Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: roštilj u prirodi

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno roštilj u prirodi

    većinom djeca, daleko od frižidera, kako i što uz njega ( mislila sam napravit doma bažulj na salatu), ponijet krtrstavce ( toga mora bit najmanje tona), neke jestive kolače bez jaja ( jedan će bit stoposto kao torta koji može jest moj klinac), kaj još ????????????????

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    jesi sigurna da se želiš maltretirati s roštiljem po ovoj vrućini?
    Ako ti se da ja bi sve kao i inače, napacala meso najjednostavnijim začinima i uljem, ispekla brdo muffina bez jaja, možda štrudlu sa višnjama. Za salatu možeš narezati papriku, krastavce, rajčicu bi nekako tamo narezala.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    neću se ja mučiti nego muj muž i možda moj buraz, i bit će u hladu tak da bu to ok.

    štrudla od višnji je na tapeti ( jer imam dva slavljenika).
    Krastavci se režu na štapiće, papriku nebum, a i paradajz mi još nije najdomaćiji. Moram jako pazit kaj tko smije jest.

    Jedini mi je problem velika lubenica ( ako stigne domaća, ali mislim uzeti kadicu za decu, pa u nju stavnkati vodu ), možda unutra stavimo i koju pivu.

    hajde dalje!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #4
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Odlična ideja za lubenicu
    Ja sam navikla odvajati hranu, nemogu sve prilagođavat mojim alergičarima.
    Izroštiljajte tikvice, njih imaš ima domaćih.
    Možeš i mrkvicu narezat na štapiće, korabicu ako je imaš.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    naravno da ne mogu sve prema svojim alergičarima, ali ipak i oniu moraju nekaj jest, a ne samo gledat ( a jedan od njih je slavljenik).

    Tendencija je da se prvo ispeče stvari koje su dovoljne za mene i klinca, a onda ide za ostale.

    Lubenicu moram naručiti ( znam da će bit mala bez obzira kolko ima kila)

  6. #6
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Znam o čemu pričaš, najgore je bilo s tortama vječito kemijanje kako napraviti tortu bez jaja a da bude fina i drugima.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma kad je jsamo jaje u pitanju nije problem, ali kad ne smije ni mlijeko, ni orašasto, ni glutein, onda je frka, ali sva sreća da postoji nešto kaj može glumit tortu, a opet može bit od stvari koje može moj.

    A ovo jaja, sam napisala opreza radi

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mogu ja biti partybreaker
    naslov me privukao, jer sam nekidan slusala kako je paljenje vatre, pa i rostiljanje zabranjeno u lejtnim mjesecima u prirodi. sad sta je kod tebe priroda ne znam.

    a sad da se vratim na temu:
    strudel, jednostavno za narpaviti, svi ga vole, bez jaja je, a kolicina za pravi tulum
    za salatu ti je najjednostavnije ponjeti hrpu povrca s placa i tamo rezati
    tikvice, gljive, paprike, luk, mogu direkt na rostilj, a mogu se umotati u foliju i staviti na rostilj, izgleda kao kuhano.
    krumpir u foliju pa na zar, dakle ne na resetku.

    naravno puuuuunooooooooooooo cuge, bit ce vruce za vikend.

  9. #9
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ako misliš potopiti lubenicu u vodu, možeš doma smrznuti 4-5 plastičnih flaša (od mineralne, cole,...) obične vode (ne točiš do vrha, da ne eksplodira) i onda te flaše leda ubaciš u vodu gdje je lubenica.
    U tu vodu možeš potopiti i povrće da ti ne zakuha, a bome za silu i meso u zatvorenoj posudi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    tako i ja radim sa tim flašama, super je to!
    napunim s vodom , pa zzašarafim tek kad se zamrznu (prošli put mi je jedna pukla, jer nisam ostavila dosta mjesta za širenje)
    a može se i malo istisnuti zraka iz flaše prije nego se zašarafi, pa se tako stavi u led

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    joj cure kad bi ja imala u ledu mjesta bilo bi ok, ali pošto pražnjenje skoro nastupa možda uguram koju flašku unutra.

    Kaj se tiče prirode, tam je lijepo , ali nije daleko od nas, ali je od frižidera, tj. na jarunu je u baš dijelu za paljenje roštilja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •