Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 116

Tema: koju hranu ponijeti na more

  1. #51
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Kako da napravim bolonjez smjesu i da je zamrznem???
    Pa tak. Napraviš i zamrzneš.

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Znam...hvala bogu pa mogu sebi to priustit...
    smijem li reč da sam ti jaaaakooooo zavidna

  3. #53
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    vidim da se tu pise o express loncu, e to me zanima - dajte par ideja što kuhate na moru, meni osim juhe i manestre nis ne pada na pamet

  4. #54
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Meni na moru kuha muž.
    Ja ni kavu tamo ne skuham. Ipak se idem odmarati, a njemu je kuhanje gušt. Ionako to budu razne salate s mesom, bez mesa, rižota i tjestenine.

    I eto riješenog problema, hihi. A on kuha finooo. Kad mu se ne da, idemo u restoran.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    I mene zanima što kuhate u expres loncu.

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo, u deset dana, deset ručkova iz ekspres lonca: povrćna juha sa ječmom i piletinom nagusto, mahune, grašak, kupus, rižoto s piletinom i tikvicama, obična pileća juha (10 minuta), sataraš, zapečena janjetina s povrćem, leća, slanutak

  7. #57
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da se tu pise o express loncu, e to me zanima - dajte par ideja što kuhate na moru, meni osim juhe i manestre nis ne pada na pamet
    Varivo, saft, gulaš, filana paprika, ćufte... što god želiš zapravo.
    U stvari tak isto i doma kuham, ne samo na moru.
    Posljednje uređivanje od winnerica : 29.06.2012. at 15:13

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    kada bude u dubokom zamrzavanju 24h, bez problema izdrži u onom putnom frižideru sa onim ulošcima što isto stoje u zamrzavanju
    nama treba do mora cca 12h vožnje, i ne otopi se ništa
    Meni se otopi kad kupim smrznuto u dućanu pa dok dođem do kuće, iako stavim frižider u auto. I da, od grada do kuće mi je nekih pola sata. Ne kužim kako može satima ostati smrznuto.

    By the way, imamo i mi na moru hrane, i tržnicu i restorane. Može se i tu potrošiti. Mislim, neka na moru ti novci ostanu. Kad već dođete, jer vam je tu lijepo, pa onda ostavite više ljudima koji se muče oko turista. Vidi se da iz mene izvire frustracija od prometnih i inih gužvi...Petak popodne, na cesti totalni kaos, brzina 20km/sat. Nadam se da ga nećete doživjeti u svom autu...

  9. #59
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Meni nije fino odmrznuto gotovo jelo, posebno mi nije niti lijepo: nemam apetita jesti npr. odmrznuto varivo kad ga friškog u ekspres loncu skuham za 5 minuta doslovno.
    A tko voli, nek izvoli.
    Pročitala sam u nekom prethodnom postu da nose cure tijesto za pizzu čak, pa kome se to isplati?! Tijesta ima za kupiti u svakoj pekarni/Konzumu i sl., a bome mi se ne grije guzu uz pečnicu da ga spečem na moru, uzmem ekipu i odemo na friško pečenu pizzu u neki lokal, i slažem se s Beti, nek bar neka kuna i od nas ostane na moru.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni nije jasan ručak koji se sastoji samo od juhe. jel ima što još uz tu juhu ?

    btw trošenja , ja sam sad za ovaj produšeni vikend bila u Opatiji ,doručak je bio u hotelu, ručak iz konzuma ( voće ) a večera u Ružmarinu

  11. #61
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Beti3, evo mi na more ne nosimo hranu.
    Jedino kavu i secer, basmati rizu ili mozda nesto sto mislimo da na otoku necemo naci.

  12. #62
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Maria71, evo ni meni nije jasan ručak koji se sastoji samo od juhe. Osim ako je u pitanju nekakva specijalna prehrana. ALI, možda netko kuha samo juhu za ručak, a poslije će se počastiti bogatijim obrokom koji će ujedno biti i ručak i večera. Neznam. Kod mojih to nebi prošlo.

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije jasan ručak koji se sastoji samo od juhe. jel ima što još uz tu juhu ?

    btw trošenja , ja sam sad za ovaj produšeni vikend bila u Opatiji ,doručak je bio u hotelu, ručak iz konzuma ( voće ) a večera u Ružmarinu
    pa ako je mesna juha, onda prvo pojedeš juhu, onda lešo meso i povrće
    i salatu uz to

    što bi još trebalo biti

    a ono što mi zovemo gustom juhom sa ječmom, npr., to je kao varivo i jede se uz salatu kao samostalan obrok
    i gotovo je za točno 12 minuta (na toliko isprogramiram lonac)

  14. #64
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo Apri nam je pojasnila, o.k. je to, to bi prošlo kod mojih. A poslije malo "jača" večera oko 18 h

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    e sad mi je jasno,ja sam mislila da je to samo bistra juha ,bez ičega

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, da odgovorim i na pitanje iz prvog posta

    ove godine smo skoro sve nosili od kuće: meso, žitarice, grahorice, mliječne proizvode
    voće i povrće smo kupovali u selu, na štandu: neprskano, fino i dosta jeftinije nego u zagrebu.

    tako da smo na hranu potrošili manje nego da smo bili kod kuće.

  17. #67
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    svima koji idu na obalu (ako imate priliku i mogućnost) savjetujem da nekvarljive namirnice kupe na kontinentu.
    većina supermarketa na Jadranu ima običaj u lipnju krenuti s "ljetnim", dakako skupljim, cijenama.

    razliku u novcu, ako želite potaknuti lokalnu ekonomiju, radije ostavite u kakvom restoranu ili produljite boravak na odmoru. jer ako kupite na obali u istim trgovačkim lancima kao i na kontinentu, samo pomažete bogaćenje vlasnika tih lanaca.

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e zato sam ja napravila popis ručkova po danima i otišla sa tim spiskom u dućan
    tako da smo iz Lidla nosili i jogurt i mlijeko i maslac... sve
    i sve fino u kutiji obloženoj ledom

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se otopi kad kupim smrznuto u dućanu pa dok dođem do kuće, iako stavim frižider u auto. I da, od grada do kuće mi je nekih pola sata. Ne kužim kako može satima ostati smrznuto.

    By the way, imamo i mi na moru hrane, i tržnicu i restorane. Može se i tu potrošiti. Mislim, neka na moru ti novci ostanu. Kad već dođete, jer vam je tu lijepo, pa onda ostavite više ljudima koji se muče oko turista. Vidi se da iz mene izvire frustracija od prometnih i inih gužvi...Petak popodne, na cesti totalni kaos, brzina 20km/sat. Nadam se da ga nećete doživjeti u svom autu...
    Bety, iako krene malo da se otapa, ja ga na moru ionako ne zamrzavam ponovo. Samo ga prebacimo u frižider i jedemo ta prva dva dana dok se ne snađemo.
    I ja volim na moru da potrošim, nije mi žao. Ali npr. prošle godine u malom, jako zabačenom mestu nije bilo šanse da se u jedinoj mesari sporazumem sa starijom ženom koja govori samo grčki, a ja se u delove tela krave ne razumem.
    Tako da dok se snađemo, pronađemo neki hipermarket, dešifrujemo grčke etikete, treba nam dan, dva.

    Dete i ja smo na posebnom režimo ishrane, zbog zdravlja, pa nismo u mogućnosti da se hranimo po restoranima. Većina hrane je unapred pripremljena i još nisam doživela da kad tražim potpuno neslano, to i dobijem.

  20. #70
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    To je skroz druga stvar, zdravlje je najvažnije. Znam kako je teško dobiti i manje slano kako ja moram, a kamoli neslano.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    izvini, prekrstih te ja u Bety
    prošle godine me neki Grk ubeđivao kako mi je čorba bez soli
    a valjda je kilo vegete bilo u njoj

  22. #72
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    u selu u koje mi idemo, nema supermarketa
    ima mali mjesni dućančić i kojem su cijene barem 70% skuplje nego u zagrebu (malo vrhnje za kuhanje - 11 kuna)
    ne dam!

    da su se potrudili otvoriti mali restorančić sa dvije vrste jela, sa ribom ili školjkama koju sami ulove... išli bismo svaki dan.
    ali, otvorili su piceriju.

    neka, hvala

    Beti, govoriš s aspekta života u urbanijem dijelu obale,

  23. #73
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    vissnja,u Grckoj u Lidlu imas meso oznaceno-slikom-krava,svinja,jaga :D pa se snadjes lako...
    A po mesarama se mi "snadjemo" tako sto doticnoj gospodji pokazujemo delove tela-na sebi
    Nekad,kada me ne mrzi,ponesem neki smrznuti paketic u putnom frizideru s patronama,
    i nista se ne odmrzne,samo prebacim u zamrzivac u aprtmanu.
    Mi za 2 dana putujemo,i planirala sam svasta nositi,
    mada sto vise razmisljam sve sam blize ideji da odustanem.

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome, ja smijem i slano i papreno, ali su mi restorani preskupi.

    Ja nosim (nešto) hrane i ostalih potrepština sa sobom iz Zagreba, više radi problema sa opskrbom. U selu imamo jedan dućan i kad se u punoj sezoni u mjesto doseli milion vikendaša i turista, taj dućan teško zadovoljava sve potrebe. Da mogu donijela bih recimo smrznutog mesa za cijelo ljeto jer su mi ovdašnji frižideri vrlo sumnjivi i nije mi se jednom dogodilo da bacam pakete piletine u smeće radi neobičnog mirisa. Ali nemam toliko mjesta u autu. U obližnjem gradiću ima jedan solidan market koji je vlasništvo lokalnog čovjeka, i nikad mi nije tamo bilo krivo potrošiti - no zadnje dvije godine je zaista nenormalno podigao cijene (ja inače baš i ne znam cijene, ali kad limenka kave košta 70 kuna to je i meni čudno), tako da ga po novom zaobilazimo.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Je Kayo, al dok smo mi našli Lidl (20-tak km u jednom smeru od mesta gde smo bili). Pa ja smotana kupila dva paketića mesa, pa posle dva dana ajd opet u Lidl. Tad sam se snabdela za nekoliko dana.
    U lokalnom dućanu sam 4 (četiri) lista praške šunke platila 2.8 eura. Neka hvala, radije jedemo sardinu i paradajz za doručak.

  26. #76
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Ja na vikendici imam expres lonac, rajngle i lonce kao i kod kuće, te kuham normalno kao i doma.
    Niš ne nosim sa sobom.
    Kupujem u Lidlu i Interšparu, te Superkonzumu, ali u širokom luku izbjegavam obični Konzum u blizini kampa i hotela, jer su im cijene 1000% veće nego drugdje, u istom gradu.
    Centar grada mi je od vikse 15 minuta autom, a tako i plac s ribarnicom, pa kupujem friško tamo.
    U mjestu gdje mi se nalazi kuća imaju 2 manja dućana, te 2 mjesta gdje su štandovi s voćem i povrćem, ali oni drapaju bezobrazno, to nema veze da ne bi koju kunu ostavila u mjestu, već ima veze s pohlepom i brzom zaradom u stilu Oderi!, s obzirom da je paradajz na placu i u Superkonzumu 7 kuna, a na štandu u mjestu 16 kuna.
    U lučicu svako jutro dođe brodica sa friškom ribom i dagnjama, obavezno 3-4 puta tjedno, a nekad i češće navinem budilicu i u pol 7 sam tamo i kupim friško i fino za ručak. I po normalnoj cijeni.
    Ali ja tamo ljetujem od rođenja, znam gdje , što i kako, pa mi to znatno olakšava kupovinu.
    Par godina samo ljetovali na Krku, tamo su cijene i više nego paprene, kao da za svaki paradajz u dućanu naplate mostarinu posebno, bome sam tamo nosila i neskafe i brašno i voće i povrće i meso...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Tu gdje ja idem nema niti jedna prodavnica, kafic ili sl. ima u obliznjem gradicu...ali pojma nemam kakva...imam izbor da ili ponesem od kuce i kuham ili da ponesem skuhano...da me ne shvatite pogresno,postujrm one koji vole da kuhaju,koji vole svjeze ali meni trebaju ideje sta gotovo da ponesem.ima jos jedan problem-uglavnom ne znam pola recepata. npr.bolonjeze sos-ja ga kupujem i ne znam ga napraviti tako da mi treba vasa pomoc...

  28. #78
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Tu gdje ja idem nema niti jedna prodavnica, kafic ili sl. ima u obliznjem gradicu...ali pojma nemam kakva...imam izbor da ili ponesem od kuce i kuham ili da ponesem skuhano...da me ne shvatite pogresno,postujrm one koji vole da kuhaju,koji vole svjeze ali meni trebaju ideje sta gotovo da ponesem.ima jos jedan problem-uglavnom ne znam pola recepata. npr.bolonjeze sos-ja ga kupujem i ne znam ga napraviti tako da mi treba vasa pomoc...
    sigurna sam da će ti ova tema pomoći (i puno drugih na receptima) , samo uzmi jedan godišnji samo za čitanje http://forum.roda.hr/threads/61554-K...light=bolonjez

  29. #79
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kupuješ staklenku?
    pa ponesi staklenku

    ima i više vrsta staklenki sa tim raznim umacima, pa kuhaj špagete, zalijevaj tom šalšom i napravi salatu

    ako kupujheš bolonjez, pretpostavljam da ti nije mrska ni gotova juha
    i tu si već riješila pola obroka

    kupi gotove torteline

    napravi pileći saft i zamrzni
    pa juneći saft i zamrzni
    pa mahune, grašak, grah... kakva god variva da jedete... skuhaj najnormalnije, ohladi, zamrzni i nosi

    stavi deset plastičnih boca vode u led na 24 sata, stavi ih u kutiju ili crnu vreću za smeće i unutra pobacaj vrećice sa smrznutim ručkovima
    nema šanse da i pomisli da se odmrzne
    osim ako nećeš putovati 18 sati
    i treba ti veći prtljažnik

    ako ti nije problem često jesti tijesto, kuhaj špagete ili rižu svaki dan i gore ribaj sir, muti jaja sa kravljim sirom, napravi karbonaru...

  30. #80
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Takvo jelo se ukiseli. Znam jer sam isprobala.
    Onda ne znam sto kuhate. Kod mene vruca jela bez problema idu u frizider, a ukiselilo se nije nista. Nikad. Imam hladniji frizider od bilo kojeg kojeg sam srela u HR, ali sumnjam da kuham magicnu hranu.

    Imam vrlo dobar njuh i panican strah od povracanja, tako da sigurno ne bih pojela nesto sumnjivo.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Aprocot hvala...super je tal fazon sa zamrznutim flasama ja mislila kupovati frizdere...thanks jos jednom...skontala sam da bolonjeze su super jednostavne i uz mnogo toga ih mogu spariti,samo cu mijenjati meso...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    vjerovatno bi većina ovdje od tvoje hrane nakon 3 dana glodala nogice od stolca, u nedostatku prasecih :-p

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo se ti smij
    zato si nam, biće, onaj dan i donijela dagnje, da se malo nahranimo

    ili od grižnje savjesti što su stolice na terasi sa metalnom nogama

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    haha , baš su dagnje za najesti se

    a drugi put me pitaj u koji dućan ćeš ići
    Posljednje uređivanje od dalmatinka : 30.06.2012. at 20:07

  35. #85
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ne znam sto kuhate. Kod mene vruca jela bez problema idu u frizider, a ukiselilo se nije nista. Nikad. Imam hladniji frizider od bilo kojeg kojeg sam srela u HR, ali sumnjam da kuham magicnu hranu.

    Imam vrlo dobar njuh i panican strah od povracanja, tako da sigurno ne bih pojela nesto sumnjivo.
    Konkretno je kod mene bila riječ o pilećem paprikašu.

    Evo par korisnih linkova, možda nekoj od cura pomognu (vezano uz pripremu i čuvanje hrane na velikim vrućinama):

    http://zdravlje.hzjz.hr/clanak.php?id=12959

    A na jednoj uputi za hladnjak Electrolux kaže: Nemojte stavljati vrucu hranu u unutrašnjost hladnjaka. Pustite da se prirodno ohladi na sobnu temperaturu. Na ovaj nacin cete izbjeci nepotrebno stvaranje inja. Hrana može poprimiti miris jedna od druge. Zato je bitno prije stavljanja u hladnjak staviti hranu u zatvorene posude ili ih omotati u celofan, aluminijsku foliju, papir otporan na ulje ili ljepljivu foliju. Na ovaj nacin, hrana ce sacuvati svoju vlažnost, odnosno, povrce se nece osušiti nakon nekoliko dana.

    http://www.coolinarika.com/magazin/c...nje-namirnica/

  36. #86
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To s injem mogu zamisliti u zamrzivacu, ali ne stavljam vruce u zamrzivac, vec u normalan frizider. I ne kipuce, ali ne ni hladno. Ono kad malo odstoji pa bez problema, recimo, mogu lonac prebacivati rukama. Naravno da je uvijek u posudi, poklopljeno. Riknuli bi opcenito od smrada da je sve redom otvoreno.

  37. #87
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    a mene pati koje kolače da ponesem na more
    Koliko dugo muffini mogu biti jestivi?
    Jel ima tih nekih voćnih ciglica ili tako nečega da može stajati barem 5 dana propisno pospremani?

  38. #88
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    bilježim se na temu, planiram ponijeti hranbe za nekoliko dana, a ostale dane kuhati brzinski

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    a mene pati koje kolače da ponesem na more
    Koliko dugo muffini mogu biti jestivi?
    Jel ima tih nekih voćnih ciglica ili tako nečega da može stajati barem 5 dana propisno pospremani?
    KOsjenka, govoriš o doma ispečenim kolačima?

    mogu oni keksići svakakvi, što se za božić prave
    mafini isto mogu dugo stajati
    mramorni kolač i slično

    ali, ako baš morate imati, ima onih kupovnih u celofanu
    biskviti pa sa raznim dodacima

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    kolko dugo mafini?

  41. #91
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa ovisi što je u njima
    ako je voće, onda dva-tri dana
    ako nije, onda dok ti je ukusno

  42. #92
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Domaće kolače bi nosila, da izbjegnem koliko god mogu kekse i kojekakav junk
    Ako u mafinima ima jaja koliko bi mogli stajati i pretpostavljam da moraju biti u frižu, ne samo jaja ima u njima i maslaca i mlijeka.

  43. #93
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovo nadilazi moj svjetonazor

    da djeca i na moru moraju imati kolače?
    e, ne moraju, što se mene tiče

    po sladoled na dan i gotovo

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ni sva djeca ne smiju sladoled

  45. #95
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    znam
    uvijek ima iznimaka

    htjela sam reći kako bi mi kolači/slatkiši bili zadnja stvar na koju bih mislila prilikom pakiranja
    a uvijek ima djece koja su na koješta osjetljiva/alergična

  46. #96
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    U principu ne moraju, nemaju ni doma ni svake nedjelje kamoli svaki dan..
    Ali tamo više jedu, pogotovo stariji, pojede kao da u šumu ide radit. I baš si mislim kako bi poslje popodnevnog spavanca fino mogao maznit domaći mafin i šalicu mlijeka da mu sline cure kada drugi na plaži otvaraju napolitanke i kupuju krofne od kojih ga boli želudac.
    Ako stignem napravit ću, ako ne neću i dobro...
    Možda da tavu za palčinke ponesem

  47. #97
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ja nosim dvije tave za palacinke

  48. #98
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Sad me sramota priznat da imamo i polupansion, jasno vam je koliki su jedači moji sinovi

  49. #99
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    hahahahahahahahahha

    moji se još uvijek zadovoljavaju ogromnim količinama voća
    i ne traže ništa konkretnije

  50. #100
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    nekidan, između ručka i večere: maaamaa ispečeš mi jaje, al nek ima i malo slanine i luka i masna kruha(kruh a domaćom svinjskom masti) i dvije paprike ...nakon par sati smo išli na roštiljadu i prvi je bio za stolom.
    Al mislim si bolje i to nego da me pitao jel ima napolitanki doma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •