih mogla preći, ako se ispostavi da je istina.

  6. #206
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Zaista ne znam, mislim da bi se trebala oglasiti i klinika, upravo iz poštovanja prema pacijentima koji su im ukazali povjerenje.
    Kako preći preko toga, ako se ispostavi da su zaista napravili takve propuste?

  7. #207
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.avaz.ba/vijesti/teme/zabr...lesnu-oplodnju

    Postaviću link i na ovoj temi jer me zanima mišljenje parova koji su prošli micro tese u Sarajevu. Moram priznati da me je zabrinuo iako ovo ne znači da je stvarno došlo do greške prilikom analize, ali s obzirom da smo im bezuslovno vjerovali, ne prija mi čitati ovako nešto.

    Nadam se da će biti komentara, a admin nek prebaci na drugu temu ako misli da ovdje nije mjesto.
    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaista ne znam, mislim da bi se trebala oglasiti i klinika, upravo iz poštovanja prema pacijentima koji su im ukazali povjerenje.
    Kako preći preko toga, ako se ispostavi da su zaista napravili takve propuste?
    Ljudi moji, prventsveno vi koji ste koristili usluge ove klinike, divim vam se pa možete tapkati i čekati oglašavanje klinike koje tko zna hoće li se ikada desiti. Ako je ovo istina, znači imali su 3 mj na raspolaganju da uklone nepravilnosti a oni nisu ništa poduzeli!!! Razumijem da ste bijesni, očajni, imate sto pitanja i sl. I vidim drskosti njihovoj nema kraja, nastavljaju primati pacijente kao da se ništa nije dogodilo??? Tko snosi odgovornost za to, izgleda nitko!
    Zaspite ih pitanjima na fb stranici javno, uputite mailove (cc sve njihove klinike u svijetu uključujui centralnu u Turskoj), obavijestite ih detaljno o svojim iskustvima i tražite objašnjenje za novonastalu situaciju.
    Ovo je van svake pameti! Zar nije dovoljno što prolazite to što prolazite, nego se vašom psihom, nadom i novcima treba još netko kockati! Naišli su na plodno tlo, neuređenu državu gdje je sve moguće, sumnjam da im je ovakvo stanje u Turskoj?!?!

  8. #208
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče fiskalnih računa ja sam dobila računa za sve osim lijekova za stimulaciju, ali sam ih tražila zbog refundacije i izašli su mi u susret, čak su ih i ovjeravali kao što je tražio naš Fond.
    Draga sos15 nisu oni tebi ništa izišli u susret, izdavanje računa im je zakonska obveza za čije neispunjenje su predviđene i novčane sankcije!
    Čitam i ne vjerujem, što vaše komentare, što razne bh portale...

  9. #209

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ali da parovima ni potpune nalaze nisu dali... Ma strasno nesto... Tko zna sta su svasta mutili..

  10. #210
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Nisam mislila da su mi izašli u suret što su mi dali račun, možda sam se pogrešno izrazila. Izašli su u usuret što su ovjeravali fiskalne račune pečatom i potpisivali se jer je to zahtjevao Fond. Ne želim ih ocrnjivati ako nisu krivi, uvijek ću ih pohvaliti za ono što su dobro uradili, ali ću reći i ono čime nsam bila zadovoljna. Ja se spremam da im napišem mail u kome ću im postaviti par pitanja vezano za nastalu situaciju i tražiti da se izjasne oko iste. Nadam se da će i drugi pacijenti (bivši i sadašnji) to isto uraditi.

  11. #211
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    O tome sam upravo postala na temi azoo... Pišite, ne kolebajte se, reagirajte na sve moguće načine, da sam na vašem mijestu i medije bi stavila u cc - mislim da bi odgovor stigaoo brzinom svjetlosti!

  12. #212
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    vjerujte mi, ja zivim jako blizu sarajeva i borimo se sa azoo,ja bih najsretnija bila da je ta klinika u Sarajevu ono sto je u Istanbulu.
    ko je uopce taj doktor Admir koji tamo radi? je l to sad nema niti jedan ginekolog iz Turske?

  13. #213
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Koliko sam mogla pročitati na drugim forumima, umjesto dr Ali Envera došao je dr Umut, čak i u Nezavisnim novinama piše da je on zatečen u klinici. Dr Admir je u papirima naveden kao direktor, međutim ja se dobro sjećam da se kao direktor potpisivao Šoto Zejd, čak je i na tv-u bio zajedno sa doktorom Ali Enverom i predstavio se kao direktor, čini mi se u Otvorenoj mreži, imam negdje snimak na kompu, gdje su najvaili da će jednom paru besplatno odraditi VTO. Ipak, mene više muči to sa analizama.

  14. #214

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    ne mogu da vjerujem za Bahceci što pišu, mada su oni meni bili mutni kad smo mi išli, uvijek neka druga cijena nikad računa fiskalnog, svi nešto tule, mule........strašno, i šta ćemo mi sad koji smo ostavili silne novce u bahceciju...Sad sumnjam u svaki njihov nalaz koji su nam rekli, kod mog muža je neopstruktivnazospermija i samo su kod njih našli 10 spermija , možda nisu našli ništa a lagali nam?

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Hrv
    Postovi
    40

    Početno

    Drage moje, neznam šta bi rekla. Ostala sam malo je reći zatečena ovom viješću koja je objavljena na forumu u petak. Cijeli vikend sam pokušavala naći više vijesti na netu jer nisam iz BIH-a pa do novina nisam mogla doći. Kao što je rekla Sos nisam sklona vjerovanju u priče bez dokaza, još pogotovo u napuhane vijesti koje "vrište" iz medija i sa kojima nas svakodnevno bombardiraju. Ali što se ovog tiče, stvarno ne znam šta bi mislila, toliko sam zbunjena. Ovo je nama svima tako osjetljiva tema. Pogotovo ovaj dio o citološkim nalazima.
    Kod nas su micro tesom našli spermije, bili smo na prvom ICSI koji je bio neuspješan. Spremam se na drugi postupak. I sad ne znam uopće što ću. Bez obzira na sve probudile su se sumlje. Pa ne mogu vjerovat da su ljudi medicinske struke kojima je dužnost pomagati ljudima, a na kraju krajeva polažu i zakletvu, spremni na sve i svašta samo da bi zaradili. Vjerujte mi toliko sam razočarana da bi najrađe odustala od svega. Prvo sam se razočarala u kliniku u Pragu. Cijelo vrijeme smo mailom dogovarali operaciju Micro-tese da bi na konzultacijama koje su inače bile obavezne, bar su nama tako rekli i koje smo platili 100 Eura saznali da se radi o operaciji MASA/TESE. Neznam uopće što im je to bilo potrebno pa mogli su odmah reći koju operaciju rade.Za kliniku Bahceci moram reći da mi konzultacije sa dr. Emreom nismo platili, da smo cijene koje su nam rekli prije postupka, a o kojima se pisalo i na forumu, platili iza postupka, da smo za sve dobili fiskalni račun osim za ljekove koje smo kupovali kod njih. Poslje operacije micro-tese nismo dobili nalaz. Nismo čak ni znali koliko je nađeno spermija nego smo to naknadno zvali i pitali.U postupki ICSI dobili smo sve nalaze.Ali ako je istina što se piše neznam što nam sve to znači.Pa to je stvarno prestrašno. Zovem kliniku, ali se nitko ne javlja. Mislim da je stvarno nekorekto od njih prema pacijentima da se do danas nisu oglasili. Prestrašno. I mene kao i Sos najviše brine nepravilnost kod citoloških nalaza. Želim vjerovati da se radi samo o nepotpunim podacima pacijenata a ne o ... ne želim ni promislit, ni izgovorit.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Hrv
    Postovi
    40

    Početno

    A moja Tin, i kod mene sto pitanja a nijednog odgovora. Spremala sam se u novi postupak i sad ovo. Baš sam na drugoj temi napisala da sam toliko razočarana sa svim da bi narađe odustala od svega. Što se tiče cijena kod nas nije bilo nikakvog muljanja, cijena koju su nam rekli bila je ista ona koju su druge cure pisale na forumu i tu smo cijenu platili iza postupka. Za sve smo dobili fiskalni račun osim za ljekove koje smo kupovali kod njih. Ali mene to ne brine toliko koliko me brinu ove nepravilnosti koje su utvrđene prilikom uzimanja citoloških nalaza. Nadam se da će se sve ubrzo rješiti ali se bojim da će povjerenje pacijenata teško vratiti.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    145

    Početno

    Ivy bravo! Sve najbolje ti zelim.
    Prosto ne mogu da verujem za ovu kliniku.
    Pa sta sada?? Je li iko od vas probao da je kontaktira? Sta ako imate uzorak tamo zaledjen?

  18. #218

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Hrv
    Postovi
    40

    Početno

    Ja sam zvala danas pa mi se nitko nije javljao ni na telefon ni na mobitel. zvala iza cetri kad sam dosla sa posla a sutra cu probat ujutro.ako nesto saznam javim se.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    malo sam čitala članke o cijeloj ovoj situaciji, možda sam malo prenaglila, čini mi se da je u ovo sve uključena politika vjerovatno netko iz vrha hoće da ih makne, ne pašu Bakiru Izetbegoviću. .E sad da su nam dali sve račune kad smo radili IVF u Bahceciju , ne mogu reć, vidjela sam da izvrdavaju. neke stvari koje se rade ne uklapaju se zakonski a s medicinskog stajališta oni možda uredno rade..nisam pametna,čitala sam postove cura s ringeraje, one ih žestoko brane

  20. #220
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Ja se zaista nadam da su u pitanju samo problemi oko toga da li direktor ispunjava uslove ili ne, to mi je najmanji problem, mene muči taj dio vezan za citološke analize. Već sam napisala da smatram da su se iz Klinike trebali obratiti pacijentima sa informacijama, ali na njihovom sajtu nema nikakvih obavještenja, na fb stranici takođe.

    Možda sam bila oštra, ali smatram da smo im ukazali povjerenje i da zaslužujemo da znamo istinu. Sutra ću slati mail u Tursku,pa ako bude odgovora, javim vam.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Hrv
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se zaista nadam da su u pitanju samo problemi oko toga da li direktor ispunjava uslove ili ne, to mi je najmanji problem, mene muči taj dio vezan za citološke analize. Već sam napisala da smatram da su se iz Klinike trebali obratiti pacijentima sa informacijama, ali na njihovom sajtu nema nikakvih obavještenja, na fb stranici takođe.

    Možda sam bila oštra, ali smatram da smo im ukazali povjerenje i da zaslužujemo da znamo istinu. Sutra ću slati mail u Tursku,pa ako bude odgovora, javim vam.
    Potpisujem.

  22. #222
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj sos15 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam mogla pročitati na drugim forumima, umjesto dr Ali Envera došao je dr Umut, čak i u Nezavisnim novinama piše da je on zatečen u klinici. Dr Admir je u papirima naveden kao direktor, međutim ja se dobro sjećam da se kao direktor potpisivao Šoto Zejd, čak je i na tv-u bio zajedno sa doktorom Ali Enverom i predstavio se kao direktor, čini mi se u Otvorenoj mreži, imam negdje snimak na kompu, gdje su najvaili da će jednom paru besplatno odraditi VTO. Ipak, mene više muči to sa analizama.
    tog Zejda ja znam sa TV-a prije otvaranja klinike (bio je medijski eksponiran, nesto se baktao oko vjere).koliko znam,on nije ljekar,mozda je medicinski tehnicar,to ne znam,ali ljekar nije. eto,sad je (bio?) direktor.sjecam se price iz novina prije otvorenja, preko Zejda su i dosli u BiH (on im je bio poveznica,a eto na kraju i direktor).
    ma,iskreno,meni kao pacijentu je direktor nevazan.
    vazni su ginekolozi/ljekari,embriolog i eventualno pokoja medicinska sestra.
    evo,ja cu krenuti od toga da mi je lokacija katastrofa(garant zbog finansija su otisli tamo,manja je zakupnina),ali uvijek sam kontala da to nije vazno.
    nije vazna ni silikonska sestra koja nabada engleski,ni to sto su nas oderali za 15 min, ni to sto mi opci dojam nije bio ni blizu onog sto sam ocekivala (a mogu reci da znam sta bih trebala ocekivati, 3 renomirane evropsle klinike sam obisla).

    svi znamo da oni preprodaju lijekova, da za to nisu registrirani( jer da jesu,davali bi transparentno ljudima racune), a jednom sam negdje citala da je neko Cetrotide kod njih platio skuplje nego ja kod jednog sarajevskog privatnog ginekologa,isto tako ispod ruke(u apoteci je tad Cetrotide bio 80e, ja sam ga platila 90e kod tog privatnika,a onda sma procitala da je neko kod njih placao malo i skuplje od toga?)
    kao i vecina,vjerujem da i oni ne daju fiskalne racune za sve usluge,da bi izbjegli poreze i to mi i nije toliko iznendjujuce.
    da ima neke politike iza price(mada ne znam zasto bi nekome smetala inostrana klinika,koja je zaposlila dosta ljudi iz BiH, koja ostavlja koliko toliko para za te poreze i koja nista o BiH ,osim pozitivnog utiska,nije ostavila...) eto i to vjerujem.
    da se razumijemo,vijest moze biti napuhana, ali ne vjerujem da su novinari toliko hrabri da pisu neistine o direktoru(na bh forumima citam da ostavljaju cure mail dr Admira, koji je izgleda jako mlad(po meni ,za VTO moras biti iskusan,odnosno raditi sa iskusnim ljekarima,da bi kasnije se time samostalno bavio),koji je sad direktor, a nema uredne papire,po zakonu ne ispunjava uslove), nepravilnostima u protokolisanju ili o nedavanju fiskalnih racuna.
    pa,nisamo bas Zimbabve , da se takve stvari / lazi pisu bez nekih posljedica.
    zao mi je...uvijek mi je najstresniji dio borbe za biolosko dijete bio odlazak od kuce i boravak u nekim hotelima, radovala sam se otvaranju klinike koja je blizu mene i u koju mogu otici nakon posla.
    Posljednje uređivanje od tuzna : 21.01.2014. at 09:44

  23. #223
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Cure moje,

    poslala sam im mail i sad čekam odgovor. Nadam se da će se javiti jer bi time ispoštovali pacijente i pokazali svoju profesionalnost.

    Što se tiče postova na ringeraji, i ja ih pratim i mogu ti reći da mi se čine suviše ružičasti, ili sam ja toliko sumnjičava

    Nije mi jasno kako je moguće da su one sve imale tako idealne uslove i zbog čega ne dopuštaju da iskažemo svoje mišljenje i mi koji smo imli drugačije iskustvo.

    Sjećam se da su i ostale cure sa azoo teme imale prigovora kad smo se pripremali za micro tese, znači nisam jedina.

    Ne osuđujem nikoga, ja sam im prva ukazala povjerenje na samom početku, ali želim znati istinu.

  24. #224
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ja sam iz BiH ,a vrijeme provodim na Rodi,ne na nekom bh forumu iz prostog razloga sto me iritira netolerancija i nedozvoljavanje da kazem vlastito iskustvo drugacije od njihovog(imala sma lose iskustvo sa jednim ginekologom u Sarajevu, kojeg su oni tamo na 10 stranica nahvalili i kad sam napisala da nisam zadovoljna, niko se nije javio sa istim iskustvom).ponekad mislim da ocekujem previse...ponavljam, znam sta trebam ocekivati za pare koje dam, u 3 evropsle klinike sam bila i za bukvalno iste pare dobila mnogo profesionalniju uslugu.

  25. #225
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    citam da je taj dr Admir Rama rodjen u Prizrenu, 1980. godine, specijalizirao prije nepunih godinu dana, taj je sad i direktor(al bez validnih dokumenta),a vidite tek ovo:
    "Posebno zabrinjavajuće u nalazima inspektora je činjenica da je utvrđeno da u ovoj klinici radi samo jedan ljekar specijalista, Rama, a zakoni jasno preciziraju neophodan kadar za obavljanje specijalističke i subspecijalističke djelatnosti. U vrijeme posjete inspekcije u klinici je zatečen i Umit Goktola, čiji je identitet utvrđen na osnovu pasoša."
    otkud se taj dr pojavio iz Turske tu, a ne vodi se kao zaposlenik u toj klinici?
    ma,strasno!

  26. #226
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Da ima nepravilnosti, ima, izašao je članak u Avazu gdje su se navodno oglasili i iz Klinike vezano za to i rekli da rade na ispravljanju grešaka, ali vezano za imenovanje direktora, a ostalo ne spominju. Da li će se neko izjasniti i po tom pitanju i kada, vidjećemo.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Moje mišljenje je da je ovo prenapuhana priča od strane jednog mahalskog dnevnog lista, koji ima neki drugi cilj, sigurno ne dobrobit pacijenata. Bila sam u postupku u Bahceciju i imala sam primjedbi na njihov odnos, ali za sve što je urađeno dobila sam fiskalni račun i na svaki mail su odgovorili. Jako dobro sam upućena sa radom naših inspekcija koje će, ako to žele i kada to žele, pronaći neku nepravilost i moje je mišljenje da se ovdje radi o nekim propustima administrativne prirode kao npr. rubrike u protokolu nisu ovjerene potpisom doktora, a ne o propustima koji ugrožavaju pacijente. Ja više nemam niti ću imati ikakve veze sa Bahceci klinikom, ali mi je muka od Avazovih članaka i njihovih laži i žao mi je parova kojima su poljuljali povjerenje i nadu.

  28. #228
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Stigao odgovor sa klinike:

    "Poštovani,
    Povodom događaja koji su se desili prethodnih dana, vezanih za našu
    kliniku, te povodom medijskih natpisa, osjećamo obavezu prvenstveno
    prema korisnicima naših usluga a i prema cjelokupnoj javnosti informisati
    sve vas o inspekcijskom nadzoru koji smo imali u klinici i o rezultatima
    tog nadzora.
    Utvrđene nepravilnosti se odnose isključivo na administrativnu
    stranu našeg djelovanja i rada. Prije nekoliko mjeseci klinika je imala
    potrebu promijeniti direktora. Na poziciju direktora firme trebao je biti
    postavljen doc. dr. Umit Goktolga, uposlenik Grupcije Bahceci iz
    Istanbula. S obzirom na činjenicu da je imenovani doktor strani
    državljanin potrebno je bilo nostrifikovati sve diplome (diploma
    medicinskog fakulteta i specijalistič;ka diploma) u skladu sa
    propisima u BiH. Na žalost taj postupak nije završen u roku koji smo
    mi očekivali, a u međuvremenu smo kao prijelazno rješenje, do
    završetka potrebnih dokumenata za stvarnog kandidata, podnijeli zahtjev za
    imenovanjem dr. Admira Rame na poziciju direktora ustanove. Sud u Sarajevu
    je izvršio promjenu direktora i mi smo dobili rješenje u kojem je dr. Rama
    imenovan direktorom naše klinike. Međutim, inspekcija je utvrdila da
    dr. Rama ne ispunjava uslova sa strane radnog iskustva koje je potrebno za
    poziciju direktora zdravstvene ustanove. To je bila prva utvrđena
    nepravilnost koja je samim tim sadržavala i zvaničan nedostatak
    dva doktora specijalista zvančno zaposlena u klinici.
    Tokom inspekcijskog nadzora u decembru, nadlezni inspektor je utvdrio da
    se evidencije i protokoli uzetih uzoraka tkiva (prilikom operativnih
    zahvata) trebaju voditi u najmanje dvije kopije (isključujuci
    digitalnu kopiju). Dakle evidencije su postojale i vodile se ali nisu se
    tehnički vodile onako kako je protokol nadležnih institucija
    nalagao. Kontrolnim nadzorom inspektora 7.1.2014. godine, utvrđeno je
    da je ta administrativna nepravilnost ispravljena što je i evidentirano u
    dokumentima o nadzoru koje je izdala inspekcija.
    Poštujemo sve odluke nadležnih organa i tako će uvijek biti.
    Uskoro će svi nedostaci biti otklonjeni.
    Biopsije se rade iskljucivo u svrhu potvrde funkcionalnosti endometrija
    kod zena koje su radile histeroskopiju. Svaku patohistolosku dijagnozu
    potvrdjuje INSTITUT ZA PATOLOGIJU, Medicinskog fakulteta Univerziteta u
    Sarajevu. Shodno svemu napisanom, pored dvije kopije svakog nalaza koje se
    nalaze na nasoj klinici, jos jedna kopija se nalazi i na Insititutu za
    patologiju, gdje svaki pacijent moze da provjeri istinitost naših tvrdnji.
    Medijska oglašavanja nisu prenijela potpune informacije, pogotovo kada je
    u pitanju dio o propisima koji se odnose na evidencije . Mada je u
    medijima objavljenom inspekcijskom rješenju na drugoj stranici istog tog
    rješenja, stranica rješenja koja nije objavljena, evidentirano otklanjanje
    nedostataka vezanih za evidencije.
    Svjesni smo da samo spominjanje riječi TKIVO i PATOLOGIJA u
    negativnom kontekstu u medijima, izaziva bojazan i sumnju ljudi.
    U našem radu ne postoji bilo kakva nepravilnost vezana za medicinsku
    struku i odnos prema pacijentima. Apsolutno stojimo na raspolaganju svima
    koji žele provjeriti vjerodostojnost našeg rada, pogotovo korisnicima
    naših usluga.
    Iskreno nam je žao zbog svega što se desilo i dovelo u vezu sa našom
    ustanovom. Posebno nam je teško palo tendenciozno iznošenje informacija
    koje su došle do naših pacijenata i u javnost.
    Žao nam je što informacije nisu prenesene dosljedno i tačno.
    Svim korisnicima naših usluga upućujemo iskreno izvinjenje zbog svih
    neugodnosti. Stojimo na raspolaganju za dodatna pojašnjenja svima vama.
    Osjećamo se odgovornim za svoje propuste koje smo imali, koje su
    isključivo ADMINISTRATIVNOG KARAKTERA, kao rezultat dugotrajnih
    procedura. Istovremeno smo ponosni na svoj rad do sada i na rezultate tog
    rada.

    Bahceci tim"

  29. #229
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    evo čitam sve unatrag o klinici i problemima u kojoj su se nasli i ne mogu vjerovat.
    naše iskustvo s njima je ok,ni više ni manje nego samo ok. odrađeno sve,račun dobili,nalaz koliko se sjecam(da ga sada ne trazim)nepotpun po mom mišljenju,sve u svemu prolazna ocijena.
    mišljenja sam da novine vjerojatno dosta napuhuju stvari. odgovor s klinike tu gore dosta dobro sve objasnjava.

  30. #230

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    363

    Početno

    Hvala Sos! Meni je ovo pismo samo potvrdilo ono što sam pretpostavljala. Da sam na njihovom mjestu ja bih tužila smeće od Avaza, mada sa rogatim se ne može bosti. Ni prvi ni zadnji put da iznose nepotpune i netačne informacije.

  31. #231
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Moram priznati da se i ja nakon njihovog odgovora osjećam bolje.

    Otkako su počeli izlaziti ti članci, o tome sam jedino razmišljala, ne želim ih osuđivati bez razloga, ali sumnja se javila.

    Da su se bar odmah i iz klinike izjasnili, možda do cijele ove buke na forumu (koju sam ja pokrenula ) ne bi ni došlo.

    Nadam se da će se ispostaviti da je ovo što su nam iz klinike napisali tačno.

  32. #232

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    dobra si ti sos ja sam napravila cijelu scenu i kući, napravila show svome mužu pričala kako su nas prevarili i svašta ružno o njima i sumnjala sam jesi li nam uopće našli spermije ili su lagali da nam samo uzmu novce..a inače sam explozivna osoba a ovo me sa bahcecijem pravo pogodilo

  33. #233
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Tin,

    ne brini nije ni kod mene prošlo bez buke kod kuće, s tim što sam ja već osmišljala kako bih dragog natjerala na još jednu biopsiju, samo u drugoj klinci.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    63

    Početno

    Moram da priznam da mi je ova prica STRASNA, jer sam problem koji imamo je tesko prihvatiti i boriti se sa tim, a ne jos neke muljaze oko klinika... Bila sam sigurna u Bacheci, ali sada postoji crv sumlje! Potrebna nam je micro tese, i bili smo gotovo vec odlucili da idemo u Sarajevo u postupak, ali sada ne znam sta da radim... Bojim se da su izgubili poverenje, mada se nije nista konkretno dogodilo i negde mislim da je to vise politicka igra, ali ja jednostavno ne mogu mirne glave da udjem u postupak kod njih! Znam da je suludo u ovo vreme verovati, kada svi hoce da ti izvuku svaku paru, ali bojim se da necemo krenuti putem Sarajeva, sem ukoliko oni ne pokazu da treba da im mi parovi verujemo... Malo sam oduzila

  35. #235

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    237

    Početno

    lucija85, vjerujem ti. ja i muž smo bili na postupku kod njih, kad sam pročilala članak o njima, poludila sam.Ali čini se da je to sve politička patka, očito nekome u vrhu ne odgovara Bahceci..Istina što se tiče bahcecija, oni su jedini pronašli mom mužu spermije pa su mi zato dragi..

  36. #236
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    http://www.vecernji.ba/embrije-iz-bi...istraga-918089

    jel ovo nastavak priče? ima li dolje u BiH kakvih novosti? sad se pak 2 klinike inozemne u BiH spominju...

    baš zato treba zakon u Bih čim prije izglasati da se ovakvi skandali ne bi ponavljali.

  37. #237
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.vecernji.ba/embrije-iz-bi...istraga-918089

    jel ovo nastavak priče? ima li dolje u BiH kakvih novosti? sad se pak 2 klinike inozemne u BiH spominju...

    baš zato treba zakon u Bih čim prije izglasati da se ovakvi skandali ne bi ponavljali.
    Ima li informacija o Zakonu u BIH? Je li gotova procedura oko zakona, hoće li uvažiti zahtjeve pacijenata za pravo na veći broj postupaka preko osiguranja?

    A kad se zakon donese, na žalost postojanje samog zakona neće spriječiti ovakve stvari koje čitamo u gornjem linku. Treba imati i razvijati djelotvorne mehanizme kontole provođenja Zakona, treba imati nezavisna tijela koja će vršiti inspekciju i nadzor nad klinikama.
    Postojanje zakona je samo temelj da se nedopuštene radnje kao što su krađe, švrecanje i ostale kažnjive radnje sa spolnim stanicama i embrijima pravno sankcioniraju u skladu s Zakonskim odredbama.

  38. #238
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Podsjetnik za zaboravne, poticaj za neodlučne:
    http://forum.roda.hr/threads/84111-v...ODA-neplodnost

  39. #239
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure, dečki - tko još nije vidio, tko je zaboravio, tko je u mogućnosti:

    http://forum.roda.hr/threads/84150-T...nosti-donacije

    Hvala

  40. #240

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj krol prvotno napisa Vidi poruku
    Brunaa slagali su te...u RS placaju postupke samo u MEDICOS-u ,kod Sanje Sibincic.Refundiraju novac za postupak koji je obavljen bilo gdje na zemaljskoj kugli ako se rodi zivo dijete.Za neuspjele pokusaje van RS nema refundacije.
    Pozdrav,
    Da li ste pokušali refundirati troškove? Mi smo isto iz RS i nadamo se da će biti uspješna VTO (trenutno sam u 5-om mjesecu). Da li ste podnosili zahtjev poslije rođenja djeteta ili ranije?
    Hvala na odgovoru

  41. #241

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    Vidim da se nije dugo pisalo na ovoj temi. Bili smo na pregledu i nakon 7 godina smo konačno dobili dijagnozu. Kod mene je u pitanju zapušen lijevi jajovod a kod njega loša morfologija spermića. Predložili su nam IVF i trenutačno sam u fazi mirenja same sa sobom. Čitala sam dosta o IVF, čak sam mu se potajno i nadala ali sam ipak uplašena. Dr. Umit o kome ste pisale ranije je divan i jako staložen čovjek, objasnio nam je sve sto nas je interesiralo. Dobili smo i račune za sve obavljene usluge. Sljedeći ciklus ćemo započeti sa stimulacijom pa vam se javim sa detaljima.

  42. #242

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pokušaću napisati neke stvari vezano za moj postupak VTO u Bahceci klinici. Prvo želim da kažem da sam danas trudna 6 nedjelja i 6 dana. Ovo je bio drugi postupak, a prvi put da mi vraćaju embrione. Prvi put su mi izvadili 4 jajne ćelije, od kojih su se 3 oplodile i drugi dan stale sa rastom. Drugi put je izvađeno 7 jajnih ćelija, 6 oplođeno, dvije vraćene, a 4 zaleđene u stadijumu blastule. Prekjuče smo čuli dva <3 <3 kako snažno kucaju.

    Za Bahceci kliniku imam sve riječi hvale. Volim svo njihovo osoblje, od žene na prijemnog, sestara do doktora. Ono što mogu naglasiti je da je doktor Umit zadobio moje povjerenje prvog dana kada sam došla na pregled i savjetovanje. Ono što sam ja odlučila prvog dana je to da im se totalno prepuštam, da ne želim analizirati njihove odluke, i da ću se truditi da poštujem sve što mi se kaže. Kod mm je bilo sve za 5, a meni oba jajovoda začepljena, povišen FSH i smanjen kvalitet jajnih ćelija (to smo utvrdili tako što su prestale da se razvijaju drugog dana).
    Prvi postupak smo platili 4000, ali obzirom da nije rađen embriotransfer, dio novca je ostao kod njih. Drugi postupak je u startu koštao 500KM manje.
    Prije embriotransfera sam svakodnevno pila sok od cvekle i ananasa, i po pola litra kozje surutke (surutka zbog problema sa jetrom). Sve što bi vas još moglo zanimati, pitajte me. Veliki pozdrav!

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Draga tinak, cestitke od srca. Imam istu dijagnozu kao ti i prvi ivf nije doveo do embriotransfera. Pripremam se za novi ivf. Mozes li mi reci koliko je vremena proslo izmedju tvoja dva postupka i da li su se po necemu razlikovali? Da li si nesto uzimala da poboljsas kvalitet jajnih stanica? Hvala ti unaprijed....

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •