Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 180 od 180

Tema: "dug" i neizdavanje svjedodžbi!

  1. #151
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kod nas pohvalnicu dobiju oni koji imaju 5,0.

  2. #152
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E pa bit će onda da je tako i kod nas

  3. #153
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas pohvalnicu dobiju oni koji imaju 5,0.
    i kod nas

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je prošla s 5.0, ali nije dobila pohvalnicu, jer je u toku godine imala jednu trojku i jednu dvojku iz vjeronauka, ali zaključno 5. Pohvalnice dobivaju oni koji su tijekom godine imali četvorke i petice.
    ma bezveze, moj klinac je dobil jednu jedinu trojku iz matke, kad je mjesec dana bio doma, i baš kad je došo uletio kontrolni. Klinka koja sjedi s njim iz istog kontrolnog je dobila samo 2 x jedinicu, pa opet ovo nanovo ispravljala, i na kraju dobila 4 iz matke. A mog klinca je ispitivala ne bi li mu dala peticu, dvoumila se do kraja.

    Dobil je pohvalnicu i on je 5.0.

  5. #155
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što, prošli su sa vrlo dobar u prvom razredu?
    zakaj se čudit, kod mojeg klinca je bilo recimo njih 7 koji nisu prošli s 5 na kraju prvog razreda.
    ja sam jedva prošla 3 , a osmi i sedmi i cijelu srednju školu s 5.
    Najgori su oni koji počnu s 5.0, pa smanjuju ocjene prema kraju školovanja.

  6. #156
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Najgori su oni koji počnu s 5.0, pa smanjuju ocjene prema kraju školovanja.
    zašto su najgori?
    zato što idu "obrnuto" pd tebe?

  7. #157
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    zašto su najgori?
    zato što idu "obrnuto" pd tebe?


    No, ni mi nismo išli po svjedodžbu, poslali smo kumče da podigne.

    Mislim da je nerealno za očekivati da to bude svečani čin sa velikim odazivom, kad se podjela održava 2 tj nakon kraja škole, kad već svi koji mogu, pobjegnu na more ili kod baka i djedova.

    Nije neizvedivo da se podjela organizira možda zadnji dan škole, ocjene su većini ionako puno prije zaključene.

  8. #158
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zakaj se čudit, kod mojeg klinca je bilo recimo njih 7 koji nisu prošli s 5 na kraju prvog razreda.
    ja sam jedva prošla 3 , a osmi i sedmi i cijelu srednju školu s 5.
    Najgori su oni koji počnu s 5.0, pa smanjuju ocjene prema kraju školovanja.
    Pa kaj ti ja znam, imaju tri "odgojna" predmeta iz kojih računam da svi imaju pet; pa je onda tu još i vjeronauk iz kojeg isto nekako računam da svi imaju petice, a kod nas svi imaju pet i iz engleskog - znači, ostaju samo hrvatski matematika i priroda za nižu ocjenu - računam da je teško baš toliko pokvariti prosjek sa te tri ocjene.

  9. #159
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj prvaš ima 4 iz likovnog.

  10. #160
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg svašta

  11. #161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    ma svako ide kak hoće, ili neće.

    Moja se mama uvijek ljutila da sam u nižim razredima uredno imala 3 iz likovnog, a stalno su mi crteži bili po natjecanjima, dobro to je bilo u jugoslaviji, ali tad sam bila jako poznata

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku


    No, ni mi nismo išli po svjedodžbu, poslali smo kumče da podigne.

    Mislim da je nerealno za očekivati da to bude svečani čin sa velikim odazivom, kad se podjela održava 2 tj nakon kraja škole, kad već svi koji mogu, pobjegnu na more ili kod baka i djedova.

    Nije neizvedivo da se podjela organizira možda zadnji dan škole, ocjene su većini ionako puno prije zaključene.
    Svjedodžbe se ne mogu podijeliti zadnji dan škole, nije po zakonu. Svako dijete ima pravo još zadnji dan odgovarati, a onda slijedi prvi popravni rok, pa sve to moraju potvrditi prvo Razredna, pa Učiteljsko vijeće. A pohvalnice se dijele različito, od škole do škole. Kako se očituje Vijeće učitelja. Kod nas 5,00- pohvala Učiteljskog vijeća, jedna 4- pohvala Razrednog vijeća i pohvala razrednika za kog on smatra da je zaslužuje. U višim razredima pohvalu razrednog vijeća dobivaju svi odlikaši. Pohvale isto mogu biti za odličan uspjeh i uzorno vladanje ili samo odličan uspjeh ili u pohvali razrednika on navede zašto je dodjeljuje. Tako pohvalu razrednika može dobiti i vrlo dobar ili dobar učenik ako je iz nekog raloga zavređuje ( ponašanje, napredak, kolegijalnost i sl. )

  13. #163
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kod nas su pohvalnice dobili svi koji su prošli s 5 i imaju uzorno vladanje (na pohvlanici piše samo: za odličan uspjeh i uzorno vladanje).Znači i oni koji nemaju 5,0. Barem mi je tako Lara rekla. Polovica razreda otprilike je prošla sa 4.
    Čudili smo se svjedodžbama, čak im i prosjek ocjena piše gore. Svjedodžba izgleda isto kao moja iz Gimnazije.
    A na dodjeli joj je bilo lijepo i sva je ponosna na svoju pohvalnicu i svima je pokazuje .

  14. #164
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma bezveze, moj klinac je dobil jednu jedinu trojku iz matke, kad je mjesec dana bio doma, i baš kad je došo uletio kontrolni. Klinka koja sjedi s njim iz istog kontrolnog je dobila samo 2 x jedinicu, pa opet ovo nanovo ispravljala, i na kraju dobila 4 iz matke. A mog klinca je ispitivala ne bi li mu dala peticu, dvoumila se do kraja.

    Dobil je pohvalnicu i on je 5.0.
    Pa i meni je malo krivo, al bumo vidjeli u trećem razredu, ak je ne bu dobila za 5.0, već bu moja dreknula!

  15. #165
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam imala 4 samo iz tjelesnog u svim razredima OŠ (jedino sam u 8. dobila 5 jer sam igrala košaricu za školu, ali me zeznuo iz puške s četvorkom, pa opet nisam uspjela imati 5,0)
    ali tada je rijetko tko imao 5,0
    1-2 učenika u generaciji
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 03.07.2012. at 17:25

  16. #166
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što, prošli su sa vrlo dobar u prvom razredu?
    da
    pohvalnicu kod nas ne dobivaju određeni klinci, po slobodnoj procjeni učiteljice
    dobiju je oni koji imaju iz svih predmeta zaključnu ocjenu odličan
    i da, meni znači puno ta pohvalnica
    jer vidim koliko je moje dijete ponosno na nju

  17. #167
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala 4 samo iz tjelesnog u svim razredima OŠ (jedino sam u 8. dobila 5 jer sam igrala košaricu za školu, ali me zeznuo iz puške s četvorkom, pa opet nisam uspjela imati 5,0)
    ali tada je rijetko tko imao 5,0
    1-2 učenika u generaciji
    Potpis! Pogotovo u srednjoj školi. Nije bilo šanse da dobijem 5 iz tjelesnog (imala sam više kila nego sada), ali nije me to diralo.

    Ove godine moj stariji je izveo nešto na čemu sam mu mogla samo skinuti kapu (nismo uopće o tome razgovarali, sam je došao na ideju gledajući kako se djeca bore za što bolje ocjene iz svih predmeta). On bi sada u 5. razredu imao 4 iz tjelesnog, iako uvijek nosi opremu i ima petice iz odgovaranja (dimenzije igrališta, pravila, razno) ali ne može napraviti stoj na rukama i brojne druge stvari. I lijepo je čovjek pitao profesora da li bi mogao dobiti 5 iz tjelesnog jer mu samo ta ocjena kvari prosjek, a on se trudi. Profesor nije odbio, nego je rekao razgovarati s razrednikom (moje dijete ima individualizaciju zbog problematične motorike, papiri postoje od prvog razreda, razrednik zna ali meni nije nikad palo na pamet ići na informacije iz tjelesnog i o tome bilo što govoriti).

    Kako god bilo, razrednik i prof.tjelesnog su se složili i dijete je dobilo 5! Ja sam bila iskreno začuđena i baš mi se dopalo kako se dijete samo zauzelo za sebe i to pred cijelim razredom, da nema skrivenih karata. Kad je dobio svjedodžbu, prvo je gledao rubriku tjelesne i zdravstvene kulture! Nije da je to nama bitno, ali njemu je očito bilo i dobro je završilo. Kad sam ga poslije pitala kako mu je palo na pamet pitati profesora za bolju ocjenu, odgovor je bio jednostavan: ako drugi to mogu raditi za matematiku i sve druge predmete, što ne bih ja mogao za tjelesni! Ni jednom nisam došao bez opreme niti izbjegao sat.

  18. #168
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Peterlin, bravo za hrabrog dečka!

  19. #169
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo, ja došla sa Vijeća roditelja

    to neizdavanje svjedožbe zbog neplaćenih računa nema nikakvu osnovu i to je samovolja škole/nastavnika

    ima se pravo inzistirati, bez obzira na neplaćene račune

  20. #170

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    to neizdavanje svjedožbe zbog neplaćenih računa nema nikakvu osnovu i to je samovolja škole/nastavnika
    Ne, to je samovolja Škole. Točka.
    Nama roditelji, ako je vjerovati ravnateljici, duguju 40 000 kuna.

    Pohvalnice...djeci znače puno. Mi pohvalnice Razrednog Vijeća dodjeljujemo za opći uspjeh 5 (ne mora biti 5,0) i uzorno vladanje, a Učiteljskog za sve to i doprinos radu škole (sudjelovanje na Kvarneriću, Županijskom ili Državnom natjecanju, sportskom natjecanju ZA školu, a ne klub koji nema veze sa školom i slično).

    Pohvalnice dodjeljujemo i pojedinim roditeljima...za kolače, pomaganje materijalnim sredstvima itd. Ali, to naravno nisu one iz NN, već ih same radimo.

  21. #171
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne možeš tvrditi za sve i svakoga
    odakle znaš da nema nastavnika koji su stvar preuzeli u svoje ruke, iz straha da zbog neplaćenih računa neće dobiti plaću?

  22. #172

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ove godine moj stariji je izveo nešto na čemu sam mu mogla samo skinuti kapu (nismo uopće o tome razgovarali, sam je došao na ideju gledajući kako se djeca bore za što bolje ocjene iz svih predmeta). On bi sada u 5. razredu imao 4 iz tjelesnog, iako uvijek nosi opremu i ima petice iz odgovaranja (dimenzije igrališta, pravila, razno) ali ne može napraviti stoj na rukama i brojne druge stvari. I lijepo je čovjek pitao profesora da li bi mogao dobiti 5 iz tjelesnog jer mu samo ta ocjena kvari prosjek, a on se trudi. Profesor nije odbio, nego je rekao razgovarati s razrednikom (moje dijete ima individualizaciju zbog problematične motorike, papiri postoje od prvog razreda, razrednik zna ali meni nije nikad palo na pamet ići na informacije iz tjelesnog i o tome bilo što govoriti).

    Kako god bilo, razrednik i prof.tjelesnog su se složili i dijete je dobilo 5! Ja sam bila iskreno začuđena i baš mi se dopalo kako se dijete samo zauzelo za sebe i to pred cijelim razredom, da nema skrivenih karata. Kad je dobio svjedodžbu, prvo je gledao rubriku tjelesne i zdravstvene kulture! Nije da je to nama bitno, ali njemu je očito bilo i dobro je završilo. Kad sam ga poslije pitala kako mu je palo na pamet pitati profesora za bolju ocjenu, odgovor je bio jednostavan: ako drugi to mogu raditi za matematiku i sve druge predmete, što ne bih ja mogao za tjelesni! Ni jednom nisam došao bez opreme niti izbjegao sat.
    Svaka mu čast Govori ona koja nikad nije imala 5 iz tjelesnog i osjećala se kao kreten zbog toga što joj ne ide ono što svima drugima ide. Za to što se znao (pošteno i s pokrićem) zauzeti za sebe zaslužuje posebnu peticu koja ne ide u svjedodžbu!

    Rado bih da se i moje dijete zna zauzeti za sebe kad ima na to pravo, ali ovaj čas mi se to čini apsolutno nemogućim (on se trenutno čudi kako to ima 5 iz likovnog, a tijekom godine je dobio dvije četvorke i tvrdi za sebe da ružno crta ).

  23. #173
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Peterlin dobar ti je mali
    iako smatram da je nepravedno da i sam nastavnik nema malo vuiše sluha s obzirom na njegove poteškoće koje si navela
    ali dobro bitno da se snašao

    meni je tjelesni bio jedan od omiljenih predmeta ali mi je uvijek bilo žao onih k0oji jednostavno nisu mogli savladati određene vježbe
    vidiš da se trude, daju svoj maximum al ne ide- mislim da je to užasna frustracija za dijete

    ove ucjene sa svjedodžbama više neću komentirati samo ću se nasekirati u ovo lijepo jutro
    Posljednje uređivanje od flopica : 04.07.2012. at 10:00

  24. #174
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin dobar ti je mali
    iako smatram da je nepravedno da i sam nastavnik nema malo vuiše sluha s obzirom na njegove poteškoće koje si navela
    ali dobro bitno da se snašao

    meni je tjelesni bio jedan od omiljenih predmeta ali mi je uvijek bilo žao onih k0oji jednostavno nisu mogli savladati određene vježbe
    vidiš da se trude, daju svoj maximum al ne ide- mislim da je to užasna frustracija za dijete

    ove ucjene sa svjedodžbama više neću komentirati samo ću se nasekirati u ovo lijepo jutro
    Ja ne bih ništa prigovorila profesoru tjelesnog jer nemam pojma je li on uopće znao za objektivne teškoće (iako se moglo primijetiti). Ja sam o tome razgovarala samo s razrednikom, ali nisam provjeravala je li on proslijedio kolegi informaciju + papire. Moglo bi se reći da smo mi odrasli zakazali (svi redom) ali kako god bilo, dijete je samo sve riješilo, dobilo svjedodžbu i pohvalnicu.

  25. #175
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moj prvaš ima 4 iz likovnog.
    Nema. Danas dobio svjedodžbu i piše 5 iz likovnog.

  26. #176
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nema. Danas dobio svjedodžbu i piše 5 iz likovnog.

  27. #177
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Kao prosvjetna radnica koja je po nalogu ravnatelja i sama morala obavljati ovu neugodnu dužnost upozoravanja roditelja da su dužni podmiriti dug do izdavanja svjedodžbi, mogu samo reći da je živa sramota da se uopće nekoga mora podsjećati da je nužno podmiriti račun za pruženu uslugu i upravo nas je to dovelo do situacije u kojoj mi moramo ucjenjivati roditelje.
    Apsolutno je nevjerojatan broj ljudi koji su spremni slati dijete na užinu, a onda po izlikom kriza je i sl. ne podmirivati račune. Svi koji misle da je jeftinije doma napraviti sendvič nego platiti subvencionirani obrok u školi, to bi trebali i učiniti.
    Znam da je nezgodno dobiti uplatnicu za dva mjeseca, ali negativna iskustva po školama dovela su nas tu gdje jesmo pri čemu naravno ispaštaju ljudi koji redovito plaćaju i prosvjetari koji glume utjerivače dugova.

  28. #178
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    ma o čemu ti pričaš...ma kakva sramota..pa ako su se do sada plaćali računi po principu plaćaš za prosli mjesec kakva onda sad upozorenja za "dugovanja" a lipanj nije niti prošao, sramota...nema svjedodžbe dok ne platiš, da nije tužno bilo bi smješno

    i ne mislim da itko od roditelja šalje djecu u boravak a misli da mu je jeftinije slagati sendviče

    naša učiteljica nikog nije upozorila niti zvala zbog toga (naravno da je trebala, to joj je dužnost, valjda), a mi lijepo došli i ostali pos....,

  29. #179
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    U nasoj skoli (Italija) postoje dugovi prema menzi i skolskom busu, ali se to rjesava na nacin da ako roditelj do 15.7. ne podmiri dug, njegov zahtjev za menzu ili sk.bus za slijedecu sk.godinu jednostavno bude - odbijen. Obicno ih to trgne, pa ih podmire (u komitetu roditelja sam, pa neke info imam iz prve ruke).
    (To su dugovi u biti prema opcini, jer opcina nudi sk.bus, a vanjska firma koja dobije natjecaj preko opcine nudi uslugu menze.)
    Za menzu je dodatno uredjeno to sto dobijes karticu na koju stavljas lovu (nesto kao prepaid) i svaki mjesec dobijes izvjestaj koji dan je dijete jelo (znaci ne moze se desiti da dijete nije bilo u skoli, a da skinu s kartice, odnosno to je provjerljivo) i koliko novaca su skinuli s kartice, a takodjer dolaze i SMS-ovi sa stanjem, tako da kad vidis da se priblizavas nuli, doplatis jos.
    Karticu drze roditelji, djeca ju ne moraju nositi u skolu - skola firmi koja pruza uslugu menze salje podatke.
    Nasa skola ce mozda ukinuti menzu jer mozda za njom nece biti potrebe (postoji mogucnost da reograniziraju satove), izracunala sam unaprijed pred kraj sk.godine koliko uplatiti, i sad sam 1 cent u visku na kartici - nek' im bude .


    I da se pohvalim, vidim da pricate o pohvalnicama i sl.: E. je 3. razred prosla s najvisim ocjenama. Trenutno je na moru u HR, upoznala je na plazi curku koja u skolu ide u HR, i curka joj ne vjeruje da ima desetke u svjedodzbi.

  30. #180
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    Ne znam da li se netko zapitao - ali kažu grad plaća učitelje u boravku iz svog proračuna -> roditelji plaćaju prirez gradu (pune proračun) i zato što rade i trebaju boravak + onda još ponovo plaćamo i boravak u školi! - meni je to nelogično (a nekad sam imala i 5 iz logike) - ali u današnje vrijeme sve je moguće...može li mi netko to pojasniti?...

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •