Stranica 2 od 37 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1838

Tema: Neurednost

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kod nas ja napravim najviše nereda.
    Dođem doma, ona gladna, ja gladna, ona nervozna od vrućine, ja mokra do kože... skidam se s njom u rukama, otkopčam hlače, one padnu na pod, prekoračim ih... spustim nju na krevet, skidam majicu, ona plače, dižem ju, tražim nešto za po doma, što sam to jutro obukla po prvi put pa ne znam sad di je, pa uzimam drugo, dok se oblačim, a ona opet plače, uočim to prvo, žebi ga... cipela ima posvuda, samo ih slikam i upadam u papuče... sreća to se u tom donjem stanu.
    Itd...
    Uf. I nervira me to. Nisam to ja.

  2. #52
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    moj stariji pričuva sestru, ili se malo zabavim s njom pa se ona nastavi sama igrat...i sin je naviknut da posprema svoju sobu. ako nešto kuham, često su oboje uz mene "pomažu" mi... a pospremam ono glavno navečer kad legnu, ili npr ujutro dok se njih dvoje još izležavaju uz crtić ja usisam.... ne znam ni sama kako, ali stignem sve bez problema... mislila sam da će mi bit teže kad mm ode, al u stvari mi je lakše, jer imam neki svoj ritam program
    Eh...al moj ima 11 mj. i ne miče se od mene, igra se sam samo ako ja sjedim na podu s njim pa me ima na oku. Stariji ga zabavi al sve je to kratkog vijeka... Ma narast će oni pa će i meni bit uredno. Ide muž nazad, doma će bit samo 8 dana, stignem se ja još organizirat...

  3. #53
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    moji imaju 7 g i 18 mj, a sami smo ostali kad je on imao 6 g a ona 7 mj, i nekako smo to glatko izgurali

  4. #54
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ja napravim najviše nereda.
    Dođem doma, ona gladna, ja gladna, ona nervozna od vrućine, ja mokra do kože... skidam se s njom u rukama, otkopčam hlače, one padnu na pod, prekoračim ih... spustim nju na krevet, skidam majicu, ona plače, dižem ju, tražim nešto za po doma, što sam to jutro obukla po prvi put pa ne znam sad di je, pa uzimam drugo, dok se oblačim, a ona opet plače, uočim to prvo, žebi ga... cipela ima posvuda, samo ih slikam i upadam u papuče... sreća to se u tom donjem stanu.
    Itd...
    Uf. I nervira me to. Nisam to ja.

    ovako je nekako i kod mene...kad pričam da me ponese trenutak u kojem mi je čisti sf razmišljati o tome da nešto moram staviti na svoje mjesto.
    nisam to ni ja. niti mi je tako izgledao stan kod smo mm i ja bili sami.
    ali pored dvoje male djece....jednostavno je tako...i to pokušavam prihvatiti kao fazu...u kojoj mi je bitnije nešto drugo od reda odn nereda.
    ili se samo tješim jer sam neorganizirana.
    ali...ponovo se pitam...bi li mi organiziranost po tom pitanju donijela neke blagodati...ili bi samo prije dobila sijede jer mi sve mora biti ko po špagi?

  5. #55
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni ako je kaos u kući,onda mi je i u glavi. Vata me nervoza. Pod uvijek mora biti čist,suđe oprano a igračke u dječjoj sobi. Ne mogu ni zamisliti da podove usisavam jednom tjedno,umrla bi od muke valjda. I ubijen se kn konj čisteći ali nd mogu protiv sebe.

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je važnije da budem s malenom nego da stan bude čist. Ma koliko sam prije bila čistunica. Friga mi se i za dlake na podu i za neispeglani veš ako će ona plakati dok ja peglam ili usisavam.
    Neću. Previše sje... sam upoznala koji su imali mame nabrijane na čišćenje.

  7. #57
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sve nadugacko napisah, a trina u dvije recenice slozi ono sto je i kod mene.

  8. #58
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ako je kaos u kući,onda mi je i u glavi. Vata me nervoza. Pod uvijek mora biti čist,suđe oprano a igračke u dječjoj sobi. Ne mogu ni zamisliti da podove usisavam jednom tjedno,umrla bi od muke valjda. I ubijen se kn konj čisteći ali nd mogu protiv sebe.
    Takva je i moja prijateljica. Identična.
    Pa njeni klinci padnu u nesvijest kad dođu kod mene, a ja im dam glinu i komad daske i sjednem ih na pod nek modeliraju. Pa umru od straha ako i koja mrvica pobjegne na parket.

  9. #59
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ako je kaos u kući,onda mi je i u glavi. Vata me nervoza. Pod uvijek mora biti čist,suđe oprano a igračke u dječjoj sobi. Ne mogu ni zamisliti da podove usisavam jednom tjedno,umrla bi od muke valjda. I ubijen se kn konj čisteći ali nd mogu protiv sebe.
    Ovako i kod mene.Ponekad dođem umorna ko pas iz dnevne smjene,poigram se s klincima,smjestim ih u krpe a kad zaspu mahnito čistim po kući do 2-3 ujutroI pitam se kaj mi je to trebalo.Al ne mogu protiv sebe

  10. #60
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Zasto ne? Ja sam odgajana na jedan nacin, onda sam jednostavno probala drugi...i nije svijet stao.
    Ja npr puno toga volim raditi sama i to mi oduzima puno vremena.
    Ma mislim da je najbitnije posloziti prioritete.
    Mene jedino zabrine da sam ih nekad pomijesala...al evo ova tema me bas obradovala...jer vidim da bi migla biti jos opustenija.

  11. #61
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    trik je u vise stvari :D

    ne pretrpati ves masinu, ne stavit na prevelik broj okretaja, protresti ves prije susilice, ne pretrpati susilicu, izvaditi dok je jos toplo i rasiriti ili staviti na vjesalicu.

    ja pretrpam, centrifugiram na soma dvjesto , ne tresem i ne vadim do ujutro
    Isprobala; nista ne pomaze.

    No nisam nikad probala susilicu koja nije prekobarna. Mozda je u tom problem.

    S druge strane, ne treba mi to cudo, vjesam sve na strik u podrumu, ponekad vani (pokenjale bi mi vjeverice i ptice, a rakuni vjerojatno ukrali gace). Istresem kad izadje iz vesmasine i to je to. Peglanje nepotrebno.

  12. #62
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mislim da je najbitnije posloziti prioritete.
    I bit miran sa svojim izborom, pa bio to red ili nered.

  13. #63
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I bit miran sa svojim izborom, pa bio to red ili nered.
    pa da. ja to još uvijek nisam...mislim.
    ma nemam pojma. nekad jesam, nekad nisam.

  14. #64
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da znam. Zato sad i pospremam između dva posta.

  15. #65
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno


  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Kod mene je hmmm - prosječno.
    Krevet je uvijek napravljen , ali ne po špagi jer se na njega zavalimo milijun puta dnevno.
    Meni za napraviti kravet treba doslovno 15 sek s obzirom da su donje plahte na gumicu , a gornje
    nemam , nego imam šlifere u koje zimi ide debeli poplun , na jesen tanki , a sad ništa.
    Suđe ne perem isti čas , ali ga maknem sa stola u sudoper ( dok ne popravimo perilicu koja je btw. u kvaru već 2 godine )

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih jako rado da je kod mene sve po špagi, ali sam lijena

    ali bih ipak prije rekla da sam uredna, nego neuredna
    moja radna soba je katastrofična, ali to pravdam time što radim 11 različitih poslova istovremeno

    inače, nema šanse da ujutro ne popremim krevet
    ili da legnemo, a da kuhinja nije uglancana
    ili dnevni boravak pospremljen

    nažalost, to "pospremljen" znači da je sve puno igračaka, ali da su one skupljene na jednome mjestu

    nema kod nas robe po podu
    ujutro obučeš, navečer baciš u košaru za prljavo rublje
    to je jednostavnije nego baciti na pod

  18. #68
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja bi voljela da sam urednija, ali ne znam kako
    koma mi je ovako, neugodno kad netko dodje (ako se najavi, ubijemo se svi troje od posla sat vremena prije i onda ta osoba pada s marsa: pa sto pricas da je nered), ako se ne najavi, slazem stvari dok se druzimo
    vise je stvari krivo, taka sam se rodila (kad smo bile djeca, sestra i ja u sobi, to je bilo vrlo ocito, jedan dio sobe u savrsenom redu, jedan u hrpi), malen stan, mm skupljac, sin skupljac

    znam da bi se trebalo rijesiti mjesta koja moraju postat hot spots, ali mojoj mami nikako objasnit da je u 30m2 to nemoguce
    i da bi trebalo uvesti neku dnevnu rutinu, ali meni nikako objasnit da je to moguce

    odbijam gledati te opre o tome kako je kaos u stanu kaos u glavi, draze mi takvima citirati one o praznome stolu i praznoj glavi, ali ipak, voljela bi da sam samo malo mrcu urednija

  19. #69
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    odbijam gledati te opre o tome kako je kaos u stanu kaos u glavi, draze mi takvima citirati one o praznome stolu i praznoj glavi, ali ipak, voljela bi da sam samo malo mrcu urednija
    Meni isto nije jasna tolika povezanost glave sa stanom, ako ti je nered u glavi, radije sredi glavu nego kuhinju.
    Inače, kad se postrojavamo, ja isto spadam u neuredne. Iako sam urednija od mojih roditelja. Ali manje uredna od muža.
    Sve u svemu, kad sad raspoložena, čistim. Nekad me dočeka očišćeno. Ali, davno sam skužila u čemu je razlika između mene i onih koji imaju uvijek uredan stan. Neki ljudi ne mogu ništa drugo radit dok im nije sređena kuhinja, pod, stol... ovo što Apri nabraja da mora biti prije spavanja. Netko će prvo pospremiti svo suđe od ručka, pa onda odmarati. Ja ću prvo odmarati, pogledat seriju/film, otić u šetnju s klincem, vježbati itd, pa ako ostane vremena za čišćenje.... osim ako mi se baš čisti, što se zna desit.
    A da je uredan i čist stan ljepši od neurednog, sasvim sigurno.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ...mm skupljac, sin skupljac...
    I MM je (bio) skupljač, ali to sam riješila. Barem 2x godišnje uzmem 1 slobodan dan, i to za akciju bacanja suvišnih stvari. Svaki put me fascinira koliko bespotrebnih stvari se nakoti u samo nekoliko mjeseci.

  21. #71
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ovako, u praksi naginjem definitivno tzv. "neurednoj" struji - ne nervira me previse nered, ne gnjavim dijete s pospremanjem (osim kad uopce ne mogu sjest od igracki a ona bi da se igramo), u db je hrpa igracki od malog po podu, na "njenom" balkonu hrpa njenih igracki na podu, stol u blagavaoni - kaos, cipele pred ormaricem za cipele razbacane, kad udjes u stan prvo "naletis" na djecja kolica (koja su jos uz to cesto natrpana stvarima), a daska za peglanje stoji stalno raspremljena i sluzi kao odlagaliste stvari (jer peglam odjecu trenutak prije izlaska - pa mi kakti stalno treba )

    ALI

    Ovo je sve tocno za nas MALI stan u kojem nas se 4-ero gura u puno premalo kvadrata. Kad smo zivjeli u velikom 100m2 4-sobnom stanu onda nije bilo nista od nereda. Jer su sve cipele imale mjesta u ormaricu. Jer su sve jakne, kosulje, .... imale mjesta na vjesalici, odjeca u ogromnom ugradbenom ormaru u hodniku u policama na izvlacenje s onim kutijicama za organizaciju (pa nemre biti neuredno i da hoces), velika kupaona s ormarima za kozmetiku, rezervne kemikalije, ogromna kuhinja s velikom sudjericom, veeeliki blagavaonski stol, djecja soba s kutijama za igracke, u spavacoj sobi mjesto za susilicu (pa se ves ne susi u dnevnom boravku) i za dasku za peglanje (pa nije u hodniku) itd... Ja u biti volim uredno ali ne kad to od mene zahtijeva da non-stop nesto preslagujem jer cim se prva stvar izvadi nastane kaskada nereda. Ovako na zalost kad krenem kuhat prvo moram 15 minuta prati sudje iz sudopera, da uopce oslobodim sudoper da operem hranu, a i da "oslobodim" rajnglu za kuhanje.

    PS - sto znaci "napraviti krevet"? Kod mene to znaci malo nategnuti plahtu, popraviti jastuke i uredno rasprostrjeti poplun preko kreveta... kaj ima vise od toga? Inace, i ovo radim jaaako rijetko, obicno kad dodju gosti ili kad mijenjam posteljinu da jedan dan izgleda uredno par sati

  22. #72
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je važnije da budem s malenom nego da stan bude čist. Ma koliko sam prije bila čistunica. Friga mi se i za dlake na podu i za neispeglani veš ako će ona plakati dok ja peglam ili usisavam.
    Neću. Previše sje... sam upoznala koji su imali mame nabrijane na čišćenje.
    Ti ne kužiš. Ja sam s malenom, nitko ne plače a stan mi je čist. Najčešće usisavam s njom u rukama. I sve ostalo. Držim nju i radim. Jesam blesava? Dobar dan, zovem se T i ovisnica sam o čišćenu. Heba mu pas mater ali ne mogu drugačije.

    Ali nije kod mene sve po špagi. Ja sam rekla ono što mi mora biti čisto, taj pod mi je baš važan, ja ne znam zašto ali nisam mirna ako nije pometeno ili usisano. Ne perem ga baš često. I suđe-to mi je neka osnova, ne mogu zamisliti da nakon ručka sve ostane na stolu..ja to skuim pa operem. Ne moram odmah ali do navečer neće sigurno čekati. Krevet pravim ujutro ali to je samo zato što malu presvlačim na njemu, to mi nije bolna točka. Do navečer je sav razheban, to mi ne smeta. Isto kao ni hrpe stvari okolo-na frižideru, po ladicama, na policama...Ne peglam ništa. Robu perem bar jednom dnevno i nema šporke robe po podu, to mi se gadi. A igračke po dnevnom i kuhinji...prvih par godina imanja djece je bilo tako dok nisam sve bacila ća..to je više bio popizditis zbog dječje lijenosti nego toga što ja ne volim te igračke u dnevnom. Sad je sve u njihovoj sobi. A soba je teški kaos-to me ne zanima-njihova je i ako oni vole kreativni nered (mislim, možemo mi taj kokošinjac nazvati i puno ljepšim imenom ali to je i dalje teški nered) nek tako i bude.

    Ja nekako smatram da mora postojati bar nekakav minimum. I znam da postoje lijeni i neuredni ljudi koji se vade na svoju djecu-ono tipa-sve mi je prljavo i neuredno jer ja imam dijete pa se bavim njime. Imam ih ja četiri pa mi je kuća čista. Ne odnosi se ovo na tebe mojca nego na ljude iz mog života (možda bi se i odnosilo na tebe da te poznajem i da sam ušla u tvoju kuću i hodala po mrvicama, gledala prljavu robu okolo, prljavo suđe od jučer..i da si mi ti rekla da imaš dijete pa radije provodiš vrijeme s njom nego čisteći)

  23. #73
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    neurednost me smeta, ali zivim s osobom koja je neuredna. rjeseno je tako da MM ima svoju sobu, koja je radna, samo ja nikad ne radim u njoj , jer nemam mjesta.
    ali mrzim cipele koje me docekaju s ulaza, kad je ormar (ne ormaric) odmah tu na ulazu. klupa za obuvanje je odmah na ulazu pa se na njoj moze covjek sjedti za obuvanje, a imam i onu zlicu za obuvanje od pola metra kao i leonisa. u istoj toj klupi drzimo ljeti sesire, zimi rukavice, salove, kape.
    pa opet svaki put MM nesto ostavi na njoj. ja poludim a sve sam naparvaila da mu je na dohvat ruke i da ne mora biti na klupi.

    njegova je obaveza namjestanje kraveta u spavacoj sobi, jer se dize iza mene. naravno da me doceka krevet namjesten 1 u tjedan dana. ni njemu nije jasno zasto.
    ali ja volim leci u namjestenkrevet, meni je to uzitak i nije mi neki problem utorositi 1,5 min svog zivota da bi ga namjestila.
    krevet od klinaca se takodjer namjesta.
    na stolu ako sam ja doma je sve pod konac, kad nisam docekaju me podloske, ponekad i tanjuri. mene to baca u depresiju.
    sve u svemu kako vama nije jasno zasto mora biti sve uredno, tako nama nije jasno kako vam ne smete sto je neuredno.
    ono sto je meni bitno da me tudja neurednost ne smeta ako je van moje kuce, dakle ako kad dodjem kod tebe SB necu to gledati ko manu niti uzimati za zlo. ako si mi ti draga ne smeta me ni tvoj nacin zivota. :
    ovo je uglavnom i moj stav
    nisam ekstra pedancija
    nego neka ležerna, ali ipak pedancija

    a ako mi nešto diže kosu na glavi to su zamazani tanjuri i mrve kruha po stolu
    to nikako ne mogu provariti

  24. #74
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tnika, kužim. Niste iste.
    Ja ne mogu više čistit s njom u slingu. Radila sam to neko vrijeme, ali kako imam dosta kila viška od trudnoće, pa i od prije, pa još i ona otežala, a moja koljena u banani već godinama, rekla sam ne. Briga me, važnija su mi koljena. A neko vrijeme sam ju uspavljivala tako da sam slagala robu dok je ona bila u slingu.

    I funkcioniram ovako kako je Ivarica rekla, ako se netko najavi ubijem se od posla, sama, nekad smo to činili nas dvoje, on sad toliko radi da ga ne želim i pospremanjem zamarati.
    I ja sam bila od tih koji ne mogu ništa raditi ako nije savršeni red oko mene, još kao klinka.... nisam mogla učiti ako nije bilo sve po špagi... sad mi je svejedno, ako trebam pola sata mira u čitanju (tv skoro i ne gledam) ja si ih uzmem i čitam, jednostavno se ne mogu natjerati da radim išta drugo. Onda me uhvati grižnja savjesti kad vidim da on oko ponoći puni periicu za suđe a ja ležim i čitam ko na ladanju...
    I... zapravo mi je pospremanje postala terapija, odmaknem se malo od toga da sam samo mama:Ali još uvijek se to odnosi samo na ovaj stan u kojem živimo, dole još nisam uspjela napravit reda. Jedino kad dođu gosti koji dolje spavaju.
    I da... volim kad vikend dočekamo u pospremljenom, kao jutros.

  25. #75
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja sam bila poprilično neuredna pa sam onda skužila da mi je puno lakše funkcionirati u pospremljenom pa se trudim da je sve na svom mjestu.
    Isto to se trudim to i dečke naučit, pospremati iza sebe a ne gomilati.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ja sam neka srednja struja, volim uredno, nije mi problem pospremiti,
    al ne ubijam se čisteći,
    imam sreću sa dosta kvadrata pa prostor proguta nered,
    generalno je ok, mada se zalome i mrvice i veš na podu i nepospremljeni kreveti,
    ali tanjuri od ručka se miču odmah, mislim da bi dobila mlade da
    stoje do navečer,
    ako ništa drugo toliko bi se skorili da ih suđerica ne bi oprala

  27. #77
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja nevolim neuredno, ni doma , ni u auto, ni u dvorištu...
    Nije da sam savršena ali volim kad je čisto i pospremljeno, barem 80% (s troje malih nemože ni biti 100% čisto/pospremljeno)....
    Kaj se veša tiče, kad vadim iz mašine slažem na hrpe mm-ovo i moje, pa od klinaca svako posebno, i tako redom vješam, kad je suho skupljam pa redom u ormare.. Puno lakše i brže nego da suhi veš razvrstavam, barem meni...
    Krevet obaveno posložim čim izađem iz njega, 15sec posla....
    Klinci pokušavaju svoje napraviti, nekad bolje nekad samo podignu pokrivač na krevet, al bit će valjda jednom...



    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa njeni klinci padnu u nesvijest kad dođu kod mene, a ja im dam glinu i komad daske i sjednem ih na pod nek modeliraju. Pa umru od straha ako i koja mrvica pobjegne na parket.
    I moji rade glinom, plastelinom, al na plastičnom stoljnaku pa se niš ne zaprlja....

  28. #78
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Ohoooo topic za mene! Ja spadam u ove kreativne kaoticare
    Ko mene uvijek nesto na podu, sudje volim oprati prije spavanja ali nikad odmah poslije rucka. Krevete nekad pospremim, nekad ne. Ovisi kako nam dan pocne. Usisavam i po 5 puta dnevno ali samo zato jer sam prelijena blizance sad ucit da jedu kako spada. :D
    Oni ce uskoro 2g. Tako da nama mrva kruha, keksa, prosutog jogurta i sl. ima na svakom cosku. I zato non stop usisavam.
    Jedino sto zbilja perem non stop je kupaona. Ne mogu zamislit da mi neko dodje u goste a wc prljav! Cim se netko najavi da ce doci pa makar posudit secera ja trcim u wc i ribam sve odreda.
    Mm cesto zna popizdit kako nam je uvijek sve neuredno i nista nije na svom mjestu al redovito dobije odgovor da ako ga toliko smeta onda neka malo cesce posprema. Inace smo nedavno imali radove, klincima smo radili sobu i spajzu(za koju smo mislili da ce biti spas)
    U spajzu se ne moze uci jer je sve natrpano u nju da je vrata jedva zatvaraju. U dnevnoj je jos uvijek kaos

  29. #79
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    Usisavam i po 5 puta dnevno ali samo zato jer sam prelijena blizance sad ucit da jedu kako spada. :D
    Oni ce uskoro 2g. Tako da nama mrva kruha, keksa, prosutog


    I kod nas tako.. Najmanji kud ide tud mrvi....
    Spas mi je onaj štapni usisavač, bežićni

  30. #80
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni wc uvijek mora biti čist
    em mi se gadi em se jako bojim boleština
    to mi nema veze s gostima
    dobro, dobro, ima ali samo ga još dovedem do savršenstva

  31. #81
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam neka srednja struja, volim uredno, nije mi problem pospremiti,
    al ne ubijam se čisteći,
    imam sreću sa dosta kvadrata pa prostor proguta nered,
    generalno je ok, mada se zalome i mrvice i veš na podu i nepospremljeni kreveti,
    ali tanjuri od ručka se miču odmah, mislim da bi dobila mlade da
    stoje do navečer,
    ako ništa drugo toliko bi se skorili da ih suđerica ne bi oprala

    otprilike ovako i kod nas

    cipele u hodniku pokraj ormarića (da se luftaju, a u ormariću stoje one koje ne nosimo svakodnevno, ali ipak su sezonske), klinci sjede na stepenicama kad se obuvaju
    zmazana roba je u kupaoni u košari (ili mm-ova u peglaoni na podu - ali tamo nitko ne ulazi, pa dok on sam ne odnese na pranje, neće mu bit oprano)
    sa stola uglavnom maknemo tanjure odmah, ili u suđericu ili u sudoper, ali rijetko perem isti tren
    igračke su posvuda, jedino volim navečer sve strpati u košaru, čisto da po mraku kad hodam ne nagazim i ne urlam od bolova
    Rokova soba je uglavnom u neredu, dok mu ne najavim da idem posisavat, onda pospremi
    krevete ne slažem nikad, i klinci se rijetko igraju na krevetima

  32. #82
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    mi spavamo obuceni

    ujutro se igramo tko ce pogoditi koliko je love ispalo md-u iz dzepa od hlaca
    I mi imamo ovakvih situacija, ali umjesto igre pogadjanja imamo posebnu kasicu u koju ide lova koja je ispala iz dzepa po krevetu ili kaucu ili se nasla po podu. Kad se napuni cemo prebrojiti.

    Kao sto spomenuh vec na temi trauma, ja valjda imam traume iz djetinjstva vezane za cistocu i red pa sam zato sad relativno neuredna.

    Po maminom naputku se roba vjesala po vrsti, gacice s gacicama, krpe s krpama itd. U ormarima se slagalo sve po boji i velicini. Najprije vece stvari pa ona na njih manje. Tako su bile slozene i gacice i carape (zato sam jedva docekala imati ladicu za rublje u koju ga samo frknem).
    Posebni rituali bili su svakog proljeca i jeseni kada su se izbacivali viskovi.
    Smjeli smo imati samo po 5 majica, 5 kosulja, 5 hlaca + 2 svecane presvlake i 2 po izboru.
    Sve ostalo je islo u Caritas. Valjda zato sam niz godina imala fazu gomilanja odjece i kupovanja svega i svacega cije posljedice sada vidite na burzi

    Krevete po vojnicki i usisavanje 2 puta dnevno necu ni spominjati. Jedino oko cega mi stara nije bila opsesivno kompulzi na je peglanje. Roba je sa strika isla ravno u ormar, pa si peglaj kad ti treba.
    Tako i ja prakticiram.

  33. #83
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    meni wc uvijek mora biti čist
    em mi se gadi em se jako bojim boleština
    to mi nema veze s gostima
    dobro, dobro, ima ali samo ga još dovedem do savršenstva
    Evo s ovim se slažem. U cijeloj kući je nered, ali wc je uvijek čist. Ok, to ne isključuje hrpu robe i hrpu igračaka za vodu, ali je higijenski ispravan.

  34. #84
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo sredjujem si stan u koji se vracam sama (povremeno s mm) i bebom na putu. Inace patim od minimalizma i volim bacat stvari koje mi se ne svidjaju, vise ne trebaju nicem ne sluze, tako da MOJ mali stan nikad nije zakrcan sa stvarima i odrzavanje je stvarno onda jako lagano. Druga prica je kuca mm. On je toliko neuredan i kaotican da njegov tempo razbacivanja jednostavno nisam uspjevala (ja jako uredna) pratiti. Jednom prilikom me cak pocastio da je moj stan uvijek uredan a njegova kuca stalica. Neki dan sam bila kod njega (izvidnica prije nego se bacim na sredjivanje njegovog prostora). Stala, malo je to zareci. Brlog. Neka plati cistacicu da mu zguli narandjasti kamenac iz wc skoljke, paucinu u koju se love komarci pod stolovima. Cak je za luster u dnevnom zakacio vjesalice na kojima su mu vjesile kosulje. Nije ih odnio u spavacu. Hrpa stvari i sitnica koje ne smijem taknuti jer on zna da su tamo, a tamo im po mome nije mjesto.
    Mislim da se ne mislim ubiti pred kraj trudnoce da sredim toliki nered. Neka plati.

  35. #85
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala pokretačici teme, sinoć sam do 2.30 i jutros od 7.30 pospremala.

  36. #86
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Evo s ovim se slažem. U cijeloj kući je nered, ali wc je uvijek čist. Ok, to ne isključuje hrpu robe i hrpu igračaka za vodu, ali je higijenski ispravan.

    meni nered ne isključuje čistoću
    ali i dalje na kupaonskoj polici imam kremice koje bi mogle biti i u ormariću
    češalj stoji na ormariću, umjesto u njemu

    po meni su ključne nepotrebne stvari koje se samo premeću s mjesta na mjesto, a koje u biti ničemu ne služe
    takvih stvari se trudim ne imati
    zato nemam police razne po boravku, nego samo iznad kamina par sitnica (svijećnjak, 1 okvir sa slikom i tsl.), tako da mi nije tlaka tih 5 stvarčica maknuti kad brišem prašinu
    bilo bi mi koma da imam milijardu sitnica, figurica, ovog-onog što stoji kao nazovi ukras, a u biti samo smeta

  37. #87
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    paucinu u koju se love komarci pod stolovima.
    E ovo je razlog zašto meni ne smeta paučina (doduše, da je negdje uz strop, ne pod stolom pa da je dodirnem).
    Pauci i tarantele su moji dragi prijatelji.

  38. #88
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mojca(sad se može onda doći u goste)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ja sam kronično i nepopravljivo lijena.život mi je prekratak da hodam naokolo s krpom u ruci...kad mogu čitati za to vrijeme neku dobru knjigu

    i s obzirom na to koliko sam lijena za kućanske poslove kuća mi je još i uredna.
    s obzirom koliko mrzim paliti usisavač, čestitam samoj sebi što ga palim dva puta tjedno.(neeekad tri , ali tu igra i pms)

    ja sam majstorica kako sve pokriti i sakriti da izgleda uredno i pospremljeno,a kad otvoriš ormare i ormariće ima da sve padne na tebe.u biti ono što vidim, pospremim(ili sakrijem), dakle suđe, mrvice po podu, razbacane stvari po podu, toga kod mene nema, kad netko kod mene dođe biti će umješno zavaran misleći kako je sve uredno.optička varka.

    imali smo ovih dana majstore u kući, mijenjale su se vodovodne cijevi u kuhinji i kupaonici. štemalo se, sve je bilo puno prašine.trebalo je puno više čistiti nego inače i bila sam živčana.

    u stanu iznad nas živio jedna teta koja svake dvije godine dođe iz Australije. ona živi za krpe i spužve, sama otvoreno priznaje da joj je čišćenje strast

    i vidjevši moj očaj i pogled koji ubija ponudi ona meni da će mi pomoći očistiti kuhinju nakon radova.e, to je bila greška, žena se pretvorila u goniča robova. odnekud su se stvorile krpe, spužve, žice, sredstva za čišćenje za otvoriti manju prodavaonicu, i krenula je rabota.

    natjerala me, ZAMISLITE, da odmičem frižidere, elemente(nije se obazirala na moje zgranute primjedbe da SE TO NE VIDI POBOGU)-ona to radi jednom mjesečno, a cijelo je vrijeme bila u ekstazi i nirvani kao da leži na ležaljci ispod palme na maldivima i pije koktele, a ne da riflja iza mog špareta.

    ja sam je gledala otprilike ovako a kad mi je ponudila reorganizirati kuhinjski ormarić pristojno sam joj se zahvalila.ispričala mi je kako se naradila u životu, radila noćnu smjenu u bolnici, došla ujutro kući, oplijevila vrt i nastavila kuhati i čistiti cijeli dan.

    tada sam shvatila da definitivno imamo različite prioritete.ne smatram se nekom prljavicom, ali definitivno postoje stvari koje su mi preče od stalnog čišćenja i za kojima ću radije posegnuti prije.različiti smo,a ovo je moj način.
    ja bih svisnula za tri dana da moram živjeti ovako kao ova teta. pa sam joj rekla da ja radije čitam knjige ili se igram s klincima, a ona mi odgovori da za to nikad nije imala vremena. u tom grmu u biti leži zec. ja za to želim imati vremena.

    pa si mantram da su stvari tu da služe meni, a ne ja njima.

  40. #90
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Vidiš, zanimljivo, čitam vas i sve pišete: ja sam neuredna, ja volim čisto, ja ovo, ja ono.
    Pa ne živim ja sama u kući!
    Nas je četvero i svi sudjelujemo u stvaranju reda ili nereda. Zašto bih samo ja bila odgovorna za to kako kuća izgleda?
    Moja djeca su alergična na prašinu, grinje i sve moguće, tako da već kad makneš, zavjese, tepihe,sav tekstil, plišance, da vidiš koliko mjesta ima u kući. A ja još k tome nisam hrčak i sve živo bacam i poklanjam jer ne volim puno stvari oko sebe. Ono što
    MM čisti kupaonu a nerijetko i kuhinju izglanca, usisava. Svi radimo sve, kako tko stigne. Dok su ove vručine uhvatimo se pospremanja tek navečer kad zahladi! Čisto je uvijek, ali nereda zna biti!
    Trenutno se djeca kupaju na terasi, ja pijem kavu a kolona autića me gleda s poda i proteže se od početka dnevne do kuhinje, ali mene to ne živcira. Dugo sam živjela s tatom i sekom koji imaju opsesiju čišćenja i toga da svaka stvar mora stajati na svom mjestu, tako da sam ja "opuštenija" po tom pitanju.
    Ima važnijih stvari u životu!

  41. #91
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    E ovo je kljucno kod mene...
    Sto vidim, pospremim.
    E, pa sad sam osvjestila da definitivno imam neki selektivan pogled na stan.
    Jednostavno, nekad ne vidim. A sinoc sam se zagledala....

    Moj je problem definitivno taj da ne zelim trositi pretjerano puno vremena na pospremanje.
    I ja radije provodim vrijeme stvarajuci nesto, u igri s djecom, u vrtu, na radionicama, citajuci...

    Samo, zvoni mi uvijek recenica od frendice....
    Lakse je odrzavati red konstantno, neko generalno spremati svako toliko...
    Eh..nisam sigurna. Probala sam pa sam upala u zamku tih kucanskih poslova. Pa sam po citave dane nesto dovodila u red propustajuci one divne opustajuce trenutke kas smo svi zaneseni necim pa ni ne kuzimo da radimo nered.

    Da imam love defunitivno bi imala nekog da to odradi za mene.
    Meni je definitivno bitnije nekako drugacije provoditi vrijeme...

  42. #92
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Nisam neuredna, ali smo zmazanci. Volim da mi je uredno, dakle, da su stvari na svojem mjestu da ih svi lakše možemo naći, volim da mogu hodati po stanu, a ne da se ne može proći od razbacanih stvari. Ali... razbacane igračke, kad ih se nakupi, samo nogom pogurnem u stranu ko ralica da si napravim mjesta za proć. Prljavo suđe lijepo uredno posložim, ali ga zato perem svaka 2 dana. Veš je isto uvijek u košari i čeka da se smilujem i operem ga. Ne peglam. Ništa. Operem i odmah ide na štrik, a sa štrika odmah slažem u ormar. Usisavam jednom tjedno, pod perem po potrebi. Kupaonu ne ribam nego očistim WC, umivaonik i kadu kad se čak i meni gadi koristiti ih. Prozore perem 2x godišnje kad je "generalno čišćenje" koje uključuje pranje zavjesa i svih jastuka, prekrivača itd. i brisanje prašine sa nevidljivih mjesta (inače brišem samo tamo dokle mi pogled seže). Namještaj ne odmičem.
    Krevet slažem samo zato jer mi je onda lakše navečer ući u njega, jer me živcira kad hoću Davida spustit jer je zaspao u dnevnom boravku, a poplun je zgužvan nasred kreveta i još ne znam gdje mu je kraj, a gdje početak. Često zaspi u robi u kojoj se cijeli dan igrao po vani.
    Nije tak strašno kak zvuči. Sve je stvar navike. Uvjerili su nas da su neke norme normalne, a ustvari su totalno bespotrebne i besmislene. Ja brijem da je sve to zbog profita multinacionalnih kompanija koje će zaradit na našim fobijama od zmamanoće

  43. #93
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    E da...i definicija nereda i reda je definitivno relativan pojam.
    Kad je meni u kuci red...i sve kako bi ja htjela...ono...lijepo za vidjeti, jer trenutno pokusavam shvatiti neku drugu svrhu reda...
    Ja sam vizualni tip i volim lijepo...sto se funkcional osti tice nered mi ne smeta...
    Uglavnom, taj moj red miljama je i tada daleko od recimo reda moje mame

  44. #94
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene je kao kod tebe. Ne mogu reči da obožavam nered, puno više volim kad je sve totalno pospremljeno, ali kad bi to netko drugi napravio.
    X

  45. #95
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Evo s ovim se slažem. U cijeloj kući je nered, ali wc je uvijek čist. Ok, to ne isključuje hrpu robe i hrpu igračaka za vodu, ali je higijenski ispravan.
    Čuj, mora ti biti čist, ti se i fotkaš u njemu.


    Vidi se da je počelo vrijeme godišnjih odmora, vraćaju se stare teme na filozofski...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    prije par godina cuvala sam jednog dvogodisnjaka,i kako djecica vole da im se stalno prica u nedostatku price za djecu ja sam njemu pocela pricati o desavanjima,pa bi tako kad jedemo govorila "sad idemo sve skloniti i staviti da se pere",ili kad ga presvucem "ovo je prljavo i sad cemo ga odnijeti u kupatilo",tako sam mu svaki korak objasnjavala,iz kupatila nije izasao dok mu ne operem ruke,a onda je i on poceo sve to samnom radit,pa bi sam nosio svoj tanjiric posle jela,skupljao igracke pred spavanje i prao ruke,na sto sam od njegove mame dobila ukor,jer bi on njima kuci pri svakoj radnji govorio kao ja njemu,pa im nije dao da ostave nista na podu sve je vukao u kupatilo,plakao bi ako bi ga izvela iz kupatila ne opranih ruku,njoj je to islo strasno na zivce jer je jako ne uredna,zbog toga sam djete i cuvala kod sebe doma,postujem ja njen nered ali je u njemu ne mogu boraviti,bila sam par dana i izludila jer zena neda nista da joj se pospremi vec joj je super tako,a nemas gdje sjesti od prljavih stvari,usranih pelena,mrva po podu,a kupatilo ,ja sam tu ispala losa a ja i dalje ne kontam zbog cega....

  47. #97
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca(sad se može onda doći u goste)
    Može, može... ali požuri, neće ovo dugo trajati!

  48. #98
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ima važnijih stvari u životu!
    pa ne bi čovjek rekao!

  49. #99
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ronin... ja bi tvoju susjedu na vikend.

  50. #100
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja ko' Trina i Adal....svaki dan se usisava (dugodlaka macka u kuci),sudje se odma pere a krevet ujutro kad se ustanem prevrnem posteljinu na dno kreveta i zategnem plahtu...3sec posla....smeta me nered i ne bi nikad mogla sjest na kauc i dic noge u zrak ako mi je sudje na stolu....nemogu se opustit ako to nisam pospremila.....
    ali zato nikad ne peglam,ako bas vidim da je neka majica zguzvana kad ju obucem ukljucim peglu.....

    slazem se da je puuuno lakse odrzavati ako je stan minimalisticki,imas prostora pa za sve postoji mjesto...ja nemam otvorenih polica,sve je zatvoreno i pospremljeno samim time ciscenje jako kratko traje....u kupaonici npr. nemam onu policu iznad ogledala sa 100 bocica....sve je u zatvorenom ormaricu....
    u DB nemam 101 glupost za podignut da prebrisem povrsinu....igracke od N. skupljam na kraju dana kad nju stavim lec jer mi izmedju ostalog razvlaci novine po cijelom DB...na to sam razvila toleranciju....

    i,da kad je MM doma sve je neurednije....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 30.06.2012. at 11:41

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •