Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 180

Tema: "dug" i neizdavanje svjedodžbi!

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno "dug" i neizdavanje svjedodžbi!

    Do sada smo sve račune za školu uredno plaćali! Početkom mjeseca za prethodni mjesec!
    Danas mo zove Jankov učitelj da smo dužni 308kn (108 prehrana i 200 boravak za 6. mjesec) i da nam ne može dati svjedodžbu u petak!!!




    Kakve su to fore? Ajde još da sam dužna za pol godine pa da mi ne daju ne bih riječ rekla, ali ovo je "dug" za tekući mjesec (da ne komentiram da napalate punu cjenu boravka za 15 dana škole ).

    Mislim, sutra ću zvati računovodstvo, da vidim kaj oni vele na sve to, nisam pojma imala da je takva praksa. Učitelj mi je reko da neka ih slobodno zovem, da je i njemu neugodno zvati ljude, ali da su mu ruke vezne i da ne može ništa.

    I sad za tih par dana (jer plaćamo početkom 7. mj kad mm sjedne plaća9 mi nećemo dobiti ocjene nego moramo čekati jesen???

    Mislim, ne vjerujem.

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Koja im je to fora?
    Mislim, i što da nemaš svjedodžbu?
    Na dijete igraju. Bljak.

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    To mi je najodvratnije što na dijete igraju..I velim, to čak niti nije dug!

  4. #4
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Istina, i ja sam bila ljuta kad nam je učiteljica rekla da sve mora biti plaćeno prije izdavanja svjedodžbi. Ja sam odmah platila za 5. i za 6. mjesec pa ćemo svjedodžbu valjda dobiti, ali nije u redu. Na uplatnicama za lipanj, kao i na uplatnicama za svibanj, piše dospjeće plaćanja do 15.6., znači za lipanj je rok plaćanja bio odmah.

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, i ja sam bila ljuta kad nam je učiteljica rekla da sve mora biti plaćeno prije izdavanja svjedodžbi. Ja sam odmah platila za 5. i za 6. mjesec pa ćemo svjedodžbu valjda dobiti, ali nije u redu. Na uplatnicama za lipanj, kao i na uplatnicama za svibanj, piše dospjeće plaćanja do 15.6., znači za lipanj je rok plaćanja bio odmah.

    Pa da, upravo to...početkom 6. dobili uplatnice za 05. s plaćanjem do 15.06. i onda 13.06. dobili uplatnice za 06. sa plaćanjem do 15.06.. Mislim, pa tko je tu lud!?

    Sutra će me čuti oni tamo u računovodstvu!! Uostalom, u 5. mjesecu sam im donjela rješenje od DD-a koji mi uopće izgleda nisu uzeli u obzir za prehranu u 06. mjesecu!

  6. #6
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma sramota!
    a mi ne možemo dobiti 150 kuna zan izlet na koji dijete nije otišlo zbog bolesti
    baš me rastužuju takve stvari
    samo daj, daj, daj...

  7. #7
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Bojim se jedino da nije do računovodstva (barem što se tiče boravka) nego do Gradskoga ureda. Mislim da uplatnice za boravak, baš kao i za vrtiće, šalju oni.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    sramota je očekivati da se podmire dugovi?!
    škole, poznato je grcaju u parama.

    ali ništa me više ne čudi s obzirom da pročitah i kako je pregaziti čovjeka etički neutralno.

  9. #9
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    sramota je očekivati da se podmire dugovi?!
    škole, poznato je grcaju u parama.

    ali ništa me više ne čudi s obzirom da pročitah i kako je pregaziti čovjeka etički neutralno.
    Ne, nije sramota očekivati da se plate dugovi, nego nije u redu ispostaviti uplatnice u istom mjesecu za dva mjeseca, a sve zbog njihove neorganiziranosti i šlampavosti početkom školske godine kad su zbog novog sustava naplate uplatnice jako kasnile. Trebali su dopustiti da se svjedodžba podigne ako je ostao neplaćen samo dug iz lipnja, jer to zapravo i nije dug (da je bilo kao i prijašnjih mjeseci, na uplatnici bi pisalo da je dospjeće plaćanja 15.7.).

    A uvjetovati dobivanje svjedodžbe placanjem "neduga" je u najmanju ruku nepedagoški - zamisli kako se osjeća to dijete koje u petak neće dobiti svjedodžbu. Moglo se to sve skupa izvesti i drugačije.
    Posljednje uređivanje od Freja : 27.06.2012. at 20:08

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ja sam isto bila zbunjena cijelim iznosom za boravak, ali mi je objašnjeno da je "boravak" određeni fiksni iznos koji se samo dijeli u jednake mjesečne rate (kao u glazbenim školama napr.).
    Ne znam, meni je logično da svaku aktivnost, pa tako i školu platim zadnjeg dana korištenja, dakle do 15.6.
    edit:da, točno je da je kaos bio s uplatnicama, kasnile su i po 2 mjeseca.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 27.06.2012. at 20:09

  11. #11
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto bila zbunjena cijelim iznosom za boravak, ali mi je objašnjeno da je "boravak" određeni fiksni iznos koji se samo dijeli u jednake mjesečne rate (kao u glazbenim školama napr.).
    Ne znam, meni je logično da svaku aktivnost, pa tako i školu platim zadnjeg dana korištenja, dakle do 15.6.
    Pa i meni, ali su uplatnice dolazile kasno, barem u našoj školi. Tako da su nas oni natjerali da plaćamo s tolikim zaostatkom (a onda dali rok od 2 dana za zadnju ratu). Mogli su nam onda dati uplatnice na početku godine da si sami rasporedimo kako ćemo, kao što je za glazbenu. Ili da barem imaju isti poziv na broj pa plaćaš bez da čekaš kad ti ih oni dostave (govorim za boravak, prehrana je drugo).

    Ja u potpunosti razumijem školu, ali nisu to izveli na najbolji mogući način. Srećom, nas je učiteljica upozorila na to zadnji tjedan škole, a anu.m očigledno nisu i sad se događa što se događa. Da mi učiteljica nije rekla, ja bih također spremila uplatnicu u torbu, ne bih se sjetila pogledati datum i mislila bih da joj je rok za plaćanje mjesec dana, kao što je bio i svakoj prije nje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    A uvjetovati dobivanje svjedodžbe placanjem "neduga" je u najmanju ruku nepedagoški - zamisli kako se osjeća to dijete koje u petak neće dobiti svjedodžbu. Moglo se to sve skupa izvesti i drugačije.
    Odgovorit ću protupitanjem: zamisli kako će se osjećati dijete čija mama ili tata učiteljiica/učitelj u PB neće dobiti plaću naredni mjesec?

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    no@,

    Gdje sam ja to napisala da ne mislim platiti djetetovu prehranu i boravak!??? GDJE???


    I ja nema dug od par mjeseci, ja samo ne mogu u jednom mjesecu platiti duple račune!! Jesi li pročitala što smo Freja i ja napisale?? Tebi je to u redu???

    A preko leđa mog djeteta se oni bahate!!

    FUJ!!!
    Posljednje uređivanje od apricot : 28.06.2012. at 09:38 Razlog: nepotrebno ružno obraćanje drugoj korisnici

  14. #14
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovorit ću protupitanjem: zamisli kako će se osjećati dijete čija mama ili tata učiteljiica/učitelj u PB neće dobiti plaću naredni mjesec?
    Možda da to pitanje usmjeriš na prave neplatiše, oni koji npr. imaju po 6 i više mjeseci duga.

  15. #15
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    ana.m, ne bih rekla da je to bahaćenje, to je smo neorganiziranost i neusklađenost. Kad su već odlučili tako napraviti, najveći je propust vašeg učitelja i učiteljice da vam to nisu rekli na vrijeme nego zovu tek sad kad je situacija već zeznuta. Vjerujem da ćeš sve riješiti sutra, pogotovo ako im doneseš potvrde da je sve plaćeno.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Možda da to pitanje usmjeriš na prave neplatiše, oni koji npr. imaju po 6 i više mjeseci duga.
    referirala sam se na flopičin uopćen komentar sramota. pravim neplatišama ja bih nazvala sve one sa 2 i više mjeseci duga.

  17. #17
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pa zapravo ovo nisu neplatiše, većina računa ti dolazi bez avansa, platiš nakon što nešto iskoristiš.
    Većini roditelja je platiti 1000kn odjednom paaaaa ne baš malo.
    Neplatiša-pravih-ima jako jako puno, previše, onih koji po pola godine ne plate ništa
    i vrtiće i škole
    njih nitko ne dira, čini mi se.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    moje mišljenje je da to vezanje izdavanja svjedožbi sa plaćanjem boravka i sl nije etički, a sad ne znam koji je pravni temelj toga .

    Nije dijete krivo koje je učilo cijele godine ako mu roditelji trenutno nemaju novca .

    A ovo plaćanje do 15 u mjesecu je posebna priča , sad kad su škole na riznici grada .

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Problem je što je uvijek do 15. idučeg mjeseca, a oni su sad sve strpali u jedan mjesec!! Užas!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ah , nemam riječi . glavno da se nas male neplatiše tlači a po novinama se naslikavaju bivše žene sumnjivih tajkuna iz doba pretvorbe i na tv.u nam opisuju kako vole lijep život i luksuz.


    ja bih na tvom mjestu platila kad budem imala

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    ah , nemam riječi . glavno da se nas male neplatiše tlači a po novinama se naslikavaju bivše žene sumnjivih tajkuna iz doba pretvorbe i na tv.u nam opisuju kako vole lijep život i luksuz.


    ja bih na tvom mjestu platila kad budem imala
    Pa to je i moj muž reko!Ali ja želi s djetetom u petak po ocjene. Pa tko će čekati jesen!
    Pa daj zamisli!! .. Čekamo taj petak da vidimo ocjene i s koliko je prošao, prvi razred, prva svjedodžba!! I sada ovo!! Kaj da ja njemu kažem!??

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    da živi u Hrvatskoj , eto to .

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Nama je ravnateljica rekla da je ucjena oko izdavanja svjedodžbi protivna statutu škole ,
    iako u našoj školi nema boravak, ali se znalo prijetiti ako netko nije vratio lektiru u knjižnicu.

  24. #24
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sramota! Fuj! Gadi mi se ovakvo ponašanje! Da dijete ne dobije svjedodžbu zbog duga dospjelog prije 10 dana i to njihovom greškom, a tolike su milijarde pokradene i još su dobili odlikovanja....gdje ide ova naša Hrvatska?

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    I kod nas imaju istu politiku.
    Nama je ceh za 6. mjesec preko 1000 kuna.(dvoje djece)
    Posljednje uređivanje od Cathy : 27.06.2012. at 22:39

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ni kod nas nema svjedodžbi ako nisu sve knjige vraćene u knjižnicu. NEMA čitanja preko ljeta. Preglupi propis.

  27. #27
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ma neće se ništa dogoditi ako svjedodžbu podignete kasnije, čekat će vas u tajništvu.
    A da dugovanja nemaju veze sa svjedodžbom, to stoji.
    To je nepisano pravilo jer ne postoji drugi način da se podmire dugovi (bilo koje vrste, školska kuhinja, boravak, časopisi, knjige iz knjižnice).
    A da ima roditelja koji ignoriraju plaćanja, ima, a ne postoji ništa što bi ih obavezalo.

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    Ma neće se ništa dogoditi ako svjedodžbu podignete kasnije, čekat će vas u tajništvu.
    A da dugovanja nemaju veze sa svjedodžbom, to stoji.
    To je nepisano pravilo jer ne postoji drugi način da se podmire dugovi (bilo koje vrste, školska kuhinja, boravak, časopisi, knjige iz knjižnice).
    A da ima roditelja koji ignoriraju plaćanja, ima, a ne postoji ništa što bi ih obavezalo.
    Naravno da neće, ali...ALI!! Trebam li objašnjavati?

    kažem, da kasnimo mjesecima riječ ne bih rekla, ali ovako....pa vide da redovno plaćamo!!

    Iskreno, ja ne znam bi li plakala ili bi bila bjesna! Malo jedno malo drugo!!

  29. #29
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma mislim...neće se ništa dogoditi ako podignu djetetu svjedodžbu kasnije...pa zaboga dijete je završilo prvi razred i želi ići po svoju svjedodžbu i ima pravo na to...pa zar se ne sjećate kad ste bili djeca kako je to bio važan događaj.

  30. #30
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kod nas još dijele i pohvalnice, i svi plješču, i ako dijete ne može dobiti svjedođbu...........tužno.

  31. #31
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ovako je i kod nas u školi, meni je to uvijek išlo na živce.

  32. #32
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    No, dobro. Ne sviđa vam se način na koji škole utjeruju dugove.
    Imate kakvo rješenje?
    Imate način na koji bi se dugovi naplatili?

    Ja sam redovni platiša stambenog kredita već 12 godina, ostale mi još tri pa smo gotovi.
    MM plaća svaki mjesec internetom, bio je na putu, nije stigao, kasnili smo tri dana.
    Poslali mojoj računovotkinji nalog da mi se rata oduzme od plaće.
    Račun je tada već bio plaćen i jedva sam uspjela objasniti gospođi u banci da nalog obustavi jer je račun plaćen.
    Pa mi je htjela poslati nalog da mi skinu 15 kn jer sam još toliko dužna (valjda troškovi).

    Nju nije zanimalo jesam li ja redovita i razlozi zašto sam kasnila.
    I još je bila bezobrazna i hoće poslati nalog za obustavu 15 kn.

    Kad bi škole radile na takav način, možda bi vas još više ljutilo.

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Utjerivanje dugova! Čitate li ovaj topik s razumijevanjem ili čitate ono kaj se vama čita!!??

    Ajmo kako meni pojedinci idu na živce!!


    matilda ne znam u kojoj si banci ali ne karikiraj, za tri dana ti još ni prva obavjest ne bi stigla na kućnu adresu tak da te priče objesi mačku o rep. Stvarno ne znam u kojoj to banci imaš kredit da su tako revni za 3 dana neplaćanja i da tako utjeruju dugove. Sve ovo kaj pišeš događa sa nakon malo dužeg neplaćanja!!

  34. #34
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sad tek vidim da smo mi dobili svjedodžbu unatoč "dugovanju".

    ja sam uredno platila jednu uplatnicu i drugu ostavila za idući mjesec.

    ucjena djetetovom svjedodžbom (i k tome prvašića) je osobito niska i degutantna.

    a još je gore nabijanje roditeljima na nos da učiteljica neće dobiti plaću ako ne platimo. zar roditelji žele da učiteljica ne dobije plaću? zar je manje cijenimo i poštujemo njezin rad ako nismo u stanju ispljunuti dvostruki iznos u lipnju, ili ako naša plaća ne sjeda onog datuma koji je zamislio gradski ured?

    tužno je i žalosno da dolazi do ovakvih sukoba između roditelja i prosvjetara. čestitke vladajućima, stvarno su dobro svladali načelo "divide et impera".

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ma sramota!
    a mi ne možemo dobiti 150 kuna zan izlet na koji dijete nije otišlo zbog bolesti
    baš me rastužuju takve stvari
    samo daj, daj, daj...
    kolko ja znam u našoj školi, a i u vrtiću vraćaju lovu ako dete nije išlo, mi inače u zadnji čas to platimo, ali se dogodilo par puta da smo morali odustati većinom od predstava

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ana jel si si provizorno izračunala kolko bi love trebala dat za klopu ovaj mjesec, i svakako ponesi papir od dd.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam se upravo vratila s dodjele svjedodžbi - bilo je dosta djece i roditelja koji su svjedodžbe podizali s uplatnicama. Nikome nisu uskratili svjedodžbu, a sad ne znam da li su baš svi platili ili to ne rade u našoj školi. Prije će biti da su svi platili jer znam da je sin rekao zadnji dan nastave da treba podmiriti dug DO DODJELE SVJEDODŽBI.

    Blaženi vrtić, kod njih je to bilo puno bolje organizirano. S druge strane, meni je normalno da se za uslugu koju smo koristili plati na vrijeme.

  38. #38
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    referirala sam se na flopičin uopćen komentar sramota. pravim neplatišama ja bih nazvala sve one sa 2 i više mjeseci duga.
    pa nisi se trebala referirati jer moj komentar nije uopćen
    dakle ne vrijedi za one koji ne plaćaju
    nego vrijedi ovdje, za ovu situiaciju
    za anu. m i njezino dijete
    žena nije platila jedan mjesec iz razloga što ne može platiti duplo u mjesec dana
    ne bih ni ja mogla, vjerujem još puno hrvata također

    i sramota je, dašta neg sramota
    s velikim S!

  39. #39
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ucjena djetetovom svjedodžbom (i k tome prvašića) je osobito niska i degutantna.

    a još je gore nabijanje roditeljima na nos da učiteljica neće dobiti plaću ako ne platimo. zar roditelji žele da učiteljica ne dobije plaću? zar je manje cijenimo i poštujemo njezin rad ako nismo u stanju ispljunuti dvostruki iznos u lipnju, ili ako naša plaća ne sjeda onog datuma koji je zamislio gradski ured?

    tužno je i žalosno da dolazi do ovakvih sukoba između roditelja i prosvjetara. čestitke vladajućima, stvarno su dobro svladali načelo "divide et impera".
    Upravo tako.

  40. #40
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Zar se novcima za topli obrok placa ucitelje??

    Zasto si ucitelji dozvole da ih se maltretira ovakvim tricama?
    Oni posteno zarade svoje novce u ucionici, a dugove treba utjerivati onaj tko je placen za to, tajnistvo i racunovodstvo. I to na vrijeme. Opomena se salje 15 dana nakon dospjeca racuna, a ne na kraju skolske godine.

  41. #41
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Zar se novcima za topli obrok placa ucitelje??

    Zasto si ucitelji dozvole da ih se maltretira ovakvim tricama?
    Oni posteno zarade svoje novce u ucionici, a dugove treba utjerivati onaj tko je placen za to, tajnistvo i racunovodstvo. I to na vrijeme. Opomena se salje 15 dana nakon dospjeca racuna, a ne na kraju skolske godine.
    Poanta je da u trenutku kad su anu.m obavijestili da joj sin neće dobiti svjedodžbu, nije prošlo 15 dana od izdavanja računa. Zato i cijeli ovaj topik.

  42. #42
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    samo bih htjela primijetiti da je uplatnica za prehranu uvijek imala dospijeće za tekući mjesec, jedino boravak se plaćao za prethodni mjesec
    znači, početkom svibnja, dobila sam uplatnicu za
    -produženi boravak - travanj - dospijeće cca 10. svibnja
    -prehrana-svibanj - dospijeće cca 10. svibnja


    početkom lipnja dobila sam uplatnice:
    -produženi boravak - svibanj - dospijeće cca 10. lipnja
    -prehrana - lipanj - dospijeće cca 10. lipnja
    -produženi boravak - lipanj - ali poprilično sam uvjerena da je dospijeće bilo do srpnja ? - s tim da sam ja platila odmah sve 3 uplatnice

    znači, kod nas u školi jedina dupla uplatnica je boravak (za 5. i 6. mjesec), kuhinja se nikada nije plaćala za prethodni mjesec

  43. #43
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Poanta je da u trenutku kad su anu.m obavijestili da joj sin neće dobiti svjedodžbu, nije prošlo 15 dana od izdavanja računa. Zato i cijeli ovaj topik.
    kod nas je prošlo 15 dana od izdavanja uplatnica? mi smo prve dvije dobili odmah prvi tjedan lipnja, samo ovaj boravak za lipanj smo dobili negdje 11. ili 12. (odnosno onda mi ih je kćer predala uz "e, da, zaboravila sam ti dati još jednu uplatnicu")

    nama su u prvom razredu rekli da je to nažalost jedini način da neke roditelje natjeraju da plate svoje obveze- neizdavanje svjedodžbe dok se ne plate svi računi

  44. #44
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Poanta je da u trenutku kad su anu.m obavijestili da joj sin neće dobiti svjedodžbu, nije prošlo 15 dana od izdavanja računa. Zato i cijeli ovaj topik.
    Znam, zato i ne kuzim zasto su se prosvjetni radnici nasli prozvanima.

    Placu dobivaju iz riznice RH, a utjerivanje dugova im u normalnoj drzavi ne bi smjelo biti u opisu posla.
    Stavljati ucitelje i roditelje u takav polozaj moze samo nesposobno vodstvo koje ne zna tajnistvo i racunovodstvo natjerati da zarade svoju placu.

  45. #45
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, zato i ne kuzim zasto su se prosvjetni radnici nasli prozvanima.

    Placu dobivaju iz riznice RH, a utjerivanje dugova im u normalnoj drzavi ne bi smjelo biti u opisu posla.
    Stavljati ucitelje i roditelje u takav polozaj moze samo nesposobno vodstvo koje ne zna tajnistvo i racunovodstvo natjerati da zarade svoju placu.
    učitelji u boravku plaću dobijaju iz gradske a ne državne blagajne i nažalost to je gradska ideja da ti učitelji moraju utjerati dugove jer njih grad ucjenjuje da neće dobiti plaću ako roditelji ne plate

  46. #46
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    osim toga da i jest riječ o roditeljima koji duuuuguju, dakle opetovano ponavljaju neplaćanje nije u redu zbog toga kažnjavati djecu
    elaborirat ću kasnije

  47. #47
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Dugovi se naplacuju ovrhom, ne ponizavanjem ucitelja.
    Jos jedan u nizu bisera gradske nam uprave.

    Da je mene ucitelj nazvao radi tako neceg, odmarsirala bih do ravnatelja i racunovodstva provjeriti za sta su oni placeni.

    Mislim da se ovdje roditelji i ucitelji trebaju ujediniti i zahtjevati da ih se postuje kao prosvjetare, radnike i ljude.
    Ovo je stvarno preslo svaku mjeru i granicu!

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ana, daj se skuliraj!

    ako si otvorila topik, nisi mu vlasnica i na njemu se mogu javljati i oni koji misle dijametralno suprotno od tebe.
    poebno nisu potrebna vrijeđnja i ružne riječi; čovjek bi ipak očekivao da smo dovoljno zrele da se barem u pisanoj komunikaciji možemo suzdržati.

  49. #49
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa Vidi poruku
    samo bih htjela primijetiti da je uplatnica za prehranu uvijek imala dospijeće za tekući mjesec, jedino boravak se plaćao za prethodni mjesec
    znači, početkom svibnja, dobila sam uplatnicu za
    -produženi boravak - travanj - dospijeće cca 10. svibnja
    -prehrana-svibanj - dospijeće cca 10. svibnja


    početkom lipnja dobila sam uplatnice:
    -produženi boravak - svibanj - dospijeće cca 10. lipnja
    -prehrana - lipanj - dospijeće cca 10. lipnja
    -produženi boravak - lipanj - ali poprilično sam uvjerena da je dospijeće bilo do srpnja ? - s tim da sam ja platila odmah sve 3 uplatnice

    znači, kod nas u školi jedina dupla uplatnica je boravak (za 5. i 6. mjesec), kuhinja se nikada nije plaćala za prethodni mjesec
    Kod nas je drugačije. Napisat ću poslije, sad jurim.

  50. #50
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    I mene je razrednica zvala radi duga za 6.mjesec. Rekli su svim klincima da se dugovi moraju podmiriti prije dodjele svjedodžbi, i tak je svake godine, a i razrednica nam je to na zadnjem roditeljskom rekla. Da li je to u redu? Mislim da je. Moje je dijete klopalo u školi i to treba platiti. Moj je problem što nisam na to obraćala pažnju i nisam to napravila na vrijeme.
    Tak je i jučer bilo u glazbenoj, nebrojeno puno roditelja (a i djece) se moralo vratiti jer nisu platili participaciju do kraja, neki su jurili u poštu, puhali su, uzdisali, radili grimase. Dečko ispred mene se skamenio kad je samouvjereno predao pristupnicu i kad mu je računovotkinja (ili tko već) rekla da ima još jednu ratu za platiti. Čekali su ga frendovi u hodniku i vidjela sam ga kako mu je neugodno pred njima reći da mu starci nisu uplatili jednu ratu. Ja sam imala dvije i čekala sam plaću do zadnjega, kad sam vidjela da neće sjesti na vrijeme, ugazila sam još dublje u minus i podmirila dug. Plaću sam dobila danas, podmirit ću i tu kuhinju, klinjo će u ponedjeljak dignuti svjedodžbu. Znam da nije ista situacija, ali sumnjam da te nitko do jučer nije upozorio da dug moraš platiti prije dodjele svjedodžbi. Radi samog djeteta uplati ako možeš ili reci da niste doma i digni je najesen.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •